GDAŃSKIE ZAKŁADY NAWOZÓW FOSFOROWYCH FOSFORY SP. Z O.O.

Toruń

Opinie o GDAŃSKIE ZAKŁADY NAWOZÓW FOSFOROWYCH FOSFORY SP. Z O.O.

Tam i tu

CO TO JEST ZA SYF Z TEGO ZAKŁADU !!!! Jestem długoletnim pracownikiem tego zakładu (jeszcze lata 90-te tam pamiętam). Może od tamtych lat zakład zmienił się o 10%. Nadal jest brud, syf i nieład gdzie by tylko nie zajrzeć. Związki Zawodowe nie istnieją w naszym zakładzie albo dostają w łape żeby nie robić nic. Na wysokich stanowiskach ci sami ludzie od lat, mam na myśli biurowiec, reka reke myje. Na zakladzie kierownictwo po studniach, sami teoretycy, najwazniejsi, najmadrzejsi, pozjadali rozumy i czekają tylko na piatek zeby sie ulotnic o 12:00 bo juz flaszeczka dobrej whisky czeka w domku, a na zakladzie jest sajgon ! Masz robic tak zeby w poniedzialek nic nie bylo. Nocami wypuszczane w kanal kaszubski sa nadwyzki kwasu siarkowego i inne badziewia razem ze sciekami i kanaliza calego zakladu. Pracownicy milcza bo chca miec prace. Nic sie nie polepsza. Zeby za prace w systemie zmianowym nocki itd (nie ma dodatku), pod rygorem, w syfie, warunkach szkodliwych (nie ma dodatku), w halasie (nie ma dodatku), w ruchu ciaglym swieta i niedziele (nie ma dodatku), na kilku stanowiskach na zmiane zarabiac po 23 latach 2570zl ... to jest zart i kpina. Byly prezes zakladu jest dyrektorem ? Przewodniczacy zwiazkow Solidarnoac (pracownik) ten sam od lat ? Potrafia tylko zabierac, akord na przeladunkach i produkcji zabrany, ludzie zwolnieni wiec gdzie sa te pieniadze ? Podwyzek jakichkolwiek brak ! Premi uznaniowych tak samo. Srednia zakaldowa to 5000, ale 50% zatrudnionych to osoby niefizyczne tylko w biurowcu !!!! Zaklad od wewnatrz trzyma sie na sznurku, gumce i druciku !!!! Tym zakladem rzadzi mafia od lat !!!!

Daro
@Tam i tu tydzień temu

masz rację , napisałeś to co sam bym napisa [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] chłopie stamtąd jak możesz , ten zakład to jakaś parodia . W ogóle po są te zloty integracyjne ? Chyba po to ,aby ludzie wódy się napili i zapomnieli o rzeczywistości . Ładne uśmiechy , głupie nagrody dla pracownika roku itp . to mulenie oczu . Inny świat w biurowcu ,a inny na terenie zakładu .

użytkownik zarejestrowany

@Onlyczy szkolenia, o których wspominasz są to szkolenia wewnętrzne? Zgłaszaliście to, że są one niewystarczające? Wspominasz też o tym, że w chwili obecnej pracownik ma nałożone obowiązki, które kiedyś były rozłożone na większą ilość osób. W jakim dziale firmy trzeba się liczyć z aż takim nakładem pracy?

Only

Chyba sami wiecie jak wygląda u nas sprawa ze szkoleniami są robione nowe inwestycje ale wyszkolonych na stanowisko zostaje maksymalnie 1 osoba na zmiane i to też szkolenie typu ze raz ktoś na szybkiego pokaże gdzie co jest i do widzenia Ty masz od razu wszystko wiedzieć i to tylko jeżeli chodzi o szkolenia nie mówię o podejściu do pracownika który nie ważne jak ale ma zrobić chociażby miał latać żeby odkręcić jakis zawór a przełożonych nie obchodzi ze to niebezpiecznie bo 50 lat temu też tak robili tylko ze że w 10 tą pracę co teraz jest dla jednego.

Jopas
@Only 15.09.2017, 14:20

masz rację chłopie , to są stare nawyki z PRL-u w tych Fosforach

Romus
@Only 15.09.2017, 14:20

To ,że na zakładzie syf ,stary trochę zaniedbany ,stara infrastruktura zżarta przez te wszystkie kwasy ,które powstaja na zakładzie , w końcu to zakład o profilu chemicznym , to zrozumiałe ,ale jak widze w ofercie ,ze szkolenia ,ze przyjazna atmosfera pracy to teraz mi się z tego chce śmiać .Pracowałem w dziale utrzymania ruchu konkretnie na stanowisku "elektromonter obwodów wtórnych i ..." . Jako nowy pracownik byłem z poza "układu" starych pracowników . Było tam paru ludzi w porządku ,ale .opisany przez kogoś Kuciński i ten cały "mistrz" flądro , prawie zawsze na kacu , to porażka . Mobbing słowny to u nich norma , szkolenie polegało na pokazaniu raz czegoś i wszystko ,jak nie skumałeś to zjeba przy wszystkich :) , nawet pracownikach innych wydziałów . Sami pracują tam po kilkanaście lat i nie wiedzą wszystkiego ,a chcą sprawiać takie wrazenie. Szkodliwosć jest tam duża - pylica ( te maseczki to mogą sobie kierownicy w d..y powsadzać ,zresztą nie pracują tam w takich miejscach ,faktycznie nadają sie -większosć -do "tarcia chrzanu . Zwolniłem się ,jaki przede mną wielu innych, bo to nie ma sensu : minusy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wa atmosfera na wydziale ( albo odejść ,albo komuś przyper...lić ) ,3 zmianówka czyli 6 dni w tygodniu w robocie - swięta ,niedziela, jak leci , słabe pieniądze za tą robotę , zatrudnienie przez lata na czas określony ( zapomnij o kredycie w banku ) , za zrobione kursy trzeba oddac pieniądze ,przy zwalnianiu się , lub pracować przez określoną ilość lat ( tak złapali mojego kumpla - kazali porobić kursy ,drogie kursy, i teraz dyma parę lat ,bo szkoda oddawać na raz tyle kasy ,a chciałby zmienić pracę :))) . Ogólnie pracują ta tylko starzy wieloletni ludzie czekający na emerytury i ci co muszą z różnych powodów . Zwolnienie się z tego zakładu ,było moją najlepsza decyzją - pracuję teraz na 1 zmianę ,co się należy jest wolne , brak stresu w pracy , kasa dużo wieksza , zatrudnienie zna stałe . Szkoda było zdrowia na tamten syf . Pozdrawiam niezdecydowanych ....

użytkownik zarejestrowany

@apa dziękuję za odpowiedź. Poruszasz w swojej opinii dużo kwestii. Piszesz też, że warto zainwestować w szkolenia pracowników. Masz na myśli jakieś konkretne szkolenia? Czy tego obecnie brakuje w firmie? Otworzyłam kilka ofert pracy jakie widnieją na stronie internetowej firmy. Jest tam informacja o tym, że można liczyć na możliwość rozwoju i szkoleń. Jak to wygląda w praktyce obecnie?

Jaro

Syf..... zamiast porządnej maski p-pyłowej dostaniesz maseczkę za 1,50 ...praca dla pasjonatów i chodowców nowotworów w głowie

Stefan

Ten zakład truje ludzi Zamknąć te dziadostwo Całe pomorskie jest zasrane fluorem który szkodzi!!!! Nowotwory, cukrzyca, problemy z tarczycą, depresje Wszystko to robi FLUOR!!! Celowo zatruwają NAS!!!

Stef

Wszystkie wpisy dotyczą Fosforów z Gdańska ,jakby co :)

Stef

Straszna lipa , tylko "znajomi królika " mają dobrze , powyższe wpisy podają same fakty , popracowałem tam prawie pół roku i spier ....em ... nie polecam , za mała kasa za ten syf , dla właściciela firmy liczy się tylko ilość wyjeżdżających TIR-ów za szlaban , ładnie tylko wygląda w biurowcu ,miłe Panie ,ale za szlabanem, to tak jak opisano już wcześniej we wcześniejszych postach

użytkownik zarejestrowany

Obecnie FOSFORY poszukuje OPERATORA URZĄDZEŃ TRANSPORTUJĄCYCH do pracy w Gdański. Co jako pracownicy firmy możecie powiedzieć o tym jak wygląda praca konkretnie na tym stanowisku?

Stary Wyga

Pomyłka ! Odradzam kazdemu, no chyba ze lubisz byc wyzyskiwany do wszystkiego co mozliwe za jedna pensje. Nie rzadko pracuje sie na kilku stanowiskach naraz za jedna stawke, swiatek piatek czy niedziela. Bhp - brak Wyplaty - 2400zl po kilkunastu latach pracy Praca w ciaglym ruchu, przeladunki, aparuta, produkcja, nabrzeze. Szkodliwosc - bardzo duza Kadra - chlopaki wporzadku bo kazdy sie jak jest a pracowac trzeba Kierownictwo - mlodzi, niedoswiadczeni, teoretycy po studiach nie majacy pojecia o praktycznych zasadam w pracy. Dla nich wszystko musi byc ok i bez problemu, kaza Ci cos robic a jak sie cos wydarzy odwracaja kota ogonem by wybielic samych siebie. DRAMATYCZNE PENSJE ! ZA TAKĄ PRACE/OBÓZ/WYZYSK I KRYCIE TEGO CO SIE NA ZAKŁADZIE DZIEJE POWINNO SIE ZARABIAĆ MIN. 3000ZŁ. NA REKE

Długo letni pracownik

Logistyka na żerująco niskim poziomie,kierownictwo pracuje do piątku,a w wekndy niech ci z ruchu stają na głowie i zrobią wszystko do poniedzialku,aby wypadało że jest cacy.Wpłata regularna,ale na obraźliwa za to co się robi nie mając wcale życia rodzinngo i żadnych świąt.Nagród uznaniowych zero tylko bat i kary nawet za pierdoły.Reszta jak w innych opisach i jeszcze więcej,nie wspomnę o łamaniu na gminnym przepisów BHP.

użytkownik zarejestrowany

@apaa co uważasz, że warto w firmie byłoby zmienić, tak by lepiej się pracowało?

Ja
@Maja 18.04.2017, 09:02

Wszystko !!!

apa
@Maja 18.04.2017, 09:02

duzo by pisac. zreorganizować dział produkcji nawozów na nowo :), zgodnie z zasadami ochrony zdrowia i życia pracowników. powyrzucać wszystkich starych wyjadaczy ( np [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] errra pupilek kierownictwa , człowiek, któremu brakuje elementarnej kultury), zainwestować w szkolenia Pracowników.

apa

praca w bardzo szkodliwych warunkach, szczególnie na wydziale produkcji nawozów. Baaardzo słabo płatna, praca nocą i w święta. kadra zarządzająca jest niezainteresowana poprawą warunków. przepracowałem tu kilka lat. nikomu nie polecam. system zarządzania produkcją podobny do stosowanych w 19 wieku. coś strasznego.

niedoszły pracownik

Miałem przeprowadzoną rozmowę rekrutacyjną. Sposób prowadzenia rozmowy przez panią z kadr jest żenujący rodem z PRL-u. Pani była niekompetentna, zadając dziwne pytania nie będące celem zatrudnienia pracownika dało się wyczuć zadufanie w sobie wręcz boską moc która trzyma etat dla znajomka. Rekrutacja wydaje się być farsą. Proponowane stawki są niższe niż w marketach.

Fiflak

Jak by było tam tak super to by ciągle tyle nie było ogłoszeń do różnych działów ,ze potrzebują pracowników .. z tego co wiem to przyjmą każdego byle zdrowy , a wykształcenie ,to zależy ,podobno niedawno przyjęli kogoś ,kto pracował w "warzywniaku" :)) ... ktoś pisał o tym Kucińskim ...taaa ,, niezły gnój" ,ten ich mistrz tzw' "Ryba" też niezły pal..t ... trzy razy zastanów się zanim się zatrudnisz ---- pieniądze to nie wszystko

kocham fosfory.....

Operator ładowarki a pracuje na łopacie system 3 zmianowy brak szkodliwego SYF totalny stara instalacja 1 człowiek robi za 3 . Nie polecam

Jopek

Zgadzam się z poprzednimi opiniami . Stary zakład ,ogólnie syf ,zaniedbana instalacja przede wszystkim energetyczna , praca na 3 ZMIANY za 2400-2600 na rękę + premia ( jak jest !!! ) ,ogólnie ludzie na wydziałach w porządku ,ale zdażają się &quot [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot; np. u elektryków dyżurnych , jest taki pan Kuciński szeregowy pracownik a "narcystyczny" fałszywy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ek ,który "nadaje" na innych .a sam uwaźa się za ideała ( współczuję jego kumplom ze zmian ), jest w zasadzie nie do ruszenia ,bo zna się dobrze na zakładowej instalacji jak mało kto i wie ,ze kierownik i mistrz "kucają" przy nim .Kiedyś je.ał jakiegoś nowego pracownika za jakiś głupi błąd ,że żal było patrzeć . Skoro tam tak wygląda wdrażanie nowych to omijać dział Utrzymania Ruchu . Wytrzymałem tam tylko rok , niestety . Najlepszą fuchę mają automatycy - zawsze uśmiechnięci ludzie :) .

Darek

Szkoda własnego zdrowia tyle tylko powiem.

Darek

Szkoda własnego zdrowia tyle tylko powiem.

si si
użytkownik zarejestrowany

Najważniejsze jest to, że każdy dba o to, żeby zadbać o przyjacielskie stosunki między pracownikami, bo dobra atmosfera przyczynia się odpowiednio do sukcesu firmy, co jest mocną rzadkością w dzisiejszych czasach. A wypłata jest terminowa? Dziękuję za odpowiedź

Dddd
@si si 06.09.2016, 23:10

Wypłata zawsze na czas :)

z
@si si 06.09.2016, 23:10

Praca przez pośrednictwo no chyba że maż tam wujka,sąsiada itp lub lubisz wlazic w d....Warunki większość czasu zewnętrzne. Równe traktowannie, niema czegoś takiego. Maszyny ciężko nawet o dobrą łopate.

Ja

Praca byle nie w Gdańskich fosforach, praca przez spółki bardzo nisko opłacana , warunki bardzo szkodliwe . W tym zakładzie nawet ciuchów nie ma na zmianę !! Manufaktura wszystko robisz ręcznie i głównie łopatą , sprzęt to stare klamoty a i tak głównie stoją rozwalone .Kadra kierownicza nadaje się do ,,tarcia chrzanu ,, NIE POLECAM robota w systemie 3 zmianowym 4 brygadowym OKROPNY system ustawiony na wyzysk pracownika !!

Zostaw opinię o GDAŃSKIE ZAKŁADY NAWOZÓW FOSFOROWYCH FOSFORY SP. Z O.O. - Toruń

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GDAŃSKIE ZAKŁADY NAWOZÓW FOSFOROWYCH FOSFORY SP. Z O.O.