Eko-Okna S.A.

Opinie o Eko-Okna S.A.

modlitwa uzdrawia

Niestety wygląda na to że firma chyli się ku upadkowi. Właściciel nie mając zamówień stawia coraz to kolejne hale na coraz to kolejne kredyty, których nie ma za co spłacać co odbija się na wypłatach pracowników. Upadek tego kolosa na glinianych nogach zniszczy lokalny rynek pracy...

Garść nowych informacji

Niech będzie pochwalony. Z najnowszych informacji / zmian jakie mają zajść w najbliższym czasie: 1. Dystrybutory z wodą pitną, które dotychczas były dostępne dla każdego, zostaną przekształcone w płatne maszyny vendingowe. Koszt 0.5ML wody wynosić będzie symboliczną złotówkę. 2. Sztućce na stołówce przestaną być bezpłatne (chyba, że zamówiło się danie dnia). Koszt kompletu to 0.50gr 3. Palarnie na całym zakładzie będą wyposażone w czytniki kart RCP, aby liczyć czas spędzony przez palaczy na "dodatkowych" przerwach. 4. Analogowo sytuacja ma się ze stołówkami, przekroczenie czasu na przerwie skutkować będzie potrąceniem z wypłaty. 5minut spóźnienia będzie równoznaczne z utratą 20% premii. 5. Z racji rozwiązania działu gospodarczego, zostaną wprowadzone dyżury wśród pracowników produkcyjnych ( to samo dotyczy się biurowca). Wyznaczony pracownik danego dnia ma zadbać o czystość w wyznaczonej strefie oraz uzupełnić brakujący papier, pastę. Przedmioty te będą dostępne w pomieszczeniach BMS znajdujących się na każdej hali. 6. Z racji wprowadzanych oszczędności, za każde uszkodzenie tj. Okno, maszynę, widlaka itp. pracownik zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej w wysokości 100% wyrządzonej szkody. 7. Grupa interwencyjna poza kontrola trzeźwości, która została wprowadzona niedawno będzie również weryfikować czystość na stanowiskach pracy (dotychczasowy obowiązek bhp). Stwierdzenie zaniedbania stanowiska skutkować będzie utrata premii przez brygadzista danego działu (1msc) oraz odpowiedzialnego za to pracownika (3msc). 8. Autobusu przestaną być bezpłatne. Koszt miesięcznego biletu wynosić będzie od 80zl do 360zl. W zależności od odległości zamieszkania tak aby ceny były sprawiedliwe dla każdego . 9. Odzież robocza będzie od teraz odpłatna. Ceny nie zostały jeszcze ustalone. 10. Wprowadzona zostanie dodatkowa przerwa, na sprzątanie stanowisk pracy. Zmiana 1 11:00-11:15, zmiana 2 19:00-19:15, zmiana 3 03:00-03:15. W tym czasie pracownik zobowiązany będzie usprzatnac stanowisko pracy/maszynę. Niedostosowanie się bądź pójście w tym czasie np. Na palarnie będzie skutkować utrata premii na czas 3 mscy. To tylko początek nowego ładu jaki wejdzie w życie wraz z końcem miesiąca. Z Panem Bogiem, razem jesteśmy silniejsi, przezwyciężymy ten trudny dla każdego okres.

Mateusz Krzekatowski
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Czy premie w wysokosci 4000zl to bedzie teraz norma??? Z tego co pamietam to takie dodatki wahaly sie miedzy 1000-2000zl a teraz stawka została podwojona. Jestem troche w szoku

Zbyszek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Czy to prawda, że dział UR ma zostać przeniesiony do firmy zewnętrznej ponieważ generują zbyt duże straty przez pieczątki i przez nadmierne koszta eksploatacji maszyn?

Dobry

Jakie są zmiany

Wojownik
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Dlaczego kierownicy dają brygadzistom decydować o premiach ? Mogą ją komuś zabrać i dać sobie i zresztą wiem że tak się dzieje i wtedy cyk do premii 2 tysiące dodatkowe

Ptasznik

biurowo produkcyjny

Kryzys w branży budowlanej na zachodzie -> mniej zamówień -> mniej pieniędzy na wypłaty. Tutaj cudów nie ma. Każdy widzi, ze zleceń coraz mniej, a jeszcze powstały dwie nowe fabryki. 'Niemiecki sektor mieszkaniowy znajduje się w kryzysie największym od dekad. Sytuacja jest tak zła, że budowlana branża nie jest w stanie poradzić sobie bez wsparcia państwa. Czy może się to powtórzyć w Polsce? - Jest się czego obawiać - ostrzega ekspert w rozmowie z money.pl.'

Przypowieść
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Prezes po odebraniu premii I dodatków motywacyjnych zrobił zebranie z pracownikami wszystkich linii na jednej z hal, na której zmalała wydajnosc o około 50 % i mówi do pracownikow: ludzie dlaczego wydajnosc spadła? Dlaczego nie chcecie pracowac? Przecież wam płacę. Na co ludzie odpowiedzieli: ale panie prezesie przecież my pracujemy...

Premie

Premie mają być wypłacane tylko że 50% info od kierownika i jest info potwierdzone po dzisiejszym spotkaniu

OdTerwpiiDoTerapii
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Firma zatrudnia ponad 12 tysięcy pracowników dla prostej kalkulacji założyłem 12500 pracowników z średnią wypłatą bez premii 4950 netto. Łączny koszt pracodawcy aby wypłacić takie pensje to 102 miliony złoty! Wiadomo że kierownicy, dyrektorzy mają dużo więcej i ta kwota będzie większa. Trzeba do tego doliczyć koszta utrzymania tego kolosa na glinianych nogach w postaci prądu, gazu, wody, paliwa, reklamacji, napraw maszyn, samochodów, utrzymania floty itd. Itp. Wodzisław i Kk to chyba gwoździe dobijające koszta utrzymania To są gigantyczne kwoty miesięcznie. DH na siłę okna nie sprzeda, klienci odchodzą ze znanych powodow, głównie marna jakość i długi czas oczekiwania 6-8 tygodni? Plus kryzys. Wiadomo było że w tłustych latach trzeba oszczędzać na te chude a czy Eko to zrobiły? Wątpię. Rozbudowały się kilkukrotnie, zatrudniły od 300 do 400 % więcej pracowników w ciągu 5-6 lat. Nie zmieniając przy tym kompletnie nic w zarządzaniu firmą. Brygadziści stali się kierownikami a kierownicy dyrektorami którzy wcześniej zarządzali garażową produkcja, teraz zarządzają gigantyczną 12 tysięczną firmą! Dla przykładu: Wożą materiał z Wodzisławia do Kornic bo w Wodzisławiu pracownicy nie dają radę (niedoświadczona załoga) dodatkowe bezsensowne koszta. Czy eko wyjdą z tego załamania? Jeżeli sytuacja na rynku się nie zmieni a zarządzanie tym kolosem będzie dalej przez tą samą ekipę „zarządzaniem garażowym” to będzie największy upadek w historii, który opisywany i odmieniany będzie przez wszystkie przypadki.

Jest

Dostałem premie, tylko dużo mniejszą.

????????????

A na Kornice ??????..

Alina
@Marzena

Tak

Czy to prawda że przyjmują znowu kobiety ?

Nowa...
@Ania

Tak! Ja dostałam dziś skierowanie na badania. Mogę zacząć od następnego tygodnia w Kornicach

AGA
@Ania

Tak. W poniedziałek dostałam skierowanie na badania. Zatrudniają do Kornic

Baron

55 lat i się dostałem a jak czytam te komentarze o wstrzymanej rekrutacji to nie wiem gdzie wy żyjecie

Nowa...

Tak. Ja dostałam dziś w Kornicach skierowanie na badania. Zaczynam od następnego tygodnia pracę!

To prawda że 7 hala będzie przekształcona na MWG?

Tak , 7 hala ma być zlikwidowana

Wielki Pan
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Premie będą wypłacane do 19.04 proszę przekazać wszystkim pracownikom.

Hala3

Dostaniemy za 3 miesiące 3 tys premi każdy będzie zadowolony plus wypłata i będziecie cicho i ooo miałem 7 tys wypłaty o a ja 7500 super firma haha

Polak

Ukraińcy w eko zarabiają średnio 1000 - 1200 zł więcej niż Polski parobek!

Zostaw merytoryczną opinię o Eko-Okna S.A. - Kornice

• Jak się pracuje w Eko-Okna S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Eko-Okna S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2107.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eko-Okna S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1414, z czego 212 to opinie pozytywne, 332 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eko-Okna S.A.?

Kandydaci do pracy w Eko-Okna S.A. napisali 24 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eko-Okna S.A.