Opinie o DBK Sp. z o.o. w Olsztyn

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie DBK Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie DBK Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DBK Sp. z o.o. w Olsztyn

Miarka się przebrała, mam dość oszukiwania mnie jako pracownika ! Wiecznie obcięte premie ! Zwykły wyzysk.

Obserwator

Mogę coś powiedzieć o wypłatach wynagrodzeń w tej śmieciowej spółce : Między oddziałami na tych samych stanowiskach różnica 5-7tyś . Oczywiście kłamania ciąg dalszy że tak nie jest . I przychodzi dzień wypłaty obcięte 500 . Omijać szerokim łukiem!

Czemu? Poważnie pytam, bo chce się przyjąć:/ Ostatni wpisy kategorycznie odradzaja tu robotę, podobnie jak ty… ale zero konkretów.. tobie tez firma coś zapewniła a jak przyszło co do czego to się inaczej okazało?

Pracownik Nowy wpis

Opowiem najśmieszniejszy żart o tej firmie. „Jesteśmy pracodawcą pierwszego wyboru” - z trzy osobowym działem HR, który miesiąc po zatrudnieni ma cię gdzieś, a na czele działu pupilek zarządu.

Mech Nowy wpis

(usunięte przez administratora)mechaników z pieniędzy na każdym kroku, nadgodziny premie w czasie urlopu itp A sam dyrektor oddziału ...sprzedaje część złomu i bierze kasę do własnej kieszeni... nie ładnie Panie K...

Wizja Nowy wpis

Jak dla mnie to to co się dzieje w tej firmie to jakaś komedia. Ludzie odchodzą jeden po drugim i to nie tylko na BOK ale w całej firmie. Nie szanują stałych pracowników myślą że nowymi zastąpią poprzednich... niestety ale nowi pracownicy widzą poziom zakładu i podejście do pracownika... liczby same mówią za siebie - ponad 10 osób odeszło w ubiegłym roku a w tym już 5... o czymś to świaczy.. NIE POLECAM

Jaka atmosfera jest między działami w DBK Sp. z o.o.?

Dbk

Parcie na wynik kosztem zdrowia i poświecenia pracowników. Bez podstawne ucinanie premii mimo zaangazowania pracowniķów. Majac do wyboru innne propozycje nie pchajcie się w to szkoda zdrowia i czasu. Ps : Długoletni pracownik .

Sonia Nowy wpis
@Dbk

czyli ucinają premię i nie mówią za co? ile w stanie są uciąć z tej premii? no i jeśli jesteśmy już przy systemie premiowym, napiszesz za co one są przyznawane i czy ta premia co miesiąc jest gwarantowana?

Cześć, widzę w ogłoszeniu na magazyniera, że praca jest po 8 godzin, w systemie jednozmianowym? Byłoby super, a naprawdę rzadko można znaleźć taką pracę na magazynie, no ale chciałbym wiedziec, jak to faktycznie w praktyce wygląda. Raz poszedłem do firmy na 8 godzin a po czasie oczywiście wyszło, że jednak będą 12.

@Obserwator

A od czego zależy ile się zarobi w sumie? W sensie dlaczego to zależy od miasta ? Szukają na elektromechanika i widzę ze oferują w ofercie spoko zarobki plus benefity i premie. To do jakiego oddziału według ciebie najlepiej się dostać ?

Obserwator

Szczerze, nie potrafię odpowiedzieć dlaczego tak jest . Podczas zatrudniania też złote góry miałem obiecane , kilka lat pracy zweryfikowało co i jak . Ogółem szkoda czasu . Pozdrawiam

@Obserwator

To co takiego Ci obiecywali i jak w rzeczywistości to wyszło? Możesz podać jakiś konkretny przykład? Ale chyba nie pracowało się aż tak źle, skoro kilka lat pracy tam wytrzymałeś?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w DBK Sp. z o.o.?

Co sądzicie o oddziale w Legnicy/Lubinie?

Ilona

O co chodzi z tym komentarzem o ucinanie premii, serio coś takiego ma miejsce? Interesuje mnie głównie oddział w Gdańsku, myślę czy nie aplikować na stanowisko doradcy serwisowego. Jakie jest teraz wynagrodzenie i ile procent premii co miesiąc? Wymagają prawa jazdy, pewnie jakieś odwiedziny u klientów konieczne. Auto do takich podróży zapewnia firma?

Mariusz
@Ilona

Trzymaj się od tego (usunięte przez administratora) z daleka. Ciągła nagonka na plany które są mega wysokie i nieosiągalne. Wieczny stres i nadgodziny.. nie bez powodu uciekają z tąd dlugoletni pracownicy.

Krista
@Mariusz

Szczera prawda. Wiele więcej bym tu dodał za minusy, ale szkoda czasu na tą firmę. Zarządzający tą firmą albo robią otoczkę żeby prezes nie wiedział co się tu dzieje albo wie i udaje że wszystko jest o.k.

Ilona
@Mariusz

Do ciśnienia planów sprzedażowych jestem dość przyzwyczajona, ale serio takie nieosiągalne są w firmie? Na pewno zdarzają się lepsze miesiące? Dla mnie jednym z większym plusów takiego stanowiska jest właśnie praca na własne wyniki, ale słabo jeśli się nie da :/ Te nadgodziny to chociaż płatne czy do odbioru?

Mariusz
@Ilona

Niby do rozliczenia ( do odbioru) ale nikt tego jeszcze nie widział. Co do wykonania planów.. Sama zobacz na opinie pracodawcy i sobie odpowież na pytanie.

Kriss

Czy ktoś może wypowiedzieć się o oddziale DBK Ruda Śląska? Warto starać się tam o pracę na stanowisku mechanika?

Jakie są mocne strony pracodawcy DBK Sp. z o.o.?

Franciszek

MOCNE parcie na słupki, stanowczość w ucinaniu premii, zdecydowane traktowanie człowieka przedmiotowo. O słabe strony nawet nie pytaj...

@Franciszek

Ja to bym jednak zaryzykowała pytanie o te słabe. Tyle że fajnie jakby nie były naciągane. Dasz radę się odnieść?

Maxim

Słabiutko umawiasz się na pensje netto a po przyjściu do nich dostajesz tyle na umowie brutto plus premia uznaniowa, kiedy zrezygnujesz wypłacają tylko minimum, moim zdaniem to (usunięte przez administratora) . Uważajcie

@Maxim

Co do tej kwoty to słabo, bo idzie się serio rozczarować w takiej sytuacji... :/ Ale podpisywać to tego nikt nie każe? Nie można dalej jeszcze czegokolwiek wynegocjować?

Franciszek
@Magdalena

Pani Magdalena to chyba z jakiegoś działu HR/PR? Nie idzie negocjować, bo "firma ma takie zasady".

Arielas

Nie polecam tego (usunięte przez administratora). Mimo świetnych wyników danego działu premia jest ucinana ze względu na niewyrobienie normy innego działu - taki pakiet motywacyjny xD. Szkolenia dla mechaników to jakiś żart - prezentacja w komputerze a później 3 pytania odnośnie tego co się widziało. (usunięte przez administratora), na najwyższych szczeblach zatrudniani kretyni, którzy w ogóle nie znają się na mechanice a na tabelkach. Gdy serwis świeci pustkami kierownictwo szuka dziury w całym, mimo że kanały świecą czystością niczym kapliczka w Licheniu zawsze znajdą powód do przyczepki i zjebki, obcinają pensje. Za 3000-3500 lepiej iść na taśmę bez wiedzy niż męczyć się fizycznie i głownie psychicznie w obozowisku, NIE POLECAM PRACY. Oddział Suwałki.

Ruda
@Arielas

Nieprawda! Jest w pyte!

@Ruda

To skoro jest tak dobrze, jak uważasz, to napisz coś więcej z Twojej perspektywy jak to wygląda, z góry dzięki :)

Tomeczek
@Ruda

W pyte to było za starego kierownika, teraz tam jest stypa !

Ruda
@Marta

Premie są uznaniowe - więc to dyrektor uznaje czy są czy ich nie ma - normalka. Zjebki, straszenie o ucinaniu premii i ciągłe narzekanie to taki system motywacyjny - im bardziej Cię (usunięte przez administratora) tym bardziej masz się przykładać - tak to działa. Jeśli nie działa to znaczy, że winni są wszyscy poza "kierowniczkom" i dyrektorem. Poprzedni komentarz był przekorny. Potwierdzam jednak, że nie warto tam szukać zatrudnienia, znacznie lepiej jest zatrudnić się w mniej wymagającym zawodzie gdzieś w tartaku lub na linii niż spełniać ich debilne zachcianki, pracować na dwie zmiany (plus dodatkowe dyżury wyjazdowe - praktycznie niepłatne) i wyrabiać niezależne od nas mechaników normy przerobionych aut. Jestem zdania, że ci, którzy tam nadal pracują cierpią na syndrom sztokholmski. 3majcie się tam, oby szybciej do wymiany kadry zarządzającej.

@Ruda

A kiedykolwiek się wymieniła?

@Magdalena

Ostatnio w sierpniu zeszłego roku.

Aguu

Staram się na stanowisko Referent w dziale księgowości warto? Wiadomo jak z zarobkami? Ktoś coś powie....

John

Szukają ludzi do pracy na różne stanowiska. Pierwsza rozmowa rekrutacyjna jest zdalna i trwa około 30-40 minut. Za każdym razem zapewniają ze niezależnie od wyniku rozmowy będą informowac czy kandydat przechodzi do następnego etapu czy też nie. Niestety mają ludzi gdzieś i nic nie informują. Z takim podejściem do kandydata od razu widać jakie mają podejście do pracownika. Szukają ludzi młodych z doświadczeniem za najniższą krajową

BS
@John

Opinia zawiera istotne informacje na temat rekrutacji i oczekiwań firmy. Pomoże w rezygnacji z próby złożenia CV.

Aninim

Byłem na rozmowie , specjalista wsparcia IT, dla mnie był to czas stracony, ponieważ podawałem na portalu pracuj.pl jakie chce widełki i mimo to zaprosili mnie na rozmowę tylko po to by powiedzieć , ze to za dużo , po drugie brak informacji zwrotnej, a podczas rozmowy zapewnili ze na pewno oddzwonią, bo zawsze to robią

@Aninim

To ile Ty chciałeś zarabiać? Że uznali, że to za dużo...

Jake

Bylem na rozmowie o.prace na serwisie ,ten caly Dyrektor i jego pytania są smieszne,powinni zatrudnic kogos kompetentnego do zatrudniania pracowników dobrze że się nie zdecydowałem bo widze że tną pracownikom serwisu płace częśc pewnie się zwolni a co co pobrali pożyczki firmowe muszą orać

Lakiernia dbk
@Jake

Pracuje na lakierni jakis czas ... Ostatnio byla impreza firmowa a nas nie zaprosili !!! Wiem kto był i jak to bylo finansowane . 1 . Wyworżnie złomu bez faktury . 2. Impreza niby firmowa ale nie wszyscy zaproszeni . 3 . Na imprezie z dbk bawią się nie wszyscy pracownicy z grupy dbk tylko nawet byli pracownicy fal...ko ;-) i impreza też u byłego pracownika fal.ko A jak impreza prywatna to jest kradzież złomu a jak służbowa to daj faktury i udokumentuj tą impreze ;-)

Lakiernia

Dobrze ze potwierdzasz że dochodzi do takich przekrętów :-)

Do cioty z lakierni

8 rano na hali mana .. zapraszamy

Kazik.
@Lakiernia dbk

Falco to firma paliwowa Znam ja na wylot. Zawsze oszukiwali na dostawach paliw. Dorobili się na dostawach paliw na stacjach. Latem przy dostawie w upał brakowało przy 5000litrach 200 litrów.

KOWALSKI

Po przeczytaniu wszystkich komentarzy widać , że tą firmę trzeba omijać szerokim łukiem . Telefonowałem w sprawie rekrutacji , 3 x razy połączenie odrzucone z wiadomością ( nie mogę teraz rozmawiać ) - żadnego kontaktu zwrotnego , cóż........ w sumie to dobrze , bo po przeczytaniu opinii widać co to za firma , nie ma sensu współpracować z tak lekceważącym stosunkiem na wstępie . Serdecznie nie polecam również po rozmowie z pracownikami którzy pracujà obecnie w firmie .

Co sądzicie o ostatnich zarobkach ? Może coś firma wytłumaczyć jak mamy przeżyć .My którzy pracują dla dobra serwisu . Mamy cały czas tyle samo roboty. Koronawirus ??? Pracowaliśmy , obslugiwalismy. A tu co ? Dwie transzę wypłaty i suma ochłap ????? Czemu tak ? Nie polecam ... Mam nadzieję że firma zrozumie błąd...

DBK

Zgadzam się. Od kiedy TU wziął się za serwis to trzeba ciągle walczyć o kasę. Chłopaki z części mają to samo. Już nawet wolą oddać auto klienta do innego serwisu niż do DBK. GS ciągle próbuje udowodnić że nie należą się nam te pieniądze. Wcześniej tak nie było. Teraz (usunięte przez administratora) na maxa. Nie wiem ci się dzieje. Mamy formum w necie z chłopakami z całej polski i widzę, że ci co odeszli do innych serwisów chwalą sobie pracę i przede wszystkim spokój.

Zostaw merytoryczną opinię o DBK Sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w DBK Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DBK Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DBK Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DBK Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DBK Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DBK Sp. z o.o.