GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Opinie o GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Opowiecie jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Nasz proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów (4 lub 5, w zależności od potrzeb). Obecnie, ze względu na pandemię, odbywa się w pełni zdalnie. Więcej o poszczególnych etapach rekrutacyjnych przeczytasz na naszej stronie: https://www.globallogic.com/pl/whygl-proces-rekrutacyjny/

Michał Głuś

Bardzo nieprofesjonalne i lekceważące podejście do rekrutowanego. Czekanie dwa tygodni na feedback po rozmowie, który miał być dzień później, ignorowanie dalszych wiadomości i niepoważny stosunek do rekrutowanego to jak dla mnie lekkie przegięcie :) Po napisaniu o rezygnacji z rekrutacji, po odczytaniu wiadomości przez HR, zostałem zignorowany.

@Michał Głuś

Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie i opis całej sytuacji bezpośrednio na adres mailowy marketing-plhr@globallogic.com Będziemy zobowiązani za informację zwrotną i co możemy zrobić, aby poprawić Twoje odczucia z rekrutacji.

Gizmo

Byłem zadowolony z pracy. Co prawda korki na dojeździe mnie zabijały, ale ogólnie pracowałem na fajnym projekcie. Ludzie jak wszędzie są fajniejsi i wujowi. Te HRy to faktycznie do zmiany - lepiej unikać także się nie przejmujcie. Jak chcecie zmienić środowisko to proponuję poza Polską.

@Gizmo

Dziękujemy za pozostawienie opinii. Cieszymy się, że byłeś zadowolony z pracy w GlobalLogic. Pozdrawiamy!

Piter

Zdecydowanie nie polecam. Firma ktora nie posiada zadnego know how. Nie wytwarza zadnej specjalnej wartosci. Nie ma zadnych produktow. Cienki tani (usunięte przez administratora) oferujacy offshoring glownie na niemcy i stany. Platforma na ktorej pracowalem mega slaba. System ciagle sie wieszal. Bardzo wiele zalezy od tego do jakiego projektu trafisz. Pracodawca potrafi obiecac jedna stawke a na umowie figuruje nizsza. Bywalo ze klienci widzieli w narzedziu do chargowania wiecej godzin niz realnie byly spedzone. Itd itp. Chcesz produkowac chinskie trampki zatrudnij sie w chinskim (usunięte przez administratora). Cos w stylu czesci magazynowej amazona w branzy it.

@Piter

Z przykrością przeczytaliśmy wpis, ponieważ Twoja opinia zawiera wiele nieprawdziwych informacji i chcielibyśmy je zdementować. GlobalLogic jest globalną firmą, która pracuje niemal wyłącznie w oparciu o własny know-how. Mały wycinek przykładów możesz znaleźć na naszej stronie, w zakładce projekty: https://www.globallogic.com/pl/work/ Jeśli chodzi o regionalizację projektów, które prowadzimy, to faktycznie są one międzynarodowe. Wiążą się z tym jednak same korzyści dla naszych pracowników. Oprócz pracy z różnorodnymi i najnowszymi technologiami, niestosowanymi na naszym rodzimym rynku, mamy również programy relokacji, które umożliwiają zdobywanie wiedzy niedostępnej w Polsce. Dodatkowo międzynarodowa kultura organizacyjna pobudza kreatywność i rozwija kompetencje zawodowe na wielu płaszczyznach. Rozumiemy, że komentarz pisałeś pod wpływem emocji. Jeśli chcesz podzielić się z nami powodem zdenerwowania, to napisz proszę na adres marketing-plhr@globallogic.com, z pewnością pomożemy.

Legacy code
@Piter

Że stawkami to jest reklama żeby ktoś przylazl , też tak miałem. Powiedzieli jednego dnia x a parę dni później 90%x. Jak ktoś jest zdesperowany i do urobienia to się zgodzi. Inny się zirytuje , bo nikt nie lubi być oszukiwany na kasie. Taka widocznie praktyka :)

@Legacy code

Nasze rekrutacje to sprawnie zaplanowane procesy, które prowadzą kandydata transparentną ścieżką od pierwszego kontaktu, po podpisanie dokumentów zatrudnienia. Każda nasza oferta dotycząca umowy o pracę poparta jest listem intencyjnym, w którym warunki są dokładnie określone. Finalna umowa jest zawsze zgodna z takim listem. Jeśli masz zastrzeżenia do procesu rekrutacji, poprosimy o wiadomość na adres e-mail: marketing-plhr@globallogic.com.

Dobre
@GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Weźcie może lepiej przestancie tu odpisywać ludziom, bo te wasze odpowiedzi bez żadnej treści tylko was bardziej pogrążają :)

Jakie wartości są cenione w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Wartości, które są wpisane w naszą kulturę organizacyjną to przede wszystkim uczciwość, otwartość, praca zespołowa oraz innowacyjność. Szczególnie cenimy osoby, które nie boją się być wyjątkowe, wychodzą poza schematy i z pasją podchodzą do projektów, które kreują lepsze jutro dla nas wszystkich.

Kolega z działu obok

Administration to nie to samo co HR, ktos zauwazyl zachowanie szefowej dzialu Administration ( czyli asystentek). Dzial HR to osobna bajka, czescia czego zatem jest Learning&D? Bo jeda z Pan tam pracujacych jest tam z przypadku co niestety widac i mysle ze GL wie o kim mowa. Zapomina o spotkaniach, ciagle w biegu, brak podejscia pro a jedynie zwalanie pracy i odpowiedzialnosci na kogos innego... jak rozwiazujecie takie tematy. W ogole ADM, HR i mega kuleja...moze czas sprawdzic kompetencje ew zrobic ankiete zadowolenia i wyciagnac wnioski ?

@Kolega z działu obok

Dziękujemy za opinię. Analizujemy wszystkie sytuacje, które mogą poprawić jakość pracy w GlobalLogic. Jeśli któryś z obecnych lub byłych pracowników sygnalizuje nieprawidłowości, weryfikujemy je w oparciu o otrzymane informacje. W tym celu podajemy także adres e-mail właściwy do tego rodzaju zgłoszeń: marketing-plhr@globallogic.com.

ktoś
@Kolega z działu obok

Dokładnie. ADM i HR to dwie oddzielne bajki. Mój komentarz dotyczył ADM, więc sobie go proszę w tą stronę odczytać.

Kolega z działu obok

O jakich wyróżnieniach mowa ? (usunięte przez administratora)

Pyt@nie

Czy to prawda, ze latwo jest u was zdobyc auto firmowe i nie trzeba byc przy tym kierownikiem/posiadac wyksztalcenia?

@Pyt@nie

Nasza flota samochodowa wykorzystywana jest głównie przez pracowników, którzy użytkują auta do celów biznesowych (np. podróże służbowe) i mają szczególny wpływ na rozwój i wyniki finansowej naszej firmy. Wykształcenie czy stanowisko kierownicze nie jest tutaj kryterium.

Jak jest z pakietem medycznym w Globallogic Poland Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Dziadek

Z tego co wiem to tak, można.

@Dziadek

Dzień dobry, oczywiście, w GlobalLogic oferujemy prywatną opiekę medyczną w firmie Luxmed. W zależności od wybranego pakietu, opieką może być objęta najbliższa rodzina, ale też rodzice czy teściowie pracownika. Pozdrawiamy

odp.

Oczywiscie mozna, nalezy jednak zwrocic uwage na koszt takiej opieki i zakres jaki ta opieka obejmuje, pakiet nie jest najbogatszy ale z ewnoscia jest jednym z drozszych ...

@odp.

Regularnie przyglądamy się naszym benefitom, starając się jak najlepiej dopasować jedo potrzeb naszych pracowników. Tak jest też z pakietami medycznymi i ich zakresami oraz kosztami. Wśród czterech, które oferujemy, każdy może znaleźć pasującą mu opcję, włącznie z możliwością ubezpieczenia najbliższej rodziny i rodziców.

Wiecie czy GlobalLogic Poland Sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Każdemu nowemu pracownikowi zapewniamy służbowego laptopa. Podczas codziennego kontaktu używamy narzędzi online do przeprowadzania telekonferencji, więc telefony komórkowe przyznajemy w zależności od roli pełnionej w organizacji oraz potrzeb biznesowych.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Managerowie w GlobalLogic bardzo cenią sobie pracę zespołową, opartą na partnerskich relacjach, przekazywaniu wiedzy i zaufaniu. Każdy z naszych pracowników może liczyć na szacunek oraz indywidualne podejście. Ponadto, managerowie dbają o możliwości rozwoju członków zespołu i inspirują ich do działania. To wszystko sprawia, że osoby zatrudnione w GlobalLogic tworzą silne, kompetentne i zmotywowane zespoły. :)

ktoś

Jako pracownik firmy (oddział w Szczecinie) jestem zadowolona z podejścia kierownictwa. Zawsze komunikacja pełna szacunku, transparentność i wsparcie. Zawsze zdarzają się jakieś wady, ale ja jestem zadowolona. Mam porównanie z sytuacjami gdy firma i kierownictwo nie jest w porządku, czuję zatem, że wiem o czym mówię.

@ktoś

Bardzo dziękujemy za opinię i cieszymy się, że pozytywnie postrzegasz podejście naszych managerów. Pozdrawiamy!

ciekawy

Czy to prawda, że firma zaczęła pożegnania z pracownikami z IT?

@ciekawy

Cykl życia firmy nie uległ zmianie: z jednymi osobami witamy się podczas spotkań rekrutacyjnych (a później onboardingowych), z innymi natomiast z różnych przyczyn się rozstajemy. To naturalny proces w każdej firmie. Jednocześnie robimy wszystko, żeby wspólnie przetrwać ten pełen wyzwań czas.

@ciekawy

99% osob pracuje z domu. Nie słyszałem o jakiś cięciach i zwolnieniach, jeśli ktoś odchodził to z własnej woli i tylko z wiadomych mu powodów.

uuu
@ciekawy

Pan Pracodawca nie lubi podawać konkretów, więc się podzielę: w jednym z site'ów stracili projekt i powoli żegnają się z ludźmi na ławce. Zatem tak, firma zaczęła pożegnania.

@uuu

Obecny kryzys związany z COVID-19 zakłócił działalność wielu branż, w tym firm IT, takich jak GlobalLogic. Podjęliśmy szereg działań w celu efektywnego, na miarę obecnej sytuacji, zarządzania kosztami. Celem tych działań jest stworzenie oszczędności, które między innymi ograniczają potrzebę redukcji pracowników, np. skromne obniżenie wynagrodzeń dla pracowników wyższego szczebla czy eliminację podróży służbowych. Dodatkowo inwestujemy w nowe obszary i transformujemy te, których efektywność biznesowa spada. To sprawia, że nasz cykl życia firmy jest obecnie bardziej intensywny i wiąże się ze zmianami w zatrudnieniu – zarówno normalnym zakończeniem współpracy jak i zatrudnieniem specjalistów do nowych obszarów projektowych.

wow
@GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Ładne lanie wody

Aktualność
Nasz zespół Talent Acquisition uruchomił #CVconsulting!

Wszystkim zainteresowanym oferujemy bezpłatny przegląd CV online, realizowany przez specjalistę GlobalLogic, który zaproponuje Ci, jak ulepszyć Twoje CV. Bez zobowiązań - chcemy się podzielić naszym doświadczeniem i najlepszymi praktykami.

Specjalizujemy się w dziedzinie IT, ale chętnie pomożemy również osobom z innych branż.

Jak wziąć udział w konsultacjach? Wystarczy wypełnić formularz:

Konsultacje są otwarte przez cały maj 2020. Serdecznie zapraszamy!

Czy pracodawca GlobalLogic S.A. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Motywacja w pracy jest podstawą efektywnego działania całej organizacji. Z uwagi na wysoki poziom realizowanych przez nas projektów bardzo zależy nam, abyście rozwijali się w GlobalLogic jak najdłużej. Dlatego do kwestii motywowania naszych pracowników przykładamy szczególną wagę. Każdego z nas motywują całkiem różne rzeczy, więc o tym, co motywuje nas w pracy rozmawiamy już na etapie rozmów rekrutacyjnych. Wewnątrz organizacji budujemy relacje w oparciu o komunikację dwustronną, dzięki czemu możemy stale rozwijać nasze działania, stając się lepszym miejscem do pracy.

Nie mogę powiedzieć za wiele o całej firmie, ale z pewnością mogę powiedzieć co nieco o dziale kadr wrocławskiego oddziału. Wspomniany dział kadr podsumować można bardzo krótko - SKRAJNIE NIEPROFESJONALNY. Na szczególną uwagę zasługuje podejście Pani Moniki - rekruterki. Dwukrotnie aplikowałem na stanowisko w GL i dwukrotnie miałem wątpliwą przyjemność współpracy z wyżej wymienioną Panią. Za każdym razem Pani rekruterka była niesłowna, obiecywała kontakt po czym nie kontaktowała się wcale. Na wynik rozmowy kwalifikacyjnej czekałem ponad dwa tygodnie, a nie dwa-trzy dni jak mówiła Pani Monika. Feedback z rozmowy zamknął się w jednym zdawkowym zdaniu. Nie szata zdobi człowieka, ale zdecydowanie dział kadr zdobi firmę - rekruterka wystawiła firmie GlobalLogic cudowną laurkę.

@Kandydat

Bardzo dziękujemy za komentarz. Przykro nam, że nie jest Pan zadowolony z przebiegu procesu rekrutacyjnego. Informujemy, iż standardowo kandydaci otrzymują informację zwrotną do 2 tygodni od rozmowy. Oczywiście cenimy sobie Pana opinię i uwzględnimy ją w kontekście usprawnienia procesu. Pozdrawiamy

Aktualność
Witamy na profilu GlobalLogic Polska

Powiększanie naszego zespołu o ambitne i oczekujące wyzwań osoby to jeden z celów naszej polityki kadrowej. GlobalLogic dynamicznie rozwija się, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie CEE. Z każdym kolejnym miesiącem pojawiają się nowe miejsca dla profesjonalistów z dziedziny IT, a w szczególności, z zakresu programowania. Projekty, które realizujemy w GlobalLogic Polska, pozwalają na zdobywanie wiedzy unikalnej na skalę światową, dlatego bardzo cenimy zaangażowanie i chęć rozwoju.

Decyzja o zmianie lub podjęciu nowej pracy jest kwestią niezwykle ważną. Dlatego uruchamiamy pełną komunikację na naszym profilu GoWork, aby z Wami rozmawiać, odpowiadać na pytania i komentować bieżące wydarzenia takie jak np. nowe rekrutacje.

Zadbamy o to, żeby informacje, których oczekujecie, były zawsze rzetelne i prawdziwe. Wierzymy, że dzięki odpowiedziom z pierwszej ręki, zachęcimy Was do związania się z GlobalLogic, a każdy feedback z Waszej strony przyczyni się do rozwoju naszej organizacji.

Decyzje, które podejmujesz, wpływają na przyszłość Twoją i GlobalLogic. Dołącz do nas i stań się kimś wyjątkowym.

Pozdrawiamy
Zespół GlobalLogic
Cyrkiel

Super firma, swietne projekty!!!!

Maciek

Niestety na tej stronie nie ma informacji o zielonogórskim oddziale GlobaLogic a szkoda, gdyż jest to całkiem duża firma, lecz mimo to dodam swoją opinię tutaj. Z braku laku. Pracowałem tam kilka miesięcy jako Trainee Software Developer. Wiem, po angielsku wszystko dosyć górnolotnie brzmi, ale powiedzmy wprost, jako stażysta. Na rozmowach kwalifikacyjnych byłem dwóch w tej samej firmie. Na obu wiedziałem, że jeszcze ogromna wiedza przede mną, jeśli chcę zostać programistą. Ale mimo to zostałem przyjęty na staż. Na plus jest fakt, że godziny były dosyć elastyczne dla mnie, zwłaszcza, że studiując dziennie ma się po kilka godzin w różnych porach dnia. Moja stawka godzinowa była niewiele wyższa od minimalnej, ale nie przejmowałem się zbytnio tym, gdyż na dzień dobry w mało której firmie zarabia się ,,kokosy". Atmosfera w pracy była naprawdę spokojna i miła, wiele osób jest przyjaźnie nastawionych. Firma oferuje duży pakiet usług socjalnych dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Ale wydaje mi się, że to standard. Na kolejny plus muszę zaliczyć dobrze wyposażoną kuchnię oraz toaletę przeznaczoną tylko dla pracowników. Może to śmieszne, ale są zakłady pracy w Polsce, gdzie takie rzeczy nie są spotykane. Wracając do tematu. Nie mogę niestety zdradzić nad czym dokładnie pracowałem, ale powiem, że jeśli chodzi o ten dział to w Polsce raczej występuje więcej ofert we Wrocławiu czy Krakowie. Niestety Ziemia lubuska to głównie Java i Javascript, czyli aplikacje internetowe, interfejs użytkownika, bazy danych itd. Podsumowując polecam tego pracodawcę z czystym sumieniem i nie radzę sugerować się wypocinami w postach na portalu 4programmers.net

Sylwia
@Maciek

Wątek dotyczy pracy w Globallogic Poland we Wrocławiu, ale to nic - bardzo dziękuję za dodanie swojej opinii o pracy w tej firmie! Piszesz o tym, że swoją karierę w tym miejscu rozpoczynałeś od stażu - czy osoby zatrudnione w ten sposób mają później realną szansę na pozostanie w firmie na dłużej?

Jan
@Sylwia

Wątek dotyczy całej firmy GlobalLogic, a nie tylko wrocławskiego oddziału.

Mam 2 pytania: 1.) W obecnej firmie, w której pracuję jest problem z klimatyzacją - tzn. nawiewy skierowane są tak, że strumień powietrza pada na stanowisko pracy. Ludzie się wkurzają, często są na chorobwym, bo jak wieje przez 8 godzin na Ciebie to trudno byś się nie przeziębił. Liniowy oraz support budynku niewiele może zrobić bo tak po prostu klima w budynku została zaprojektowana. Zależy od szczęścia jak kto trafi z siedzeniem. Stąd pytanie jak to jest w Global Logic czy też nawiewy skierowane są na stanowisko pracy? Wiem, że pytanie śmieszne, ale w firmie w której pracuję jest to poważnie problem. Jakby jacyś pracownicy byli/obecnie mogli odpisać to byłbym wdzięczny. 2.) Ktoś na dole pisał, że Global Logic wynajmuje pracowników do innych firm, czy to bzdura?

REAdam
@Adam

Heh, w Atosie to samo. Ludzie katują klimatyzację dzień w dzień w każdej porze roku :-/ Szlag mnie trafia, bo w zimie ludzie potrafią mrozić powietrze w biurze :-[

kolargol

@Smutne to Dobre opinie o firmie bardzo drażnią konkurencję więc stąd te inspiracyjne wpisy?

Zostaw merytoryczną opinię o GlobalLogic Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GlobalLogic Poland Sp. z o.o.