Opinie o DCT Gdańsk S.A. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DCT Gdańsk S.A., lecz też Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w DCT Gdańsk S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DCT Gdańsk S.A. w Gdańsk

Robo

Rekrutacja na stanowiska techniczne to wielka tragedia. Zero odzewu na emaile. Brak telefonu do osoby odpowiedzialnej za rekrutacje. Niedotrzymywanie terminów odpowiedzi. Najgorsza rekrutacja ever.

miki

Kilka słów o pracy kontrolera, robota jest co więcej niż niewolnicza, ja po szkoleniu wytrzymałem trzy tygodnie i zostawiłem ten bałagan, nie dość że trzeba łazić po statku i uważać na każdym kroku, trzeba pracować na zewnątrz bez względu na to czy jest -20 czy +40, zasuwać z długimi nieporęcznymi i ciężkimi tyczkami i odpinać kontenery, atmosfera jest zła, brygadziści chamscy, zarząd to cwaniaki, rączka rączkę i tak dalej.. jeszcze raz uważać na wszystko by nie wpaść w jakąś dziurę, nie wypaść za burtę, nie zostać przejechany przez ciężarówkę albo inny sprzęt albo żeby kilkanaście ton nie spadło Ci na łeb, za taką kasę to jest po prostu śmieszne. Kasa w Biedrze już sto razy lepsza i cywilizowana praca.

Gustaw

Witam mam pytanie jak wyglada praca kierowy w dct czy jest to przewozenie kontenerow non stop przez 12 h? Islyszalem o podwyzkach jakie sa teraz zarobki, jaka jest wartosc karty paliwowej? Pozdrawiam

Nick
Kandydat

Czy aktualnie trwa rekrutacja w DCT Gdańsk ? Interesuje mnie obsługa suwnicy. Czy ciężko dostać pracę na tym stanowisku? Jak wygląda praca takiej osoby ( praca raz na suwnicy A innego dnia na dole)? Ile h I jakie zmiany. Z góry dziękuję

tak Nowy wpis
@Nick

Z "ulicy" są rekrutacje na kontrolera oraz operatora ciągnika siodłowego(wymagane prawo jazdy kat.C). W firmie jest ścieżka rozwoju, z ulicy nie dostaniesz się na operatora suwnicy, nawet jeśli posiadasz uprawnienia. DCT wymaga doświadczenia na terminalu, 12 lub 18 miesięcy (zależy od konkursu) żeby móc wziąć udział w konkursie na operatora suwnicy placowej. Konkursy są organizowane raz, czasem dwa razy do roku. Realnie pracownicy czekają średnio po 3 lata, żeby się dostać na suwnicę, chętnych zawsze jest więcej niż miejsc. także każdy cierpliwie czeka.

tak Nowy wpis
@Nick

Wszyscy zmiany 12h, 6-18, 18-6, 365 dni w roku. Zazwyczaj grafik 2/2, ale zdarza się i tydzień wolnego w miesiącu, każdy grafik jest inny, rozliczenia są kwartalne i nic nie stoi na przeszkodzie by się z kimś zamienić.

Operator suwnicy/kalmara Nowy wpis
Kandydat

Witam, jakie doświadczenie jest oczekiwane od kandydatów na stanowisko operator suwnicy/kalmara?

Hdhdhdhd Nowy wpis
@Operator suwnicy/kalmara

Obowiązuje ścieżka kariery , w OPS zaczynasz od kontrolera i pniesz się po stanowiskach . Jak już masz zostać operatorem suwnicy - szkolenie i egzamin w TDT.

Czy w DCT Gdańsk S.A. możliwa jest wypłata wynagrodzenia w częściach, częściej niż raz w miesiącu?

Wypłata
@Pytanie

Nie ma takiej możliwości. Jedna wypłata na podstawie wyliczenia

pracownik portowy.
Kandydat

z tego co widze po kometarzach to tutaj jest nie za ciekawa atmosfera pomiedzy pracownikami we firmie...

Kierowca c+e
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

wyslanie cv i zaproszenie na rozmowe kwalfikacyjna badania szkolaenie i praca

Pytania

dlaczego chce pracować co mnie skolonilo żeby takpracowac i zostałem zapytany oczywiście w sposób profesjonalny czy będę podpierdalal

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

kajkalak
Kandydat

Witam, czy ktoś z Państwa aplikował na stanowisko młodszego automatyka? Warto? Polecacie Państwo czy raczej trzymać się z dala od tego pracodawcy? Czekam na konstruktywne i merytoryczne opinie!

jsssk
Kandydat

Wiadomo coś o wznowieniu rekrutacji na kierowcę w terminalu?

@jsssk

Na chwilę obecną przez COVID od roku jest wstrzymana rekrutacja , jak się uspokoi to może przed wakacjami będą rekrutować .

Dark

Rekrutacje są wznowione

jsssk
@Dark

@Dark Skąd posiadasz takie informacje? Na stronie DCT nie ma takiego ogłoszenia. Na różnych portalach z ofertami pracy również nie widzę ogłoszenia.

Lu
@jsssk

Było ogłoszenie na kierowcę ciągnika siodłowego na stronie DCT

Jakie wartości są cenione w DCT Gdańsk S.A.?

miki

anonymous
@miki

To prawda większość ludzi z nadzoru traktuje was jak pacynki. Wielki szacunek dla wytrwałych pracowników:)

stefan
@miki

a myślałeś że na czym polega praca kontrolera??? myślałeś, że będziesz w biurze pracował

Ms

No jakiś rozsądny głos

dante

Szkolenie dla checkera to 4 tygodnie, kierowcy mają 2 tygodnie szkolenia. Mogą się wypowiedzieć tylko jak wygląda praca kierowcy. Pierwsze 2 dni to szkolenia bhp hr i ogólnie o tym jak działa DCT. Potem jest szkolenie z instruktorem jazdy. To jest 2 tygodnie po 8 godzin. Przerwy to 3x40 min chyba że dużo osób wzięło chorobowe albo urlop na żądanie. Wtedy przerwy są tylko 2. Premia oscyluje między 0 a 850 zł. Zależy to od jakiegoś wzoru. Zazwyczaj jest 600 albo 850. Praca po początkowym stresie robie się nudna i monotonna. Sprzęt jest zadbany i raczej wygodny,

michal
@dante

dwa tygodnie czyli 14 dni czy 10 dni po 8 godz ? czy czas szkolenia jest ok czy może aż za długi ? orientujesz się ktoś czy szkolenie w firmie zew jest darmowe ?

Stachu
@michal

Szkolenia zawsze po 8h od poniedzialku do piatku. Zalezy od stanowiska - 2 lub 4 tygodnie. Jak potrzebujesz wiecej czasu, to nie ma problemu, przedłuża Ci szkolenie. Umowa 3msc okres próbny, pozniej czas określony. Na czas szkolenia masz czysta „gołą podstawę” po szkoleniu wchodzisz w system 12h, dzien i noc - wtedy dochodzi premia, dodatki za godziny nocne i swieta, nadgodziny.

@michal

W Dct płatne i 10 dni trwa W firmie zewnętrznej tez coś koło Tego i bezpłatne . Ogólnie nie polecam zewnętrznej No chyba ze chcesz dorobić sobie

michal
@Pracownik

myślałem żeby dorobić... a jak wygląda ten system komputerowy ?? ciężko ogarnąć ? w firmie zew też praca tylko 12h ? czy jest moze opcja po 8h ?

Neo

Nie ma możliwoścj pracy 8h. Zmiany są dwie 12h

Jb
Klient

Ile w tej chwili może zarobić młodszy kontroler?

Neo
@Jb

Ok 4000 brutto na umowie, plus premia, dodatki za godziny nocne, karta paliwowa, dodatki za nadgodziny

Portowiec
Kandydat

Jak wygląda sytuacja płacowa jeśli chodzi o pracę na stackerze????Posiadam doświadczenie na tym sprzęcie.... Pracuję w Porcie ????

Ernest
Kandydat

Witam. Na czym polega praca MŁODSZY SPECJALISTA DS. MAGAZYNOWYCH? Jak zarobki, godziny?

Tak
@Ernest

Poniedziałek-piątek o ile dobrze pamiętam 8-16, nocki i weekendy wolne, zarobki pewnie coś koło 3500/4000 netto

Ernest

Greg

To prawda że na dct umowę na czas nieokreślony otrzymuje się po upływie 3 lat dopiero?

Teaker
@Greg

Tak to prawda ... Pierwsza umowa na 3 miesiące druga na 18 trzecia na 9 i czwarta na stałe. Tak więc tego możesz nie doczekać umowy na stałe.

Ho
@Teaker

Zgodnie z kodeksem pracy - max 3 umowy na czas określony(łącznie max 36 msc), czwarta umowa już na czas nieokreślony.

Zainteresowany

Witam czy posiada ktoś może wiedzę czy DCT rekrutuje może obecnie na stanowisko kierowcy?

Grek
@Zainteresowany

3000 PLN praca w weekend i święta, zmianowa. Także ten tego...

Zainteresowany
@Grek

Grek byłeś na rozmowie? 3 tyś ok, ale tego co mi wiadomo są jakieś nadgodziny, praca w weekend i świeta ma wyższą stawkę.

Ostry
@Grek

3tys to na okresie probnym. Po trzech miesiacach spokojnie zarabiasz 4tys a z czasem pensja rosnie. Kumple, ktorzy robia juz jakis czas zarabiaja po 4600-4800. I wszystko na papierze i na konto.

Sven
@Ostry

O czym Ty piszesz Ostry??? Jakie 4 tys po okresie próbnym ? 3 tys masz po okresie próbnym na rękę , a żeby zarobić 4 tys to trzeba dostać Flexa , których nie dają . Nie wspomnę o premii która jest niby uwarunkowana od obłożenia placu itp. Zastanówcie się ludzie czy aby napewno chcecie pracować za takie pieniądze wliczając święta i dni wolne . Nie słuchajcie opowieści z krypty .

Imv
@Sven

Sczera prawda wynagrodzenie to kpina do wykonywanej pracy .

@Imv

Znajdź pracę stacjonarną z prawkiem kat.C za takie pieniądze. Kierowca ma około 4000zł brutto podstawy, plus premia, godziny nocne, dodatki świąteczne, flexy. Na spokojnie bez godzin dodatkowych kierowcy mają 4000-4500 na rękę. Umowa o pracę, wszystko na papierze. Prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie, karta multisport, paczki dla dzieci na święta, karta paliwowa co miesiąc doładowana na dojazdy do pracy. Ale zawsze możesz iść do prywaciarza, (usunięte przez administratora) ponad stan, pilnować tacho, pracować dzień w dzień, albo 3/1 i rodzinę widywac co trzy tygodnie. Mieszkac w ciezarowce, zeby Ci pol zycia przed oczami przelecialo. Twoj wybor

Imv
@anonim

Po twoim wpisie idzie wywnioskować że dct uratowało ci życie .... Zarobki 4000-4500? Chyba przez 1.5 miesiąca

Taki tam
@anonim

4500 tyś bez nadgodzin Ty se jaj nie rób i nie wprowadzają ludzi w błąd!!!!Realnie to w granicach ok 3500-4000

Marcinek
@anonim

4500 chyba z dodatkowa premia świąteczna w grudniu ;)) Młodszy operator imv z max premia zarobi 3500-3700 w zależności ile masz nocek Średni zarobi 140zl brutto więcej tutaj w zależności kiedy się zatrudnisz . Jak na początku toku to rok się czeka . Jak później to około 2 lata Starszy 300 brutto więcej od średniego ale na starszego to około 4 lat trzeba naginać Oczywiście można dorobić flexami ale maks 32h w miesiącu i to jest gdzieś 800zl -1000 netto w zależności od stopnia Ale ogólnie ciężko jest się załapać żeby zrobić jednego Dopiero na innych stanowiskach można lepiej zarobić , Rs / RtG / STS ale od szkolenia do angażu bardzo długa druga . Jest dużo ludzi przeszkolonych a angaże dają po roku albo dwóch W 2021 maja być podwyżki około 600 brutto na każdym stanowisku , ale przy tej inflacji to i tak kropla

Xxx
@Imv

Jak ktoś robił za 2600 brutto to czuje się jak by pana Boga za nogi złapał :)) Niestety ale kierowcy w Dct nie są doceniani a wręcz są traktowani jak najgorsze zło . Jak ktoś przyjdzie z samym C to się cieszy ale dla tych co maja komplety to średnio atrakcyjna praca , No chyba ze chce mieć więcej czasu dla rodziny

Robo

Lukasz
@Robo

To samo że stanowiskiem specjalisty ds. zakupów. Zero informacji Zwrotnej. Niby duża firma, a w mojej ocenie nie szanuje kandydatów. Moja opinia jest negatywna.

Daro
@Lukasz

Rekruter zapewniał że będzie odpowiedź, podał nawet termin kiedy spodziewać się informacji zwrotnej. Termin minął kilka dni temu, a informacji dalej nie ma.

Mariusz
Klient

Dziś czekam ponad 3 godziny na kontener żeby założyli po 2 godzinach dzwoniłem do obsługi 4 krotnie żeby zabrali mnie do toalety lecz się nie doczekałem załatwiłem się między kontenerami co by było ja poprosiłbym o pomoc medyczną wolne żarty nikt nic z takiej sytuacji sobie nie robi szok.w polu operator specjalnie robił że nie ładował na złość kierowcy bo dzwonił do obsługi.

Waldemar

Jak się pracuje przy tych rygorach sanitarnych, bardzo są upierdliwe?

Stachu
@Waldemar

Te rygory dla Twojego bezpieczeństwa, zatem bez obaw o swoje zdrowie możesz przychodzić do pracy, bo wszyscy o to dbamy.

Pytanie 1

Witam, czy mógłby ktoś odpowiedzieć czy zarobki Młodszego kontrolera ruchu kolejowego są większe bądź niższe od Młodszego kontroler(checker)? Jak tak to o ile? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Zoska
@Pytanie 1

Raczej takie same, albo bardzo zbliżone, ale z Checkera masz większe możliwości awansu.

Czy DCT Gdańsk S.A. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Dct

Tylko i wyłącznie umowa o pracę

Dct

Tylko i wyłącznie umowa o pracę

Anonim
@Pytanie

Tylko i wyłącznie umowa o prace

Zostaw merytoryczną opinię o DCT Gdańsk S.A. - Gdańsk

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

DCT Gdańsk S.A.
1.4/5 Na podstawie 125 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kontenerowa 7