Speed-Trans Wojciech Galara

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Wojciech Galara

Firma

14.11.2023 11:11

Czym zajmuje się Państwa firma?

Wojciech Galaraikona wywiad

Firma Speed Trans to firma rodzinna, która powstała w 2010 roku. Na początku zajmowaliśmy się transportem regionalnym i dystrybucją paczek na rynku krajowym. W 2015 roku rozszerzyliśmy działalność i zainwestowaliśmy w samochody powyżej 3,5 tony. Obecnie zajmujemy się głównie dystrybucją towarów na rynku europejskim oraz obsługą wystaw targowych. Z roku na rok przybywa aut w naszej flocie. W obecnej chwili obsługujemy zarówno linie kurierskie jak i automotive. Nasza flota liczy 40 pojazdów.

Jak wygląda struktura Twojej firmy (Iiczba pracowników, lokalizacje, działy itp.)?

Wojciech Galaraikona wywiad

Zatrudniamy 50 pracowników. Nasza baza mieści się w okolicach Bydgoszczy.

Jaka obowiązuje u Was forma zatrudnienia (umowa o pracę, b2b, umowa zlecenie, umowa o dzieło)?

Wojciech Galaraikona wywiad

Zatrudniamy pracowników na umowę o pracę.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukujecie pracowników? Z czego to wynika?

Wojciech Galaraikona wywiad

Najczęściej poszukujemy kierowców międzynarodowych. Wynika to z tego, iż działamy głównie na trasach międzynarodowych.

Jak w Twojej firmie wygląda specyfika pracy: zdalna, hybrydowa, mobilna, delegacje? W jaki sposób to przebiega i z czego to wynika?

Wojciech Galaraikona wywiad

Zatrudnieni przez nas kierowcy pracują w delegacjach, które trwają około 15-18 dni.

Jak wygląda rotacja w Twojej firmie na przestrzeni ostatnich lat (jakich stanowisk dotyczy i z czego to wynika)?

Wojciech Galaraikona wywiad

Rotacja w naszej firmie kształtuje się na poziomie około 10 pracowników rocznie. Często zatrudniamy młodych kierowców, którzy nie mają dużego doświadczenia w zawodzie i nie zawsze specyfika pracy im odpowiada.

W jaki sposób weryfikujecie przyczyny odejścia pracownika? Czy realizujecie “Exit interview”?

Wojciech Galaraikona wywiad

Tak, staramy się zawsze dogadać z pracownikiem i zapobiec jego odejściu, jeżeli jest to wartościowy pracownik.

Jak przebiega rekrutacja w Twojej firmie – stacjonarnie czy zdalnie?

Wojciech Galaraikona wywiad

Rekrutację przeprowadzamy zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.

Czy na etapie rekrutacji podajecie informacje dotyczące zasad zatrudnienia (rodzaj umowy, okres próbny, wynagrodzenie, premie)?

Wojciech Galaraikona wywiad

Zazwyczaj oferujemy umowę na okres próbny (3 miesiące). Jeżeli wszystko funkcjonuję dobrze, pracownik jest zadowolony z naszej firmy, a my z niego, to przedłużamy umowę na czas nieokreślony.

Kto odpowiada za rekrutację i bezpośredni kontakt z kandydatami (dział HR czy bezpośredni przełożony)?

Wojciech Galaraikona wywiad

Za rekrutację odpowiada bezpośredni przełożony.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Twojej firmie? Ile dni trwa onboarding? Czy onboarding różni się w zależności od poszczególnych stanowisk?

Wojciech Galaraikona wywiad

Dla młodych kierowców przeprowadzamy szkolenia. Zazwyczaj składają się one z części praktycznej (jazda samochodem ciężarowym) oraz teoretycznej (znajomość przepisów).

W jaki sposób dbacie o integrację pracowników i dobrą atmosferę?

Wojciech Galaraikona wywiad

W wolnym czasie organizujemy spotkania integracyjne.

W jaki sposób weryfikujecie poziom satysfakcji pracowników oraz ich oczekiwania względem pracodawcy?

Wojciech Galaraikona wywiad

Dbając o dobre relacje w naszej firmie, stawiamy przede wszystkim na szczerość. Zachęcamy  pracowników do zgłaszania nam ich potrzeb i uwag co do pracy.

W jaki sposób wspieracie pracowników, którzy mają chwilowe problemy, spadek motywacji, zmniejszoną wydajność?

Wojciech Galaraikona wywiad

Staramy się rozumieć różne sytuacje życiowe, które dzieją się u naszych pracowników. Stawiamy na szczerość, więc kiedy ktoś przechodzi przez trudny czas, zawsze prosimy o wyjaśnienie spraw. Oferujemy wsparcie mentalne oraz zrozumienie.

Jak w Twojej firmie wygląda proces awansu, podwyżek i premii?

Wojciech Galaraikona wywiad

Stosujemy system premii miesięcznych.

Marcin Nowy wpis

Chcę podzielić się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z pracy w Speedtransie. Jestem kierowcą z paroletnim doświadczeniem. Szef, Wojtek, jest generalnie wspierający i nie ma problemu z udzielaniem pomocy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeżdżę zgodnie z planem i absolutnie nie mam uwag. Do finansów również. Atmosfera w pracy bardzo przyjemna.

Marcin B Nowy wpis

Przyznaję ci częściowo rację ,zajmując się wcześniej wstępną rekrutacją kierowców miałem jak najlepsze zdanie o firmie ,to że późnej po zatrudnieniu mieli do mnie pretensje to też fakt ,ale nigdy nikt w twarz mi tego nie powiedział i fakt ,bardzo dziś żałuję że w ten sposób pomogłem kilkunastokrotne firmie w zatrudnieniu kierowców .Ale jak widzisz nie muszę ukrywać się pod wymyślonymi nickami panie "coyot" .

Pokrzywdzony Nowy wpis
@Marcin B

Nie wspomniałeś dlaczego Cie zwolnili.....Nagrane filmiki na "zonie" zaszkodziły czy życzliwość wspólników?

Kierowca Nowy wpis

Praca poukładana stale trasy wynagrodzenie na czas ze wszystkim można się dogadać.

kierowca

Ogólnie to kasa na czas choć wojtek lubi skubnąć 100-200zł tym co się dają oraz nie ma jakiejś wielkiej rewelacji około 320 do 340 dniówka bardzo słabo za taką prace. Robota pod kurierką mają tak opracowane że jest wszystko na styk a nawet często brakuje czasu żeby zrealizować to co chcą a jak nie dasz rady szef do ciebie zadzwoni, że dziś przekraczamy i on za wszystko płaci bardziej ten człowiek ośmieszyć się nie może. Zjazdy jak to zjazdy zwykle w sobote popołudniu rzadko w piątek trzeba się mocno wykłócić ledwo 3 dni wolnego. Wyjazdy 17-20dni na 3 dni w domu krótsze też są 11/3 ale dzwoni co chwile żeby zostać dłużej. Uważajcie na takiego kierowce jak Pan Marcin B. Szuka do pracy frajerów wmawiając cuda jak to dobrze nie jest w SpeedTransie tylko po to żeby zarobić 500 zł od szefa za każdego kierowce radze wziąść dystans w rozmowie z nim na FB Ogólna ocenena to 2+ za to że kasa na czas, bo czasu pracy kierowcy to oni się jeszcze nie nauczyli. Naszczęście już tam nie pracuje ????

Marcin B.
@kierowca

Widzę że jesteś jednym z (usunięte przez administratora) "za którego wziąłem 500 zł ???? muszę Cię Krzysztofie " milicjancie" rozczarować - nie rekrutowalbym kierowców za marne 500 zł .I nigdy nie nazwałbym kierowcę(usunięte przez administratora),ale rozumiem że nie znasz znaczenia słów..Z tego co pamiętam ,sam chciałeś wyjeżdżać na 3 tygodnie i dłużej ,ponieważ twój blond pustak ma wysokie wymagania ,a ty chciałeś im sprostać . Odkąd odszedłeś ty i twoja "opozycja" ,atmosfera w firmie się polepszyła ,nie ma już plot, wymyślania bzdur i zwykłego donoszenia na innych z zazdrości .Trzymaj się cieplutko ,może twój nowy pracodawca da ci w formie premii lekcje jazdy konno .

Krzysztof.B
@kierowca

Kolego jeżeli ty masz problem z tym że szef wywiązuje się z umowy jaką żeś dogadał i sam zgodziłeś się na taki system to bardzo przykre. Bo chyba nie znasz znaczenia słowa uczciwość ja pracuję w tej firmie i mam całkiem inną opinie Ale myślę że teraz masz problem z obecnym pracodawcą i jesteś sfrustrowany że odszedłeś naprawdę z dobrej firmy a te twoje wywody nie mają nic wspólnego z prawdą

Sylwia
@Krzysztof.B

To może ty powiesz jak tam się zarabia w takim wypadku? I jaka umowa jest oferowana, brakuje tutaj, żeby ktoś to na spokojnie wyłożył.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Ogłoszenie na Kierowca Ce do Speed-Trans Wojciech Galara pojawiało się w GoWork.pl, polecacie aplikować?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Speed-Trans Wojciech Galara? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Bartosz

Firma godna polecenia, zespół zgrany ze wszystkim można się dogadać jak tylko się chce , zarobki przeciętne , praca poukładana , świeży tabór, sporo stałych tras ale zjazdy często giełdowe. Polecam

Szofer 2

Aktualizacja Praca miła godna polecenia jeśli nie chcesz się narobić dużo jazdy czasami na styk Dniówki wychodzą koło 350,380 zł Pozdrawiam

@Szofer 2

Masz na myśli kwoty netto, prawda? Z czego wynika ta różnica w postaci 30 pln? Przed trasa masz powiedziane ile skapnie? Opiszesz aktualne trasy? masz co do nich wybór?

@Szofer 2

Dzięki za konkretne stawki. Taką dniówkę można dostać już na start czy to po okresie próbnym dopiero? Tutaj jakieś dodatkowe obowiązki kierowca ma?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Speed-Trans Wojciech Galara?

S.L.

Oczywiście że są organizowane spotkania integracyjne,w większości na zonie przemysłowej w de robiąc pauzę 45 godzin

Jak rozumieć należy te aktualna opinię? Chce się upewnić, ponieważ zauważyłem te dostępne oferty pracy, które tu wiszą. Kat E się nie dorobiłem, ale widzę ze na samo C tez szukają. Od czego zależne będą te zarobki? piszą o widełkach od 7 do 10 tys

Szofer

Firma na przerwanie 2-3 miesiące. Kasa słaba. Dzień zjazdowy to zawsze wielką niewiadoma. Niby w większości DPD ale przerzuty też są i to mnóstwo. Najważniejsze : nie dać się wrobić w robotę w okresie świąteczno -noworocznym . (usunięte przez administratora) obiecuje złote góry a dostaniesz ledwo na dobrą flaszkę.

Agnieszka
@Szofer

widzę, że porada tutaj została podana, a jakim sposobem ją teraz zrealizować? jak niby można nie dac się "wrobić" jak to ujmujesz? te przerzuty zastanawiają, z czego konkretnie mogą wynikać? firma jakby inaczej zarządzała to całkiem by ich nie było czy to jednak też czynniki zewnętrzne, na które się wpływu nie ma?

Domin098
@Szofer

Jak ci za mało cały rok pracy to myślisz że w te kilka dni się dorobisz ? Nikt nikogo nie zmusza raczej do jazdy w okresie świątecznym - nie masz szacunku do samego siebie i do swojej rodziny zgadzając się na pracę w tym okresie,normalni ludzie odpoczywają,jełopy myślą że się dorobią.

Pola
@Domin098

Tak na marginesie to ile za ten okres świąteczny teraz się zagrania? Są też mimo wszystko inne formy nadgonienia zarobków? ciekawią mnie także aktualne warunki finansowe, te opinie są od byłych osób, czy wiadomo coś o jakichkolwiek zmianach? Były podwyżki?

Były

Pracowałem ładnych parę lat temu, biuro było w piwnicach domu w Białych Błotach. Pracowalem u Ewy.Miała swoją solówkę i ją prowadziła.Współpraca układała się dobrze, do czasu rozstania.Nagle się okaza że są obciążenia za nieoddane palety.Płacili kiedyś z km.Dużo kabotaży, kurierki, mało kilometrów Teraz za taką pracę podjąłbym się za min 400 dniówki, zwlaszcza w systemie 10/3. 6000 złotych to mam w Bydzi na miejscu.

Agnieszka

Można prosić o aktualizację tych wszystkich opinii na forum? widzę że zdają się być troszkę rozbieżne a w ostatnim czasie ktoś bardzo polecał więc... opisze ktoś jakie są obecnie standardy na międzynarodówce? ile dniówka by wynosiła? podskoczyła trochę czy jest tak jak opisywali? spedycje tutaj jak oceniacie w razie czego?

PUPIL

Nic więcej tylko pracować wszystko na czas pieniądze godne praca przyjemna ! Z czystym sumieniem

Zostaw merytoryczną opinię o Speed-Trans Wojciech Galara - Kruszyn Krajeński

• Jak się pracuje w Speed-Trans Wojciech Galara?

Zobacz opinie na temat firmy Speed-Trans Wojciech Galara tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Speed-Trans Wojciech Galara?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Speed-Trans Wojciech Galara