Aon Sp. z o.o.

Opinie o Aon Sp. z o.o.

Mania

Na jaką umowę można liczyć jako Client Service Co-Ordinator? Standardy w postaci opieki medycznej i dodatkowego ubezpieczenia są, czy tylko platforma benefitowa? mam wrażenie, że oferta tej pracy jest pozbawiona ważnej dla kandydata części z korzyściami.

@Mania

W większości przypadków oferowaną umową jest umowa o pracę (początkowo na okres próbny 3 miesięcy). Po tym okresie najczęściej proponowaną umową jest umowa na czas nieokreślony. Naszym pracownikom oferujemy zarówno opiekę medyczną (w tym dla najbliższych), dodatkowe ubezpieczenie na życie, jak i dostęp do kafeterii benefitów Motivizer. Jednym z dodatkowych benefitów jest dostęp do programu Employee Asisstance, w którym pracownik oraz jego najbliżsi bezpłatnie mogą skorzystać z porad na tematy finansowe, prawne oraz zdrowia psychicznego. Oferujemy również dodatkowe dni wolne, jak i 100% płatne dni zwolnienia lekarskiego. Więcej na temat oferty znajduje się na naszej stronie Benefits at Aon - Jobs at Aon (pracaaon.pl). Oczywiście dziękujemy za informacje - postaramy się uzupełnić naszą ofertę, również na GoWork.

Pytajnik

Czy ktoś się orientuje, na jakie zarobki można liczyć na stanowisku servis delivery manager?

Czy zdarzają się nadgodziny w Aon Sp. z o.o.?

Jak odchodziłem, to nadgodziny były normą. Głównym powodem było zarządzanie pracą na podstawie modelu "bo w excelu wyszło inaczej". Czasem były płatne, najczęściej jednak wciskano je ludziom do odbioru. Nie polecam tej firmy. Powodów można spokojnie poszukać na tym forum, polecam przejrzeć starsze wpisy. Większość z nich niestety dobrze oddaje klimat tej pracy.

Nowa

Czy w firmie aon jest dress code? Zaczynam pracę i w sumie zapomniałam zapytać.

@Nowa

W Aon uznajemy, że ubiór i styl stanowią ważną część komunikacji niewerbalnej, oraz że poprzez sposób ubierania się pracownicy wyrażają swoją osobowość i kulturę. Oczywiście strój należy dostosować do miejsca i sytuacji. Jeśli mamy spotkania z klientem, jakieś sytuacje formalne, to i strój jest formalny, ale na co dzień nie ma takiej potrzeby. Witamy w zespole :)

1. telefon od rekruterki - umówienie pierwszej rozmowy 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - ustalenie, czy takie stanowisko w ogóle mi odpowiada, trochę trzeba było opowiedzieć o doświadczeniu i podać oczekiwania finansowe. Pół rozmowy po polsku, pół po angielsku 3. rozmowa z menadżerem (online) - najpierw krótki wstęp, czym zajmuje się zespół, później trzeba było opowiedzieć o dotychczasowym doświadczeniu na podobnym stanowisku, później test wiedzy technicznej - odpowiadanie na pytania na bieżąco

1. telefon od rekruterki - czy dalej jestem zainteresowany tą ofertą pracy, kiedy można się umówić na rozmowę. 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - czy wiem, czym zajmuje się firma, dlaczego zainteresowała mnie ta oferta, czy mam doświadczenie na podobnym stanowisku, czy mogę pracować hybrydowo, od kiedy mogę zacząć pracę, opowiedzieć o trudnej sytuacji w pracy i jak sobie z nią poradziłem. 3. rozmowa z menadżerem (online) - jakie jest moje doświadczenie, później kilka pytań technicznych z narzędzi, które są używane w zespole - zadawane na bieżąco, ale był czas na namysł. Później pytanie, czy o coś jeszcze chcę zapytać, oczekiwania finansowe, dyspozycyjność :D

Skorpion

Cześć, czy firma opłaca Mybenefit? Ile punktów się dostaje co miesiąc?

@Skorpion

W Aon funkcjonującą platformą kafeteryjną jest Motivizer – działa na analogicznej zasadzie jak Mybenefit. Platforma oferuje szeroką gamę benefitów dla pracowników w tym kartę MultiSport, bilety do kina i teatru, vouchery oraz zniżki.

tylkoWOstatecznosci

Moja 'przygoda' na szczęście zakończyła się na etapie rekrutacji. Firma oczekuje profesjonalistów, a sama zachowuje się nieprofesjonalnie w kwestii obsługi procesu rekrutacji. Jeśli na tym polu ma problem, to nie chcę wiedzieć jak jest w pozostałych procesach. Podczas rekrutacji technicznej online wysyłają sprzeczne komunikaty - kiedy na rekurtacji podążasz za ich wymaganiami (omawiamy, rozmawiamy, konsultujemy kod, podejście do zadania), to dostajesz feedback, że nie jesteś samodzielny i musieli Ci pomagać. Odradzam lub 'tylko w ostateczności za maks stawkę'.

Rysia
@tylkoWOstatecznosci

Zgadzam się z tym bałaganem w rekrutacji. Aplikowałam na stanowisko gdzie przynajmniej B2 w jezyku obcym jest potrzebny. Pierwszy telefon to umówienie na audyt bez przedstawienia się. Język zdany na C1 co napisali w mailu + info ,że nie dostałam się...

Mirosław
@Rysia

Z tym językiem to miałaś weryfikacje na pisemnym teście czy wystarczyła rozmowa? Nie uprzedzili cię że poziom musi być wyższy? W ogłoszeniu rekrutacyjnym nic na ten temat nie było?

@tylkoWOstatecznosci

Dziękujemy za podzielenie się opinią, nawet jeśli nie jest dla nas zbyt korzystna. Przykro nam słyszeć o złym doświadczeniu z procesem rekrutacyjnym – dokładamy wszelkich starań, żeby cała komunikacja oraz sam proces był przyjazny i spójny, natomiast zdarzają nam się błędy, które staramy się ciągle eliminować. Zawsze zachęcamy do podzielenia się z nami konkretnym feedbackiem na poland.recruitment@aon.pl – nawet jeśli nie przekonamy już Pana/Pani do ponownego aplikowania, to pomoże nam to poprawić się na przyszłość i uniknąć takiej sytuacji wobec przyszłych kandydatów.

zaqxsw

Ostatnio zatrudniłem/am się w wymienianej firmie na pozycji Juniora (nie podam dokładnego stanowiska). Fakt, faktem, proces rekrutacji może wydawać się trochę zagmatwany jeżeli chodzi o przejrzystość, ale u mnie wyglądało to w następujący sposób. Złożyłem/am CV na stronie na interesującą mnie pozycję, dostałem maila, potem telefon od Pani z HR z kilkoma pytaniami odnośnie doświadczenia, mojego angielskiego i ogólnego założenia na prace w firmie. Potem dostałem/am zaproszenie na rozmowę z managerem/ką mojego przyszłego zespołu i kolejną osoba z HR. Po rozmowie, dostałem/am informacje, że w ciągu kilku dni otrzymam odpowiedź co do akceptacji mojej aplikacji. Faktycznie wszystko, od złożenia mojej aplikacji do otrzymania odpowiedzi trwało tydzień. Co do zarobków, na start, to 5000 brutto nie wydaję się małą kwotą dla młodej osoby (21 lat).

Agata

Ktoś wie jakich zarobków można się spodziewać na stanowisku Project Coordinator?

@Agata

Dzień dobry, propozycja wynagrodzenia dla kandydata jest ustalana po przejściu procesu rekrutacji i jest oparta o jego wiedzę, kompetencje i doświadczenie. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z zespołem Talent Acquisition.

zzzyyy
@Aon Sp. z o.o.

podawanie widelek na stanowisku powinno stac sie norma, oszczedza czas obydwu stron, ta enigmatyczna odpowiedz nie daje zadnego obrazu wynagrodzenia

Były AONek

Pracowałem w Aon 5 lat temu. W Międzyczasie obskoczyłem 4 firmy. Trafiłem jakiś czas temu do jednego z najlepszych graczy na rynku gdzie zarobki są bajeczne - ale to akurat nie ma totalnie znaczenia w mojej historii. Moja obecna firma współpracuje z AON przy rożnego rodzaju brookerowych projektach i funduszach. I wiecie co jest najlepsze ? Ze największe AONowe persony, ludzie z którymi 5 lat temu nie wolno było rozmawiać i trzeba było przed nimi kurtki do szafy chować, stoją obecnie przede mna na baczność. W ramach umów jak im każe realizować nieosiągalne wymagania to oni grzecznie je wykonują, kłaniają się w pół i przepraszają. Bawię się z nimi za każdym razem za te wszytskie lata upokorzeń w pensions :D Gdyby tylko wiedzieli ze kiedyś pracowałem jako entry za 2300 na rękę u nich :D Życie jest przewrotne. Coś pięknego

Lodr Vader
@Były AONek

Najpiękniejszy post na całym forum :))))))) Życzę Ci powodzenia !!

Team Leader
@Były AONek

Wow!! Tego nam wszystkim życzę !!!

Lolek

I bardzo dobrze !! Teraz na meetingach każ im chować kurtki do szafy XD

Tez tak chce
@Były AONek

Można wiedzieć na rzecz jakiej formy opuściłeś AON ?

@Tez tak chce

To żadna tajemnica. Z AONa przeniosłem się do Shella. Prawdę powiedziawszy ta firma dopiero otworzyła mi możliwości.

gosc1234
@AONek

taaaa...a komentarze na stronie Shella jeszcze gorsze :D to tylko pokazuje ile są warte opinie na GoWorku ;)

AONEk
@gosc1234

Kolego … Shell to był tylko przystanek. A w komentarzu wyżej zasugerowałem że nauczyłem się tam w pare miesięcy więcej jak w AON przez pare lat. Może Tobie zdobywanie wiedzy i doświadczeni idzie opornie. Kochasz AON i swoje 2500 netto ponad życie, ale nie każdy ma taki mindset. Są ludzie którzy chcą czegoś więcej od życia jak byle jakiej pracy. Pozdrawiam Cię serdecznie przyjacielu. I życzę abyś znalazł szczęście w życiu

Janek420
@AONEk

AONek - czyli polecasz częste zmienianie pracy ?

@Janek420

Oczywiście. Tylka tak można dojść do konkretnej pozycji i pieniędzy.

@AONek

To ile razy już zmieniałeś pracę żeby do tego dojsc?

@Karolina

Mniej więcej co 2 lata zmieniam prace. Kluczem jest żeby nie wejść na 3 miesięczny okres wypowiedzenia, bo wtedy szanse na zatrudnienie drastycznie spadają. Firmy są w stanie zapłacić o wiele więcej pracownikowi z doświadczeniem dostępnym na już (czyli z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia). Za moich czasów w AON każdy z defaultu miał 2 mc wypowiedzenia, co było pogwałceniem KP i szczytem niewolnictwa. W żadnej innej firmie tego nie doświadczyłem. Wszędzie obowiązują normy oparte na KP. Czyli 2 tygodnie do 6 miesięcy, 1 miesiąc do 3 lat. I 3 miesiące powyżej 3 lat

Matek
@Były AONek

mógłbyś powiedzieć jaka firma?

@Matek

Jak Ci przyjacielu podam wszystkie firmy które obskoczyłem to zarówno Ty jak i Twoi zwierzchnicy znajdą mnie z łatwością na linku i magia pryśnie :) Poza tym tajemniczość jest pociągającą aurom :) Niech każdy wybierze swoją własną drogę. Skoro mi się udało to Wam też się uda, ale napewno nie kopiując czyjeś rozwiązania tylko pisząc własna historie. Solucje macie podane na złotej tacy. Do zobaczenia w biurze AONa za jakiś czas. P.S. Nie dajcie się z chowaniem kurtek do szaf (jak będziemy chodzić po biurze), to zawsze było poniżające :)

I tylko to jest plusem, że gdzie indziej jest gorzej...? To może jednak jeszcze jakieś plusy znajdziesz skoro są jakieś różnice?

Zgadzam się
@AONek

Tak, trzeba uważać, na seniora mimo braku 3-letniego stażu wpisują do umowy 3 miesiące wypowiedzenia, na juniora 2 i robią sobie zabezpieczenie w umowie w postaci tekstu "strony jednogłośnie ustalają, że okres wypowiedzenia wynosi..." Powinno być to do natychmiastowej zmiany na wniosek pracownika, ale wiadomo jak jest :). Zgodnie z Kodeksem Pracy zmiany okresu wypowiedzenia NIE MOGĄ być zmieniane na niekorzyść pracownika, a przy cały czas obecnym rynku pracownika tak wydłużony okres wypowiedzenia rzeczywiście utrudnia szybkie rozpoczęcie nowej pracy.

Mati
@AONek

Chyba wiem kim jesteś :) Widziałem Cię w biurze. Jeśli się nie mylę to czapki z głów! Zazdroszczę kariery!

A może jednak nie?

Jak ktoś chce dorobić sobie tylko doświadczenie do CV, rok, MOOOOŻE dwa i ucieczka. (usunięte przez administratora) Nie odradzam ze względu na możliwość zdobycia doświadczenia do CV by szybko zmienić pracę, ale MOCNO nie polecam.

Mirosław
@A może jednak nie?

Wychodzi na to że bez znajomości z awansu nici. A jakieś szkolenia miałeś czy żaden rozwój cię nie obejmował? Wspomniałeś o dojazdach do biura raz na jakiś czas. To znaczy że głównie pracowałeś zdalnie?

@Mirosław

Szkolenia są robione przez zewnętrzne firmy. Językowe nawer dobre, można się wyszlifować z niezłymi lektorami (miałam hiszpański i dobrze wspominam lekcje). Oprócz tego raz na rok/co pół roku jest oferta kursów z Excela, szkoleń miękkich itp. Te z Excela wydają się najbardziej wartościowe, ale raczej na średnim poziomie zaawansowania. O VBA możesz zapomnieć. Jest tylko jeden problem - pracy jest tyle, że w newralgicznym momencie robi się krucho z czasem. Ponadto zasada jest taka, że trzeba je odrabiać, tzn. jeśli szkolenie trwa 2 godziny, to potem te 2 godziny musisz zostać w pracy. Czy warto? Językowe warto spróbować, pozostałe możesz zrobić za darmo bez stresu na Udemy, LinkedInie albo innych portalach e-learningowych. Praca zdalna to jakieś 95% czasu (aczkolwiek zależy od działu) - niektórym to pasuje, innym mniej. Jeżeli jesteś zupełnie zielony/zielona z procesami, pracowanie przez Webexa to mordęga, jeżeli nie masz z nikim się skonsultować. A z tym bywa niestety różnie. Niektórzy szkolący cię pracownicy tzw. buddy są bardziej cierpliwi i chętniej poświęcą Ci uwagę, inni mają mniej czasu lub chęci na szkolenia. To już niestety gwarancja dodatkowego stresu, szczególnie jeśli przypisany klient jest trudny lub upierdliwy. Polityka awansowa to wielka niewiadoma. Są pracownicy, co przez 2 lata zostają na entry wykonując (usunięte przez administratora) roboty (przy dobrych wiatrach zostają specjalistami i tkwią kolejny rok, a nawet lata), inni po roku wskakują na pozycję koordynatorów/konsultantów a nawet managerów. Czytaj: tak, musisz mieć układy lub wystarczająco włazić tu i ówdzie. Jak wspominałam w innym poście - jeżeli pasuje tobie taki układ, to może się odnajdziesz. Innym nie polecam, po roku lepiej uciekać do innych firm. Zarobki na pewno będą zdecydowanie lepsze, a i atmosfera mniej gęsta plus może nie będzie nawału pracy jak w Aonie.

Izabela
@owca

czy te szkolenia są dla wszystkich z jakiegos funduszu szkoleniowego i mozna sobie je wybierac ? czy jesli sie je wykorzysta firma podpisuje jakas lojalke za nie, czy nic ?

@Izabela

Szkolenia można wybrać, ale twoja przełożona/twój przełożony musi wyrazić aprobatę. Z tym akurat nie ma problemu. Są one finansowane z funduszu szkoleniowego. Na te z umiejętności miękkich/MS Office w przypadku rezygnacji najczęściej ktoś inny się zgłosi, o ile wcześniej o tym poinformujesz. Co do lojalek, to nie pamiętam - kursy językowe trwają przez kwartał, możesz przeskoczyć do innej grupy jeśli poziom nie będzie dla ciebie odpowiedni i być nieobecna 2 razy, ale nie powiem jak wygląda sprawa zwrotu kosztów jeśli całkowicie zrezygnujesz.

Nowa

Hej, startuje na stanowisko mlodszy specjalista ds. Procesow Placowych. Moglby ktos napisac jak wyglada rozmowa na takie stanowisko? I na jakie wynagrodzenie mozna liczyc. Z gory dziekuje za odpowiedz.

@Nowa

Nikt nie odpisał ale Ty możesz być pierwsza tak w sumie, byłaś już na tej rozmowie? Widełki pewnie podali na niej, co nie? Podzielisz się?

@Nowa

Proces rekrutacji na stanowisko Specjalisty ds. Procesów Płacowych składa się z trzech etapów: krótka rozmowa telefoniczna z rekruterem (są to podstawowe pytania dotyczące doświadczenia i motywacji), testy online z języka angielskiego oraz godzinna rozmowa online z managerem na temat kompetencji kandydata i wzajemnych oczekiwań. Na tej podstawie podejmowana jest decyzja na temat oferowanego wynagrodzenia. W razie pytań zachęcamy również do kontaktu bezpośrednio z zespołem rekrutacji na adres poland.recruitment@aon.pl. Pozdrawiamy, zespół Aon.

jjk

benefits and operations administrator czy to customer service?

Aonator
@jjk

Tak i nie :) Praca dla klientów, ale nie na zasadzie helpdesku, Jak satysfakcjonuje Cię (usunięte przez administratora)k netto to uścisk dłoni prezesa jako nagroda za ciężką pracę to aplikuj.

@jjk

Rola Benefits and Operations Administrator opiera się głównie na analizie danych, aktualizacji danych w systemie oraz regularnym raportowaniu do klienta. Rola ta nie jest więc rolą customer service związaną z bezpośrednią (np. telefoniczną) obsługą klienta. W razie pytań zapraszamy do kontaktu, zespół Aon.

Aktualność
Drodzy Forumowicze,

Dziękujemy za odwiedzenie profilu Aon na portalu GoWork. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie oraz sugestie. Z uważnością czytamy wszystkie komentarze i wyciągamy wnioski płynące z konstruktywnych informacji zwrotnych.

Nasza działalność opiera się na dialogu oraz wartościach, takich jak wzajemny szacunek i uczciwość, dlatego zachęcamy Was do dzielenia się opinią na temat pracy w Aon.

Prosimy również, abyście pamiętali, że wolność wypowiedzi ma swoje zasady. Na forum nie ma miejsca na obrażanie czy naruszanie czyjejkolwiek godności. Polskie prawo gwarantuje ochronę dobrego imienia, dlatego komentarze zawierające treści niezgodne z prawem oraz te, które naruszają zasady regulaminu serwisu, będą archiwizowane przez administratora.

Zachęcamy Was również do odwiedzenia naszej lokalnej strony http://www.pracaaon.pl oraz globalnej http://www.aon.com, a w razie potrzeby, do bezpośredniego kontaktu pod adresem poland.recruitment@aon.pl.

Wszystkiego dobrego,
Zespół Aon

Global benefits analyst - jakieś opinie o tym stanowisku? Jakie możliwe widełki płacowe?

Lol
@Kandydat

2300-2500 na reke

Ewelina
@Lol

Okej, a jakieś dodatkowe premie są ? Jeśli tak to w jakiej wysokości?

ExAon
@Ewelina

Raz do roku, uznaniowa. Na tle innych korporacji śmieszna. Nie licz na więcej niż ok. 2/3 miesięcznej pensji. Nie polecam. W biedronce płacą więcej.

Zofia
@ExAon

To nieciekawie w takim razie :/ A miałam wyslać cv do firmy, teraz sama nie wiem.. napiszesz mniej wiecej ile mozna liczyc na początek? Skoro w biedronce zarobi się więcej?

Ddood
@Zofia

3010 brutto

W Aon
@Ddood

Ddood nie jest to prawdą - zmyślasz.

ExAon
@Zofia

Zależy, jakie stanowisko. Ale w 90% przypadków między 3,5 - 4k brutto.

ZAon
@ExAon

Nie jest to prawda, podane przez Ciebie wynagrodzenie to stawki sprzed kilku lat. W swoim zespole szukam osób bez doświadczenia i stawki są zdecydowanie wyższe.

ZAon
@Ddood

To nie jest prawda, wynagrodzenia są zdecydowanie wyższe nawet dla osób bez doświadczenia. Skąd masz takie informacje Ddood?

Hr-ssają
@ZAon

Nie jest to prawdą stawki są o wiele niższe. Skąd masz taki informacje ?

Chcieliście XXX Freda to teraz
@ZAon

To nie jest prawda. Stawki w Aon nie rosną od kilku lat. Jeśli uważasz że jest inaczej, podaj dokładne widełki per stanowisko to zweryfikujemy twoje słowa

TeamAon
@ExAon

Cześć, propozycja wynagrodzenia dla kandydata jest ustalana po przejściu procesu rekrutacji i jest oparta o jego wiedzę, kompetencje i doświadczenie. Powyższe widełki są zdecydowanie nieaktualne – śledzimy trendy na rynku pracy i w oczywiście aktualizujemy naszą ofertę zgodnie z potrzebą. Zapewne pojawią się prośby o publikację widełek – nieautoryzowane forum nie jest jednak odpowiednim miejscem na publikację tak ważnych dla firmy danych. Pozdrawiamy Team Aon

Szurek
@TeamAon

Ja mogę potwierdzić, że obecne widełki na żadnym znanym mi stanowisku w żadnym znanym mi dziale tej firmy nie przeskoczył 4,2k brutto na start, nie ważne jakie masz doświadczenie. A skoro TeamAon śledzi rynek, to chyba musimy im się zbiorczo zrzucić na okulary bo za ich pensje nie mogą sobie na nie pozwolić XD

dfg
@Szurek

Dwa lata temu dostałam więcej na start zaraz po studiach, więc popytaj jeszcze inne działy :) Ale to prawda, że w porównaniu do innych korpo Aon ma stawki niższe. Próbują się bronić dodatkowymi profitami - kursy językowe, dobre ubezpieczenie medyczne itp., ale to i tak się sumarycznie nie opłaca.

Sylwia
@dfg

No widzę że co do stawek to raczej ciężko będzie się dogadać i chyba po prostu złoże CV żeby się przekonać o jakich kwotach naprawdę jest mowa. Może chociaż powiecie jaka atmosfera tam u Was panuje? Macie ducha zespołu, lubicie się tam nawzajem?

@Sylwia

Zależy od zespołu. Jeżeli pytasz o dział Health&Benefits, to na ogół biuro świeci pustkami. Przez ponad 2 lata pandemii widziałam swoich kolegów i koleżanki z pracy może kilka razy. Integracja to wyjścia do knajpy/kręgle raz na pół roku/rok oraz wymiana gifów na Webexie (o ile jest czas). Po ostatnim „projekcie” około 60% osób z całego H&B zmieniło pracę, ale ważne, że pryncypałowie z UK z uśmiechem patrzyli na prezentację z wynikami finansowym i SLA's/KPI. Kwoty podane wyżej (4200 zł brutto) są prawdziwe. Jeżeli nie miałaś wcześniej do czynienia z pracą w korpo, to niezłe miejsce na start, ale najwyżej na rok pracy. Jeżeli nie dostaniesz się po tym czasie na inne stanowisko w wewnętrznej rekrutacji, to radzę uciekać, byle mieć jakieś doświadczenie w CV z przyzwoitym stażem. Kontakt z zagranicznymi klientami + średnie opanowanie Excela oraz pracę na dokumentacji możesz potem wpisać do resumé. Niedawno zmieniłam pracodawcę, co mogę z perspektywy czasu powiedzieć? Praca w Aonie kosztuje sporo zdrowia, można trochę się nauczyć, przy odpowiednim charakterze (czytaj: pracoholizmie lub podejściu „po trupach do celu”) da się nawet wybić z odrobiną szczęścia lub odpowiednich dojściach (tak, patrzę na was pupowłazy), ale to raczej czyściec, niż przyszłościowe miejsce zatrudnienia. Z tego co widziałam, to sporo osób z Aonu znalazło lepsze oferty po odejściu do bardziej renomowanych firm. Właściwie to chyba jedyna i najbardziej pozytywna rzecz, którą mogę dać w podsumowaniu. Krótko mówiąc: jeżeli będziesz miała lepsze oferty na start, to raczej nie wybieraj Aonu. Jeżeli nic innego ci się nie trafi, to wtedy - może - składaj papiery.

Była ee
@owca

Dokładnie, sama zmieniłam pracę w czasie projektu, którego celem było - „nawiązanie większej współpracy z Indiami” Oczywiście kończyło się to na wiecznym tłuczeniu im do głowy najprostszych procesów, których i tak nie mogli pojąć. Odeszłam do innej firmy, gdzie na start dostałam ponad +2k, takie „konkurencyjne” stawki oferował Aon.

Kalejdoskop
@TeamAon

Forum może nie, ale ogłoszenia pracy już owszem - są bardzo adekwatnym miejscem na publikację widełek. Ktokolwiek śledzi te trendy powinien być zwolniony bo ja z nagradzanego pracownika na poziomie Core przeskoczyłam do innej firmy na Entry z 40% zyskiem. Poza tą oferą miałam jeszcze 4 - również na entry - gdzie zysk wachał się między 20-30%. Ciekawe ile mogłam zyskać gdybym nie szukała czegoś na szybko (usunięte przez administratora) i znaleźć coś na poziomie moich kompetencji :)

Aonator

Cudowna międzynarodowa korporacja, która na lewo i prawo krzyczy o równości i "wellbeingu" pracowników, jednak jak przychodzi co do czego do nagrody pracowników roku zgarniają najbardziej toksyczne osoby, które robią swoją karierę na wyzyskiwaniu innych, uciszaniu współpracowników i znajomościach. Stawki może były konkurencyjne 20 lat temu, ale każda inna praca będzie konkurencyjna. Jeśli chcesz się poczuć jak w memach o Januszeksie polecam firmę serdecznie. I pozdrawiam serdecznie osoby, które pojawiają się tutaj w komentarzach pisząc, że wcale nie jest źle, że narzekają tylko Ci którzy się nadają do przedszkola a nie do odpowiedzialnej pracy. To, że macie syndrom sztokholmski i próbujecie sobie wmówić, że praca po 50 godzin w tygodniu za stawkę mniejszą niż w Żabce jest sensem życia i że każdy kto się poddał jest gorszy od was i bez was firma by runęła... Powiem tyle - i dobrze, niech runie. Może jak wszyscy męczennicy odejdą to w końcu coś się tam zmieni.

Pracowałem kilka lat temu w firmie (2018) w finansach z czystym sumieniem nie polecam. Menagerka, która owszem ogarniała taski nie ogarniała podstawowej kultury, krzyczała, klnęła w rozmowie ze mną, z reszta na open space było to samo. Po zgłoszeniach do głównego menagera okazało się, ze to moja wina, bo przez wieszający się komputer zdarzyło mi się wysłać maila do złej osoby bądź bez załącznika. Przed praca wymiotowałem, trzęsło mnie, zgłosiłem to głównemu menagerowi, No ale konsekwencje były tylko takie, ze złożyłem wypowiedzenie i skończyła się moja nerwica, Menagerka nie wiadomo z jakich powodów ;) była bezkarna

Napisze tak, zbieżność osob, dat i płci jest przypadkowa :) na koniec w ankiecie zostało wszystko opisane i jak wiadomo nic z tym nie zrobili (bo moje skargi poza głównego menago nie wyszły) Nie mam zamiaru odnosić się personalnie do tej osoby-wiem ze nadal tam pracuje, bo nic mi to nie da, jeśli ktos kto tutaj nie pracował szuka opinii to ta jest prawdziwa :) jakbym chciał, żeby było wiadomo kto to to bym z inicjałami wyskoczył :)

Ewelina

Czemu tak uważasz? Co takiego jest nie tak? Jesteś pracownikiem tej firmy?

Praca_po_nocach_i_w_swięta

Pracowałem tam jakiś czas temu w zespole US Broking. Praca sama w sobie nie była jakoś zabójczo trudna i dla osób które maja zerowe lub małe doświadczenie, może stanowić całkiem dobry start. Jednak lista plusów tu się kończy. Management był (nie wiem czy dalej jest) tragiczny! Wieczne nadgodzin (oczywiście niepłatne), feedbacki od managerów w USA które były niesprawiedliwe ale przełożeni w Krakowie nie mogli się postawić bo się bali. A gdy raz ja dałem swojej przełożonej Feedback to nie odzywała się do mnie przez tydzień i wszystkie dodatkowe obowiązki z zespołu przypisywała do mnie. Dodatkowo przyznawanie awansów w tym dziale jest bardzo dziwny i niezrozumiały. Ogólnie nie polecam, chyba ze ktoś nie ma życia po pracy i lubi się użerać z szefową.

@Praca_po_nocach_i_w_swięta

czyli specyfika pracy sama w sobie nawet ok ale z atmosferą słabiej? tak to by dało radę normalnie robić? i ogólnie zaciekawiło mnie to stwierdzenie, że tych ludzi z USA mieliby się bać... wiadomo czemu? co by niby mogli im zrobić za jakiś feedback?

Kiedyś to był mój dom

Przy prawie 20% inflacji r/r Aon nadal daje takie mizerne podwyżki roczne rzędu 3-4% i bonus roczny w wysokości c.a 4% rocznego wynagrodzenia z sukcesywnie ucinanymi miejscami po przecinku, gdy się awansuje na wyższy ARL? Pytam z ciekawości, pozdrawiam, były pracownik tego niskobudżetowego centrum procesowania danych i uwaga ANALIZY xD

Johnny 11 palców
@Kiedyś to był mój dom

Raczej się nie dowiesz, ale za chwile wpadnie jakiś wysłannik managementu. Napisze on w jednym zdaniu, że nieprawda, płacą więcej, a poza tym to wszędzie mają takie podwyżki i Aon nie odstaje od rynku ;)

@Johnny 11 palców

a za Twoich czasów jaka kasa tu była i na jaki okres to przypada? Dawno temu odszedłeś?

Zostaw merytoryczną opinię o Aon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Aon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aon Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aon Sp. z o.o.