Globallogic Poland Sp. z o.o.
3 80 82 5 1

Opinie o Globallogic Poland Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Nina

Cześć, Zastanawiam się nad złożeniem CV na ofertę pracy Junior Project Manager. Czy ktoś z Was jest na podobnym stanowisku i może podzielić się opinią? Oraz jakie są zarobki Project Managera? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Sylwia
@Nina

Fajnie, że zainteresowałeś się ofertą pracy Junior Project Manager - wydaje się ona bowiem bardzo atrakcyjna. Musimy teraz cierpliwie poczekać, aż jakiś obecny pracownik Globallogic Poland przybliży na kwestie, o które zapytałeś. Widziałam to ogłoszenie i pracodawca wymaga między innymi biegłej znajomości języka angielskiego zarówno w mowie, jak i w piśmie. Czy zatem w tak dobrym stopniu znasz ten język?

Smutne to

Uwaga, radzę przed przeczytaniem poniższego usiąść, bo mój proces rekrutacyjny w GlobalLogic wyglądał jak rodem z filmow Stanisława Bareja. Smutne jest jednak to, że historia jest w 100% autentyczna. Dostałem zaproszenie na rozmowę, zjawiłem się o czasie. Pani rekruterka oznajmiła, że oznajmiła, że jestem pół godziny przed czasem. Grzecznie zaprzeczyłem. Zostałem poczęstowany kawką i miałem zaczekać na korytarzu, aż pani rekruterka sprawdzi swoj kalendarz. Po chwili wróciła i oznajmiła, że faktycznie, ma zaplanowaną rozmowę ze mną na godzinę, o której przyszedłem, ale i tak muszę zaczekać, bo managerka projektu dostała zaproszenie na pół godziny później. Zaproponowała, że pójdzie spytać managerki, czy wbrew zaproszeniu moze przyjść już teraz. OK. Za chwile wróciła z informacją, że „jest zakręcona” (hehe, krejzolka...), bo jednak managerka dostała zaproszenie na rozmowę na właściwą godzinę. Poszliśmy zatem do salki konferencyjnej. Siedziałem w niej może z 90 sekund po czym dowiedziałem się, że muszę opuścić salkę, bo rekruterka nie ma na nią rezerwacji. Poszliśmy zatem do innej salki. Następnie dowiedziałem się, że managerki projektu nie ma (!), wiec na zastępstwo przyjdzie managerka innego projektu.... Przyszła managerka, chwile później dotarł chłopak, który miał zweryfikować moje umiejętności techniczne. Po ok. 45 minutach rozmowy, a właściwie przesłuchania, bo wyłącznie odpowiadałem na zadane pytania, stwierdziłem, że pora przerwać ten cyrk i zadałem pytanie: a może byliby Państwo uprzejmi opowiedzieć mi coś o projekcie? Kilka słów o projekcie na jaki aplikuję..? Hmm? I skierowałem wzrok na rekruterkę. - Yyy, eee, ja nie znam szczegółów, wiec może pani kierownik projektu odpowie. Rekruterka skierowała wzrok na panią kierownik będącą tam w zastępstwie. - Ja nie jestem z tego projektu, wiec może kolega inżynier coś opowie. Wtedy kolega inżynier zaczął opowiadać o projekcie. Wlrotce rozmowa skończyła się. Co ciekawe, nie mogłem opuścić budynku bez firmowej karty (nie wiem, co na to przepisy ppoż). Żadnego kontaktu zwrotnego że strony GlobalLogic już potem nie było. Nie to zeby było mi przykro, bo krótko potem przyjąłem ofertę innej firmy. Gdy opowiadam te historie kolegom developerom i w ogóle znajomym, mowia, że jestem bardzo cierpliwy, bo oni wyszli zanim rozmowa się zaczęła. Moja refleksja z kontaktu ze GlobalLogic jest tylko jedna - totalny brak profesjonalizmu i pospolite dziadostwo. Nie chciałbym być waszym klientem.

Tak19Nie
Maciek
Nazwa działu: IT

Niestety na tej stronie nie ma informacji o zielonogórskim oddziale GlobaLogic a szkoda, gdyż jest to całkiem duża firma, lecz mimo to dodam swoją opinię tutaj. Z braku laku. Pracowałem tam kilka miesięcy jako Trainee Software Developer. Wiem, po angielsku wszystko dosyć górnolotnie brzmi, ale powiedzmy wprost, jako stażysta. Na rozmowach kwalifikacyjnych byłem dwóch w tej samej firmie. Na obu wiedziałem, że jeszcze ogromna wiedza przede mną, jeśli chcę zostać programistą. Ale mimo to zostałem przyjęty na staż. Na plus jest fakt, że godziny były dosyć elastyczne dla mnie, zwłaszcza, że studiując dziennie ma się po kilka godzin w różnych porach dnia. Moja stawka godzinowa była niewiele wyższa od minimalnej, ale nie przejmowałem się zbytnio tym, gdyż na dzień dobry w mało której firmie zarabia się ,,kokosy". Atmosfera w pracy była naprawdę spokojna i miła, wiele osób jest przyjaźnie nastawionych. Firma oferuje duży pakiet usług socjalnych dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Ale wydaje mi się, że to standard. Na kolejny plus muszę zaliczyć dobrze wyposażoną kuchnię oraz toaletę przeznaczoną tylko dla pracowników. Może to śmieszne, ale są zakłady pracy w Polsce, gdzie takie rzeczy nie są spotykane. Wracając do tematu. Nie mogę niestety zdradzić nad czym dokładnie pracowałem, ale powiem, że jeśli chodzi o ten dział to w Polsce raczej występuje więcej ofert we Wrocławiu czy Krakowie. Niestety Ziemia lubuska to głównie Java i Javascript, czyli aplikacje internetowe, interfejs użytkownika, bazy danych itd. Podsumowując polecam tego pracodawcę z czystym sumieniem i nie radzę sugerować się wypocinami w postach na portalu 4programmers.net

TakNie1
Sylwia
@Maciek

Wątek dotyczy pracy w Globallogic Poland we Wrocławiu, ale to nic - bardzo dziękuję za dodanie swojej opinii o pracy w tej firmie! Piszesz o tym, że swoją karierę w tym miejscu rozpoczynałeś od stażu - czy osoby zatrudnione w ten sposób mają później realną szansę na pozostanie w firmie na dłużej?

rencista stażysta
Nazwa działu: IT

Projekt WBA polecam tylko, jeśli ktoś dostanie dobrą stawkę i nie interesuje go satysfakcja ze zrobionej pracy. Projekt jest bardzo chaotyczny, niski poziom organizacji, dezinformacja. Odczuwa się wrażenie, że nie wiadomo kto jest za co odpowiedzialny. Poza tym nie dba się tak naprawdę o ludzi, a kierownictwo umywa ręce, bo tak łatwiej.

Tak3Nie
aj

projekt WBA - radze omijać szerokim łukiem Chaos, ciągłe zmiany w zespołach, zmiany ustaleń co do godzin pracy czy też pracy z domu. Klient nie umie pracować z zespołem offshore i do tego w innej lokalizacji, nie wspominająć już o poszanowaniu strefy czasowej. 10-15 osob z projektu zwolnilo sie na przełomie roku i kolejni składają wypowiedzenia ... góra nie reaguje.

Tak9Nie
Maciej
@aj

Jak myślisz, co jest głównym powodem tego, że tyle osób zwolniło się z projektu realizowanego przez firmę Globallogic Poland? Zastanawia mnie również, czym są podyktowane ciągłe zmiany, które wprowadzają osoby odpowiedzialne za organizację pracy przy tym projekcie. Jest on, aż tak skomplikowany? Wyraź proszę swoje zdanie na ten temat.

Niezadowolony

Zaaplikowałem do firmy, wierząc, że opinie na temat akurat tej konkretnej firmy są nieaktualne( zmieniali właściciela, zmiana nazwy) niestety okazało się, że większość z powyższych opinii to prawda. Telefon po 4 tygodniach od złożenia CV. Zaproszenie na rozmowę, później brak jakiegokolwiek kontaktu. Totalny brak zainteresowania ze strony firmy. Dział HR to jakaś pomyłka. Praca dobra dla ludzi, którzy nie chcą się rozwijać, tzn. skończą studia i chcą pracować w jednej firmie całe życie, wtedy tak jak piszą inni - niesamowity wyzysk, 3 lata doświadczenia za 3.5k PLN. Nie polecam.

Tak8Nie
Koziołek Matołek
@Niezadowolony

Hej pracuję w wyżej wymienionej firmie od niedawna i nie podzielam opinii negatywnych. Stawki są rynkowe o ile ktoś coś na prawdę umie.

Robot
@Koziołek Matołek

Naprawdę a nie na prawdę.... to widać, że niewiele umiesz....

Tak5Nie1
tomekp
@Robot

@Niezadowolony Wybacz, ale to co mówisz nie trzyma się kupy, jeśli po tych 3 latach zarabiasz tak mało, to masz znajomych, pytasz co w trawie piszczy i idziesz na inne rozmowy, a nie narzekasz na firmę. A nawet jak nie masz znajomych, którzy Cię mogą oświecić, to zawsze można rzucić 4,5k na rozmowie(to prawie 30% w porównaniu do tego co deklarujesz). No ale jeżeli nie wysłałeś żadnego CV, albo nie poprzechodziłeś rozmów, to niestety jesteś skazany na narzekanie.

@tomekp

A czy Ty jesteś w jakiś sposób powiązany z firmą Globallogic Poland? Jeśli tak, opowiedz proszę, jak wygląda Twój punkt widzenia na temat proponowanych przez firmę warunków zatrudnienia. Uważasz, że są one dobre? Mam na myśli nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale też atmosferę i różnego rodzaju inicjatywy podejmowane przez pracodawcę i pracowników.

radek

Witam Czy w tej firmie na stanowisko programisty C++ 13 tys. brutto (tj.15700zł koszt pracodawcy, 9100 netto) da radę otrzymać jak ma się kilkuletnie doświadczenie 5-8 lat, zakładamy że przejdzie się pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną i odpowie na 90% pytań rekrutujących? Pytam bo np. w Nokii maksymalnie programista C++ choćby nie wiem jakie miał doświadczenie i nawet na wszystkie pytania na rozmowie odpowiedział to max może wyciągnąć 10 tys. brutto. Jakby ktoś chciał mieć wyższe wynagrodzenie to już by musiał aplikować na architekta a nie na programistę. Praca architekta jak kto lubi, bardziej związana jest z pisaniem dokumentacji niż programowaniem, planowaniem tasków, czuwaniem nad deweloperami, robieniem im review, czytaniem dokumentacji, uczestniczeniem w meetingach, mnie to akurat nie kręci aby to wyżej stanowiło większość mojej pracy i dlatego szukam pracy dalej jako programista C++ i stąd pytanie jak to jest w RECu czy też trzeba być architektem abym wyciągnąć 13 tys brutto?

Tak13Nie

janusz
@radek

typowe widełki seniora to 8-13 brutto, więc da się.

Paweł
@radek

13 brutto dostaja ludzie z 2 letnim doswiadczeniem. To co opisujesz kwalifikuje sie na 15-16... Ale nie w globallogic, który szuka byle tanio. Ludzie zrozumcie, to jest biznes tej formy zarabiać na wynajmowaniu pracowników jak najtańszy i sprzedawaniu ich drogo. Tylko w firmie która cos produkuje możecie mieć dobre warunki.

tomass
@radek

Na seniorze spokojnie wyciągniesz 13 tyś brutto bez łaski.

Marco

Witam. Pracowałem prawie rok w tej firmie w Krakowie i jest to jakaś tragedia. Poznałem ludzi fantastycznych co prawda, ale żadna zasługa firmy w tym. Projekty 3 kategorii, żenujące wrecz (nie dla programistów), ciągłe obiecanki i mamienie ludzi. Tu najważniejsza jest marża na pracowniku i nic więcej. Im tańszy tym lepszy. Więc przyjmuje się coraz słabszych... bazują głównie na PRze.. Co więcej firma oszukuje swoich klientów, obciążając ich za nadgodziny których nie ma i finansując z tego inne projekty. Odradzam, są duże ciekawsze możliwosci.....

Paula

Jaką macie atmosferę w firmie? Warto starać się?

Tak16Nie

Alicja

@Paweł, jakie stanowisko interesuje Cię w GlobalLogic? Wysyłałeś już swoje CV? @khmm, nie pytam o konkretne zarobki. Interesują mnie takie rzeczy, jak rodzaj umowy oferowany przez pracodawcę, dodatkowe benefity i tak dalej. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że zarobki objęte są tajemnicą handlową. A czy Ty jesteś pracownikiem GlobalLogic?

Paweł

Mam zamiar aplikować bo słyszałem, że to dobra firma. Może coś podpowiecie?

Alicja

@janusz, dysponujesz takimi informacjami odnośnie do wynagrodzenia w GlobalLogic, ponieważ jesteś pracownikiem tej firmy? Jeżeli tak, to to co możesz powiedzieć o swoim zatrudnieniu i warunkach pracy jakie Ci ten pracodawca zapewnia? Każda aktualna informacja o tej firmie jako pracodawcy będzie ważna dla przyszłych jej pracowników.

khmm
@Alicja

Nie może powiedzieć, bo zostanie zidentyfikowany i zwolniony za udostępnianie super tajnych informacji o zarobkach.

Alicja

@yendrek, warunek finansowy zatrudnienia jest w Twojej ocenie najważniejszy. Na jakie aspekty zwracasz jeszcze uwagę w trakcie szukania pracy? Co musiałby Ci zaoferować GlobalLogic żebyś zdecydował się na rozpoczęcie współpracy z tą firmą?

TakNie

Cześć nie wiecie może jakie są stawki dla junior developera C/C++. Idę tam niedługo na rozmowę i nie wiem jaką stawkę im powiedzieć jak zapytają.

infor
@:)

Odpowiedz sobie na pytanie ile twoja praca jest warta, a nie na pytanie za ile oni szukają, bo oni będą zawsze szukać za jak najmniej. Masz powiedzieć tyle ile ty chcesz a nie oni. Pytają się o twoje oczekiwania finansowe a nie ich.

yendrek
@infor

Po co ma wysyłać CV i tracić czas swój i ich, jak mogą nie mieć odpowiedniego dla niego budżetu na to stanowisko. Odpowiedz sobie sam.

Alicja

W internecie znalazłam bardzo dużo ofert pracy we wszystkich oddziałach GlobalLogic Sp. z o. o. Czy wiecie może dlaczego jest otwartych tak wiele rekrutacji? Jaka obecnie sytuacja panuje wewnątrz tej firmy? Wasze opinie na ten temat będą cenne dla osób, które chciałyby jak najwięcej wiedzieć o GlobalLogic Sp. z o. o. przed złożeniem do niej swojego CV.

Zwawiedziony

Nieprofesjonalna firma. Wystawili mnie strasznie. Po rozmowie rekrutacyjnej zadzwonili z gratulacjami, ze super i w ogóle. Podali warunki finansowe. W ciągu 1-2 dni dostanę ofertę. Po 2 dniach brak oferty - zadzwoniłem, jeszcze raz potwierdzili, ze wszystko jak najbardziej ok i na 100% dostanę ofertę, właśnie manager podbija pieczątkę. Miesiąc się kończył wiec wypowiedziałem umowę w obecnej pracy i co ? I dostałem ofertę z niższymi zarobkami niż się umawiałem i niższymi niż w obecnej pracy. I jeszcze mi mówią, ze jednak się warunki zmnienily ze względu na niższy budżet klienta a oferta jest ważna tylko jeden dzień - jak jakiś przeterminowany jogurt. Nie jestem w stanie opisać mojego zdenerwowania. Niech się zawijają tam z kąd przyjechali bo z takim brakiem profesjonalizmu krakowskiego rynku it na pewno nie zwojują.

Tak32Nie

Nick
@Zwawiedziony

Szczerze? to są tzw. Polskie zasady biznesu. Zapamiętaj: NIE ZWALANIASZ SIĘ, DOPÓKI NIE MASZ PODPISANEJ NOWEJ UMOWY O PRACĘ.

Tak1Nie1

Nie polecam. Przy naborze uzgadniane były inne projekty. Później okazało się, że ich nie ma. Następnie próba wepchnięcia w stare technologie lub nieadekwatne do kierunku kariery zawodowej. W mojej ocenie słabe zarządzanie managerskie, stare toole projektowe itp. Dla studenta na początek na plus, ale dla rozwoju kogoś z dłuższym stażem to raczej nie jest to. (Pieniądze raczej w porządku i to liczę na plus.)

Tak6Nie

xxx
@Były pracownik

Jak długo pracowałeś?

Nick
@xxx

I co może jeszcze niech poda datę zatrudnienia.

Tak2Nie

Alicja

@:) byłeś już na rozmowie kwalifikacyjnej, o której wspominałeś w swoim komentarzu? Jeżeli tak, to jakie są Twoje wrażenia? Czy warunki zatrudnienia Cię satysfakcjonują?

Alicja

@Zwawiedziony, czy po tym incydencie zdecydowałeś się podjąć pracę w GlobalLogic Sp. z o. o.?

Zawiedziony
@Alicja

Serio? To poważne pytanie, czy jakiś żart? Odwołałem dwie inne ciekawe propozycje (z prawdziwym listem ofertowym), wypowiedziałem umowę w obecnej pracy, po czym dostałem gorszą ofertę niż się umawiałem, gorszą niż w pracy z której zrezygnowałem i miałem ją przyjąć ?

Tak13Nie

Alicja

Widzieliście już wywiad? http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,1602,wywiad-malgorzata-myszka co sądzicie? ;) Przekonał Was do aplikacji?

krupier

Nie polecam, byliśmy umówieni na rozmowę, nikt się nie odezwał. Wstyd.

Tak5Nie

iwii

jak wygląda rekrutacja na programistę?

Dizzee

Ogólnie po około roku stażu mogę w miarę obiektywnie polecić pracodawcę. Jak to opisywali przedmówcy dużo zależy od projektu i klienta dla którego projekt jest prowadzony, niestety w przypadku telekomunikacji to jesteśmy mocno zależni od Niemców i ich narzędzi, testy to głównie automaty pisane w javie albo manualne, wspomagane skryptami do wprowadzania at komend. Jeśli ktoś nie miał wiele doświadczenia wcześniej to sporo można się nauczyć, roboty jest dużo i ciągle przybywa także i zespół jest systematycznie powiększany. Osoby bardziej otrzaskane pewnie też znajdą coś dla siebie ale ograniczeniem bywa środowisko klienta. Rotacja jest jak wszędzie w branży spora, nie brakuje ludzi uciekających za lepszą kasą np. do Nokii ale też nie tak rzadkie są ruchy w odwrotnym kierunku. Ja jak dotąd nie spotkałem się z sytuacją żeby komuś "podziękowali za współpracę" więc jeśli chcesz się przyłożyć do pracy to możesz się czuć bezpiecznie nawet na okresie próbnym. Atmosfera wśród ludzi jest całkiem fajna, może to kwestia rekrutacji może szczęścia ale jakoś wielu konfliktów w zespole nie widać. No i jeszcze kwestia najbardziej interesująca dla poszukujących zatrudnienia jako tester, junior o ile wiem przeciętnie może liczyć na ok. 2,5-3k netto, ja po 3 latach doświadczenia (chociaż nie było to stricte IT, nie wiem jak wynegocjowali inni) dostałem nieco ponad 3,5k, plus ewentualnie parę stów jak zaliczysz miesiąc z jakimś utworem na koncie (50%KUP).

Tak3Nie

ktos
@Dizzee

Dizzee - piszesz: "po 3 latach doświadczenia .... dostałem nieco ponad 3,5k" oj chłopie - nie chcę Cię smucić ale żyjesz w ogromnym błędzie, zaniżasz rynkowe stawki i pracujesz za pół darmo. Pracowałem w kilku dużych firmach jak i znam wielu testerów z innych firm m.in. Sabre, Luxoft, Ubs, Epam i stawka dla testera z 3 letnim doświadczeniem to 7-12 tys brutto. Zależnie od umiejętności.

Tak7Nie

Senior
@ktos

Chyba wam się w głowach poprzewracało. Marzycie. Nic nie robić i nachapać się. Jak sobie wyobrażacie siebie z 10-15letnim stażem? Wtedy, przy tym Ego i ambicjach Polska to za mało! Wasze oczekiwania przerastają rzeczywistość. Uważasz że 3 lata to super doświadczenie ? Słabiutko... Ale takie wasze pokolenie.

anka

jak na start toi moim zdaniem bardzo dobre wynagrodzenie, oczywiście pod warunkiem że z czasem będzie rosnąć

Tomy

Hej, czy orientuje sie ktos jakie zadania sa na drugim etapie rozmow rekrutacyjnych? Chodzi mi o stanowisko testera. Byłbym wdzieczny za jakiekolwiek info!

Tak10Nie

pipi

@13, ale nie dla świeżaków...

mietek

Czy po roku jako software verification engineer można liczyć na 5tys do łapiki ?

jeż

Bez doświadczenia też wezmą na testera za jakieś 2,5k do reki

Hirek

Ogólnie firma jest ok - problem jeżeli chodzi o IT stanowią projekty i klienci te projekty zlecający. Projekty są często długotrwałe i mało rozwijające, a jak dorzucimy do tego upierdliwych klientów z którymi ciężko się współpracuje to efekt jest taki że nawet pomimo fajnych benefitów i przyzwoitych pieniędzy ludzie nie chcą w nich pracować. Ogólnie firmę oceniam dobrze.

tox

witam, ja jestem zadowolony z pracy (mija mi juz drugi rok) nie uwsteczniam się i nie nudze, atmosfera na duuzy plus, wynagrodzenie tez mi odpowiada.

Tak2Nie

Zostaw opinię o Globallogic Poland Sp. z o.o. - Wrocław

Chcę opublikować:

Globallogic Poland Sp. z o.o.