Franke

Opinie o Franke

Inny

Wszystko do bani....psycha siada dlatego zwolniłem się inaczej bym trafił do psychiatryka.(usunięte przez administratora)z zajmuje się tym co nie ma,łazi wciąż na fajkę i wypytuje o wszystko aby zdobyć najwięcej info.a potem.podpier....ala

fryś
@Inny

Wiadomo o kogo chodzi...Zgodzę się..To nie jego miejsce,na produkcji też sobie nie radził.Dobrych pracownikow zwalniją,a takich nieudolnych trzymają!nie pozdrawiam pana M.

lider szkółki Franke P.A.

Drogi były pracowniku" Gościcino " szkółki Franke. Super że piszesz opinię, tyko pamiętaj że należy pisać prawdę. Czytając Twój wpis to aż mi tchu w piersi zabrakło że taki fachowiec był u nas na szkółce niedoceniony, szok! W odpowiedzi na Twoje żale: - (lider rozmawia jak kumpel a za plecami (usunięte przez administratora) No więc, jeśli lubisz być poniżany, chcesz aby odnosić się do Ciebie bez kultury to należy taki fakt zgłosić szybciej ( jest to możliwe). Jeśli nie pamiętasz to byłeś na szkółce gdzie kierownik PROSI o informowanie o rozwoju pracownika. W szkole nauczyciel też informował opiekunów o rozwoju podopiecznego czy to było (usunięte przez administratora) do rodziców? - ( składanie mebli po tygodniu, oczekiwanie na błąd) Na szkółce są etapy szkolenia o których zostałeś poinformowany. W drugim tygodniu pracy robiłeś kanały i inne drobnostki (usunięte przez administratora) Jeśli nie pamiętasz pracowałeś na przeciwko mnie w odległości około 3 m. Prawda jest taka że ciągle podchodziłem i poprawiałem Ciebie oraz zmuszałem do samodzielnego myślenia i czytanie rysunku. Jeśli uczeń coś skopie to muszę sam to poprawić więc sam widzisz muszę was kontrolować. - ( zwolnienie z dnia na dzień) Po pierwsze trzeba czytać umowę która mówi jasno o wypowiedzeniu. Poza tym zostałeś poinformowany o siedmiodniowym czasie próbnym i tak miałeś dłuższy czas próbny. - ( spawacz od czterech lat) ???? nie ośmieszaj się. Po okresie dziesięciu dni nie potrafiłeś pospawać pachwiny w miarę dobrze nie mówiąc już o pozycji PA. Szkoda że nie można wkleić zdjęcia ( dla zainteresowanych, posiadamy takie foto). Przypomnij sobie ile razy próbowałeś w piątek. - (zwalnianie się starych pracowników) To prawda oczywiście ale ilu ich się zwolniło 10,20 osób, nie, to nieliczni pracownicy (szkoda takich kolegów oraz współpracowników) ale nikt nikogo nie trzyma na siłę. Dużo osób szuka pracy za granicą lub zaczyna pracę w innych firmach. - ( przyjmowanie nowych pracowników) Jak najbardziej, to chyba logiczne jeśli ludzie się zwalniają to na ich miejsce trzeba znaleźć inną osobę. Dodatkowo posiadamy nowe miejsca bez obsady. - ( Unikajcie tej firmy) Widzę że mało pracowałeś w innych firmach, jesteś niedoświadczony jeszcze nie masz doświadczenia, piszesz o rzeczach o których tylko słyszałeś ( co możne powiedzieć o firmie osoba w która pracuje dwa tygodnie). Patrząc na całość Twojego wpisu, żali mi Ciebie i z ręką na sercu mogę przyznać ze LEPIEJ PISZESZ NIŻ PRACUJESZ.

Gościcino
@lider szkółki Franke P.A.

Jak bym nie umial spawaç to bym kursu nie zdał a ty jesteś od nauki jak (usunięte przez administratora) od (usunięte przez administratora)

Bogdan
@lider szkółki Franke P.A.

Mam pytanie,jak przyjmujecie spawacza nowego spawacza do pracy to on nie robi próbek spawalniczych czy robi.To jest skandal żeby brygadzista tak miał negatywną opinię o pracowniku i wypowiadał się o tym publicznie .On reprezentuje firmę i widaç jakie ma podekscie do pracownika

stary robol
@lider szkółki Franke P.A.

Ponad 40 lat na produkcji ,ponad 10 lat w CYRKU nazywanym Franke, powiadam wam dobrzy ludzie ta firma skończyła się w momencie odejścia (usunięte przez administratora)na emeryturę. Omijajcie ja szeroooookim łukiem.

Doświadczony
@lider szkółki Franke P.A.

Nie oszukujmy się, ta pożal się Boże szkółka nie uczy niczego, jak masz zamiar uczyć ludzi naklejania naklejek to zapraszam do biedronki.

Go..
@lider szkółki Franke P.A.

Ale żeś opowiadane wyglosil...Widać ty lepiej piszesz niz pracujesz.Chłopak prawdę napisał,a Ty dalej wchodz w tylek komu trzeba.Każdy wie o kim mowa..Liderze

Chciałem się zapytać czy w nowym roku dalej w szatniach będzie prowadzona sauna? Znajomy coś wspominał i jestem zainteresowany kupnem karnetu

J.
@Anonim

Chyba zartujesz....Sauna jest kiedy ekipa sprzatajaca msm doczyszzca octem kabiny prysznicowe(najwyrazniej srodki czystosci firmy są słabe)..(usunięte przez administratora)zapach i msm tez (usunięte przez administratora) firma hahahaha.Strach na toaletę usiąść by czegos nie załapać!Probet wróć!!

@J.

Podobno od styczna ma wejść inna firma sprzątająca.

J.
@Spawara

Mamy taką nadzieję,szkoda tylko pracowników z tej firmy msm.Zero poszanowania dla nich ze strony brygadzistki jak i szefowej.!

@J.

Dzień dobry. W przypadku gdy jest Pan/Pani świadkiem niewłaściwego traktowania zarówno naszych pracowników jak i pracowników firmy sprzątającej, bardzo prosimy o kontakt osobisty w Dziale Personalnym bądź anonimowo na e-maila: FS-HR PL . Można również korzystać ze skrzynek korespondencyjnych z Działem HR, które znajdują się przy wejściu do Działu Personalnego i na hali produkcyjnej. Chcemy przeciwstawiać się niewłaściwemu traktowaniu pracowników również firm współpracujących z nami. Pozdrawiamy, Dział Personalny

Beka
@Franke

Tak tak, tak samo pomogliście jak gościowi na lodówkach :)

Jerzy
@Franke

Nie ośmieszajcie sie z takimi propozycjami......!Szkoda czasu na rozwijanie tego Waszego tematu..co nazywa się POMOCĄ:)

Arek
@Franke

Mam pytanie,czy damsobie radę z monterką i spawaniem,a ja mam tylko szkołę cukierniczą, bo dzwonili do mnie z agencji ,że się zakwalifikowałem.

@Arek

Biorą każdego, nie ma ludzi.

Wojtek

Hej, czy ktoś może powiedzieć coś o pracy na stanowisku inżyniera? Co robi inżynier w tej firmie, na jakie wynagrodzenie może liczyć? Jak wygląda praca takiej osoby w zakładzie?

Mirek
@Wojtek

Na olx potrzebują obecnie spawaczy i zapewniają szkólkę która bedze trwać 2 miesoące i zarobki 4000 tys.Może teraz brygadzista się wypowie dlaczego tego biedaka zwolnili po tygodni

@Wojtek

Napisz co umiesz , to powiemy tobie ile jesteś wart.

Slawek
@Mirek

Faktycznie jest interesująca oferta pracy.Umowa na 18 miesięcy i jeszcze duże zapotrzebowanie na 10 osób.

Gościcino

Ludzie ten zakład pracy to dramat . Zostałem zatrudniony dwa tygodnie temu i wysłali mnie na szkółkę . Szkółka miała swojego lidera który rozmawiał z tobą jak najlepszy kumpel a za plecami podpierdzielał do kierownika . Po tygodniu kazano mi składać meble bez niczyjej pomocy i wiedziałem że chcą żebym popełnił błąd tylko po to by mnie zwolnić . Z dnia na dzień dostałem wypowiedzenie i dostałem ultimatum albo rozwiązujemy umowę z dniem dzisiejszym albo przyszły tydzień mogę przepracować więc wybrałem jeszcze tydzień pracy i kierownik się odezwał że od poniedziałku mają nowych pracowników więc zostałem zmuszony do rozwiązania umowy z dniem dzisiejszym . Ta praca to żenada spawam od 4 lat ale takiego (usunięte przez administratora) nigdzie nie widziałem i to jak traktują ludzi jest straszne . Pracownicy którzy pracują tam po 10 ,12 lat zwalniają się nikt nie chce tam pracować firma co tydzień przyjmuje po kilkanaście osób a na hali nie ma nawet tyle miejsc do pracy więc ciągle ktoś wylatuje i przychodzą nowi i tak w kółko . Proszę unikajcie tego zakładu szerokim łukiem ????

@Gościcino

Liczą na to, ze tabuny Ukraińców czeka pod bramą.

Byly
@Gościcino

Kiedys też tam pracowalem i po 6 miesiacach mnie zwolnili.spawalem mikroplazmą i nie miałem z tym problemów tylko z rysunkiem technicznym i montażem.tam potrzebuja głównie ślusarzy .pracowalem z jednym takim co pieknie spawal ale byl za wolny i też zwolnili.dla nich dobre spawanie to nic ,liczy się montaż.pracowalem za czasow co dyrektorem byla kobieta.teraz to dobrze macie,jest szczkolka

Rock

Zmiana agencji z R. na A. Dziwne ze mnie dociera że to coś z nimi a nie agencjami....

Jak wygląda sprawa grafiku w Franke. Czy pracodawca idzie na rękę?

Ktoś

Idzie na rękę, ale tylko jak pali mu się(usunięte przez administratora).

10Y

Tu już sie nie da normalnie pracować , trzeba być niezłym wariatem by tu przeżyć. 8 godz w (usunięte przez administratora)to i tak zbyt wiele.

@10Y

Spokojnie, poprawię Ci humor... Teraz Ukraińcy będą zarabiać więcej od ciebie

Czerwonka
@Ktoś

Pracownicy z Ukrainy słynną ze swojej pracowitości i uwagą do szczegółów. W firmie jesteśmy zadowoleni z wyników.

Hah
@Czerwonka

Spokojnie, cierpliwości. Po tej żałosnej "podwyżce" kwestią czasu będzie jak tylko oni zostaną. Zobaczymy jak będziecie zadowoleni.

Czerwonka Sronka
@Czerwonka

Spawacze w tej firmie serdnio zarabiaja 3500 netto plus 1000 premii, to jest(usunięte przez administratora) żenada i wyzysk (usunięte przez administratora), trzeba byc egoistą zeby tak napisac, dajcie spawaczom 4500 + 1500 premii to zobaczycie jakich macie pracowników.

Czerwonka
@Czerwonka Sronka

Nikt nie jest na łańcuchu trzymany.

Buaha
@Czerwonka

No pracowników na szczecie nie, ale kierasow i reszte przełożonych chyba trzymają i to kruciótko :)

Buaha

Króciutko*

Czerwona Sronka
@Czerwonka

Piękna odp. taka standardowa, bezbarwna jak ta firma. Ważne że ''ja'' mam dobrze... Duzo sie jeszcze musi zmenić w tej Polsce żeby bylo lepiej a wszystko w głowach pracowników, wystarczy wstrzymać produkcję i w biurach kasa szybko by sie znalazła :) Jeszcze maseczkami ludzi dobijają, brak normalnego oddychania przy 30 st. na hali, (usunięte przez administratora) jesteś cienki jak kartka papieru nasaczona wodą.

Młody gniewny
@Czerwonka Sronka

O kurcze, na jakim obszarze spawacze mają 3500 NETTO ? Chyba na szkółce albo naprawdę nieliczni starzy pracownicy którzy rutyniarsko wypruwają sobie flaki przez 8 godzin przy stole ku uciesze kierownictwa.

Spawacz
@Młody gniewny

Na start, pierwsze 3 miesiące (pierwsza umowa) ok. 3200 netto mi wychodzi, a premii w pierwszym miesiącu brak, zobaczymy czy będzie pozniej.

Jolo
@Czerwonka

Ciekawe co zrobicie jeśli Polacy przestaną rozmawiać z Ukraińcami ( nie jest naszym obowiązkiem im nic tłumaczyć , tym bardziej jeśli nie rozmawiają po Polsku lub w języku angielskim) , ile oni będą warci , zauważ że praktycznie każdy Ukrainiec co przychodzi tu pracować , nie rozmawia po Polsku , nie czyta po Polsku , polegają tylko na nas , lub na swoich rodakach którzy również już nie chętnie im pomagają ze względu na brak czasu . Już widzę jak taki samodzielnie składa jakaś kuchnię i rozmawia na temat rozwiązań przy meblach z konstruktorem .

Ta firma zawsze, była żartem. (usunięte przez administratora)nocami wynosił kawę w ziarnach, a (usunięte przez administratora)kradł jarzeniówki. (usunięte przez administratora)jeszcze pracuje, czy w już w kaftanie?

xD
@Marcin

(usunięte przez administratora)? Po ostatniej fali zwolnień razem z "zarządem" próbuje wylewać wodę z tego tonącego statku, ale wygląda na to, że niedługo zaryje dziobem w muł.

Stary monter

2800 netto na umowie bez premii, to jakby ktoś na głowę narobił doświadczonemu spawaczowi

Puszka

Ile na netto płace frank spawacza w m.? Jak przepracuje z nadgodzinami i sobotami? Jestem z Ukrainy ale po polsku panimaju :D

@Puszka

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. W trakcie rozmowy przekażemy wszelkie informacje dotyczące wynagrodzenia. Email: FS-HR.PL@franke.com Pozdrawiamy serdecznie, Dział HR

Puszka

1.9 / 5 To naprawdę tak jest źle w tej firmę?!

Spawacz

Witam, widziałem że poszukują pracowników na stanowisko spawacz ślusarz? Czy Franke na rękę płaci chociaż te 5000 netto?

Młody gniewny
@Spawacz

Oczywiście, jak przepracujesz cały miesiąc, wyrobisz swoją premierę, premierę majstra (parę % więcej niż Twoja) (usunięte przez administratora)to może dostaniesz to 5000 netto :) Ewentualnie możesz w ramach nagrody przyjść parę razy w sobotę to może może...

@Spawacz

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami na adres email FS-HR.PL@franke.com, lub o zaaplikowanie na stronie pracuj.pl. Po udanej rozmowie kwalifikacyjnej składamy kandydatom ofertę pracy i wynagrodzenia. Pozdrawiamy serdecznie

TAG

Za(usunięte przez administratora) to była wypasiona firma, teraz z tego co s) yszałem to (usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Czy w firmie Franke są regularne szkolenia pracownicze?

Ktoś

W tej firmie nie podbijają nawet uprawnień spawalniczych, pracownik produkcji to dla zarządu najwidoczniej zło konieczne.

Jolka

Czasy na zleceniach są już na tyle skracane, że niedługo firma straci już na każdej jakości,nawet na tak słabej jak teraz. Firma fajna żeby wystartować i złapać jakieś doświadczenie do cv, ale na dłuższą metę obecnie nie da się już dużo nauczyć, głównie przez to że nie ma już czasu zrobić czegoś bardzo dobrze.

A. pozdrawiam kolegów z WL3

Na wstępie duży szacunek do kolegi "(usunięte przez administratora)" za poświęcony czas i chęci. Nie podziękowałem osobiście ale DZIĘKUJE. Pracy nowym nie polecam. O ile kasa jest ok i same zadania są ciekawe tak klimat wewnętrzny nie zachęca. Trzeba być s kr... żeby tam pracować bo jeśli jesteś miły i ogarnięty to zdepczą Cie współpracownicy. Dużo ludzi nie zna się na swojej pracy i opierają się na tych nielicznych dobrych pracownikach. Dlaczego ich nie usunięto? Bo wchodzą w D--- Majstrom. Tak to działa. Bardzo szybko można poczuć się tam jak w obozie. Pracodawca nie ma wpływu na klimat z uwagi na pazerność w zyskach. Bardzo przycięte czasy i dokumentacja techniczna. Często spotkałem się gnojenie nowych przez liderów choć by dając im zerowe podpowiedzi w nowych czynnościach albo specjalnie wprowadzanie w błąd dla hecy. Byłem nie jednokrotnie wyprowadzany przez (usunięte przez administratora) na minę - tak abym specjalnie nie wyrabiał się z zleceniem. Ograniczony dostęp do narzędzi i walka o nie. Ja miałem dość. Choć w obecnej pracy jestem tak samo angażowany i już po kilku miesiącach awansował to tyko dowód na to że FRANKE straciła dobrego pracownika z winy braku reform wewnętrznych.

Welder fitter.
@A. pozdrawiam kolegów z WL3

Jeżeli twierdzisz, że współpracownicy Cię tępili czy olewali to albo trafiłeś na obszar lub zmianę z (usunięte przez administratora), albo chciałeś przykozaczyć, a tego się tu nie toleruje. (usunięte przez administratora)jest w tej firmie tyle co wszędzie, nie mniej, nie więcej. Kiedyś było tak, że wyznaczony człowiek dostawał młodego, był poniekąd odpowiedzialny za jego szkolenie i dostawał jakiś tam dodatek mentorski. Teraz jest (usunięte przez administratora)warta szkółka, gdzie majster uczy kleić zielone nalepki od linijki :( Z brakiem narzędzi ciężko mi się zgodzić, reszcie faktów niestety przytaknę. Z czasem przychodzi obojętność, człowiek przychodzi, robi swoje i fajrant, a wazelinę, geszefty i wzajemne mizianie się po (usunięte przez administratora) zostawia innym.

Sułtan, słowo klucz... "Kiedyś"

Sułtan

Pracowałem w tej firmie kiedyś ,można było się dogadać,tylko trzeba być obowiązkowy w tym co robisz,oraz sumienny,wtedy każdy problem załatwisz, doceniają, pomagają,grono nowych ludzi ma wielkie wymagania od pracodawcy,tylko nie od siebie. Pozdrawiam wszystkich pracowników Franke,w szczególności Panią Alinę. Ś St

Spawaraa

Co tu taka cisza, wszystkich już pozwalniali czy jak?

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke