PTM Polska

Opinie o PTM Polska

Jurek Nowy wpis

W zakładce kariera jest formularz, by załaczyć CV i aplikować na stanowisko Specjalisty ds. Planowania Produkcji / Technologa. Nie ma listy zadań, nie określono oczekiwań wobec kandydata, nie podano warunków zatrudnienia. Jakie dopuszcza się wykształcenie oraz czy niezbędne jest jakieś doświadczenie w tego typu pracy? Z forum wynikałoby, że otrzymałbym umowę o pracę. A czy jest ona na czas nieokreślony od razu?

Nowy wpis

@Jurek

Dzień dobry, dziękujemy za przesłanie wiadomości. Wszelkie nieprawidłowości zostały naprawione przez nasz dział IT. Proszę o ponowną próbę złożenia aplikacji. Pozdrawiam Dział HR

Czy w PTM Polska występują paczki/bony świąteczne?

Hebda Nowy wpis

Jakie bony? Chyba żartujesz!

BWK

Szef Tomek TOP

Damian
@BWK

To sarkazm czy naprawdę tak myślisz? :D I co sądzisz ogólnie o atmosferze w firmie? Jest w porządku?

Na jakie wsparcie w PTM Polska mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Informujemy, że Firma PTM Polska przestrzega Kodeksu Pracy, a pracodawca powinien być zawiadomiony przez pracownicę o fakcie ciąży. Fakt ciąży może być potwierdzony zaświadczeniem lekarskim. Kobiety w naszej firmie nie dźwigają, ponieważ mężczyźni mają klasę i pomagają.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w PTM Polska? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
Omijaj ta firemke

Duża Rotacja na stanowiskach max pracy to 6-8miesiecy Ładnie tylko mówią.... Jak to jest twoja pierwsza praca to polecam ale za dużo to się nie nauczysz. Pakują się w rzeczy o których nie mają pojęcia

Właściciel PTM
@Omijaj ta firemke

Kolego! Napisałeś tak myśląc, że jesteś anonimowy i nikt nie wie kto sobie pozwala na oczernianie innych ludzi. Otóż tak nie jest wiedz, że doskonale wiemy kim jesteś i dlaczego to robisz. Ja naprawdę dobrze, życzę wszystkim naszym Pracownikom, którzy budowali firmę w trakcie tych minionych 11 lat. Jeśli, ktoś po rozstaniu zamierza napisać coś negatywnego to z powodów osobistych. Nie dał rady sprostać zadaniom albo uważa, że zarobki miał za niskie, ale uwaga, atmosfera i zespół były tak wspaniałe, że w nowym miejscu z obcymi ludźmi po prostu tęskni do nas. Generalnie, bardzo współczuje takim ludziom, których zżera zazdrość i zawiść. Sami mieli pewnie większe możliwości w życiu na sukces ale to wymaga poświęceń, pracy po 250h w miesiącu spania po 4-5h tylko i ambicji oraz konsekwencji w realizacji własnych celów. Oczekiwać jest łatwiej niż tworzyć. Polecam podwinąć rękawy i zabrać się za własną karierę i rozwój a byłego Pracodawce zostawić w spokoju. Rozstania będą zawsze i lepiej nie palić mostów, życie tak nas prowadzi, że czasem tak jak ja po 15 latach wracam do współpracy z byłymi Pracodawcami na stopie biznesowej. Co do pomysłu na biznes: mamy ich aż 8! Nowe naczepy, wynajem naczep, serwis naczep, dystrybucja części, transport, projektowanie i budowa systemów przeładunkowych oraz finansowanie leasingiem naczep. Właśnie startuje produkcja przyczep marki PTM a za nami ponad 15 działających instalacji przemysłowych w Polsce (sortownia Warszawa 3 systemy cargofloor od 2011 roku). Wyniki finansowe dostępne w systemie KRS nie ma powodów do wstydu. Obecnie ruszamy z akcją charytatywną „Naczepa z Sercem” wspieramy chore dzieci na start 5000€! Jasne nie znamy się na wszystkim ale coś tam w mediach w sieci można o nas poczytać dobrego. No Kolego teraz Ty napisz jakie masz osiągnięcia i podpisz się zanim ja to ujawnię Ps. 3/4 kadry to staż min 3 lata, o rotacji nie pisze laik to specjalista nas oczernia i doskonale wie jak to robić! Średni wskaźnik staż obecnie wynosi 5,5 roku co na firmę 11 letnią jest bardzo dobrym wynikiem! Pozdrawiam Kolege i udsnej kariery życzę.

kaszkiet

bylem tam na rekrutacji choć finalnie nie pracuje tam, po prostu lepsze jest wrogiem dobrego. wrażenie firma zrobiła na mnie bardzo pozytywne , właściciele widać ze maja pomysł na biznes i duzo zaangażowania w rozwój pensje jak na lodz całkiem przyzwoite proponują myślę ze warto spróbować tam swoich sił.

Właściciel PTM

Kolego! Napisałeś tak myśląc, że jesteś anonimowy i nikt nie wie kto sobie pozwala na oczernianie innych ludzi. Otóż tak nie jest wiedz, że doskonale wiemy kim jesteś i dlaczego to robisz. Ja naprawdę dobrze, życzę wszystkim naszym Pracownikom, którzy budowali firmę w trakcie tych minionych 11 lat. Jeśli, ktoś po rozstaniu zamierza napisać coś negatywnego to z powodów osobistych. Nie dał rady sprostać zadaniom albo uważa, że zarobki miał za niskie, ale uwaga, atmosfera i zespół były tak wspaniałe, że w nowym miejscu z obcymi ludźmi po prostu tęskni do nas. Generalnie, bardzo współczuje takim ludziom, których zżera zazdrość i zawiść. Sami mieli pewnie większe możliwości w życiu na sukces ale to wymaga poświęceń, pracy po 250h w miesiącu spania po 4-5h tylko i ambicji oraz konsekwencji w realizacji własnych celów. Oczekiwać jest łatwiej niż tworzyć. Polecam podwinąć rękawy i zabrać się za własną karierę i rozwój a byłego Pracodawce zostawić w spokoju. Rozstania będą zawsze i lepiej nie palić mostów, życie tak nas prowadzi, że czasem tak jak ja po 15 latach wracam do współpracy z byłymi Pracodawcami na stopie biznesowej. Co do pomysłu na biznes: mamy ich aż 8! Nowe naczepy, wynajem naczep, serwis naczep, dystrybucja części, transport, projektowanie i budowa systemów przeładunkowych oraz finansowanie leasingiem naczep. Właśnie startuje produkcja przyczep marki PTM a za nami ponad 15 działających instalacji przemysłowych w Polsce (sortownia Warszawa 3 systemy cargofloor od 2011 roku). Wyniki finansowe dostępne w systemie KRS nie ma powodów do wstydu. Obecnie ruszamy z akcją charytatywną „Naczepa z Sercem” wspieramy chore dzieci na start 5000€! Jasne nie znamy się na wszystkim ale coś tam w mediach w sieci można o nas poczytać dobrego. No Kolego teraz Ty napisz jakie masz osiągnięcia i podpisz się zanim ja to ujawnię????

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie PTM Trade?

HR

Umowa o pracę 99%!

Kruszyna

Firma jak najbardziej super. Popracowalem może nie za dlugo ale traf chciał ,że przed świętami zajumali mi lejce za prędkość .Szefostwo nie pozostało obojętne, próbowali pomóc itd. nie ukrywam ,że mnie to bardzo bardzo pozytywnie zaskoczyło.Kierownik od razu powiedział że jak coś to zaprasza powrotem jak oddadza prawko. Kontaktu nie urywają. Szczerze polecam bo w takiej sytuacji mało kto by się tak zachował.

G34

Jak wygląda wysokość wynagrodzeń w biurze widełki?

Zus
@G34

A jak tam wynagrodzenia w biurze Gowork? Widełki?? Brakuje tematów...

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie PTM Trade?

HR

Mamy 3 systemy zależnie od działu: 8-16, 9-17, 10-18 soboty wolne

Czy pracownicy PTM Trade chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

PRACOWNIK PTM

Z Mojego punktu widzenia oczywiście że chętnie, na co dzień, pracownicy pochłonięci są Swoimi obowiązkami i czasami po prostu nie ma czasu na rozmowy na "luźniejsze" tematy. Firma cały czas się rozwija i idzie do przodu są nowe projekty i zadania. Dlatego też takie imprezy pozwalają na spędzenie czasu w troszkę innej formie niż na co dzień. A przecież z tymi ludźmi spędzamy mnóstwo czasu w trakcie pracy. Uważam że cała załoga PTM jest dobrze zgrana i każdy może liczyć na pomoc współpracowników. Ale to tylko mogą stwierdzić osoby które przebywają wewnątrz firmy a nie poza nią.

PRACOWNIK PTM KAROLINA

Wcześniejszą wypowiedź nie pisał nikt z zarządu tylko pracownik. Wypowiedź ta była moją własną inicjatywą i szczerą wypowiedzią na zadane pytanie. Szkoda że nie ma osoba która napisała powyższy komentarz nie ma odwagi do ujawnienia się. Jest to bardzo przykre że ludzie którzy kiedyś pracowali w tej firmie po pierwsze są bardzo fałszywi i jest w nich pełno nienawiści. Pozdrawiam Karolina.W

Spawacz

Dla mnie było fajnie. Facet umie się wyluzować z załogą, z każdym pogada a tańczył chyba ze wszystkimi. (usunięte przez administratora) Pracuje na swoje płaci pensje w terminie robi dobrą atmosferę a jak ktoś mu nie pasuje to mu dziękuje normalka wszędzie.

spawacz

Ale ty jestes chora totalne bzdury piszesz chcesz komus zaszkodzic? ... zazdrosna czy jak? Zal tylek sciska i tyle. Szkoda ze sie nie podpiszesz byloby wesolo hahaha&ha W sumie juz wiadomo kto pisze. Dobrze ze juz u nas nie pracujesz.

Warsztat

Ciekawe są odpowiedzi pań z firmy :) Pracowałem kilka miesięcy na warsztacie o którym nikt tutaj nie pisze. Praca jak praca, bardziej blacharz/spawacz niż mechanik, większość napraw powypadkowych (grube remonty), cięcie szlifierkami naczep, spawanie... Atmosfera na warsztacie w porządku, ekipa super. Co do biura- (usunięte przez administratora) inni sprawiali wrażenie że mają to gdzieś i dział serwisu ma się martwić. Ogólnie atmosfera w firmie(usunięte przez administratora) nie są od myślenia tylko od roboty (usunięte przez administratora) Obiecują premie, rozwój, jak przychodzi co do czego to nic z tego nie wychodzi, akurat mały zysk, mało pracy itp. Premia jak już jest to śmieszna. A co ma pracownik serwisu do ilości pracy? On jej nie przecież nie załatwia. Ogólnie praca ciężka fizycznie, duży hałas, zapylenie, braki narzędzi, dziwne pomysły handlowców. Raczej dla wytrwałych albo dla tych gdzie już nigdzie ich nie chcą. 8h non stop cięcie aluminium, często na wysokości 4m. Naczepy przed naprawami nie myte, w śmieciach, mimo że obok jest myjnia. Stoją po parę tygodni na placu i niby „nie ma czasu” Szef widać że człowiek z doświadczeniem i pomysłami, firma też wygląda na rozwojową, ale sam serwis bez szału. (usunięte przez administratora) Jeśli już pracować w PTM to chyba raczej gdzieś wyżej, serwis to strata czasu, ciężko, kasa nie za specjalna, po pól roku jak jesteś kumaty to wiesz wszystko, raczej brak perspektyw. Traktowanie jak gorszego przez innych pracowników. Co do rozmowy kwalifikacyjnej, oddzwonili chyba nawet tego samego dnia po wysłaniu CV, bardzo naciskali na szybkie rozpoczęcie pracy, wygląda na to że mają braki. Opinia neutralna, niby wszystko OK a coś jednak nie gra.

Ala

Nie polecam te firmy.

Jacek
@Ala

Możesz rozwinąć swój komentarz? Jakie są powody ,że nie polecasz PTM Trade? Twój wpis niewiele mówi innym użytkownikom forum.

Dantex

Pojawiło się ogłoszenie na pracuj i olx na Koordynatora Działu Handlowego. Proszę o informacje o tym stanowisku, obowiązkach, wynagrodzeniu, współpracy zarówno z działem jak i przełożonym. Będę wdzięczny, zamierzam aplikować - pytanie czy warto.

@Dantex

Szanowny Kandydacie. Nie korzystamy z tego portalu w celach rekrutacyjnych. Wskazaliśmy tryb składania ofert.

Dantex
@PTM

Dzień dobry. Nie zadałem pytania o tryb składania ofert, nie pytałem również o rekrutację. Rozumiem oczywiście, że to wewnętrzny proces w firmie. Pytałem natomiast o obowiązki wynagrodzenie, atmosferę współpracy - do wyrażania opinii na powyższe tematy służy właśnie forum GoWork. Uprzejmie proszę o czytanie pytań ze zrozumieniem oraz udzielanie odpowiedzi merytorycznie związanych z pytaniem. Ułatwi to zdecydownie pozyskanie informacji na temat firmy, a kandydatowi pomoże podjąć świadomą decyzję. Serdecznie pozdrawiam!

@Dantex

Przyjmujemy pouczenie z pokorą i szacunkiem, chociaż niezbyt przyjaźnie to napisane. Proponujemy wyslac cv na adres praca@ptmtrade.pl i poczekac na kontakt. Jesli CV jest interesujace odezwiemy sie. Informacje o wynagrodzeniu raczej na spotkaniu dopiero, chociaz wiadomo ze dzis te 3-4 tys netto za prace biurowe dla osoby z doswiadczeniem to standard. Jesli ktos chce sie uczyc, pracowac, zdobywac doswiadczenie w handlu krajowym i zagranicznym to doskonale miejsce pracy. Firma wdraza nowe systemy, zapewnia liczne szkolenia, kadra mloda i bardzo kolezenska. Natomiast jak ktos szuka korporacji do schowania sie za kims na pare miesiecy lub lat i brac pensje za przychodzenie to odradzamy. Przelozony bardzo zajety czlowiek, ale znajduje czas dla kazdego komu zalezy na rozwoju osobistym i firmy. Cenimy pracowitosc i uczciwosc, nie lubimy roszczen i arogancji. Firma rozwija sie od 10 lat zatrudnia juz ponad 50 osob, co roku wdraza nowe marki naczep, technologii i zakres uslug. Wiecej chyba moga napisac juz sami Pracownicy, duzo jest informacji na stronie www.ptmpolska.pl. Dział rekrutacji PTM Polska spzoo

Ola
@Dantex

Bo Panie z PTM niestety nie rozumieja na czym polega forum Goworka. Szanowne Panie to takie miejsce gdzie zadaje sie pytania dotyczące danej firmy, atmosfery i warunków. Bardzo sobie slodzicie ta odpowiedzią. Wcale nie jest u Was różowo.

@Ola

Pani juz chyba wie wszystko. Prosze w zlozonym CV dopisac „jestem z rozmowy Gowork @Dantex i przestać uprawiać anonimowe korespondencje.

Ola
@PTM

Wiem o Was wystarczajaco duzo. Najwiecej o kulturze organizacyjnej. O codziennym piciu kawki i papieroskach przed wejściem. Chcecie pozować na nowoczesna firme, ale prawda jest niestety bardzo smutna. Ale fajnie sie czyta wasze chwaliposty hahaha. Nawet poznaje która z Was pisze... A tekst na który odpusuje pokazuje wysokość słomy w butach bo zadna szanujaca sie firma nie odpowiada na Goworku.

PozdrawiamKamile
@PTM

Koordynator dzialu handlowego i pensja 3-4 tys netto za koordynacje dzialu...? Sorry.. Tyle to zarabia w normalnej firmie szeregowy pracownik. Tu widac jakie zarobki proponuje ptm... Duzo za niskie.

Admin2
@Ola

Skoro cyt. „Wcale nie jest u Was różowo„ jaki masz cel? Wiesz tak wiele, nadal Interesujesz się firmą rozpisujesz się ziejesz jadem, może nie chcesz tam aplikować, może pracowałeś kiedyś tam i byłeś za slaby? Zbyt mało pracowity? Idź w swoją stronę rób karierę osiągnij sukces i fortunę. Powodzenia

PTM Zarząd

Szanowni Państwo! Informujemy ze nasza firma nie poleca korzystania z opinii anonimowych osób w serwisie Gowork, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i watpliwosci telefonicznie lub emailem. Polecamy kontakt przez strone www.ptmpolska.pl Wysoce niesprawiedliwe jest gdy osoby nieznane anonimowo mogą bezkarnie wyrażać swoje zarzuty czy opinie, bez szans na ich rzeczywistą weryfikację. Każdy może napisać dowolną fikcję a administrator nie reaguje. Szanujemy też zasady uczciwej konkurencji a w takich serwisach można je bezkarnie łamać. Jest to jednocześnie ostatni komentarz w tym serwisie. Zarząd firmy PTM Polska Sp. z o.o.

Anno

Większość pozytywnych opini pisanych jest przez Panie z biura. Było to robione otwarcie i kazdy - z szefem na czele - o tym wiedzial. Codziennie jest sprawdzane czy sa nowe wpisy i jak sa to od razu jest odpisywane. Smieszne to troche... Atmosfera srednio rodzinna. Pracownicy maja sprzątać. Brak sprzataczek mimo, ze szef mieni sie tworca Naczepomanii. Fury najnowsze. A Ty myj podłogę. Praca dla młodych. Srednioambitnych. Duzo sie nie nauczysz.

@Anno

J. daj spokój, siedziałeś 6 h dziennie schowany a pracowałeś 2h dziennie i narzekasz... Więcej inicjatywy w pracy a nie na portalach!

Zuza

Jak wszystkie firmy tak i PTM Trade nie jest ideałem ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma !

Krystyna

PTM Trade zajmuje się profesjonalnymi rozwiązaniami dla biznesu z dziedziny technologii transferu ładunków, transportu luzem towarów rolniczych, drzewnych, odpadów, biomasy, transportu ładunków dla branży budowlanej, ładunków paletyzowanych i zarządzania transportem. Tak się składa, że w chwili obecnej firma prowadzi procesy rekrutacyjne: https://www.ptmtrade.pl/ptm/oferty-pracy Szukają serwisanta, spawacza, mechanika/elektryka i wielu innych. Czy ktoś z obecnych na forum chciałby pracować w takiej branży? Czekam niecierpliwie na Wasze opinie.

NieKryśka
@Krystyna

Droga Krystyno, czy na prawdę masz nas - czytających Twój wpis - za niespełna rozumu? Przecież na pierwszy rzut oka widać, że jesteś droga Krystyno pracownikiem firmy i w sposób bardzo nieudolny próbujesz ocieplić wizerunek swojego mocodawcy. Takie wpisy droga Krystyno są jedynie dowodem na PR na stosunkowo niskim poziomie i nie za dobrze świadczy o szeroko otwartych ramionach zapraszających kandydatów.

AAA

Witam, ja pracowałem w tej firmie parę miesięcy. Ktoś tam pisał że na odpowiedź z rekrutacji czeka się długo to fakt. Prawdą jest też to że zatrudniani są ludzie bez kompetencji w danym temacie, oczywiście dlatego bo takiemu nie trzeba dużo płacić. Masz broszury i ucz się:) Nie zgodzę się z tym że atmosfera tam jest do bani. Ludzie pracujący tam są w porządku, a atmosfera jest wręcz bardzo fajna. Co do czasu pracy, nie miałem z tym problemu, wychodziłem po 8h. Co jest wkurzające to jedna wielka inwigilacja, w kompie oko szefa, wszędzie kamery HD i ciągłe pisanie raportów. Ale nie jest to firma do której nie warto się zatrudnić, na pewno można spróbować. Weekendy wolne kasa w sumie na czas, z urlopami bez problemu.

Krystyna

@Nowy pracownik, dziękuje za te merytoryczną opinię. Czy mogłabyś podzielić się z nami informacjami na temat benefitów pozapłacowych w PTM Trade? Czy są dostępne dla pracowników? @Pracownik, atmosfera w pracy to bardzo ważny aspekt, co jeszcze jest dla Ciebie istotne w PTM Trade? @Ja, czy jesteś aktualnie pracownikiem firmy? Mógłbyś wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o PTM Polska - Łódź

• Jak się pracuje w PTM Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PTM Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PTM Polska?

PTM Polska