Opinie o Grupa LEW S.A.

Marta

@Alicja i co z tym sądem? Będziesz miała sprawę? Nie próbujesz dojść do porozumienia z firmą Grupa LEW S.A.? Może warto, żebyś jeszcze raz przedstawiła swoje dowody? Może ktoś się pomylił, bo przecież jesteśmy ludźmi i nikt nie jest nieomylny. Będziesz próbowała czy już prawa trafiła do sądu?

Alicja

W ub.roku podpisałam z tą firmą umowę współpracy - pośredniczenia w sprzedaży w moim biurze doładowań. Współpraca trwała 1 niecały miesiąc - w tym czasie faktury zawyżane, niezgodne z moim rejestrem sprzedaży. Przez wiele lat prowadzenia swojej małej firmy, moja księgowa nie znalazła żadnego błędu w mojej dokumentacji a tutaj tyle błędów w 1 miesiąc. Niektóre błędy w zawyżonych fakturach zostały uznane, inne nie i to nawet takie, wykazane w ich fakturach, kiedy miałam awarię internetu albo sprzedaż była rzekomo wykonana dla dwóch klientów w jednej minucie, co jest absolutnie niewykonalne (klienci moi przychodzą dokonywać różne opłaty a doładowania wprowadziłam kilka lat temu wyłącznie "przy okazji" i dla ich wygody). Przez wiele lat sprzedaży doładowań nigdy nie miałam ani jednej niejasnej sytuacji ze strony poprzedniej (OLE) i następnej po firmie LEW (Payland.net). Teraz firma LEW strasy mnie sądem i in.karami za niesłusznie żądane 298 zł za X. UB. roku. Żadne moje tłumaczenia nie zostały sprawdzone u mnie na miejscu (częstotliwość sprzedaży doładowań jest sprawdzalna nawet na odległość!!!), nie pokazano mi dokumentów, na podstawie których rzekomo sprzedałam więcej doładowań. Rozmawiają z pozycji siły dużej firmy ( o słabej - jak widzę opinii) z małym ale uczciwym pośrednikiem. Jak nie dać się stłamsić? Jestem na 1000% pewna swojej racji. Prowadzę firmę wiele lat i przez tak długi czas moja księgowa nie znalazła w moich dokumentach finansowych ani jednej pomyłki a tutaj w 1 miesiąc tyle błędów. To właśnie ów chaos skłonił mnie do zerwania współpracy z tą firmą. Nienależne żądanie to niecałe 300 zł ale przecież chodzi mi o prawdę i uczciwość... Z drugiej strony straszenie sądem, wyjazdy gdzieś na sprawy w mojej sytuacji (7 lat temu poważny zawał), brak prawnika, warte są tej kwoty? Tak oto moja sprawa może skończyć się niesprawiedliwie dla mnie.

Marta

@Maniek czyli każdy pracownik podpisuje zakaz konkurencji? Czyli ile pracowałeś w firmie Grupa Lew? A po zwolnieniu się nie można zatrudnić się u konkurencji przez 9 miesięcy? Nadal będziesz walczył?

Ryfin
@Marta 22.09.2017 14:41

Uważajcie !!!

Maniek

Witam, szczerze odradzam współpracę z Grupa Lew. Podpisując umowę o współpracy podpisuje się zakaz konkurencji. Okres karencji to 9 miesięcy. Kara za naruszenie zakazu 60.000 zł. W drugą stronę jest wypłata 3.000 netto. I tu zaczynają się schody. Wystawiłem fakturę za zakaz konkurencji i niestety firma odmówiła zapłaty bez podania konkretnego powodu. Oczywiście mogę wystąpić na drogę sądową ale kwota jest taka, że koszty jakie poniosę żeby się z nimi sądzić mogą przekroczyć kwotę na fakturze. Mają się za dużą firmę, a zachowują się jak zwykli osz.... . Pozdrawiam Były współpracownik - oszukany

Marta

@Calineczka dobrze, że zostałaś o tym wszystkim poinformowana na rozmowie, bo też różnie bywa z tym w obecnych czasach. A co chcesz powiedzieć przez twierdzenie, że rekruter Cie nie rozumiał? Mogłabyś podać jakiś przykład?

Calineczka

Jestem po rozmowie rekrutacyjnej, która była małą porażką, bo mam wrażenie, że rekruter nie do końca rozumiał co się do niego mówi. No, ale czasami tak bywa. Nie pierwszy i nie ostatni raz. Chciałam przekazać kilka istotnych informacji, żeby innym było łatwiej się do rozmowy przygotować, bo mnie kilka spraw "zwaliło z nóg". Jest wymóg, ponoć prawny, płacenia za używanie prywatne auta służbowego. Ok, bo już się z tym spotkałam w którejś firmie, że tak również było - standardowo 70 zł/m-c i to jest ok. Niestety GL każe płacić OBLIGATORYJNIE za korzystanie z auta w celach prywatnych (jak się później okazało nie tylko) kwotę 400 zł netto/m-c. Nie omieszkałam poinformować, że z auta (Fabia dwuosobowa z kratką ;) ) w celach prywatnych nie będę korzystać (mam prywatny samochód). Padły więc słowa, że się płaci bez względu na sposób użytkowania. Sytuacja dla mnie niedopuszczalna. Weksle - tak, potwierdzam. Na samochód i, o ile się nie mylę, terminale. Weksle in blanco, oczywiście :) Zakaz konkurencji i ochrona danych osobowych - na 9 miesięcy. Kara umowna 90 tysięcy PLN. Niestety nie ma mowy o wynagrodzeniu lub odszkodowaniu od pracodawcy z ww tytułu. (http://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/odpowiedzialnosc_prawa_i_obowiazki/675831,Odszkodowanie-z-umowy-o-zakazie-konkurencji.html) Podstawa - 2400 zł netto. Przy założeniu realizacji wszystkich planów i targetów (na co najmniej 100%) można liczyć na ok 4000 zł netto. Czy warto - każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Ja dziękuję.

Marta

@123teraz Ty Czy mógłbyś napisać dokładniej co nie podobało się podczas pracy w Grupie Lew? Jakie warunki pracy proponował pracodawca? Co zmieniłbyś w samej pracy?

123teraz Ty

Gorąco odradzam pracę dla tej firmy. Beznadziejnie zarządzana z wygórowanym ego i traktująca wszystkich jak złodzieja. Ktoś wyżej dokładnie opisał jak wygląda wynagrodzenie i praca.

Senior Admin IT na jakiego was nie stać

Ta firma to kiepski żart :) Zostałem zaproszony na rozmowę na stanowisko Administratora IT, umówiony zostałem na rozmowę z Panem X, ku mojemu zdziwieniu wspomniany jegomość nie pojawił się na początku spotkania, przyszedł sobie na ostatnie 5-10 minut nie wdając się zupełnie w kwestie merytoryczne - zapuścił jedynie standardową pogadankę o firmie i tyle. W trakcie spotkania zostałem poinformowany że Pan X prowadzi akurat w tym momencie rozmowę rekrutacyjną z inną osobą *puszczono do mnie oczko*, poleconą przez 'kerownictwo' (nota bene dziwnym trafem że zbiegło się to z moją rozmową, choć firma szukała kogoś rzekomo od ponad 3 miesięcy?) :D. Gdybym był frajer pompką zaraz po studiach to może takie prostackie zabiegi mające na celu wywarcie presji płacowej coś by zwojowały, ale jak to mówią - trafiła kosa na kamień :) To nie koniec, lecimy więc dalej - zaraz na początku spotkania zostałem poinformowany że firma jednak nie szuka Admina IT, tylko Junior Admina IT i Senior Admina IT - dla mnie oznaka albo totalnego braku profesjonalizmu świadczącego o bałaganie organizacyjnym, albo taniego cwaniactwa :). A może jednego i drugiego po trochu! Najlepsze że na rozmowę ze mną przyszło dwóch jegomości z których jeden miał g*wniane pojęcia o IT a pytania jego były żenująco niskich lotów: "dałby Pan radę postawić system operacyjny w tym komputerze?" :D :D :D ...a drugi jak się okazało był ... adminem Unix'owym i domorosłym specem od sieci :D Generalnie rozmowa toczyła by się fajnie gdyby nie fakt że Panowie pojęcia nie mieli o rozwiązaniach stosowanych w produktach firmy Microsoft, nie dawali szansy mi się wypowiedzieć w tematach w których widzieli że czuję się mocny, a drążyli tematy o których wprost powiedziałem że nie miałem do czynienia z produktami - bo nie były w zakresie wymagań przedstawionych w ofercie pracy - próbując wykazać że właśnie te produkty są istotnymi w pracy administratora. Efekt? zostałem oceniony przez tych quasi-speców od Windowsów jako Junior Admin :D :D :D. Brak taktu jednego z nich, który pod koniec rozmowy zwrócił się do mnie per 'kolega' - totalnie obnaża braki w kompetencjach pracowników tej firmy zajmujących 'ważne' stanowiska - bo za takich zwykle uważam osoby oddelegowane na rozmowę rekrutacyjną, w szczególności jeśli ta rozmowa ma mieć charakter stricte techniczny. Aż strach pomyśleć że takie firemki doją kasę z Funduszy Unijnych. Zatem czy polecam tę firmę? Stanowczo tak. Frajerom, lamusom i osobom które nie znają swojej wartości na rynku pracy, chętnie dając się wykorzystać za "dwa-pincet" - tak! Nie pozdrawiam

GRUPA LEW
@Senior Admin IT na jakiego was nie stać 10.04.2017 18:12

Chyba pamiętam rozmowę z Panem bo przyszedłem rzeczywiście na koniec rozmowy. Co do kompetencji to prosiłbym o niewypowiadaniu się na temat czegoś o czym nie ma Pan pojęcia i nie obrażanie innych osób. Rozumiem że do obrażania jest Pan Pierwszy i nie rozumie Pan że szukaliśmy dwóch administratorów Juniora i Seniora i zapewne ta informacja została Panu przedstawiona. Jesteśmy poważną firmą istniejącą już sporo na rynku a dział IT ma kilkunastu specjalistów programistów i administratorów i nie są to przypadkowe osoby. Prowadzimy bardzo ciekawe projekty z poważnym partnerami z sektora telekomunikacji i bankowości tworzymy oprogramowanie posiadamy własne rozbudowane zasoby IT. Rzeczywiście miała miejsce wtedy sytuacja że była druga rozmowa dlatego został oddelegowany jeden z administratorów do rozmowy z Panem, celem weryfikacji kompetencji, został Pan przeproszony za zaistniałą sytuację. Rozmowa nie była z nikim z polecenia tylko była to osoba przysłana przez firmę rekruterską i pech chciał że godziny się nałożyły - tutaj rzeczywiście nasz błąd nie powinno to tak wyglądać. Głównym kryterium zatrudnienia w firmie GRUPA LEW w dziale IT są kompetencje i nic poza tym. Zarobki jak najbardziej rynkowe, nie odbiegają od tych w innych firmach. Co do atmosfery warunków i wynagrodzenia można zawsze zapytać pracowników pracujących w dziale IT jak również tych którzy kiedyś pracowali (tak u nas też zdarzają się rotacje) . W firmie w IT są tu ludzie którzy pracują po kilka lat więc chyba nie jest tak źle. Rozumiem że mógłby Pan ocenić dział IT i ludzi tam pracujących gdyby Pan popracował z nimi choć miesiąc , pana chamski wpis jest jedynie wyrazem Pan frustracji i niezadowolenia z przebiegu rozmowy. Cóż - zazwyczaj takie osoby najczęściej wypowiadają się w Internecie. O ile dobrze pamiętam sprawiał Pan wrażenia miłej osoby a się okazało że to były tylko pozory, i chyba dobrze się stało że nie nawiązaliśmy współpracy.

A jak praca jako administrator w IT? I o co chodzi z tym wekslem, może ktoś więcej coś napisać? Po co to się podpisuje?

Rafał

Uważajcie na tą firmę! nie podpisujcie weksla!

ex

2tys. minus ZUS obowiązkowa działalność gospodarcza, minus podatek daje 1tys na czysto, pełna inwigilacja , 5 raportów dziennie..gps w gracie 2os z kratką, po pół wrak psychiczny i bankrut.........

lwiątko

Nie polecam. Zarobisz 2 koła na czysto po miesiącu. Rekrutacja nie ma końca. Podpisujesz weksel oraz zakaz konkurencji.

Nina

praca PH warunki jaki samochód , da się zarobić ktoś? coś ale konkretnie .

Kamil

Maja wiele ofert pracy, wystarczy ze wejdzie w ogłoszenie i przeczytasz co oferuja i jakie obowiązki będziesz wykonywał, nic trudnego.

Nick

O tym, że firma się rozwija i poszukują nowych sił sprzedażowych.

dondon

W tej firmie rekrutacja nigdy nie ma końca. Rekrutują NON-STOP. To o czymś musi świadczyć.

Chudy

Jestem z woj. Małopolskiego

Chudy

Ktoś może mi opisać jak pracuje się w firmie (na stanowisku przedstawiciela). Jaki jest kierownik, czy produkty łatwo idzie sprzedać i ile idzie zarobić :)

xyz

jaki region?

Fenstebret

Firma złodziejska przedstawiciel daje 6% prowizji od sprzedaży doładowań a następnie cały zysk albo jeszcze więcej zabiera naliczając abonament za jakieś aplikacje 'przestrzegam przed podpisywaniem jakichkolwiek umów handlowych z nimi.

Natalia
@M_Bednarski 01.09.2014 10:52
Szanowny Panie, Bardzo dziękuję, za podzielenie się na forum opinią NT Grupy LEW S.A. z którą miał Pan okazję współpracować...

Panie Marku. To, że ktoś nie ma zdolności profesjonalnego układania zdań i robi błędny, nie oznacza od razu, że jest nie wiarygodny. Jeśli chodzi o Wasze rezerwy i braki, to jednak dużo Wam brakuje do, jak to Pan ujął, "każdej firmy". Inne firmy są mimo wszystko dużo bardziej rzetelne od Grupa Lew. A jeśli są osoby, które nad tym pracują, to bardzo współczuje takich pracowników. Nie wiem czy to ich brak kompetencji, czy jest to celowe zagranie, ale nie wykonują swej pracy odpowiednio, jeśli Macie te swoje "rezerwy i braki", i nie ma co mydlić oczu Panie Marku, dużo większe od konkurencji. W 100 % zgadzam się z osobą xxx.

Natalia
@M_Bednarski 01.09.2014 10:52

xxx

Żadnego rodzaju współpracy z tą firmą nie polecam, a jak już to proszę uważać co podpisuje się najlepiej z prawnikiem.

fghm,h

polecam wszystkim(usunięte przez administratora)

pytający

lk;oihglikuv - 2013-01-15 20:47:49 Zgodzę się z przedmówcą.Wszystkim chcącym pracować polecam weksle, które musisz tu podpisać.Witaj, z jakiego rejonu zostałeś rekrutowany, post dodany wczoraj więc zapewne świeża sprawa. i jak zapatrujesz się na współpracę ?

lk;oihglikuv

Zostaw opinię o Grupa LEW S.A. - Częstochowa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grupa LEW S.A.