Franke

Opinie o Franke

Były

Ogólnie niezła firma - dopóki jest dla ciebie praca - soboty dla wybranych bo oczywiśćie lepiej płatne, zwalnianie po jednym pracowniku po cichu z produkcji szczególnie na koniec roku, mobing na produkcji niewiedza lub ściema zarządających - ciągle nic nie wiedzą albo nie chcą wiedziec. Majstrowie beznadziejni mało pomocni uciekają lub udają że są zajęci lub sciemniają że mają spotkanie produkcyjne. Wniosek fajna praca ciekawa spawanie Tigiem jednak biuro i prowadzący nie nadający sie do niczego - szkoda ale co po takiej pseudo Szwajcarskiej firmie można oczekiwać wieczna walka o stołki i ile to robole nie wyrobili dzisiaj normy - tylko to się liczy nic więcej szczerze nie polecam szkoda nerwów . (usunięte przez administratora)

@Były

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za opinię. W przypadku zachowań mobbingowych, prosimy o zgłaszanie ich do Działu Personalnego. Można to również zrobić anonimowo na adres: FS-HR.PL@franke.com. Pozdrawiamy, Dział Personalny

Produkcyjny
@Były

Firma niewyróżniająca sie na ryku pracy w Trójmieście. Negatywy - brak inż. spawalnika czyli uprawniania tracą ważność w tej firmie,nie ma żadnej inicjatywy ze strony filmy w tej sprawie co jest malo profesjonalne. Zarobki jak na (spawaczy, monterów, ślusarzy) przeciętne, szczególnie stali pracownicy co maja wiedzę nie są doceniani, nowy pracownik dostaje podobną stawkę do pracownika z 10 letnim doświadczeniem, różnica 100 lub 200zł brutto to jest pogarda i brak szacunku, żeby nie premia to Franke nie miałoby ludzi do pracy. Kolejna sprawa to czas na zleceniach, czyli czas w ktorym masz wykonać dane zlecenie, skracanie tych czasów staje sie problematyczne dla długoletnich pracowników ktorzy nie sa w stanie wykonac profesjonalnie produktu, pośpiech, ukrywanie, maskowanie wad lub niewykonanie zlecenia w czasie. Kolejna sprawa to wyścig niektórych pracowników szczególnie na K1 kto lepszy, czyli rozliczanie indywidualne, lider zabiera najlepsze zlecenia gdzie poziom trudności jest light a pracownik obok dostaje hard a później pretensje ze sie ktoś nie wyrabia. Kasa w tej firmie nie warta jest tego wyścigu szczurów, wieczna walka o premie. Pozytywy, wypłata na czas, ciepło na hali, woda i kawa oraz odzież robocza dostępna dla wszystkich pracownikow bez ograniczen.

Ty Wiesz

(usunięte przez administratora)złamał nogę

Podczas remontu budynku część produkcji została pozbawiona dostępu do światła dziennego oraz świeżego powietrza tak się dba zdrowie pracownika.

@Andrzej

Dzień dobry, jest nam niezmiernie przykro z powodu czasowych niedogodności wywołanych remontem budynku. Mamy nadzieję, że po ich zakończeniu, warunki pracy uległy polepszeniu. Pozdrawiamy serdecznie, Dział Personalny

Czy Franke organizuje staże dla studentów?

Dzień dobry. W chwili obecnej z powodu Pandemii Covid-19 zawiesiliśmy nasze Staże studenckie. Ruszamy ponownie w przyszłym roku. Pozdrawiamy Dział Personalny

ejs

coraz więcej ludzi odchodzi bo rynek pracy na to pozwala i wolą znaleźć pracę za większe pieniądze w Polsce lub za granicą bez mobbingu i z szacunkiem do pracownika, FRANKE spada (usunięte przez administratora)

@ejs

Dzień dobry, jako Franke chcemy dbać o atmosferę w naszej firmie i przeciwdziałamy mobbingowi, posiadając do tego procedurę antymobbingową. Jeśli jesteście Państwo świadkiem złego traktowania pracownika, bardzo prosimy o zgłoszenie do Działu Personalnego lub anonimowo na adres email FS-HR.PL@franke.com. Pozdrawiamy serdecznie.

Spawara
@Franke

HR jest od ochrony pracodawcy a nie pracownika, nikt normalny nie będzie z wami gadał.

@Spawara

Naszą rolą jest pełne doradztwo i wsparcie nie tylko dla pracodawcy ale również dla każdego pracownika który o taką pomoc się zwróci. Pomoc nie tylko w sprawach kadrowo-płacowych, ale również w przypadku konfliktu, złego traktowania czy nawet dla potrzebujących pomocy psychologicznej. Jednemu pracownikowi możemy pomóc, innemu nie, ale postaramy się aby i jeden i drugi otrzymał potrzebne w danym momencie wsparcie, uzyskał informacje jak poradzić sobie z danym problemem, z kim do niego się zgłosić, lub po prostu usłyszy dobre słowo. Takie wsparcie można uzyskać zgłaszając się do nas osobiście, telefonicznie lub mailowo. Nasze dane kontaktowe wiszą na tablicach ogłoszeń. Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy do kontaktu, Dział Personalny

Ejs

Pracowałem 2 lata na laserze jako operator/pomocnik oprócz tego czasem pomagałem na maszynie do tłoczenia itp. Brak szacunku ze strony współpracowników z obszaru, ciągła gonitwa i zarzuty ze to i tamto źle, ludzie którzy tam pracowali wśród znajomych z poza pracy zgrywają spoko kumpli i twardzieli a we franke (usunięte przez administratora) i donosiciele, zostałem zwolniony bo zwolnienia lekarskie itp ale nie polecam nikomu tego obszaru chyba że chorym psychicznie, przełożeni masakra, liderzy wolę się nie wypowiadać

Zainteresowany pracą

Jaka stawka jest na start dla spawacza ?

Zainteresowany pracą
@Zainteresowany pracą

serio ? nie musi być dokładnie 3000 ? 4000 ? 5000 ?- wakacje się kończą i szukam roboty, co to za tajemnica ?

@Zainteresowany pracą

Dzień dobry, polityka personalna firmy nie uwzględnia informowania o wynagrodzeniach na stronach internetowych. Kandydaci otrzymują propozycję finansową po pozytywnym przejściu przez rozmowę kwalifikacyjną. Serdecznie pozdrawiamy :)

Ktoś
@Zainteresowany pracą

Taka tajemnica, że jeszcze się okaże, że swierzaki dostają tyle co starzy... I A nóż jeszcze przyjdą po podwyżkę. Przeważnie o to chodzi jak boją się podać "wydełki"

Pruper
@Ktoś

Młodym daje się więcej to niepisana reguła niestety, dlatego taka rotacja.

kt

Jestem zainteresowana pracą w firmie. Chciałabym wysłać dokumenty aplikacyjne. Czy można prosić o bezpośredni kontakt do działu rekrutującego?

@kt

Dziękujemy za zainteresowanie naszą formą. Prosimy o przesłanie swoich dokumentów na adres: FS-HR.PL@franke.com Pozdrawiamy serdecznie, Dział Personalny

Pracownik hali

Czy to prawda ,że firma planuje masowe zwolnienia ?

Meblarzz
@Pracownik hali

Ludzie ze zleceniem mogą się obawiać.

Czerwonka

Pracownicy z Ukrainy mają największą wydajność, więc ich się nie pozbędziemy.

Frankowicz

Czy firma ma jakiś plan awaryjny na wypadek gdyby świrowanie z wirusem na jesień miało znowu ruszyć? Pracy już na tą chwilę jest co raz mniej, ludzią urlopy się już kończą, (usunięte przez administratora) mówił że od września niby ma być lepiej, ale zaznaczył że "na tą chwilę". A co jeśli wariactwo z wirusem znowu ruszy? Czy ludzie mają szykować się na nagłe zwolnienia czy jak to to ma wyglądać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Frankowicz

Dzień dobry, Dziękujemy za zapytanie. Z oczywistych powodów nie chcemy prowadzić dyskusji na temat Strategii firmy na portalu GoWork. Bardzo prosimy kierować pytania bezpośrednio do przełożonego lub do Działu Personalnego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Jeśli chciałby Pan/Pani utrzymać anonimowość zapytania, bardzo proszę wysłać na adres FS-HR.PL@franke.com. Pozdrawiamy serdecznie, Dział Personalny

Meblarz

To po 20% obnizkach, pracownicy ochrony i sprzątacze zarabiają więcej niz my na hali?

@Meblarz

W przypadku wątpliwości dotyczącej Pana/Pani wynagrodzenia, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Personalnym. Chętnie pomożemy. Pozdrawiamy.

Spawara
@Meblarz

Ochroniarze: Oglądanie telewizji, grzebania w śmieciach i flirtowanie z pracownicami. Sprzątacze: Chowanie się po kątach, co 5 min. na papieroska i siedzenie na stołówce. Im te pieniądze się po prostu należą

A zasługujesz na więcej?

@Meblarz

skoro obniżyli o 20% pensję to chyba powinni skrócić wymiar pracy, bo albo ceny produktów obniżyli albo mają mniej zleceń albo (usunięte przez administratora)was ...

Kazik rumia

Ludzie nie zatrudnianie się w Franke to czysty mobbing ludzi wykorzystują nie polecam (usunięte przez administratora)

@Kazik rumia

Dziękujemy za opinię. Firma Franke bardzo dba o kulturę pracy i nie wyraża swojej zgody na mobbing pracowników. Zarzut zamieszczony we wpisie jest bardzo poważny i sugeruje łamanie prawa, a na to absolutnie nie pozwalamy. Mamy specjalne procedury antymobbingowe. W przypadku, gdy pracownik poczuje, że jest nierówno lub źle traktowany, prosimy o kontakt z Działem Personalnym.

@Franke

A w przypadku molestowania seksualnego gdzie się zgłaszać ?

@Napalony

W takim wypadku bardzo prosimy o kontakt osobisty z Działem Personalnym osobiście lub na adres email fs-hr.pl@franke.com.

@Franke

A kto pracuje w dziale personalnym bo nie mam pewności co do obiektywizmu osób pracujących w dziale personalnym , co więcej sami mogą wspierać tego rodzaju działania pracowników. Wszyscy oglądaliśmy film braci Sekielskich w TVN to się nie może powtarzać w nieskończoność ...

@Kazik rumia

a tam boisz się konkurencji

Box

Ludzie jeśli chcecie iść do pracy we Franke to odradzam ludzi mają za nic kierownik (usunięte przez administratora)cały dzień nic nie robi ręce w kieszeni i kozaka zgrywa (usunięte przez administratora) odradzam każdemu

@Box

Dziękujemy za opinię, jest ona dla nas ważna z punktu widzenia dalszego doskonalenia się jako pracodawca. Jeżeli ma Pan/Pani jakieś konkretne uwagi do swojego przełożonego, bardzo prosimy o kontakt z Działem Personalnym.

@Box

Ale który kierownik ?

spaowan

brak nawiewów, brak wyciągów, brak tiga - jest plazma - uwazajcie na tych (usunięte przez administratora)

@spaowan

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Uprzejmie informujemy, że nasza produkcja spełnia wszystkie zalecenia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. W przypadku niezgodności prosimy o kontakt z przełożonym bądź pracownikiem Działu BHP. Każda uwaga jest dla na cenna.

spaowan
@Franke

no tak bo spawanie nie powoduje raka tylko MOŻE POWODOWAC, tfu na ry j e

@spaowan

Dzień dobry, na naszych stanowiskach pracy dokonywane są pomiary przez akredytowaną pracownię pomiarów, dzięki czemu mamy pewność, że nasze środowisko pracy jest bezpieczne. W przypadku jakichkolwiek zauważonych niezgodności, bardzo prosimy o kontakt z przełożonym bądź pracownikiem Działu BHP.

smuglers

nie polecam pieniądze słabe jak na taką firmę, ludzie bez wykształcenia i wiedzy na kierowniczych stanowiskach( i tak nic nie robią),im więcej potrafisz tym gorzej, najlepiej jest być przygłupem bo osoby które potrafią więcej i sie starają mają po 100-200 zł więcej

Pic

Większego dna nie widziałem sprowadzają Ukraińców bo dostają za nich gruba kasę a Polaków mają za nic nie polecam nikomu tej firmy

@Pic

Jako pracodawca Firma Franke nie dyskryminuje pracowników ze względu na jakąkolwiek przyczynę i zapewnia wszystkim równe traktowanie oraz warunki pracy. Jeśli posiada Pan/ Pani informacje lub dowody na potwierdzenie tych zarzutów bardzo prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Personalnym, byśmy mogli zbadać tę sprawę i wyciągnąć ewentualne konsekwencje. Pozdrawiamy.

Tix

Najgorsza firma na Pomorzu nie polecam

Beka

Pytanie o nadgodziny. Jak to jest że UKRAIŃCY mają ciągle nadgodziny,a Polacy na kilku działach nie? Gdzieś czytałem jak ktoś z biura się tu wypowiadał ze Polacy nie chcą nadgodzin, tylko że co się pytamy kiedy będą jakieś dodatkowe nadgodziny, to ciągle słychać nie wiem.

@Beka

Dobrzy specjaliści zawsze mogą liczyć na nadgodziny.

Beka
@Czerwonka

To wychodzi na to że w tej firmie nie ma specjalistów. Sytuacja wygląda tak, Ukraina ma cały rok nadgodziny, a Polacy od wakacji do maks grudnia. W wakacje jest błaganie żeby ktoś przyszedł. Nie zdziwcie się jak ludzie sobie dodatkowe roboty znajdą i nie będzie miał kto wam w listopadzie nadganiać podatek.

Serio jest, aż tak źle? Zastanawiałam się nad pracą tam, ale teraz to chyba już wszystko jasne...

Anty łysy

Nie polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke