VAN GRAAF GmbH Sp. k.

Opinie o VAN GRAAF GmbH Sp. k.

trochę szacunku!!!

Przestańcie pisać bzdury!!! Zachowujecie się jak rozkapryszone dzieci. W szkole podstawowej dzieci mogą się tak zachowywać, przepychając się między sobą ( kto lepszy, kogo Pani polubi....) ale nie w PRACY!!! Ja jestem zdania, że nie potraficie docenić tego co macie. Jest Wam wiecznie źle, ale nie szukacie innej pracy. Prawda jest taka, że na rynku pracy jest bardzo ciężko znaleźć solidnego pracodawcę,który szanuje potrzeby pracowników, dostosowuje czas pracy pod potrzeby, wypłaca pensje na czas, nie mówiąc już o umowie na czas nieokreślony -dzisiaj możecie o tym pomarzyć. Znam środowisko sprzedawców w Starym Browarze i orientuję się jakie są warunki pracy jak i płacy w każdym ze sklepów. Wierzcie mi nie jest tak bajkowo jak Wam się wydaje.Co z tego że ktoś zaproponuje Wam wyższa stawkę o 200-300 zł ale umowa będzie za "najniższą krajową", płaca dawana na raty, brak możliwości regulowania czasu pracy, urlopy dostosowane pod potrzebę pracodawcy, zero dodatków....nie mówiąc już o tym, że brak w takich miejscach stabilności zatrudnienia. A w Van Graafie macie to wszystko i ciągle jest Wam źle, praca na 3/4 etatu pozwala Wam mieć wiecej czasu dla siebie przy zarobkach tych samych na pełnym etacie w innych firmach w Browarze. Myślę, że powinniście się zastanowić nad tym wszystkim bo "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...." Zapominacie, że Van Graaf jako nieliczny sklep zatrudnia ludzi bez doświadczenia oraz ludzi w starszym wieku,wystarczy mieć zdolności komunikacyjne i miłą aparycję. Ludzie pracują tu po parę lat! Czy to o niczym nie świadczy?? Niedawno rozmawiałam z osobą z Katowic, która bardzo ubolewała nad swoim Kierownikiem Filii, jednakże poznałam też stanowisko innych osób w tej samej sprawie i okazało się, że punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia... W każdej Filii znajdziecie jakieś "ciekawostki" ale czy jest sens opisywać o nich na forum??? Waszymi śmiesznymi i dziecinnymi komentarzami możecie komuś bardzo zaszkodzić. Zastanówcie się czy Wasze opinie naprawdę są zasadne???

marcelina*

fakt, kokosów brak, ale przychodzę do pracy bez obaw że nagle zostanę jej pozbawiona

zuza

Kokosów nie płacą,ale jest całkiem fajnie..pracuje w tej firmie długo,i większych powodów do zmartwień nie mam..czekają na pracownika po porodzie i urlopie wychowawczym...a co do romansów to zawsze są plotk,jak ktoś nie wie na 100% to niech lepiej się nie wypowiada...poznałam kierownika z (usunięte przez administratora)i nie sądzę aby kogoś faworyzował..normalny otwarty człowiek...ale w każdym vg tak jest plotki kto z kim i kiedy..zazdrość i podłość..

Michał W.

W jakim Ty świecie żyjesz??? zawsze i wszędzie i w każdej pracy znajdziesz pracowników spoufalonych z kierownikami i wiadomo, że oni mają " lepiej" niż Ty - takie życie. Gorzej jak dochodzi do romansu pomiędzy kierownikiem a sprzedawcą! Wtedy poważnie zostaje zaburzony cały system.... Romanse to już chyba ta filia ma za sobą.... Z Twojej wypowiedzi widać, że jesteś osobą ZAZDROSNĄ i masz do kogoś żal, może warto z tą osobą porozmawiać??? A może chodzi o to,że to nie TY jesteś "ulubieńcem"?

gwiazdeczka

a jak wyglada atmosfera w wawie? z gory dziekuje za info.

buba

ja byłam tam umówiona na rozmowę i niestety się nie doczekałam.Czekałam godzine i nikt do mnie nawet nie przyszedł powiedzieć,że się troche sytuacja przedłuża.Uważam to za lekceważenie ludzi i ich czasu.

eye of the tiger

praca w tym sklepie zależy od KIEROWNICTWA.... w Poznaniu jest tak, że niektórzy pracownicy mają lepsze kontakty z kierownictwem i w związku z tym lepsze warunki (nie chodzi mi w tym momencie o płace).Śmieszne jest to że im się wydaje że tego nie widać.Pracownicy wszystko widzą i przez takie zachowania atmosfera nie jest ciekawa.Prywatne stosunki nie powinny mieć wpływu na pracę!!!!!!!!!

morator

za to Twoja wypowiedź świadczy o tym że jesteś człowiekiem wysokiej kultury osbistej , a ponad to człowieczeństwo pierwsza klasa.........

Luiza

Wynagrodzenie - najniższa krajowa plus premia - śmieszna, jeśli bierzesz pod uwagę swoje obroty... na 3/4 etatu zarabiasz max 1300 zł, pomijając fakt, że pracując 8 h dziennie na zmianie jesteś 8,5h... 15 minut przerwy płatnej i 30 minut zabierane z Twojego czasu nie płatne... w ciągu miesiąca wychodzi ładna ilość czasu, prze który pracujesz za darmo...

Wojtek

Trafiłem tu przez przypadek, bo nie mam zamiaru ani pracować dla Van Graafa ani z nimi współpracować, ale musiałem po prostu skomentować. Odnoszę wrażenie, że ci którzy narzekają na firmę to jacyś frustraci i prymitywy - ich posty to słowotok z błędami bez żadnej interpunkcji. Tego się nie da czytać. Skoro tyle sobą reprezentujecie tutaj, to pewnie podobnie jest w realu - nie oczekujcie więc, że ktoś Was będzie traktował jak króli. Wystawiam 4, żeby za bardzo nie zaburzyć statystyki.

Patrycja_wrocław

Pani XYZ ma problemy z odróżniemiem umowy na czas nieokreślony z umową na czas określony, cytat ,, ja mam jeszcze umowę na czas nieokreślony... ,, proponuję zajrzeć do kodesu pracy i zapoznać się z rozdziałem umowa o pracę, a konkretnie rodzaje umów, polecam pozdrawiam

Wypłata na czas, ale nie adekwatna do wykonywanej pracy (1200zł), robisz kilka rzeczy na raz i słyszysz czemu coś nie zrobione + do tego wynik sprzedaży. Nie liczy się człowiek tylko wynik. Kierowniczka sklepu wypier... z dnia na dzień, nie znasz dnia ani godziny Twojego końca współpracy z VG. Stres i niepewność jutra powoduje negatywne nastawienie do pracy i klientów, a kierowniczka VG zapomina o tym że wpływa to na obrót.

XYZ

Pracuję w VanGraafie od ponad roku i ogólnie jestem zadowolona, choć jest kilka minusów. Jednak zacznę od plusów: praca na 3/4 pozwala na życie poza pracą, młodzi rodzice mogą spokojnie zajmować się dziećmi, elastyczny grafik, pisany zgodnie z prośbami, mało obowiązków (jedyne co musisz robić to sprzedawać, wykładać nowy towar, utrzymywać porządek na sklepie, choć w gorących okresach z uwagi na duży ruch jest trudno), brak odpowiedzialności materialnej (nie potrącą ci z pensji, gdy nastąpi kradzież, ubranie się zniszczy etc.), świetne zaplecze socjalne (łazienki, szatnie, kantyna), po 3 latach pracy bezpłatna opieka Luxmed, ja mam jeszcze umowę o pracę na czas nieokreślony, ale podobno teraz dają tylko na 1 rok, pieniądze zawsze na czas, odzież służbowa 2 razy do roku o wartości 2000 zł, na moim dziale ogromnym plusem jest panująca atmosfera i koleżanki/koledzy. Minusy: płaca, niestety kokosów nie ma ok. 1500 zarabiają osoby pracujące na cały etat, albo robiące na prawdę duże utargi, średnio sprzedawca dostaje 1200 zł na rękę, to ile zarabiasz jest zależne od okresu/miesiąca (jesień, zima więcej, wiosną, latem mniej) oraz działu, chociaż różnice są niewielkie, brak premii, dodatków świątecznych (jest za to dodatek wakacyjny), atmosfera na niektórych działach i jak tu wcześniej się pisze w filiach Minusem jest wpisywanie numerków (od niedawna wklejanie), jest to w pewien sposób żenujące, dodatkowo klienci snują domysły ile to zarabiamy na sprzedaży płaszcza za 2000 (jakąś złotówkę, albo i mniej), ale można to przeżyć.Chociaż jest to motywujące do pracy, gdyby pensje były stałe niezależnie od utargu, wysiłek sprzedawców wkładany w pracę byłby znacznie niższy. Ogólnie minusem jest (usunięte przez moderatora). finansowy, biorąc pod uwagę obroty sklepu, koszty stałe (wynajem, prąd) to pensje stanowią mały procent ponoszonych kosztów, właścicieli byłby stać na wyższe pensje (1500 brutto + prowizja). Nie jest to praca na całe życie, ale widząc ile osób pracuje tu od kilku lat okazuje się, że nie jest tak źle. Warto spróbować, choćby by zdobyć doświadczenie.

zastępna kierownika

No lekka przesada z tymi zarobkami u zastępcy.. ale pracownikom zawsze się wydaje, że \"góra\" ma milllliony, a oni sami są strasznie poszkodowani :)

XXXX

5000 -7000

gość

a zastępca kierownika ile zarabia? bo mnie to interesuje

Lolek

ale na jakie forum nie wejdę to każdy narzeka, czy w banku czy w sklepie, zawsze jest źle, trzeba się przekonać samemu jak jest, a że płace niskie to normalna sprawa, niestety taki kraj... co zrobić! Trzeba walczyć o swoje jeśli się ma możliwość i nie pozwolić aby ktoś cię źle traktował, pokazać, że masz osobowość, chyba, że ktoś jej nie ma ;)

fnnnnii

to jest porażka!! robisz za marne grosze i do tego nie masz prawa sie odezwać....robią z ludzmi co chca ,żreują na bezrobociu i tym że ludzie chcą pracować.... NAPRAWDE NIE IDZCIE TAM DO PRACY !!!! MAJA LUDZI ZA NIC!!!

Martha

1/3 czy 3/4?

ona

1100 zł to bardzo mało ale trzeba pamietać,że to stawka za 1/3 etatu!!! Mnie też nie podoba się,że zatrudniają pracowników na śmieszne etaty - sugerują ,że chcą studentów ale jak studijesz to okazuje się,że źle bo w sobote ,niedzielę jestes niedyspozycyjny itd. Nie podoba mi sie ,że firma daje ludziom tak naprawdę śmieciowe umowy i żeruje na bezrobociu i biedzie ludzi którzy godzą sięna pracę na nędzne 1/3 etatu bo nie maja wyjścia - nie chcę nawet wiedziec jak śmieszne składki emerytalne są z takiej formy zatrudnienia. Nie podoba mi się to wszystko i zła jestem ,że znalazłam się w takiej sytuacji,że zależało mi nawet na 1/3 etatu a jestem dorosłą kobietą i dawno juz z rodzicami nie mieszkam. Tak jak wspomniałam 1100zł na rękę nie jest źle , nie jest źle dla młodej osóbki która potrzebuje pieniadze na własne wydatki dla porównania w urzędzie gdzie pracujesz w pełnym wymiarze czasu masz niewiele więcej............ Natomiast nie mieści mi się w głowie jak w tym kraju ludzie się wzajemnie traktują Gdzie człowiek nie spojrzy tam (usunięte przez moderatora). i tekst pracodawców że jak się nie podoba to droga wolna. Powiem szczerze ,że po tej firmie spodziewałam się większego szacunku do człowieka a przede wszystkim rozumienia,że zadowolony pracownik , to pracownik ,który sie finansowo czuje dowartościowany a dzięki temu z uśmiechem zaczyna każdy dzień pracy i jest lojalny w stosunku do pracodawcy

Zostaw merytoryczną opinię o VAN GRAAF GmbH Sp. k. - Wrocław

• Jak się pracuje w VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy VAN GRAAF GmbH Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

Kandydaci do pracy w VAN GRAAF GmbH Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VAN GRAAF GmbH Sp. k.