Opinie o Meillerghp Sp. z o.o. w Wieliczka

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Meillerghp Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Meillerghp Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Meillerghp Sp. z o.o. w Wieliczka

Zofia Nowy wpis

Dzień dobry. czy tutaj w ogóle można jeszcze podjąć się pracy jako magazynier? chłopak widział ofertę ale jest ona sprzed lat a on teraz ma zamiar po Wieliczce pracy szukać. w razie czego bez doświadczenia też by się dostał?

DRAMAT

Zdecydowanie zgadzam się z wszystkimi negatywnymi opiniami. Przychodzisz do pracy i dowiadujesz się, że: -20 minutowa przerwa jest BEZPŁATNA- śmiech na sali, -czas po zakończonej pracy, w którym sprzątasz stanowisko pracy jest BEZPŁATNY- jeszcze większy śmiech na sali, -ogólnie darcie się o normy i warunki jak w chińskiej fabryce, -jesz śniadanie tam gdzie pracujesz przy maszynach itp. -potwierdzam MINIMALNA KRAJOWA. Straszne miejsce i frustrujący fakt, że jesteś na wyjściu z pracy często kilkadziesiąt minut okrojony ze swojej pracy- żałosne.

Urszula Nowy wpis
@DRAMAT

Podkreślasz, że przerwa i sprzątanie są bezpłatne, no ale dziwne chyba, żeby za nie płacili skoro robisz tu podobno na akord? Ogólnie to w jakich godzinach się tu praca odbywa?

Hhhh Nowy wpis

Praca na 2 zmiany

Bartosz

Widzę, że pracownicy pracują tutaj za najniższą krajową. A na jakiej umowie: zlecenie czy o pracę?

@Bartosz

Na umowę zlecenie płacą minimalną stawkę godzinową lub na akord. Jeżeli klient sypnie groszem albo jest duże, pilne zlecenie to stawka weekendowa bywa wyższa. Z kolei wynagrodzenie na etacie: podstawa + premia + dodatki za nadgodziny i nocki.

@xyz890

Czyli tak w przybliżeniu ile średnio tutaj ludziom wychodzi w sumie?

@Urszula

Umowa zlecenie: dzienna stawka godzinowa wynosi 151 zł = 19,7 zł/h (2022 r.) * 7g40m (czas świadczenia pracy, nie wlicza się 20min przerwy na posiłek; odejmują również za przerwę na papierosa). Miesięcznie to wychodzi ponad 3100 zł (uwzględniając 21 dni roboczych w miesiącu), oczywiście z weekendami większa kwota. Na akordzie przemnażają ilość wykonanych elementów przez stawkę pieniężną (różne w zależności od realizowanego zlecenia). Jeżeli wyrobi się wynik poniżej normy to przyznają dopłatę wyrównującą do stawki godzinowej. Koniec końców na akordzie miesięczna wypłata jest nieco niższa, ponieważ czas świadczenia pracy wynosi 7g30m. Gwoli uzupełnienia, przy pracy na maszynach obowiązuje wyłącznie stawka godzinowa, natomiast na pracach ręcznych - obie powyższe (w zależności od zlecenia i/lub jego etapu). Umowa zlecenie nie daje gwarancji stałego zatrudnienia i wypłaty, toteż wynagrodzenia najczęściej różnią w poszczególnych miesiącach. Umowa o pracę -> patrz kodeks pracy. Podstawa (nie niższa niż minimum ustawowe) w głównej mierze decyduje o wysokości wynagrodzenia miesięcznego. Pozostałe składowe to dodatki za nadgodziny (weekendy) i pracę w nocy oraz premia miesięczna.

Wiktoria
@xyz890

A ten limity na akordach to one jak są przeliczane? To faktycznie oddaje realne możliwości wyrobienia czy ktoś to wymyślił dla czystej statystyki?

@Wiktoria

Raczej są dla statystyki. Osoby które pracują tam od lat nie mają problemów z wyrobieniem normy. Jeśli komuś nowemu nie idzie, to jest odsyłany na maszyny, albo w najgorszym razie niezapisywany. Oczywiście też potrzeba czasu żeby dojść do wprawy, szczególnie jeżeli nie miało się z tym wcześniej styczności.

Hhhh Nowy wpis
@Bartosz

Umowa zlecenie

Maja

W opiniach poniżej napotkałam się z informacją, że pracownicy dostają informacje, że pracują na godzinę, a kilka dni później dowiadują się, że był to akord. I co w takiej sytuacji, czy pracownicy dostają jakieś wyrównanie jeśli nie wyrobili przysłowiowej dniówki? Czy to już ich strata? Swoją drogą przerażające jest to, że przerwa nie jest płatna, a jeść trzeba przy swoim stanowisku pracy. Jeszcze w czasach pandemicznych... Ciekawe czy zawitał tam kiedyś Sanepid lub PiP?

Kcin
@Maja

W trakcie przerwy na posiłek i na papierosa praca nie jest świadczona, toteż pieniądze się nie należą. To sprawiedliwe rozwiązanie: pracujesz-zarabiasz, nie pracujesz-nie zarabiasz.

@Kcin

A czy taka przerwa 15 min wynikająca z KP nie przysługuje przypadkiem?

Kcin
@Urszula

Mowa jest tutaj o umowie zlecenie, której nie dotyczy kodeks pracy, tylko cywilny.

@Kcin

Rozumiem mój błąd, czyli na zleceniu to niczego pozytywnego tutaj nie można się spodziewać?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Meillerghp Sp. z o.o.? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?
logo firmy Psycholog
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Specjalista ds. sprzedaży B2B
Amadeusz Krebs Ikuchnia
siu

Jak wygląda tam praca na ten rok ? Dalej tam funkcjonuje słynny AKORD i ustawienie się do pracy przy maszynach ? Jak walka o wiatraki latem ? Dalej taka zawiść wokół ?

123abc
@siu

W tym roku słabo z produkcją. Na dziale prac ręcznych tylko 1 zmiana od prawie dwóch miesięcy. W związku z tym zatrudniają mało osób na umowę zlecenie. Widać, że klienci powoli odchodzą od firmy. Szkoda, może mało płacą, ale lepszy taki zarobek niż żaden.

Bolo

Konkurencja zainspirowała do pisania tych bzdur?

xxx
@Bolo

Skoro wynagrodzenia dla ciebe od 1500-2100 zł netto są (usunięte przez administratora) to sobie pracuj życzę powodzenia

@Bolo

O jakiej konkurencji piszesz? Jest W Krakowie i okolicach jeszcze jakaś drukarnia, która zajmuje się direct mailingiem?

Rock
@Bolo

Nie pisz takich bzdur bo trochę tam pracowałem a ile osób sie zwolniło to wiem

Barbara
@Rock

Napisałeś, że pracowałeś w Meillerghp. Daj znać, czy poleciłbyś tę pracę. Jakie są jej zalety i co Twoim zdaniem powinno się zmienić?

H.S
@Rock

Też tam pracowałem dramat z zarobkiem w tej firmie niektórym to się nawet na busa do domu nie wróciło takie tam masakryczne zarobki ,a na dodatek mowią w danym dniu ze na godzinę a no drugi dzień się okazuje że jednak akord,noi nie było tak że codzień praca tylko codziennie pracownik chodził z listą i zapisywał na dany dzień o ile była praca bo nie zawsze była.

Alicja
@H.S

serio kazali przychodzic do pracy na godzinę roboty, przeciez to się wogóle nie opłaca

@H.S

Jezu to strasznie frustrujące, a w jakim okresie tam byłeś? Bo ktoś pisał w 2018 że od 1500 do 2100 dawało radę wyciągnąć, jak Ty byłeś to podobnie wychodziło i nie dawało rady więcej?

Baczny obserwator

Ciekaw jestem czy ludzie nadal sie nabieraja na prace w tej firmie???Warunki dramat,zero stolowki zeby zjesc,ludzie jedza na tych stolach na ktorych pracuja jak bydlo!!!Nie mowie juz o zarobkach bo to juz jest niewolnictwo!!!

Szymon
@Baczny obserwator

Masz swoją opinię na temat warunków pracy w firmie Meillerghp i szczerze mówiąc fajnie, że zechciałeś się na ten temat wypowiedzieć. To bardzo ważne, że można na Ciebie liczyć w tym wątku. Nie napisałeś nic o poziomie wynagrodzenia mimo tak negatywnej opinii o pracy w tym miejscu. Czy mógłbyś to sprecyzować teraz i napisać, ile dokładnie można zarobić pracując w tym miejscu?

obserwator
@Baczny obserwator

Podpinam się pod pytanie, ciekaw jestem również jak tam to wszystko wygląda w tym kołchozie. Generalnie tam jest jakaś stawka minimalna ? czy dalej akord ?

Robert

@baczny obserwator czyli ile wynosi stawka ? A ty nadal tam pracujesz ?

@Robert

Juz dawno tam nie pracuję, odpowiedź na 1 pytanie 75 zl dniowka netto to jest kpina z ludzi w tych czasach. Pozdrawiam myślących.

Baczny obserwator

Paragon firma porażka,Stawka godzinowa jak na Białorusi i w dodatku 20 minutowa przerwa za ,którą nie płacą.Brygadzistki wiecznie niezadowolone,nie szanują ludzi liczy się tylko ilość zrobiona.Jestem w szoku,że ludzie jeszcze tam pracują,takie firmy nie powinny istnieć w tych czasach.Koszą setki tysięcy euro jak nie Miliony,większość robione do Niemiec i Austrii,a płacą marne grosze.

Stefan

Idealnie to nigdzie nie jest ale jeśli zależy nam na pracy to z pewnością dobrze będzie sie tu znaleźć.

Aneta
@Stefan

To prawda, ciężko o znalezienie idealnej pracy. Skoro jesteś zadowolony z pracy w firmie Meillerghp Sp. z o.o. to można powiesz coś więcej na temat tego, jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie? Wiesz czy poszukują obecnie nowych pracowników? Na jakie stawki można liczyć?

Esther 75

Teraz firma Paragon.Oszuści,którzy wmawiają,że pracujesz za stawkę godzinową.Może i najniższą ale ok.Po dwóch dniach okazuje się,że pracujesz na akord i jak nie spełniasz wygórowanych oczekiwań ...won.Ta firma dalej funkcjonuje w takich ramach ale pod inną nazwą.Obecnie Paragon! Sprawę zgłaszamy do Inspekcji Pracy w Krakowie.Firma działa w Wieliczce....

Najniższa krajowa, większość osób niesympatyczna. Firma bardziej zwraca uwagę na to, by zarobić, a nie na pracownika. W wielu sytuacjach brakuje szacunku, typowe 'przynieś wynieś pozamiataj'. Warunki pracy również nie są idealne, sprzęt często się psuje przez co trudniej pracować, a jest się poganianym. Jeżeli nie zależy Wam na komforcie pracy i relacjach z innymi, to spoko praca :) Warto poszukać czegoś innego, gdzie niekoniecznie więcej płacą, ale gdzie przynajmniej lepiej się pracuje. Tutaj tego komfortu pracy wg mnie brakuje, zwlaszcza sądząc po tym, że nasz kraj tak szybko się rozwija.

Koniec z końcem

Operatrzy zwalniają sie na potęge to już jest końcówka tej firmy .

@Koniec z końcem

Skąd takie informacje?

haha
@baca

Zatrudnij się w Firmie to się dowiesz

@haha

Mam się zatrudnić za najniższą krajową żeby potwierdzić wpis anonima z internetu? Jak wie, że sytuacja ma miejsce to niech chociaż to jakoś potwierdzi.

Zuzanna
@baca

Rzetelne i odpowiednio uargumentowane opinie są bardzo istotne na forum GoWork.pl. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że krótkie i negatywne wpisy traktowane są przez użytkowników forum jako wpisy konkurencyjnych przedsiębiorstw. Czy Ty planujesz podjąć pracę w tym miejscu?

baca

Dobra, wiemy już, że zarobki słabe, atmosfera zostawia dużo do życzenia. A jak zaplecze socjalne? Jakieś szatnie? Prysznice? Stołówka? Ile trwa przerwa? Jaki jest system pracy? Zmiany 12-godzinne czy trzy zmiany do 8 godzin?

baaca
@baca

Pracodawca daje ciuchy robocze czy trzeba zadbać samemu?

Wojtek

Może ktoś wspomni jakie dodatki macie do tej najniższej krajowej? Jaka atmosfera?

Jack_11
@Wojtek

Atmosfera tam nie istnieje jeden wielki (usunięte przez administratora) operatorzy obgaduje siebie sami na wzajem bo on/ona ma 100 zł wiecej od ciebie i mieszają cię z błotem rudzielec kierwonik ma swoich pupilków którzy się ścigaja miedzy sobą a on sie jara jak pochodnia zeby mu tabelki tylko szły do góry . A reszta ludzi to nie ludzie dla niego tylko g*wno . Z ludzmi się nie liczą przyjdzie porobi miesiąc zwolni się i następny . Dobre czasy minęły studzienka wysycha ludzie nie chca w tym (usunięte przez administratora) już robic . wynagrodzenie nie jest konkurencyjne najniższa krajowa to wszedzie dostaniesz . A ludzie się użalaja nad sobą jak jest ch*ujowo . Jak jest źle to niech znajdą inna i sie zwolnią . Sianie propagandy po całej formie zwonie sie !! zwolnie sie !! to sie zwolnij a nie pier**ol . Dodoatek jest motywacyjny jak ci sie nie podoba to sie zwolnij ...

gość

Pracowałem na dziale prace ręczne oraz przy maszynach. Praca= totalny chaos, brak organizacji, brak szacunku do pracownika. Najniższa krajowa. Wyzysk na każdym kroku, pracując przy maszynach jest się chłopcem na posyłki: zrób to, przynieś, posprzątaj, pozamiataj. Firma wymaga utrzymywania porządku, rozumiem. Jednak w tej firmie jeszcze nie widziałem Maszyny Czyszczącej. Maszyna Czyszcząca= ręce pracowników. W okresie letnim, przy blaszanej hali temperatura w środku jest nie do wytrzymania + walka o wiatraki. Jeden z " kierowników " rudy , totalny (usunięte przez administratora) i burak. Odradzam pracę , zawsze jest jakaś lepsza oferta i warto szukać. Firma dno. Pozdrawiam

Igor

Może wiecie coś o pracy w firmie dla nowych?

bywa
@Igor

Ta roboli brakuje zaczyna się sezon i zapierdalanka po 12 h to szukaja za najniższa krajową

Dave

Bylem, wytrzymalem 1.5msc. Tragiczna atmosfera, ciagle napiecia, ciagle narzekanie, wszystko robione na maszynach za pomoca tasmy klejacej. Prezes nie widzi zadnego problemu, ale zastanawia sie dlaczego maszyny sie psuja. Brak logistyki, zaplecza technicznego. Rozpierdol po calosci.

Waldi

Jak ktoś zaczyna karierę to przeważnie od najniższej!!

Słabo

Wynagrodzenia na poziomie 2100 zł brutto tragedia ! Nie polecam szukajcie czegoś innego

Zostaw merytoryczną opinię o Meillerghp Sp. z o.o. - Wieliczka

• Jak się pracuje w Meillerghp Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Meillerghp Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Meillerghp Sp. z o.o.
  • Krakowska 1