Opinie o Gt Poland Sp. z o.o. w Skoczów

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Gt Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Gt Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gt Poland Sp. z o.o. w Skoczów

Czy Gt Poland Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

@Tamara

Pierwsza podwyżka po około 2 latach pracy, około 100-200 zł, pracownicy ze stażem powyżej 5 lat otrzymują dodatek stażowy, zależny od stażu pracy w GT. Umowa na stałe raczej w terminie przewidzianym przez kodeks pracy, wcześniej nie dają.

Czym w Gt Poland Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Ooo
@odpowiedź

I co jest na takiej przerwie? Czy można w tym czasie zejść ze stanowiska pracy i iść np. do toalety lub do kantyny i się napić? Jak te przerwę spędzają pracownicy?

Mieciu Nowy wpis

Zauważyłem że mają prace dla operatora wtryskarek. Praca na trzy zmiany ale wspomnieli coś o godzinach nadliczbowych. Często trzeba zostawać dłużej i płacą wtedy ekstra kasę czy wolne do odebrania? Wiadomo chciałbym dorobić ale nie siedzieć ciągle w robocie.

KANDYDAT

Witam, czy może ktoś udzielić informacji odnośnie zarobków w GT poland w Pierściec? Czy jest to najnozsza krajowa czy może więcej? Czy są dodatki? Jak praca wygląda czy dla kobiety ciężka praca ? Pozdrawiam.

zyx Nowy wpis
@KANDYDAT

Aktualnie w ogłoszeniu jest stawka 4400 zł, czyli ciut-kę więcej niż najniższa. Większość obiecywanych przez pracodawcę dodatków wliczają się w tą kwotę. Nie wchodzi w nią premia roczna wypłacana w lipcu, oraz premia świąteczna wypłacana w grudniu.

@zyx

Rozumiem zatem, że zarówno premia miesięczna, jak i miesięczny dodatek produkcyjny nie powiększą tych 4400 zł brutto, które proponowali Operatorowi maszyn - Pracownikowi produkcji? Co do premii rocznej, to nie wiem, czy bym tu rok przepracował, żeby ją dostać. Przy sprzyjających wiatrach i nieśpiesznym tempie pracy może dokulałbym się do Świąt Bożego Narodzenia.

Kandydat Nowy wpis
@zyx

A ile wynosi taka premia roczna?

Czy Gt Poland Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

pracownica

Tak, produkcja 1 zmiana od 6-14, 2 zm. 14-22, 3 zm. od 22-6, od poniedziałku do piątku. Sobota i niedziela to nadgodziny.

@pracownica

Nadgodziny płatne czy do odbioru jako wolne? Czy może jest dowolność jeśli o to chodzi? No i czy dla chętnych takie nadgodziny czy jednak chcąc nie chcąc trzeba przyjść?

@Teresa

Nadgodziny są płatne, nie do wybrania. Oczywiście dla chętnych, nie można nikogo zmuszać do nadgodzin.

Zofia
@xyz

Każdy weekend można pracować? Czy jedynie w określonych terminach? Trzeba się wcześniej zapisać? Zastanawiam się też na jakiej umowie jest praca? Można dostać umowę o pracę?

@Zofia

Na dzień dzisiejszy każdy weekand na 1 i 2 zmianie w soboty można pracować jako godziny nadliczbowe. Trzeba się zapisywać. Pracownicy otrzymują zawsze umowę o pracę, na początek na okres próbny później jest to umowa na czas określony.

Aldona
@xyz

Wszyscy na taki sam okres mają te umowy o pracę? Czy to już zależy od tego jak pracodawca jest zadowolony? Dużo jest chętnych na te nadgodziny? Bywa tak że pomimo chęci nie ma już miejsca żeby przyjść?

@Aldona

Wszyscy mają takie same umowy, pierwsza na okres próbny, zazwyczaj sa przedłużane, bywa i tak ze pracownik sam rezygnuje. Raczej są chętni na nadgodziny, w tej chwili może przyjść każdy kto się zapisze. Kiedyś były limity.

Grzesiek
@xyz

Sobota i niedziela pisano, że traktowane są właśnie za nadgodziny. A jeśli są płacone + 50, + 100 % stawki podstawowej, to ile ta stawka podstawowa wynosi na ten czas?

@Grzesiek

Stawka godzinowa dla pracowników ze stażem do 2 lat to 17,23 zł, czyli przy pracy w sobotę podwojona jest wyłącznie stawka 17,23 zł, premie i dodatki nie są rozliczane na godziny i podwajane. Sobota, niedziela są 100% płatne, nadgodziny w tygodniu 50%.

Ewcia
@xyz

To staż pracy ma wpływ na wysokość pensji? Powiedz coś więcej o tym, jak to działa. Czy są podwyżki jakieś dla tych, którzy wypracują więcej lat? Na start jak ktoś się przyjmie z większym stażem to ma więcej też?

@Ewcia

Chodzi o staż w GT, po około 2 latach pracy otrzymasz przegrupowanie, potem jest jeszcze jedno. Jest te z dodatek stażowy naliczany po 5 latach pracy w GT, około 80 zł/m-c za każdy rok.

Blondi
@xyz

O co chodzi z tym przegrupowaniem? Czyli dobrze rozumiem, że dodatek stażowy jest naliczany za każdy miesiąc i to jeszcze przez 5 lat? 80zł to już kwota netto?

@Blondi

Po 2 latach pracy w GT wzrośnie stawka z 17,23 zł na aż 18,10 zł/h. Dodatkowo jest około 80 zł brutto/ m-c za każdy przepracowany rok powyżej 5 lat. Czyli jeśli masz staż pracy do 5 lat nie dostajesz stażowego. Jeśli przepracowałeś już 5 lat to masz do każdej wypłaty 80 zł brutto, jeśli przepracowałeś 6 lat jest to 160 zł brutto dodatku miesięcznie, 7 lat - 240 zł dodatku stażowego itd. Zakład w ten sposób docenia starszych stażem pracowników.

Tamara
@xyz

A Ci na prawdę długoletni mogą starać się o bonusy roczne? Czyli podwyżki nie można dostać wcześniej niż po 2 latach? No i nie wiem czy dobrze rozumiem, ale po tych 2 latach umowę na stałe dają?

@Tamara

Teresa

Rok temu podaliście tu stawkę godzinową 15,10 brutto, jestem ciekawa czy na 2023 coś się podwyższyło? I czy poza tym macie jakieś premie albo inne dodatki?

Dawid

16.06 brutto taka początkowa stawka jest

@Dawid

Ile czasu trzeba przepracować żeby stawka mogła ulec zmianie? jest jakieś minimum? Wiesz może jaką stawkę ma się po kilku latach? Generalnie co roku ta stawka jest podwyższana?

Genowefa
@Dawid

16,06 zł? Nie pomyliłeś się? Jest rok 2023, najniższa krajowa jest wyższa.

Zdziś
@Genowefa

No właśnie też miałem zapytać o to. Może chodzi o netto? Aktualna minimalna na godzinę to 23,5 zł brutto, a od stycznia ma być 27,70. Może oprócz podstawy są jakieś premie "wyrównujące"? Albo chodzi o stawki na okresie próbnym?

Firma Gt Poland Sp. z o.o. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko OPERATOR WTRYSKAREK. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.

odpowiedź

GT Poland z dodatków oferuje: dodatek produkcyjny od 40-240 zł, premię 15% płacy zasadniczej, premię za niechorowanie 280 zł, dodatek "wyrównanie do najniższej krajowej" jeśli płaca zasadnicza plus powyższe dodatki w sumie nie osiągają minimalnego wynagrodzenia, a to się niestety zdarza. Po 5 latach pracy dochodzi jeszcze dodatek stażowy.

Tosia
@odpowiedź

To jaka jest tu podstawa pensji, że czasem nawet z dodatkami najniższej może nie sięgać? Czy jakiś inny sposób naliczania wypłaty tu jest?

@Tosia

Stawka godzinowa brutto to 17,23 zł/h, jeśli w miesiącu jest 168h to mamy 2894,64 zł płacy zasadniczej, doliczamy 15% premii, czyli z premią mamy 3328,84 zł, jeśli dodatku produkcyjnego masz 80 zł, to podstawy mamy 3408,84. Do tego jeszcze jest premia za niechorowanie 280 zł, z tą premią wyjdzie powyżej najniższej krajowej, ale jeśli masz chociaż 1 dzień L4 to zamiast premii za niechorowanie pojawia się dodatek o nazwie "wyrównanie do najniższej krajowej". Pomimo wielu dodatków i tak wypłaty są w okolicach płacy minimalnej, a praca jest ciężka, na hali jest gorąco. Już nawet gazety piszą o ciężkiej sytuacji pracowników GT.

Roxi
@odpowiedź

Czy mimo ciężkiej pracy i dużych temperatur, firma spełnia wymogi bhp odnośnie tego? Jak jest gorąco to dają jakąś dodatkową przerwę albo coś, żeby było chociaż trochę chłodniej?

@Roxi

Tak, jest dodatkowa przerwa gdy temperatura przekracza 30 st. C. Obowiązujące przepisy BHP nie określają temperatury maksymalnej w miejscu pracy.

Ooo

Teresa

W komentarzach tutaj widziałam, że ktoś kiedyś podawał stawkę godzinową 15,10 brutto. Ciekawi mnie jaka jest na ten rok? I czy jakieś premie są oprócz podstaw?

@Teresa

Aktualnie najniższa stawka to 17,20 zł brutto. Na zeszłe święta każdy pracownik otrzymał dodatek w formie bonu, w wysokości od 150 do 250 zł, w zależności od stażu (dłuższy staż = mniejszy dodatek). Do marcowej wypłaty dostaliśmy jednorazowy dodatek w wysokości 1000 zł, który szedł w parze z lekką podwyżką, na które z kolei musieliśmy długo oczekiwać oraz targować się z przedstawicielami firmy.

Irena

17,20? A minimalna to nie jest prawie 23 zł teraz na godzinę? Chyba nie rozumiem, jak to działa w takim razie, wyjaśnij jak możesz. Jakie tam w ogóle są umowy u tego pracodawcy?

@Irena

Najniższa krajowa to 3490zł a od lipca 3600zł, trzeba przeliczyć przez godziny w danym miesiącu. Stawka w GT to teraz 17,23 zł/h + 15% premii, + 280 zł premii za niechorowanie + dodatek produkcyjny. Jak komuś nie starcza do najniższej krajowej to robią wyrównania. Zatrudniają na umowy o pracę, a wyrównania są zgodne z polskim prawem.

Ewelina
@pracownica

W necie natrafiłam na ich stare ogłoszenie o pracę na produkcje i pisali jeszcze o dodatku zmianowym. W rzeczywistości jest coś takiego wypłacane? I ile wynosi? W ogłoszeniu pisali też o 3 zmianach - aktualny jest system 3-zmianowy?

@Ewelina

Jest aktualne ogłoszenie, potrzeba pracowników produkcyjnych do zakładu w Pierśćcu - pracownicy z chromowani, wtryskarek, narzędziowni się zwalniają, dlatego trzeba nowych. Dodatku zmianowego nie ma i nigdy nie było. Jest dodatek produkcyjny od 40 zł do 240 zł zależy od działu na który się dostaniesz. Chyba, że pracodawcy chodziło o dodatek nocny obligatoryjny wg kodeksu pracy.

@Ewelina

System 3-zmianowy jest aktualny. Soboty i niedziele płacą nadgodziny.

Maxi 78

Podobno social dobry,wczasy pod gruszą wysokie,czy warto? Jakie stawki godzinowe w GT.Ile można tam zarobić. Skoczów/Pierściec.

@Maxi 78

15,10 brutto godzina

Maria

Witam. Jakie są zarobki na początek? Oraz czy są dodatki typu premia świąteczna, wczasy pod grusza, paczki dla dzieci? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

@Maria

Tak są te dodatki ale tylko raz w roku,a podstawa to dostawać dobre wynagrodzenie co miesiąc tymbardziej przy tych cenach które mamy...

Maxx

Firma kiepska. Nie ma co myśleć o rozwoju. Placa minimalna krajowa. Ewentualnie troszkę więcej dla ludzi z doświadczeniem. Inne zakłady dają wiecej. Motoryzacja upada wiec przyszłości w tej firmie nie widzę. Wloski zarzad który ma w (usunięte przez administratora) pracownikow.

Maja
@Maxx

przez brak rozwoju w firmie co rozumiesz? nie szkolą, nie inwestują w nowy sprzęt, nie zatrudniają bardziej wyszkolonych pracowników ?

Hanna
@Maxx

Włoski zarząd ? To nie polska firma? I jak wysokie trzeba mieć to doświadczenie, ile lat żeby dostać wynagrodzenia więcej?

@Hanna

Włoska firma mająca siedzibę w Polsce,po 18 miesiącach jest przegruppwanie o 1 zł wyższe potem po 42 miesiącach o kolejna 1 zł i koniec

Obecnie firma Gt Poland Sp. z o.o. poszukuje na stanowisko Operator. Czy ktoś składa CV?

Dawid H

Nie polecam firma nie inwestuje w ludzi i maszyny ,wyzysk brak podwyżek pracą ledwo powyżej najniższej krajowej stawki na których się pracuje były atrakcyjne 10 lat temu ,atmosfera pracy zła brak szkoleń i inwestycji

Jerzy
@Dawid H

W ogóle nie ma podwyżek, szansy na awans nawet przez długi czas pracy i dobre wykonywanie swoich obowiązków? Każdy pracownik ma prawo starać się o podwyżkę lub chociaż premie...

Grzesiek

Na jaka umowę można liczyć i jak przedstawiają się finanse?

Dawid
@Grzesiek

Stawka 14,23 brutto umowa na 3 miesiące

Kamila
@Dawid

A co dalej? Można liczyć po tych 3 miesiącach na umowę o pracę na jakiś dłuższy okres?

Agata

@zainteresowana a jaki dział cię interesuje ?

Zainteresowana
@Agata

Produkcja/kontrola jakości

Zainteresowana

Czy są przyjęcia?

Stefan

Tak są przyjęcia

Gutek

Słyszałem, że to dobry pracodawca. Może podpowie mi ktoś czy rekrutują

Kamil

Czy aktualnie macie jakieś socjalne dodatki ? Do podstawy jest premia?

xxx

jest ok

ciekawy
@xxx

jakie zarobki na poczatek jak z premiami mozesz cos wiecej napisac ?

gość

jak się w tej firmie pracuje, są jakies przyjęcia?

Skoczek
@gość

Nie polecam choc moze praca rozna i lekka i ciezka ale atmosfera panujaca nie do zniesienia.... Brak kultury widac od najnizszego szczebla stanowiska do najwyzszego ....nie wiem co w ludziach siedzi by byc tak chamskim ....pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Gt Poland Sp. z o.o. - Skoczów

• Jak się pracuje w Gt Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gt Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Gt Poland Sp. z o.o.
3.2/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Księdza Jana Ewangelisty Mocko 7
    43-430 Skoczów