Proexe Sp. z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Proexe Sp. z o.o.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Proexe Sp. z o.o.?

HR

Domyślnie korzystamy z MacBooków Pro 15. Każdy programista może korzystać również z dwóch monitorów. Ponieważ specjalizujemy się w aplikacjach mobilnych mamy również telefony z oprogramowaniem Android i iOS oraz tablety. Niektóre z naszych projektów wymagają korzystania z urządzeń takich jak: - boxy (serwisy VOD) - spirometr (aplikacje medyczne) - stacja dokująca (system rozpoznawania tablic) W razie potrzeby wykupujemy też licencję na dostęp do programów przydatnych np. w realizacji grafik lub eksporcie danych. Pozdrawiam.

nie prezes i nie HR ;)

Nie wiedziałem, że toczy się tutaj takie ciekawe forum. Nie będę malował trawy na zielono, rzeczywiście, nie zawsze firma miała rynkowe stawki. Muszę jednak przyznać, że z czasem to się zmieniło. Jeśli szukana jet osoba z kompetencjami, to dostaje adekwatną propozycję finansową. Jeśli jest niski budżet, to szukany jest Junior do przyuczenia, a po jakimś czasie do renegocjacji. Firma musi na siebie zarobić, więc w zależności od potrzeb klientów odpowiednie rekrutacje są uruchamiane, jednak zawsze szukane są osoby ogarnięte, bo rzeczywiście nie jest to korpo i nie ma mikromanadżmentu. Z jednej strony to wymaga zaufania do pracownika, ale z drugiej strony dobrej organizacji pracy. Widzę też, że ludzie się starają i jest doceniana proaktywność. Nawet po stażach ludzie dostają wtedy ofertę pracy. Atmosfera jest super, nie ma tu konfliktów, i np. nie rozpoznasz kto jest tu szefem zespołu, bo nikt tu nie patrzy na nikogo z góry, wszyscy pracują i traktowani są jednakowo. Trochę zaczyna brakować miejsca, ale podobno w niedługim czasie może zmienimy biuro na większe. Jeden gość ma nawet akwarium na biurku, a drugi kwiatki. Chcesz dwa monitory? Masz. Przychodzi tzw. ślimak, więc kupisz jedzenie na miejscu. I jest nawet szampan w lodówce ;)

Czy w Proexe Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

HR

Jak najbardziej. Zespół jest bardzo sympatyczny. Pomimo tego, że jest nas już prawie pięćdziesięciu staramy się nie zmieniać w korpo.

HR

Szanowni Państwo, w ostatnim czasie prowadziliśmy intensywne procesy rekrutacyjne w wyniku których spłynęło do nas ponad sto aplikacji. Rozumiemy, że każdy kandydat chciałby wiedzieć czy może się spodziewać dalszych kroków z naszej strony lub podania przyczyny odrzucenia jego kandydatury. Chcielibyśmy spełnić te oczekiwania jednakże nie jest to możliwe z uwagi na kandydatów nie potrafiących czytać ogłoszenia ze zrozumieniem. Warunkiem nienegocjowalnym pracy z nami jest znajomość głównej technologii jakiej używają nasze poszczególne działy. Są to odpowiednio: - Kotlin w dziale Android - Switf w dziale iOS - Laravel w dziale Backend - React i Redux w dziale Frontend We wszystkich naszych ogłoszeniach wymagania te są wyraźnie opisane jako konieczne. Pomimo tego zgłaszają się osoby nieznające tych technologii ale próbujący to ukryć. Zaznaczają na portalach, że technologia jest im znana, wspominają o tym w CV, proszą starszych kolegów, żeby pomogli im zrobić zadanie rekrutacyjne. W końcu i tak prawda wychodzi na jaw gdy przychodzą na spotkanie gdzie nie mogą posiłkować się Googlem. Dzięki temu unikamy zatrudniania niewłaściwych osób ale czasu zmarnowanego na analizowanie ich CV, zadań i półtoragodzinną rozmowę nikt nam nie zwróci. W przypadku gdy widzimy rażącą różnicę między aplikacją kandydata i jego oczekiwaniami finansowymi z jednej strony, a wynikami zadania i przebiegiem rozmowy z drugiej uważamy, że osoba dorosła powinna rozumieć niestosowność całej sytuacji. Informacja dodatkowa dla maturzystów, studentów pierwszego i drugiego roku oraz osób świeżo przebranżowionych: Sektor IT ma w sobie wielki potencjał i docelowo daje możliwość osiągania wysokich zarobków bez konieczności wychodzenia z domu. Jeżeli jednak całe Twoje portfolio sprowadza się do prac domowych zadawanych w szkole lub na studiach i chciałbyś w pierwszej pracy dostać na początek średnią krajową to masz na to szanse w programach stażowych w międzynarodowych korporacjach z dwustoma chętnymi na jedno miejsce. Tam nikt nie będzie się przejmował kosztem angażowania doświadczonego programisty w odpowiadanie na dwadzieścia pytań dziennie oraz sprawdzania każdej linijki Twojego kodu. Wielu ludzi bierze kredyty aby wieczorami i weekendami nauczyć się programowania z możliwością uzyskania feedbacku od mentora. Nie jesteśmy już startupem. Nasze projekty są długoterminowe i wymagają bieżącej współpracy zarówno między naszymi działami jak i z działami IT klienta. Potrzebujemy ludzi komunikatywnych i mających dobrą organizację pracy. To cechy z którymi nikt się nie rodzi tylko przychodzą z czasem. W sytuacji w której nie masz komercyjnego doświadczenia, a oczekiwanie średniej krajowej przy przy pracy w pełni zdalnej opierasz na piątce z informatyki na świadectwie ze szkoły średniej to znalezienie firmy dla siebie zajmie Ci sporo czasu.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Proexe Sp. z o.o. na stanowisko Quality Assurance Tester? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
php_dev

Jestem od niedawna świeżym pracownikiem proexe na stanowisku PHP developera. Chciałbym powiedzieć, że proexe proces rekrutacji trwał bardzo długo i także jak przedmówcy wydawało mi się, że wykonałem 4h zadanie i nie będę mieć żadnej opinii od nich i byłem bardzo wkurzony. Po miesiącu firma się do mnie odezwała i zaprosiła na dalszą rozmowę i obecnie rozumiem czemu ten proces tak długo trwa. Firma ma bardzo mocny zespół programistów i szuka osób, które do tego zespołu będą pasować pod względem wiedzy, ale także charakteru. Jeżeli ktoś oczekuje szybkiej bezproblemowej rekrutacji to zapewne nie jest ares gdzie warto uderzać. Projekty są ciekawe, ale trudne. Atmosfera pray jest super, pracodawca jest rzetelny i to na co się umawiasz z nim na początku to jest potem realizowane. Nie ma wielu nadgodzin, chyba że ktoś chce i są one płatne. Jak dla mnie za mało benefitów, bo jest tylko karta multi sport, ale nie ma karty zdrowotnej. Ogólnie jednak można się bardzo dużo u nich nauczyć od doświadczonych ludzi.

Czy w Proexe Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Marketing

Oczywiście, że tak.

O dziwo nie ma tutaj jeszcze żadnych komentarzy, a ze strony tej firmy można spodziewać się największej kompromitacji w całej Warszawie! Bywałem na wielu rozmowach o pracę, ale "pozorowania zatrudnia" czy nagłego zerwania kontaktu nie doświadczyłem jeszcze nigdzie. Jeśli ktoś myśli, że to fake to nie jeszcze nie wie jak daleko mogą zajść Polacy zanim dojdą do granicy abstrakcji/absurdu ostatecznego. A wszystko to w tle ponad 40-minutowej, szczegółowej rozmową o pracę. Ponadto, pracodawca szuka ponad 7 miesięcy ludzi na jedno stanowisko, żeby za każdym razem usprawiedliwiać się "decyzją współwłaściciela firmy", żeby zbyć pracownika i po zaproponowaniu mu stanowiska... zerwać kontakt. Unikajcie tej żenady JAK OGNIA, na rynku jest wiele firm informatycznych i nawet jeśli zaproponują wam bicie i poniżenie, to lepsze to będzie od tej pseudofirmy w mieszkaniu.

prezes
@Anonim

Witam, Każda osoba jest przez nas wnikliwie weryfikowana przed zatrudnieniem. Przykro nam, że nie udało się Panu dostać. Mogę tylko powiedzieć, że rekrutacje prowadzone są w trybie ciągłym na bazowe stanowiska w naszej firmie. Jeżeli był Pan u nas w biurze to zapewne dostał Pan odpowiedź. Niestety nie mogę się odnieść konkretnie do Pańskiej osoby, ponieważ jest to opinia anonimowa, więc nie wiem.

byly_pracownik

Witam czytających, w związku z tym, że poprzednia opinia została usunięta pozwolę sobie na napisanie nowej. Stawki w firmie są poniżej proponowanych w innych firmach. Pracodawca nie bierze pod uwagę rzeczywistych chęci rozwoju w firmie, deklaruje jedno, a w konsekwencji bywa, że Ty robisz coś innego (niezgodnego z stanowiskiem na które aplikowałeś). Jeśli masz już doświadczenie w branży nie polecam

prezes
@byly_pracownik

Po sposobie wypowiedzi jasno wynika, kto ukrywa się pod nazwą były_pracownik. Szukanie dziury w całym, bardzo niskiej jakości komunikacja z klientem, właściwie jej brak. Zgadzam się w 100%, że nie byłaś osobą na to stanowisko i przepraszam, że nie mogliśmy spełnić Twoich oczekiwań co do stanowiska. Jednakże pobyt Twojej osoby w firmie nauczył mnie, że powinienem szybciej reagować na opinie klientów, z których każdy nie chciał z Tobą pracować.

Zostaw merytoryczną opinię o Proexe Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Proexe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Proexe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Proexe Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 4 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Proexe Sp. z o.o.