GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

2.8 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o GlobalLogic Poland Sp. z o.o.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.
 Pytanie

Jaka jest kultura pracy w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Pytanie Nowy wpis
 Pytanie

Jaki jest styl zarządzania w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Nowy wpis

Pracodawca

@Pytanie

Wiemy, jak ważna jest atmosfera w pracy i jak wpływają na nią relacje pomiędzy współpracownikami. Dokładamy starań, by nasi menedżerowie byli odpowiednio przygotowani do swojej roli i okazywali niezbędne wsparcie podwładnym. Nasz styl zarządzania w GlobalLogic Polska jest doceniany przez pracowników – stanowi jedną z najwyżej ocenianych kategorii w wewnętrznych badaniach opinii. 9 na 10 naszych pracowników ma bardzo pozytywne zdanie o swoim przełożonym.

Nowy wpis

Pracodawca

 Aktualność
Hitachi finalizuje przejęcie GlobalLogic!

Hitachi, Ltd. ogłosiło dzisiaj, że zakończyło przejęcie GlobalLogic Inc. zgodnie z warunkami ostatecznej umowy podpisanej 31 marca 2021 r. 

Przejęcie GlobalLogic zwiększy zdolność Grupy Hitachi do realizacji strategii promowania Biznesu Innowacji Społecznych poprzez technologię cyfrową w celu rozwiązywania problemów, z którymi borykają się klienci i społeczeństwo. Ponadto Grupa Hitachi będzie mogła dalej przyspieszać cyfrową transformację infrastruktury społecznej w skali światowej poprzez globalną ekspansję swojej podstawowej działalności w zakresie rozwiązań cyfrowych Lumada.

Hitachi i GlobalLogic będą współpracować, aby zająć się rosnącym rynkiem innowacji cyfrowych i promować globalną ekspansję działalności Lumada — realizując misję Hitachi polegającą na zwiększaniu wartości społecznej, środowiskowej i ekonomicznej klientów, koncentrując się na trzech kluczowych obszarach: Środowisko, Elastyczność, Bezpieczeństwo i Ochrona oraz przyczyniając się do tworzenia zrównoważonego społeczeństwa.

Więcej informacji: https://bit.ly/Hitachi-And-GlobalLogic
Pytanie
 Pytanie

Czy firma GlobalLogic Poland Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Pracodawca

@Pytanie

Nasza firma nie różnicuje wynagrodzenia ze względu na płeć. Na widełki płacowe, które oferujemy kandydatom, wpływa poziom ich kompetencji oraz doświadczenie.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie GlobalLogic Poland Sp. z o.o. na stanowisko Project Manager bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
Pytanie
 Pytanie

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Pracodawca

@Pytanie

Oczywiśćie, rozwój jest dla nas bardzo istotny i wspieramy w tym procesie wszystkich naszych pracowników. Oprócz możliwości realizowania projektów dla największych globalnych marek, nasze zespoły mają dostęp do wielu narzędzi i programów szkoleniowych. Więcej na stronie: https://www.globallogic.com/pl/whygl-rozwijaj-sie-z-nami/

Pytanie
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w GlobalLogic Poland Sp. z o.o.?

Pracodawca

@Pytanie

Atmosfera jest dla nas bardzo ważna. Zależy nam, aby nasi pracownicy czuli się w pracy swobodnie i komfortowo. Istotne są też dla nas wszelkie dodatkowe inicjatywy, które pozwalają oderwać się od codzienności lub zrobić coś dobrego dla innych (akcje sportowe, konkursy, CSR).

Pracodawca

 Aktualność
Nasz zespół Talent Acquisition uruchomił #CVconsulting!

Wszystkim zainteresowanym oferujemy bezpłatny przegląd CV online, realizowany przez specjalistę GlobalLogic, który zaproponuje Ci, jak ulepszyć Twoje CV. Bez zobowiązań - chcemy się podzielić naszym doświadczeniem i najlepszymi praktykami.

Specjalizujemy się w dziedzinie IT, ale chętnie pomożemy również osobom z innych branż.

Jak wziąć udział w konsultacjach? Wystarczy wypełnić formularz: 

https://bit.ly/CVconsulting
Konsultacje są otwarte przez cały maj 2020. Serdecznie zapraszamy!
Pytanie
 Pytanie

Jak ze studentami w GlobalLogic S.A.? Chętnie zatrudniają?

Pracodawca

@Pytanie

Podczas procesu rekrutacyjnego jesteśmy otwarci na wszystkie osoby z pasją do IT. Gdy wśród kandydatów pojawiają się studenci, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i kwalifikacje na dane stanowisko, to oczywiście ich kandydatura jest brana pod uwagę i istnieje możliwość zatrudnienia ich w naszej firmie. W GlobalLogic regularnie organizujemy też programy stażowe, w czasie których studenci mogą rozwinąć swoje umiejętności pod okiem naszych specjalistów. W ubiegłym roku wzięliśmy udział w programie stażowym we współpracy z Politechniką Wrocławską, w efekcie którego 3 studentów otrzymało ofertę zatrudnienia w GlobalLogic. W tym roku również planujemy zaangażować się w program stażowy, jeżeli tylko sytuacja związana z pandemią COVID-19 nam na to pozwoli.

Pytanie
 Pytanie

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w GlobalLogic S.A.?

Pracodawca

@Pytanie

Jest to podejście niezwykle otwarte! Każdy z pracowników GlobalLogic ma bezpośredniego managera, z którym ustala zakres obowiązków oraz omawia wszelkie tematy związane z codzienną pracą i firmą. Relacje opieramy na zaufaniu, szczerości oraz stałym kontakcie. Poza tym, chcemy, aby każdy znalazł w naszym środowisku swoje miejsce, dlatego też oferujemy naszym pracownikom szereg możliwości związanych z rozwojem - w tym relokację do innego kraju lub miasta (International Relocation Program) czy pracę nad nowym projektem bądź wyzwaniami w obrębie innego działu (Global Rotation Program). O wszystkich tych inicjatywach można rozmawiać ze swoim bezpośrednim managerem lub konkretnymi osobami z działów wspierających. Jesteśmy otwarci na zdanie naszych pracowników - już po pierwszych dniach od rozpoczęcia pracy zbieramy feedback na temat firmy, a cykliczne ankiety satysfakcji pozwalają nam usprawniać wskazywane przez pracowników obszary. Ponadto, jako GlobalLogic angażujemy się w liczne akcje non-profit, dając tym samym przestrzeń naszym pracownikom do realizacji pomysłów oraz dzielenia się swoją pasją.

Pracodawca

 Aktualność
Witamy na profilu GlobalLogic Polska

Powiększanie naszego zespołu o ambitne i oczekujące wyzwań osoby to jeden z celów naszej polityki kadrowej. GlobalLogic dynamicznie rozwija się, nie tylko w Polsce, ale w całym regionie CEE. Z każdym kolejnym miesiącem pojawiają się nowe miejsca dla profesjonalistów z dziedziny IT, a w szczególności, z zakresu programowania. Projekty, które realizujemy w GlobalLogic Polska, pozwalają na zdobywanie wiedzy unikalnej na skalę światową, dlatego bardzo cenimy zaangażowanie i chęć rozwoju. 

Decyzja o zmianie lub podjęciu nowej pracy jest kwestią niezwykle ważną. Dlatego uruchamiamy pełną komunikację na naszym profilu GoWork, aby z Wami rozmawiać, odpowiadać na pytania i komentować bieżące wydarzenia takie jak np. nowe rekrutacje.  

Zadbamy o to, żeby informacje, których oczekujecie, były zawsze rzetelne i prawdziwe. Wierzymy, że dzięki odpowiedziom z pierwszej ręki, zachęcimy Was do związania się z GlobalLogic, a każdy feedback z Waszej strony przyczyni się do rozwoju naszej organizacji. 

Decyzje, które podejmujesz, wpływają na przyszłość Twoją i GlobalLogic. Dołącz do nas i stań się kimś wyjątkowym. 

Pozdrawiamy
Zespół GlobalLogic
Pelopomez

Firma jest tak naprawdę corpo outsourcingiem. Klient przychodzi, płaci za "zasoby" i je dostaje. Kraków ma same kiepskie projekty. Klienci trudni. Jedna z dyrektorek która pracuje w największym w Krakowie projekcie wykazuje kompletny brak profesjonalizmu. Interesuje ją tylko sprzedaż resourców a problemy ludzi którzy pod nią są już nieszczególnie. Pracowałam tam do lutego, z opini kolegów którzy tam zostali wiem, że nic się nie zmieniło. Pracy zdalnej w projekcie brak, dyrektorka pracowników wyśmiewa, że ciągle na to narzekają, a sama 3/4 tygodnia pracuje zdalnie. Pracownikom stara się pokazać jakie to mają szczęście, że mogą pracować w tej firmie. Tutaj nawet nie uświadczysz normalnych narzędzi pracy, w większości projektów nie popracujesz na swoim sprzęcie tylko przez remote desktop gdzie komputer docelowy znajduje się po drugiej stronie globu. Managament niekompetentny. Dobrzy ludzie się już dawno ewakuwali ze wszystkich Krakowskich projektów. Zarobki to średnia Krakowska. Klienci typowo korporacyjni. Nie polecam

AktualnyPracownikGL
@Pelopomez

To tylko jeden z projektów, a nie cała firma. W tym projekcie takie warunki wykreował klient przez specyfikę swojej branży i swojej firmy. O tym projekcie ciężko coś więcej powiedzieć bo ze względu na security klienta mają osobne piętro bez dostępu dla osób spoza projektu. We wszystkich innych projektach jest zupełnie odwrotnie.

brak
@AktualnyPracownikGL

"Pracy zdalnej w projekcie brak, dyrektorka pracowników wyśmiewa, że ciągle na to narzekają, a sama 3/4 tygodnia pracuje zdalnie." To chyba chodzi o innym projekcie.

Dominika
@brak

To jakie są Twoje doświadczenia z pracodawcą Globallogic Poland? Jest możliwość pracy zdalnej? I jak relacje z dyrekcją?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Marcin
@Pelopomez

Nic dodać nic ująć. Projekty ściek z zagranicy którego nikt nie chce brać wiem niskie wymagania i łatwo się dostać. Nikt ogarnięty tego nie chce tykac, są lepsze projekty.

pracujacy

Pracuje w tej firmie od ponad roku i jestem zadowolony. Projekt w którym się znajduje daje spore możliwości rozwoju i nauki. Ale jak wiadomo wszystko zależy od projektu i od ludzi - mi udało się dobrze trafić. Praca zdalna, fajna atmosfera, 'owocowe poniedziałki' itd. Jedyny minus to podwyżki. Nie ma co liczyć na wielką podwyżkę - ile wynegocjujesz na początku tyle będziesz zarabiać.

zatrudniona

Przed przyjściem do pracy tutaj przeglądałam opinie na portalach i zauważyłam że zdecydowana większość dotyczy procesu rekrutacji, który nijak ma się do faktycznej pracy w firmie, chociaż rozumiem że rekrutacja przekłada się na opinię o pracodawcy. U mnie przebiegła ona bez zastrzeżeń i bardzo sprawnie. Jestem bardzo zadowolona zarówno ze specyfiki pracy tutaj (czyli jako kontraktora różnych firm technologicznych), atmosfery, wynagrodzenia, wyposażenia biura. Chociaż to dopiero moje początki wiem że nie będę chciała stąd szybko uciekać. Polecam.

Waldek

Czy w ogóle jest szansa, żeby te polskie firemki w końcu nauczyły się, że kandydat to człowiek a nie PRL-owska szara masa? Kobieta piszę do mnie, że maja otwartą pozycję i są zainteresowani moją kandydaturą. Podaje więc kiedy jestem dostępny i że czekam na kontakt - zero odzewu z ich strony! Do tego błędy w samym ogłoszeniu. Firma uważa, że Python jest językiem obiektowym... strach pomyśleć jakiego klucza można się spodziewać po technicznych odpowiedziach

Dominika
@Waldek

Od Twojego wpisu nie minęło tak dużo czasu, być może jeszcze się z Tobą skontaktują w innym terminie. A jakim stanowiskiem byłeś zainteresowany i jakie były wymagania? Ciekawa właśnie jestem, co trzeba umieć, żeby dostać się do Globallogic.

Dominika
@Dominika

IQ poniżej przeciętnej. Wiele tam nie wymagają. Typowe korpo.

Dobrek
@Waldek

Z tego co wiem to nie jest polska firma, ale faktycznie każdy głupi wie, że Python to wąż a nie żaden język...

Global
@Waldek

To może po prostu zapytaj co się stało HR-y tam nie gryzą i nic nie ukrywają przed kandydatami, jak skontaktujesz się z osobą z którą miałeś kontakt na pewno udzieli Ci informacji.

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Globallogic Poland Sp. z o.o.? 

Global
@Pytanie

Nie słyszałem o premiach uznaniowych przynajmniej na szeregowych stanowiskach. Może inaczej jest na menadżerskich, ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto był na takim stanowisku w GL.

Dariusz

Widzę na stronie Globallogic Poland, że sporo rekrutacji prowadzonych jest na Ukrainę. Orientujecie się jak tam płacą?

anonim

(usunięte przez administratora)

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Krzysiek

Hmm.. trochę wydaje mi się dziwne, że wrzuciłeś w dwóch miejscach prawie identyczną opinię, trochę to wygląda na złośliwe szkodzenie firmie. O co chodzi ze stawką niższą niż ustalona, mógłbyś podać jakieś szczegóły odnośnie tego jak wygląda tam proces ustalania stawki? Jaki typ projektów? Z góry dzięki za info!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Karolina
@Krzysiek

@Krzysiek, rozumiem, że pytasz, bo chciałbyś podjąć pracę w GlobalLogic Poland. Masz już doświadczenie w pracy w podobnej branży? Jestem ciekawa, co skłoniłoby Cię do aplikowania do pracy u tego pracodawcy - zdradzisz nam tę rzecz?

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Krzysiek
@Karolina

@Karolina zastanawiam się nad różnymi firmami, ale przeglądając fora ciężko mi znaleźć rzetelne informacje, a to zaczyna mnie frustrować jako że to początek mojej drogi w IT..

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
Karolina
@Krzysiek

@Krzysiek, to zrozumiałe. Warto do opinii zamieszczonych w Internecie jednak podchodzić z pewną dozą dystansu, bo może zdarzyć się tak, że coś, co dla kogoś jest minusem, dla kogoś innego może być plusem pracy w danym miejscu. Myślę, że warto złożyć CV i spróbować swoich sił!

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
AktualnyPracownikGL
@Krzysiek

Z mojego doświadczenia firmy (różne) dają czasem dają pierwszą ofertę niższą niż się określiło. Pamiętaj, że to co deklarujesz podczas rozmowy rekrutacyjnej to jest "Twoje oczekiwanie", to nie znaczy, że firma Ci to zapłaci. Jeśli różnica jest duża to spytają, czy to do negocjacji, jeśli mniejsza to niekoniecznie. W takiej sytuacji możesz wtedy odpisać, że to nie jest kwota, którą deklarowałeś i poprosisz o ofertę z kwotą, którą zadeklarowałeś.

AktualnyPracownikGL
@Krzysiek

Ze stawką niższą niż ustalona to chodzi o to, że podczas rozmowy rekrutacyjnej rekruter pyta Cię o oczekiwane wynagrodzenie. Zauważ, że to jest Twoje oczekiwane, a nie gwarancja, że takie otrzymasz. To się tyczy wszystkich firm, nie tylko GL. Jeśli Twoje oczekiwania będą bardzo odbiegać od możliwości firmy na danym stanowisku, to Ci od razu o tym powiedzą, a jeśli niewiele, to zapytają czy jesteś skłonny do negocjacji. Gdy dostaniesz ofertę to jest tylko oferta, a nie zobowiązanie, możesz ją przyjąć, negocjować albo odrzucić od razu. Jeśli faktycznie umówiłeś się na konkretną stawkę, a jej nie otrzymujesz, to zawsze możesz odpisać, że nie taka była deklaracja i prosisz o korektę oferty. Jeśli będzie to możliwe, to dostaniesz lepszą ofertę, jeśli nie, to nie. Może podałeś widełki i dostałeś najniższą stawkę (logiczne). Pamiętaj też że rekruterzy generalnie mają młyn, bardzo dużo kandydatów, rozmów, spotkań, procesów, stanowisk. Są też ludźmi i mogą się pomylić. Może być też tak, że oferty przygotowuje ktoś inny, tak było w moim przypadku (osoba z HR ale nie z działu Rekrutacji). Wystarczy tylko zapytać, wyjaśnić. Generalnie, to co chciałbym wyjaśnić, to żeby się nie pienić na rekruterów (generalnie, nie tylko z GL) i po prostu pytać, wyjaśniać, prostować.

Kontrahent
@AktualnyPracownikGL

Skoro rekruterzy mają młyn to nie nadają się to tej pracy. Osoba która jest na danych stanowisku odpowiada za to co robi tym bardziej jeśli chodzi o zarobki itp. Ale cóż tak już jest w korpo gdzie idzie się na ilość a nie jakość o czym widać w GlobalLogic

Znudzony ale nie zmieszany

Potwierdzam historie przedmówców , wiele się nie zmieniło. Jeżeli się zmieniło, to wyszło dalej poza ten nieciekawy schemat, który opisał zawiedziony oraz inni. Podtrzymuje opinie przedstawione tu wcześniej , określiłbym podmiot jako niegodny zaufania. Myślę , że udział w tym od strony kandydata, jest tylko milczącą zgodą na bycie oszukanym. Można by to analizować : - dlaczego te opisane tu historie mają miejsce ? - czy rzeczywiście kandydat, to nie jest kiedyś potencjalny klient lub polecający ( lub niepolecający) ? - dlaczego okres czasu występowania takich historii jest tak długi ? - dlaczego istnienie innych oddziałów nie ma wpływu na występowanie takich zjawisk ? Jest to jednak zajęcie niepłatne , nie każdy ma ochotę na działalność charytatywną. No więc ja myślę, że jeżeli kandydat przyjedzie na podpisanie umowy i jest przy rozpoczęciu spotkania informowany iż nic z tego bo "coś tam" i jedz sobie z powrotem. To myślę , że jest to jedna z tych historii którą warto się podzielić, ku przestrodze dla potomnych. Ale także dla kadry kierowniczej , myślę ktoś w końcu tez pracuje na dobre imię tej firmy. To tak działa , że jest jedna marka , jak ktoś robi sobie z tego cyrk to nie powinno chyba tak być.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
AktualnyPracownikGL
@Znudzony ale nie zmieszany

Nie pracowałem jeszcze, kiedy miała miejsce sytuacja, którą opisałeś więc odpowiem Ci na podstawie mojego całego doświadczenia zawodowego. "- dlaczego te opisane tu historie mają miejsce ?" Ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi, a ludzie popełniają błędy. Do tego rynek, biznes, gospodarka jest zmienna, czasem zmiany są powolne, a czasem nagłe. Zauważ to, co napisałem w innej odpowiedzi, zadowoleni ludzie zazwyczaj nie myślą o tym, żeby pisać komentarze i opinie na portalach zawodowych. Ja to robię żeby subiektywnie (nie obiektywnie) opisać mój punkt widzenia. Ale na co dzień ja i moi koledzy (w tej czy w innych firmach) skupiamy się na pracy, swoich projektach, swoich relacjach na rozwiązywaniu pojawiających się problemów, a nie opisywaniu ich na forum. "- czy rzeczywiście kandydat, to nie jest kiedyś potencjalny klient lub polecający ( lub niepolecający) ?" Jest. Bardzo dobrze to określiłeś, nie myślałem o tym w taki sposób. Dlatego cieszę się, że zdecydowałem się zabrać głos na GoWork. Chciałbym też zwrócić uwagę, że to działa w dwie strony, sami też jesteśmy marką, "jednoosobową firmą". Nie należy też generalizować, bo wypadki i złe przypadki się losowo muszą zdarzać. To statystyka, nie da się nic z tym zrobić bo taka jest rzeczywistość. Pytanie jak często się to zdarza, jakie jest prawdopodobieństwo. Jeśli wysokie, to źle i trzeba się skupić na poprawie. "- dlaczego istnienie innych oddziałów nie ma wpływu na występowanie takich zjawisk ?" Pewne kwestie wysokopoziomowe są wspólne są ale nie jesteśmy robotami, cenimy sobie unikatowość i niezależność. Oddziały są niezależne, zarządzane przez inne osoby, pracują inni ludzie, realizowane są inne projekty i inne produkty dla różnych klientów. To tak jak z samochodami, samochód to samochód, będzie jeździł. Toyota będzie różnić się od BMW. Toyota Auris będzie się różnić od toyoty Corolli. Każdy egzemlarz Auris będzie się różnił detalami od innego egzemplarza Auris. "No więc ja myślę, że jeżeli kandydat przyjedzie na podpisanie umowy i jest przy rozpoczęciu spotkania informowany iż nic z tego bo "coś tam" i jedz sobie z powrotem." "Coś tam" ma właśnie kluczowe znaczenie. Bardzo mi przykro, że takie coś Cię spotkało, to musiało być bardzo przykre i stresujące. Takie sytuacje się zdarzają i trzeba być na nie gotowym. Tak jak wspomniałem wcześniej rynek jest zmienny. Powodów, których tak się może stać w kwestii zatrudnienia widzę kilka. - W przypadku GL decyzję o budowanie zespołu podejmuje klient, i klient mógł zmienić zdanie czym wstrzymał nowy projekt i jego finansowanie. - Jednostka nadrzędna może zmienić zdanie. Ja miałem podobną sytuację z inną firmą. Kiedy miałem już decyzję o zatrudnieniu ale tydzień przed zatrudnieniem dostałem informację, że oddział nadrzędny w Wiedniu zdecydował jednak, że będzie rozbudowywał oddział w Czechach a nie w Polsce. Firma więc mimo chęci nie mogła mnie zatrudnić. - Zauważ ile pracy i czasu zajmuje rekrutacja. To wszystko to jest bardzo duży koszt dla firmy. Nikt nie robi tego dla zabawy tym bardziej na rynku IT gdzie tak trudno jest o pracownika. - Może się też zdarzyć że pracujesz, masz ciepłą posadkę ale decydujesz się na zmianę. Składasz wypowiedzenie, masz kres wypowiedzenia ale jednak do zatrudnienia nie dochodzi z powyższych powodów. - Warto się zabezpieczyć i warto poprosić o list intencyjny zanim złożysz wymówienie, że firma Cię zatrudni od konkretnego dnia na konkretnych warunkach ale to finalnie też niewiele da jeśli firma nie będzie mogła Cię zatrudnić. Na pewno poprosić o takli list, bo to Ci zagwarantuje, że firma Cię traktuje poważnie ale jeśli firma będzie miała kryzys to i tak nie będzie mogła Cię zatrudnić. - Zauważ też, że kandydaci robią podobne rzeczy, ktoś dostaje ofertę, przyjmuje ją, ma okres wypowiedzenia, a w między czasie dostaje drugą ofertę i wtedy rezygnuje z pierwszej. Firma wtedy stoi w rozkroku bo zamknęła już proces i musi go wznawiać. Oczywiście nie od początku bo ma w zanadrzu innych kandydatów, do których może wrócić i złożyć im ofertę. Ale tak też nie musi być, bo jeśli byłeś jedynym odpowiednim i poprzednio nie było nikogo innego, to będą musieli robić wszystko od początku. Dziesiątki godzin pracowników HR, developerów i managerów, którzy uczestniczą w rekrutacjach (każda godzina to koszt), opóźnienia w projekcie, straty na rynku. Widzisz skalę i koszt? - Tak więc to działa w dwie strony. Każdy jest człowiekiem, jeśli się zmieniło zdanie to warto po ludzku porozmawiać z firmą, że jednak nie bo chce się wybrać inną ofertę. Firma też woli zatrudnić zdecydowanego pracownika bo odejście będzie kosztowne. Warto jednak sobie zdawać sprawę, że to nie jest za darmo i nic nie kosztuje.

Sebastian

@Minerrr, możesz nam udzielić informacji z jakimi pytaniami spotkałeś się podczas rozmowy o pracę w firmie GlobalLogic w Krakowie? Dodaj także, na jakie stanowisko aplikowałeś oraz jakie warunki umowy podczas rozmowy Ci przedstawiono. Zachęcam Cię do dłuższej wypowiedzi na forum, twój bardziej opisowy komentarz będzie dla nas niezwykle cenny.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
AktualnyPracownikGL
@Sebastian

Sebastian, a nie lepiej samemu wysłać CV, pójść na rozmowę kwalifikacyjną i usłyszeć pytania? Przecież rekrutacja to nie małżeństwo, do niczego nie zobowiązuje. ;) I nie bój się, wypuścimy Cię jak przyjdziesz, siłą nie zatrzymujemy ludzi. Co do pytań to od razu Ci powiem, że nie ma standardu, szablonu. Z HR rozmowy zazwyczaj przebiegają podobnie, jeśli byłeś na kilku to rozmowach to już wiesz. Techniczne rozmowy prowadzą developerzy z danego projektu i nie ma szablonu, każdy pyta o to co jest istotne z punktu widzenia projektu i zespołu. Jeśli pójdziesz na dwie rozmowy do dwóch różnych projektów to gwarantuję Ci że będą one zupełnie inne. Stawki w zależności od stanowiska, doświadczenia, branży i lokalizacji znajdziesz w "Zarobkach" na pracuj.pl i raportach wynagrodzeń Hays, MichaelPage, etc.

1
Rob

Od jakiegoś czasu szukam swojej pierwszej pracy w IT, tak więc czytam o firmach, do których aplikuję i na forach i na gowork. Zauważyłem jedną prawidłowość- o większości firm są prawie same beznadziejne opinie opisujące barwne przypadki. Nie jest czasem tak, że tego typu miejsca stały się miejscem gdzie sfrustrowany człowiek wylewa swoje żale? Ile takich sytuacji ma miejsce? Ile razy zdarza się popełnić komuś błąd? Sam już nie wiem jak traktować te wszystkie opinie i gdzie szukać RZETELNYCH informacjach o ewentualnym miejscu nowej pracy... Jeśli ktoś ma jakieś sprawdzone info o tym czy projekty są ciekawe, jaki jest management, atmosfera, proszę o pomoc.

Ta opinia jest:

pozytywnaneutralnanegatywna
AktualnyPracownikGL
@Rob

Powiem Ci dlaczego tak jest - zadowoleni ludzie nie siedzą w necie i nie tracą czasu na głupoty. Zajrzyj kiedyś na "komentarze na Onecie", kto to pisze, po co, kiedy ma czas na to? Zauważ, że sporo z nich jest w godzinach pracy. ;) Tak więc opinie są subiektywne, zadowoleni ludzie zazwyczaj żyją swoim życiem i nie mają na co wylewać żal. To co mogę, Ci polecić to wyrobić sobie swoje własne zdanie. Aplikuj do różnych firm, do różnych zespołów ale nie sugeruj się zdaniem innych. Pójście na rozmowę to jak randka w ciemno, może Ci się spodobać albo nie. ;-) Ale do niczego Cię nie zobowiązuje. Bądź kreatywny, zrób coś innego czego nie robią inni. Znajdź kogoś z rekrutacji danej firmy i powiedz że chciałbyś umówić się na spotkanie żeby dowiedzieć się jak firma wygląda od środka. Niech opowie o projektach, oprowadzi Cię po firmie, poczujesz atmosferę, zobaczysz jak się pracuje. Pamiętaj też że nie możesz myśleć w kategorii całej firmy, u nas np zależy to od zespołu, bo każdy zespół ma swojego klienta, który definiuje pewien klimat, do tego jest osobny dyrektor (bo zespoły są duże) i PMowie. Zanim zacząłem pracować GL byłem klika razy w ABB i tam to od nich właśnie usłyszałem, że ABB jest tak duże że każdy dział, każdy zespół będzie inny i będzie inna atmosfera. Więc z netu się nie dowiesz. Trzeba trochę pozwiedzać i nauczyć się na co zwracać uwagę, żeby rozpoznać czy to jest to o co chodzi. Ja mam 15 lat doświadczenia, pracowałem w różnych firmach, to wiem jak czytać między słowami. Co do GL znajdziesz moją opinie w innych odpowiedziach. ;)

Etap 1
Etap 2

Zostaw merytoryczną opinię o GlobalLogic Poland Sp. z o.o. - Wrocław

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

GlobalLogic Poland Sp. z o.o.
Przejdź do nowych opinii