Opinie o Eltel Networks Energetyka SA w Olsztyn

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Eltel Networks Energetyka SA. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Eltel Networks Energetyka SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wykonywanie instalacji energetycznych i telekomunikacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eltel Networks Energetyka SA w Olsztyn

Podkarpacie dość dziwna sprawa bo w wyniku restrukturyzacji zostaje zwolniona osoba która ma grupe kompetencyjną A, przepracowała około 10 lat, jest na umowie na czas nie określony, a zostają osoby z umowami na czas określony spokrewnione z Dyrekcją i kierownikami w śród nich alkoholik

obserwatorserwisant
@:)

Jak miał dużą stawkę to się najbardziej opłaca,a kategoria A jest (usunięte przez administratora) warta ekonomia się liczy.

obserwator

W sytuacji gdy pracownik poza obowiązującym go wymiarem czasu pracy w sprawach służbowych prowadzi rozmowy telefoniczne, odbiera e-maile, czy w inny sposób porozumiewa się za pomocą środków porozumiewania się na odległość, faktycznie wykonuje pracę i czas na zadania te poświęcone traktowany być winien jako praca w godzinach nadliczbowych

obserwator

Zgodnie z przepisami, pracownik ma obowiązek pozostawać w dyspozycji pracodawcy w obowiązującym go czasie pracy, który podlega ograniczeniom i nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w ciągu tygodnia. I co do zasady zatrudniony tylko wtedy jest zobowiązany do odbierania telefonu służbowego. Po zakończeniu wyznaczonych godzin pracy podwładny nie pozostaje bowiem w dyspozycji pracodawcy i nie musi telefonu odbierać - może go nawet wyłączyć. Pracodawca, który chce, aby pracownik był "pod telefonem" także poza pracą, musi powierzyć mu pełnienie dyżuru w zakładzie pracy lub innym wyznaczonym miejscu. Kiedy za nieodebranie telefonu służbowego poza godzinami pracy grozi nagana Jednak za czas takiego dyżuru nie przysługuje pracownikowi wolne ani wynagrodzenie w przypadku, gdy pracownik nie wykonywał pracy, czyli nie prowadził rozmów na tematy służbowe. Natomiast jeśli zatrudniony musiał odbierać telefon, to czas tych rozmów będzie stanowić pracę nadliczbową, wymagającą odpowiedniej rekompensaty w postaci czasu wolnego lub odpowiedniego wynagrodzenia. Dyżur nie może być przy tym ustanowiony bezpośrednio po przepracowaniu pełnego wymiaru czasu pracy w danym dniu, nie może bowiem naruszać prawa do odpoczynku - pracodawca musi bowiem zagwarantować podwładnemu 11 godzin odpoczynku na dobę oraz co najmniej 35 godzin na tydzień (w związku z przejściem na inną zmianę roboczą może on zostać skrócony, jednak nie bardziej niż do 24 godzin). Dlatego dyżur może trwać do 5 godzin na dobę (24 godz. = 8 godz. pracy + 11 godz. nieprzerwanego odpoczynku + 5 godz. ewentualnego

obserwator

Polecenie pracy w godzinach nadliczbowych w wymiarze przekraczającym dopuszczalny limit godzin nadliczbowych jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika i jest zagrożone karą grzywny.

Serwisant

Rekrutacja polegała na tym czy jestem dyspozycyjny 7 dni w tygodniu najlepiej po 12 godzin bo jakieś dyżury jeszcze są .Płaca 1800 brutto ( prawie się popłakałem ze śmiechu )

Jestem informatykiem z wykształcenia i znam się na tym . Jednak podczas rozmowy z kierownikiem miałem wrażenie , że on nie bardzo zna się na swojej pracy .Myślę , że piekarz (bez urazy )też się nadaje do tej pracy . Grunt to jak najkrócej być w domu .

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
obserwator

Limity godzin nadliczbowych Każdy pracownik ma prawo w każdej dobie do co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku. W ciągu tygodnia łączny czas pracy nie może przekraczać 48 godzin. W związku z tym praca nadliczbowa na dobę nie może trwać dłużej niż 5 godzin (24 - 8 - 11 = 5), natomiast przeciętnie w tygodniu nie może przekraczać 8 godzin (48 - 40 = 8).

obserwator

Za pracę w godzinach nadliczbowych pracownikowi przysługuje zawsze normalne wynagrodzenie za każdą z przepracowanych godzin. Ponadto praca w godzinach nadliczbowych może być rekompensowana dodatkiem do wynagrodzenia albo czasem wolnym. Ostateczna decyzja o formie rekompensaty należy do pracodawcy. a) dodatek 100% Dodatek w wysokości 100 % wynagrodzenia za pracę przysługuje pracownikowi za pracę w godzinach nadliczbowych na dobę przypadających : - w nocy, - w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, - w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, a także w przypadku, gdy jest to praca przekraczająca przeciętną 40-godzinną tygodniową normę czasu pracy. b) dodatek 50% Dodatek w wysokości 50 % wynagrodzenia za pracę przysługuje pracownikowi za pracę w godzinach nadliczbowych na dobę przypadających w dni, będące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy (w tym „robocze” niedziele i święta), z wyjątkiem pracy nadliczbowej w porze nocnej (za którą przysługuje dodatek w wysokości 100% wynagrodzenia). Dodatek w wysokości 50% wynagrodzenia przysługuje także za pracę nadliczbową na dobę przypadającą w dzień wolny od pracy wynikający z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy oraz w dni wolne od pracy równoważące podwyższenie dobowego wymiaru czasu pracy powyżej 8 godzin (w systemie równoważnego czasu pracy). Za pracę w godzinach nadliczbowych przekraczających jednocześnie normę dobową i tygodniową przysługuje tylko jeden dodatek do wynagrodzenia.

eltel

Na południu zwolnienia na wszystkich strefach .

światełko

w mieście , w którym mieszkam(5 tys mieszkańców) budowana jest sieć optyczna do każdego budynku , z opcja usług od każdego operatora - jaka tu przyszłość dla orange i eltela?

wb

Alien... miedż powyciągali bez pomyslunku zostawiając stare suche a nowe likwidując.. światło to chyba w stolycy bo na zadupiach to zapomnij.. ogarnij się chlopie co ty pieprzysz.

@wb

Ma rację jak jesteście tacy mądrzy to światło to nie miedź i do tego trzeba mieć monterów nie serwisantów ,ale dla was głąby to myślicie ,że to samo niestety nie ,ale nie będę wam tego wypisywał , bo po wpisach waszych jest to dla was za trudne w ElTELU szanowałem was za strajk ,ale widzę ,że nie warto Głąbki FTHH

Kretyni...czytam forum, i nic nie przychodzi mi do głowy.ps. Oczywiście nie wszyscy.

Alien
@pracownik

Kolego masz całkowitą rację - poziom tego forum spada poniżej krytyki, to pewnie dlatego że tych myślących ubywa...

były serwisant

Zmiany organizacyjne itp. są już od dawna.Zwalniani są pracownicy "starzy",po 50-tce a na ich miejsce przyjmowani młodzi za 1800 brutto na początek.Firma stawia na młodzież.

gość 1
@były serwisant

wolałbym tych po 50 -tce z bardzo dużym doświadczeniem niż tych młodych tanich po 1800 brutto , którzy nawet nie wiedzą co robić , a jak już coś robią to i tak nic nie rozumieją , widać że ta branża jak i całe OPL stoczyło się na same DNO

Alien
@gość 1

gość 1 - o jakim doświadczeniu Ty mówisz??? Masz może na myśli topografię sieci czy wiedzę gdzie uderzyć w kabel aby szybko usunąć usterkę, a może jest to tylko doświadczenie w gadaniu (czytaj laniu wody). Takie doświadczenie nie jest dzisiaj nic warte. Topografia sieci? - opl każdy punkt dostępowy ma określony przez GPS (a tych co jeszcze nie ma to sami niebawem podacie - jak nie, albo błędnie to będzie surowa kara)- tak więc znajomość sieci dla umiejącego korzystać z GPS to bajka. Wiedza gdzie jest spieprzony kabel - no wiadomo że wiedzą gdzie odwalili fuchę, ale obecnie opl przyjmuje słuszna politykę wyciągania z kanalizacji kabli miedzianych a w ich miejsce wciągają światłowody - zamianę taką finansuje kasa za miedziany złom I ZAPEWNIAM CIĘ ŻE JESZCZE IM GOTÓWKI ZOSTAJE!!! (kable optyczne są banalnie tanie) Jedynie muszą zatrudnić fachowców którzy im te kable połączą, ale na Eltel to raczej nie liczą... - czyli fachowcy od miedzi do muzeum :-(. Pozostaje doświadczenie w laniu wody - ale chyba już nie ma kto tego słuchać ... Reasumując - Panowie Fachowcy albo się dokształcać (zdobywać obecnie potrzebną wiedzę i umiejętności) albo ... sami wiecie.

ELTELIK

Eltel kończy współpracę z Orange. Decyzja zapadła.

kkk
@ELTELIK

A jaka firma was przejmie ?

@ELTELIK

Jeżeli jest to prawda , to jestem szczęśliwy !!

k1

Dodaj angielskie napisy, film trafny mysle ze warto rozsylac go gdzie sie da

FORCE telekom
@k1

Od kiedy YouTube to niecenzuralne słowo ;)

wito

wszystko się zgadza tylko ofert pracy brak

były serwisant
@wito

Akurat ofert pracy dla chcących pracować z waszymi kwalifikacjami jest bardzo dużo.Wystarczy tylko przejrzeć internet.I tu będzie złośliwość-nawet tego się nie chce.Tylko narzekać i narzekać to fajnie zawsze wychodzi, a pensja (jaka by nie była )wpływa na konto.Może tak jest najwygodniej?Najbardziej narzekają ci którym się niewiele chce się robić.

obóz pracy

Weźcie się do roboty nieroby !!! Takiej odpowiedzi ktoś oczekuje ??? Coraz częściej dochodzę do wniosku , że w 50% ten syf jest winą pracowników , którzy lubią pracować po 12 godzin w soboty niedziele i święta . Obyście się nie zadławili tymi wypłatami !!! Każdy pracownik codziennie daje przyzwolenie na g.n..ojenie siebie . Zanim ktoś odpisze to zastanówcie się co Wy robicie !!! Ile razy zostajesz dłużej dla ratowania biednej firmy . Ile razy wszedłeś sam na drabinę . Ile razy odpisałeś awarię ( nieusunięta ) bo czas dobiega końca . Wystarczy CHCIEĆ ! i zakończyć to wszystko . Obrażaniem siebie na wzajem dojdziecie co najwyżej do ciemnej d u . p y !!!!!

@obóz pracy

Masz św.rację ,mądrzy poodchodzili i odchodzą a zostaną tylko ludzie którzy lubią być gnojeni ,obrażani i niemający za grosz szacunku do samego siebie !

wito
@obserwator

wszystko się zgadza a BHP-owiec jest głuchy i ślepy

INFO

W dniach 22 i 23 kwietnia bm. otrzymalismy od pracodawcy informację, że planuje wypowiedzeć sześciu pracownikom zatrudnienie. Jako powód wskazuje na zmiany organizacyjne, restrukturyzację zatrudnienia i dopasowanie go do potrzeb pracodawcy. Informacja taka to duże zaskoczenie biorąc pod uwagę duże obciązenie pracowników obowiązkami. A małe zatrudnienie to coraz większy pośpiech aby wykonać "wyśrubowane" czasowo i ilościowo zadania oraz przemęczenie pracowników - co doprowadzić może do wypadków.

nowik Komentarz: zgadza się totalna olewka starzy naginają aż miło a my młodzi totalny luzik , coś tam podam ale więcej to w wozie się siedzi albo czeka kiedy odbierze cię stary więc czasami i 3 godziny siedzę za nim z terenu wrócą polecam wszystkim . to wpis młodego zatrudnionego w innej firmie o tym profilu

hanys

Koledzy, zajmujecie się bzdurami, filmikami, linkami, a realne problemy uciekaja. Czy naprawde warunki wspolpracy z orangutanem są tak dobre, że możemy skupic sie na tematach zastepczych? Czy nie zauwazyliscie jak w ostatnim czasie wzrosla ich aktywność w zakresie nowcyh procedur, nowych kar, itp. To sa realne problemy, a nie jakies głupkowate filmy z adolfem w roli glownej? Tyle zlego wyrzadzil on naszym rodakom, ze wstydzilibyscie sie w ogole cos takiego umieszczac w internecie.

obserwator

Szanowni serwisanci ,poszukajcie sobie innego zajęcia bo ta branża jest bez przyszłości !!!Szkoda waszego czasu na poniżanie się za śmieszną wypłatę ! Miejcie trochę szacunku do samych siebie .

alien

Czyli na horyzoncie finał tego forum :-(

FORCE telekom

Mówiłem że to długo nie potrwa. OPL wyeksploatowało Eltel i znalazło innych "biednych idiotów" których będą eksploatować. To jak w grze w trzy kupki, na początku dadzą zarobić a jak frajer się zaangażuje to już idzie na dno. Dla monterów pewnie nic się nie zmieni, dostaną propozycje pracy od innych firm. Od Was tylko zależy na jakich warunkach. Będą to mniejsze firmy i trudniej będzie się skonsolidować. I tak jeszcze kolejne 5-10 lat.

P jak PREZES

Potwierdzam, to prawda.

Zostaw merytoryczną opinię o Eltel Networks Energetyka SA - Olsztyn

• Jak się pracuje w Eltel Networks Energetyka SA?

Zobacz opinie na temat firmy Eltel Networks Energetyka SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Eltel Networks Energetyka SA?

Kandydaci do pracy w Eltel Networks Energetyka SA napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Eltel Networks Energetyka SA