Opinie o Haering Polska w Piotrków Trybunalski

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Haering Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Haering Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Haering Polska w Piotrków Trybunalski

zygy

daj sobie spokój z tą firmą dobrze Ci radze ja po trzech latach mam nerwice

Hanna

@w. wydaje mi się, że żadne generalizowanie (i również w tym przypadku) nie do końca ma miejsce w rzeczywistości. @ech a wiesz, czy stypendium wypłacane jest w podobnej wysokości, co wynagrodzenie? Nie wydaje się to być złym rozwiązaniem, jeżeli po takim "stażu" jest szansa zatrudnienia. Taka możliwość dotyczy każdego?

@Hanna

"szansa zatrudnienia" po akademii to raczej zobowiązanie (wcześniej podpisane). To takie "myto" za odbytą naukę.

gfdsa

Czy istnieje możliwość przeniesienia się na inny dział? Ktoś z was może się przenosił już?

@gfdsa

Przeniesienie na inny dział jest możliwe - znam kilka przypadków. Łatwość tego transferu jest związana z działem do którego chcesz trafić. Na chwilę obecną najłatwiej przenieść się na dział automatów tokarskich (czyli na GM).

gfdsa
@ech

Na gm-ach jak jest ? Czy lepiej się nie przenosić?

@gfdsa

Najłatwiej na GM-y bo ludzie sami odchodzą... Wiec czy fajnie jest to sami sobie dopowiedzcie :)

Hanna

@w. jeżeli faktycznie mają miejsce, to może trzeba je zgłosić? Forum to też pewnego rodzaju platforma wymiany myśli z pracodawca, więc może to będzie forma zaalarmowani sytuacji? @ech rozumiem zatem, że faktycznie sam awans może być bardzo trudny. Czy w takim razie istnieje jakaś inna droga rozwoju? Jakieś dodatkowe szkolenia?

w.
@Hanna

Chyba egzystujesz w alternatywnej rzeczywistości skoro wygłaszasz takie opinie. Przecież tak są szkoleni żeby nie dyskutować z podwładnymi, trzymać ich na dystans i mają wolną rękę w stosowaniu metod presji. Rozbawiłaś mnie . Ale wiesz co, może masz prywatny adres e-mail do Jurgena, skrobnie się to i owo na próbę.

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
qwertyuiop

Są obecnie jakieś przyjęcia w haeringu?

Hanna

@w a jesteś pewien, że mobbing to odpowiednie określenie? Nie zapominaj, że oznacza nękanie pracownika. Możesz opisać sytuacje, w których miało to miejsce? @ech w wielu firmach sytuacja wygląda podobnie - jeżeli ktoś już zajmuje kierownicze stanowisko, to rotacja zazwyczaj nie jest duża, ale czy jest niemożliwa? A czy istnieje szansa na nowe kierownicze stanowiska?

@Hanna

Na mój ogląd sprawy wyższe stanowiska kierownicze i dyrektorskie są zabetonowane do momentu, dokąd zdrowie pozwoli im pracować. a gdy to już się stanie - to są już namaszczeni następcy, można ich poznać czytając służbową pocztę. Zwyczaj firmowy nakazuje rozsyłać wiadomość do wszystkich w sieci wewnętrznej: "przebywam na urlopie/wyjeździe służbowym, zastępuje mnie ......". W miejscu kropek występuje zazwyczaj ten sam (spośród kilku!) niższy rangą od nadawcy pracownik. Co do nowych stanowisk kierowniczych - szanse niewielkie. Gdyby powstał nowy dział wykonujący nową obróbkę, to z większym prawdopodobieństwem dołożą to któremuś z obecnych kierowników niż zatrudnią nowego.

w.
@Hanna

Wiem co to oznacza, ale chyba jesteś niepoważna że tutaj opiszę jego przykłady zdarzające się codziennie. Także lepiej się pilnujcie kierowniki i podlegli poganiacze bo też nie znacie dnia ani godziny. Kto obserwuje jest obserwowany.

Hans

Jak to jest z tym zakładem, a raczej ze świtą, która jak myślałem, że zaczęła jakoś poważać swych pracowników? Teraz widzimy, że to tylko gra pozorów. To nie jest normalne, iż ludzie dowiadują się, iż zostaliśmy pierwszym dostawcą z regionalnej strony internetowej. Jeśli trzeba opieprzyć to pierwsi jesteście by robić zebrania. Nawet jeśli jest dobrze to mówicie jak do dzieci w szkole, że jest źle, jesteście najgorsi, musicie się poprawić. Ot, co wasz cały pijar, narzędzia psychologiczne. Logicznym jest i normalnym, iż takie przedsiębiorstwo informuje o pewnych rzeczach, tych dobrych tym bardziej! Nikt nie mówi o tym by dawać jakieś nagrody za to, że poszliśmy na sam szczyt u Boscha... chociaż nagrody jakieś się posypią, w to nie wątpię, głupie zebranie i informacja, pochwały, po głupim cukierku dać tudzież jakiś bon do spa, albo kartę multisport... hahah abstrakcja i ponury żart.

qwertyuiop

Czyli bez znajomości trudno jest się dostać? Zwykłe zostawienie CV w firmie nie wystarczy?

Hanna

@automan, a możesz przytoczyć konkretnie jedną taką sytuację? Chodzi o to, że często posługujemy się takimi określeniami dotyczącymi awansów, a przykładów brakuje. Osoby, które szukają tutaj pracy, na pewno chciałyby być pewne takiego stanu rzeczy występującego w Haering Polska.

w
@Hanna

Odpowiem za Kolegę. Nie przytoczy tu takiej informacji z prostego powodu: ochrona danych osobowych. I tak zostałoby to usunięte przez Moderatora z powodu naruszenia regulaminu. W większości prywatnych firm takie rzeczy się dzieją. Rodzina i dobry znajomy to dodatkowa para uszu i oczu które są w miejscach w które właścicielowi czy pełniącemu zarząd w jego imieniu nie "opłaca" się zapuszczać. Tajemnica Poliszynela, ot co. Mam za to ciekawszą informację. Kierowniki czytejta: (usunięte przez administratora) Ciekawe ile w tym prawdy.

Sikom
@w

Zawsze można rzucać takie oskarżenia bez pokrycia i przykrywać ochroną danych osobowych. "W większości firm takie rzeczy się dzieją" to żaden argument. Przecież mozna opisać sytuację bez podawania danych osobowych. Natomiast informacja podana w linku niżej nie do końca jest prawdziwa - informacja ma juz kilka miesięcy i był to tylko straszak Trumpa. Nie ma się za bardzo co cieszyć, bo taka zmiana uderzyłaby w całą gospodarkę, w tym Polski, a nie tylko w Niemcy czy jedną firmę. Nie ma się czym ekscytować, bo nawet USA by na tym nie skorzystało.

w
@Sikom

W tej firmie panuje mobbing, forowanie nierobów- ale za to dobrych znajomych., wszędzie są gumowe uszy. Starczy? Oczywiście tego się nie udowodni bo potencjalni świadkowie póki są pracownikami nie będą zeznawać, a jak już nie będą zatrudnieni, a chcieliby poświadzczyć prawdę wówczas będzie się ich dyskredytować i ośmieszać. Np. że alkoholicy, czy "sprawiający problemy", konfliktowi itp. Nie ma fizycznej możliwości jakichkolwiek negocjacji w Haeringu. Taka to idealna firma. Jak się nie podoba to zawsze możesz się zwolnić. Firma szanująca swój personel tak do sprawy nie podchodzi. Ale takie wywody to rzucanie grochem o ścianę, do zakutych łbów i tak to nie dotrze. Ciekawe tylko czemu usunięto ten link? Podam więc jeszcze raz i proszę Administratora o jego nieusuwanie, bo może kogoś zainteresować . Nie narusza on swym przekazem regulaminu forum i jego usunięcie traktuję jako działania dyskryminujące. http://polskaracja.com/trump-uderza-w-niemiecka-gospodarke-prezydent-usa-zrujnuje-przemysl-motoryzacyjny-niemiec-jednym-posunieciem/

qwertyuiop

Tu na forum większość negatywnie odnosi się do pracy w tym zakładzie ale z opinii osób których znam a tam pracują to mówią że nie jest źle robić swoje 8h i do domu. Także prawda jest pośrodku trzeba pracować a zwłaszcza gdy ma się na utrzymaniu dzieci kredyt itd. W tej chwili pracuje u prywaciarza i najlepiej robić po 12h za 1400 złotych

qwertyuiop

Z tego co wiem są szkolenia w Niemczech. To obowiązek czy można odmówić takiego wyjazdu?

Hanna

@Polak a istnieje szansa awansu na stanowiska kierownicze z pracownik o niższym szczeblu? Z tego, co mówisz - aktualne kierownictwo prawdopodobnie uzyskały zatrudnienie w zewnętrznej rekrutacji?

Polak
@Hanna

Najgorszy gm. 3 maszyny na glowe. Najlepiej sortownice, qs ( kontrola jakosci). Awans tylko po znajomosci. Jedynie jak jestes kumaty i nie pyskujesz, znaczy jestes pieskiem kierownika to mozesz kiedys liczyc na stanowiska majstra.

Automan
@Hanna

Kierownictwo jest to samo od lat i nie ma żadnej rotacji.Trzon stanowią ci sami ludzie Czasem pojawiają się nowi kierownicy niższej kategorii, przeważnie bez żadnego obycia, wykształcenia i przyjęci bez rekrutacji oczywiście, za to brat, szwagier, kumpel kumpla, sąsiad itp., Mega posłuszni i często w sumie....zbyteczni:)

@Hanna

Dyrektorstwo i kierownictwo wyższego szczebla jest to samo od początku firmy, większość z nich to tzw. "ojcowie założyciele". Nazwą tą są określani ci, którzy zostali zwerbowani na spotkaniach, które w 2000 czy 2001 roku organizował p. Anton dla absolwentów Politechniki Łódzkiej. Ludzie ci pojechali bezpośrednio do Bubsheim i tam jakiś czas przygotowywali się do pełnienia ról kierowniczych. Gdy zakład Piotrkowie ruszył objęli oni stanowiska kierownicze. Ci ludzie są nieco po czterdziestce, więc do emerytury daleko, a odejście poprzednika na emeryturę to jest jedyna szansa awansu na wyższe kierownicze stanowisko. Realna szansa awansu to pomocnik majstra i przy wielkim szczęściu majster.

qwertyuiop

A który dział najlepszy a który najgorszy?

Polak

Zmiany od tyłu. Czyki noce, popludniowki, ranki. Weekendy niby wolne. Bo kiero ci powie ze wiesz gdzie sie przyjmoeales i musisz przyjsc w weekend. Stawki rozne. Ja po czterech latach mam 20 brutto czyli 14 netto. Temperatura na hali ponad 40 w lato, zapylenie, az siwo w powietrzu, goracy olej z maszyny jak wymieniasz narzedzia plus wiory, drobnica wbija sie w paluchy. Pozatym praca jak praca. Jak ktos lubi takie zaklady to jest to swiat dla niego. Jak zachorujesz to zapomnij o nagrodzie od kierownika, sama podstawa. Za noc jest dodatek, ja mam za 5 nocy okolo 57 zlotych netto. Dodatek zalezny od stawki - proporcjonalny. Halas i zapylenie plus atmosfera na minus - szkoda nerwow i zycia. Jak ktos ma troche oleju w glowie i jest kumaty znajdzie prace w lepszych warunkach i z lepszym wynagrodzeniem. Rotacja totalna w firmie. Po czterech latach przez firme przeszlo ponad 2000 osob. O czyms to swiadczy. Jedyny plus ze kasa jest na koncie na czas. Aha i sprawa wyksztalcenia kadry kierowniczej i pracownikow - malo osob ptacuje w zawodzie (obrobka skrawaniem lub pokrewne). Osoby na stanowiskach sa np. po szkole muzycznej czy cukierniczej. Nie powinno tak byc, no ale jak daja rade to ok. Jednym slowem azyl dla .... pozdrawiam

q
@Polak

Jedna z najrzetelniejszych opinii na temat tej firmy. Od siebie tylko dodam że lepiej unikać osób które dużo wypytują a same nie mówią nic o sobie. Może być tak że nawet jak dobrze pracujesz to takie coś wyrobi ci inną opinię niż zasługujesz. Robić swoje, tylko nie dać się prowokować, a jak będą mieli zwolnic to i tak to zrobia bez względu na wszystko. Dużo tu mściwych indywiduów którym na ulicy nawet nie warto w mordę napluć.

qwertyuiop

Słyszałem że dają 15.5 brutto na start czy to prawda ? I czy dostać tam się można tylko przez znajomości czy normalnie?

Hanna

@Habermas czy za pracę wykonywaną w nocy obowiązują inne stawki, niż za zmiany dzienne? Te zmiany przyznawane są pracownikom losowo? Mógłbyś opowiedzieć więcej na ten temat? Te informacje pomogą wielu potencjalnie zainteresowanym pracownikom.

Habermas
@Hanna

Stawkę masz cały czas taką samą, ale za pracę w godzinach nocnych otrzymujesz dodatek do wynagrodzenia, czyli na to samo wychodzi. Jeśli chodzi o pytanie zadane przez @qwertyuiop to stawka na początek oscyluje na poziomie 14,5 przy czym ostatnio były podwyżki i mogło skoczyć do 15,5. Najłatwiej dostać się do firmy, przez szkółkę zakładową (Akademię Haeringa). Najlepsze rozwiązanie dla młodych osób (do 30 lat). Zero barier wejścia, każdego przygarną. Po akademii możesz liczyć na wyższą stawkę niż gdybyś przyszedł z ulicy i masz wpływ na to, na jaki dział trafisz (wybierasz sobie jakiś dział podczas praktyk, a jak się wykażesz i mają wakat, to już tam zostaniesz). Inną metodą jest pozostawienie CV na portierni, ale rzadko kto dostaje się w ten sposób.

Niezadowolony Uczen
@Habermas

Po dwoch latach spedzonych na tej je.banej akademi i wykazywaniem sie pracowitoscia nie mowie o nauce stawka jaka dostalem po akademi to 14,5 zl brutto zalosny system ich oceniania a do tego kierownik wielki cham ktory nie potrafi rozmawiac z ludzmi

Chłoporobotnik

stawka nie ważna, ważne, że ciepło i na głowę nie pada

qwertyuiop

A ile wynosi stawka na okresie próbnym w haeringu?

qwertyuiop

Proszę o informacje jak wygląda praca na okresie próbnym tzn. są jakieś szkolenie do pracy itp? Pracuje u polskiego prywaciarza 15 lat i mam go serdecznie dosyć !

hop
@qwertyuiop

Profesjonalne szkolenia przeprowadzane przez grupę zawodowców, wszystkiego Cię nauczą ;)

@hop

Wszystkiego tylko nie pracy :)

qwerty

Proszę o info o oddelegowaniu do pracy w centrali w niemczech,warunki socjalne,godz.pracy,płace,itd.Z góry dziękuję.

Habermas
@qwerty

Mieszkanie załatwia firma, co w praktyce oznacza że będziesz miał pokój w jednym z miejscowych domków dla pracowników. Jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz dzielił pokój z innym pracownikiem. Praca w systemie niemieckim w godz 7-17 (lub nocą, bo tam są tylko 2 zmiany). Jako oddelegowany pracujesz na polskiej umowie i dostajesz polską wypłatę jak dotychczas, a oprócz tego będziesz otrzymywał dietę w euro. Przerwa godzinna i obiad na kantynie. Po pracy też można pójść zjeść kolacje.

Zostaw merytoryczną opinię o Haering Polska - Piotrków Trybunalski

• Jak się pracuje w Haering Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Haering Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 104.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Haering Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 84, z czego 4 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 43 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Haering Polska?

Kandydaci do pracy w Haering Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Haering Polska