Franke

Opinie o Franke

Mantrid

Jak mi wesoło gdy patrzę na termometr u siebie na warsztacie (OXYWIE) w tym roku nie przeskoczyło pow. 19 stopni. W te upale dni nawet była mgła ale to nie przeszkadza w spawaniu - pozdrawiam fachowców od spawania kibli, czy norma wciąż 9 szt. ? fajnie się szlifuje w te upały ?

Jjjjjhgfdftgchgff

Kolejne lato i kolejna męka na produkcji... Upał, piekarnik, sauna. Do tego gość od bhp biega po hali i usówa wszelkiego typu nawiewy "zrobione" czy tez przywiezione z domu czy tez kupione oraz zamyka wszystkie bramy i okna... Te wiatraki przyczepione do sufitu, ktore walą goracem z nagrzanego dachu... Robią jakiś ruch powietrza ale żeby coś dawały musiałoby ich wisieć po kilka na dziale nad każdym stanowiskiem. Dobrze byłoby pomyśleć nad jakąś klimatyzacją bo lata coraz bardziej gorące

@Jjjjjhgfdftgchgff

Własnego wentylatora nie może usunąć, chyba że razem z pracownikiem za bramę. I tak już jest totalny brak szacunku dla doświadczonych pracowników którzy zarabiają już mniej od nowego, absurd goni absurd w tej firmie. Mistrzowskie posunięcia inteligencji z biur żeby dejeb.ć starszyźnie, brawo.

Kiero
@Jjjjjhgfdftgchgff

Nie no co Pan... (usunięte przez administratora)za droga w biurze bardziej się przyda.

Jjjjjhgfdftgchgff
@Kiero

Tak, zabrali nawet ze stolowki aby sobie zamontowac, co my zwierzeta????

@Jjjjjhgfdftgchgff

Nie potraficie walczyć o swoje to macie za swoje.

Bob

Cała kadra ma nas gdzieś. A rada pracownicza to ludzie którzy też mają nas głęboko .... . Tylko myślą o sobie. (usunięte przez administratora)

Stary pracownik
@Bob

Jaka rada pracownicza? Gumisia wykonczyli i się zwolnił. Roman stracił zapał i ma wszystko w d....e. Grzegorz nie interesuje się produkcją. Więc z kim tu gadać.

PP993

Moja historia z tą firmą trwała parę lat. Przez ten czas nabawiłem się wielu schorzeń oraz problemów z psychiką. Przełożeni traktują wszystkich którzy są pod nimi jak ludzkie śmiecie. Można było się poczuć jak w więzieniu, nie można było nawet się spokojnie wypróżnić bo średni czas na wypróżnianie jest określony z góry. Za dużo sikasz, to nie powinieneś pić niczego w pracy co też jest niemile widziane. Dawali darmowe jabłka w czwartek, ale jeśli zaczniesz je jeść zaczniesz być obserwowany. Zwracanie się do pracownika jak do przedmiotu, brak wyrozumiałości jakiejkolwiek. Specjalnie też są podkładane kłody pod nogi pracownikowi w trakcie pracy, dostaje się zepsute bądź wybrakowane elementy, narzędzi nie ma lub są w masakrycznym stanie. Za to odpowiada pracownik a nie przełożeni. Wszystko jest jedną winą pracownika, więc po co tam pracować. Nie polecam najgorszemu wrogowi tej firmy, ani pracy w niej ani produktów.

@PP993

Ale spoko, spoko... zatrudnią ludzi z ulicy na agencje i będzie gicior. Szkoda że reszta będzie musiała na nich zapieprzać bo procent musi się zgadzać, rzucą ci przynętę której i tak nie dostaniesz, zamiotą co nie co pod dywan i znów będą oklaski i premie dla obywateli biura za zaslugi.

Obaszr
@Anonim

Zobaczymy w kwietniu przy podwyżkach ;) ostatnia szansa dla tej firmy. Doświadczeni pracownicy co pracują już dobre kilka latek i mają pojęcie o spawaniu i robieniu mebli (fachowcy) nie są doceniani przy podwyżkach. Wstyd dla Franke że wolą ludzi bez doświadczenia lub Ukraińców zatrudnić. Beda ku..a w tej firmie ;) ale dla przyjaciół jak na K2 jest bonus 5000 tys. i ogólnie fajne nagrody na które stać tą firmę a żeby zatrzymać pracowników już nie stać. Szkolić nowych głąbów też za darmo nikt wam nie będzie. W kwietniu nadzieja...

ro ro
@Obaszr

wiesz czyją matką jest nadzieja?

Genio
@Obaszr

ale czy ty sugerujesz że mateuszek dał swoim kolegom elektrykom 3 m i 1 spaw. nadgrode towarzysko ??? ;))) no w sumie pracują kótko w firmie prócz Tomka jemu za staż bym dał, ale to świadczy o nepotyzmie, nie możliwe, a co na to kerownik zarosław, zezwolił, nie wierze, to samowola i kolesiostwo, jaki jest telefon do pipera, ukarać mateuszka za nepotyzm.

@Genio

Mati załatwił swojemu koledze nagrodę... tak można nazwać to kolesiostwem. Najważniejsze że Krzyś nie dostał ;) Chciałem tylko zwrócić uwagę na niskie stawki w tej firmie, nie piszę tu o pracownikach którzy pamiętają jeszcze czasy jak we Franke pracowało kilkanaście ludzi tylko o pracownikach od 5 - 10 lat stażu pracy. Ludzie nie przekraczają 20 zł netto z takim doświadczeniem i umiejętnościami to świadczy o tym że firma ich nie traktuje poważnie. Może i nadzieja jest matką... ale też umiera ostatnia :) zobaczymy...

@Obszar

A po co mają płacić więcej? Ukraińcy z uśmiechem do pracy przyjdą.

@Spawara

Po to Spawara żeby utrzymać poziom który będzie spełniał standardy jakościowe mebli i po to żeby miał kto uczyć tych co przyjdą np. Ukraińcy którzy nawet języka nie znaju.

Xxx
@PP993

Większej bzdury nie czytałem, ani jednego słowa prawdy w tym nie ma, bardzo musiałeś nie lubić tej pracy skoro takie bzdury piszesz

Stary pracownik
@Genio

Nagrody to oni i dostali za noszenie ze sobą wiaderka z wazelinka (szwagier ze szwagrem i wspólne grillowanie). Jest to dział który najmniej robi, a dostaje największe premie. Elektrycy dostają robote na 8H którą bez spiny robi się w 6H, a jak przycisniesz to nawet w 4H. Oglądanie filmów na telefonie to jest już standard. Ja pracuje na innym dziale i zdarza się, że do dzwonka z wywieszony jezorem, a JJ później mówi, ze zabrakło 0,5% i premia się nie należy.

olo

pytanie retoryczne do zarzadzajacych, kiedy wreszcie podwyższycie nam pensje abyśmy nie wegetowali ????? Moje koszta miesiąca: wydatki stałe, prad, gaz czynsz, tv, telefon ok 1600 zł, przyjmijmy jem codziennie pizze nie pizza hut, tylko jakiejś tam budce, ok 20zł x 3 posiłki x 31 dni tj 1860 zł co daje 3460 zł, pensja ok 3500 zł zostaje mi 40 zł na wakacje, ewentualnie na skarpety na dotarcie, bokserek nie kupie bo 3pack 76 zl, czy nie jest to żałosne panowie menagery, a gdzie dzieci, kochanka i chulaszczy tryb życia ????, żenada. A do grupy 5000 + nie należę. znam waszą odpowiedz wez kredyt wyjedz poszukaj pracy motorniczego w warszawce 6600 oferuja, ... i nie ma chetnych. wstydzę sie za was, życzę dobrego samopoczucia.

@olo

Nie podoba się to zmień pracę. Nikt na łańcuchu nikogo nie trzyma.

@olo

Płacić więcej na produkcji? Za coś trzeba utrzymywać rozbudowaną administracje.

As
@Czerwonka

Jakie to mądre , a sam nic nie robisz i niż nie potrafisz . Gdyby nie ta praca to być płakał.

Operator

Masakra, coś niesamowitego na tych prasach . Ludzie skaczą sobie do gardła a mistrz jeszcze podgrzewa atmosferę. Do tego ma taką pogardę do ludzi że masakra. Pomocy pomocy pomocy ...

patrząc ze stołu
@Operator

To wasza wina operatorów, od lat przy pomocy bardzo prostych a raczej prymitywnych socjotechnik jesteście rozgrywani przeciw sobie przez ludzi którzy je na was stosują czyli MM i JJ. A wystarczy że przestaniecie robić nadgodziny a zamiast pogardy zobaczycie strach. Proste , nie , wcale nie proste ale możliwe bo kiedyś operatorzy już to zrobili i cała produkcja dostała podwyżkę i to grubą.

ms

Jak wygląda praca na planowaniu produkcji? Albo u konstruktorów? Omijam szerokim łukiem :), bo znałem kilka osób, co pracowały, ale jestem ciekaw, czy coś się zmieniło.

gosc

WItam, a jak sytuacja jezeli chodzi o inzynierow? Jak warunki? Jaka realna kasa na poczatek z niewielkim doswiadczeniem jako inzynier produkcyjny? Pozdrawiam

@gosc

Kto?

MW

Czysta prawda co dnia biore kreske by tam wytrzymać , nocka to zbawienie , flaszke się zrobi i jakoś idzie, debile na zarządaniu, plant menager nie wie co się dzieje , a" klika" zaciera rączki , nie Ten to następny …. (usunięte przez administratora) …. (usunięte przez administratora) …. uciekać.....

MW

nic pozytywnego , więc nie wypowiem się bo to po niżej mojego poziomu.

Gal

apropo obietnic na gruszy załozenia plany, aby być wiarygodnym ..... trzeba uczciwie traktować pracowników a nie kłamać nie oszukiwać i nie obiecywać i nie dotrzymywać słowa, jak ktoś straci swa wiarygodnośc niech obieca zamiast 5 tysia nawet 100 tysia, które i tak dostanie juz obywatel Krzyś, (towarzystwo kaszubskie majstry i przyjaciele Kubusia maja w tym udział) i tak nikt juz wam nie wierzy w to co peplacie jesteści po prostu nie wiarygodni !!!!!!!!!!!! i kłamiecie w żywe oczy. Nie mówiąc o tym że majstrowie zamiast pomagać pracownikom, utrudniaja im życie, ale jak ktoś potrafi tylko donosić i jest to jego doświadczenie zawodowe to trudno oczekiwac merytoryki zawodowej. Tak drugiej japoni nie zbudujecie.

taktoja
@Gal

Ale wyscig szczurow jest ? JEST !!!!! durnie beda robic , normalni oleja, a firma tak czy inaczej zyska/zarobi . 5ciu dostanie 5000zl a reszta po paczku !! zyc nie umierac :D

K1 pracownik
@Gal

5 tys. dla konfidenta, człowieka który na k1 już każdemu obrobił cztery litery. 10 min pracy i 10 min przerwy w celu rozpoznania co kto robi na obszarze i plotkowaniu. Tak żeby było jasne nie zazdroszczę, brzydzę się takimi ludźmi jak Krzysztof, niech ma, bo takich firma docenia więc daje przykład (firma) co się docenia, na co można majstra zdobyć itd. Oszukują pracowników -zmniejszanie czasów na zleceniach i najważniejsze wykaz dzienny na słupkach efektywności, tam są największe wałki. Pozdrawiam normalnych co liczą czas pracy i nie dają się d.mać, chociaż jak najmniej. K1 obszar w większości wariatów na robotę.

ciekawski
@Gal

k1 co to za obszar pracowałem kiedyś w tym bajzlu ale kończyli wtedy na E lub F nie pamiętam ,alfabetu wam zbraknie

Cih

A idź pan w ch*j z tą firmą. Nie dość, że zatrudniają Cię przez agencję pracy to dla innych jesteś pracownikiem drugiej kategorii. Pisanie w ogłoszeniu, że firma oferuje długi okres zatrudnienia to bzdura totalna. We franke jest tak jest mniej pracy to trzeba kogoś wyj***ć, tak i było ze mną. Majster (nie napisze jaki) mówił mi tak będziesz mieć pracę nie musisz się martwić A tu taki prezent od firmy na święta, że firma nie chce dalej współpracować. Przechodząc do sedna opinii nie polecam tej firmy nikomu. Ale każdy decyduje o sobie . To jest moje zdanie i wyraziłem je o tej firmie.. ..

Kołchozanke
@Cih

Buce w czerwonych koszuleczkach tak zwani 'majstry' to wisienka na torcie tego (usunięte przez administratora). Dajcie sobie spokój i nawet nie idzcie na 'rozmowę o pracę' bo i tak dostaniecie wylot przy pierwszej lepszej okazji. Ciągłe oferty pracy na to samo stanowisko wysyłane przez pewną agencję pracy powinno dawać do myślenia potencjalnym nieszczęśnikom. Bucu majster z K1 w końcu sam będziesz musiał za stoliczkiem usiąść i (usunięte przez administratora) na normę wraz z liderami o wytartych kolanach ;)) Franke to dobry zakład dla chłopów pańszczyźnianych i ludzi odartych z godności

daras
@Kołchozanke

zgadzam sie w 100 %

Stary
@daras

Panowie i może zaraz zaczną wypowiadać się też Panie które zaczęły przygodę na produkcji ze spawaniem po ukończonym kursie (bez umiejętności spawania i technicznego myślenia mają stawkę 250 zł mniej od pracowników którzy pracują ok 5 lat, kto tym burdlem zarządza żeby upokorzyć stałych pracowników z umiejętnościami - masakra ) to jest firma w której pracownik dojrzały musi dorabiać w innej firmie (swojej lub tam gdzie lepiej zapłacą)

BoboAG
@Kołchozanke

Ja mogę dodać od siebie ze czepiają się byle gowna , np gość co tam pracuje 12 lat coś źle zrobił i zwala na mnie , bo ja tam pracuje 2 msc ... uważają się za wielkich spawaczy , gdy się pytam do czego jest używana tak grubą elektroda w TIG gościu , lider zaczyna oglądać drut który się podaje haha ogólnie ta praca to kpina , muszę tam popracować jeszcze maks 2 msc i papa.

Aneta

Staram się na forum dopytywać o różne rzeczy, bo często nie precyzujecie swoich wypowiedzi. Do tematu zwolnień nikt się nie odniósł @stary więc może chociaż Ty wyjaśnisz, na jakiej podstawie osoby bez uprawnień są w Franke zatrudniane?

@Aneta

To może zacznij sie słuchać ludzi na produkcji a nie w internecie? JPRD czy to na prawdę takie trudne?

Aneta jest pracownikiem strony gowork.pl. Nie am możliwości pytać co i jak pracowników na hali xD

emigrant

Witam, Mam małe pytanie. Czy Pan Wojciech F. nadal pracuje w firmie?

@emigrant

Nie w Gdyni.

Aneta

@Anonim Czytając Twoją opinię odniosłam wrażenie, jakobyś twierdził, że w firmie Franke nie ma poszanowania dla pracownika. Oczywiście, jeżeli źle Cię zrozumiałam to mnie popraw, proszę. Niemniej, jest to poważne stwierdzenie, dlatego chciałabym Cię prosić abyś konkretnie napisał, czym on się objawia.

ojojoj

KAWA JEST ZA DARMO !!!!!! :D

ehhhtam
@Aneta

OCZYWISCIE ZE NIE MA POSZANOWANIA !! chyba pani Aneta w innym franke pracuje , a czemu nikt o tym nie mowi i nie zglasza ? bo gdyby powiedzial to leci od co . A jak bylo z Czarkiem ? na audycie MCD powiedzial jak jest , poczekal tydzien i narazie . Zatrudniacie dzieci po szkole i slabych kursach , kobiety , i coraz wiecej Ukraincow a wiecie czemu ? Bo w trojmiescie ta firma ma taka opinie ze az skoda mowic ze sie w niej pracuje i nikt normalny z fachem w rekach tu nie przyjdzie ze te smieszne pieniadze , a wy dalej nie widzicie roblemu :D:D:D . Niech pani zobaczy sobie jaka jest rotacje w tej firmie i porowna sobie ze statystykami 15 lat temu .

Bp

Doszły mnie wieści że rzucają te robotę nawet ludzie co pamiętają jeszcze Gastopol - normalnie pogratulować! Ciekawe kiedy ten cyrk kopyta wyciągnie hmmm?

Napiszę tak... Firma ma w (usunięte przez administratora) twój rozwój, staż, postulaty czy inne takie dla CIEBIE ważne "bzdury". Jeśli zgadza im się hajs to jest spoko a jak nie to rączka rączkę umyje i zwalą na niższego. Każdy ma (usunięte przez administratora) to dlaczego nie mam mieć (usunięte przez administratora) i ja? Zatrudnią kacapa i będzie git. Ale przecież nie ma ludzi do pracy :DD to ich wina :) haha żałosne :)

Gal

no to panowie kierownicy szykujcie kombinezony coraz wiecej rzuca tą robote, sami do pracy na stoły uczyć młodzież odporna na wiedze !

Aneta

@Cih a możesz powiedzieć, czy wcześniej lub później zdarzały się również takie sytuacje? Masz może wiedze na ten temat? Jak firma argumentowała zwolnienie? Nie wygląda to zbyt zachęcająco, jednak to dość ważna wiadomość, czy to była w zasadzie jednorazowa sytuacja, czy też taką właśnie praktykę stosuje Franke. Na jakim stanowisku pracowałeś?

Ulka

Może ktoś wie czy firma potrzebuje aktualnie pracowników?

@Ulka

Cały czas szukamy ;)

@Czerwonka

Chyba frajerów do kołchozu za psie pieniądze ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke