Niestety z przykrością muszę stwierdzić iż oddałem do serwisu amatorom ale przede wszystkim (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora)do naprawy obiektyw 12-40 2.8 PRO OLYMPUSA , po kilku dniach w sobotę po 14 dzwoni do mnie jakiś Pan z mocno wschodnim akcentem i informacją że: „to jest bardzo drogi obiektyw i naprawa nie będzie tania, bo tanio się nie da.... minimum 1500 i to bez faktury a z fakturą do dojdzie WAT ...„ poprosiłem o wycenę na mejla po czym zainteresowałem się na ile naprawdę wyceniana jest naprawa tego obiektywu. OKAZAŁO SIĘ IŻ autoryzowany serwis OLYMPUS naprawia te obiektywy ryczałtowo niezależnie od usterki za kwotę 600 zł brutto. Zaś z serwisu oszustów i naciągaczy dostałem wycenę – tu cytuje :
Szanowny Panie,
nawiązując do naprawy Pańskiego sprzętu Obiektyw Olympus m.zuiko digital 12-40mm, nr zlecenie 21912, pragnę poinformować, że po wstępnej diagnozie stwierdzono, że należy poprawić połączenia na płytce elektronicznej, naprawić układ sterowania autofokusa Potrzebne jest również gruntowne smarowanie, konserwacja, kalibracja oraz czyszczenie w komorze bezpyłowej. Maksymalna cena naprawy 1790 netto.
Z poważaniem
Artur Ghukasyan
Kierownik Serwisu Iviter
Nie chce mi się opisywać tłuczeń kierownika skąd ta wycena i opowieści dziwnych treści, pozostawiam decyzję o skorzystaniu z w/w serwisu waszej kwestji, ja osobiście odradzam, amatorzy, naciągacze liczyący na niewiedzę klijenta. Że zacytuję kierownika serwisu: „to jest bardzo drogi obiektyw i naprawa nie będzie tania...
Iwo Czerniawski
18.09.2019 05:23
Inne
Drogi Panie Arturze! Poświęciłem Panu już długie godziny swojego czasu aby uświadomić Panu, że nie jesteśmy instytucją charytatywną i nie wykonujemy napraw bezpłatnie. Mało tego. W przypadku gdy trafia do nas profesjonalny obiektyw o wartości blisko 5000zł - to biorąc za niego odpowiedzialność, pracując z tym delikatnym organizmem jakim jest połączenie optyki, mechaniki, elektroniki, automatyki - do tego wszystko stworzone w technice bezpyłowej - co determinuje charakter naszej pracy - w pełnej czystości, dodając do tego fakt, że dobrych serwisantów znających się na rzeczy, na zagadnieniach technicznych w kraju jest może ośmiu... To składając te wszystkie fakty do kupy wychodzi na to, że nasza usługa kosztować będzie dokładnie tyle ile na ile ją WYCENIMY. A wycena nasza jest bezpłatna i niezobowiązująca.
Poświęciłem swoją karierę muzyczną, teatralną, swoje życie osobiste, rodzinne – idei stworzenia firmy technicznej, dużej firmy, która da wiele miejsc pracy, która będzie zaczynem odrodzenia się przemysłu elektronicznego w Polsce. Od 2013 roku, kiedy zaczynałem z kwotą 500zł w kieszeni – udało mi się stworzyć przedsiębiorstwo, które rozwija się absolutnie najszybciej wśród wszystkich firm serwisowych. Stworzyłem specjalne stanowiska do pracy bezpyłowej – równolegle wykorzystywane do odzyskiwania danych z dysków twardych. Udało mi się osiągnąć naprawdę wiele – ale wszystko przed nami. Mam kosmiczne plany I ogromny głód sukcesu. I nikomu nie pozwolę pluć na mnie I moich ludzi.
Nazwał Pan nas oszustami. To jest pomówienie. Obiecał Pan usunięcie swoich komentarzy. Ani razu nie powiedział Pan, że zmienił Pan zdanie - przecież mógł Pan powiedzieć, mieć odwagę powiedzieć, że jednak zmienia Pan zdanie i nie wycofa swoich komentarzy. Ale Pan mi powiedział kilkanaście razy, że po prostu wycofa Pan swoje komentarze - które opublikował wszędzie, gdzie to tylko było możliwe (ach - zadowoleni Klienci - też tak wystawiajcie nam te dobre opinie).
I teraz co najważniejsze - my jesteśmy oszustami gdyż podaliśmy Panu wysoką wycenę za naprawę obiektywu, który serwis firmowy naprawił Panu bezpłatnie (proszę mi przypomnieć - z czego żyje taki serwis? Jak działa?). Otóż informuję oficjalnie - nie wykonujemy napraw bezpłatnych. Informuję dalej - nie wykonujemy napraw tanich. I jeszcze jedno - nie wykonujemy tanich napraw profesjonalnego sprzętu optycznego, nawet jeśli usterka jest prosta - gdyż stworzenie i przystosowanie serwisu do wykonywania napraw profesjonalnej optyki - PROSTE W ŻADNYM WYPADKU NIE JEST.
Panie Arturze. Jeżeli ja jestem oszustem gdyż mam taką a nie inną politykę - a Pan złamał swoją obietnicę - albo nie miał odwagi mi powiedzieć, że komentarza nie wycofa i abym więcej nie dzwonił (zrozumiałbym tę męską i odważną deklarację) - to pragnę podsumować:
1. Pomówił mnie Pan. Mnie i moją firmę.
2. Nie wywiązał się Pan ze swojej umowy (czyli nie Pan.... co zrobił? O.... - albo nie miał Pan odwagi powiedzieć, że nie ma Pan zamiaru wycofać tych oszczerstw).
3. Niechaj ta sytuacja stanowi przestrogę dla tych, którzy sami nigdy w życiu nie podjęli tego ryzyka jakim jest prowadzenie działalności gospodarczej w tym trudnym kraju, nie stworzyli przeszło 50 miejsc pracy, nie odważyli się na to wszystko i twierdzą, że powinniśmy robić usługi tanio albo bezpłatnie. Niechaj ta sytuacja będzie przestrogą gdyż oznajmiam, że ja Iwo Czerniawski nie odpuszczę Panu Arturowi P. (nawet dobrze brzmi) i sprawę tę doprowadzę do końca. Obiecuję, że wykorzystam wszystkie legalne środki jakie zapewnia mi prawo w Polsce do tego, aby odczuł Pan - jak bardzo źle postąpił. I nie sądzę aby prosta ugoda powstrzymała mnie przed dochodzeniem swoich roszczeń. A są one duże - gdyż w wyniku przedstawienie mnie jako oszusta - przyniosło mi to wymierne straty wizerunkowe - na dodatek nie miałem dotychczas możliwości obrony - gdyż zwodził mnie Pan, twierdząc, że wycofa się ze swojej opinii. Czekałem cierpliwie. Nie dotrzymał Pan słowa. Teraz mój ruch. Iwo Czerniawski
Nobody
17.09.2019 21:43
Inne
Mam kolejne doświadczenie z tym serwisem. Obiecuję, że ostatnie. Zgłosiłem się z laptopem z porśba o wycenę naprawy. Laptop nie reaguje, nie włącza się. Pan Kierownik serwisu poszedł do technika. Wrócił, sprawdził cenę nowego w necie (12 000zł) i powiedział (bez żadnego diagnozowania !!!!), że na pewno uszkodzoan jest płyta główna i cena naprawy wyniesie między 2500 a 2900zł. Upewniłem się, że mniej nie będzie. Podziękowałem i wyszedłem. Wsytarczy trochę pogrzebać w necie, żeby:
1. Zorientować się w cenie napraw w innych serwisach
2. Cenie płyt głównych (do 500zł)
3. Możliwych przyczynach braku reacji laptopa. (jest klika innych możliwości poza płytą główną)
Chce ktoś jeszcze się tam fatygować? Ja już nie.
Iwo Czerniawski
18.09.2019 05:22
Inne
W przypadku laptopa o wartości 12 000zł płyta główna nie kosztuje do 500zł. To jest kłamstwo i za swoje słowa trzeba odpowiadać. Nobody nie pomoże - jestem zmuszony sprawdzić monitoring aby sprawdzić kto mnie tak brzydko pomówił (moich ludzi).
Bartosz
11.09.2019 18:39
Inne
Ktoś miał okazję pracować w tej firmie i podzieli się opinią na temat warunków pracy? Pracodawca bierze pod uwagę tylko wiedzę praktyczną i doświadczenie, czy może patrzy też na wykształcenie?
Pracodawca
17.09.2019 03:48
Inne
Pracodawca bierze pod uwagę wykształcenie. Jeżeli zmarnowałeś swoje 5 lat życia na to aby studiować - zamiast naprawdę się rozwijać - to Twoje szanse realnie spadają. Jeżeli studiowałeś - bo Cię matka zmusiła, jednak równolegle ze studiowaniem próbowałeś coś w życiu robić i masz jakąś pasję, praktykę - to Twoje szanse wzrastają.
Nie polecam !
Przekazałem do naprawy ekspres do kawy marki Bosch.
Po opisaniu usterki (problem ze spienianiem mleka), wstępny koszt naprawy przedstawiony przez Pracownika serwisu do 2000zł.
Po diagnozie dokładnej koszt 900zł.
Stwierdzono konieczność wymiany pompy do mleka + elektroniki oraz konieczność czyszczenia itp.
Zabrałem od razu ekspres bez zlecania naprawy przez Iviter Serwis.
W innym serwisie stwierdzono brak poważnej usterki. Wymieniono spieniacz mleka i odkamieniono. Koszt 0 zł.
Serwis nie pobrał opłaty, ponieważ usterka została usunięta w ciągu 5min.
Iwo Czerniawski
02.09.2019 01:20
Inne
Przepraszam - przez przypadek odpowiedziałem na inną opinię.
Tym razem spotykamy się z opinią, że usługa powinna nie tyle kosztować 200zł - co lepiej, być bezpłatna. Ja, w odróżnieniu od innych moich Kolegów, prowadzących działalność w Polsce - naprawdę z wielu powodów kocham Polskę. Nie będę pisał o cebuli, Januszach, Grażynach. Ale generalnie jest zabawnie. Polecam założyć firmę, ponosić koszt około 310 000zł miesięcznie i wykonywać usługi techniczne bezpłatnie. W końcu klienci do serwisów przynoszą sprzęt sprawny.
Iwo Czerniawski
02.09.2019 01:23
Inne
I jeszcze jedno - odkamienienie trwało 5 minut? :)
Proszę coś jeszcze napisać i spotkamy się w sądzie - nie żartuję, jestem człowiekiem, który nie boi się żadnej konfrontacji, zwłaszcza jeżeli ktoś próbuje atakować mnie oraz moją drużynę, za którą odpowiadam głową i krwią.
Kasia
31.08.2019 22:56
Inne
Miałam podobną sytuację z ekspresem do kawy.
Pan z serwisu stwierdził, że naprawa kosztować będzie 800 zł, gdzie w innym serwisie za naprawę zapłaciłam 200 zl.
Iwo Czerniawski
02.09.2019 01:17
Inne
Tak - gdyż u nas naprawa kosztuje 800 zł a nie 200 zł. U nas pensja serwisanta jest wyższa niż cały dochód tamtego punktu usługowego w którym robi się to za 200 zł. IVITER nie jest tanim serwisem i nie będzie tani. Jednocześnie firma IVITER przez prawie 5 lat swojego istnienia nie zarabiała - istniała tylko po to, aby stworzyć najlepszy serwis, najlepszą firmę technologiczną. Dopłaciłem do tej firmy kilka milionów złotych, które zdołałem zarobić na odzyskiwaniu danych, które w większości wypadków wykonywałem samodzielnie. W tej chwili kondycja firmy jest taka, że zaczyna powoli wychodzić na plus. Powstaje właśnie serwis Apple, sklep z elektroniką i techniką audio na Placu Konstytucji.
Jeszcze raz apeluję - jak ktoś twierdzi, że kompleksowe usługi w zakresie renowacji tych złożonych urządzeń jakimi są ekspresy do kawy - można wykonywać w cenie 200 zł - niechaj założy samodzielnie taką firmę i spróbuje we własnym zakresie poprowadzić taką działalność.
Pozdrawiam!
Iwo Czerniawski - właściciel firmy IVITER
Ss
07.08.2019 10:58
Inne
Omijacie ten serwis z daleka naciągają klientów. Za wymianę gniazda ładowania w konsoli Nintendo Dsi zaśpiewali mi 150 zł tłumacząc się że muszą zamówić takie gniazdo. Takie gniazdo kosztuje około 5 - 10 zł więc za wymianę biorą ponad 140 zł. Gdzie wymiana zajmuje dla sprawnego elektronika 10 min. Drugą wadę jaką miała ta konsola to nie ładowała baterii odrazu stwierdzili że to moduł zasilania a naprawa 250 zł gdzie nowa płyta główna z sekcja zasilania i gniazdem ladowania kosztuje 130 zł więc całkowita naprawa u nich kosztowała by 400 zł gdzie konsola jest warta 150 zł
Iwo Czerniawski
10.08.2019 17:17
Inne
150zł? To niewiele - biorąc pod uwagę, że musimy oderwać od pracy któregoś z naszych techników i zaangażować go do tego konkretnego zadania. Nie rozumiem kompletnie oburzenia ale jedna rzecz mi bardzo odpowiada - a mianowicie - Drodzy Klienci - jeśli faktycznie chcecie zlecić nam wykonanie usługi, bądźcie przygotowani, że za pracę bierzemy pieniądze. Nie jesteśmy instytucją charytatywną. Nie jesteśmy też tanim serwisem osiedlowym. Większość takich serwisów już dawno się zamknęła. Jak myślicie - czemu?
Marta W.
09.08.2019 20:34
Inne
Jestem bardzo zadowolona z usługi. Laptop został skutecznie naprawiony, w krótkim czasie, za umiarkowaną cenę. Polecam.
Karolina
23.07.2019 12:53
Inne
Bardzo mila, pomocna i fachowa obsługa.
Polecam :)
brodacz
13.03.2019 09:38
Inne
caly serwis to nasi wschodni sasiedzi pracujacy na czarno
Elektronik
02.08.2018 23:08
Inne
Czy pracował ktoś w firmie Iviter? Ogloszenia na OLX i opis firmy kuszące, wręcz intrygujące. Z drugiej strony sporo negatywnych wpisow na jednym z forów. Ktoś może się wypowiedzieć jak jest na prawdę w Iviterze?
Iwo Czerniawski
13.12.2018 03:20
Inne
Ja pracuję. Od samego jej początku i chętnie odpowiem Ci na wszelkie pytania - możesz się odezwać do mnie na iwo at iviter.pl - pozdrawiam! Iwo Czerniawski
PS. A jak jest? Ciężko jest. Po pierwsze trzeba pracować. Po drugie jest (usunięte przez administratora) ale to się zmieni i nastanie totalny porządek. Nawet na studia MBA na Koźmińskim poszedłem, aby nauczyć się pewnych procesów i zasad. Po trzecie jest morze pracy, tysiące Klientów. Płacę pensje prawie na czas - co oznacza, że potrafię się spóźnić - ale wszystkim wszystko płacę - a jak ktoś potrzebuje punktualnie - to dostaje. A nawet niekiedy przed czasem niektórzy dostają - np. część. Rynek generalnie jest trudny - i wiele serwisów nie dało rady - zamknęło się. My nie tylko się nie zamykamy - to właśnie otworzyliśmy drugi punkt na Placu Konstytucji - prawie 500m2, lokal po Instrumentach Muzycznych. Tam powstaje wielkie centrum elektroniki, największe i najważniejsze :)
Chcesz być na bieżąco z opiniami o tej firmie? Otrzymuj powiadomienia mailowe, gdy pojawi się coś nowego!
Zostaw merytoryczną opinię o IVITER Iwo Czerniawski
Opinia
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.