DKS Sp. z o.o.

Opinie o DKS Sp. z o.o.

DKSowiak

monster - czyli potwierdzasz że to normalna firma.

monster
@DKSowiak

Właściwie tak, wszystko to potwierdza smutną polską normę..

@monster

jakoś urodziłam i mam gdzie wracać ;) ludzie wy sie chyba tutaj nudzicie ....

monster

Piszecie o tym wypłacaniu pensji na czas, jakby to była jakaś łaska lub niesamowite osiągniecie, a powinno być normalne. Smutne to, ale w Polszy prawdziwe niestety.Gwoli uściślenia: Podstawa, max 1800zł jest owszem wypłacana na czas, ale w wypadku premii, która z rzadka bywa dużo większa, różnie bywa. Czasem czekasz prawie do końca kolejnego miesiąca. Ponadto, premia wypłacana na umowę zlecenie też jest słabym rozwiązaniem, pomijając kwestię, czy jest to w ogóle legalne, do niczego Ci sie nie liczy. Jeszcze jedna sprawa: stosunek zarządu do kobiet ma charakter dyskryminacyjny i niesprawiedliwy. Stwierdzenia w stylu: Musi sobie Pani bogatego męża znaleźć, jeśli chce Pani wiecej zarabiać lub "Nie zarobi Pani tyle, ile kolega na tym samym stanowisku, bo on musi utrzymać rodzinę". Ponadto, w firmie promuję się osoby, które opowiedzą prezesowi bzdury o swoich osiągnięciach i możliwościach,a potem okazują się silnie przeciętne mówiąc oględnie. Podsumowując, to jest dobra przeczekalnia, w której nie pozwolą Ci rozwinąć skrzydeł, nawet jak tyrasz po godzinach.

Gonzo

Faktem jest że raczej problemów finansowych DKS nie ma ale faktem tez jest że w tej firmie nie da się zarobić godnych pieniędzy - 1800zł to max a to raczej śmieszna kwota. nie ma mowy o pożyczaniu samochodów, nie mam mowy o zaliczkach czy dofinansowaniu studiów - to jakieś śmiechy warte wpisy. Nawet rolki papieru toaletowego są pod wydział kupowane i to tez tylko przez centrale i wysyłane kurierem po kilka sztuk na oddział. Naprawdę żenada jak na "najbogatszą firmę z branży"

Czajnik

Pracowałem w tej firmie blisko dziesięć lat. Przeszedłem przez trzy stanowiska i zdobyłem ogromne umiejętności. Osiem miesięcy temu zrezygnowałem i odszedłem, bo zmieniła mi się odległość od miejsca zamieszkania. Nowy pracodawca wiele obiecywał, a okazał się prywaciarzem jakich mało. Już po pierwszym miesiącu wyszło na to, że nasze ustalenia z rozmowy kwalifikacyjnej są nieaktualne. Od pracowników dowiedziałem się, że pensji nigdy nie ma na czas i jest wypłacana w ratach. Od 6 miesięcy szukam pracy, ale wszystkie oferty jakie dostaję kończą się na 1600-1700 netto. W DKS miałem pensje zawsze na czas, premia na czas, albo z niewielkim poślizgiem. Nigdy nie było problemu z zaliczką, szybszym wyjściem z pracy, urlopem, pożyczeniem samochodu służbowego, czy nawet dofinansowaniem dodatkowego kierunku studiów. Zarobki były godne, a dzisiaj mogę nawet powiedzieć, że przekraczały rynek o kilkadziesiąt procent. Wszystkim narzekającym na DKS życzę znalezienia sobie nowego zajęcia. Zwolnią się wtedy etaty, a ja będę mógł wrócić :-) P.S. Jak widzę wpisy nt. problemów finansowych DKS to czuję smród konkurencji, albo zwolnionych frustratów. DKS jest najbogatszą polską firmą w tej branży, i komu jak komu, ale im bieda do oczu nie zajrzy.

Serwisant

Posiadam bardzo duże doświadczenie w serwisie większości brandów a mimo to nie zaproszono mnie na drugi etap rekrutacji (z tego co zrozumiałem są 3). Wnioski? Oferują wynagrodzenia niższe od stawek rynkowych. Strata czasu.

O doświadczenie, o powód zmiany pracy i o oczekiwania finansowe

DKSowiak

Podoba mi się to forum :-) wylewają tu żale przede wszystkim ludzie którym firma podziękowała bo się nie nadawali.

koko

Witam, ten kto napisał tą opinię powyzej jest zwykłym baranem,który nie ma rozeznania,firma ma się dobrze, ale musiała co niektórych darmozjadów pozwalniać , którzy teraz opisują jak im było żle zapomiałes o premiach za sprzedaz ,natomiast jezeli nic w ciagu roku nie sprzedałeś to na suchą pensję zasłuzyłeś. Kropka.

DKS ma problemy finansowa i to każdy Wam powiem...firma bez płynności finansowej, o podwyższeniu podstawy nie ma mowy, nie ma pensji w dks 4tys jak pisze kolega ze szczecina, to jest jakaś bzdura! Dyrektor oddziału ma 7tys a handlowiec w Krakowie, w Gdańsku, w Warszawie ma po 1800zł wiem bo z nimi rozmawiałem!! i nie wciskajcie kitu ze są dobre zarobki! tam można pracować tylko po to by zdobyć doświadczenie i uciekać do innej normalnej firmy bo ta wykańcza ludzi.

sebastian

Panowie, a jak wygląda sprzedaż urządzeń produkcyjnych? Da się w DKS je sprzedawać? I powiedzcie proszę na jakiej zasadzie są rozliczane przejazdy i ile to kosztuje? Pozdrawiam

Wieczór

"JA" piszesz, że DKS to dno, a zwalniasz się dopiero po 1,5 roku. Człowieku spójrz w lustro. Czy jak aplikowałeś do DKS i otrzymałeś warunki na jakich zostaniesz zatrudniony, jak twierdzisz DNO, to widać się zgodziłeś. Teraz co, minęło trochę czasu, brak wyniku sprzedaży, nie byłeś zbyt lotny i całe żale wylewasz na goworku. Może tak odpowiesz sobie na pytanie dlaczego tej podstawy nie podwoiłeś, czy też potroiłeś tak jak robią to koledzy z innych odziałów. Jak się przychodzi do sprzedaży, to trzeba sprzedawać i tyle. Bezlitosny to nie jest dyrektor tylko handlowiec który przychodzi do sprzedaży i nie sprzedaje. Proponuję zacząć od siebie. Ja pracuję jako handlowiec, sprzedaje, zarabiam, a jak zarabiam to stać mnie na jazdę służbowym samochodem i nie robię z tego dramatu. Zgoda niektóre decyzje mogłyby być podejmowane torchę szybciej i auta mogłyby być trochę lepsze. Ale pamiętajcie o podstawowej zasadzie przy porównywaniu pracodawców. ZA PŁOTEM TRAWA WYDAJE SIĘ ZAWSZE BARDZIEJ ZIELONA. Aha i potwierdzam, że firma się sypie, ale wyłącznie z nieefektywnych pracowników żeby było jeszcze lepiej niż jest

Gruby
@Wieczór

15 Lat w oddziale Szczecin . Bzdura 15 lat temu nie było oddziału.

Konikowo

Ja nie narzekam od 15 lat pracuje w oddziale szczecin mam ponad 4 na rękę. Co prawda za paliwo każą płacić ale jeździć nie musisz. Możesz chodzić po klientach. Jestem zadowolony. Tylko te laptopy mogły by być szybsze bo sie ciagle zawieszają. Ogólnie 5 plus ale tez odchodzę.

Gruby
@Konikowo

to 15 Lat to do tego postu

JA

DKS TO DNO ZWOLNIŁEM SIE PO 1,5 ROKU ODDZIAŁ WARSZAWA TO TRAGEDIA, ZA PALIWO LICZA 1ZŁ. PREMI MI NIE WYPŁACILI NA UMOWIE JEJ NIE MA, ZAROBKI PODSTAWA 1800ZŁ NETTO I TO Z WIELKIEJ ŁASKI, OGÓLENI W BRANZY MÓWIĄ ZE TA FIRMA SIE SYPIE. DYREKTOR ODDZIAŁU WARSZAWA TO PROSTY BEZLITOSNY CZŁOWIEK. Z DKS ODESZLI NAJLEPSI. NIE POLECAM, CHYBA ZE KTOŚ POTRZEBUJE JUZ PRACY I NIE BEDZIE GRYMASIŁ

Jarek

Uwaga. Koniec miesiąca idą zwolnienia.

jureks

Witam wszystkich, a jak sprawa wygląda w Krakowie- ktoś coś wie- bo poszukują PH na teren Małopolski warto do nich aplikować?, jaka Kasa jakie wymogi (da radę wyrobić i zarobić)-- naprawdę jest tak źle jak prawie wszyscy piszą. Jak ktoś się orientuje jak sprawa wygląda w Krakowie będę wdzięczny. pozdrawiam

koko

sa t acy co dobrze zarabiają,ale mają wyniki

TIM

KAM czytaj sprzedawca sprzętów, które drukarze od dawna już znają, chcieli by kupić ale nie mają kasy. Po prostu poszukiwacz jelenia. Zanim sprzedasz okazuje się że już pracujesz w innej firmie. A psycha do wymiany. Jaka kasa, takie auto. Jak policzysz swoje koszty to lepiej w domu siedzieć.

emka1107
@TIM

Jednym słowem mam dać sobie spokój?

emka1107

WItam, Czy może się ktoś wypowiedzieć do do pracy jako KAM przy sprzedaży urządzeń produkcyjnych, poligraficznych? Jak to wyglada, jaka kasa, jaki auto? Pozdrawiam

DKS

Zatrudniłem sie w tej firmie za namowa ,,kolegi,, i był to mój najwiekszy życiowy bład obietnice były wielkie a wykonania żadne słuzyłem tylko jako baza klientów a rozstali sie ze mna niby ze za słabe wyniki choc trudni było je osiagnac gdyż nie mialem słuzbowego samochodu do dyspozycji a ,,kolega,, ograniczał mnie w wyjazdach .firma do dnia dzisiejszego nei rzoliczyła sie ze mna za ostatni miesiac nie wypłacajac mi premii. ogólnie na dizen dzisiejszy zycze im jak najgorzej a temu ,,koledze,, podobnie

rozmowa

Dzięki za informację. Wybieram się na dniach na rozmowę o pracę. Będę czujny i zweryfikuję to o czym piszesz. Dam znać jak było.

mały

słaba ekipa to dks kolego spójrz w lustro

sypie

W takiej dużej firmie to normalne ze jedni odchodzą inni przychodzą taka kolej rzeczy. Czy odchodzą najlepsi hmmm? ?? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W moim dziale jest stala ekipa od lat. Pozdro chłopaki.

Zostaw merytoryczną opinię o DKS Sp. z o.o. - Kowale

• Jak się pracuje w DKS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DKS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DKS Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DKS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DKS Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DKS Sp. z o.o.