GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Data Collector wiem, że jest potrzebny. oferta mnie interesuje, ponieważ praktycznie nie jest wymagane doświadczenie by móc kandydować. Proszę mi przybliżyć zatem jak rozmowa rekrutacyjna może być teraz przeprowadzana. Co zostanie zweryfikowane i w jakiej formie?

Anonim Nowy wpis

Brak podwyżek od półtora roku, mimo, że firma ma potężny wzrost w ostatnim kwartale. Omijać miejsce z daleka

Jak się pracuje z ludźmi z GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

RJ

Miałem interview na .NET deva. Rozmowa kulturalna i bez większych uwag. Szybko dostałem feedback z wiadomością o odmowie wraz z wyjaśnieniem dlaczego. Generalnie, od perspektywy kandydata oceniam pozytywnie.

Nowy wpis

@RJ

Niezmiernie nam miło, że pozytywnie oceniasz nasz proces rekrutacyjny. Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy!

Firma GlobalLogic Poland Sp. z o.o. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Każdy pracownik otrzymuje laptop i telefon służbowy. Dodatkowo zatrudnionym osobom zapewniamy wszystkie dodatkowe akcesoria i urządzenia, których mogą potrzebować, jak monitory, myszy, klawiatury, słuchawki czy stacje dokujące. W przypadku większej ilości pytań zapraszamy do kontaktu za pomocą adresu mailowego opinie@globallogic.com

Maria

Widzę, że ktoś ostatnio podzielił się opinią odnośnie pracy. z tym, że mnie nieco inne stanowisko interesuje niż deva. Chodzi o ofertę na Strzegomską, która teraz wisi dla speca od księgowości w języku niemieckim. Czy cała rozmowa już w nim jest prowadzona? i jak wygląda, o co zadawane są pytania? Należy spodziewać się standardu?

Opinia

Rekruter zaczepia na linkedin, umawia rozmowę, na rozmowie wszystko wydaje się ok, dostaję feedback że są zainteresowani. Kontakt się urywa, żadnego kontaktu zwrotnego od rekrutera - czy rekrutacja trwa, skończyła się, jeśli negatywnie to dlaczego? Idealny przykład złych praktyk w rekrutacji.

Długi czas strona krakowskiego oddziału nie istniała na gowork, stąd po więcej opinii o firmie polecam zajrzeć na stronie wrocławskiego oddziału. Przepracowałem w GL ponad 2 lata i po dłuższym czasie od zmiany pracodawcy mam dość gorzkie przemyślenia. Przede wszystkim jako firma outsourcingowa, pracownik traktowany był jak towar do "sprzedania" dla innych firm. Towar, który powinien prezentować jak najwięcej umiejętności przy jednoczesnej niskiej cenie. Stąd praktycznie na każdym spotkaniu z menagerem słyszało się o konieczności uczenia się nowych języków, technologii, robienia pobocznych projektów w swoim czasie wolnym przy zerowym funduszu na szkolenia dla pracowników. Podwyżki i awanse były w żałosny sposób odciągane w czasie tak, aby np. po roku pracy otrzymać propozycję podwyżki o 500 zł, albo awans bez jakiejkolwiek podwyżki. Niestety, z mojego doświadczenia kadra menagerska zamiast otwarcie mówić o braku funduszy, obarczała odpowiedzialnością za sytuację pracowników - punktując ich rzekome braki i niewystarczające umiejętności w bardzo wyrafinowany sposób. Przez właśnie takie praktyki rotacja wewnątrz firmy była na bardzo wysokim poziomie, większość pracowników rzucała wypowiedzeniem po roku, maksymalnie dwóch. Co ciekawe od czasu opuszczenia firmy średnio raz w tygodniu otrzymuję na LinkedIn ofertę pracy od GL, widać zatem że pracowników brakuje. :) Na szczęście udało mi się znaleźć firmę bez toksycznej atmosfery i patrząc wstecz, aż trudno mi uwierzyć w to z czym spotykałem się w GL. Żeby nie było tylko negatywnie, doceniam możliwość zebrania doświadczenia ze względu na częstą zmianę projektów. Ludzie byli też w porządku, ale większość z nich już w GL nie pracuje. :) Podsumowując, niestety nie polecam.

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, że w taki sposób odebrałeś nasze działania. Inwestujemy w rozwój naszych inżynierów i zachęcamy ich do ciągłego poszerzania umiejętności. Chcielibyśmy również potwierdzić, że prowadzimy aktualnie rekrutację. Ma to związek z otwarciem nowych lokalizacji i szybkim rozwojem firmy oraz nowymi projektami. Dbamy również o to, by wynagrodzenia były konkurencyjne na rynku pracy. Przegląd wynagrodzeń odbywa się kwartalnie - co jest rzadkością nawet dla branży IT. Wyznajemy zasadę otwartej komunikacji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, także negatywnymi, by w ten sposób tworzyć coraz lepsze miejsce pracy. Życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Jaki jest okres rozliczeniowy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Nasi pracownicy są wynagradzani w cyklach miesięcznych i standardowo otrzymują pensję do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Dodatkowo oferujemy zatrudnionym szereg benefitów, zaczynając od prywatnej opieki medycznej i kart do obiektów sportowych, przez grupowe ubezpieczenie na życie i pakiet relokacyjny, po dofinansowanie do posiłków oraz liczne szkolenia.

kandydat

Jakiś czas temu kandydowałem do GlobalLogic w Krakowie, akademia. Muszę przyznać, że rekrutacja, w której brałem udział prezentuje póki co najwyższy standard ze wszystkich, w jakich uczestniczyłem. Szybki kontakt po wysłaniu CV - rozmowa telefoniczna i rekrutacyjna odbyły się w bardzo dobrej atmosferze. Feedback w pełni merytoryczny i szybki. Czarno na białym - wiem co było ok, a co poprawić. Ponieważ widzę, że opinie są czytane, chciałem Was pozdrowić i podziękować za pokazanie jak powinna wyglądać rekrutacja. Mam nadzieję, że do zobaczenia :)

@kandydat

Dziękujemy! Nieustannie usprawniamy procesy rekrutacyjne, aby spełniały nie tylko najwyższe standardy jakościowe, ale również oczekiwania naszych kandydatów. Życzymy sukcesu w rekrutacji!

Czy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

W GlobalLogic pracownicy mogą korzystać z pakietu świadczeń dodatkowych – od platformy kafeteryjnej MultiBenefit, w której zbierane punkty wymieniane są na vouchery, przez ubezpieczenia podróżne, zdrowotne czy na życie dla pracowników i ich bliskich, po dofinansowania posiłków. Staramy się na bieżąco dostosowywać pakiet świadczeń dodatkowych, by jak najlepiej odpowiadał on potrzebom osób, które u nas pracują.

Aktualność
Hitachi finalizuje przejęcie GlobalLogic!

Hitachi, Ltd. ogłosiło dzisiaj, że zakończyło przejęcie GlobalLogic Inc. zgodnie z warunkami ostatecznej umowy podpisanej 31 marca 2021 r.

Przejęcie GlobalLogic zwiększy zdolność Grupy Hitachi do realizacji strategii promowania Biznesu Innowacji Społecznych poprzez technologię cyfrową w celu rozwiązywania problemów, z którymi borykają się klienci i społeczeństwo. Ponadto Grupa Hitachi będzie mogła dalej przyspieszać cyfrową transformację infrastruktury społecznej w skali światowej poprzez globalną ekspansję swojej podstawowej działalności w zakresie rozwiązań cyfrowych Lumada.

Hitachi i GlobalLogic będą współpracować, aby zająć się rosnącym rynkiem innowacji cyfrowych i promować globalną ekspansję działalności Lumada — realizując misję Hitachi polegającą na zwiększaniu wartości społecznej, środowiskowej i ekonomicznej klientów, koncentrując się na trzech kluczowych obszarach: Środowisko, Elastyczność, Bezpieczeństwo i Ochrona oraz przyczyniając się do tworzenia zrównoważonego społeczeństwa.

Więcej informacji: https://bit.ly/Hitachi-And-GlobalLogic

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie GlobalLogic Poland Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Dziękujemy za pytanie. Wydłużony czas pracy może się zdarzyć w przypadku bardzo zaawansowanych projektów lub krótkiego terminu realizacji. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to przede wszystkim staramy się umożliwić pracownikom odbiór nadgodzin, by mogli zadbać o właściwy work-life balance. Naturalnie, mogą oni zadecydować także o wypłacie wynagrodzenia za godziny nadliczbowe.

Jak aktualnie wygląda kwestia pracy zdalnej w GlobalLogic w Krakowie? Czy istnieje taka możliwość, aby pracować 100% zdalnie lub też np. tylko 1-2 dni z biura? Czy raczej podchodzą do tego bardzo rygorystycznie? Interesuje mnie info dla developerów, na jednym z portali z pracą widziałem "Remote work possible", ale czy to oznacza, że pracujący na stanowiskach developerskich, mają możliwość dłuższej pracy zdalnej?

@Kandydat

Dziękujemy za kontakt! Obecnie nasz oddział w Krakowie pracuje zdalnie. Dokładne potwierdzenie charakteru pracy i liczby dni w biurze zależy od wymagań poszczególnych projektów. Do tematu podchodzimy indywidualnie i elastycznie, więc jeśli nie ma wymagań projektowych związanych ze sprzętem lub potrzebami klienta, wówczas istnieje możliwość całkowitej pracy zdalnej. Natomiast jeśli występuje konieczność przebywania w biurze, wtedy taka informacja jest udzielana kandydatom przez menedżera już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

Former employee

Leaving this review on multiple websites so don't be scared that this is a bot or pre-paid review. I was working at Globallogic in Krakow for 3.5 years. I was hired as a Senior Java Developer and later was promoted to the Lead position. The company offers various positions in different projects. If a project ends for some reason the employees will not be made redundant. In many (or even all) cases everyone has an option to find a position on the new project inside the company. I was working for the client from the USA and had only positive experience cooperating with them. I had an option to work not only with Java but with k8s, Docker, etc. My colleagues from the US were competent, cheerful and had always aimed to meet the commitments the team had. Therefore, they did their best to help you in case of any blocker or if you just stuck on some issue. Additionally, during my employment I had three business trips to the US (cities near Boston and New York) each for two weeks long. It is worth mentioning that they were not obligatory and of course fully paid by the company/client. Those trips were available for employees in all positions (BA, QA, Dev, etc.). In addition to the good salary the company provides employees with a decent social package (Luxmed, multisport, etc.). You can join their library where numerous technical books are available. Tech talks in different topics (Nodejs, Kotlin, k8s, Docker, elastic stack. etc.) are regularly organised by your co-workers. I also had a chance to organise one. The office is located near Bonarka city center which means that you have a large number of cafes to have lunch. Moreover, in most of them you have a 20% discount as you work for the company which is based at that business center. I used the discount even for the car wash and the service to change the tires of my car. It is easy to commute to work by bus or by car (there are a lot of parking lots in the business center or Bonarka). The office itself is great. It is new, regularly cleaned, well-equipted and with a few areas to relax (e.g. play video games or table tennis). Finally, although in the office you can meet people from all over the world, the atmosphere is just great - everybody is cheerful and I can't remember any act of discrimination. I left the company because I decided to work with a different technology stack. Therefore, when I got an offer that met all my requirements in terms of technologies and remuneration I made a hard decision to leave. I hadn't had not any issues with the management while working there or when I was leaving the company. I can totally recommend this company.

@Former employee

Thank you very much for your kind words!

Aktualność
Witamy na profilu GlobalLogic Polska

Powiększanie naszego zespołu o ambitne i oczekujące wyzwań osoby to jeden z celów naszej polityki kadrowej. GlobalLogic dynamicznie rozwija się, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie CEE. Z każdym kolejnym miesiącem pojawiają się nowe miejsca dla profesjonalistów z dziedziny IT, a w szczególności, z zakresu programowania. Projekty, które realizujemy w GlobalLogic Polska, pozwalają na zdobywanie wiedzy unikalnej na skalę światową, dlatego bardzo cenimy zaangażowanie i chęć rozwoju.

Decyzja o zmianie lub podjęciu nowej pracy jest kwestią niezwykle ważną. Dlatego uruchamiamy pełną komunikację na naszym profilu GoWork, aby z Wami rozmawiać, odpowiadać na pytania i komentować bieżące wydarzenia takie jak np. nowe rekrutacje.

Zadbamy o to, żeby informacje, których oczekujecie, były zawsze rzetelne i prawdziwe. Wierzymy, że dzięki odpowiedziom z pierwszej ręki, zachęcimy Was do związania się z GlobalLogic, a każdy feedback z Waszej strony przyczyni się do rozwoju naszej organizacji.

Decyzje, które podejmujesz, wpływają na przyszłość Twoją i GlobalLogic. Dołącz do nas i stań się kimś wyjątkowym.

Pozdrawiamy
Zespół GlobalLogic

Zostaw merytoryczną opinię o GlobalLogic Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GlobalLogic Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

GlobalLogic Poland Sp. z o.o.