GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Opinie o GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

krupier

Nie polecam, byliśmy umówieni na rozmowę, nikt się nie odezwał. Wstyd.

iwii

jak wygląda rekrutacja na programistę?

Dizzee

Ogólnie po około roku stażu mogę w miarę obiektywnie polecić pracodawcę. Jak to opisywali przedmówcy dużo zależy od projektu i klienta dla którego projekt jest prowadzony, niestety w przypadku telekomunikacji to jesteśmy mocno zależni od Niemców i ich narzędzi, testy to głównie automaty pisane w javie albo manualne, wspomagane skryptami do wprowadzania at komend. Jeśli ktoś nie miał wiele doświadczenia wcześniej to sporo można się nauczyć, roboty jest dużo i ciągle przybywa także i zespół jest systematycznie powiększany. Osoby bardziej otrzaskane pewnie też znajdą coś dla siebie ale ograniczeniem bywa środowisko klienta. Rotacja jest jak wszędzie w branży spora, nie brakuje ludzi uciekających za lepszą kasą np. do Nokii ale też nie tak rzadkie są ruchy w odwrotnym kierunku. Ja jak dotąd nie spotkałem się z sytuacją żeby komuś "podziękowali za współpracę" więc jeśli chcesz się przyłożyć do pracy to możesz się czuć bezpiecznie nawet na okresie próbnym. Atmosfera wśród ludzi jest całkiem fajna, może to kwestia rekrutacji może szczęścia ale jakoś wielu konfliktów w zespole nie widać. No i jeszcze kwestia najbardziej interesująca dla poszukujących zatrudnienia jako tester, junior o ile wiem przeciętnie może liczyć na ok. 2,5-3k netto, ja po 3 latach doświadczenia (chociaż nie było to stricte IT, nie wiem jak wynegocjowali inni) dostałem nieco ponad 3,5k, plus ewentualnie parę stów jak zaliczysz miesiąc z jakimś utworem na koncie (50%KUP).

ktos
@Dizzee

Dizzee - piszesz: "po 3 latach doświadczenia .... dostałem nieco ponad 3,5k" oj chłopie - nie chcę Cię smucić ale żyjesz w ogromnym błędzie, zaniżasz rynkowe stawki i pracujesz za pół darmo. Pracowałem w kilku dużych firmach jak i znam wielu testerów z innych firm m.in. Sabre, Luxoft, Ubs, Epam i stawka dla testera z 3 letnim doświadczeniem to 7-12 tys brutto. Zależnie od umiejętności.

Senior
@ktos

Chyba wam się w głowach poprzewracało. Marzycie. Nic nie robić i nachapać się. Jak sobie wyobrażacie siebie z 10-15letnim stażem? Wtedy, przy tym Ego i ambicjach Polska to za mało! Wasze oczekiwania przerastają rzeczywistość. Uważasz że 3 lata to super doświadczenie ? Słabiutko... Ale takie wasze pokolenie.

anka

jak na start toi moim zdaniem bardzo dobre wynagrodzenie, oczywiście pod warunkiem że z czasem będzie rosnąć

Tomy

Hej, czy orientuje sie ktos jakie zadania sa na drugim etapie rozmow rekrutacyjnych? Chodzi mi o stanowisko testera. Byłbym wdzieczny za jakiekolwiek info!

pipi

@13, ale nie dla świeżaków...

mietek

Czy po roku jako software verification engineer można liczyć na 5tys do łapiki ?

jeż

Bez doświadczenia też wezmą na testera za jakieś 2,5k do reki

Hirek

Ogólnie firma jest ok - problem jeżeli chodzi o IT stanowią projekty i klienci te projekty zlecający. Projekty są często długotrwałe i mało rozwijające, a jak dorzucimy do tego upierdliwych klientów z którymi ciężko się współpracuje to efekt jest taki że nawet pomimo fajnych benefitów i przyzwoitych pieniędzy ludzie nie chcą w nich pracować. Ogólnie firmę oceniam dobrze.

tox

witam, ja jestem zadowolony z pracy (mija mi juz drugi rok) nie uwsteczniam się i nie nudze, atmosfera na duuzy plus, wynagrodzenie tez mi odpowiada.

inny były pracownik

Pracowałem tam przez jakiś czas w zeszłym roku, zwolniłem się widząc jak się uwsteczniam zawodowo i rozleniwiam. Od 8 miesięcy pracuję gdzie indziej i mega sobie chwalę patrząc wstecz jakoby ten czas w rec przepracowany był bezpowrotnie stracony. W Rec sami nie wiedzą czego chcą. Tak jak kolega "były pracownik" wspomniał - obiecują na początku przy rozmowie dużo i opowiadają o świetnych projektach, później okazuje się, że człowiek przez dwa miesiące siedzi i patrzy w sufit bo nie ma dla niego fizycznie pracy - dobrze, że płacą przynajmniej za siedzenie (tym co mają umowę o pracę, nie wiem jak to z innymi umowami) i nic nie robienie. Ogólnie to co były pracownik napisał jest prawdą i zgadzam się z tym. Znam takich co siedzieli przez pół roku czasami nawet więcej bez projektu dochodząc na granice internetu z nudów. Co do kadry zarządzającej - słaba, głównie wygląda to tak, że mydlą oczy i klepią po plecach i obiecywać tylko potrafią że zaraz będzie projekt (wrażenie trochę dwulicowości). Niestety to jest praca i biznes więc widocznie muszą tak robić - zatrudnić ludzi żeby były zachowane zasoby ludzkie żeby mieć potencjał i jakąś elastyczność w doborze pracowników pod ew. projekty. Atmosfera - spoko jeżeli chodzi o współpracowników choć w niektórych przypadkach zachowania, często można też odczuć (w tych co są tam zabetonowani po kilka lat) typowy "wyścig szczurów" i "lizanie ego" przełożonych tak jakby mieli coś na tym ugrać dla siebie. Pieniądze - średnie, w innych firmach można lepiej wytargować. Bardzo duża rotacja. Firma raczej dla młodych zaraz po studiach na zasadzie "posiedzieć rok i mykać gdzie są lepsze projekty i lepiej płacą". Technologie - na ogół przestarzałe, żadnych nowinek tam się nie doświadczy, praca odtwórcza. Pozdrawiam wytrwałych ;)

pytanie

rafal, moglbys powiedziec cos wiecej? na jakie stanowisko byla to rozmowa, jaka umowe Ci proponowali? co masz na mysli mowiac o rozwoju kolegi - bo wyzej mozna wyczytac, ze wlasnie ten rozwoj jest sredni.

rafal

hej, byłęm ostatnio na rozmowie i troche sie dowiedzialem. rec ma otwartych dosc duzo stanowisk bo jest duze zapotrzebowanie w projektach, firma sie rozwija etc. nie wiem czy maja problemy z pozyskaniem pracownikow? pewne jest ze wciaz poszukuja - jak chyba wiekszosc wroclawskich firm it. moj kolega 2 miesiace temu dolaczyl i poki co jest zadowolony, przynajmniej sie rozwija a nie to co poki co ja w wieeelkiej firmie. ostatnio mam wrazenie ze im wieksza firma tym bardziej sie cofam w rozwoju.

adek

Czy mógłby ktoś opowiedzieć jak wygląda rekrutacja?

olo
@adek

To zalzy pewnie od staowiska na jakie zlozyles aplikacje, zazwyczaj sa to dwie rozmowy, biora w nich udzial kierownicy techniczni i jeszcze ktos kto rozmawia z toba na tematy nie zwiazane z programowaniem, a i jest jeszcze taki test o cechach charakteru czy cos ale tu sie nie ma czego obawiac, wyjdzie co ma wyjsc. Ogolnie jest dosc "przyjemnie" w sensie nie czujesz się jak czlowiek w tej rekrutacji, a ja to cenie.

rob

ponoc preferuja umowy o prace wiec stabilność jest, ale jak chcesz pracować na wlasny rachunek to tez jest taka możliwość, trzeba sie dogadywać

ks

ja osobiście polecam RECa, atmosfera super, mogę się dużo nauczyć no i zarobki też mi pasują:)

rob

ja zmieniłem na RECa i póki co jestem zadowolony. świetna atmosfera pracy przede wszystkim

adamb

pracuje pare miesiecy ale chyba sie zwolnie bo nic tu ciekawego nie robią. Faktycznie sporo młodych ludzi, chyba zaczynają tu swoją kariere. no cóż, nic tu po mnie.

kk

Pracowałem w recu 2 lata temu i powiem jedno - nie było źle, ale jeśli człowiek jest zdolny i chce sie rozwijać to prędzej czy później się z tamtąd zwinie, albo przejmie go inna firma proponująca lepsze warunki finansowe czy ciekawsze projekty - zreszta widać to obecnie - połowa reca to studenci. Polecm reca na rok, dwa a potem rozwijajcie skrzydła gdzie indziej !

Kiedyś tam pracujący

Niestety ja mam złą opinię o tej firmie. Management nie interesuje się w ogóle pracownikami i ich chęciami rowoju, klepią nierozwijające (dla pracownika) projekty, obiecują inne, ale bez pokrycia, płacą tyle co na kasie w biedronce - liczy się dla nich tylko ich zysk. A jak im powiedzieć w twarz że chce się po długim czasie od obietnic wreszcie jakiś inny, ciekawszy projekt niż naciskanie przez 8godzin klawisza F5 przynosi skutek zwolnienia, z datą dnia poprzedniego. Aczkolwiek ich plan \"wyciągniecia ludzi\" z nudnego, nierozwijającego projektu się powiódł - wszyscy będący w projekcie zmienili pracodawcę (łącznie 4 osoby) - to taka opinia z przed 4miesięcy. Ogólnie nie polecam, chyba że chcesz patrzeć jak inni się rozwijają a Ty się cofasz...

Zostaw merytoryczną opinię o GlobalLogic Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GlobalLogic Poland Sp. z o.o.