Aon Sp. z o.o.

Opinie o Aon Sp. z o.o.

Zosia

Czy ktos moglby mi powiedziec jak dlugo trwa background screening check i czy sprawdzaja kazdego.

Lilka
@Zosia

Tak sprawdzają wszystkich. BC trwa od 1 do 3 tygodni, wykonuje go zewnętrzna firma Hire Right.

Lena
@Zosia

Kiedyś do mnie dzwonił tylko nie pamiętam z jakiej firmy sprawdzającej. Dzwoni pracownik, który sprawia wrażenie jakby pracował od 2 dni w tej branży i zadaje pytania sugerujące aby nie mieć za dużo wątpliwości. Poprzedni szef mi powiedział. Szczerze, śmiechu warte

tenon

To prawda, że są tam tak dobre zarobki? Moja znajoma jest tam jakimś managerem i chwali się że ma możliwości aby brać kredyt na milion.

Melon
@tenon

finanse według barbi i kena, typowa aspirująca, wizerunek to podstawa. Nawet iphon jest na kredycie. Przeżywalność bez pracy 30 dni,

Łukasz

cześć, mam propozycję dla ludzi z bazowym doświadczeniem w księgowości. Jeśli chcesz pracować w mniejszej firmie z przyjazną atmosferą to zapraszam biuro(at)konceptor.pl

Grzesiekk_1982

Hej. W przyszlym roku roku wracam do Polski po 10ciu latach w Irlandii. Plan jest taki, zeby szukac pracy w korpo. Czy wg Was 35 lat to nie za duzo na rozpoczecie takiej przygody w PL? W Irlandii wiek nie ma zadnego znaczenia - jedynie umiejetnosci, ale nie wiem jak to wyglada na rynku pracy w naszym kraju. Dodam, ze nie musze od razu zarabiac 10k netto :)Pozdrawiam!

Dorosnij
@Grzesiekk_1982

Pisales to samo na stronei Shella, nei rob kopiuj wklej tylko wysil sie ok?

@Dorosnij

Co jest zlego w zadaniu tego samego pytania w kilku miejscach? - nie wiem. Jesli juz musisz zachecac mnie do wiekszego wysilku, to zacznij od siebie i poukladaj litery w dobrej kolejnosci, bo tak doroslej osobie jak ty, taka pisownia nie przystoi. Milego :)

Rekruter
@Grzesiekk_1982

A jakie masz umiejętności?

@Rekruter

A podaj proszę swojego służbowego emaila, to chętnie wyślę CV do oceny :) Pozdrawiam.

BigOne
@Grzesiekk_1982

przygotuj sie na cos w przedziale 2,5 - 3 tys do reki i praca pon-pt z dojazdem od 8-18 bez zadnych realnych perspektyw wsrod polskich wspolpracownikow czyli fatalna atmosfera . Taka jest ocena osoby ktora po pobycie w UK miala przygode z Aon :)

BigOne
@BigOne

I jeszcze jedno - majac 35 lat bedziesznajstarszy prawdopodobnie na calym pietrze :) bo ta zenujaca firma bazuje tylko na dzieciakach bo normalni ludzie w srednim wieku nie zatrudnia sie w takim kolchozie od klikania za takie pieniadze. poza tym jestes przyzwyczajony do innej mentalnosci i etyki pracy wiec nie widze tego :)) generalnie po dlugim pobycie za granica jeszcze bardziej dostrzega sie ze Polsce blizej do Ukrainy niz UE :)

1. telefon od rekruterki - umówienie pierwszej rozmowy 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - ustalenie, czy takie stanowisko w ogóle mi odpowiada, trochę trzeba było opowiedzieć o doświadczeniu i podać oczekiwania finansowe. Pół rozmowy po polsku, pół po angielsku 3. rozmowa z menadżerem (online) - najpierw krótki wstęp, czym zajmuje się zespół, później trzeba było opowiedzieć o dotychczasowym doświadczeniu na podobnym stanowisku, później test wiedzy technicznej - odpowiadanie na pytania na bieżąco

1. telefon od rekruterki - czy dalej jestem zainteresowany tą ofertą pracy, kiedy można się umówić na rozmowę. 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - czy wiem, czym zajmuje się firma, dlaczego zainteresowała mnie ta oferta, czy mam doświadczenie na podobnym stanowisku, czy mogę pracować hybrydowo, od kiedy mogę zacząć pracę, opowiedzieć o trudnej sytuacji w pracy i jak sobie z nią poradziłem. 3. rozmowa z menadżerem (online) - jakie jest moje doświadczenie, później kilka pytań technicznych z narzędzi, które są używane w zespole - zadawane na bieżąco, ale był czas na namysł. Później pytanie, czy o coś jeszcze chcę zapytać, oczekiwania finansowe, dyspozycyjność :D

mr_nevermind

Hej, czy ktoś może coś powiedzieć o dziale Global Mobility?

Mysia

Czy ktoś może przybliżyć wysokość zarobków Team Managera w Aon?

zarobki
@Mysia

Zalezy od doswiadczenia jako manager ale na poczatek kolo 8 tys brutto maks

Mateusz
@zarobki

a to zalezy, bo czesto max to 7-7,5k- zalezy ktory zespol. Aon nei palci dobrze a te widelki sa ponizej stawek rynkowych

Paulina

@Maria rzeczywiście, opisany przez Ciebie proces rekrutacyjny może niektórym sprawić trudność. Rozumiem, że według Ciebie poziom był zbyt wysoki jak na stanowisko o jakie się starałaś. Nie napisałaś jednak jakiego stanowiska ten proces dotyczył. Opisujesz też poszczególne etapy przez jakie musiałaś przejść. Jak długo w Twoim wypadku trwał ten proces?

Maria

Rekrutacja w AON- Najpierw miałam rozmowę przez telefon- bardzo miła rekruterka (standardowe pytania plus kilka po angielsku). Potem testy online: analitycznego myślenia (trudny - bardzo złożone pytania wymagające dogłębnej analizy a bardzo mało czasu), test z angielskiego (niektórym może sprawiać trudności), test z MS Excel- bardzo trudny i mało czasu. Potem rozmowa 15min z native speakerem (weryfikacja ang) a potem z managerami- bardzo mili, sympatyczni. Uważam, że testy są zbyt wymagające jak na takie stanowisko.

KK

Czym na co dzień zajmuje się Benefit Platform Administrator?

Hej
@KK

KK - Głównym zadaniem jest praca na wszelkich danych otrzymanych ze strony naszych klientów, które dotyczą własnie benefitów. Jest to raczej praca back-officowa, bez bezpośredniego kontaktu głosowego z klientem, dużo korespondencji mailowej, raportowanie.

Tak

Enterprise Park budynek E

TakTak!

No to nie przyjmujesz tej oferty pracy, w czym problem? Rynek pracy w krakowie jest szeroki, droga wolna.

TakTak

Jest zgodny z prawem pracy, wedle kodeksu pracy obie strony mogą się zgodzić na wydłużenie okresu wypowiedzenia. Mówi o tym zapis w umowie "Obie strony zgadzają się na wydłużony okres wypowiedzenia i oswiadczają, że jest to zgodne z ich itneresem". Gdyby to bylo niezgodne z prawem, to już dawno ktos by zrobil proces.

Krakus
@TakTak

Nie ma możliwości nie zgodzenia się na taki okres - jeśli się nie zgadzasz to nie dostaniesz tej pracy. Podobnie było z wprowadzanym kiedyś przez tą firmę "wypowiedzeniem zmieniającym" gdzie wpisali że treśc zapisów była negocjowana z załogą a ty uznajesz że obcięcie benefitów jest dla Ciebie korzystne.

TakTak

Jak tak czytam te opinie, to się cieszę, że przychodząc do Aon nie czytałem internetu, przecież 3/4 napisanych tutaj rzeczy to jad ludzi sfrustrowanych lub kompletna nieprawda! Ludzie awansują, zmieniają działy, wyjeżdżają na projekty - kto PRACUJE - kto CHE - kto SZUKA MOŻLIWOŚCI - ten ma. Ludzi pozostawali wysokimi menadżerami, zmieniali działy, zwiedzali egzotyczne kraje. Bez znajomości. Procesy są zaawansowane (CoE), są może dwa-cztery centra SSC w Krakowie, które mają bardziej zaawansowane procesy w finansach, z tym że tutaj do Aon cały czas przychodzą nowe rzeczy, coraz bardziej zaawansowane i analityczne. Można pracować z domu, co jest niebywałą zaletą dla większości - dwa dni w ciągu tygodnia, to bardzo dużo. Jak ktoś dojeżdża może zaoszczędzić na paliwie, jak ktoś jest "słoikiem" może być u swojej rodziny dłużej. Wynagrodzenie wbrew pozorom jest konkurencyjne. Tj. oczywiście gdzieś ktoś dostanie więcej, ale Aon jest jedną z nielicznych firm, gdzie dostajesz podwyżki jak masz wyniki i się sprawdzasz. I nie jest to podwyżka 50 zł brutto. Czyli doceniają. Socjalnie też jest nieźle. Mamy w trakcie zamknięcia śniadanie od firmy, mamy pizze, multisporty, karty, nagrody, benefity, imprezy, zajęcia społeczne - jak ktoś chce się tak realizować to ma możliwości, ale nie ma przymusu, co też jest bardzo fajne. Są też szkolenia, wewnętrzne, zewnętrzne, dopłaty do ACCA, zwroty kosztów za kursy np. w stowarzyszeniu księgowych czy studia podyplomowe. Można się dużo nauczyć o usługach reasekuracji i ubezpieczeniach. Wady są, - jak wszędzie, ale wedlug mnie nie dominują nad wyżej wymienionymi pozytywami. Na pewno problem jest z klimatyzacją, nie jest dużo owoców na piętro w poniedziałki, systemy IT często niedomagają, biurowiec jest niskiej jakości (ale idziemy do nowego, więc to odpadnie niedługo). Firmę mogę polecić, jestem kilka lat i sobie chwalę. Pracowałem w dużo gorszych firmach, gdzie traktowano pracownika jak przedmiot, tu jesteśmy podmiotami.

Krakus
@TakTak

.. nie zapominaj o dłuższym okresie wypowiedzenia który jest wprowadzony wbrew woli większości pracowników i jest na bakier z Prawem pracy.. podmiotowo .. taa ...

@TakTak

Gdzie będzie nowe biuro Aon Hewitt ?

Agi

Cześć czy ktoś może napisać jak wyglada praca w Background Check albo HR? W obecnej pracy mam elastyczne godziny, prace z domu 2/3 i dofinansowanie do obiadów. Czy tu tez tak jest? Czy można pracować na mniejszy etat? Pozdrawiam :-) zastanawiam się czy zmieniać :-)

Paulina

Firma poszukuje obecnie również Analityka i Młodszego analityka ds. badań ilościowych. Ktoś z Was pracuje właśnie w tym dziale? W ofercie pracy nie ma wielu informacji o warunkach zatrudnienia. Możecie powiedzieć o nich coś więcej? Można liczyć na dodatkowe benefity? Oferowane są elastyczne godziny pracy. Jak to wygląda w praktyce? Czy istnieje również możliwość(choćby częściowo) pracy zdalnej?

Andzelika

Osoby zatrudnione z zewnątrz dostają większa kasę niż doswiadzzceni pracownicy, a robią mniej od doświadczonych pracowników. Jak jesteś pupilka team leadera to masz jak w bajce. Chamskie podejście do niektórych juniorów i traktowanie ich jak osób wynieś przynieś. Na plus pensja w terminie i lokalizacja biura. Dobre na początek lub jeśli lubisz wchodzić w D wszystkim. (Własne zdanie jest traktowane jako wada)

manager

Byłem managerem w tej firmie przez 2 lata. Widziałem naprawdę wiele. Co mnie mile zaskoczyło to to, że w firmie można awansować i dobrze zarobić (są fajne roczne bonusy). Co mnie niemile zaskoczyło to to jak bardzo mogą się nie lubić managerowie z różnych krajów. To coś niebywałego. Tego nie było w innych korporacjach w których pracowałem (też byłem managerem ze stażem około 7 lat). Może teraz się coś zmieniło, ale za moich czasów na porządku dziennym była pozorna troska o klienta (oceniam to bardzo negatywnie), zarządzanie przez konflikt i testowanie pracowników (pracownicy są obserwowani bez ich wiedzy, dostają zadania na które muszą reagować na żywo). 6-cio fazowy roczny assessment który sprowadza się do jednego - szef ma zawsze racje. Prawdziwy przerost formy nad treścią. Do tego 360o assessment tak ze oczy trzeba mieć na około głowy (i to wcale nie jest śmieszne). Wyścig szczurów na porządku dziennym. Wszystko jest super jak się słucha szefa i robi się dokładnie to co on mówi (w dosłownym tego słowa znaczeniu - tzw. micro-management). Tu nie ma miejsca na niezależność. Ja tak nie potrafiłem. Nie polecam. Szkoda zdrowia.

cave

Czy ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat pracy na stanowisku Junior Administration Specjalist? Warto aplikować?

Gosia
@cave

Profil zadań to w dużej mierze administracja danych w systemie, praca z dokumentacją, tworzenie i analiza raportów, przeprocesowywanie wszelkich zapytań czy próśb ze strony klienta w systemie, np. aktualizacja danych czy weryfikacja danych itp. Daj znać jeśli masz więcej pytań.

takjest

Awanse są z reguły uznaniowe i po znajomośći - ale to jak w większości firm. Ścieżka kariery jest raczej nijaka. Szkoelnia - języki są, ale nauczyciele są słabej jakości, jak się raz zapiszesz i przestaniesz chodzić, bo nauczyciel kijowy to i tak obiążają kosztami twój zespół i nie możesz iść na nowy kursy od następnego semestru. Mało miejsca w kuchni. Płace przeciętne. Przyjmują jak leci każdego. Owoce w poniedziałek w ilościach śladowych. Problemy z klimatyzacją.

Paulina

Ktoś z obecnych pracowników firmy mógłby powiedzieć coś więcej o możliwościach rozwoju jakie oferuje ten pracodawca? Czy można liczyć na dodatkowe kursy, czy też szkolenia podnoszące kwalifikacje? Czy jest możliwość awansu, czy też jasno wytyczona ścieżka kariery?

Zostaw merytoryczną opinię o Aon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Aon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 3 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aon Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aon Sp. z o.o.