Bayer

Warszawa

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 439 ocen.

Bayer
2 439 6 1

Opinie o Bayer

kujawiak

Odnośnie SCG Gdańsk :Ta firma to korpokołchoz. Polecam przeczytać post Bayer; na rozmowie rekrutacyjnej wszystko pięknie, nadgodziny tylko raz w miesiącu, home office kiedy chcesz, oczywiście jeśli sytuacja w teamie na to pozwala, ufamy sobie, super team, brak stresu, itd. W rzeczywistości jest zupełnie na odwrót. Ilość pracy jest nieadekwatna do ilości osób. Cały czas są cięcia kosztów, więc zatrudniają studentów do klepania, często z niewystarczającą znajomością języka żeby odebrać telefon czy nawet maila napisać. Przez to inne osoby są obciążone na maxa. Codzienne spotkania na których spowiadasz się z tego co robisz (przeważnie słyszysz że za mało). Ostatni tydzień w miesiącu jest ban na urlopy, bo jest zamknięcie. W zamknięcie kwartalne praca do 20. W grudniu całkowity ban na urlopy bo zamknięcie roku i wszyscy muszą być "na pokładzie". O długim weekendzie typu 1-3 maja możesz zapomnieć, bo większość zespołu musi być i klepać żeby czasem wyniki nie spadły. Jak chcesz wziąc urlop czy hołm ofis to jest biadolenie, nie obejdzie się bez komentarza.Ludzie zestresowani, robia nadgodziny jak poj***ni. Dlatego firma chwali się, że "stawia na młodych ludzi" bo kto inny bedzie na tyle głupi żeby się dać tak nakręcić. Jak nie bierzesz lapka do domu to jesteś nienormalny. Generalnie słabe towarzystwo, ploty, fałsz i obłuda. Pracowałem tam jakiś czas, ale w porę się zmyłem. Wam polecam zrobić to samo.

Nie warto.

Fatalny dział HR w Gdańsku. Brak odpowiedzi na e-maile, jawne lekceważenie osób biorących udział w rekrutacji. Wielkie rozczarowanie, niestety nie polecam.

Lily
@Nie warto. 19.09.2018 17:26

Potwierdzam. Dział rekrutacji to porażka. Lekcewaga na każdym kroku. Również nie polecam.

Polak

Bayer mocno brał udział w działaniach w czasie wojny... To są jaja, że oprawcy naszych przodków robią dalej kasę w Polsce

Nick
@Polak 24.08.2018 22:29

Dokładnie, masz rację

Maja

@Polak To co piszesz nie ma nic wspólnego z obecną sytuacją i tym jak firma Bayer funkcjonuje dziś na rynku pracy. Czy poza uwagami wynikającymi z historii masz jakieś bieżące informacje na temat tego jakim pracodawcą jest Bayer? Jakie warunki pracy oferuje? Czy warto aplikować na oferty publikowane przez firmę?

Specjalista
@Maja 25.08.2018 08:53

Ma bardzo wiele, tylko trzeba użyć głowy

Lili

Na jakie zarobki mozna liczyc jako Senior Accountant lub Procurement Expert?

Była pracownica

Gdańsk! Czy to prawda, że poucinano wam wszystkie benefity, bo firma musi oszczędzać?

Lili
@Była pracownica 29.08.2018 13:31

na jakim stanowisku bylas? Zastanawiam sie nad praca w Bayer w Gdansku

Była pracownica
@Lili 31.08.2018 13:36

Pracowałam jako junior Accountant i potem accountant. Ani nie polecam, ani nie odradzam. Sporo się zmieniło, odkąd odeszła, czasem jak słucham od koleżanek to stwierdzam, że to dobra decyzja była. Zarobki w księgowości były słabe tj. Ok 2500 netto na juniorze. Nie wiem jak jest teraz :) musiałby napisać ktoś, kto pracuje obecnie.

Lili

Jest ktos w trakcie rekrutacji do Bayer Gdansk? Jak atmosfera i zarobki?

Maja

@Rozbawiona, rozumiem, że finalnie nie podjęłaś zatrudnienia w Bayer. A czy oprócz sprawdzenia znajomości języka miałaś do wykonania jakieś zadania na rozmowie kwalifikacyjnej? Jakie widzicie plusy i minusy zatrudnienia w Bayer w Warszawie? Czy firma prowadzi obecnie jakieś ciekawe aplikacje? Polecacie aplikować?

Rozbawiona
@Maja 16.05.2018 15:38

Nie, nie podjelam pracy w firmie Bayer bo firma Bayer uznala ze nie mam wystarczajacej znajomosci jezyka. Jakos innym firmom.moja znajomosc jezyka odpowiadala. Z obecnej firmy wiem, ze bayer nie przyjal absolwentki germanistyki ze wzgledu na za slaba znajomosc. I tu juz mielismy niezla polewke z rekruterow z Bayera. To są oczywiście absurdalne preteksty. Nie spodobasz sie bo wydaje im sie ze sie nie dasz sformatowac i slabo bedziesz znosic mobbing wiec ci zepsuja opinie na miescie. Bo informacja o slabej znajomosci jezyka poszla do mojej agentki, ktora zaprzestala szukania mi pracy z niemieckim. Na szczescie inna agencja znalazla mi dobra prace od reki za duzo lepsze pieniadze. Jeszcze na rozmowie uslyszalam zarzuto- pytanie od pani glownej team leader ktora w ogole byla.dosyc nieprzyjemna ze DLACZEGO CHCE PANI WROCIC DO PRACY BIUROWEJ???? Ludzie, omijajcie ten (usunięte przez administratora) szerokim łukiem. Z daleka widac ze to oboz koncentracyjny.

Rozbawiona

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie. Państwo rekruterzy okazali się oburzeni faktem że uczestniczę w procesach rekrutacyjnych do innych firm. Weryfikacja języka niemieckiego na stanowisko z bierna znajomością języka: pani zadała trzy pytania po czym zapytała się gdzie uczyłam się języka. Odpowiedziałam że w szkole i na uniwersytecie. Państwo uznali moja znajomość języka za niewystarczającą. W innych firmach oceniono moją znajomość na C1. Zaproponowana kwota okazała się za wysoka. Masz wydawać fortunę na dodatkowe kursy języka po to by Bayer płacił Ci mniej niż 1000 euro za wystawianie faktur. Żenada. Żenada.

Maja

@bayer, dziękuję za Twoją odpowiedź. Czy ktoś z Was także pracował w Bayer w Warszawie i mógłby napisać coś na temat tego pracodawcy? Każda Wasza opinia może być bardzo przydatna dla osób zainteresowanych podjęciem pracy w tym miejscu.

Maja

@bajer, po Twoim komentarzu wnoszę, że pracowałeś w Bayer. Może jednak znajdziesz jakieś plusy pracy w tym miejscu? Jakie zmiany powinny zajść w firmie, aby stała się bardziej atrakcyjnym pracodawcą? @Bayer, dziękuję za Twoją opinię, w której poruszyłeś wiele ważnych aspektów pracy. Mógłbyś jeszcze napisać, czy w Bayer można starać się o awans i czy jest on faktycznie realny? @Maarten, i jak, zdecydowałeś się aplikować na interesujące Cię stanowisko? A może już pracujesz w Bayer i mógłbyś powiedzieć coś o pracy w tym miejscu?

bayer
@Maja 23.03.2018 12:07

@Maja, jeśli szukasz pracy normalnej to jej nie znajdziesz tutaj. Ja spotkałem się z mobbingiem, fałszem, obłudą, firma nastawiona tylko na wyniki w Gdańsku. Szukaj dalej, pieniądze to nie wszystko, musi być jeszcze kultura pracy, szacunek do ludzi, praca dostosowana do godzin pracy. Tak jest pośpiech, nastawienie na wyniki. W Polsce jeszcze nie spotkałem dobrej firmy. Jednak na tak zwanym zachodzie nie ma ideałów. Jedynie można stworzyć swoją własną firmę i się bujać z klientami :)

bajer

I jak tam robaczki? Już w pracy i sprzątacie "kuce" - quality check? Pani team lider już sprawdziła ile zostało do zrobienia? Już dała naganę że słabo pracujecie? "Dlaczego tak mało?" "Dlaczego nie zrobiliście więcej?" Czy byliście już pod białą ścianą i pani przedszkolanka dała zadanie jak zrobić żeby było mniej kucy, faktur, i innych statystyk? Jak przypomnę sobie co tam się działo, to mam uśmiech na twarzy że nie muszę tam pracować. Jednak pani team lider ostro walczy o statystyki, bo kredyt, mąż, dzieci, trzeba to wszystko utrzymać. No ma samochód od bayer. Jest ważną panią. Droga pani nie śmieje się z ciebie, tylko zobacz w jakie (usunięte przez administratora) weszłaś. Zamiast myśleć sercem i sumieniem, zaczęłaś dbać tylko o swój interes. Nie liczy się człowiek tylko wynik i efekt. Warto było? Po nawet 2 latach człowiek widzi że to nie ma sensu i poza bajer istnieje lepszy i inny świat. Przykre. Niektórzy tak będą całe życie - w korporacji.

Pracujecie dla nich

http://papricana.com/2012/10/zbrodnicza-medycyna-w-obozach-koncentracyjnych-iii-rzeszy/

Bayer

Odnośnie Centrum finansowego Bayer w Gdańsku. Osobiście nikomu nie polecam. Jakbym mógł cofnąć czas to na pewno nie wysyłałbym CV do tej firmy. Myślę jak stąd uciec najszybciej gdzie indziej. Minusy: - na spotkaniu rekrutacyjnym wszystko pięknie, miło, uprzejmie, "praca bez stresu"'; "ufamy sobie" - niezła zasłona dymna, mamienie Sama praca: donoszenie - obserwowanie ciągłe co robisz, jak się zachowujesz. - Niby wolność i nie liczenie czasu pracy itp. ale jak zobaczą Cię z telefonem masz problem. Już "rozmowa umoralniająca". - "pranie mózgu" na spotkaniach - tylko Bayer, Bayer jeszcze raz Bayer. - "białe tablice" - codziennie spotkanie i spowiadanie się co się zrobiło, co nie, jakie są plany i jedno wielkie ciśnienie na wyniki. Stoi się przez 15, 30 minut pod tablicą i się tłumacz z życia. - firma nastawiona tylko na wyniki. Nie liczy się człowiek. - ludzie donoszą na siebie i obgadują - "feminizacja" - 80% to kobiety, ciągłe ploteczki, gadanie, obgadywanie. - ludzie mocno przeklinają i gadają, bardzo kiepskie towarzystwo. Plus: - dobre zarobki jak wynegocjujesz. Jednak kasa nie jest pierwsza i najważniejsza. Korporacja jak wiele innych. Jeśli ktoś nie pracował w korporacji, lepiej żeby tego nie robił. Strata czasu.

Maarten
@Bayer 18.02.2018 10:04

O jakim stanowisku mówisz? Zastanawiam się nad podszlifowaniem niemieckiego i chciałem na Juniora GL Accountanta aplikować... Jakie zarobki brutto dla świeżaka z maks rokiem doświadczenia i dwoma językami na B2?

Ali

I.G farben to żarty, że u nas w kraju dobrze się mają

Administrator

Czy ktoś ma jakieś ciekawe informacje o Bayer? Zawsze warto dzielić się z użytkownikami fajnymi ciekawostkami z życia firmy.

Grzegorz

Słyszałem o firmie Bayer, że ma opinię super pracodawcy. Podpowiedzcie czy warto aplikować, mają potrzeby kadrowe?

dr

Jak przygotować się na drugi etap rozmowy Przedstawiciel Farmaceutyczny

temporajki to dno

co innego przez telefon a co innego na umowie

tomek

witam wszystkich którzy się wybierają do firmy Bayer&Riedl Personalservice Gmbh OSTRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! OSTRZEGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w lutym pojechałem do tej firmy i to był największy błąd . na dzień dobry się nie zgadzało nic . inaczej pani Petra gada przez telefon inaczej jest , praca miała być na długi okres a była na tydzień . potem inna firma i znowu to samo tydzień . i oczywiście wysyłka do domu i czekać na telefon. potem dzwonią z propozycja nowego kontraktu na lepszych warunkach . człowiek jedzie po to tylko żeby 1 dzień robić i tyle , firma nie kompetentna co do pracy. KłAMIA ŻEBY TYLKO ZWERBOWAĆ ludzi UUUUUUUUUUUUUUUWWWWWWWWWWWWWWWAAAAAAAAAAAAAAAGGGGGGGGGGGGGGGAAAAAAAAAAAAAAAA ODRADZAM TĄ FIRME

nie dam sie wyjebac
@tomek 01.04.2015 09:58

a to chyba ich stala polityka bo nic sie nie zgadza co na umowie i to co mowia

poszukujacy pracy

a byl ktos na prefabrykacji z firmy Bayer + Riedl Personalservice GmbH Repräsentanzbüro Opole

Maja

@bartek dlaczego odradzasz? Za co ludzie są zwalniani? Czy pracowałeś w firmie? Czy tylko przeszedłeś proces rekrutacji? Czy ktoś miał taką sytuację, że został zwolniony po krótkim czasie pracy?

anonymous
@Maja 06.09.2017 14:13

pracowalem w piekarni w niemczech firma bayer-riedl Opole,z powodu za cieżkiej dla mnie pracy zjechalem po 21 dniach,zabrali mi całą wyplate,oszuści ostrzegam

Były pracownik

Uwaga Uwaga Uwaga. Na szefa (usunięte przez administratora) jak tam cała banda. Jeśli dojedziesz od tego biura to tak Cię załatwia że Ci ukradła cała miesięczna wypłatę. Uwaga co podpisuje umowę są duże kary nie polecam piekarni. Ani budowlanki

Xftrtd

Nie pracowałem tam ale miałem okazje być na rozmowie rekrutacyjnej. Niestety po tych 2h cyrku nie poszedłbym tam nawet za 100tys/miesiąc. Rekrutacja wyglada następująco: ściagają ludzi z polski na 10:30 potem przez dwie godziny robicie jakieś głupkowate ćwiczenie, które najprawdopodobniej ma za zadanie ocenę umiejętności pracy w grupie - polega ono głównie na przekrzykiwaniu się przez kandydatów :) Spotkanie prowadzi jakiś Trener (przez duże T), a przyszły przełożony siedzi i przysypia w kącie. Po tym wypraszaja cię z sali żeby za chwile powiedzieć ze zostają 3 osoby a reszta niech jedzie do domu. Zero możliwości zaprezentowania swojej osoby w rozmowie indywidualnej, zero szacunku i zrozumienia ze niektórzy z kandydatów są bez pracy i przyjechali pociągiem za swoje ostatnie pieniądze. Gratuluje i życzę powodzenia ;)

Zoe

Wyzysk człowieka ! Chyba ze pracuje się w xarellto, - wtedy faktycznie udajesz ze pracujesz, bo przecież wszyscy z branży wiemy, ze 90% wyjeżdża, a przedstawiciele udają ze pracują, większość nie wychodzi z domu

Maja

@kk nie ma takiej oferty pracy , więc rekrutacja musiała się zakończyć. Natomiast to forum dotyczy firmy Bayer w Warszawie. Obecnie firma rekrutuje na stanowisko Specjalista ds. Szkoleń. W ofercie napisali, że oferują ciekawą i pełną wyzwań pracę w dynamicznym zespole, możliwość dalszego rozwoju zawodowego, atrakcyjne wynagrodzenie i bogaty pakiet benefitów. Ktoś składa cv z was?

Marcel
@Maja 22.09.2017 16:09

Ja. Maja, a Ty zdecydowałaś się aplikować?

kk

Czy ktos wie, czy zakonczyla sie juz rekrutacja na przedstawiciela farmaceutycznego na teren wojewodztwa kujawsko-pomorskiego? Z gory dziekuje.

bazyl

Kto pracował w piekarni w Niemczech przez tą firmę?

bartek

Dobry Bajer to podstawa im to wychodzi najlepiej .Werbują ludzi a potem ich zwalniają.Proces rekrutacji przebiega droga e-mail.Szkoda czasu i nerwów na prace u nich.ODRADZAM !!!!!!!!!!!

Szymon32

Bayer + Riedl Personalservice GmbH w Opolu Oszuśći ostrzegam !!!!!!! Pracowałem w Neblauer GmbHElektro + Motoren.Pracowałem tam 3 dni po czy zostałem zwolniony z powodu tego że niby stałem i nic nie robiłem.Człowiek zapiernicza jak wół a się okazuje że pracuje się dla podwykonawcy dwóch rumunów którzy kaleczą język Niemiecki .Firma porażka Ostrzegama !!!!! Wysyłają ekipy po 2 osoby.Oszuśći i tyle !!!! Pan z biura obiecuje góry.Nie wiem czy mi wogóle kasę wypłacą.Ostrzegam i tyle !!!!!!!

Zostaw opinię o Bayer - Warszawa

 

Jeżeli masz dowody lub świadków potwierdzających Twoją wypowiedź zostaw nam swoje dane kontaktowe. Twój komentarz zostanie zweryfikowany pod kątem prawnym i poprosimy Cię o pisemne potwierdzenie opinii (do podanych danych wgląd ma tylko Administrator zgodnie z art. 6 lit. f RODO.)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bayer