Opinie o Action

Po rozmowie kwalifikacyjnej odnioslem wrazenie ze prezesi zarzadzaja firma po polsku czyli wszystko robia sami a szefowie dzialow nie maja samodzielnosci. Nie chce podawac szczegolow rozmowy ale oceniam ja jako wielce nieprofesjonalna. Stracilem czas.

renata

A jak w tej firmie wygląda polityka zatrudniania ludzi 50+. Czy ktoś w wieku 55 lat z wykształceniem logistycznym i biegłym niemieckim ma szanse w dziale eksportu importu - gdziekolwiek, byle z faktycznym wykorzystaniem języka ? Czy firma ma politykę twz " młodego dynamicznego zespołu " - czytaj : po prostu - młodzi i wystarczy ? Czy występuje w tej firmie dyskryminacja ze w,błędu na wiek, że najpierw, to wcale nie przyjmą, a jak już przyjmą, to za niższą pensję w zamian za wyższe wymagania niż od młodych ? Teraz pracuję w takiej firmie, gdzie muszę się godzić na znakomicie niższą pensję i jawnie więcej obowiązków niż młodzi wykonujący tę samą pracę i mnie to finansowo, a jeszcze bardziej - moralnie uwiera i chciałabym zmienić, ale nie z deszczu pod rynnę.

marek

wiecie co, ogólnie firma całkiem dobra, tylko dlaczego zakładają, ze ktoś kto zajmuje si e redagownaiem serwisu internetowego musi być niepełnosprawny? to już jest lekka dyskryminacja moim zdaniem,a takie kwiatki mają miejsce we Wrocławiu (usunięte przez administratora)

@marek

wpis nie dotyczy ACTION S.A. a innej spółki Blue Action, ACTION nie posiada i składa ofert do pracy we Wrocławiu

Wojtas

Hehe To nie my:)

Czy po rozmowie w Action rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
WOJTEEK

oj bardzo przepraszam i dziękuje za szybką odpowiedz pozdrawiam

zainteresowana

Witam, zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko asystentki w dziale eksportu. Proszę o informację o możliwościach awansu, rozwoju kariery w firmie.

@zainteresowana

Witam, dziękujemy za zainteresowanie stanowiskiem Asystentki w Dziale Eksportu. Jest to dział sprzedaży zagranicznej więc rozwój jest w kierunku specjalisty ds. eksportu. Nie wykluczamy możliwości rozwoju do innych działów, a przy znajomości języka niemieckiego nawet do spółki zależnej w Niemczech - ACTION EUROPE.

zainteresowana
@Action

Dziękuję, ale proszę o rozwinięcie tematu. Czy jest jakaś sztywna ścieżka kariery? Jak działają awanse? Czy musze przeproacowac jakiś konkretny czas na stanowisku asystentki?

@zainteresowana

Oczywiście możliwości awansu istnieją. W spółce nie ma sztywnej drabinki awansu. Natomiast funkcjonuje dobrze działająca rekrutacja wewnętrzna. Większość menedżerów, również osoby pracujące obecnie w Zarządzie, to osoby, które wcześniej pracowały u nas na niższych stanowiskach. W wypadku stanowiska, na które chce Pani aplikować, naturalnym awansem byłby młodszy specjalista ds. eksportu, co najczęściej dzieje się po 1 roku pracy.

WOJTEEK
@Action

Witam mam pytanie do zarządu action czy wy wiecie że firma van CZY WIECIE O TYM FAKCIE CZY TEŻ TO UKRYWACIkoppen van eijk z którą współpracujecie wysyła do waszego magazynu w Zwaagdijk w 90 procentach kryminalistów .ludzi po wyrokach więzienia i po bardzo ciężkich przestępstwach nawet takich jak zabójstwo.Koordynatorka z van koppen oddział zwaaagdijk załatwia prace znajomym własnie z takiego środowiska.W biurze van koopen nie trzeba dołanczać do cv zaświadczenia o niekaralności .Osobiscie pracowałem w action i zostałem okradzoiny z telefonu kom kiedy zgłosiłem to koordynatorce powiedziała żebym jej głowy nie zawracał bo jak się nie zamknę to z roboty z akciona wylecę .PYTAM WAS E BO PODOBNO JESTEŚCIE FIRMĄ PRZYJAZNĄ LODZIĄ .DLACZEGO NIKT TEGO NIE SPRAWDZA .LUDZIE Z VAN KOPPEN PRZYCHODZĄ DO WASZEGO ACTION POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW I ALKOCHOLU .CZEKAM NA INFO W TEJ SPRAWIE I INFORMUJE WAS ZE BĘDE OPISYWAŁ TĄ SPRAWĘ DO CHOLENDERSKIEJ GAZETY I DO PRACOWNIKÓW Z ACTION Z Z ZARZĄDU POCHODZENIA HOLENDERSKIEGO BO ICH TA SPRAWA POWINNA ZAINTERESOWAĆ CO DZIEJE SIĘ W ACTION.

@WOJTEEK

Witam, w odpowiedzi na Pana pytanie informujemy, że firma ACTION z Holandii (ACTION NL z Zwaagdijk), o której Pan pisze, nie jest w żaden sposób powiązana z ACTION S.A. w Polsce. Powyższe zarzuty prosimy przekierować bezpośrednio do właściwej firmy. Jest to jedynie zbieżność nazw. ACTION SA nie posiada oddziałów w Holandii.

Anty Action

Czyli obchodzicie prawo zawężając okres wyliczając tylko średnia z miesiąca , wybierając miesiąc w którym nie ma premii (w tej firmie jest co 3miesiace).... Przewrotne to, trochę sprytne ale nie do końca. Bardziej to nadużycie prawa niż jego interpretacja. I tak na każdym korku w Ekszion.......

@Anty Action

Wszystkie wyliczenia prowadzone są zgodnie z: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz. U. z dnia 9 stycznia 1997 r.)

Janszek

szukaj: czytaj uważnie i czytaj posty innych to nie "mój przypadek" tylko "reguła" w tej firmie. analogiczną sytuację, tylko w dziale magazynowym opisuje Minona - 2014-12-24 08:56:31 jak firma nie płaci wyższych stawek za nadgodziny , zmuszając pracowników do podpisywania jakiś kwitów, że niby te nadgodziny to są na wniosek pracownika (what?!?!)

Janszek

Aha - i ten ośrodek wypoczynkowy dla pracownikow.... :) tam szczury byłyby sie zamieszkać w tym syfie i boazerii z lat 60tych.....nikt tam nie jeździł bo to wstyd by był i strach .

Janszek

Mnie nie podobało sie jako pracownikowi ze zarząd tej firmy potrafił podnieść mi plany kwartalne w środku okresu rozliczeniowego o 40% , gdy za dobrze szło. Co skutkowało wypłata premii o 30% mniej niż gdyby nie zmieniali planów ( lub inaczej - zmuszali mnie do zmany tak jak zmuszają ludzi do podpisywania nadgodzin na magazynie) taka oferta nie do odrzucenia Inna sprawa to wynagrodzenie za urlopy . Nie wiem jak oni to liczą ale za urlop dostawałem średnia z podstawy - bez wliczania premii w średnia . To jakaś kpina. Do tego kompletny brak klimatyzacji duchota w blaszanej puszce temperatury po 30 stopni i odpowiedzi z kadr typu tego co tutaj - klimatyzacja jest i ch.... Ze 30 stopni. Jest i juz. Uwierz w to:)))))

@Janszek

Wynagrodzenie za urlop wylicza się z podstawy i składników zmiennych wypłacanych w okresach nie dłuższych niż 1 miesiąc, stąd wypłaty premii kwartalnych nie mogą być wliczone do dodatku urlopowego.

Minona

Witam, jako ze pracuje w action na stanowisku magazynier od dluzszego czasu, chcialbym podzielic sie z wami moja opinia na temat tej firmy. Postaram sie zachowac bezstronnosc, bo mimo wielu nazekan pracuje mi sie tutaj calkiem dobrze, i nie zamierzam zmieniac zatrudnienia. Zanim sie zabralem za pisanie tej opinii przeczytalem wszystkie poprzednie komentarze, zwlaszcza te napisane przez Action. Jest tam kilka klamstewek, ale wescie pod uwage ze osoba ktora je pisala tez tam pracuje i nie pisala anonimowo. UMOWA A wiec jak sie pracuje na magazynie w Action. Swiezo zatrudniony pracownik dostaje umowe zlecenie na okres probny 3 miesiecy. Oczywiscie osoby niepelnosprawne dostaja umowe o prace (tez na 3 miesiace), Jesli pracownik jest ok, to zazwyczaj po tym okresie dostaje kolejna umowe, juz na umowe o prace na pol roku, pozniej na rok i na czas nieokreslony. Ba - magazynier po 10 latach pracy dostaje nawet zegarek :). Oczywiscie sa wyjatki, np. kolega ktory od ponad roku robi na zleceniu albo inny ktoremu co miesiac dawali umowe zlecenie az wkoncu (kiedy byl juz niepotrzebny) mu podziekowali. Jest tez kilku pracownikow ktozy umowe o prace dostali od pierwszego dni bez zadnego znanego mi powodu. Pamietam tez pracownika ktory przez ponad miesiac nie dostal zadnej umowy az wkoncu odszedl (ale wyplate dostal normalnie). Sa to oczywiscie wyjatki i poszczegolne przypadki to nikly procent wsrod ludzi zatrudnionych na stanowisku magazyniera. GODZINY PRACY Sa 2 zmiany od poniedzialku do piatku, od 8 do 16 i od 15 do konca pracy. W sedzonie przedswiatecznym, czyli listopad grudzien, konczylismy nie raz robote okolo 2-4 rano. Poza sezonem, zdazalo sie konczyc 21-22, ale raczej zawsze jest to 23:00. Zdazaja sie tez soboty pracujace, dla osob chetnych placone podwojnie za godzine (tzw. setki). Zazwyczaj w sobote pracuje sie od 7 rano, wiec jesli ktos w piatek ma na druga zmiane i zadeklarowal swoja obecnosc w sobote to moze wyjsc do domu o 23:00 i nikt mu tego nie bedzie mial za zle. Na pierwszej zmianie nadgodziny to zadkosc, ale zdaza sie kilka razy w roku. WYNAGRODZENIE Dla uproszczenia wszelkie kwoty bede podawal w Netto. Poczatkowy pracownik na zleceniu, czy umowie o prace dostaje okolo 1600zl. Po przepracowanych 2 miesiacach dochodzi rowniez premia uznaniowa (~500zl). Nadgodziny dla osoby na umowie zlecenie sa platne jak za zwykle godziiny pracy, a osoby na umowie o prace dostaja 50% dodatkowo za godzine nadliczbowa i 100% za nadgodziny po 23:00. Przynajmniej teoretycznie. Mimo ze wyplata zawsze jest na czas (zawsze 10 dnia miesiaca, chyba ze wypada w weekend to wczesniej) to jednak nie zawsze wszyscy sa zadowoleni. Zacytuje "Pracownicy, którzy wypracowują nadgodziny otrzymują regularnie wynagrodzenie lub mogą odebrać je jako dni wolne" Jest to bzdura gdyz nadgodziny nie zawsze sa wyplacane tylko odbierane. Po prostu pracownik dostaje kwit o odebranie nadgodzin z gory przez firme nazuconymi dniami i "musi" go podpisac. To oczywiscie wyglada jak by sam skladal wniosek przez co nadgodziny sa odbierane 1 godzina za 1 godzine, a nie 1 za 1,5 tak jak to powinno byc w przypadku kiedy to firma wymusza odbior godzin zamiast pracownikowi zaplacic. Oczywiscie zgodnie z kodeksem pracy, tak naprawde nie musi tego podpisywac, ale do tej pory nikt nie odwazyl sie nie podpisac bo nie chce stracic premii, albo pracy, a podejzewam ze takie bylyby tego konsekwencje. Dodatkowo nadgodziny sa wyplacalne "teoretycznie" kwartalnie, ale tak naprawde do tej pory nie potrafie rozszyfrowac jak to jest liczone, raz placa co miesiac, raz co trzy, a i przy tym sporo odbieraja. Za to za soboty jest placone zawsze przy wyplacie co miesiac i tych godzin nikt pracownikowi nie odbiera. Pozatym raz do roku dochodzi karta podarunkowa na swieta (okolo 500-700zl) dla pracownikow z umowa o prace. W skrocie - ile zarobi magazynier w Action? Z poczatku 1600, pozniej z premia 2100 + okolo 200zl za kazda przepracowana sobote (przez wiekszosc roku przynajmniej jedna miesiecznie, a w listopadzie byly chyba az 3, przypominam ze to tylko dla chetnych). Po okolo 2 latach dochodzi podwyzka (200zl brutto), pozniej o podwyze ciezko. Moje wyplaty byly rozne, najgozej 1600, srednio 2400, najlepiej ponad 3000. BENEFITY Niewiele wiem na ten temat, kilka komentarzy wyzej Action wymienilo kilka z nich, szkoda tylko ze nie napisali jednego - benefity dotycza chyba tylko pracownikow biorowych, bo napewno nie magazynierow. WARTO CZY NIE? Ja jestem zadowolony, niektorze odchodza po miesiacu, a sporo osob pracuje ponad 10 lat. Kwestja indywidualna. Chetnie przeczytam odpowiedz Action. Pozdrawiam.

@Minona

Dziękujemy za przedstawienie swojej opinii na temat pracy na magazynie. Niektóre szczegóły zawarte w wypowiedzi nie są zgodne z prawdą co może wynikać z braku informacji. Praca na magazynie Action jest od poniedziałku do piątku na 2 zmiany 7-15 i 15 - 23 (czasami dłużej w zależności od ilości pracy). W magazynie nie ma premii uznaniowych, jest to efekt za wyniki pracy wyliczany przez kierownika. Można zarobić więcej niż w opisywanym przypadku, nawet dodatkowo do 50% podstawy. Nadgodziny mogą być odbierane, zależy to od organizacji pracy na magazynie, lub wypłacane maksymalnie w przeciągu 1 kwartału. Odbiór nadgodzin ustala kierownik - za 5,5 nadgodzin otrzymuje się 1 dzień wolny. Podwyżka po 2 latach jest w wysokości 300 zł brutto. Benefity dotyczą wszystkich pracowników Action. Zapraszamy po informacje.

dziękujemy za docenienie i chęć aplikacji. Każde stanowisko posiada inne widełki płacowe. Proszę o bezpośredni kontakt (rekrutacja@action.pl), abyśmy mogli porozmawiać o pracy na konkretnym stanowisku.

kandydat

dziękuję za odpowiedź. proszę też o informację. mam jeszcze pytanie czy w całej przestrzeni biurowej u Państwa zamontowana jest klimatyzacja? bylem na spotkaniu rekrutacyjnym w wakacje i w jednej cześci nie było a firma to blaszany budynek. ja mam problemy z ciśnieniem i ta informacja jest dla mnie istotna. Proszę o informację czy wszystkie działy biurowe mają zainstalowaną klimatyzację? Jeśli nie to które mają a które nie mają, to będę wiedział gdzie kandydować

@kandydat

W całym budynku biurowym ACTION jest klimatyzacja.

antykłamca
@Action

klimatyzacja w całej firmie? bezpłatne benefity? życzę Wam aby odpowiednie instytucje rozliczyły Was z informacji , które tutaj podajecie,

Witam. Czy język niemiecki ma bardzo duże znaczenie? Zależy nam na pracy w tej firmie jednak znamy jedynie podstawy języka niemieckiego ale język angielski znamy komunikatywnie. Z góry dziękuję za odpowiedź

@Kasia

Witam, język niemiecki ma kluczowe znaczenie na wybranych stanowiskach np. Asystent/ka w Dziale Exportu. Konieczność znajomości języka niemieckiego zaznaczamy w ofertach pracy.

kandydat

Action: jakie benefity pracownicze (finansowane nieodpłatnie przez pracodawcę) posiadają wszyscy pracownicy zatrudniani na umowę o pracę>?

@kandydat

Firma ACTION oferuje korzystanie z siłowni i sali squash na terenie firmy, są również świadczenia z ZFŚS - między innymi możliwość wypoczynku w ośrodku nad jeziorem. Dla niektórych osób benefitem może być również darmowe miejsce parkingowe. Prowadzimy szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne dla pracowników. Organizujemy kursy językowe dla pracowników. Ponadto udostępniamy do wykupienia Kartę Multisport, ubezpieczenie zdrowotne i grupowe.

@Action

przepraszam, ale ja pytałem o świadczenia NIEODPŁATNE, czy na pewno za żadne z wymienionych przez Was pracownik nie musi dopłacać z własnej kieszeni? jesli tak, to praca dla Was jest nie lada luksusem. ale poważnie: najpierw piszecie że "oferuje" a potem że "udostępnia do wykupienia." Proszę o precyzję. CO JEST UDOSTĘPNIANE BEZ ŻADNYCH DODATKOWYCH OPŁAT?

@kandydat

Pracownikom bez opłat oferujemy korzystanie z sali squash, różne świadczenia z ZFŚS, miejsce parkingowe, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne. Za niewielką opłatą oferujemy korzystanie z siłowni na terenie firmy. Koszty kursów językowych odbywających się na terenie firmy są dzielone między pracodawcę i pracownika. Udostępniamy do wykupienia przez pracownika Kartę Multisport, ubezpieczenie zdrowotne i grupowe.

Action

Na drugiej zmianie, jak napisaliśmy, jest więcej pracy, dlatego też większość pracowników pracuje na drugą zmianę. Zapraszamy do złożenia aplikacji, największe jest prawdopodobieństwo pracy na drugą zmianę. Zarobki omawiamy podczas spotkania osobistego (jest to podstawa i efekt zależny od wyników pracy).

W Serwisie ACTION praca jest na jedną zmianę od 8 do 16, na Magazynie praca jest na dwie zmiany 7-15/15-23. W zależności od ilości pracy ilość pracowników na drugiej zmianie może być większa. Pracownicy, którzy wypracowują nadgodziny otrzymują regularnie wynagrodzenie lub mogą odebrać je jako dni wolne. Praca na drugiej zmianie wymaga większego doświadczenia i umiejętności dlatego częściej przydzielani są na nią pracownicy o długim stażu.

praca na stanowisku magazyniera jest dwuzmianowa pierwsza zmiana pracuje 8 godzin a druga od 16tej do końca bywa że i do 5 rano. a chodzi mi o to że większość pracowników od paru lat pracuje tylko na tą drugą zmianę! a jak przychodzą nowi to dostają prace zmianową

Heniek

witam chciałem dowiedzieć sie ile jest zmian na stanowisku SERWISTANT jest to dla mnie bardzo istotna informacja ze względu na dojazd do pracy oraz reszte mojego życia osobistego. Oczywiście liczę na prace w systemie jednozmianowa ale niestety to nie ja ustalam grafik w tej firmie :D bardzo proszę o odp jak najszybciej :d bo jesli jest to praca w systemie dwuzmianowym to szkoda fatygi i zawracania im czasu niestety w ofercie pracy nie było informacji o ilości zmian

@Heniek

Praca na serwisie jest jednozmianowa od 8 do 16.

Rafał

Mam znajomego, który pracuje w Action, a ze względu na jego bardzo pozytywne opinie o samym miejscu pracy i możliwościach rozwoju, sam zacząłem szukać zaczepienia w spółce. Wiadomo, że kontaktu z użytkownikami forum będą szukać Ci, którzy poczuli się niedocenieni lub wdali się w jakieś konflikty. To taka nasza ludzka tendencja, przynosząca największą ulgę po porażkach. Jak jesteśmy niezadowoleni to musimy kogoś obsmarować i zrzucić na niego winę, bo sami przecież nie mamy sobie nic do zarzucenia, nie mówiąc już o tym, że o pozytywnych rzeczach nie mamy czasu napisać czego najlepszym przykładem są fora wycieczkowe. Tam to się dopiero wylewa wiadro pomyj, a pozytywnych opinii brak, bo „się nie chce i nie warto”. Taka nasza mentalność.

Zostaw merytoryczną opinię o Action - Zamienie

• Jak się pracuje w Action?

Zobacz opinie na temat firmy Action tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Action?