Jotul Poland Sp. z o.o.

Opinie o Jotul Poland Sp. z o.o.

Aktualność
W tym roku obchodzimy 170 lecie firmy. W lipcu bawiliśmy się na corocznym pikniku, podczas którego celebrowaliśmy również tą rocznicę.
Dziękujemy za uczestnictwo, aktywność oraz za pozytywny odbiór tego wydarzenia.
me

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Małgorzata Borkowska

Pracownik firmy - Senior HR Manager/ Dyrektor HR

25.05.2023 11:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Jotul Poland jest częścią Grupy Jøtul - jednego z wiodących, światowych producentów kominków i pieców, występujących pod markami: Jøtul, Scan, Aico grupy Ravelli, Atra​. Od stycznia 2020 roku prowadzimy produkcję w Kątach Wrocławskich na 3 liniach produkcyjnych: JOTUL , SCAN oraz AICO. ​ W tym roku świętujemy 170-lecie Jøtul!

Państwa firma ma bardzo ciekawą historię. Proszę opowiedzieć, jak się to wszystko zaczęło?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Norweski Jotul jest najstarszym na świecie istniejącym producentem pieców i kominków na drewno. Przygoda z żeliwem rozpoczęła się w 1853 roku, w miejscowości Loelva, gdzie Oluf Onsum, syn farmera, założył przedsiębiorstwo Kværner Jernstøberi. Firma Kværner rozpoczęła produkcję wszelakich produktów z żeliwa - począwszy od patelni na piecach kończąc. W 1900 roku przedsiębiorstwo zostało jedną z największych norweskich odlewni żeliwnych pieców na drewno.

Jaką pozycję miała wtedy Państwa firma?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

W pierwszych latach działalności, na samym początku XX wieku, Kværner było najbardziej zaawansowanym technologicznie przedsiębiorstwem z nowoczesnym warsztatem mechanicznym w Norwegii. Firma rosła, wprowadzano nowe produkty. W 1916 roku sprzedano oddział zajmujący się produkcją żeliwnych pieców opalanych drewnem. Los chciał, że odlewnię kupił 26-letni przedsiębiorca, Herman Anker, który przemianował firmę na Kværner Ovnsstøperi. Anker podszedł do tematu dość twórczo, wprowadzając nowe wzory, a zarazem doskonaląc jakość. Był on również przewidującym biznesmenem, który znał się na handlu i doceniał wartość marketingu, więc stworzył rozbudowany, jak na owe czasy, zespół sprzedażowy, i to wszystko na długo zanim stało się to powszechną praktyką. Anker tym samym postawił fundamenty aktualnej marki – Jotul.

Czy po drodze firma napotykała na przeszkody?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Boom technologiczny i wojny w XX wieku spowodowały, że firma stanęła u progu bankructwa. Z pomocą pojawił się Johannes Gahr, dzięki któremu udało się wyprowadzić przedsiębiorstwo z kryzysu. Firma Jotul ponownie stała się największym norweskim przedsiębiorstwem produkującym piece na drewno.

Potem nastąpił kryzys naftowy…

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Wraz z kryzysem naftowym w 1973 roku, paliwa, szczególnie te płynne, sporo podrożały, stając się mniej konkurencyjnymi dla znanego drewna. W związku z tym zwiększył się popyt na piece, na drewno. Kolejną ważną datą w historii Jotula jest 1977 rok, kiedy to rodzina Gahr postanowiła sprzedać firmę Jotul dużej, międzynarodowej korporacji o nazwie ‘Norcem’. Rezultatem tego posunięcia był wzrost orientacji na eksport, któremu również sprzyjała polityka przejęć szeregu odlewni oraz spółek importowych, między innymi w USA i Europie. Kolejne załamania gospodarcze, w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, wywarły znaczący wpływ na Jotul, skłaniając firmę do ponownej oceny celów przedsiębiorstwa.

Jakie decyzje podjęto?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Jotul stał się firmą globalną, która rozwinęła międzynarodową sieć, stając się znaną i cenioną marką z jednostkami zależnymi i oddziałami dystrybucyjnymi w większości państw na świecie. Jotul, mimo tego, że w trakcie swojego istnienia, czyli przez 170 lat, doświadczył zarówno lepszych, jak również i gorszych okresów, to śmiało możemy powiedzieć że dowiódł, że potrafi stawiać czoła trudnościom. Nadal rozwija się jako przedsiębiorstwo.

Czemu zawdzięczacie Państwo tak sprawne wychodzenie z kryzysów?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Sukces ten możemy przypisać pasji i odwadze, a także umiejętności dostosowywania się do nowych trendów, potrzeb i rynków. Właśnie dlatego firma Jotul jest nadal bardzo silna, zarówno jako odlewnia żeliwnych pieców i kominków na drewno, jak i jako globalny lider rynku.

:-)

Czy Państwa działania są ukierunkowane na zrównoważony rozwój?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Zmiana klimatu jest definiowana jako jedno z największych wyzwań naszych czasów. My sami, jako jednostki, możemy wpływać na emisję gazów cieplarnianych, a drobne działania, takie jak wymiana pieców na drewno, kominków i wkładów kominkowych, mogą mieć duże znaczenie. Dzięki ciągłej koncentracji na badaniach, rozwoju i testach, Jøtul jest obecnie światowym liderem w dziedzinie technologii czystego spalania, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Pani Małgorzato, proszę nam opowiedzieć o sobie.

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Jestem absolwentką Krakowskiej Szkoły Trenerów Biznesu i Doradztwa Personalnego a także Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, o specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. Pracuję z pasją na stanowisku Managera, rekrutera. Dbam o dobre samopoczucie i uśmiech, wprowadzając przez to pozytywny nastrój w pracy, nawet w trudniejszych momentach. Od 1998 roku jestem związana z obszarem HR, gdzie nieustannie dążę do obniżania kosztów pracodawcy związanych z zatrudnieniem poprzez pozyskiwanie środków z funduszu Pracy oraz KFS, EFS, kosztów związanych z PFRON. Moją ambicją jest wprowadzanie spójnej i przejrzystej polityki płacowo – premiowej, co wpływa na spadek fluktuacji do poziomu 3% oraz absencji poniżej 5% . Jestem laureatką wielu nagród, m.in.: PIP-bezpieczny pracodawca, MEN – współpraca ze szkołami, Nagroda Starosty – pracodawca roku. Koncentruję się na realizacji celów, jestem konsekwentna, nieustannie staram się sięgać dalej i wyżej. Presja czasu i pilne zapotrzebowanie na pracowników motywują mnie do działania - pozyskałam 120 pracowników na stanowiska produkcyjne i specjalistyczne w sześć tygodni, a to przecież jedynie drobny wycinek całej liczby zrekrutowanych ludzi. Obecnie pracuję na stanowisku Senior HR Manager w średniej firmie produkcyjnej. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną oraz matką 21 letniego syna - studenta, który zafascynowany moimi osiągnięciami również zamierza w życiu zawodowym poświęcić się pracy w HR. Uwielbiam sport, mam na koncie półmaraton oraz kilka bike maratonów. Jestem pasjonatką gór - Sudety pieszo, czy rowerem nie mają dla mnie żadnych tajemnic. W wolnej chwili udzielam się w wolontariacie - spacery z psami ze schroniska - do czego wszystkich gorąco namawiam.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Zakład produkcyjny w Kątach Wrocławskich zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników na 3 liniach produkcyjnych. Zatrudniamy głównie: operatorów produkcji, operatorów maszyn, lakierników, operatorów CNC, lakierników. Trzy główne linie produkcyjne wspierane są przez działy: finansów, techniczny, jakości, personalny, zarządzania łańcuchem dostaw, sprzedaży. Nieodłączną kooperacją linii produkcyjnych jest magazyn, w którego strukturach pracują, między innymi, operatorzy wózków widłowych.

Poszukujecie Państwo operatorów produkcji. Jakie oczekiwania macie Państwo względem kandydatów?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

W przypadku operatorów produkcji, mile widziane jest doświadczenie w pracy z elektronarzędziami, ponieważ jest to praca na linii montażowej. Stawiamy również na umiejętności manualne oraz umiejętność czytania instrukcji. Zależy nam, by kandydaci mieli smykałkę do majsterkowania, oraz oczywiście chęci do pracy. Preferowani są młodzi i silni mężczyźni, ponieważ jest to praca fizycznie obciążająca, polegająca na montowaniu ciężkich elementów żeliwnych, kiedy to niektóre elementy ważą nawet 11 kilogramów. Dodam, że jest to praca trzyzmianowa. Operatorzy produkcji pracują w niektóre soboty, więc nie jest to praca dla studentów, studiujących zaocznie w weekendy. W pracy obowiązują okulary i rękawiczki ochronne, które wydaje pracownikom bezpośredni przełożony.

Pracę u Państwa mogą znaleźć również operatorzy maszyn. Jakich kwalifikacji Państwo oczekujecie?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Mile widziane jest doświadczenie w pracy na stanowisku Operator maszyn przy obsłudze szlifierki, frezarki itp. Preferowani są młodzi i silni mężczyźni, ponieważ praca jest fizycznie obciążająca. Praca polega na obróbce ciężkich elementów żeliwnych. Jest to praca na trzy zmiany i w niektóre soboty. W pracy obowiązują okulary, rękawiczki ochronne i nauszniki, które wydaje pracownikom przełożony. Praca jest w głośnej i zapylonej hali, co jest czynnikiem obciążającym.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Na stanowiska wykonawcze rekrutujemy stacjonarnie. Przedstawiciel działu personalnego pokazuje docelowe miejsce pracy każdemu kandydatowi, który uczestniczy w spotkaniu rekrutacyjnym. W trakcie procesu rekrutacji uczestniczą również bezpośredni przełożeni. Gdy poszukujemy pracowników administracyjnych, jesteśmy bardzo elastyczni pod kątem formy spotkania. Proces prowadzi przedstawiciel działu personalnego, jednak zawsze w rekrutacji aktywnie uczestniczy przyszły bezpośredni przełożony.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Opieka nad nowym pracownikiem nie kończy się na etapie rekrutacji. Jako ciągłość tego procesu wprowadziliśmy onboarding pierwszego dnia pracy i aktualnie bardzo intensywnie pracujemy nad pełnym programem wdrożenia na każdym stanowisku wykonawczym.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Jako pracodawca zapewniamy wszelkie niezbędne szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy tj.: szkolenie wstępne (instruktaż ogólny, instruktaż stanowiskowy) oraz szkolenie okresowe. Organizujemy także fakultatywne szkolenia dokształcające. Kursy odbywają się w zależności od potrzeb i zabudżetowania szkoleń, na podstawie skierowania (polecenia) pracodawcy lub za jego zgodą. Zapewniamy coroczną integrację w postaci pikniku rodzinnego. W ciągu roku przygotowujemy wiele akcji na rzecz budowania atmosfery wewnątrz firmy. Dodatkowo wychodzimy poza naszą fabrykę wspierając charytatywne inicjatywy.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Małgorzata Borkowskaikona wywiad

Ponowne wykorzystanie, recykling, gospodarka o obiegu zamkniętym, wpływ na klimat i zrównoważony rozwój to podstawowe wartości, które są głęboko zakorzenione w naszej filozofii i wyznaczają sposób, w jaki Jøtul jest zarządzany dzisiaj i jak przygotowujemy się na przyszłość. Ułatwia to konsumentowi dokonywanie wyborów przyjaznych dla środowiska, gdy inwestuje w nowy piec na drewno lub kominek. Jøtul jest wiodącą na świecie marką i globalnym rynkowym liderem sprzedającym w 43 krajach na sześciu kontynentach, co wyznacza nam kierunek rozwoju i motywuje do dalszych sukcesów. Nasza świadoma adaptacja do poszczególnych rynków, panujących tam warunków i potrzeb klienta, jest kluczowym elementem naszego międzynarodowego sukcesu, a także nadzieją na owocną przyszłość.

Lider

Wszystkie negatywne opinie to zostawiają osoby które zostały zwolnione, to jest praca i normalne że trzeba pracować, za siedzenie nikt nie będzie pracować, atmosfera jest super w pracy, zarobki też jedne z lepszych w okolicy za pracę na jedną lub dwie zmiany, są weekend płatne z wypłatą, więc jeśli ktoś chce to będzie pracować. Przestańcie narzekać i bierzcie się do pracy.

Dzień dobry. Dziękujemy za zainteresowanie. Informujemy, że w obszarach produkcyjnych pracujemy głównie na 2-3 zmiany (w zależności od obszaru). Są też ofert pracy na jedną zmianę- głównie na stanowiska administracyjne. Aktualne ofert pracy są widoczne na pracuj.pl oraz olx.pl. Pozdrawiamy. Dział Personalny

Kamilos
@Lider

Zgadzam się z Liderem , atmosfera jest super , jeżeli ktoś chce zarobić to i zarobi w tej firmie .Ja osobiście nie narzekam i jestem zadowolony ze pracuje tutaj

Parcownik

Na SCANIE można walić smialo do liderów jak i do Krzycha. Jest dobra atmosfera a przedewszystkim Kiero dba o to aby wszystko było jak trzeba.

Obiektywny
@Pracowity i chetny

Drogi kolego. Widzę że mądre pytania zadajesz. Jednak odpowiedź nie jest trudna. 2 lata na ustabilizowanie poważnej firmy to za mało. Procesy potrzebują czasu i chęci. Fajnie pracować w firmie gdzie wszystko się kształtuje. Można się wykazać i dużo nauczyć. Po około 7-10 latach trzeba uciekać bo zaczynają się układy i układziki oraz spychologia. Gowork nie jest obiektywny. Polacy to indywidualisci... gdzie dwóch Polaków tam 3 opinie :)

Gość Nowy wpis

Co się dzieje z opiniami bo nie ma nowych Ktoś je usuwa

Zainteresowana Nowy wpis

Witam! Czy dla kobiet oferta na produkcji jest aktualna? Pozdrawiam

Nowy wpis

@Zainteresowana

Dzień dobry. Dziękujemy za zainteresowanie. Aktualna oferta pracy: https://tiny.pl/d9zxp Informujemy, że kontaktujemy się w wybranymi kandydatami.

Jak wygląda rozmowa w Jotul Poland Sp. z o.o. na stanowisko operator produkcji? Z iloma osobami się rozmawia? 26 września pojawiło się ogłoszenie.

NL

Nie wygląda, nie ma przyjęć tylko zwolnienia od dłuższego czasu. Ogłoszenie które widziałeś było dawno temu. Teraz tylko zwalniają bo nie idzie niestety ://

Nowy wpis

@NL

Dzień dobry. W imieniu pracodawcy pragniemy poinformować, że udało nam się utrzymać dużą większość naszego zespołu, przy czym jeśli dochodziło do tych najtrudniejszych decyzji, wszystko odbywało się zgodnie z "literą prawa". Obecnie wiele zakładów pracy boryka się z mniejszymi lub większymi wyzwaniami. W naszym przypadku restrukturyzacja okazała się skuteczna.

Witam. @Pracodawca Mam pytanko. Czy ktoś kontroluję czas pracy? Ludzie na dziale Jotul pracują po 16 godzin. Przychodzą na godzinę 14 a wychodzą następnego dnia o godzinie 6 rano (15.09.2023-16.09.2023). Jedni pracują po 16 godzin (nie wiem jak to jest rozpisywane, może odpowiednia instytucja powinna się o tym dowiedzieć), a drudzy nie mogą zrobić nawet pół nadgodziny... Na dziale Scan jest podobna sytuacja, ludzie kończą pracę w piątek o 22 i zaczynają w sobotę o 5 rano... Jak to możliwe? Proszę zwrócić na to uwagę.

Witam serdecznie. Bardzo dziękujemy za podzielnie się opinią. Jak słusznie @pracownik zauważył, sprawujemy kontrole nad Rejestracją Czasu Pracy. Oczywiście wszystko rozpatrujemy pod kątem formy zatrudnienia. Przyjrzymy się temu zgłoszeniu z uwagą.

Aplikowałeś do firmy Jotul Poland Sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

Aktualność
Dziękujemy za uczestnictwo, aktywność oraz za pozytywny odbiór tego wydarzenia.
me

Ginson

Czy premia dodatkowa jest przyznawana tylko pracownikom produkcyjnym? Czy pracownicy biurowi także ją otrzymują? @Pracodawca

@Ginson

Witam serdecznie. Dziękujemy za pytanie, a tym samym zainteresowanie. W naszej spółce mamy wewnętrzy regulamin premiowania, który reguluje ten temat. Premie przewidujemy również dla pracowników administracyjnych z tym, że możliwość jej przyznania jest z różną częstotliwością w przypadku poszczególnych stanowisk.

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko operator produkcji w Jotul Poland Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Drogie koleżanki i koledzy

Rozstrzygnęliśmy konkurs z okazji Dnia Dziecka.
Nasze „Jotulowe” dzieci chcą spędzić dzień dziecka ze zwierzętami i na łonie natury.
Dziękujemy za udział.

Dear colleagues,

We have settled the competition on the occasion of Children's Day.
Our "Jotul" children want to spend children's day with animals and in the bosom of nature.
Thank you for participating.
Lajla

To jest forum na temat rekrutacji i warunków pracy, a nie jakichś wewnętrznych konkursów z okazji dnia dziecka. Czy wy jesteście poważni? Kto zatrudnia takich ludzi do HR ?

@Lajla

Dziękujemy za komentarz. Portal tutejszy, ma również zakładkę aktualności gdzie będziemy publikować przydatne informację (na początku pojawiają się one na ogólnej tablicy). Nie muszą one służyć każdemu. Polecamy zignorować nieprzydatne dla Pana/ Pani informacje.

Ciekawy

Hej, są jakieś przyjęcia na magazyn? Magazynier,brygadzista, lider?

Aktualność
Już jutro zapraszam wszystkich naszych pracowników na obchody Jubileuszu 170lecia ????????

Firma to ludzie

Firma to ludzie. Również ci na samej górze. Więc odpowiedź jest prosta co jest nie tak. Najgorsze, że nie na widoków na poprawę.

Dziękujemy za pozostawienie komentarza. Szanujemy decyzję związaną z zaniechaniem udziału w procesie rekrutacyjnym. Z opisu, rozumiemy skąd ona wynika. Gdyby chciał Pan zmienić zdanie to zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością opowiemy o aktualnych ofertach pracy, które Pana interesują. Dział logistyki obecnie jest w trakcie "transformacji", oprócz wyzwań z tym związanych jest szansa, żeby uczestniczyć w budowaniu nowego zespołu i być udziałem budowania nowej renomy tego działu.

Rolo

Ten dział jest permanentnie w „transformacji” a na pewno od końca 2021 roku. Z czym to połączyć? Z przyjściem obecnego dyrektora fabryki? Od tego czasu zespół się buduje i wybudować nie może.

Bob budowniczy
@Jotul Poland Sp. z o.o.

Budujecie ten dział katedrę w Barcelonie. Od powstania firmy i nadal nie skończony. Chyba będzie arcydzieło do wpisania na listę UNESCO.

Miki
@Jotul Poland Sp. z o.o.

Witam. Jeżeli to Pani odpowiada za skasowanie moich postów spytam dlaczego? Nikogo nie obraziłem. Zadałem konkretne pytanie, dlaczegóż to rotacja sięga zenitu, dlaczego rozstania z ludźmi są nazwijmy to trudne? Kasowaniem postów i oznaczaniem pinezką tych pozytywnych nie są się zbudować zaufania. A dział HR powinien je wzbudzać. Co z tego, że sloganami zachęcicie pracownika do przyjścia? Sztuką jest dobrego pracownika zatrzymać a z tym , który nie spełnia oczekiwań (a jest ich sporo co dziwne...) rozstać się w zgodzie. To tyle. Cieszę się, że wyszło jak wyszło. Pozdro dla pracowników działu zakupów i logistyki. Pewnie ten post też zniknie w otchłani...

@Miki

Szanowny kandydacie. Chce nam Pan powiedzieć jaką mamy rotację, przez to nieco abstrakcyjne określenie? Dziękujemy za pozostawienie swojej opinii. Życzymy szerokości zawodowej i wszystkiego dobrego. .

BHP w tej firmie to jakiś żart solo łamie ustalone zasady nie przestrzega norm przyjętych dla wszystkich mało tego przychodząc do pani koordynator BHP z problemem zostajesz niemiło chamsko a nawet bezczelnie zlekceważono, a wręcz powiedział bym że zastraszony odzywką cytuję ( możesz mieć umowy nie przedłożonej) i to ma być profesjonalne podejście gratuluję wspaniałej załogi Nadzoru pracowników

@Lider

*za siedzenie nikt nie będzie płacić

szopenhałer
@Lider

Nie wiem na jakim dziale pracujesz ale na moim jest tak że jeśli jesteś osobą pracowitą to nikt tego nie doceni. Ludzie którzy mają skłonność do opierdalania się nie ponoszą żadnych konsekwencji a okazji ku temu mają calkiem sporo bo czynności nie są zrównoważone i pomimo nakazu pomagania innym pracownikom nie ruszą palcem dopóki przełożony ich do tego nie zmusi o ile zauważy że ktoś podpiera stół od pół godziny. Brakuje jakiegokolwiek systemu racjonalizatorskiego, 5S i standardów oraz procedur. Nikt z osób decyzyjnych nie dba o poprawę ergonomii pracy. Stale giną narzędzia i często nie ma czym pracować lub trzeba szukać ich po całym dziale. Jakieś zmiany się pojawiają ale jedyne które są wprowadzane w odpowiednim tempie to te które dotyczą jakości produktu. W planowanym systemie premiowym brakuje obiektywnych kryteriów oceny. Atmosfera wcale nie jest świetna bo często dochodzi do konfliktów. Nic dziwnego skoro od szefostwa idzie przykład braku jakiegokolwiek zainteresowania integracją między pracownikami. Poza tym trudno o komplet ubrań roboczych więc trzeba chodzić w swoich prywatnych. Całe szczeście zarobki są przyzwoite a i przyzwoitych ludzi też można tutaj spotkać.

Prawda
@Lider

Obudź się !!! 3600 BRUTTO do 3800 BRUTTO to normalna pensja ? Atmosfera , może jest dobra dla Twoich kolegów bo tym się charakteryzuje ten zakład. NOWI PRACUJĄ A PRACOWNICY ZE STAŻEM 3-4 MIESIĘCY NIC NIE ROBIĄ. Wszystko jak w przedszkolu.

Pati
@Lider

Ja słyszałam że to łatwa praca

Kurcze
@Lider

Kurcze, tyle wyrazów, a tylko dwa zdania. Pierwsze zdanie jest zdecydowanie za długie. Warto podzielić je na kilka.

Niestety

Ty szczególnie

@Lider

Cześć czy można się dowiedzieć ile można dostać na początek na magazynie + dodatki proszę o info.

zainteresowany
@Lider

bo jest tak jak wszędzie

Kamilos

Marcheweczka
@Lider

Zarobki jotulowe zatrzymały się na poziomie sprzed kilku lat. W okolicy powstało bardzo dużo nowych firm, które na wejściu płacą więcej. Dobrze to jest, kiedy ktoś wchodzi bez mydła swojemu kierownikowi, albo donosi. Weekendy, to praca w nadgodzinach a okres rozliczeniowy, to 3 miesiące. Oczywiście, jak w każdej pracy trzeba pracować, bo po to jest praca. Atmosfera w zależności, jak trafisz i czy jesteś lizusem. Tacy zawsze mieli i mają lepiej i jeśli dobrze się z tym czują, to ich sprawa. Ci, co narzekają, zamiast tracić na to energię, powinni znaleźć coś innego i opuścić to (usunięte przez administratora)

nio

jestem pracownikiem

Ciekawski

Jak wyglada zarządzanie przez kierownictwo, liderów i brygadzistów oraz ogólna atmosfera na dziale Scan? Jestem zainteresowany

@Ciekawski

Do dnia dzisiejszego było super. Od dzisiaj zabrali naszego Kierownika i będzie inny. Bez Krzycha to już nie będzie to. On to stworzył i to on uruchomił linie oraz dopiął do wysokiego poziomu. Jak to w Jotulu bywa niszczy się to co ktoś dobrze robił. Zobaczymy co będzie.

Zakupowiec

Witam wszystkich, Mam pytanie do kogoś z działu zakupów/logistyki. Widziałem, że firma wystawiła ogłoszenie o prace na stanowisko starszego kupca. Na jakie zarobki można liczyć w tej firmie na tym stanowisku? Czy atmosfera pracy rzeczywiście jest tak zła jak tutaj jest to przedstawione ? Zastanawiam się nad zaaplikowaniem, ale czytając komentarze to strach :) Pozdrawiam

Kupuj

Nie zgodzę się, wiesz jakie ob tabelki w excelu robi? Tam się wszystko spina ???????????? jeszcze jest miejsce na udoskonalenia!!!

Nora
@Zakupowiec

Jak masz prace to lepiej tam zostań. Tu pewnie zaraz będzie więcej wakatów.

Kierownik dzialu
@Zakupowiec

Bylem szefem tego dzialu. Znajdz mnie na LinkedIn chetnie opowiem ;)

Zdziwiona
@Kierownik dzialu

A nie czasem liderem/zakupowcem strategicznym? I chyba nie rok ....... Chyba czas skończyć z naginaniem przeszłości.....

Kierownik dzialu
@Zdziwiona

Nie. Ja bylem zatrudniony w roli kierownika, tak mowi umowa o prace na podstawie ktorej bylem zatrudniony Moze czas posprzatac dokumenty ?

Obserwator

No cóż, jedni zajmują się darciem kopary, drudzy wchodzeniem o(usunięte przez administratora). Tylko niewinne, najbardziej zapracowane mrówki, piszą komentarze na goworku w godzinach pracy.

Łukasz

Siemano Sprzedającą. Bardzo rzadko tutaj bywam i czytam te różne "kwiatki". Jednak zostałem wywołany przez Ciebie do tablicy i poczułem się w obowiązku Ci/Tobie, kimkolwiek jesteś, odpowiedzieć. Jak widzisz nie jestem taka (usunięte przez administratora)jak Ty i nie ukrywam się za jakimś pseudo pseudonimem. Na wstępie powiem Ci, że mam w poważaniu co myślisz o firmie i zarządzaniu. Jest to Twoje prywatne zdanie i masz do niego prawo. Tak biegam, robię zamieszanie, drę koparę i staram się być śmieszny. Czy nic nie robię i czy jestem nierobem z miłą chęcią Ci pokaże na żywo. Zapraszam na dzień otwarty ze mną. Ujawnij się, spójrz mi prosto w oczy i spędź ze mną całe 8 h i oceń. Bądź takim samym "twardzielem"/"twardzielką" jak tu i powiedz mi prosto w twarz, po wspólnym dniu, to co tu napisałaś/napisałeś. Obrażasz tu mnie i moja koleżankę a nie masz za grosz honoru i odwagi, żeby powiedzieć nam to na żywo w biurze. Zobaczymy czy powiedzenie :kozak w necie, (usunięte przez administratora)w świecie, ma i w tym przypadku umiejscowienie. Skoro uciekasz z firmy to co Ci zależy. Pokaż, że jesteś chojrak. Wiesz gdzie siedzę i bez problemu złapiesz mnie w czasie mojego biegania. Pozdrawiam Ps. Swoje rozkminki wstawiaj tu nie w godzinach pracy, bo gdybyś się nie ujawniła/ujawnił, ktoś może sprawdzić kim jesteś. A będzie głupio jak się nie ujawnisz tylko się :"wyda".

Zmieniam pracę

Znalazłem ogłoszenie o prace w Jotulu w logistyce. Firma oferuje min: „Kulturę organizacyjna opartą na wzajemnym szacunku, otwartości i zaufaniu.” Napiszecie coś o tym bo w okolicy raczej inne są głosy. Może w rzeczywistości nie jest tak źle jak mówią.

Czy ktoś coś powie jak wygląda praca na magazynie? Jak przełożeni itp? Z góry dziękuję za odpowiedź

Czołówka
@Nowy

Na przyjęciach i wydaniach jeden wielki chaos, nic się nie zgadza. Masz efektywnie pracować jak nie ma miejsc na regałach, ale wywieź to jak najszybciej. Więcej Cię nauczy drugi wózkowy niż obecna kierownik lub lider - DJ ze słuchawkami na uszach zawsze przy biurku. Motywacją są jedynie pieniądze, tak to nie polecam ciężko wytrzymać.

Magazynier
@Nowy

Polecam. Przełożeni nie mają pojęcia co i jak powinno działać i to wszystkie szczeble, od lidera przez kierowniczkę po nowego szefa logistyki, który jest Portugalczykiem. Zawsze możesz powiedzieć, że nie rozumiesz co mówi. Nikt cię nie rozliczy z pracy. Tak fajnie to jeszcze nie było.

Dominika

Czy ktoś wie czy są może przyjęcia dla kobiet, wysyłam parę razy Cv ale cisza a widzę ogłoszenia o pracę często się pojawiają

Odradzam
@Dominika

Nie polecam Scan - lider (usunięte przez administratora) bez szkoły i podejścia wszystko rozwiązuje krzykiem Jotul - sama Ukraina , mnóstwo żeliwa dodatkowo sami liderzy powinni to robić , bo do niczego innego się nie nadają AICO - takie normy że premii nie wyrabiają , presja czasu lider wydaje się normalny , brygadziści totalne zero

abc
@Odradzam

to co tam jeszcze chłopie robisz, skoro na każdym dziale jest (usunięte przez administratora) to rozumiem że chyba jesteś cieciem nocnym i ciebie to nie dotyczy, a jak nie to dlaczego jesteś skoro to widzisz i pracujesz nadal. Lekko nie jest wiadomo, ale nie mamy odgórnego nakazu, skierowania do pracy, zawsze można zmienić firmę, albo być sobą, nie pozwolić sobą gardzić, przeliczyć na w sumie niezłe pieniądze, czasem się odgryźć, czasem zacisnąć zęby i pracować...

Jerry

Długo jeszcze będziecie tak narzekać na wszystko i (usunięte przez administratora) na forum w nieskończoność zamiast cos z tym zrobić ? Państwowa Inspekcja Pracy ? Można napisać zbiorcze pismo do samej góry pomijając osoby, które odpowiedzialne są również za ten (usunięte przez administratora) I nie - Andre i Lars to nie jest "sama góra" :) A skoro tak jest wszystko źle to sami sobie na to również pozwalacie.

Pisarz.
@Jerry

Napisalem do Nilsa z tym co tutaj sie dzialo, absolutnie zadnej reakcji, zlozylem wypo. Ale tam nikt wam nie pomoze,.wszystcy maja ludzi za slupki w excelu, swiecisz sie na zielono to jest ok, nie świecisz sie to znaczy, ze cos z toba nie tak, nie wazne czy masz wplyw na kolor slupka czy nie. Nie liczcie ze cokolwiek sie zmieni

@Pisarz.

Mas trochę racji, ale dlatego że tylko możliwe że ty to zrobiłeś. Tu potrzeba aby dużo więcej osób poszlo do Nilsa. On porozmawia z każdym. Jak trzeba tłumaczenia to złap kogoś kto gada albo weź kogoś z HR do tłumaczenia. Potrzeba więcej osób a nie jednej. Bo jeżeli tylko jedna rozmawia to wg Nilsa i każdego innego nie ma problemu ale jeżeli przyjdzie 50 osób to uwierz że napewno zareaguje. Ludzie odchodzą i nie walczą o to co im się należy. Dlaczego ludzie narzekają na HR, na Jotul, na ciocie w magazynie a na inne działy nie? Dlaczego tu wiele narzeka a nikt z tym nie robi nic? Bo tu jest każdy cwaniak anonimowy. I dlatego. To jest strona gdzie można sobie pogadać i po narzekać. Myślisz że Nils, Lars, Andre czy managerowie biorą informacje z tego portalu? Gwarantuje że NIE.

Roben

Porażka zabierają premie za coś czego nie ma w regulaminie firmy brygadziści i liderzy Porażka nic nie powiedzą tylko się szwedaja 8 godz a jak jakiś problem to nie ma nikogo uczą tylko starzy pracownicy jak chcą Porażka nie polecam nawet za tą kasę

@Roben

Co cie tu trzyma ? Jak ci tak źle to zmień linie albo zmień firmę. Nic na siłę. Premie masz zabrana jeżeli zrobisz coś co napewno jest w regulaminie.

Zostaw merytoryczną opinię o Jotul Poland Sp. z o.o. - Kąty Wrocławskie

• Jak się pracuje w Jotul Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jotul Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jotul Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 3 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Jotul Poland Sp. z o.o.