Franke

Opinie o Franke

glosFranke

Pytacie jak jest ?? Jest tak ze musicie siedziec cicho bo was wywala z pracy . Madre propozycje odnosnie ulepszen, zmian w meblach czy sektorach od ludzi z produkcji ktorzy siedza w temacie X lat nie sa brane przez "gore" wogole pod uwage!! dlaczego ?? bo ludzie z biura nie pracujący na produkcji wiedza o wiele lepiej jak masz ustawiac narzedzia , kiedy zakladac okulary , czy jak obchodzic sie np ze zgrzewarka . Prawda jest taka ze na chwile obecna w firmie wygrywa ABSURD !!! Jedyna nadzieja z nowy Prezes zajmie sie kadra majstrow i biur, bo to tam wlasnie jest najwiekszy (usunięte przez administratora) i brak doswiadcznia w wykonywanym zawodzie. Produkcja jak od wielu lat jest w miare zgrana czyt. [sektory] i robi na 90/100% . Co do ludzi pytajacych sie o prace w firmie : Dostaniecie sie do Franke przez posrednika Rammstad bedziecie miec umowe na 1 miesiac [przedłużaną o 1-ms] a kiedy w Franke skończy sie boom na zamówienia to skonczy sie wasza umowa i współpraca z Franke , a jezeli nie bd (usunięte przez administratora) to jeszcze szybciej ... tak niestety jest .

mama

Brak slow. Praca tam to porazka, najlepiej miec wszystko i wszystkich gdzies, robic swoje nie zwazajac na to czy to duzo czy to za malo, wazne ze placa, grosze ale placa, przezimowac i narka. Pozdro dla kumatych

zainteresowana pracą

Witam, jestem zainteresowana pracą we Franke, czy mogę prosić o informację jak wyglądają zarobki, czy jest jakiś pakiet socjalny, czy zatrudnienie jest stabilne. Co firma oferuje bo w ofercie pracy brak takich informacji. Z góry dziękuję.

Jatakmowie

Ludzie pracujacy w franke są rozpuszczeni. Spokojnie możesz sie tam zatrudnić jesli pracy sie nie boisz i nie jesteś przeswiadczony o swojej (usunięte przez administratora)

CZeee

"Trzymaj się" łatwo powiedzieć lecz na kontrę w postaci pytana "czego mamy się trzymać" jest lipa. "Byle czego by nie upaść", nie znając tej prawdy daleko się nie zajdzie ...

CZeee

Smutna wiadomość dla tych co lubią lans w Okularach ochronnych i w obuwiu ochronnym, pojawiły bowiem się miejsca na hali produkcyjnej gdzie nie trzeba nosić tych rzeczy. Biały Ludzik namalowany na posadce daje gwarancję bezpieczeństwa, jakie to proste (prostackie). Trochę farby i już pracownicy specjalnej troski nie muszą na swoich wycieczkach zakładać butów ochronnych oraz okularów. Co gorsza biały kojarzy się z białą rękawiczką i będzie widać na nim kurz !!!, pewnie dlatego kolor zielony kojarzący się z bezpieczeństwem (co widać na każdym kroku nawet na przejściach dla pieszych) przegrał z kolorem rękawiczki. Dla tych co by chcieli pracować na produkcji pomyślcie jaki ma sens noszenie przez 8 godzin non-stop zakurzonych i porysowanych okularów ochronnych na oczach podczas gdy uprzywilejowana grupa przy pomocy farby zwalnia się z tego obowiązku choćby miała to zrobić na 1 minutę.

motyl

Czytam Wasze opinie chłopaki,chyle czoła że dajecie rade!Jeszcze 1 miesiac albo rok,jeszcze popracuje bo gdzie pójde?(tak każdy myśli odbijając kartę)Jesteście DOBRZY w swoim fachu-podnieście głowe i do przodu!Może gdzieś nie pracuje sie w takim stresie na czas!!Potem tylko kolacja dla wszystkich i te piękne przemówienia.(jakie to smutne)No nie pracujesz w nocy to proszę gratis 2 zmiana Nie liczy się Twoja rodzina pracowniku,Twoje problemy...Ktos powinien zrobić porządek,a może Ktos juz taki był..ale już nie pracuje,bo był niewygodny dla wizerunku firmy?Trzymajcie się chłopaki.Czekam na męża ktory Nas nie widuje bo ma 2zmiany.

@motyl

Od 2002r. do dziś - Koncern Franke ma 70 oddziałów z łącznym zatrudnieniem sięgającym 11000 pracowników w 40 krajach i generuje obroty w wysokości 2,5 mld. CHF. No wiesz oni wszyscy też mają rodziny i potrzebują pieniędzy by je nakarmić, gdy mąż wróci z 2zmiany daj mu puszkę białej farby. Ta farba naprawdę pomaga czyni cuda, z dnia na dzień uczyniła z miejsc niebezpiecznych oazy bezpieczeństwa i komfortu. Kto wie ? może zmiany z czasem i pomocą farby staną się zbędne (dla niektórych :)

CZeee

Polecam artykuł FORBES "2. Kaizen, czyli odchudzanie produkcji" z 2009 roku gdzie nasz Plant Menadżer błyszczy jako zbawiciel firmy po przeczytaniu jednej książki.Najbardziej podoba mi się o operatorze maszyny którego dodatkowym obowiązkiem staje się serwisowanie tej maszyny bo profesjonalny serwis to zbędny wydatek.

CZeee

No i zaczęło się strojenie fochów przez Plant Menadżera za rączkę z panią z BHP, razem odkryli zgubny wpływ słuchania radia na bezpieczeństwo w pracy. Ciekawi mnie jedno to czy kolejny sen o Japonii i Kaizen, bo dzisiaj najszybszy był Mercedes w F1 a Toyota nie startuje od paru lat. Wracaj człowieku do fabryki segregatorów i tam szpanuj takimi pojęciami jak S5 (selekcja, systematyka, sprzątanie, schludność i samodyscyplina) JiT. Albo do loży Bcc w Radomiu, to tam cie nauczyli najmować sprzątaczki za 4000 PLN brutto ? Ja już wyrosłem z oglądania Azjatek w internecie czas na ciebie Plant Menadżerze 42 lata to sygnał do tego że czas na poważnie traktowanie pracy.

John Doe

Powiem krótko więc proszę uważnie czytać. Obietnice pośrednika są tak jak obietnice naszego ryżego, powiedziała wam że są podwyżki? Będzie jedna, powiedziała że liczą na dłuższą współpracę? Praca jest od kwietnia do grudnia i w grudniu zwalniają, powiedziała że są premie? Są 250zł (nie 500-600 jak obiecuje) za wyrabianie wyśrubowanych norm produkcyjnych, ludzie nie korzystają z przerwy i nie wychodzą na siku (niedługo pieluchy zaczną rozdawać) żeby tylko wyrobić te normy. Test białej rękawiczki? To przy tym co robi obecny dyrektor to nic, ludzie zmieniają kolory taśm wyznaczających strefy bo dyrektorowi bardziej to chyba do butów pasuje, norma nie idzie w dół przez takie zachcianki dyrektora, norma pozostaje taka sama mimo że zamiast produkcją trzeba zajmować się takimi pierdołami, sprzątanie swojego stanowiska jest spoko, tylko po co w takim razie są sprzątaczki które i tak są zatrudnione i i tak sprzątają te stanowiska, po prostu trzeba móc jeść z podłogi jak tylko wiadomo że dyrektor się zjawi a odpowiedzialne za czystość nie są zatrudnione sprzątaczki tylko przecież pracownik produkcji którego normy nie zakładają w ogóle sprzątania. Tak więc krótko, darujcie sobie, darmowa kawka nie jest tego warta.

CZeee

Odnoście górników, wydobywają surowiec z poza gospodarek zewnętrznych a swoje pensje lokują w Polskiej gospodarce oraz płacą podatki. Gdy płacę za ogrzewanie chcę pomagać Polskim Górnikom a nie tym na wschodzie bo oni nie płacą podatków w Polsce i nie wspierają naszej gospodarki. Tak więc (pomijają hasło "amortyzacja kosztów") im więcej pracowników z zewnątrz firmy tym gorsze zarobki dla nas. Bo trzeba wypracować pensje umysłowych tu i tam, a takich co opowiadają o tym że może nie być zamówień zwolnić. Kto wie może przed bramą swoi 10'ęciu by potrafili załatwić robotę na 10 lat, a nie czekać na telefon.

CZeee

Podstawową tajemnicą życia jest oddychanie, więc robiąc w pracy głębokie wdech i wydechy wygramy z kurzem i będzie czysto. A czystość to podstawa nawet na 3-zmianie, byle by wycieczka nie szarpała lidera za ucho przy słupku. Za starych dobrych czasów po przegranej bitwie ci którzy cenili bardziej tzw. życie nad honor i się poddawali bez walki byli w dość specyficzny sposób utrwalani w przekonaniu o swojej bezsilności (no gdy po bitwie odkładało się miecz i nie było kobiet w pobliżu). No i przy tym słupku jeden lider atakowany przez bandę Sodomitów którym tylko jedno w głowie (zabawa, imprezy, długie weekendy, wazeliniarstwo oraz zadrukowane tony papieru które mają być dowodem ich pracy). Trzecia zmiana jest DOWODEM na to że firma nie potrzebuje tego cyrku z pierwszej zmiany by iść do przodu, więc po co z firmy robić przytułek dla bezrobotnych sodomitów.

Jan Nowak

rozsadek systemu 3 zmianowego w f..... polega na tym że 1 zmiana stoją puste stanowiska a dla fanaberii pracuje się na 2-giej i 3-ciej, a za tydzień odwrotnie, normy są tak wyżyłowane że nawet na poranną zmianę ciężko je wyrobić, nie mówiąc o 3 zmianie gdzie człowiek jest nie przytomny i wydolność organizmu spada, a zmęczenie w ciągu tygodnia się nawarstwia, przychodzisz do domu o 6.40 a za godzine dzieci po tobie skaczą, a miasto dudni swym życiem nie pozwalając spać, także pod koniec tygodnia nie wiesz czy to ty czy nie. Ludzie pracujący na produkcji o tym wiedzą a kadra ..... udaje że nie wie co się dzieje bo ma parcie na sukces, a człowiek dla nich się nie liczy (po trupach do celu) empatii i zrozumienia zero, a przecież można zrobić to inaczej i nie kosztem zdrowia ludzi, wiedzą o tym już cywilizacje zachodnie i to od lat chyba 80-tych. Ale mottem spryciulek jest dewiza, nie matura, leć chęć szczera ....... Pozdrawiam różową alternatywę :))))

Lach

Ale widać już zniechęcenie pracowników produkcji do zmian dokonanych w firmie przez pseudo mena..... ludzie częściej chodzą na zwolnienia aby nie widzieć tego co się dzieje, .. na nadgodziny w sobotę 3 zmiana przychodzi jedna osoba na obszar, bo musi, ..ma kredyt inaczej by ich olała, samozadowolenie rośnie tylko w wybranych jednostkach, .. tylko dlaczego o tak kiepskich podstawach merytorycznych. Ja tam nigdy się nie ciszyłem z tego że jestem nie mądry, hehehe, Ale oni !!! .. wymyślają koło od początku, które wymyślono w 4 w pne w Mezopotamii. Panowie może tam jest wasze miejsce czas się zastanowić czy 3 zmiany nie wprowadzić tam na miejscu, osiągniecie jak zwykle spektakularny sukces !!! i przyznacie sobie kolejne dyplomy uznania, nagrody wzrokowe od prezesa, oraz prasa lokalna pisać będzie o waszych czynach !!! przez wieki. Żenada

CZeee

Wracając do skasowanych w całości wątków z przed tygodnia o outsourcingu, firmę można poznać po tym z kim robi interesy. W skrócie, pracując w poprzedniej firmie dowiedziałem się że firma sprzątająca została zmieniona z tego powodu że koszty pracownika sprzątającego w nowej firmie wynosiły 4000 zł a poprzedniej 5000 zł a gdyby firma matka miała zatrudnić osoby do sprzątania koszty by wyniosły 8000 zł. Są to kwoty brutto w które jest wliczony koszt zarządzania osobą sprzątającą oraz nadzoru. Od takie zezowate szczęście gdzie się szuka ludzi z grupą inwalidzką do ciężkiej roboty sprzątania. Wystarczy kwartet sprzątaczy (pszczółek) nawet dwa, każdego skubnąć na 2000 zł BRUTTO i da się żyć. Za ten przekręt płaci produkcja, w firmie podobnie jak za pracowników z innej firmy pomagającej produkcji. Tak więc pracują w firmie musisz zapracować na szefa firmy sprzątającej na pośredników oraz na pracowników umysłowych których pomysłem na biznes jest oszczędność na papierze dla szefa. Przepraszam pracowników firmy sprzątającej ponieważ po skasowanych wpisach dostali zakaz palenia w pracy od taki zezowaty pech, niepotrzebnie wyżywasz się na swoich inwalidach cwaniaku BRUTTO.

Buty mi lizcie

Za ile kasy wywaliliscie ostatnio super mirror??no ile....

CZeee

Te darmozjady myślą że są nie do zastąpienia w przeciwieństwie roboli lecz ich pensję muszą wypracować robole oni tego związku nie widz. Więc jak darmozjad z darmozjadem na właściwym poziomie się dogadają widzą zysk z pominięciem dobra pracodawcy oraz pracownika. W Sądzie w Gdyni w biurze podawczym usłyszałem "dlaczego mielibyśmy zapłacić za przesłanie pana listu do Sądu w Gdańsku" no właśnie dlaczego opłacając jej pensję podatkami oraz wymiar sprawiedliwości miałbym się czegokolwiek spodziewać. I to jest definicja darmozjada, ludzi którzy myślą że pieniądze spadają z nieba przez lejek do ich kieszeni. To ci tłumaczę jest sekta w społeczeństwie która brzydzi się brudną robotą i swoim chciejstwem stworzyła bufor mentalny w którym mają stałą pracę kosztem opowiadania o tym jak drodzy są robole pomijając fakt skąd biorą się ich pensje (w ich rozumowaniu biorą się z kosmosu). Więc 2+2=5 Polska szkoła szef darmozjad sekciarz będzie lewitował mentalnie na poziomie sprzątaczki a nie człowieka pokroju Henry Ford.

nes mełaim

Mistrzowie produkcji zostali wybrani po wielomiesięcznej selekcji ludzie którzy radzą sobie z każdą pracą i sytuacja niema na produkcji lepszych fachowców , no i oczywiście brygadziści tylko na nich zawsze można liczyć prawdziwi liderzy. Wspaniała kariera , każdy pracownik pnie się z roku na rok coraz wyżej po szczeblach kariery no a przede wszystkim zawrotne zarobki. Polecam WSZYSTKIM.

jarekjr

Dokladnie. Pieniadze smieszne. 14brutto to mniej niz dycha na czysto. Heh. Smutne. Pieniadze nie adekwatne do stanowisk. Operator normalnie ma16 na reke w tej firmie, przy stalej pensji. A randstadt to zabiera prawie 5zl. Mlodzi mam nadzieje ze w czasie szybko ogarna sytuacje. Bedzie jaka placa taka praca. Heh. Wtedy ich zaboli. Slupki ich bola. Robcie tyle ile zarabiacie. Z jakiej racji macie robic 100% nie majac nawet troszke zblizonej stawki do tej ustalonej na konkretne stanowisko.piss

Wyzysk. Brak rownosci. Promowanie idiotow. Chamskie odzywki ze strony majstrow. Biurowi to niewiadomo co za a e a tak naprawde gamonie bez szkoly i prostaki tak jak kierownictwo. Kierownik i bhp czuja sie jak bogowie. Brak podwyzek. Robienie na zlosc pod gorke -majstrowie. Glupie podteksty majstra mm, konia rafala, jacka placka, i idioty mirki. Haha. Maile do odpowiednich osob i instytucji wyslane. Haha. Randstadtbto smiech na sali. Operator prasy ma 14 brutto. I musi robic w 8h 576min.Tyle samo ma pomocnik na laserze ktory nakleja naklejki a nie jest liczony. A spytaj o podwyzke haha. Smiechu warte. Faworyzowanie nowych starszych randstadowcow chociaz nic nie umiejalajzy. Na koniec pracy trzeba zrobic tak jak oni robia wiec nowi mlodzi obudzcie sie bo w grudniu zwolnienia poleca. Tak robi franke. Sram na ta firme majstow biuro randstadt i szefa. Nie bedzie ip bo pisane z tel na karte. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke