2 Dodaj opinię

Opinie o Eko-Okna S.A.

Filtruj opinie po kryteriach:

Aktualność
Szanowni Państwo,

Dziękujemy za liczne opinie. Widząc Państwa zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl.
Bardzo cenimy każdy merytoryczny wpis i konstruktywną krytykę, z której postaramy się wyciągnąć wnioski. Dołożymy również starań, by zaspokoić zainteresowanie potencjalnych kandydatów na temat oferowanych przez nas warunków pracy.

Kiedy w 1998 r. w niewielkiej hali zaczynaliśmy produkować okna, nikt nie spodziewał się, że 21 lat później marka Eko-Okna będzie rozpoznawalna na całym świecie. W tym czasie nasz zespół rozrósł się z pięciu osób, które pracowały wtedy dla klientów na terenie Śląska, do ponad 7000 pracowników. Obecnie produkujemy nie tylko okna, ale również drzwi, moskitiery, rolety, żaluzje fasadowe, bramy i ogrodzenia na ponad 35 rynków eksportowych. Dlatego, tak ważne jest dla nas tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Wiele zawdzięczamy naszym pracownikom dlatego chcemy, realizując kolejny etap rozwoju firmy, aby wszystkim pracowało się lepiej.

Jesteśmy otwarci na komentarze i dyskusję z użytkownikami forum. Natomiast wszelkie szczegółowe pytania, niewyjaśnione i problemowe sytuacje prosimy opisywać bezpośrednio na adres: hr@ekookna.pl

Serdecznie pozdrawiamy,

Eko – Okna S.A.
Tak14Nie96
Maks

Ewa
@Maks

Są nowe oferty pracy w ekookna :) werbują z wrocławia w żłobek w cyprzanowie?

TakNie
Basia

Witam. Nie macie co robić tylko plotkujecie! Weźcie się do pracy - uczciwej pracy. Kto sobie nie zasłużył na pracę w dobrej firmie to powinien zostać zwolniony. Tylko narzekacie a dyscypliny nie potraficie utrzymać - palicie papierosy po kątach, chowacie się jak szczury, a jak BHP Was złapie to portkami trzęsiecie. W niejednej firmie przydałaby się taka dyscyplina jak w EKO- OKNACH jest.

Tak12Nie9
Niunia
@Basia

Pogięło cię laseczka,jak ci się tak podoba to (usunięte przez administratora)za darmo w weekend

Niunia.
@Niunia

Weekendy nie są za darmo, pracując w weekend masz dzień do wybrania w tygodniu a co za tym idzie godziny te są normalnie zapłacone. Ponadto to tylko i wyłącznie dobra wola pracodawcy czy chce dać premię uznaniową za sobotę lub niedziele czy też nie chce. Ludziom się już w (usunięte przez administratora) poprzewracało, każdy chciał by zarobić 5 tysięcy ale nic nie robić, nogi na stół, fajka w mordę co 5 minut i poplotkować w godzinach pracy zamiast pracować...

Tak4Nie3
Wrt
@Niunia.

Puknij się w głowę i poczytaj trochę o prawie na temat tego czy sobota jest płatna tak samo jak dzień w tygodniu.

Tak3Nie3
Pysio
Nazwa działu: Produkcja

Czy ktoś dzwonił już na pip w sprawie przymusowych sobót

Tak3Nie2
Pinkus

Tak, twoja stara.

Tak5Nie2
@Pysio

Zapoznaj się pierwsze z Kodeksem Pracy,a później wzywaj PIP.Pracodawca ma prawo wydać polecenie pracy do 1 soboty w miesiącu.

Tak1Nie2
@Pysio

Weź Panie PIP :) zapoznaj się z Kodeksem Pracy,a potem wylewaj żale o soboty do których pracodawca ma prawo wydać polecenie pracy.Inteligętny nie za bardzo jesteś widać skoro piszesz co Cię zabolało jak trzeba przyjść za dzień wolny.

Dorota
Nazwa działu: Produkcja

Nie jest dobrze Panowie i Panie, dzisiaj była msza święta w kapliczce poświęcona intencji Eko-Okna S.A.

Marek
Nazwa działu: Produkcja

Pracodawca notorycznie łamie kodeks pracy, co jest nie zgodne z obowiązującymi przepisami. Myślę, że kwestią czasu jest aż Państwowa Inspekcja Pracy wyciągcie poważne konsekwencje i firma zostanie ukarana dotkliwą karą finansową tak dużą, że zaprzestaną tego typu działań. Pracodawca może tylko raz w miesiącu poprosić pracownika o przyjście do pracy w weekend. W tym miesiącu pracodawca nadużył przepisów KP i znacząca część osób musi przyjść już któryś z kolei weekend pod rząd tłumacząc, to kuriozalnie, że jeśli pracownik nie przyjdzie będzie, to traktowane jako nieobecność. Część ludzi złożyła już zawiadomienia o tego typu działaniach firmy do Okręgowego Inspektorata Pracy w Katowicach Oddział w Rybniku.

Harry
Nazwa działu: Produkcja

Harrego Pottera z Z2 też trzeba zwolnić ostatnio coś nie w sosie do każdego pruje, wieczne problemy ma

Jagoda
@Harry

To prawda straszny się zrobił

Tak2Nie
tybiasz
Nazwa działu: Produkcja

Z fiskusem nie ma żartów wyszło szydło z worka. Jak do firmy trafiło pismo z US o ogromnej nie dopłacie podatku VAT.

Justyna
Nazwa działu: Produkcja

Firma chciała grać z nami w kotka i w myszkę zabierając nam płatne weekendy i obcinka premii, no to my teraz też zagramy. Masowe zwolnienia lekarskie L4, urlopy na żądanie będziemy tak długo grać zbiorowo, ile dusza da nam sił.

Tak11Nie8
Chory
@Justyna

Nie wrabiaj ludzi, niektorzy sa naprawde chorzy

Trolling za sponsoring
@Justyna

Doskonale wiesz, że nikt z was tego nie zrobi. Jak wspominałem wcześniej, boicie się że was wywalą ... Ile macie tego kredytu do spłacenia ? W kotka i myszkę to se możecie pograć na tych waszych śmiesznych smartfonach.

Tak8Nie1
PL
Nazwa działu: Produkcja

Na dniach wyspecjalizowana grupa policyjna z wydziału narkotykowego w tym grupa z sekcji kryminalnej (po cywilu z Katowic) mają wbić na halę z psami i sprawdzać poszczególne osoby, plecaki, torby, psy tropiące w tym lablador i owczarek niemiecki mają pomóc wytropić osoby, które mogą mieć powiązania z narkotykami, środkami odchudzającymi. Na każdej z poszczególnych zmian w różnych dniach, o różnych porach mają być powtarzane działania operacyjne.

Tak18Nie1
@PL

no i dobrze jezeli to prawda a ty po co ostrzegasz tych ktorzy powinni sie bac??

@PL

No to zgłoś a nie że mają być... Następny bohater

ktoś95

Po co pisać na maila jak nikt nie odpisuje. Napiszę więc na forum i mam nadzieję otrzymać odpowiedź. Moje pytanie dotyczy godzin nadliczbowych. Proszę odpowiedzieć, na jakiej podstawie pracownicy są zmuszani do pracy w 6 kolejny dzień tygodnia? Pracodawca nie może zmusić pracowników do wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych. Istnieją wyjątki od tej reguły ale obecna sytuacja nie uprawnia do nakazania przychodzenia pracownikom w dodatkowy dzień. Tylko w wyjątkowych przypadkach(np.awaria) pracodawca może nakazać przyjść pracownikowi do pracy a sam pracownik powinien na to przystać. Ustalanie grafików świadczy o tym że te nadgodziny to zaplanowane działanie. W takim wypadku działania firmy są sprzeczne z prawem. Owszem, można zaplanować nadgodziny ale nie można w takim wypadku zmuszać pracowników do pracy w dodatkowe dni. Pracownik nie ma obowiązku w takim wypadku być w pracy. Wg. kodeksu pracy nieobecność w pracy w 6 kolejnym dniu w tygodniu nie może być traktowana jako nieobecność nieusprawiedliwiona. Tyle ode mnie, liczę nad odpowiedź z firmy

Tak13Nie
Domi
@ktoś95

A pomyślałeś, że brak odpowiedzi może być spowodowane konsultacją z prawnikiem lub pipem? Z tego co wiem to nie ma kierowniczki z kadr więc kto ci ma odpisać? Każdy chce wszystko na "już" a władza firmy ma milion takich spraw teraz na głowie.

Tak3Nie2
BJ.
@ktoś95

To działa na zasadzie "przychodzisz albo do widzenia". Dlaczego mam sobie marnować weekend żeby później w środku tygodnia mieć wolne?... To jest chore. Panie szanowny właścicielu, gdzie Pana polityka prorodzinna? Spędzanie czasu z rodziną, bo tylko na weekend jesteśmy wspólnie przy jednym stole. Jakiś szczylek w rudej koszulce ma decydować o moim czasie wolnym, rozpisujac poszczególne dni tygodnia zaczynając od swoich "lizakow" a reszcie pisząc w czwartek, środę, wtorek... Po co mi w środku tygodnia wolne.

sdfsdf
@ktoś95

Teoretycznie to nie sa godziny nadliczbowe tylko planowane. Z tego co wiem w zakladzie panuje roczny okres rozliczeniowy. Teraz robisz po 6dni w tygodniu, a w zimie bedziesz robil po 2,3 na nockach. Jak sobie zliczysz caly rok to średnio nie przekroczy 5dniowego tygodnia pracy.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Serdecznie pozdrawiamy,

Eko – Okna S.A.
Tak14Nie96
Bor
Nazwa działu: Produkcja

Wprowadzic rygorystyczne pobieranie materialu..Nikt tego nie kontroluje,nikt nie ma nadtym kontroli.Niszcza material,nie patrzac na cene.Jesli chcecie wiecej,prosze napisac.Odezwe sie

Rydzyk

Robić jak poganie

ktoś

Hadziuk

Bardzo przepraszam Zarząd za moje słowa odnośnie waszej firmy, tylko proszę o nie wzywanie policji. Nie napiszę żadnej negatywnej opinii o Waszej firmie. Zresztą napisałem e maila do administratora strony o usunięcie mojej opinii.

KADRY
@ktoś

Witam, zapraszamy Pana do działu kadr , I piętro w celu wyjaśnienia. Dziękuję

Nazwa działu: Produkcja

Proponuję zwolnić na Alu jeszcze wszystkich brygadzistow i co niektórych leaderow.Niech się chamy nauczą jak się powinno traktować pracownika i że w pracy się pracuje,a nie chodzi z telefonem prywatnym cały dzień po hali.Ktos tu pisał,że mają tyle na głowie, że zarządzanie ludźmi to taka ciężka robota.No ale zaraz mają podstawową wypłatę czyli to co dostaje zwykły pracownik który ciezko pracuję,a do tego dodatki za jakies tam docinki etc .A tak naprawdę nie robią nic szczególnego.Zastanawiam się za co dostaja podstawowe wynagrodzenie skoro nie pracują tak jak my na stolach a tylko chodza i zachowuja się jak chamy???!Co drugie slowo na ch,k,p i zero zainteresowania tym co się dzieje.Niech ktos na górze zrobi porzadek wtedy naprawde dobrzy pracownicy beda chcieli pracowac.Kolejna rzecz to cpuny na hali.Wezcie tam zróbcie porzadek,bo z opowiadan na innych halach wcale to lepiej nie wyglada!!!

Tak30Nie4
Stary pracownik
@Pracownik

A pewnie to wszytko wiesz, bo od miesiąca już wkładasz izolator na składaniu. Ten dział powstawał 10 lat... Sam się nie postawił...

Tak2Nie4
Molo
@Pracownik

(usunięte przez administratora)Każdy tu mądrego udaje a jak cos do czego to z ogonem polulny siedzi.

Tak7Nie4
Stary pracownik
@Pracownik

Dodam jeszcze, że pewnie to, że wszystko od lat wyjeżdża o czasie w dobrej jakości to pewnie szczęście. Totka trzeba puścić.

Tak4Nie1
Ja
@Pracownik

Dla twojej informacji Ci źli brygadzisci i liderzy to są wieloletni pracownicy którzy pracowali jak woły żebyś ty miał pracę ciekaw jestem czy zamienił byś się z nimi. Pewnie jesteś tym robaczkiem który potrzebuje telefonu do znalezienia toalety. Pewnie by Ci pasowało nic nie robienie , popijanie kawy oraz pogaduchy.

Tak6Nie11
Anna
@Pracownik

Dosłownie wyjęte z ust. Nie mogłabym tego lepiej opisać. Złożyłam wypowiedzenie z powodu złej atmosfery w pracy i z powodu złego traktowania pracownika to się zdziwili w zarządzie, chociaż jedna Pani z zarządu próbowała to naprawić i zmienili mi zmianę oraz stanowisko. Jak to jeden ujął : on nie musi pracować bo wystarczy, że on jest na hali a płacą mu za wiedzę jaką posiada. No ja was proszę , dodatkowo (usunięte przez administratora) co to nie on, wiecznie z telefonem w ręce, zero szacunku do drugiego człowieka. Oczywiście zgłoszone wszystko i mam nadzieję, że Pani z zarządu naprawdę wyciągnie konsekwenje bo nawet 20 letnie smarkule nie mają szacunku nowozatrudnionych osób.

Tak13Nie1
taka prawda
@Anna

chcecie szacunku to trzeba bylo sie uczyc na lekarza albo prawnika a nie pchac sie z 5 cm przyklejonymi pazurami do firmy budowlanej, gdzie jest przewaga testosteronu a pozniej obrazac sie i plakac na kazde uslyszane slowo na k czy ch, w takiej robocie trzeba "miec jaja" nawet bedac kobieta

Tak5Nie8
Rew
@taka prawda

Mieć jaja A kulturę to 2 różne rzeczy współczuję twoim dzieciom być wychowywanie w takim chamstwie

Nazwa działu: Produkcja

Sprostowanie : Chciałbym bardzo przeprosić zarząd Eko Okien za tą opinię. To było pisane w emocjach, bo miałem zły dzień. Jeszcze raz bardzo przepraszam za takie słowa, tylko proszę o nie wzywanie na mnie policji. Wiem, że obowiązuje RODO i nie powinienem ujawniać danych osobowych pracowników, dlatego piszę sprostowanie. I z całego serca przepraszam użytkowników tego serwisu, a w szczególności Eko Okna. Napisałem już e-maila do administratora strony o skasowanie mojej opinii. Jeszcze raz chciałbym przeprosić Zarząd Eko Okien za moje mocne słowa, i nie napisze już negatywnej opinii.

fafik
Nazwa działu: Produkcja

Dlaczego nie ma żadnej informacji oficjalnej od firmy że soboty nie są juz płatne tylko jest dzień do wybrania ?? dlaczego nie informuje sie prcownika że jeżeli nie przyjdzie w 6 dzień do pracy który defacto jest obowiązkowy!! to zabiera mu sie dzien urlopu ?? organizujecie jakieś zebrania na ktorych kompletnie nic nie słychac oprócz warkotu wózków widłowych tak trudno podłaczyć 2 głosniki albo użyć megafonu ?? dlaczego w tej firmie wszystkiego trzeba się dowiadywać z poczty pantoflowej !!do tego wszystkiego jeszcze te normy z których wychodzi że dziennnie trzeba zrobić 140 okien bo inaczej jesteśmy bez premii !!! 2-3 dni idzie zrobić taką normę ale przyjdzie 4 dnia plan gdzie bedą krzyże poszeżenia i inne i zrobimy 110 okien to kolejnego dnia trzeba zrobić juz 170 okien żeby nadgonić normę to jest nierealne do tego wiecznie psujace sie maszyny które nas spowalniaja i my jesteśmy oczywiście temu winni. Ja mam pracować jak dziki osioł żeby na początku miesiąca dostać gołą pensje ?? Panie kłosek odkąd pracuje w tej firmie premia zawsze była mniejsza lub wieksza i człowiek przynajmiej wiedział że jest doceniany za swoją ciężką pracę a teraz ??? wokół tylko słyszę "po co się spieszysz i tak zostajemy bez premii" to jest demotywujące

Tak19Nie
Maks
@fafik

No i dlatego jest pełno reklamacji i zwrotów za niedługo im się to czkawką odbije te gonienie tego ostatniego robola bo nie będzie jakości A jak w oknach nie ma jakości to nie ma firmy

Hiro
Nazwa działu: Produkcja

Podobno jest nowy kierownik na Z2 awansowł z brygadzisty niby jeździ S-linem tak szybko jak dyrektor panamerką

TakNie
NOWY
Nazwa działu: Produkcja

Zwolnili Basię główną księgową po 6 latach sympatycznej i owocnej współpracy, to jest dramat szkoda mi Pani Basi, to zawsze miła i sympatyczna kobieta była, zawsze pomogła i sprawy rozwiązywała priorytetowo

Ignac

Co to są za 2 Sebiksy z zakładu nr 3 zm.c ? takie ni to dres ni to skate. Jeden z nich się tak śmiesznie wozi taki yyyyyyy kufa yyyyy.

Piter
@Ignac

Pomyliłeś portal. Wróć do szkoły i odrób lekcję "Czytanie ze zrozumieniem". To jest portal o opiniach na temat pracy. 80 % osób pisze nie na temat.

Orfeusz
Nazwa działu: Produkcja

Za przeproszeniem (usunięte przez administratora) ludzi zwalniają a później będzie płacz że nikt nie chce pracować dla EKO no ale ważne że kupuje się drogie samochody itd wiele kupuje się bezsensownych rzeczy które nie są potrzebne albo się nie sprawdzają a to co potrzebne niekupowane dyrektorzy itd ważne że im się kasa zgadza i wola ludzi zwolnić a niektórzy na to niezasłużyli i na pracy zależało im ,firma też nie potrafi przekazać konkretnych informacji ludzie tylko plotkują szkoda gadać zarzadzanie poprostu dno

Tak25Nie1
@Orfeusz

a co znow kogos zwolnili, czy chodzi o tych z alu? ciekawe co na to panie z hr, ktore tak zawziecie dementowaly informacje o zwolnieniach i wszsytkie inne "plotki" :)

Tak14Nie
Monia
@Nick

Nie rozumiem! Chcecie aby pozwalniali kierowników bo nic nie robią a dużo zarabiają a jak wkońcu ktoś robi z tym porządek to znowu macie z tym problem. Nikt nie planuje zwalniać zwykłych pracowników. Polecą pewnie Ci co ciągle symulują L4 więc przestańcie mącić w głowie innym. U nas na hali nie ma takich krzywych akcji. Każdy wie po co przychodzi o pracy i nikt nie ma czasu na wymyślanie i pisanie takich pierdół!

Tak1Nie8
Orfeusz
@Nick

No a jak non stop zwalniają gòra sobie nie odbierze szkoda m niektórych ludzi bo po prostu padło ofiarą gòry wiadomo lepiej wydymać pracowników z tego co wiem to zwolnione osoby które pracowały uczciwie powiadomiły już niektóre TV że pracodawca zeszłego roku nagle zwalnia tyle osób no i co najlepsze nadal niema informacji od szanownej rady firmy czy przedstawicieli pracowników oficjalnej wersji lub sprostowaniia tematu

Tak13Nie
@Orfeusz

Te Rafałek !!! Ciebie w przeciągu ostatnich 8 lat (usunięte przez administratora) z chyba 20-stu robót więc to chyba świadczy o Twoim podejściu do pracy? A co Cię to obchodzi kto czym jeździ ? Kupuje bo go stać i to jest zupełnie inna pula!! chyba kiedyś siądę parę godzin i wam wytłumaczę w tłumaczeniu na robolski język na czym to polega.

Tak2Nie5
Testo B..aranie
@Testo

Jeśli chodzi o samochody to ośle można kupić tańsze i też każdy dyrektor i inny pracownik też dojedzie do celu a w kieszeni prezesa zostanie kasa na opłacenie takich de..bili jak ty

Tak5Nie2
Beria
@Testo

Rzeczywiście "eko smarty" to bardzo rozsądny wybór.Zwykle Fabie by wystarczyły i wyszło by dużo taniej. "Intelygent" się tu mądrzy.

@Testo B..aranie

Ale to są ich pieniądze !!! i nic wam do tego czym jeżdżą !!! Dla takich jak ty proponuję zmiany na stołówce czyli więcej kartofli cebuli i buroków Biedaku . Morda tam cebulaku !!!

@Monia

Juz spiesze z wyjasnieniem ;) Wiekszosc chce ukarania winnych a nie zwalniania ich z pracy, kara moze byc odebranie premii, jak to ma miejsce w przypadku roboli, z tym, ze tu jest to ukaranie niewinnych :) Kara moze byc rowniez degradacja i zmniejszenie wynagrodzenia zgodnie ze stawka oferowana na danym stanowisku, wiec jak widzisz kara nie zawsze znaczy zwolnienie z pracy

@Testo

Ciekawe dlaczego kasowane sa merytoryczne wpisy krytykujace firme a cos takiego jak powyzej sie zostawia?

Podać przykład !!!!!

Tak1Nie2
@Nick

coś w tym jest.. mój wpis w którym podawałem przepisy KP i naruszenia choćby co do ubrania roboczego czy szatki ZNIKNĄŁ :) chyba prawda w oczy kole ... :))

@Testo

pierwszy z brzegu przyklad to dyskusja "tak nawiasem mowiac" z "Wilkiem" wszystkie wypowiedzi "tak nawiasem mowiac" zostaly usuniete a "Wilka" zostaly... jedna z wypowiedzi "tak nawiasem mowiac" jest rowniez na drugim profilu eko okien na gowork ale chyba do tamtego firma nie wykupila dostepu i nie moze tam kasowac wypowiedzi

Xyz
@Nick

Bo wykupili sobie prawo kontroli w gowork i moga usuwac to co im do kramu nie pasuje. Ot taka to firma .

Tak7Nie
@Xyz

Wszystko jest (usunięte przez administratora)!!!! z tym że niżej hahahahaha. Co za (usunięte przez administratora)

Tak1Nie3
Dżony
@Monia

Tylko sobie sprawy nikt nie zdaje że niektórzy mogą mieć problemy ze zdrowiem najlepiej ludzi mierzyć jedną miarą zero poszanowania dla pracownika liczy się kasa

Trolling za sponsoring

I gdzie są teraz ci, którzy najwięcej wręcz krzyczeli że się zwolnią ?Siedzicie teraz cicho i boicie się żeby was nie wywalili. No ale czego się po was spodziewać ? polaczki pffff

Tak1Nie4
Nazwa działu: Produkcja

Dokładnie. Starałem się o pracę w eko. Mój ojciec Andrzej Misiarz jest kierowcą, moi dwaj koledzy Tomek Owsiak i Piotrek Kuźmiński na montowaniu, a kuzyn Dawid Płoskonka na pakowaniu. Pierwszy z moich kolegów gadał mi, że zalegają z wypłatami i że wyplacaja o parę stów mniej. Ogólnie mi nie polecał tej firmy. Wcześniej robiłem w Browarze w Głubczycach i w Mleczarni Turek w tym samym mieście. A co do eko to tylko dla tych co chcą być nekani przez team leaderów i brygadzistów. Ogólnie nie polecam nikomu. Panie z kadr mi jedynie zaproponowaly pracę w dziale gospodarczym, a miałem robić na produkcji. I zadawaly jakieś dziwne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, zwłaszcza z matematyki.

Kamil
@Hadziuk

Toś chłopie pojechał. Koledzy się pewnie ucieszą, że podałeś ich nazwiska. Słyszałeś o Rodo? Co do wypłat to większej głupoty nie słyszałem. Szef nie pozwoliłby sobie na to, żeby nie wypłacić kasy. Premie są uzależnione od sprzedaży i reklamacji. Jak to kuleje to premie są niskie ale wypłata zawsze jest na czas a nawet przed czasem. Pracuje prawie 3 lata i jeszcze nigdy nie zalegali mi z kasą!

Tak4Nie2
Nazwa działu: Produkcja

To prawda że poleciała kadrowa Pani Basia?

Tak12Nie1
Ekos

Podobno tak. Ale za co?

Tak7Nie1
Nazwa działu: Produkcja

- art 237 & 1 obowiązek dostarczenia ubrania roboczego pracownikowi w dniu rozpoczecia pracy... fakty - załatw sobie spodnie bo będziesz w majtkach pracował przez ok 2 tyodnie. - & 1 do 3 oraz 6 i 77 obowiązek pracodawcy zagwarantowania miejsca przechowywania odzieży prywatnej pracownika ( szatni ) ... fakt - sam sobie pracowniku wybłagaj szafkę albo nosisz tobołki w reklamówce jak bezdomny ( przepraszam bezdomnych ) - art 94 & 2 działania wobec pracownika , które obniżają jego wartość zawodową oraz poniżają i ośmieszają go w pracy ( w skrócie definicja mobbingu ) ... fakty - przekleństwa , wulgaryzmy i wrzaski na co dzień - najdelikatniejsze " osioł , (usunięte przez administratora) , nierób, mongoł ( co kolwiek to znaczy ) oraz słowa na K czy Ch . JAK TAKIE FAKTY MAJA SIE DO SZACUNKU WOBEC PRACOWNIKA ? TRUDNO ZROZUMIEC ŻE GODNOŚCI I SZACUNKU NIE DA SIĘ KUPIĆ ? DZIWICIE SIĘ ŻE JEST TAKA ATMOSFERA W ZAKŁADZIE GDZIE TAK SIĘ TRAKTUJE PRACOWNIKA ? ABY BYĆ PRZEŁOŻONYM TRZEBA NIE TYLKO BYĆ FACHOWCEM ALE TEŻ CECHOWAĆ SIE PEWNYMI WALORAMI KULTURY OSOBISTEJ I DAWAĆ POZYTYWNY PRZYKŁAD ZACHOWANIA , OPANOWANIA TAKŻE W STRESUJĄCYCH SYTUACJA. ale na szczescie to juz za mną pracowałem tam 8 mies. o 8 za długo ..

Tak25Nie
Pr
@julekk

Pracownicy od propagandy eko tj. "Pijaru" co wy ma to?

Patryk
Nazwa działu: Handlowy
@julekk

Spróbujcie opisać powody zwolnienia na piśmie wypowiedzenia. Widok w kadrach niezapomniany

Stop Cenzurze

Stop Cenzurze.EKO-OKNA usuwają niewygodne dla nich komentarze.Brawo

Tak14Nie1
NATALKA
Nazwa działu: Produkcja

Nie wiem jak jest w budowlańców i co tam robią wiem tylko tyle że latem wszyscy chcą wykorzystać urlop,więc pewnie to wykorzystują,na moim dziale jest mnie pracy mniej się oddaje wyprodukowanych produktów jest więcej luzu bo i zamówień jest mniej tzn.zlecen...dlatego pomyślałam że może dlatego mniej oddajemy bo firmy budowlane też są mniej prężne,a co za tym idzie i mniejsze zyski spływają do kasy firmy Eko-okna no to chyba logiczne...:)prawda no i może i przez to mniej zarabiamy i są chwilowe cięcia...A jeśli jest i gorzej przez to że latem rzeczywiście jeśli jest pogoda to buduje się tak zwany stan surowy czyli fundament,ściany,kładzie się dach.nie montuje się w budynkach okien ani drzwi ponieważ świeży budynekmusi osiąść,ułożyć się i montaż stolarki jest nie wskazany...jak ktoś pisał stolarkę okienną i drzwiową montuje się jesienią by stan surowy otwarty-zamknąć.Czyli logicznie trzeba przeczekać okres letni który daje popalić naszej firmie...Przeczekajmy spokojnie chwilę i zobaczycie to ruszy każdą branża ma swoje lepsze dni i gorsze...trzymajmy kciuki!pozdrawiam wszystkich Towarzysze:*

Tak2Nie3
Mylisz sie
@NATALKA

Od kiedy pamietam to w eko zawsze sezon zaczynal sie w maju - czerwcu a konczyl w grudniu a okres kiedy bylo mniej zamowien to od polowy grudnia do okolo polowy maja w zaleznosci od pogody, czyli logicznie nie do konca masz racje :)

Tak7Nie
NATALKA.
Nazwa działu: Produkcja

Czołem Towarzysze... Zacznę od tego że problem leży po stronie kasy...coś jest na rzeczy skoro firma nie chce płacić.Pytanie jest proste kto mówi serio a kto ściemnia...bo pewnie są osoby które na nowych zasadach straciły 100,200 no może 300zł.a pewnie płaczą jak by im mieli wyciąć nerke...tak że towarzysze ogarnijcie się bo nie jest tak tragicznie a (usunięte przez administratora) takie kocopoły że w całym województwie śłąskim huczy co się porobiło w Eko-oknach.Bez kitu ludzie w tenneco w Stanowicach a jest to drugi koniec Rybnika mowią o Eko,tak że pocztę pantoflową i propagandę macie że nie jedne służby specjalne jakiegoś kraju by się wstydziły.Chociaż znam osoby które pracują w Eko-oknach i wrecz sie z tego wszystkiego śmieją bo nic złego sie im nie stało...mówią potem że kasa pasuje,i jak było tak jest tak że grubo więc włącza się czerwona lampka i pytanie ,,O co kaman???,,Uważam że brygadzista czy kierownik jest potrzebny w brygadzie pracowniczej bo musi być ktoś kto ogarnie ten cały (usunięte przez administratora) choćby po zmianie wcześniejszej bo sami wiecie jak jest i znam to ze swojego doświadczenia ze przychodzi sie do pracy po kimś i pierwsze co to chwyta się za głowę i myśli,,ku...rwa co oni tu odpi...erd...olili na tych stołach i co to w ogóle jest?,,tak że wierzcie mi nie chcieli byście się zamienić na Fuchs ani z brygadzistą ani z kierownikiem na fuche.Ile razy przyszedłeś do pracy i tak było?nie wiedziałeś co zrobić?do kogo poszedłeś?...do brygadzisty!i co on wiedział!tak że nie pier...dol...Cię smentów że po co brygadzista?kierownik?tem-lider ile razy ratowali wam Du...py?no ile razy?a teraz co juz nie potrzebny...?puknijcie sie wy w te pały!czekajcie co będzie nie panikujcie...czas pokaże wiem że brak informacji wprowadza chaos ale może lepiej jest to przeczekać?przyjdzie moment że jakaś głowa poleci za bajzel który panuje w firmie,kwestia czasu i pomyślcie o szefie o Mateuszu,nie oczerniajcie nie zucajcie kamieniami skoro sami jestescie bez winy...nawet jesli popelniono gape ktoś się pomylił?takie jest życie że się mylimy...ej skoro nie ma kasy to jej nie ma skąd ten człowiek ma mieć,ktoś nie zapłacił za towar,kontrahent nie dotrzymał umowy,nie ma kariery to skąd wam weźmie no skąd Ty człowieku weźmiesz jak sam nie masz,z czego dasz drugiemu...?W tak wielkim biznesie a Eko-okna to wielki zakład i wielki szmal gdzie pieniądz którego czasem nie ma może wyałtować mała firmę z rynku a co dopiero takiego giganta...i często bywa tak że to nie wina leży po stronie szefa tylko kogoś,pamiętajcie że inwestorzy którzy w to inwestują też chcą swoją dole i nie tylko To co zainwestował ale chcą i mieć profit,gruby profit!Jest sezon urlopowy,lato zamówień jest mało...nie macie mniej pracy?ludzie i firmy odpoczywają rynek odpoczywa latem wszystko stoi cichnie...chwilowo nie ma zamówień nie ma i kasy i pewnie z tego powodu odbija się to po kieszeni wszystkich także i waszej więc poczekajcie przyjdą lepsze chwilę nie nakręcajcie się!A i jeszcze te bilety autobusowe za te 61 zł.a nie 20...nawet jeśli to prawda to i tak daje 3 zł.na dzień żeby dojechać i wrócić z pracy pomysł ile wydał byś sam na paliwo w swoim aucie,albo na bilety za pociąg lub autobus,co będzie jeśli nie zdążysz albo kiedy twoje auto się popsuje...wsiąść do autobusu i miec problemy gdzies bo zawiezie mnie za 61zł.miesiecznie do pracy np.z Raciborza już nie wspomnę o Żorach,Rybniku,Kędzierzynie...według mnie tragedii nie ma,ludzie pamiętajcie się serio bo nic złego sie wam nie dzieje...naprawdę.Przemyślcie to i zróbcie jak uważacie macie swoje rozumu i jesteście dorośli...życzenie innym a i wam będzie życzone...:)Ja powiem tylko tyle fajnie że są Eko-okna że jest Pan Mateusz,że mam pracę jestem samotną matką która wychowuje dziecko...które jest całym moim światem sama nikogo nie mam moi rodzice zginęli w wypadku samochodowym kiedy byłam mała,wychowywał i mnie dziadkowie którzy już umarli...Eko to dla mnie dom a wy jesteście rodziną szanujmy siebie na wzajem i tą firmę.Pomyslcie kiedy było dobrze w firmie nie tylko kiedy jest zle.Zadbajmy o nią a i ona zadba o nas.Pozdrawiam wszystkich:***

Tak13Nie12
buehehe
Nazwa działu: Marketing
@NATALKA.

Samotna matko, o mało się nie popłakałem, a już tekst o sezonie urlopowym rozwalił mnie ma maxa, sezon urlopowy to szczyt w budowlance, a eko-okna to właśnie budowlanka, jeśli nie ma roboty w sezonie budowlanym, to kiedy ma być? Przyznaj się lepiej trollu i le szefostwo płaci ci za takie wazeliniarskie wrzuty?

Tak20Nie1
M.r Truth
@buehehe

Droga pani tak . Sezon budowlany ale robią fundamenty, ściany, to na co pogoda pozwala. A na jesień okna! By w zimę wykończenia robić. Żeby mieli pracownicy prace, a nie wspomnę o okresie rozliczeniowym to kupują żeby odprowadzić podatki z inwestycji...

NATALKA
@buehehe

Witam Cię...Towarzyszko:)Z całego serca życzę Ci lepszego jutra,sobie i wszystkim,bagaż moich doświadczeń życiowych pozwolił wyrobić u mnie dużo pokory i empatii.Nazywaj mnie jak chcesz dla mnie zawsze będziesz koleżanką z pracy:)Kiedy zaczęłam pracę w Eko-oknach cieszyłam się że ją mam że będzie lepiej mi i mojemu dziecku że gdy wejdę z nim do sklepu i ono coś zobaczy i z szczęściem w oczach powie mi;Mamo kupisz mi? -tak weź sobie! A nie jak kiedyś,najczęściej słyszało nie bo Mamusia nie ma pieniążków... Życzę Ci żebyś nigdy nie doświadczyła czegoś takiego... Szanuje Eko-okna za to że mam tam pracę,szanuje Pana Mateusza za to że mogę być spokojna,że jestem szczęśliwa i uśmiechnięta że mogę zawsze powiedzieć dziecku,,TAK,,czego i wam wszystkim życzę i wierzę w lepsze jutro naszej firmy,życzę zdrowia P.Mateuszowi i jego rodzinie,szczęścia i nie mogę doczekać się radości swojej,waszej,i oczywiście jego radości że w firmie naszym zakładzie pracy jest znów dobrze...I oby tak było już zawsze...pozdrawiam wszystkich i proszę o cierpliwość i wiarę w lepsze dni!

Tak1Nie7
Dominik
Nazwa działu: Produkcja

Podsumowując ostatnie zmiany w firmie: - Wstrzymana rekrutacja nowych osób - Masowe zwolnienia i wypowiedzenia pracowników dot. wszystkich HAL - Niechętnie przedłużane umowy pracownikom po okresie próbnym - Brak płatnych weekendów - Drastycznie obcięte premię - Zapowiedziane odejścia ludzi, którym nie podobają się nowe zmiany i zasady - Firmowy autobus będzie kosztował 61 zł dotychczas 20 zł - Masowe ograniczenia kosztów firmy w tym (woda, energia, śmieci, środki czystości) - Stołówki zakładowe będą nieczynne w Soboty (także w soboty nie zjemy) - Oszczędność surowców, transportu i paliwa

Tak49Nie3

@Dominik

Dominik, Twoja opinia przedstawia zmiany, których nie wprowadziliśmy, dlatego czujemy się w obowiązku, aby sprostować opisane przez Ciebie warunki pracy. Dementujemy wszystkie plotki odnośnie masowych zwolnień pracowników wszystkich hal, niechętne przedłużanie umów pracownikom po okresie próbnym, zapowiedziane odejścia ludzi, koszt przejazdu autobusem w wysokości 61 zł, masowe ograniczenia kosztów firmy itp. Zwłaszcza ostatnie stwierdzenie jest na tyle ogólne, że trudno się do niego odnieść. Firma Eko – Okna S.A. zakończyła projekt rekrutacyjny zakładający wzrost zatrudnienia według przyjętego planu. Oznacza to, że na ten moment nie zatrudniamy żadnych nowych pracowników. Cieszymy się, że z sukcesem wypełniliśmy przyjęte założenia. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i merytoryczny dialog zarówno z obecnymi, jak i byłymi pracownikami. Odpowiedź zwrotna od nich jest dla nas zawsze cennym doświadczeniem, z którego możemy wyciągnąć wnioski, by nieustannie usprawniać funkcjonowanie naszej firmy. Jednak Twoja wypowiedź - w naszym odczuciu - jest próbą oczernienia wizerunku firmy. Jeśli masz jakiekolwiek podstawy potwierdzające Twoje słowa- zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod adresem e-mail hr@ekookna.pl EKO-OKNA S.A.

Tak8Nie33
nick
@Eko-Okna S.A.

jeszcze jedna sprawa, czy nie moglibyscie w celu zapobiegniecia szerzenia roznorodnych plotek jak to ma miejsce w firmie obecnie, wprowadzic cotygodniowa informacje w newsletterze na portalu pracowniczym z istotnymi nowosciami dotyczacymi pracownikow wprowadzonymi w danym tygodniu zamiast malo istotnych informacji, ktore malo kogo interesuja typu menu na caly tydzien (kazdy zainteresowany widzi je na stolowce) czy prawie cotygodniowe informacje o sprzedazy drewna lub otwarciu komisu internetowego, malo istotne dla wiekszosci pracownikow. Ludzi bardziej interesuja biezace sprawy, ktore ich bezposrednio dotycza np o ewentualnych planowanych zwolnieniach (jest taka informacja rozpowszechniana przez brygadzistow), o zmianie w systemie premiowania, od kiedy dokladnie ma byc wprowadzona ta zmiana i wszelkie szczegoly na ten temat, bo to co jest wywieszone na tablicy jest tak ogolne, ze i tak nikt nic z tego nie rozumie, na jak dlugo zostaja zlikwidowane platne weekendy, czy jest szansa na ich przywrocenie itp wg mnie nawet najgorsza prawda z pewnego zrodla jest lepsza od klamstw czy niedopowiedzen i plotek

Tak37Nie1
Karol
@Eko-Okna S.A.

I dobrze bo nie da się czytać tych bzdur! Ludzie, którzy ani minuty nie pracowali w firmie głupoty opowiadają a inni w to wierzą????

Tak2Nie9
Nina
@nick

Dokładnie. Chętnie bym dowiedziała się czegoś więcej bo pod przykrywką niby złej kondycji firmy a nie jest ona taka zła z tego co się mówi zabierają nam chleb. O co tu chodzi? Napewno nie zmierza to w dobrym kierunku a już napewno nie ma nic wspólnego z prawdą i poważnym traktowaniem pracowników. Po co te książki o morale, o prawach boskich i podążaniu ku Bogu skoro takie działania nijak mają się do tego.

Tak24Nie

a najlepsze jest to, ze chodza ploty, ze maja zwalniac starych pracownikow a zostawiac nowych, porazka na calego

kLsky
@Eko-Okna S.A.

Ja tylko chciałem się odnieść do tego ze kilku kierowców (być może o inne stanowiska też chodzi) miało zostać przyjętych od września. Zostali wysłani na badania i jak wiem wszyscy dali wypowiedzenia w swoich poprzednich firmach żeby z początkiem września rozpocząć pracę w waszej firmie, a w tym tygodniu dostali telefony ze przyjęcia zostały przełożone i nikt nie wie do kiedy...Proszę mi teraz odpowiedzieć co Ci ludzie mają zrobić jeżeli w poprzedniej firmie się nie dogadali żeby mogli zostać na dłużej ? Trochę nie fair z waszej strony ze zostawiliście być może tych ludzi bez pracy i dochodów. Uważam ze skro firma się zobowiązała ich przyjąć w danym okresie powinna się z tego wywiązać i zapewnić tym ludziom pracę, a nawet jeśli nie to poinformować ich kiedy (dokładny termin) przyjęcia zostaną wznowione. Jestem pewny ze stawia to firmę Eko Okna w bardzo złym świetle, ale czy ktoś tam w Eko Oknach w ogóle przejmuje się tymi ludźmi ?... nie sądzę. Czekam na odpowiedź

Tak14Nie
Zuch 182
@Eko-Okna S.A.

Firma Eko-Okna S.A. zakończyła wspomniany projekt wręczeniem/odczytaniem wypowiedzeń wybranym pracownikom nie patrząc przy tym na jakość wykonywanej pracy vs wypracowane przez wiele lat i zatwierdzone przez "górę" wynagrodzenie. Czy to zakładał projekt?

Tak11Nie1
Urban
@Eko-Okna S.A.

Ogloszenia w dziale "eko okna kariera" zniknęły.Rekrutacja,która trwa nieprzerwanie od lat została wstrzymana.To dobry znak na pewno ha ha ha

@kLsky

Proszę o kontakt z działem kadr w celu wyjaśnienia sprawy.

TakNie11
kLsky
@Eko-Okna S.A.

Przecież to dział kadr dzwonił do kierowców i informował ich o tym, to co tu wyjaśniać skoro sami nie wiedzą co, jak i kiedy...

Tak8Nie1
Abc
Nazwa działu: Produkcja

Ktoś wie ile wynoszą dopłaty do dojazdów powyżej 60km?

Tak2Nie4
@Abc

Najlepiej skontaktuj się z działem kadr,tam Ci powinni wszystko powiedzieć.

anna
@Abc

w lipcu się zatrudniałam i powyżej 40km w jedną stronę było 500zł dodatku

wow
@anna

ja bym na waszym miejscu zaczal szukac pracy blizej domu, bo niedlugo firmie moze sie nie oplacac rozdawac ludziom tyle kasy za dojazdy skoro maja tyle miejscowych, ktorym dodatku placic nie musza...

Tylko Ruch

Kobra tyś je fajny Kobra hahaha piwo żeś se kupieł ja? i se je w doma wypijesz ja? ale jo ci chopie zazdroszcza !!!!

Tak3Nie
Pracownica Z6
Nazwa działu: Produkcja

Ludziom wiecznie mało. Ja pracuje w Eko ponad 2 lata i nie narzekam na płacę. Fakt, że trochę nam pozabierali, ale i bez tego jest fajna kasa. Samej podstawy prawie 3000 zł - to mało? Chyba nie, podajcie miejsce pracy w okolicy gdzie kobieta dostanie więcej ?

Tak3Nie9
Wrr
@Pracownica Z6

Gościu jeżeli jesteś sam na garnuszku mamy to ci to wystarczy. Niektórzy mają rodziny

Tak12Nie1
@Wrr

gość - ma żonę i 2 synów i w ciągu 2 miesięcy znalazł pracę za godną kasę i gdzie traktują pracownika jak CZŁOWIEKA a nie bydło jak w Eko :) pozdrawiam serdecznie

Tak15Nie
Pracownica Z6
@Wrr

Sama mam rodzinę. Wystarczy mi bo musi, jak już wcześniej napisałam - nie znalazlabym innej pracy za taka kasę. Dlatego siedzę i robię. A jak nie wystarcza Ci na utrzymanie to chyba czas poszukać lepiej platnej

Tak3Nie8

Tak13Nie1
Urban

Tego specjaliści od PR nie widzą.

Zostaw opinię o Eko-Okna S.A. - Kornice

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie