Opinie o DCT Gdańsk S.A. w Gdańsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie DCT Gdańsk S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w DCT Gdańsk S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o DCT Gdańsk S.A. w Gdańsk

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Kriss

Lubię atmosferę w DCT Gdańsk S.A. za: Super pracodawca. Polecam. Kto źle pisze o Dct to niech zmieni pracodawce na prywaciaża. Ciekawe jak szybko zmieni zdanie.

miki

Kilka słów o pracy kontrolera, robota jest co więcej niż niewolnicza, ja po szkoleniu wytrzymałem trzy tygodnie i zostawiłem ten bałagan, nie dość że trzeba łazić po statku i uważać na każdym kroku, trzeba pracować na zewnątrz bez względu na to czy jest -20 czy +40, zasuwać z długimi nieporęcznymi i ciężkimi tyczkami i odpinać kontenery, atmosfera jest zła, brygadziści chamscy, zarząd to cwaniaki, rączka rączkę i tak dalej.. jeszcze raz uważać na wszystko by nie wpaść w jakąś dziurę, nie wypaść za burtę, nie zostać przejechany przez ciężarówkę albo inny sprzęt albo żeby kilkanaście ton nie spadło Ci na łeb, za taką kasę to jest po prostu śmieszne. Kasa w Biedrze już sto razy lepsza i cywilizowana praca.

Na jakie benefity można liczyć w firmie DCT Gdańsk S.A.?

Łukasz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 15 godzin.
Kandydat

Witam.Czy jesteście w stanie podać stawkę dla mechanika?

ikonka

Sprawdź 5 opinii klientów firmy DCT Gdańsk S.A. w Gdańsk.

Sprawdź
Tom6546
Kandydat

Byłem na rozmowie w sprawie pracy atmosfera ok ale sama rozmowa już raczej słabo pani starała się być miła i merytoryczna nic konkretnego o pracy kontrolera nie powiedziała prócz tego że do nauczenia jest gruba książka sugerując że się tego nie nauczę. No i ta stawka 3500 za szkolenie i 4100 okres próbny pod warunkiem że zda się ich egzamin powiem tak żenada

To jest goła wypłata
@Tom6546

Dolicz godziny nocne, premie, święta, ewentualne nadgodziny. 5000 na rękę lajtowo wychodzi

Wariat Nowy wpis
@To jest goła wypłata

Masz na myśli premie 0? Chyba nie na ten monitor co trzeba patrzysz

Fajnie Nowy wpis
@Wariat

Fajnie się narzeka, najlepiej jakby za darmo kasa z nieba spadła. Ostatni raz premii nie było w październiku 2020, ale to chyba pamiętasz z jakiej racji. Od tamtej pory co miesiąc jest.

Na jakie benefity można liczyć w firmie DCT Gdańsk S.A.?

Był już wątek
@Administrator

Było już takie pytanie. Karta paliwowa, multisport, prywatna opieka medyczna, premia świąteczna oprócz comiesięcznych. Paczki dla dzieci na święta.

Wanda
@Był już wątek

Ta karta paliwowa to na dojazdy do pracy? Czy jak to wygląda

Karta
@Wanda

Dostajesz kartę płatniczą, która co miesiąc jest doładowywana kwotą 250zł. Możesz nią płacić wszędzie, nie tylko za paliwo.

Dorota
@Karta

Ej to dziwne, a czemu po prostu nie dadzą wam 250 zł więcej do wypłat skoro wszędzie można nią płacić?

Z
@Dorota

Chociażby ze względu na podatek..

Dominika
@Był już wątek

W jakiej części jest opłacana karta Multisport?:)

@Dominika

80zł płaci pracownik, 150 osoba towarzysząca.

@Pracownik

Osoba towarzysząca?

Tak
@Sylwia

Jako pracownik możesz wpisać osobę spoza firmy do multisporta.

Sylwia Nowy wpis
@Tak

O ok, dzięki. I to tylko jedną osobę tak można czy jest jakiś limit na kilka?

Kandydat na kierowce
Kandydat

Mam pytanie ile tam kierowca zarabia ?

Brutto
@Kandydat na kierowce

Brutto jakieś 5500, plus dodatek za godziny nocne, dodatek za pracę w święto, karta paliwowa, premia. Realnie 6000 netto można zarobić.

Nowicjuszz
@Brutto

Jaka jest podstawa kierowcy na start? Czy możesz powiedzieć coś wiecej

Kierowca
@Nowicjuszz

Około 5500 brutto czystej podstawy. Po doliczeniu wszystkich dodatków około 6000 netto

Nowy
@Nowicjuszz

Pierwszy miesiąc płacą tylko za szkolenie, na rękę wychodzi 3300. Później, przy wyrobieniu nadgodzin, jest to ok 5000 zł. Po otrzymaniu drugiej umowy nie wiem, bo jeszcze jej nie dostałem. Podałem kwoty netto. Sama praca nie jest wymagająca. Atmosfera jest ok. Większość ludzi jest przyjaźnie nastawionych, chociaż zdarzają się buraki.

@Nowy

Buraki? I jak z takimi współpraca tu wygląda, sporo ich aktualnie?

@Kierowca

Nakatomi Sp. z o.o.
(238 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
kierownik ds.kadr i płac
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.
Kandydat

pojawiło się ogłoszenie na stanowisko kierownika ds.kadr i płac. Czy ktoś może się orientuje jakie są zarobki na tym stanowisku oraz jakie są szanse na dostanie się z zewnątrz?

Kasia

Z firmy ostatnimi czasy odchodzi duża ilość osób. Z nikim nie są prowadzone poważne rozmowy motywacyjne, sugerujące pozostanie w firmie. Niby pracuje się tam nieźle, ale... - brak efektywnych podwyżek chociażby próbujących nadążyć za szalejącą inflacją (ceny za przeładowany kontener zostały odpowiednio podniesione kontrahentom) - docenia się jedynie odpowiednio długi staż pracy i nie ma znaczenia jak mocno się starasz. Wystarczy że będziesz siedziała i robiła absolutne minimum, a awansujesz po odpowiednim czasie - system premiowy to jakaś kpina, na którą pracownik nie ma praktycznie wpływu - rozmowy o awansach odbywają się jedynie raz w roku, ale jeżeli otrzymałaś awans w poprzednim, to teraz nie licz na nic (czyli w efekcie 2 lata czekasz na podwyżkę) - byłaś jeden dzień w miesiącu na zwolnieniu lekarskim? Tracisz premię za cały miesiąc - pracownicy na plus, ale to jeden z niewielu pozytywnych czynników Na chwilę polecam, na dłuższy czas zdecydowanie odradzam

OP
@Kasia

Bo to prawda jest

Interesuje mnie kariera na stanowisku Planista. Czy ktoś mógłby opowiedzieć o pracy w tej branży i podzielić się doświadczeniami z zatrudnienia w firmie DCT Gdańsk S.A.?

Z ulicy
@Administrator

Z ulicy bardzo ciężko się dostać od razu na planistę, najpierw są przeprowadzane rekrutacje wewnętrzne - chętnych zawsze jest masa. Planista zajmuje się rozplanowaniem kontenerów na placu jak i na statku, angielski komunikatywny obowiązkowy do porozumiewania się z załogantami statków

Nieznajomy
Kandydat

Mam pytanie jak wygląda stanowisko; młodszy kontroler w DCT Jak wygląda zakres obowiązków? Ciężki kawałek chleba? Ile dają na początek?

Lidia
@Nieznajomy

A czy może wiesz czy oferują na start umowę o prace?

Ona
@Nieznajomy

Kontroler zajmuję się pracą pod statkiem jak i na statku, zadaniem kontrolera jest sprawdzanie kontenerów, na statku czy prawidłowo stoją, czy są zapięte lub odpięte. Pod statkiem kontrola uszkodzeń, potwierdzanie rozładunku lub załadunku. Praca 365 dni w roku 24/7. Przy temperaturze +30 i -15 również. Do wypłaty wliczona jest premia, dodatki świąteczne, dodatki nocne. Na początek myślę 4000/4500 na rękę

Ona
@Lidia

Tylko i wyłącznie umowa o pracę

Nie chcą
@Lidia

Ale aktualnie poszukują tylko mężczyzn, gdyż są braki w obsadzie, a na statek chodzą tylko Panowie.

Lu

Tylko umowa o pracę

@Nie chcą

A czemu tylko mężczyzni chodzą na statek ? a kobiety?

gość
@Ona

Raczej podziel to przez dwa i wówczas będzie się zgadzać.

@Paweł

No średnio mi się to widzi. :( Może praca zbyt ciężka czy coś? Ale w ogóle kiedykolwiek próbowali je brać?

DCT Gdańsk S.A. właśnie rekrutuje w mieście Gdańsk. Nie wiecie, czy poszukują pracowników także w innych lokalizacjach?

Szukam pracy w mieście Gdańsk. Interesują mnie średnie zarobki w wysokości 6400 PLN. Czy ktoś wie, czy mogę liczyć na takie w firmie DCT Gdańsk S.A.?

@Administrator

Nie masz co liczył na takie zarobki.

Halina
@Pracownik

A na jakie zarobki można w tej firmie liczyć?

Z
@Administrator

Jak będziesz robił same nocki, wszystkie święta i komplet nadgodzin to tak.

Nie wiem
@Halina

Nie wiem na jakie stanowisko chcesz aplikować.

DCT Gdańsk S.A. prowadzi rekrutację na stanowisko Elektryk. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Napisz, co sądzisz o tym spotkaniu. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym pracę w przedsiębiorstwie.

Operator suwnicy/kalmara
Kandydat

Witam, jakie doświadczenie jest oczekiwane od kandydatów na stanowisko operator suwnicy/kalmara?

Hdhdhdhd
@Operator suwnicy/kalmara

Obowiązuje ścieżka kariery , w OPS zaczynasz od kontrolera i pniesz się po stanowiskach . Jak już masz zostać operatorem suwnicy - szkolenie i egzamin w TDT.

P.dr
@Operator suwnicy/kalmara

Przyłączam się do pytania Jaki system godzinowy dla operatora kalmara i jakie w jakich okolicach wynagrodzenie

12h
@P.dr

Wszyscy pracujemy w systemie 12h, 6-18,18-6. Możesz zacząć karierę jako kontroler lub kierowca ciągnika siodłowego. Z ulicy nie zatrudniają na operatorów RTG. Obowiązuje ścieżka rozwoju, nawet jeżeli posiadasz już doświadczenie i uprawnienia. Każdy cierpliwie czeka.

Dominika
@12h

Dwa dni pracy - dwa dni wolnego tak ?

Rozliczenia kwartalne
@Dominika

W kwartale ilość godzin musi się zgadzać. Przeważnie jest 2/2, ale zdarzy się i 5 dni wolnego pod rząd, albo trzy dni pracy. Pojedyncze zmiany są rzadkością, zazwyczaj są to dwa dni.

Nick
Kandydat

Czy aktualnie trwa rekrutacja w DCT Gdańsk ? Interesuje mnie obsługa suwnicy. Czy ciężko dostać pracę na tym stanowisku? Jak wygląda praca takiej osoby ( praca raz na suwnicy A innego dnia na dole)? Ile h I jakie zmiany. Z góry dziękuję

tak
@Nick

Z "ulicy" są rekrutacje na kontrolera oraz operatora ciągnika siodłowego(wymagane prawo jazdy kat.C). W firmie jest ścieżka rozwoju, z ulicy nie dostaniesz się na operatora suwnicy, nawet jeśli posiadasz uprawnienia. DCT wymaga doświadczenia na terminalu, 12 lub 18 miesięcy (zależy od konkursu) żeby móc wziąć udział w konkursie na operatora suwnicy placowej. Konkursy są organizowane raz, czasem dwa razy do roku. Realnie pracownicy czekają średnio po 3 lata, żeby się dostać na suwnicę, chętnych zawsze jest więcej niż miejsc. także każdy cierpliwie czeka.

tak
@Nick

Wszyscy zmiany 12h, 6-18, 18-6, 365 dni w roku. Zazwyczaj grafik 2/2, ale zdarza się i tydzień wolnego w miesiącu, każdy grafik jest inny, rozliczenia są kwartalne i nic nie stoi na przeszkodzie by się z kimś zamienić.

@tak

Czy potrzebują ludzi

@tak

Czy potrzebują ludzi

Hshs
Kandydat

Młodszy operator sprzętu magazynowego, jakie warunki i jaka ścieżka rozwoju?

Czym w DCT Gdańsk S.A. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

DCT
@Pytanie

Karta paliwowa, ubezpieczenie grupowe, multisport, opieka medyczna Medicover, dodatki za pracę w nocy i święta, posiłki regeneracyjne w okresie zimowym, paczki na święta dla dzieci.

miki

anonymous
@miki

To prawda większość ludzi z nadzoru traktuje was jak pacynki. Wielki szacunek dla wytrwałych pracowników:)

stefan
@miki

a myślałeś że na czym polega praca kontrolera??? myślałeś, że będziesz w biurze pracował

Ms
Klient

No jakiś rozsądny głos

Grzbyk
@miki

Praca portowa nie jest lekka tu niema mamy

Szybki Suwnicowy
Kandydat

Przy założeniu, że mam udokumentowane doświadczenie na suwnicach RTG i STS, to czy mogę liczyć na zatrudnienie w DCT? Parę innych uprawnień portowych też się znajdzie.

Tak
@Szybki Suwnicowy

Możesz liczyć na zatrudnienie jako Młodszy Kontroler lub Operator Ciągnika Siodłowego. W DCT obowiązuje ścieżka rozwoju, z ulicy nie zatrudniają na suwnice. Każdy cierpliwie czeka na swoją kolej zdobycia uprawnień.

W Gdańsk DCT Gdańsk S.A. prowadzi rekrutację na stanowisko Mechanik. Jeśli brałeś udział w tym procesie, napisz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna. Może to być cenna informacja dla osób, które złożyły swoją aplikację do firmy.

motorniczy

dla mnie spoko pracodawca, sa lepsze i gorsze dni jak w kazdej pracy, jednak koniec koncow nie ma na co narzekac. duzo wolnego w miesiacu i fajne widoki - wschody i zachody slonca.

Kriss

Frytka
@Kriss

A świstak zawija je w te sreberka .Chyba pracujesz w Dct parę dni popracuj min miesiąc to wtedy poczujesz na własnym grzbiecie tą super atmosferę .

gfbfdabaefb
@Frytka

A ja pracuję 8 lat i nie mogę powiedzieć złego słowa na pracę w DCT. Ten kto narzeka widać nie dostał po tyłku od życia ani nie pracował u prywaciarza za michę ryżu.

GD.
@Kriss

To siedz sobie tam do usr...ej śmierci

Lukowy
@gfbfdabaefb

Proszę Cię, chwalisz swojego oprawcę? Pracowałem w DCT i nikomu nie życzę takiej tyrki i bycia (usunięte przez administratora)za byle co bo dzban brygadzista ma zły humor, swoją drogą to oczywiście nie wszyscy byli źli, ale ten kto tam był to wie o kim mowa.

Operator
@Lukowy

Popieram, ja przepracowałem 6 lat. Żadne pieniądze nie przekonają mnie żebym tam wrócił. Nie dajcie sobie wmówić, że DCT to jedyna opcja a wszędzie wokoło jest źle. Ten co potrafi cokolwiek i pracy sie nie boi ma szanse na lepsze życie nic pracownika DCT.

Zostaw merytoryczną opinię o DCT Gdańsk S.A. - Gdańsk

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w DCT Gdańsk S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DCT Gdańsk S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DCT Gdańsk S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 3, z czego 1 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie DCT Gdańsk S.A.?

Liczba opinii klientów firmy DCT Gdańsk S.A., to 5, z czego 0 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a, 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DCT Gdańsk S.A.?

Kandydaci do pracy w DCT Gdańsk S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DCT Gdańsk S.A.
1.4/5 Na podstawie 127 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Kontenerowa 7
    80-601 Gdańsk
  • NIP: 2040000183 REGON: 192967316 KRS: 0000031077

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

DCT Gdańsk S.A.