Franke

Opinie o Franke

Anty łysy

Nie polecam

samosiek

Startowałem na stanowisko do biura. Na drugim etapie rozmowy o pracę Pani z HRów pokazała "klasę": przerywała w połowie zdania, przekręcała moje wypowiedzi. Zero profesjonalizmu: jeśli ktoś chce tam aplikować musi przygotować się na totalne (usunięte przez administratora) jeśli chodzi o kulturę osobistą Pani z HR. D N O. Nie polecam. Nawet nie poinformowali mnie o wyniku rozmowy.

@samosiek

Nic się nie stało, wpadaj na produkcję pobawic się trochę narzędziami, tutaj nawet biorą ludzi nie potrafiących wydukac słowa po polsku także rozmowa kwalifikacyjna będzie zbędna :)

Szał

Ukraińcy mają więcej bo rząd dopłaca 800 zł do składki ZUS, to jest nowy odważny świat (bez Polski, PIS stworzy Międzymorze). Po powrocie z Chesterfild wszystko było jasne, jechaliśmy po miejsca pracy dla przybłęd. Uczcie się spawania i nie liczcie na karierę i podwyżki to nawet nie jest korporacja to jest sitwa która podrywa dziewczyny w knajpach na pracę w biurze (i zapewne nocne szkolenia). I tu mam pytanie są jeszcze nadgodziny :)

@Szał

Polska musi dopłacać jeżeli ma zatrzymać zagranicznych specjalistów.

Pikuś
@Czerwonka

Czerwonka ty jesteś niedorozwinięty polska dla Polaków nie potrzebujemy przybłęda z innych krajów pan ????

Pikuś

Nie polecam żenada żenada i jeszcze raz żenada a kierownictwo to buraki

Kris

Nie polecam patologia

Laserowiec

Nie polecam. Obszar laser to tragedia. (usunięte przez administratora) Istny cyrk. Ludzie przez to w przerwie robia. Na dziale maszyn obok nic lepiej. Normy wysrubowane ludzie w przerwach robia. Ale coraz wiecej odchodzi. Wisienka na torcie jest pan od bhp co biega przed slupkiem z notesem i spisuje kazdego za byle co tylko aby pomazac swoja wykrywalnosc :D

pracownik hali
@Laserowiec

Nie ma obowiązku robienia więcej i pracowania na przerwach, tylko głupki tak robią. Rynek należy do pracowników np. dla spawaczy jest premia dodatkowa 500 plus której nie trzeba wyrabiać, ale jest grono ludzi którzy mówią (mieć, a nie mieć) i tak w ten sposób robi się gonitwa, psuje atmosfera w pracy itd. Dziwie się że jeszcze nie ma kolejnej premii 500 plus za kolejne 5% hehe już widzę jak niektórzy mówią że nie będą robić a za chwilę na swoim stanowisku przyspieszają robotę. Już co drugie zlecenie jest z obciętym czasem bo trzeba budować kolejne rekordy finansowe. Wszystko tez w rekach pracowników lecz nie widać pozytywnego podejścia do sprawy, fachowcy odejdą z tej firmy i zostaną tylko dziadki przez emeryturą i gangi świeżaków.

Szalonooki
@pracownik hali

Z tego co wiem w pazdzierniku jedna zmiana operatorow delikatnie przyhamowala i nie robila premii i wtedy nagle na montazu ze nie ma roboty i nie ma nadgodzin dla nich. Wiec nie do konca tak jest.

Szał
@pracownik hali

Jak odchodziłem z 2 lata temu miałem 1000 zł do wypłaty za 100% normy, widzę że jest coraz lepiej. Pozdrawiam rumuńskich majstrów (o sory jeden stał się BHPwcem) ale wszystkich trzech ...

taktoja

Powiedz im to w oczy anonimowy bohaterze ;] (usunięte przez administratora) z ciebie i tyle

@taktoja

Nie zdziwiłbym się jeżeli tą Czerwonką byłby jakiś sprzątacz lub ochroniarz.

Meblarzz
@Spawara

Dokładnie. Dziadki za bardzo się już panoszą. Ciężarówki stoją pod bramą a oni idą podkradać na hale.

Burak

Pracuje na produkcji i (usunięte przez administratora) mnie ten cały (usunięte przez administratora) zarząd idiotów nie polecam tej firmy najgorsza firma na Pomorzu mobbing mobbing i jeszcze raz mobbing

500 !!!!!

eMa

Mój brat tam kiedyś pracował na produkcji. Opowiadał jak z roku na rok jest coraz gorzej. Zwalnia się tych doświadczonych bo za dużo zarabiają i zatrudnia młodziaków na coraz to gorszych warunkach. Firma coraz bardziej skąpiła na pracownikach a z czasem atmosfera w pracy zaczęła przypominać tą obozową. Kamery, ciągłe poganianie przez majstrów (można ręce stracić - kto pracował ten wie), rewizje osobiste były na porządku dziennym. Opowiadał że jak był w kadrach to widział jak majster przynosi czyjeś cv i mówi że tego by chciał - tak wyglądała u nich rekrutacja. O awansie bez znajomości zapomnij - nie ważne jak dobry jesteś. Niby jest jakaś rada pracownicza ale dobro pracowników ma głęboko w ...gdzieś. Podejmują decyzje delikatnie mówiąc niezgodne z interesem pracownika. Pewnego dnia brat wrócił z pracy żeby oddać mi pieniądze. Usiadł w kuchni i powiedział: "siostra, tak nie może być. Przecież pracuję, zarabiam, nie mam rodziny na utrzymaniu ani kredytów do spłacenia a i tak na koniec miesiąca na benzynę od ciebie muszę pożyczać bo mi do wypłaty nie starcza. Tak dalej nie może być" Zostawił wszystko i wyjechał za granicę. W dwa tygodnie znalazł pracę, niedawno kupił mieszkanie. I dzięki tej firmie widuję brata raz do roku jak wraca do kraju na święta

yuki
@eMa

pozdrów brata, dobrze zrobił

Czerwonka

Nikt nikomu nie każe u nas pracować.

@Czerwonka

Ostatnio 4 osoby wzięły to sobie do serca ????

@Młody Gniewny

Zostają pracowici którzy doceniają pracę.

yuki

O tej firmie nie ma co pisać ,podziwiam tych którzy tam jeszcze pracują tylko nie wiem czy za odporność czy za głupotę. Pozdrów Maćka

K1

Dziś na obszarze k1 zarząd podjął decyzję że zwiększa normę o 3 jeba.. % znajdą się (usunięte przez administratora) i będą dalej robić więcej ale większość już zapowiedziała że ma was w czterech literach, także Panie ojcze dyrektorze co zarabiasz kilkadziesiąt tysia, mamy nadzieję że nie zrealizujecie swoich planów. Pozdrawiamy, kumaci z k1

Śmiech

Nie mam nic do ludzi z Ukrainy , ale chyba nie na miejscu jest proponować ludzią co nie potrafią angielskiego a o Polskim to już można marzyć, dużo większych stawek niż Polskim pracownikom. Każdy kto chce rozpocząć pracę we Franke niech pogodzi się z faktem że na strat dostatnie 19 brutto gdy Ukraina dostaje od 21 i więcej. Ukrainie nie można zwrócić uwagi podczas gdy Polak będzie musiał robić wszystko i koniec. Dyskryminacja i brak szacunku do Polaków. Z tego co widzę to nawet pracownicy co pracują tam X czasu są traktowani jak *****. Sam fakt że już zostało złożone kilka wypowiedzeń przez stałych pracowników pokazuje co się tam zaczyna dziać. Z każdym rysunkiem jest co raz mniej czasu na pracę, rysunki często nieczytelne, wszystko jest robione byle nie było premi. Młody pracownik ma bardzo duży problem żeby się wyrobić z czasem i zrobić normę.

@Śmiech

Ukraińcy są pracowici, nie narzekają, pracują w święta i weekendy. Są więcej warci od polaków. I Franke i ja to cenie.

Śmiech
@Czerwonka

Widać to jak nic :) wytłumacz czemu się ich tyle przewineło? Na 100 może jeden się nadaje. Prawda jest taka że zaczynacie szukać oszczędności tam gdzie nie trzeba. Jak Ukrainiec który nie mówi po Polsku, nie potrafi czytać po Polsku, nie potrafi nawet mówić po angielsku może być dobry? Wytłumacz jak on może przeczytać dokumentację która jest napisana i często nie zrozumiała dla Polaków? Wytłumacz jak on może być dobry, gdy w tej pracy jest potrzebna komunikacja a on nie potrafi się dogadać. Śmiech na sali.

@Śmiech

Ten problem zostanie rozwiązany. Pracownicy z Ukrainy i Białorusi to przyszłość w przemyśle.

Kiero
@Śmiech

Przypominam, że można zagrozić zwolnieniem... Jest 5 stowek do zgarnięcia :)

Olo
@Czerwonka

takiego geniusia ja dawno nie czytałem, hehehe, można powiedzieć sedes z bakielitu, mądrości iście z baru mlecznego.

Stary pracownik
@Śmiech

Pracownicy z Ukrainy to legalne wyłudzenie podatku. Oni są kosztami dla firmy które można odliczyć od podatku, więc płacą więcej bo mogą to odliczyć. Dodatkowo z tego co pamiętam to oni nadgodziny mają płacone tyle co za normalną godzinę.

@Śmiech

Przynajmniej Ukraińscy pracownicy nie chodzą na papierosa co 5 minut.

@Czerwonka

Co ty gadasz za bzdury. Co chwile siedzą na fajce.

@Spawara

Ochroniarze mówią mi co innego.

Ryszard
@Stary pracownik

Osoby pochodzące z Ukrainy mogą w Polsce legalnie pracować i nie ma w tym nic dziwnego, że są zatrudnieni akurat w tej firmie. Nie można nikogo dyskryminować ze względu na pochodzenie. Uważasz, że stawka za nadgodziny się różni. Może pracownicy mają róże stawki wynagrodzenia indywidualnie wynegocjowane na umowie. Jak myślisz?

Stary pracownik
@Czerwonka

Z tego co pamiętam to ok. 2 lata temu specjalny dział Ukraina miał produktywność ok. 40% i było dobrze, a reszta hali ok.70% i prezes na nas narzekał. Trzeba jeszcze pamiętać, że większość mebli po ukraincach byla do poprawy.

Pppppp
@Czerwonka

Czerwonka, mam pytanie. A czemu ludzie z biura nie pracują w święta i weekendy?

@Pppppp

Ochroniarze pracują w święta i sprzątaczki czasami w weekendy i nie narzekają.

Pppppp
@Czerwonka

Ale ludzie z biura dlaczego nie pracują w święta i weekendy? :D

@Pppppp

Ponieważ nie są frajerami?

Aleksandra
@Spawara

Obrażanie innych na forum jest dosyć nie fair. Poza tym to nic nie wnosi do dyskusji. Jakie są Twoim zdaniem dobre i słabe strony pracy w Franke?

Prawda
@Olo

Faktycznie, nie pracuje we Franke.. Czytając komentarze tego "Pazia" można się pośmiać.

Fack of
@Czerwonka

Z tego co widzie jesteś kimś Kto w tej firmie nie pracuje na stole !!! Tylko siedzisz w nowym pałacu a ludzie z Ukrainy nie chodzą co 5 minut tylko odpadają filmy przez 4 godziny i co ty pie.... ze Polacy chodzą co 5 minut . Może jak zwolni się jeszcze 5 dobrych ludzi to się (usunięte przez administratora) obudzicie ze stawki robią się u nas jak w biedronce podpisano „pracownik „

@Fack of

Może to ta co chodzi z żołnierzem po hali i nie znając się totalnie na pracy przy produkcji wymyśla super kiepskie pomysły które tylko utrudniają nam robotę, a wszystkie nasze ułatwienia wyrzuca do kosza na kaizenie. Skąd się ta baba w ogóle wzięła.

SpawaczFranke

Ważne pytanie, czy w firmie działa rada pracownicza ? Trzeba zaznaczyć że ludzi pracujących jest ok. 200 os.

Polski Anonim
@SpawaczFranke

Działa rada pracownicza. Pracowników jest powyżej 400.

Xyz
@Polski Anonim

Rady pracowniczej juz prawie nie ma. Niby jest ale nie dziala. Nie oszukujcie ludzi.

@Polski Anonim

No to w takim razie chyba pozostałe 200 jest w biurach bo nie uwierzę patrząc na te pustki na obszarach ze tam bedzie 400 osób przez 3 zmiany :)

Sylwia

@Śmiech Jeśli pracują lepiej od nas więc dlaczego mają zarabiać mniej?

XD
@Sylwia

Hahaha dobre... Naprawdę dobre :)

jakbycopytajłaczun

Witam, pisze przestroge dla osob ktore chca sie nauczyc spawac, tam sie nie nauczycie, pewna agencja zatrudnia pracownikow dla tej firmy jest w ogloszeniu poszukiwany spawacz monter TIG 141, lecz spawania w tej firmie jest TYLE CO NIC i nie nazwalbym tego spawaniem, spoiny po 4 cm bez spoiwa, smiechu warte, na dodatek NIE MA TAM SPAWAREK TIG tylko jakies PLASMY/PLASMAFIXY, nauczycie sie tam szlifowania a nie spawania, odradzam, a szkółka ktora tam jest to kolejna popelina, ludzid ktorzy maja was uczyc pracy tam maja sami robic jakies meble przez co nie zwracaja na was uwagi, niby jest etap szkolenia i moze wam cos nie wyjsc i material idzie na zlom alenw rzeczywistosci ma wam wychodzic od razu i juz(usunięte przez administratora)

Pracownik chyba stary.
@jakbycopytajłaczun

Czepianie się, że w firmie nie ma Tigów tylko Plazmy jest wyjęte z 4rech liter :) Każda firma ma taki sprzęt jaki jej pasuje. Technika spawania jest taka sama, a jeżeli tego nie czujesz to nikt Ciebie tego nie nauczy. Tu masz się nauczyć składać meble itp, a nie jechać kilometry spoin czy spawać rury pod rtg. Nie ten tryb produkcji. Żeby nie było, nie bronię Franke w żaden sposób. Firma brnie w (usunięte przez administratora) jeżeli chodzi o relacje pomiędzy tzw. kadrą kierowniczą, a pracownikami produkcji, ogólny chaos i bałagan sprawia wrażenie korporacji z kupy i patyków, a nie poważnego pracodawcy. Jednakże argumenty Przedmówcy powyżej to takie pretensje na siłę, moim zdaniem oczywiście.

uaczuch
@Pracownik chyba stary.

w ofercie jest napisane ze szukaja spawaczy TIG, wiec ja sie pytan jakich (usunięte przez administratora) spawaczy (spoiny 3 cm) i jaki (usunięte przez administratora) tig?

@uaczuch

Dodam tylko ze w ogloszeniu firma szuka spawaczy tig ~:D a paracuje sie jako slusarz/spawacz = bez podbijania ksiazeczki i bez pensji spawacza z papierami :D

Tig plazma
@Pracownik chyba stary.

Jest duża różnica spawaniem na tig a na tej plazmie... szczególnie czuć to jak wjeżdża blacha 1 mm .Również ciepło jakie jest wprowadzane przez tig a przez plazme jest zupelnie inne , co za tym idzie material bardziej pracuje tzn gnie sie itp . I mozna by wymieniać różnicę .Jedynie czego można się nauczyć to faktycznie szlifować i przyzwyczaić rękę do trzymania uchwytu . Ale ze spawaniem ciężko, tym bardziej że dużo ludzi mało wie na ten temat , w sumie nie muszą wiedzieć bo komuś kto pracuje tam 20 lat taka wiedza do składania mebli się nie przyda . Ale praca taka na start jak najbardziej ok .

@Tig plazma

no to sie fachowiec spawacz odezwal :D jakos plazma wprowadza mniej ciepla w material niz tig :D wiec skoro gnie ci na plazma 1mm to slabo widze ta 1 na tigu :D

Kopa

2100 zł za luty to chyba wystarczy jak to zobaczyłem to do pracy na drugi dzień już nie poszedłem

Czy często w firmie Franke zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

taktoja

często to sie w firmie zdarza ze ludzie sie zwalniają :D i to ze starzem 5lat + :D

jebcfranke

jakis czas temu tam pracowalem i nie wiem co moge dodac od siebie, czytajac komentarze z pierwszych dwoch stron nie musze nic nawet dodawac. N I E P O L E C A M.(usunięte przez administratora)

Aleksandra
@jebcfranke

@jebcfranke, może jednak dopowiesz coś od siebie? 'nie polecam' nie odzwierciedla powodu, dla którego warto byłoby omijać tego pracodawcę. Jak długo pracowałeś dla nich i na jakim stanowisku?

Olo
@Aleksandra

napisze tak, wszyscy negatywnie oceniają pierwszy kontakt z przełozonymi o ile mozna nazwać tak liderów i kierowników obszarów, z małymi wyjątkami osób z pewną kulturą i obyciem, których jest, mało, rodzynki .... wynika to z tego że firma wbija im do łba socjotechnike, i negatywne wzorce, aby cisnąć ludzi jak cytrynki, i traktować przy okazji jak białych murzynów głupich i nie kumatych, ten kto naskarży z pracowników liderów na kolegę, nawet bedzie łgał jak pies ma fory u szefa obszaru, i bonusy np urlop na majówkę podwyżkę którego nie dostanie nie lubiany pracownik, (nie jest to merytoryczne ocenianie) a że poziom intelektualny niektórych szefów jest poniżej normy (IQ) to jest jak jest, że opisy są negatywne, (firmy choc ona nie winna, a ludzie) przypuszczam że w rozmowach z wyższymi przełożonymi opis relacji by się zmienił (poziom dyrektorski) bo to ludzie z wyższą kulturą osobistą i szerszym spojrzeniem, po prostu nie wszyscy tzw szefowie obszaru, (hehehe) dorośli do swojej funkcji, wiedzą i kulturą, jak ktoś nie potrafi ułozyć sobie relacji z pracownikami to niech zapisze się na psychologie, lub bierze lekcje u mądrego mentora. I tak to widzę

Magazynier

Niskie stawki na magazynie.

Gabriela
@Magazynier

Próbowałeś negocjować podwyżkę z pracodawcą? To może być dobre rozwiązanie, daj znać co myślisz na ten temat. Z chęcią przeczytam też o szczegółach pracy w Franke.

Bp

Jeżeli ktoś liczy na pracowników z Ukrainy czy Białorusi to życzę powodzenia. Poczekajcie Panowie decydenci do grudnia a zobaczycie jak przez Kołbaskowo przewala się ukraińskie tsunami i co wtedy z waszym ukraińskim snem?

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke