GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Opinie o GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Nina

Cześć, Zastanawiam się nad złożeniem CV na ofertę pracy Junior Project Manager. Czy ktoś z Was jest na podobnym stanowisku i może podzielić się opinią? Oraz jakie są zarobki Project Managera? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Sylwia
@Nina

Fajnie, że zainteresowałeś się ofertą pracy Junior Project Manager - wydaje się ona bowiem bardzo atrakcyjna. Musimy teraz cierpliwie poczekać, aż jakiś obecny pracownik Globallogic Poland przybliży na kwestie, o które zapytałeś. Widziałam to ogłoszenie i pracodawca wymaga między innymi biegłej znajomości języka angielskiego zarówno w mowie, jak i w piśmie. Czy zatem w tak dobrym stopniu znasz ten język?

Smutne to

Uwaga, radzę przed przeczytaniem poniższego usiąść, bo mój proces rekrutacyjny w GlobalLogic wyglądał jak rodem z filmow Stanisława Bareja. Smutne jest jednak to, że historia jest w 100% autentyczna. Dostałem zaproszenie na rozmowę, zjawiłem się o czasie. Pani rekruterka oznajmiła, że oznajmiła, że jestem pół godziny przed czasem. Grzecznie zaprzeczyłem. Zostałem poczęstowany kawką i miałem zaczekać na korytarzu, aż pani rekruterka sprawdzi swoj kalendarz. Po chwili wróciła i oznajmiła, że faktycznie, ma zaplanowaną rozmowę ze mną na godzinę, o której przyszedłem, ale i tak muszę zaczekać, bo managerka projektu dostała zaproszenie na pół godziny później. Zaproponowała, że pójdzie spytać managerki, czy wbrew zaproszeniu moze przyjść już teraz. OK. Za chwile wróciła z informacją, że „jest zakręcona” (hehe, krejzolka...), bo jednak managerka dostała zaproszenie na rozmowę na właściwą godzinę. Poszliśmy zatem do salki konferencyjnej. Siedziałem w niej może z 90 sekund po czym dowiedziałem się, że muszę opuścić salkę, bo rekruterka nie ma na nią rezerwacji. Poszliśmy zatem do innej salki. Następnie dowiedziałem się, że managerki projektu nie ma (!), wiec na zastępstwo przyjdzie managerka innego projektu.... Przyszła managerka, chwile później dotarł chłopak, który miał zweryfikować moje umiejętności techniczne. Po ok. 45 minutach rozmowy, a właściwie przesłuchania, bo wyłącznie odpowiadałem na zadane pytania, stwierdziłem, że pora przerwać ten cyrk i zadałem pytanie: a może byliby Państwo uprzejmi opowiedzieć mi coś o projekcie? Kilka słów o projekcie na jaki aplikuję..? Hmm? I skierowałem wzrok na rekruterkę. - Yyy, eee, ja nie znam szczegółów, wiec może pani kierownik projektu odpowie. Rekruterka skierowała wzrok na panią kierownik będącą tam w zastępstwie. - Ja nie jestem z tego projektu, wiec może kolega inżynier coś opowie. Wtedy kolega inżynier zaczął opowiadać o projekcie. Wlrotce rozmowa skończyła się. Co ciekawe, nie mogłem opuścić budynku bez firmowej karty (nie wiem, co na to przepisy ppoż). Żadnego kontaktu zwrotnego że strony GlobalLogic już potem nie było. Nie to zeby było mi przykro, bo krótko potem przyjąłem ofertę innej firmy. Gdy opowiadam te historie kolegom developerom i w ogóle znajomym, mowia, że jestem bardzo cierpliwy, bo oni wyszli zanim rozmowa się zaczęła. Moja refleksja z kontaktu ze GlobalLogic jest tylko jedna - totalny brak profesjonalizmu i pospolite dziadostwo. Nie chciałbym być waszym klientem.

rencista stażysta

Projekt WBA polecam tylko, jeśli ktoś dostanie dobrą stawkę i nie interesuje go satysfakcja ze zrobionej pracy. Projekt jest bardzo chaotyczny, niski poziom organizacji, dezinformacja. Odczuwa się wrażenie, że nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny. Poza tym nie dba się tak naprawdę o ludzi, a kierownictwo umywa ręce, bo tak łatwiej.

aj

projekt WBA - radze omijać szerokim łukiem Chaos, ciągłe zmiany w zespołach, zmiany ustaleń co do godzin pracy czy też pracy z domu. Klient nie umie pracować z zespołem offshore i do tego w innej lokalizacji, nie wspominająć już o poszanowaniu strefy czasowej. 10-15 osob z projektu zwolnilo sie na przełomie roku i kolejni składają wypowiedzenia ... góra nie reaguje.

Maciej
@aj

Jak myślisz, co jest głównym powodem tego, że tyle osób zwolniło się z projektu realizowanego przez firmę Globallogic Poland? Zastanawia mnie również, czym są podyktowane ciągłe zmiany, które wprowadzają osoby odpowiedzialne za organizację pracy przy tym projekcie. Jest on, aż tak skomplikowany? Wyraź proszę swoje zdanie na ten temat.

Niezadowolony

Zaaplikowałem do firmy, wierząc, że opinie na temat akurat tej konkretnej firmy są nieaktualne( zmieniali właściciela, zmiana nazwy) niestety okazało się, że większość z powyższych opinii to prawda. Telefon po 4 tygodniach od złożenia CV. Zaproszenie na rozmowę, później brak jakiegokolwiek kontaktu. Totalny brak zainteresowania ze strony firmy. Dział HR to jakaś pomyłka. Praca dobra dla ludzi, którzy nie chcą się rozwijać, tzn. skończą studia i chcą pracować w jednej firmie całe życie, wtedy tak jak piszą inni - niesamowity wyzysk, 3 lata doświadczenia za 3.5k PLN. Nie polecam.

Koziołek Matołek
@Niezadowolony

Hej pracuję w wyżej wymienionej firmie od niedawna i nie podzielam opinii negatywnych. Stawki są rynkowe o ile ktoś coś na prawdę umie.

Robot
@Koziołek Matołek

Naprawdę a nie na prawdę.... to widać, że niewiele umiesz....

tomekp
@Robot

@Niezadowolony Wybacz, ale to co mówisz nie trzyma się kupy, jeśli po tych 3 latach zarabiasz tak mało, to masz znajomych, pytasz co w trawie piszczy i idziesz na inne rozmowy, a nie narzekasz na firmę. A nawet jak nie masz znajomych, którzy Cię mogą oświecić, to zawsze można rzucić 4,5k na rozmowie(to prawie 30% w porównaniu do tego co deklarujesz). No ale jeżeli nie wysłałeś żadnego CV, albo nie poprzechodziłeś rozmów, to niestety jesteś skazany na narzekanie.

@tomekp

A czy Ty jesteś w jakiś sposób powiązany z firmą Globallogic Poland? Jeśli tak, opowiedz proszę, jak wygląda Twój punkt widzenia na temat proponowanych przez firmę warunków zatrudnienia. Uważasz, że są one dobre? Mam na myśli nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale też atmosferę i różnego rodzaju inicjatywy podejmowane przez pracodawcę i pracowników.

radek

Witam Czy w tej firmie na stanowisko programisty C++ 13 tys. brutto (tj.15700zł koszt pracodawcy, 9100 netto) da radę otrzymać jak ma się kilkuletnie doświadczenie 5-8 lat, zakładamy że przejdzie się pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną i odpowie na 90% pytań rekrutujących? Pytam bo np. w Nokii maksymalnie programista C++ choćby nie wiem jakie miał doświadczenie i nawet na wszystkie pytania na rozmowie odpowiedział to max może wyciągnąć 10 tys. brutto. Jakby ktoś chciał mieć wyższe wynagrodzenie to już by musiał aplikować na architekta a nie na programistę. Praca architekta jak kto lubi, bardziej związana jest z pisaniem dokumentacji niż programowaniem, planowaniem tasków, czuwaniem nad deweloperami, robieniem im review, czytaniem dokumentacji, uczestniczeniem w meetingach, mnie to akurat nie kręci aby to wyżej stanowiło większość mojej pracy i dlatego szukam pracy dalej jako programista C++ i stąd pytanie jak to jest w RECu czy też trzeba być architektem abym wyciągnąć 13 tys brutto?

janusz
@radek

typowe widełki seniora to 8-13 brutto, więc da się.

@radek

13 brutto dostaja ludzie z 2 letnim doswiadczeniem. To co opisujesz kwalifikuje sie na 15-16... Ale nie w globallogic, który szuka byle tanio. Ludzie zrozumcie, to jest biznes tej formy zarabiać na wynajmowaniu pracowników jak najtańszy i sprzedawaniu ich drogo. Tylko w firmie która cos produkuje możecie mieć dobre warunki.

tomass
@radek

Na seniorze spokojnie wyciągniesz 13 tyś brutto bez łaski.

Marco

Witam. Pracowałem prawie rok w tej firmie w Krakowie i jest to jakaś tragedia. Poznałem ludzi fantastycznych co prawda, ale żadna zasługa firmy w tym. Projekty 3 kategorii, żenujące wrecz (nie dla programistów), ciągłe obiecanki i mamienie ludzi. Tu najważniejsza jest marża na pracowniku i nic więcej. Im tańszy tym lepszy. Więc przyjmuje się coraz słabszych... bazują głównie na PRze.. Co więcej firma oszukuje swoich klientów, obciążając ich za nadgodziny których nie ma i finansując z tego inne projekty. Odradzam, są duże ciekawsze możliwosci.....

Paula

Jaką macie atmosferę w firmie? Warto starać się?

Alicja

@Paweł, jakie stanowisko interesuje Cię w GlobalLogic? Wysyłałeś już swoje CV? @khmm, nie pytam o konkretne zarobki. Interesują mnie takie rzeczy, jak rodzaj umowy oferowany przez pracodawcę, dodatkowe benefity i tak dalej. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że zarobki objęte są tajemnicą handlową. A czy Ty jesteś pracownikiem GlobalLogic?

Mam zamiar aplikować bo słyszałem, że to dobra firma. Może coś podpowiecie?

Alicja

@janusz, dysponujesz takimi informacjami odnośnie do wynagrodzenia w GlobalLogic, ponieważ jesteś pracownikiem tej firmy? Jeżeli tak, to to co możesz powiedzieć o swoim zatrudnieniu i warunkach pracy jakie Ci ten pracodawca zapewnia? Każda aktualna informacja o tej firmie jako pracodawcy będzie ważna dla przyszłych jej pracowników.

khmm
@Alicja

Nie może powiedzieć, bo zostanie zidentyfikowany i zwolniony za udostępnianie super tajnych informacji o zarobkach.

Alicja

@yendrek, warunek finansowy zatrudnienia jest w Twojej ocenie najważniejszy. Na jakie aspekty zwracasz jeszcze uwagę w trakcie szukania pracy? Co musiałby Ci zaoferować GlobalLogic żebyś zdecydował się na rozpoczęcie współpracy z tą firmą?

Cześć nie wiecie może jakie są stawki dla junior developera C/C++. Idę tam niedługo na rozmowę i nie wiem jaką stawkę im powiedzieć jak zapytają.

infor
@:)

Odpowiedz sobie na pytanie ile twoja praca jest warta, a nie na pytanie za ile oni szukają, bo oni będą zawsze szukać za jak najmniej. Masz powiedzieć tyle ile ty chcesz a nie oni. Pytają się o twoje oczekiwania finansowe a nie ich.

yendrek
@infor

Po co ma wysyłać CV i tracić czas swój i ich, jak mogą nie mieć odpowiedniego dla niego budżetu na to stanowisko. Odpowiedz sobie sam.

Alicja

W internecie znalazłam bardzo dużo ofert pracy we wszystkich oddziałach GlobalLogic Sp. z o. o. Czy wiecie może dlaczego jest otwartych tak wiele rekrutacji? Jaka obecnie sytuacja panuje wewnątrz tej firmy? Wasze opinie na ten temat będą cenne dla osób, które chciałyby jak najwięcej wiedzieć o GlobalLogic Sp. z o. o. przed złożeniem do niej swojego CV.

Zwawiedziony

Nieprofesjonalna firma. Wystawili mnie strasznie. Po rozmowie rekrutacyjnej zadzwonili z gratulacjami, ze super i w ogóle. Podali warunki finansowe. W ciągu 1-2 dni dostanę ofertę. Po 2 dniach brak oferty - zadzwoniłem, jeszcze raz potwierdzili, ze wszystko jak najbardziej ok i na 100% dostanę ofertę, właśnie manager podbija pieczątkę. Miesiąc się kończył wiec wypowiedziałem umowę w obecnej pracy i co ? I dostałem ofertę z niższymi zarobkami niż się umawiałem i niższymi niż w obecnej pracy. I jeszcze mi mówią, ze jednak się warunki zmnienily ze względu na niższy budżet klienta a oferta jest ważna tylko jeden dzień - jak jakiś przeterminowany jogurt. Nie jestem w stanie opisać mojego zdenerwowania. Niech się zawijają tam z kąd przyjechali bo z takim brakiem profesjonalizmu krakowskiego rynku it na pewno nie zwojują.

@Zwawiedziony

Szczerze? to są tzw. Polskie zasady biznesu. Zapamiętaj: NIE ZWALANIASZ SIĘ, DOPÓKI NIE MASZ PODPISANEJ NOWEJ UMOWY O PRACĘ.

Nie polecam. Przy naborze uzgadniane były inne projekty. Później okazało się, że ich nie ma. Następnie próba wepchnięcia w stare technologie lub nieadekwatne do kierunku kariery zawodowej. W mojej ocenie słabe zarządzanie managerskie, stare toole projektowe itp. Dla studenta na początek na plus, ale dla rozwoju kogoś z dłuższym stażem to raczej nie jest to. (Pieniądze raczej w porządku i to liczę na plus.)

xxx

Jak długo pracowałeś?

@xxx

I co może jeszcze niech poda datę zatrudnienia.

Alicja

@:) byłeś już na rozmowie kwalifikacyjnej, o której wspominałeś w swoim komentarzu? Jeżeli tak, to jakie są Twoje wrażenia? Czy warunki zatrudnienia Cię satysfakcjonują?

Alicja

@Zwawiedziony, czy po tym incydencie zdecydowałeś się podjąć pracę w GlobalLogic Sp. z o. o.?

Zawiedziony
@Alicja

Serio? To poważne pytanie, czy jakiś żart? Odwołałem dwie inne ciekawe propozycje (z prawdziwym listem ofertowym), wypowiedziałem umowę w obecnej pracy, po czym dostałem gorszą ofertę niż się umawiałem, gorszą niż w pracy z której zrezygnowałem i miałem ją przyjąć ?

Alicja

Widzieliście już wywiad? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1602,wywiad-malgorzata-myszka co sądzicie? ;) Przekonał Was do aplikacji?

krupier

Nie polecam, byliśmy umówieni na rozmowę, nikt się nie odezwał. Wstyd.

Zostaw merytoryczną opinię o GlobalLogic Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GlobalLogic Poland Sp. z o.o.