Opinie o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

Grupa HASCO to spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych. Są to: PPF Hasco-Lek S.A., CF Hasco-Lek Sp. z o.o., PCF Procefar Sp. z o.o., CBR Novasome Sp. z o.o., Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej Sp. z o.o., Dolnośląskie Centrum Dziecięce Sp. z o.o. oraz Fundacja Hasco-Lek.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPF Hasco-Lek S.A. w Wrocław

cichy

Niestety, moje posty są CENZUROWANE :( Jeżeli piszę łagodnie i ogólnikowo to je możecie przeczytać, te "konkretne" niestety się nie pojawiają :(

Anka
@cichy

Bardzo cenię sobie Twoje opinie, mogę właściwie stwierdzić że w pełni się z nimi zgadzam :) Ponadto przed chwilą zauważyłem dziwną rzecz, Twoje opinie widzę dopiero po kilku dniach, tzn.pojawiają się pomiędzy wpisami chociaż wydaje mi się że wcześniej ich tam nie było. Czy tak mi się tylko wydaje (po raz którys już tak mi się wydaję a zawsze zwracam uwagę na Twoje wpisy) czy rzeczywiście Twoje wpisy są obiektem rzetelnej analizy Wielkiego Brata?

@Anka

Tak, masz rację, moje wpisy muszą odczekać kilka dni na "dopuszczenie" - jestem już chyba na "specjalnej liście", a każda podana przeze mnie "nie wygodna" informacja zostaje wycięta w części lub nawet cały post. Nawet gdybym tylko namawiał do niezatrudniania się w tej firmie, byłoby to potraktowane jako działanie na szkodę firmy, więc w ten czy inny sposób dano by mi "po łapkach", a nie oto mi i Wam chodzi. Zmuszony jestem więc do bardzo przemyślanych i wyważonych wypowiedzi. Prawdę musicie sobie wyczytać "między wierszami". Człowiek ambitny i inteligentny nie będzie miał z tym problemu. Żadne mechanizmy "tuszowania" tego nie ukryją.

Soyuncaballo
@cichy

"Zmuszony jestem więc do bardzo przemyślanych i wyważonych wypowiedzi" - koń by się uśmiał - człowieku do tego powinna cię zmuszać kultura osobista, a nie cenzura admina tego portalu (jak poczytasz regulamin, to będziesz wiedział co Gowork pozwala, a czego nie pozwala publikować).

Anka
@Soyuncaballo

Myślę, że tutaj chodziło cichemu o wyrażanie się oględne, a nie jak sugerujesz niegrzeczne lub wulgarne....

@Soyuncaballo

Gdybyś śledził wątek od początku i czytał ze zrozumieniem (niektóre moje posty znikały dopiero po pewnym czasie), nie pisał byś takich bredni. Nie każde fakty zgodne z regulaminem są wygodne dla pracodawcy, który sponsoruje ten portal, tym samym kupuje sobie prawo do CENZURY. To oczywiście zrozumiałe, ale czy nie wypacza prawdziwy obraz pracodawcy? "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" więc żaden regulamin nie zamknie ust prawdzie, chociaż czasami trzeba ją "w kwiatki ubierać".

cichy

Jak to mówią: Nadzieja jest matką głupich, ale lepiej być głupim z nadzieją, niż beznadziejnie głupim. Obyś nie musiała się o tym przekonać. Rotacja pracowników jest duża, coraz większa. Zostają Ci, co nie mają wyboru lub sytuacja ich do tego zmusza, są w jakiś sposób związani z firmą, zachęceni znaczną podwyżką pensji (nieliczni). Na pewno, nie zostają w pełni zadowoleni - zakochani w firmie, bo takich nie ma. Ucieka każdy, komu nadarzy się okazja. Na pewno praca w tej firmie to olbrzymie doświadczenie - życiowe!

cichy

W HASCO-LEK nie tylko laboratorium jest więc trudno by było aplikować na stanowisko, na którym nie ma się żadnego doświadczenia, a o awansach - jakiekolwiek przejście - na wyższy "stołek" trzeba zapomnieć. Awansowanie na asystenta, zastępcę kierownika czy jakiegokolwiek innego "przynieś-wynieś-pozamiataj" w tej firmie może tylko upokorzyć ambitnego pracownika.

cichy

Tak, podstawa + premia (uznaniowa) na którą trzeba się nieźle nagimnastykować żeby ją dostać w całości (wazelina, plecy, i.t.p.) rzadko zależna od tylko faktycznej Twojej pracy; nie wystarczy być i pracować - musisz się "wykazać" :D ale to też zależy od funkcji i stanowiska na jakim pracujesz.

3 osoby, około godzinki. Firma zarzekała się że da odpowiedz w ciągu tygodnia niezależnie od rezultatu. Oczywiście nie dała a minęły 4. Nie dziwne że ma takie oceny jak niepoważnie traktuje ludzi. Kłamią na rozmowie to strach pomyśleć jak by bo gdybym tam pracował. Ocena 1.8 mówi sama za siebie .

Standardowe historię z poprzednich prac itd

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Fizjoterapeuta- Praca w szpitalu
Katowice
Ipf Medical Sp. z o.o.
ewa

Pracodawca bardzo nieprofesjonalny. W firmie panuje zwyczaj słuchania plotek, nie ma jasno określonych zakresów czynności. Atmosfera strachu przed Prezesem, powoduje niezdrową rywalizację i tzw. "żywot szczura". W przypadku powstałego problemu natychmiast szuka się "kozła ofiarnego" reagując panicznie, nie koncentrując się na rozwiązaniu problemu.

Abc

Wystarczy poczytać niezależne wpisy i reakcje na nie działu HR i już wiadomo jak jest...

Abc

Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Dzień dobry, podczas rozmowy na referenta w dziale monitorowania bezpieczeństwa produktów leczniczych kandydaci spotykają się z naszą specjalistką ds. rekrutacji oraz kierownikiem działu. W czasie spotkania zapraszamy kandydata do opowiedzenia nieco szczegółowiej o swoim doświadczeniu i umiejętnościach, jest to też okazja, by dowiedzieć się nieco więcej o specyfice pracy na tym stanowisku, a ponieważ na rozmowie jest także kierownik - również do poznania swojego potencjalnego przełożonego :-) Zachęcamy do wysyłania CV. Pozdrawiamy Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

ejo

chcesz się załapać to się załap !! ale przestań wypisywać te głupoty na zlecenie hasco

Czysta prawda

Witam. Napiszę szczerą prawdę. Wszystko co negatywne co się mówi o tej firmie wynika z polityki skrajnych oszczędności. 1. Pensje. Najniższe jakie są tylko możliwe. Jeśli chcesz dobrze lub chociaż przeciętnie zarabiać to zapomnij o Hasco. 2. Podwyżki. Zapomnij. Firma woli zatrudnić kolejnego 'świeżaka' bez doświadczenia niż dać podwyżkę obecnemu pracownikowi. Bo taniej. 3. Szkolenia/rozwój. Nie istnieją. Wiadomo - to kosztuje. 4. Parking. Tylko dla zarządu i dyrekcji. Reszta musi parkować na klepisku poza terenem firmy gdzie są dziury o głębokości pół metra a i tak nie ma tam miejsca albo dojeżdżać komunikacją miejską co ze względu na lokalizację jest bardzo uciążliwe. 5. Brak kompetencji pracowników. Logiczna konsekwencja powyższych. Jaki wartościowy pracownik zostanie tam na dłużej? To oczywiste że szybko znajdzie inną pracę skoro jest dobry. A dobrych ani nawet rokujących się nie zatrudnia w Hasco bo oczekiwania finansowe rozmijają się nawet kilkukrotnie. 6. Kiepska atmosfera. Prawdę powiedziawszy ciężko mieć pretensję do pracowników niższego szczebla że są sfrustrowani biorąc pod uwagę warunki w jakich pracują. Co innego góra... Wystarczy zobaczyć samochody na parkingu (tym dla wybranych) przed firmą. Na to są pieniądze. 7. Możliwości wykazania się. Brak. Własne pomysły, ambicja, kreatywność nie są tu mile widziane bo albo wiążą się z kosztami albo pomyślisz że jesteś coś wart. Podsumowując firma oszczędza na wszystkim. Żeby wszystko jak najtaniej. Nic innego się nie liczy. Pozoruje tylko profesjonalizm, nigdy nie dotrzymuje słowa. Smutne prawda. Można się od razu przyznać że szuka się najtańszej siły roboczej ale w Hasco mydlą oczy snem o potędze. A potem zdziwienie że ludzie odchodzą a nikt nie chce przyjść na ich miejsce. Plusy: wypłata na czas (choć marna) Minusy: bardzo kiepskie zarobki, brak rozwoju, traktowanie pracownika, oszukiwanie, cała reszta

@Czysta prawda

Dzień dobry, dziękujemy za tę opinię. Serdecznie zapraszamy też Pana/Panią do Działu HR, jesteśmy tutaj nie tylko po to, by prowadzić rekrutacje i ocenę okresową, ale przede wszystkim, by być wsparciem w procesie rozwoju organizacji, a szczególnie jej pracowników. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zaradzić wszystkim bolączkom, ale działamy intensywnie, by wprowadzać jak najwięcej pozytywnych zmian i wiele z nich jest już zauważalnych. 1. To prawda, że nie oferujemy niestety takich zarobków, jak choćby sektor IT, pensja zależy jednak od doświadczenia oraz stanowiska i jest również związana z odpowiedzialnością na danym stanowisku. 2. Fakt, dajemy szansę i młodym ludziom, często bezpośrednio po studiach, jednak większość zatrudnianych przez nas osób ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe. 3. Każdego roku firma wysyła pracowników na kilkaset szkoleń i są to realne dane (do sprawdzenia!), ponieważ wszystkie one przechodzą przez dział HR, więc jesteśmy w stanie monitorować ich faktyczną ilość, przykładowo w minionym roku nasi pracownicy uczestniczyli w szkoleniach obejmujących m.in systemy zarządzania jakością, GMP, GLP, zmiany rejestracyjne/porejestracyjne, badania kliniczne, CCNAX Interconnecting, aktualne zmiany prawne, podatkowe, Business Inteligence, Prince 2 Foundation, negocjacje międzynarodowe, programy komputerowe, sprzedaż i promocję farmaceutyczną, a także szkolenia z umiejętności miękkie przeprowadzane przez naszego wewnętrznego trenera, jak: asertywność, dobra organizacja pracy, budowanie zespołów, komunikacja w zespole, radzenie sobie ze stresem i wiele innych. 4. Istotnie parking przy budynku głównym jest bardzo mały i samochody wszystkich pracowników zwyczajnie się nie mieszczą, jest to dla nas wszystkich dość uciążliwe, jednak liczymy, że zmieni się to, gdy tylko wystartuje nasz business park. 5. To chyba jednak trochę krzywdzące stwierdzenie dla wielu doświadczonych i bardzo kompetentnych pracowników, będących ekspertami w swoich dziedzinach. Ponieważ jako HR pracujemy bezpośrednio z wieloma naszymi pracownikami mamy bezpośredni wgląd w ich umiejętności oraz kompetencje i widzimy z jak niezwykłymi ludźmi są, jak ogromną mają wiedzę (chętnie sypnęlibyśmy przy tej okazji nazwiskami, ale powstrzymuje nas ustawa o ochronie danych osobowych). 6. Firma zatrudnia ponad 700 osób, w każdym dziale atmosfera jest inna, bo pracują tam inni ludzie, jednak to, jaka jest atmosfera jest wypadkową zachowań zarówno osób z wyższego, jak i niższego szczebla – wzajemnego szacunku, docenienia, zwykłej życzliwości i mimo wszystko chyba nie ma wpływu na atmosferę to, jakim kto przyjeżdża samochodem (?). 7. Jeśli faktycznie w Pańskim dziale obserwuje Pan/Pani sytuacje, w których blokowane są inicjatywy pracownicze i kreatywność, bardzo prosimy o zgłaszanie tego do nas – postaramy się interweniować z zachowaniem niezbędnej dyskrecji i poprawić tę sytuację. Oczywiście każdy przedsiębiorca stara się rozsądnie gospodarować kapitałem, bez względu na wielkość firmy, staramy się jednak inwestować w pracowników, w tym również w ich zainteresowania, dlatego wychodzimy do pracowników z wieloma inicjatywami, które pozwalają im się wykazać na przykład na polu sportowym, kompetencji miękkich, czy kreatywnym – to, czy chcą brać w nich udział zależy od tego na jakim polu chcą się rozwijać. Mamy też spory pakiet socjalny, m.in. dofinansowanie do zajęć sportowych, imprez kulturalnych, wydarzeń sportowych, a także wczasów w naszym własnym ośrodku wypoczynkowym w Dźwirzynie, z której to oferty pracownicy bardzo chętnie korzystają. Proponujemy także dostęp do usług medycznych na preferencyjnych warunkach. Oferujemy także stabilność zatrudnienia, niski poziom stresu, a większość pracowników wychodzi po 8 godzinach pracy, dzięki czemu mogą poświęcić czas rodzinie. Z pewnością nie jest u nas idealnie, nie ma chyba miejsca pracy, w którym wszystko byłoby perfekcyjne, jednak codziennie pracujemy nad tym, by mogło być lepiej i mamy głosy od pracowników z różnych działów, że faktycznie widać zmiany. Dlatego zachęcamy wszystkich naszych pracowników do zgłaszania do nas wszelkich uwag, byśmy te zmiany mogli wprowadzać wspólnie. Pozdrawiamy Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

cichy
@Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

add 5 + 6 Znam wielu wartościowych byłych pracowników HASCO-LEK, którzy już - niestety - podziękowali HASCO za pracę mimo różnego rodzaju nacisków i zachęt do pozostania. Nie mogę z oczywistych względów podać jakichkolwiek szczegółów. Obecnie żałują, że nie zrobili tego szybciej. Nie maja obecnie zatrudnienia na gorszych stanowiskach ale na lepszych i spokojniejszych. Im się teraz po prostu chce wstawać rano do pracy. Nie ma większego znaczenia kto jakim autem jeździ, każdy ma i jeździ takim na jakie go stać. Ale jeżeli jest zmuszany (tak - zmuszany - bo to np. jedyny środek dojazdu do pracy) do parkowania w błocie, bagnie i w dziurach niczym na poligonie to widok wychuchanych aut na parkingu firmowym może boleć i budzić frustrację i niezadowolenie. Do tego były jeszcze momenty przeganiania parkujących gdzie bądź nawet z tych nielicznych dostępnych miejsc w okolicy firmy (pomijam sytuacje niezgodne z przepisami ruchu drogowego) ot tak, bo się komuś nie podobało. Nie trzeba wiele by "dziecko się cieszyło" - wystarczy lizak i ile radości. To tak jakby zabrać dziecku tego lizaka. Mam tylko nadzieję, że właściciel HASCO-LEK też się kiedyś tak poczuje, gdy ktoś zabierze Mu lizaka.

JR
@Czysta prawda

No niestety większość to prawda... Jednak uważam, że nie należy tak szykanować pracowników, że wszyscy są niekompetentni bowiem wielu dobrych specjalistów by się tam znalazło. Myślę, że chodzi tutaj bardziej o brak motywacji. Komu zależy na pracy i jak ma się motywować skoro wie, że dostaje dwa razy mniejsze wynagrodzenie niż jego kolega po fachu z innej firmy i nie ma perspektyw na podwyżkę... Pracownicy w Hasco są bardzo, bardzo niedocenieni. I dlatego praktycznie wszyscy, których znam szukają innej pracy. Komu się poszczęści ten ucieka bo wie, że nic się nie poprawi. Nie wystarczą kosmetyczne zmiany i ciągłe obietnice. To są wykształceni, rozumni ludzie, nie dadzą się ciągle na to nabierać. Ludziom trzeba płacić, zrozumcie to wreszcie. Wykorzystanie potencjału pracownika w Hasco jest na poziomie zerowym właśnie przez brak normalnego wynagrodzenia. Traktując pracownika jak głąba płacąc mu "x zł" nie można oczekiwać, że będzie pracował z zaangażowaniem jakby zarabiał "3x zł". Kto jeszcze tego nie rozumie?

@Czysta prawda

Co znaczy wg Ciebie niska pensja? Przykładowo dla pracownika laboratorium na najniższym stanowisku?

odchodzący
@Czysta prawda

dodam ze nadgodziny są wypłacane w systemie kwartalnym mógłbym jeszcze wiele napisać ale pewnie by admini tego nie dopuścili cenzura by wycieła :))))))

Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Panie Tomku, jeśli tylko uważa Pan, że zadania na tym stanowisku są dla Pana interesujące i spełnia Pan sformułowane w ogłoszeniu oczekiwania - serdecznie zachęcamy do przesyłania aplikacji :-) Pozdrawiamy Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Dzień dobry! @karolek - to, czego wymagamy od kandydatów, to przynajmniej rocznego doświadczenia na stanowisku handlowca oraz potwierdzonej praktyką zawodową umiejętności pracy z planem sprzedażowym. Pozdrawiamy Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Wiadomość z ostatniej chwili - rekrutujemy do linii medycznej, czyli linia ma się dobrze! Zainteresowanych prosimy o kontakt: www.hasco-lek.pl/pl/kontakt/kontakt/ Trzymamy kciuki za kandydatów! Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Szanowni Państwo, poniżej znajdziecie odpowiedzi na kilka Waszych pytań: @Jarek - nie rozwiązujemy linii medycznej, będzie ona nadal funkcjonować, nie prowadzimy także aktualnie rekrutacji na stanowiska w tej linii. @ronin – tak, jest to umowa na zastępstwo, co zaznaczamy w naszym ogłoszeniu - http://www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ppf-hasco-lek-s-a/196 @radzio - umowa na zastępstwo na stanowisko technika ds. walidacji daje zatrudnienie na czas trwania zastępstwa za innego pracownika. To, czy już po powrocie takiego pracownika na jego stanowisko będzie istniała możliwość kontynuowania współpracy z osobą zatrudnioną poprzednio w ramach zastępstwa, jest kwestią indywidualnie ustalaną. Zdarza się, że tak właśnie się dzieje, o ile mamy możliwość utworzenia dodatkowego miejsca pracy, jeśli nie , często taka osoba jest brana po uwagę w pierwszej kolejności w przypadku otwarcia kolejnej rekrutacji. Co się tyczy moderowanych wpisów - administrator strony ma pełną możliwość moderowania treści, które się na niej znajdują. Ponieważ nie mamy wykupionej opcji pozwalającej na zarządzanie tą stroną, zadanie to leży to przede wszystkim w gestii administratora serwisu i interweniuje on ilekroć użytkownicy naruszają regulamin. Pozdrawiamy i zapraszamy do udziału w rekrutacji w naszych aktualnych rekrutacjach: http://www.hasco-lek.pl/pl/kariera/oferty-pracy/ Dział HR PPF Hasco-Lek S.A.

Jarek

słyszałem , że rozwiązują linie Medyczną, już poleciało 2 RKS

Sis3

Opinia pozytywna dla Hasco też została usunięta? Ciekawe dlaczego? Na podstawie jakiego zapisu Regulaminu?

sis

Moja opinia została z kilkunastu zdań skrócona do jednego mimo iż byla pozytywna dla Hasco. Co do usuniętego wpisu to on byl byl pod Nickiem sis2 z tego co pamiętam i faktycznie byl przegięciem. Bardzo łatwo anonimowo drugą osobę hejtowac.

Krystian

Koles wyzwal babke HR od najgorszych :) Dlatego usuneli haha

Usunięty wpis

Przed dodaniem wpisu użytkownicy serwisu są zachęcani do przeczytania komunikatu mówiącego: "Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna". Co więcej, §4 pkt. 3 regulaminu stanowi: "Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, przekazywanie za jego pośrednictwem w tym także w ramach Forum oraz Bloga, treści i materiałów tekstowych, graficznych, dźwiękowych sprzecznych z obowiązującym prawem i zasadami współżycia społecznego, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste, a także nieuprawnione korzystanie z cudzego wizerunku, naruszające dobre obyczaje i zasady netykiety oraz wszelkich działań, które narażałby na odpowiedzialność prawną Serwis lub mogłyby wyrządzić mu szkodę." Wspomniany powyżej wpis naruszał postanowienia tego punktu w związku z czym został usunięty przez administratora serwisu.

admin

Szanowni Państwo, na tym forum zachęcamy do umieszczania jak najbardziej merytorycznych opinii na temat pracy w danej firmie. Zachęcamy również do czytania regulaminu, który Państwo akceptujecie dokonując wpisów. Regulamin §4. pkt.3 mówi: "Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie, przekazywanie za jego pośrednictwem w tym także w ramach Forum oraz Bloga, treści i materiałów tekstowych (...) propagujących przemoc, nakłaniających do popełnienia przestępstwa, jak również treści wulgarnych, ordynarnych, uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe, naruszających dobra osobiste". Ponieważ wspomniany przez Państwa wpis spełniał przynajmniej kilka z wymienionych powyżej warunków, administrator portalu GoWork zgodnie z regulaminem go usunął. Skoro Google nie zapomina możecie to Państwo w każdej chwili sprawdzić.

sis_3

Prostuję wcześniejszy wpis, wypowiedź która zniknęła była to wypowiedź do której odnosi się użytkownik Krystian w dniu 13-05-16 r. i była ona chyba też z tego dnia.

@sis_3

Tak, masz rację - m./in. pisał o art.11 KP ... Internet nic nie zapomina a zwłaszcza Google. Dla chcącego nic trudnego i znajdzie to co było a czego teraz nie ma. Swoją drogą to plama na honorze dla cenzora i/albo dla adresata opinii.

Zostaw merytoryczną opinię o PPF Hasco-Lek S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w PPF Hasco-Lek S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy PPF Hasco-Lek S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPF Hasco-Lek S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPF Hasco-Lek S.A.?

Kandydaci do pracy w PPF Hasco-Lek S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPF Hasco-Lek S.A.