Opinie o Jotul Polska w Kąty Wrocławskie

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Jotul Polska, lecz też Klientów firmy. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Jotul Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jotul Polska w Kąty Wrocławskie

Covid

Ale beka przez ostatnie dwa tygodnie zatrudnili około 30osob z UKR bez badań na covid to czego oni się spodziewali. Chcieli szybko to teraz im się to odbija. W normalnej firmie wszystkie drzwi powinny być pootwierane żeby było jak najmniej kontaktu między ludzmi, (wszyscy dotykają klamek) płynu do dezynfekcji nikt nie widział od 3 miesiecy, temp powinno się badać wyrywkowo lub przy wejściu do firmy. Zero organizacji nawet dzisiaj na badaniach. Mam nadzieję że ta firma upadnie jeszcze w tym roku.

Wszechwiedzący

Chyba najbardziej obiektywna ocena jaką możecie dostać jeśli chcecie sie tu zatrudnić. Jotul machining -> Ścisły reżim, surowe zasady, dużo pracy. Jotul Assembly / Final Assembly -> Całkiem spoko atmosfera wśród zespołu, brakuje organizacji trochę ale jest coraz lepiej. Jotul Malowanie -> Kabina nie domaga i dużo pyłu w powietrzu, ale organizacja wydaje się spoko. Jotul Enameling -> Chyba najlepszy dział z Jotula. W lato tempteratura dochodzi do 50C, a zazwyczaj utrzymuje się na poziomie 40-45C, w zimę 20 parę. Na śrutnowni i Piecu podobno ciężka praca, ale ludzie są tam szanowani i podchodzi się do nich jak do człowieka, nie tak jak na Jotul machining. Czyli cięża praca, ale cie za to szanują. Scan Machining -> Bardzo dobra organizacja, super zespół. Chyba najlepszy dział w firmie. Scan Malowanie -> Raczej mało pracy, fajni ludzie. Nie ma co narzekać. Można się śmiać z UR jak nie wie jak naprawić lakiernie. Scan Assembly -> XDDD Jak chcesz być traktowany bez szacunku przez ludzi spod żabki którzy zostali brygadzistami przez to, że się wcześniej zatrudnili, a nikogo mądrzejszego nie było to zapraszam. Mówię głównie o pani A. AICO -> Nie wiem na 100% ale wydaje się ten dział spoko zorganizowany jak na standardy firmy. Magazyn -> Też spoko ziomki Spare parts -> Praca jak praca. Bez stresu, ale też niezbyt ambitna. UR -> No ogólnie spoko myślę być Mechanikiem, ale czy można się tam rozwinąć to nie wiem. Firma nie posiada magazynu części zamiennych więc czasami jest tak, że UR przychodzi i mówi, że by naprawił, ale nie mają części. xD Organizacja fatalna. Dział Techniczny -> Tu się można rozwinąć, ale dyrektor techniczny nie podejmuje zbyt mądrych dezycji więc można trochę nerwów się najeść. A jeśli chodzi o firmę to jest jeszcze dużo problemów z organizacją pracy i duży problem jest z dostaniem rzeczy, np jakoś 3 miesiące temu brakowało wkrętarek do pracy, a że zakład oszczędza na czym sie da to chwilę to trwało zanim trafiły na produkcje. Ale to się z tygodnia na tydzień poprawia na lepsze i to widać. Firma nadal oszczędza i żydzi grosza, ale są już narzędzia xD Na osobny akapit zasługuje HR który jest najgorszym HRem jaki spotkałem. Trzeba zrobić co trzeba zrobić i tam nie chodzić więcej, bo to nie ma najmniejszego sensu. I tak nic się nie da załatwić. Niektórzy pracownicy nawet nie potrafia sie dowiedzieć ile mają dni urlopu. HR nie wie, nikt nie wie. I wyjebongo. Także nie polecam tak długo jak jest tam Pani Małgorzata i Pani Paulina. Jeśli w czymś sie pomyliłem to proszę o poprawienie.

Czy w Jotul Polska jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Lider

Wszystkie negatywne opinie to zostawiają osoby które zostały zwolnione, to jest praca i normalne że trzeba pracować, za siedzenie nikt nie będzie pracować, atmosfera jest super w pracy, zarobki też jedne z lepszych w okolicy za pracę na jedną lub dwie zmiany, są weekend płatne z wypłatą, więc jeśli ktoś chce to będzie pracować. Przestańcie narzekać i bierzcie się do pracy.

Moze nowy Nowy wpis
Kandydat

Hej, mam pytanie. Aplikuje na lakiernika. Chciałbym wiedzieć jak wygląda praca. Malowanie pneumatem czy pompami, czy jest zachowane bhp (kombinezony, rękawiczki, maski) Oraz ogolnie jak z pieniędzmi. Oferty przeglądałem po 4500+ plus jakies premie i inne dodatki. Poproszę o rzetelną opinię/odpowiedź na to stanowisko

lakiernik emalia Nowy wpis
@Moze nowy

Wszytsko zalezy na jaki dzial trafisz. - Jotul - tam nie musisz umiec malowac pistolet i psikasz byle zakryc farba. - Scan - musisz miec wiedze i umiec malowac - emalia - wystarczy troche pracy na jotulu i mozesz robic na emali u nas. jedyny minus goraco. ale w zimie plus ;) malowanie pneumatyczne, BHP zachowane. kasa powyzej 4,5k

Czy w Jotul Polska zatrudniani są obcokrajowcy?

Ted
@Pytanie

Oczywiście że są, tania siła robocza

Marco Nowy wpis
@Pytanie

Proszę nie mylić dwóch różnych podmiotów firm , Jotul Polska jest w Gdańsku. Masz na myśli Jotul Poland mieszcząca się w Katach Wrocławskich zajmująca się produkcją. Jotul Polska zajmuje się tylko kwestią handlową . Nie ma nic wspólnego z produkcją poza Logiem Jotul :)

Ślepy Tabor

Morales siedzi na palarni łapie ludzi którzy palą straszy utrata premii która wynosi 50 zł

Lars
@Ślepy Tabor

50 zł to macie chyba na święta dla całego działu

XXX Nowy wpis
@Ślepy Tabor

To to już wogole jest śmiech na sali z tą premią,premia taka co kot nasrał a jeszcze zabiera po 25%

Nowy
Klient

Witam. Proszę o rzetelna informacje. Mam zacząć pracę na początku sierpnia i chciałbym wiedzieć która linia jest najlepsza. Słyszałem że są 3. Chciałbym trafić na zgrana ekipę i fajnego kiera. Pomóżcie.

Kikao6

Najlepiej na AICO

Aico124
@Nowy

Jak chcesz nic nie robić to Aico.

@Nowy

Jeżeli chcesz pracować na stabilnej lini to Scan, tam wszystko idzie jak powinno. Jeżeli chcesz codziennie robić nowy piecyk to Aico. A chcąc mieć darmowa siłownie to Jotul. Do cb należy decyzja. Powodzenia

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Dramat

Nic tylko współczuć doświadczeń zawodowych.Oskar to zawodowy kłamczuszek,kłamie z uśmiechem na ustach patrząc w oczy.Nie wolno tylko mówić mu o tym,że zdajemy sobie sprawę z tego jakim jest farmazonem,on i reszta kierowniczej ekipy,bo krzyczy i tupie i jest mu baldzo psykro.Ogólnie to przedszkole i jak to ktoś już tutaj ujął,kółko wzajemnej adoracji na wyższych stanowiskach.Ci ludzie reprezentują poziom taki,jak ortografia pracownikazajebistego,zresztą ten troglodycki styl bardzo przypomina patrysia xD

@Dramat

Kolejny poirytowany małolat IKS DE. Znajdź zakład pracy gdzie Ci będą płacić za stanie. Wielce (usunięte przez administratora) i poszkodowany napinacz. Pozdro

@Pytanie

Kolejny porysowany przez komune stary leb xD czy ja cos mowilem o staniu?ale skoro przy tym jestesmy,to wlasnie przez to podejscie jest jak jest.Niewazne,czy to co robisz jest wydajne i czy ma w ogole jakis sens,o nie nie,najwazniejsze zebys na kolanach (usunięte przez administratora) tak ,az pekniesz.To jest praca XD gratuluje polmozgu,milego bezsensownego zapierdalania za miska przez cale zycie,panie tytanie pracy .Nie pozdrawiam

Fred
Klient

Witam jestem zainteresowany pracą na dziale Scan/Aico i o to moje pytanie czy na któryś z tych działów jest prowadzona rekrutacja? I jak wygląda praca na tych działach? Proszę o rzetelne opinie, nie typu kierownik (usunięte przez administratora) bo każe pracować a nie pozwala łazić czy gadać

alss
Kandydat

Hej , Co myślicie o dziale planowana produkcji w Jotul jak wygląda to stanowisko ? warto aplikować ?

Karola

Przykro mi ale potwierdzam negatywne opinie. Zarządzanie przez chaos. Planowanie totalny brak profesjonalizmu, co ciekawe za bałagan nie ma konsekwencji, zatory płatnicze, oszczędności, ciągłe braki komponentów skorelowane z bałaganem systemowym. Jedna sensowna i umiejąca zadziałać osoba w logistyce , resztę pominę milczeniem. Firma wydała mnóstwo pieniędzy na usprawnienia ale system zarządzania i poziom managerów (ze szczególnym uwzględnieniem najwyższego uwielbiającego słowa "I don't care") jest delikatnie rzecz biorąc słaby. To nie jest firma , w której nabierzesz dobrych nawyków, zdesperowani siedzą na stołkach pewnie z uwagi na kasę, sensowni ludzie będą szukać pracy. Myślę też, że nie jest to firma szanująca oddanych i pracowitych ludzi dzisiaj jesteś, jutro wystarczy kaprys Pana A, Pana L, Pani M i lecisz z dnia na dzień. Aby powstały standardy, musi zmienić się kultura pracy. Szczerze to szans na to nie widzę. Szkoda... zapowiadało się dobrze. Jeżeli macie pracę, nie zmieniajcie świadomie na Jotul. Stracicie czas, nerwy i szansę na trafienie do bardziej poukładanego środowiska. Na plus.... są też super ludzie ale jeżeli nic się nie zmieni zaczną się wykruszać. Szczególnie przy pewnej części managementu na produkcji.

(*)

Zapalmy znicz dla wszystkich dobrych ludzi którzy tam pracują [*]. Nikt nie zasługuje by być tak traktowanym

Maszynista

Jak pracuje Polak dla Norwega? . . . No na kolanach oczywiście ;) Bo biurwy nie potrafią swojej pracy wykonać i załatwić co potrzeba. Dobrze, że się kłaniać nie każą.

OjciecAdama

To co sie dzieje w firmie to jakas tragedia. Ja rozumiem greenfield ale od 1.5 roku jedyne co sie zmienia to to ze jest coraz wiekrzy bajzel. Kierownictwo to jakas parodia. Kto robi ten wie. Dalmatynczyk msci sie na ludziach za to ze mial przesrane w szkole. Zenek udaje ostrego fajtera co walczy z armando a tak naprawde to tylko pokazuwa nie wiem czy ktos jezcze sie na to lapie. Denzel lata do armando i nadaje jak katarynka. Maszyny (usunięte przez administratora) wszystko szmelc. Ludzie odchodza a tych co maja ich zastapic traktuja jak smieci. Podejdzcie scan albo jotul machining popytajcie. Pracownicy sa od wszystkiego od obslugi maszyn przez serwis po programowanie a pensja zenada. Operator cnc 4200 toz to smiech. Jeszcze denzel lata i twierdzi ze to najleprze stawki w okolicy, tak chyba do szlabanu. Wyspecjalizowani operatorzy juz sie zwalniaja zaraz sobie bede mogli ten grajdolek zamknac mam nadzieje. Ja szukam nowej pracy i wiem jedno na pewno, jak rzuce wypowiedzenie to niech szukaja szkoleniowca bo ja tego robic nie bede, a co placa za to. Dla zainteresowanych praca ok jezeli ktos nie ma kredytu chce sie czegos nauczyc a potem uciekac z tamtad. Dla juz zatrudnionych zalecam tylko uciekac. Pozdro dla wszystkich prawilnych chlopakow ze scana dobry przekaz leci.

Co tam kto tam
Kandydat

Co myślicie o dziale logistyka w jotul?

Xxx
@Co tam kto tam

Nic

Aaa
@Co tam kto tam

Totalna porażka. Nikt nie wie co ma robić. Wózkowi jeżdżą sobie jak im się podoba, nie ma żadnej organizacji magazynu, Dawid jedynie robi co może ale mając lewych ludzi nic nie zrobisz. A jeżeli chodzi o górę logistyki to powiem tak są osoby fajnie pracujące i dobrze ale są też gwiazdy które (usunięte przez administratora) robią a kasę biorą. 7-15 i do domu. Pojęcia o pracy nie mają. Nie wiem kto to trzyma i dlaczego.

Dr. Wurst

Pan z balejarzem na głowie z Aico staje w poprzek i blokuje inne samochody

Aaa
@Dr. Wurst

Ten gość jest nie normalny traktuje ludzi jak śmieci. Jak pachołki robiłem u niego i nigdy więcej. W tłusty czwartek nie pozwolił nikomu paczka zjeść chyba że dopiero po pracy suche. Tragedia. Oby go wywalili jak najszybciej. Rozwalił wszystko co było tam zbudowane. Była fajna ekipa, fajny kierownik i efekty. Teraz jest terror i reżim. Nie polecam pracy z nim.

Murzynek

Nie polecam, kierownictwo nie dotrzymuje słowa obiecują wszystko żeby zatrzymać ludzi Sytuacja finansowa firmy jest tragiczna brak/ lub nie działające narzędzia, umowy miesięczne. Od liderów linki zaczynając kończąc ma kierownikach działów jest koło wzajemnej adoracji są to ludzie praktycznie nie tykalni i lepiej traktowani (usunięte przez administratora) Brak możliwości rozwoju Ogólnie pieniądze dobre ale nie za taką prace i za takie traktowanie Praca fizyczna dziennie kilka ton żeliwa przerzucisz Serdecznie nie polecam nawet na wakacje

@Lider

*za siedzenie nikt nie będzie płacić

szopenhałer
@Lider

Nie wiem na jakim dziale pracujesz ale na moim jest tak że jeśli jesteś osobą pracowitą to nikt tego nie doceni. Ludzie którzy mają skłonność do opierdalania się nie ponoszą żadnych konsekwencji a okazji ku temu mają calkiem sporo bo czynności nie są zrównoważone i pomimo nakazu pomagania innym pracownikom nie ruszą palcem dopóki przełożony ich do tego nie zmusi o ile zauważy że ktoś podpiera stół od pół godziny. Brakuje jakiegokolwiek systemu racjonalizatorskiego, 5S i standardów oraz procedur. Nikt z osób decyzyjnych nie dba o poprawę ergonomii pracy. Stale giną narzędzia i często nie ma czym pracować lub trzeba szukać ich po całym dziale. Jakieś zmiany się pojawiają ale jedyne które są wprowadzane w odpowiednim tempie to te które dotyczą jakości produktu. W planowanym systemie premiowym brakuje obiektywnych kryteriów oceny. Atmosfera wcale nie jest świetna bo często dochodzi do konfliktów. Nic dziwnego skoro od szefostwa idzie przykład braku jakiegokolwiek zainteresowania integracją między pracownikami. Poza tym trudno o komplet ubrań roboczych więc trzeba chodzić w swoich prywatnych. Całe szczeście zarobki są przyzwoite a i przyzwoitych ludzi też można tutaj spotkać.

Prawda
@Lider

Obudź się !!! 3600 BRUTTO do 3800 BRUTTO to normalna pensja ? Atmosfera , może jest dobra dla Twoich kolegów bo tym się charakteryzuje ten zakład. NOWI PRACUJĄ A PRACOWNICY ZE STAŻEM 3-4 MIESIĘCY NIC NIE ROBIĄ. Wszystko jak w przedszkolu.

Pati
@Lider

Ja słyszałam że to łatwa praca

Peemo

Swój czas spędzony w firmie wspominam ogólnie dobrze. W związku z green field'owym charakterem inwestycji są możliwości awansu i rozwoju, pieniądze też są całkiem niezłe, jednak problemy finansowe firmy widać na każdym kroku (wszechobecne oszczędności, stare, zniszczone narzędzia lub ich brak, próby "skubania" pracowników z kart paliwowych itp.) Na uwagę zasługuje panujący na hali niemiłosierny bałagan (zarówno na produkcji jak i w łańcuchu dostaw), wszędzie walają się kominki, palety, kosze i różnego rodzaju inne bambetle). W czasach gdy w firmach produkcyjnych narzędzia 5S czy lean stają się standardem, Jotulu niestety zatrzymał się gdzieś na przełomie lat 70-80-tych. Poza tym sama pracą wewnątrz organizacji znacząco różni się w zależności od działu na jaki trafimy. Jotul to oczywiście żeliwo a więc brud i pył, Scan i Aico to piecyki blaszane więc tam pod tym względem jest lepiej. Ludzie w firmie są fantastyczni :) (poza kilkoma wyjątkami), choć nie wątpię, że znalazłoby się wielu malkontentów, którzy byliby odmiennego zdania - kwestia tego jak potrafimy się z innymi dogadywać.

Pracownik szeregowy

Wiele z tego co piszesz jest prawda Jotul machining - tragedia lider sadysta i nie ogar- praca ciezka Jotul montaz - lider mlody cwaniaczek udaje ze ogarnia ale lize co moze kierownikowi - brygadzisci szkoda slow patologia - praca lekka Jotul malowanie - lakierjikiem tam moze byc kazdy nic trudnego psikanie elementow bez pojecia - wiecej siedza niz pracuja Jotul emalia - praca ciezka, warunki ciezkie bo bradzo goraco - ale funkcjonuje ok Kierownik produkcji - udaje ze cos robi, bardzoej to lata za dyrektorem i lize jak moze. Scan machining - racja ogarniete wszytsko jak potrzeba - praca na maszynach bardziej precyzyjna niz ciezka - lider ogarniety Scan malowanie - praca jest ciezka na zawieszkach i srutowni, malowanie bardzo precyzyjne trzeba miec pojecie. Lider spoko chyba. UR faktycznie nie ma pojecia o tej lini i nie tylko o niej. Scan montaz z tego co mowia to od momentu zwolnienia lidera duzo sie poprawilo, nowy kierownik ktory przyszedl z aico ogarnia (usunięte przez administratora) atmosfera duzo lepsza, brygadzistka ostra ale taka ma prace. Kierownik produkcji - chyba najlepszy w calej firmie widac ze ma szacunek do ludzi, koledzy ze scana dobrze o nim mowia. Aico linia montazowa ok - liderem zostal nasz Czlowiek ktorego brakuje. Ludzie spoko tylko ten kierownik jakis chory. Zabrania wszystkiego nawet do toalety podobno trzeba sie zapisywac. Magazyn - nie ogarnia co sie dzieje, Dawid robi co moze ale blokuje go gora. Dzial techniczny - chlopaki spoko lecz male maja umiejetnosci - lider w koncu taki ktory ogarnia ten balagan - kierownik UR mily starszy pan ktory zatrzymal sie w PRL Jezeli chodzi o firme ogolnie to jak na roczna dzialalnosc to nie jest zle. Sa pieniadze na wakacje, sa duze bony na swieta. Karta na paliwo - zabieraja za urlop i l4 ale wg mnie jest to fer. Nie ma cie to znaczy ze nie tracisz kasy na dojazd. Proste . Dyrektor zakladu - portugalczyk urwany z choinki nie ma pojecia o tym co sie dzieje. Faktycznie stoi ze stoperem za plecami. Jezeli chodzi o HR to tak dziewczyny Dorota i Paulina sa ok maja cisnienie od Pani obok ale taka ich praca, czasem kazdy ma.zly dzien. Ogarniaja wszytsko z ludzmi czasem zajmuje im to czas ale sa 2 na cala firme. Ich szefowa tragedia. 150 w kapeluszu odstawiona jak na gangbang. Chamska i gwiazdorzy bardzo. Wszytstoo zgania na dziewczyny. Z produkcja nie rozmawia. Jest jeszcze Kasia z recepcj choc od wczoraj byl ktos na zastepstwo. Kasia jest petarda, najmilsza osoba w firmie, zawsze we wszystkim pomoze nigdy nie odmowi - zlota kobieta. Pani z BHP mala wiedza ale chodzi i czepia sie jak moze - jest szansa ze cos z niej bedzie. Reszty dzialow nie znam za bardzo nie mam z nimi kontaktu. Firma jak na ten rejon oferuje wg mnie dobre warunki finansowe, jezeli chodzi o sprzet wyposazenie to ciagle sie ulepszaja. Nie jest moze super latwo ale taki produkt wiec nie ma co wymagac lezenia. Jezeli chodzi o covid dbaja o dezynfekcje pomieszczen, klamek, toalet i kantyn. Maseczki musi nosic kazdy bez wyjatku. Bardzo pilnuja tego. Wprowadzone zmiany w przyjsciu i wyjsciu z pracy aby nie mijaly sie dzialy. Pozdrawiam

Wszechwiedzący

robol z jotul machiningu
@Wszechwiedzący

Idealnie opisane, nic dodać nic ująć.

XXX
@Wszechwiedzący

To Pani Małgorzata tutaj trafiła? Współczuję Wam.

Hmm
@Wszechwiedzący

Akurat ja uważam,myśle pA.jest hmmmzajebista.tyle.pzdro jotul

Pracownik szeregowy

Żenada

Trzeba przyznać że Patryk nie nadaję się na to stanowisko. Brak szacunku do ludzi, (usunięte przez administratora) wyzwiska, brak kultury, (usunięte przez administratora) Czy taka osoba powinna pełnić taką funkcję w zakładzie??? No cóż, na tyle stać jotul... Jaki zakład tacy przełożeni. Dobrze że żyjemy w takich czasach że pracownik ma dużo praw, a udowodnić (usunięte przez administratora) jest teraz bardzo łatwo. Odpowiednia instytucja zajmie się z miłą chęcią taką sytuacją. Pozdrowienia dla wszystkich pracowników...

monika
Kandydat

czy pracuje ktos przez agencje jak zarobki ?

Kazuya
@monika

Pracuje przez agencję towarzyską powiem że jest jeden wielki (usunięte przez administratora) :D

Zostaw merytoryczną opinię o Jotul Polska - Kąty Wrocławskie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jotul Polska