VAN GRAAF GmbH Sp. k.

Opinie o VAN GRAAF GmbH Sp. k.

Obojętny

Może w końcu odpowiednie "osoby" zobaczą co tak na prawdę dzieje się w firmie Van Graaf w Gdańsku. Każdy ma pretensje, że utarg słaby, karty nie zrobione a to dlaczego? (usunięte przez administratora) Pełna inwigilacja, prześladowanie, manipulacje, teksty typu cyt. "taki jesteś cwany, zobaczymy jak będziesz chciał prośby grafikowe" i tu również można przytoczyć parę ładnych tekstów typu (usunięte przez administratora) mam to w (usunięte przez administratora) sam sobie to zrób, jesteście tylko tanią siłą roboczą, za którą mam hajs". Kłamie, wymyśla historie, które nie miały nigdy miejsca, latając non stop do Stora tylko po to by oczywiście nic nie robić przy tym przypisując sobie pracę innych pracowników i wylewa łzy (usunięte przez administratora) Trzeba dosłownie uważać na każdym kroku by nie zostać nagranym bądź sfotografowanym. Pseudo pilnowanie odbijania się ha to zabawne bo i tu również można sprawdzić kierowniczki jak wychodzą, nie ma ich dosłownie godzinę, poczym wracają i jak gdyby nigdy nic odbijają się, oczywiście mają wypracowane, że w dni kiedy jest P. (usunięte przez administratora)nie można sobie na to pozwolić :D. Wychodzą kiedy i jak chcą a wpisując SAP wszystko zawsze się zgadza ;). (usunięte przez administratora) No tak. Jeżeli zatrudnia osoby, które nie mają skrupułów by zwyzywać, obrazić pracownika to proszę się nie dziwić, że nikt nie bierze go na serio a niestety traktuje na równi z taką lekko mówiąc patologią. (usunięte przez administratora) Jeżeli osoba, która powinna stać na czele pracowników i mimo wielu uwag, rozmów nadal nic z tym nie robi a zamiata wszytko pod dywan bo się boi, że Centrala się dowie, chodzi po sklepie i wtóruje (obgaduje, plotkuje, smieszkuje na temat pracowników itp) ...to osoby, które nadal pozwalają na to by obejmował to stanowisko, powinny to bardzo szybko zmienić. Wtedy zobaczyliby dlatego utarg słaby, karty nie założone, zwolnienia. Przykre, że nawet kiedy chciało się rozmawiać z Managerem szybko ucinał rozmowę tekstem "na twoje miejsce mam miliony chętnych a jeżeli się nie podoba to tam są drzwi" Milionów chętnych nadal nie ma a drzwi nikt nie musi nikomu pokazywać, bo sami chętnie przez nie wychodzą i nigdy nie wracają

@Obojętny

Rozumiem, że masz nieprzyjemne doświadczenia jeśli chodzi o współpracę z Van Graaf GMBH, jednak na forum Gowork.pl obowiązują zasady, których trzeba przestrzegać. Według regulaminu (https://www.gowork.pl/regulamin) na forum nie można obrażać innych, podawać ich danych osobowych czy też używać wulgaryzmów. Komentarze, które naruszają regulamin mogą zostać usunięte. Ponadto, wszystkie dane tu zamieszczane powinny być prawdziwe i uzasadnione.

....
@Sylwia

No tak jak nie ma się co do powiedzenia to wyjeżdża się z regulaminem. Raz to nikt nikogo nie obraża tylko wyraża swoje zdanie a to wolny kraj ale widzę, że ktoś tu ma z tym problem. Dwa jak się siedzi i wypisuje na komentarze to proszę zrobić coś bardziej pożytecznego i doinformować się na temat danych osobowych i więcej nie używać sformułowań, o których znaczenia nie ma się pojęcia. A na koniec dane powinny być prawdziwe i uzasadnione? (usunięte przez administratora) Nie pozdrawiam.

@....

Na forum musi panować pewien porządek, dlatego też przypomniałam Ci o obowiązującym tu regulaminie. Nie doszukuj się w tym zatem niczego złego i staraj się tu zachowywać nieco większy spokój. To, że Ty masz bardzo złe doświadczenia związane z praca w firmie Van Graaf GMBH nie oznacza, iż inni też będą. Może chociaż podpowiesz nam tylko, czy chętnie zatrudnia się tam tych, którzy poszukują jedynie tymczasowego zajęcia?

...
@Sylwia

Pani (usunięte przez administratora)... Tyle razy Panie z HR były i nic nie zostało wywnioskowane... Jeżeli chodzi o pytanie to ciężko odpowiedziec, ponieważ przynajmniej raz w tygodniu bądź częściej ktoś nowy odchodzi, przychodzi i nawet nie zna się imienia, etatu. Kompletny brak organizacji i haos.

...
@...

Chaos *

@...

Rozumiem. Bardzo dziękuje Ci za odpowiedź. Wiele kwestii na temat tego pracodawcy zostało ich poruszonych. Ale myślę, iż warto byłoby powiedzieć coś na temat wdrożenia do pracy w Van Graaf GMBH. Czy nowi pracownicy mogą liczyć na jakieś szkolenia przygotowujące do później wykonywanych obowiązków - na przykład z technik sprzedaży? Liczę, iż masz jakieś informacje w tym zakresie.

....
@Sylwia

Niestety nie. Zawsze jest nie mam czasu albo nie teraz... Pseudo szkolenie od kierowniczek "no w sumie to ja nie wiem czym ta rozmiarówka się różni ale jak przyjdzie klient a nie możesz znaleźć albo nie wiesz to po prostu mów, że nie ma...". Do tej pory gdy klient pyta o rozmiar typu 56 nikt nie wie o co chodzi a o koszulkach nie wspominajmy.

Nnn

przeniosłam się do Gdyni z Gdańska... niebo a ziemia! Kierownictwo w Forum to jedna wielka porażka, co chwile ktoś się zwalnia i atmosfera słaba, a sama galeria to bubel. Nie polecam naprawdę nikomu. W Gdyni ekipa raczej stała, aż chce się przychodzić do pracy!!!

xyz

Nowy salon w Gdańsku to jakieś nieporozumienie. Kierownicy i Store Manager totalnie nie ogarniają tematu. Cały czas ktoś się zwalnia a nowi przychodzą i odchodzą sami. Podejście do pracownika poniżej poziomu godności. Dobra, jedynie na początku wszystko miło i przyjemnie- Store potrafi zbajerować :) Moje sugestie dla Van Graaf GMBH sp.k.: Zadbajcie o pracowników i zwiększcie wypłaty!

Vega vincent
@xyz

Gdański Vang Graaf to porażka jako miejsce do pracy. 10 osób odeszło od czasu otwarcia sklepu w Forum, a to chyba o czymś świadczy. Bajery na rozmowie kwalifikacyjnej, które nie mają racji bytu w czasie pracy.

@Vega vincent

Zwróć proszę uwagę na to, że wątek dotyczy Wrocławia. Skoro już jednak rozmawiamy, to może dopytam Cię jeszcze o kilka kwestii - jak wygląda rozmowa rekrutacyjna do pracy w Van Graaf GMBH? Czy sprawdzane są na niej jakieś umiejętności potencjalnego pracownika?

Autor
@Sylwia

Bardzo nieprofesjonalna firma. Stres, dezorganizacja, bałagan i chaos na porządku dziennym. Donosicielstwo, szpiedzy. Niskie wynagrodzenie. Brak nawet podstawowego socjalu.

@Autor

W bardzo negatywny sposób opisujesz nam to, jak wygląda codzienna praca w Van Graaf GMBH. To dosyć niepokojące, ale musimy w pełni respektować Twoje zdanie. To, że Ty widzisz tak tego pracodawcę nie oznacza, iż inni też tak muszą. Na ich stronie widnieją liczne oferty pracy, jednak w większości zawierają adnotację, że potrzebne jest doświadczenie zawodowe. Może wiesz, jak duże trzeba je mieć, by zostać tam zatrudnionym?

Klient
@Autor

Popieram, nie polecam pracy w sklepie Van Graaf w Gdańsku . Donosicielstwo jest na porządku dziennym, psie pieniądze jak to w NIEMIECKIEJ firmie, SM do prawdomównych osób nie należy i wierzyć mu niewolno , dużo by wymieniać ale jak to mówią ,, ryba zawsze się psuje od głowy ,, nic dziwnego że tam jest i będzie duża rotacja wiadomo kto jest temu winny... !

antonina00

van graaf gdynia, pracowalam pare miesiecy uwazam ze atmosfera spoko, kierownicy sa bardzo spoko, sa przedewszystkim ludzmi, dostosowuja sie do pracownikow i wprowadzaja spoko atmosfere, jak jest (usunięte przez administratora) to biora wine na siebie. stm mial czasami wybuchowe dni ale zadko . mozna pozartowac. ogolna praca oceniam na dobrze

antonina00

m

Blabla

Mam pytanie Ile moze zarabiac NETTO kierownik sprzedazy lub magazynu w VG ???

Nataniel.
@Blabla

Około 2500 do 3000.

@Blabla

Czy odpowiedź użytkownika @Nataniel. sprawiła, że zdecydujesz się aplikować? Mogę Ci jeszcze powiedzieć, iż pracując w Van Graaf GMBH na tym stanowisku będziesz kompleksowo zarządzał podległymi działami oraz asortymentem. Będziesz także zapewniał optymalną ekspozycję towarów, dzięki ścisłej współpracy z zespołem Visual Merchandisingu. Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem: https://www.vangraaf.com/pl/kariera/praca-i-kariera/praca/oferta-pracy.html?yid=2236&sid=akemqq52fm1o3ssf4btboc87s7 Co o tym myślisz?

anonim2

Nie polecam! Wynagrodzenie to nie wynagrodzenie a wolontariat. Progi nie do zrobienia, ogólny stres i podlizywanie się klientom. Zatrudnianie ukrainek do układania sklepu za najniższe krajowe, a ubrania i tak dalej leżą jak szmaty na podłodze. Pracownik z góry jest traktowany jako (usunięte przez administratora) rano po przyjściu trzeba wpisywać co się ma na sobie, a kierownik musi to podpisać. Ba, trzeba mieć dowód własności nawet na buty na zmianę (mimo, że mogą być marki jakiej nie ma w VG). Wbijanie się do pracy co do minuty, każdą minutę za krótko/ za długo spędzoną w pracy musisz uzasadniać i musi ona być podpisana przez kierownika i store manager. Na święta jedyne co dostajesz od firmy to gratisy które zalegają bo klienci ich nie kupili :D tzn kosmetyczka, głośnik itd. Kierownicy są pod pantoflem SM, a swój stres przenoszą na pracowników. Przez 8,5 godziny zmiany musisz dawać z siebie 100% swojej wydajności fizycznej i psychicznej. Ogólnie na im niższym jesteś szczeblu, tym bardziej wycierają Tobą podłogę. Jeśli pójdziesz na L4, albo co gorsza, na UŻ to potem nie masz życia. Jedyny plus to odzież służbowa którą wybrańcom pozwalają zostawić.

anonim2
@anonim2

zapomniałam dodać, że w ciągu ostatnich 11 miesięcy zwolniło się ok. 15 osób. Niedługo SM nie będzie mieć rąk do pracy, a to tylko przez swój charakter, dyktatura to przy tym nic.

@anonim2

Jakże znajomo to brzmi ;) możesz powiedzieć o jakim mieście piszesz? Choć w sumie w każdym jest tak samo, nie wiem czy to istotna informacja :)

Xavi
@Szara

Ej, a wiecie, czy szukają teraz ludzi do pracy??

Skandal sklep z długoletnim doświadczeniem na rynku zatrudnia Ukrainki które nie rozumieją języka polskiego ,nie mające podejścia do klienta ...Van graaf w Poznaniu w st.browarze ..Tracicie na dobrym WIZERUNKU

Marie

Pewnie sam Store Manager ! hahaha

Szara

Opinia dotyczy VG Wrocław. Może od plusów zacznę, atmosfera jest na prawdę fajna w ogólnym rozrachunku. Na pewno było by lepiej gdyby STM zdecydował się, którą filią się zajmuje i tą wybraną w pełni się zajął bo bardzo wyraźnie widać brak ręki trzymającej wszystko w kupie. Do zatrudnienia się tutaj zachęca odzież służbowa, luxmed (dopiero po roku ale jest) i mimo wszystko dość łatwe dogadanie się w kwestii wolnych dni czy godzin pracy. No i większość z kierownictwa to na prawdę bardzo fajni ludzie z którymi można normalnie porozmawiać. Natomiast jeśli chodzi o pieniądze to każdy dodatkowy grosz wymarzonej podwyżki trzeba wydzierać siłą. "Jak Ci się nie podoba, to tam są drzwi" - takie słowa można usłyszeć na rozmowie o podwyżkę od samego STM. Przykre i nieprofesjonalne i niestety wiele takich sytuacji ma miejsce w tym sklepie. Generalnie klient nasz Pan a pracownik to nic nie warty przysłowiowy murzyn (bez urazy dla innych nacji), który najlepiej żeby dziękował za to że w ogóle ma pracę i niczego więcej nie chciał. I dobrze jest nie pokazywać że potrafi się coś więcej bo wykorzystają to do maksimum a nie usłyszy się nawet podziękowań, już nie mówię o zapłaceniu za wykonywanie dodatkowych obowiązków. Mimo wszystkich niedogodności człowiek jest w stanie przywyknąć do tego miejsca. Niektórzy trzymają się go wręcz kurczowo, mimo że ledwo dają radę się poruszać :) miejsce mogłoby zasługiwać na bardzo dobrą opinię gdyby tylko zaczęło się tam doceniać pracowników

Praca w dziale ligistyki w Van Graafie ,pracownicy sa traktowanie przez kierownictwo ja uposledzeni ludzie ,nie odpowiedni ludzie na danym stanowisku...

Szara

Masz na myśli jakieś konkretne miasto? Bo mi akurat dział logistyki kojarzy się bardzo dobrze. Nawet jeśli rzeczywiście jest się nieodpowiednim oczlowiekiem na to stanowisko, traktowanie w tym miejscu zawsze było dobre

Basia

Witam.Niedawno odbyłam rozmowę rekrutacyjną w VG,odbyła się ona w miłym nastroju,dowiedziałam się wszystkiego co mnie interesowało,na czym polega praca,jakie są wymagania i jaki jest zakres obowiązków,jednak jeśli chodzi o wynagrodzenie to samemu trzeba zaproponować stawkę ponieważ VG nie podaje żadnych propozycji.Pomimo bardzo wysokiej oceny moich kwalifikacji zatrudniono panią innej narodowości,i tu się nasuwa pytanie dlaczego???otóż odpowiedz jest bardzo prosta,panią zadowoliło wynagrodzenie najniższej krajowej.Przykre jest to że firma o takiej renomie nie potrafi docenić umiejętności oraz doświadczenia zawodowego kandydata,widać pieniądz rządzi w tej firmie,a szkoda.Dodam tylko że nie oczekiwałam zarobków powyżej 2000 ,przecież każdy za swoją pracę oczekuje w miarę godnego wynagrodzenia.Ich strata stracili naprawdę dobrego i sumiennego pracownika,którym mogłam być :)

Pracowałam tam kilka lat temu i niestety praca w trybie wpisywanie się klientom na metkach mi nie odpowiadała. Klienci ciuchów nie chcieli dawać, ani nie chcieli być często obsługiwani, przez co nie można było wywalczyć marnej premii. Praca na stojąco, oprócz łapania klientów z których ma się premię, trzeba ogarniać przymierzalnie i robić dekorację. Atmosfera była bardzo na plus, ludzie byli sympatyczni, niestety nie każdy nadaję się do takiej pracy. Trzeba tam działać na tzw. ,,bezczela''

Star

Van Graaf Gdynia. Byłam na rozmowie o prace.(usunięte przez administratora)nie zrobił dobrego wrażenia, rozmowa nieprofesjonalna. Strata czasu, niemiła atmosfera.

Nikt
@Star

niedługo będą przywozić z bangladeszu razem z ciuchami pracowników ! Albo zrobią program pracy chronionej ? może kiedyś to była firma dziś to zwykła buda ze szmatami !

Wojtek

Dostać pracę w dobrej firmie nie jest łatwo, trzeba spełniać oczekiwania pracodawcy.

Śmiech na Sali
@Wojtek

Tak ! To Prawda ! Harward trzeba skończyć by ułożyć sweterek w serek ! Ma pan racje można się pochwalić przy redsie jak pan pije kolegom !

Voice ludu

JA się zaczynam zastanawiać czy nie powinni robić przymusowych testów psychologicznych tym podrabianym kierownikom !! Poziom ich jest mówiąc D E L I K A T N I E upośledzony w zarządzanie ! Rotacje to potwierdzają i To Taki Papierek Lakmusowy też dla HR ! Panie szukają kurierów nie sprzedawców za głodowe pensje. Byłem na rozmowie to wiem. Oczekiwałem poważnej rozmowy ale jak widać ta BRANŻA jest na cechowana taki ludźmi ! Wolę być bezrobotnym niż pracować za ŚMIESZNE pieniądze dla VAN coś tam !

Weronika

@Wojtek Czy wiesz coś o tym jakie oczekiwania wobec kandydatów stawia Van Graaf GMBH sp.k. i jak przebiega rekrutacja w firmie? Czy może jesteś obecnym pracownikiem i możesz napisać więcej o tym jak się pracuje w firmie? Czy skoro firma ma tak wysoko postawioną poprzeczkę dla kandydatów do pracy, to znaczy, że jest to firma raczej dla osób z doświadczeniem, czy znajdą się w niej również osoby początkujące na ścieżce zawodowej? @Star A może ty mogłabyś/mógłbyś nam opisać co najbardziej nie podobało ci się w przebiegu rekrutacji?

Weronika

@Patryk, a czy zdradzisz nam kto jest autorem takiej opinii? Naturalnie nie proszę o ujawnienie danych personalnych, tylko krótką charakterystykę sposobu w jaki ta osoba powiązana jest lub była z firmą Van Graaf. Po prostu chodzi o uwiarygodnienie tej opinii. Jak pewnie wiesz, dla wielu użytkowników tego portalu, czytane komentarze są jak drogowskazy na mapie krajowego rynku pracy.

Odzież służbowa nie zawsze jest taka, jaka byście chcieli... no ale dają, to fakt, Lux Men po roku pracy dopiero, ale jak masz rodzinę i chcesz ją dopisac płacisz bodajże koło 100 co miesiąc.a o jakich pakietach socjalnych piszesz, bo nie słyszałam nawet o nich pracując tam?

Co to znaczy, że nie jest taka jaką byśmy chcieli? Chodzi o kolorystykę czy nie można wybierać np. sportowych rzeczy,a same eleganckie?

Patryk

Słyszałem, że to dobry pracodawca. Może wiecie coś o ewentualnej pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o VAN GRAAF GmbH Sp. k. - Wrocław

• Jak się pracuje w VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy VAN GRAAF GmbH Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VAN GRAAF GmbH Sp. k.?

Kandydaci do pracy w VAN GRAAF GmbH Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VAN GRAAF GmbH Sp. k.