Aon Sp. z o.o.

Opinie o Aon Sp. z o.o.

panda

pracuje w Aon od niedawna i odradzam serdecznie ! plusow tutaj nie ma raczej zadnych (tylko 60 pln jako kafeteria co miesiac). poza tym najwieksze minusy to: dzwiganie laptopa , 8,5 godz w biurowcu w sztywnych godzinach , pelna inwigilacja , masa durnych rzeczy do klepania wg zawilych procedur. 8 godz non-stop klikasz ctrl c i ctrl v jak oszolom a konca nie widac bo nowe rzeczy dostajesz do klikania. a to wszystko za zawrotna kwote 2200-2400 netto (taka mediana dla nowych klikaczy). odlicz sobie opplate za multisport , opieke med. i dojazd i sie okaze ze tyrasz miesiac po 10 godz (z dojazdem) za zawrotne 2 tys do reki :) na open space 90 procent to słoiki ktore myślą , ze dostaly sie do raju bo nie musza wracac na podkarpacie. a i mimo tego co miesiac srednio 40 osob jest nowych to daje okolo 500 rocznie a wszystkich ludzi zatrudniaja okolo 1200 - wiec rotacja jest masakryczna - to mowi samo za siebie :) jak chcecie to dajcie znac to napisze wiecej :))

@panda

A co myślisz o nowym projekcie one place? Moim zdaniem to będzie jeszcze gorsza sytuacja- w tym momencie nosić trzeba będzie ze sobą juz wszystko nawet myszkę zeszyt itp bo slynne lockery szafeczki nie będą dla wszystkich, co dzien przy innym biurku

@Babe

szafeczki beda dla wszystkich , specjalnie dopytywalismy o tym na dniach wprowadzajacych do firmy. Akurat rotacje biurek uwazam za plus - a nie jak teraz ze ktos sie zbunkrowal w narozniku i siedzi tak dwa lata zasloniety kwiatkami , zdjeciami itd. Ale to dopiero w styczniu a do tego czasu to mnie juz w tej firmie na pewno nie bedzie :)

@panda

Oj mnie też na pewno nie będzie :)

dawaj więcej :)

ehhh

Hej. Właśnie dostałam pracę w AON i zostałam poinformowana o backround checku, który mają zamiar zrobić. Problem polega na tym, że mój były szef to świr. Zwolniłam się, bo firma była niewypłacalna (wciąż nie odzyskałam części pieniędzy). Gdy się o nie upominałam to mi groził, że da mi złe referencje. Jestem prawie pewna, że zrobi mi na złość i powie wszystko co najgorsze, wymyśli jakieś dowody...Czy ktoś może wie jak wygląda dokładnie takie sprawdzanie i czy mam się czego obawiać?

lll
@ehhh

Zwykle background check polega na tym ze zewnetrzna firma dzwoni do kazdego miejsca pracy i po prostu pyta sie czy faktycznie dany pracownik byl tam zatrudniony.

PrawdaOAon

To jest korpo dla przygłupich absolwentów, kiepskich kierunków humanistycznych w trybie dziennym, czyli dla idiotów z pustym CV i pustym mózgiem. Niektórzy może się tam wybiją. Ludzie z doświadczeniem - nie pakujcie się w to (usunięte przez administratora)

PrawdaOAon

Jeśli ktoś się cieszy z 3000 - 3500 brutto na miesiąc, to niech lepiej idzie do supermarketu. Tyle samo tam zarobi bez wysiłku umysłowego... to samo (szczególnie dla panów) tyczy się "układania cegieł na budowie".

1. telefon od rekruterki - umówienie pierwszej rozmowy 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - ustalenie, czy takie stanowisko w ogóle mi odpowiada, trochę trzeba było opowiedzieć o doświadczeniu i podać oczekiwania finansowe. Pół rozmowy po polsku, pół po angielsku 3. rozmowa z menadżerem (online) - najpierw krótki wstęp, czym zajmuje się zespół, później trzeba było opowiedzieć o dotychczasowym doświadczeniu na podobnym stanowisku, później test wiedzy technicznej - odpowiadanie na pytania na bieżąco

1. telefon od rekruterki - czy dalej jestem zainteresowany tą ofertą pracy, kiedy można się umówić na rozmowę. 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - czy wiem, czym zajmuje się firma, dlaczego zainteresowała mnie ta oferta, czy mam doświadczenie na podobnym stanowisku, czy mogę pracować hybrydowo, od kiedy mogę zacząć pracę, opowiedzieć o trudnej sytuacji w pracy i jak sobie z nią poradziłem. 3. rozmowa z menadżerem (online) - jakie jest moje doświadczenie, później kilka pytań technicznych z narzędzi, które są używane w zespole - zadawane na bieżąco, ale był czas na namysł. Później pytanie, czy o coś jeszcze chcę zapytać, oczekiwania finansowe, dyspozycyjność :D

jak będzie to będzie

Mam nadzieję ze zaproszą mnie na rozmowę z managerami;) Jak zaczną zadawać durne pytanie to się ich zapytam " Szukacie ludzi czy nie?" Jeszcze nigdy tego nie robiłem ale podobno to jest dobra metoda , stać się ze "zwierzyny" mysliwym;)

Babe

Zaczęłam właśnie prace w Aon na Dekerta. Podaje plusy: Umowa o prace na czas nieokreślony, kafeteria plus multisport, cisza w biurze (jestem w dziale bez telefonów), spokój, praca z domy raz lub dwa razy w tygodniu, dobra kawa. Minusy: Konieczność noszenia ze sobą laptopów co przy dalekim dojeździe moze dobic, bardzo kiepski dojazd komunikacja miejska prawie z każdej części Krakowa (poza Plaszowem i scislym centrum z drugiej strony), ustalone odgórnie godziny pracy (8.30-17.00 czyli masakra bo nic nie zrobisz przed praca ani po pracy), brak miejsc parkingowych, kontrola, nuda w pracy, ciągle te same procesy, bardzo drogie obiady, dodatkowo ludzie caly czas siedzą przy komputerach zero chęci towarzyskich ( ja nie mówię ze praca jest na kontakty towarzyskie ale w jakichś 10%-15% jednak tak- tu zero inicjatyw, dodam ze w Shellu wszyscy bardzo chętnie sie socjalizowali. Zarobki - średnie chyba jak w większości korporacji.

afp
@Babe

Babe, A może napiszesz, o co Cię pytali na rozmowie z managerami zespołu? Ja mam rozmowę we czwartek na stanowisko administratora systemów kafeteryjnych. Czego się mogę spodziewać? Przeszedłem te 3 etapy rozmowy telefonicznej, telefonu od native speaker'a i testy online i niebawem, we czwartek, melduję się na Dekerta. O co mogą mnie spytać? Dadzą mi jakieś zadanie z Excela? Zapytają o motywację? Gorzej, że jadąc na Dekerta będę mijał Wielicką, i McD's, gdzie jeszcze nie tak dawno temu spacerowałem z B, spędzając tam cudowne chwile. Ale B. mnie rzuciła :( Wciąż mam karuzelę emocjonalną, ale to.. tak na marginesie. Piszcie, proszę, jakich pytań mogę się spodziewać.

@afp

Pytanie bardzo proste, na pewno nic z Excella raczej o Twoja motywacje do pracy, jesli miałeś przerwy w zatrudnieniu to dlaczego, o obowiazki w pracy, 2-3 pytania po angielsku. Moja rozmowa byla banalna żadnych koszyków zadan żadnych scenek, jest naprawde łatwo sie dostać :) choc ja tek pracy nie polecam

W
@Babe

A w jakim dziale zaczelas prace?

PozdrawiamCzerwonąStonkę
@Babe

@Babe Komu ty chcesz wcisnąć te kity? Umowa na czas nieokreślony, jako pierwsza umowa w Aon? Ale pier***sz. Multisport i inne benefity po 3 miesiącach - spora część korporacji już odchodzi od tego modelu. Dział bez telefonów, praca z domu...pracujesz jako super specjalista? Bo takich ról w Aon jest jak kot napłakał - BARDZO MAŁO. Coś o tym wiem, miało się tą okazję pracować na samej górze - w HRach. Minusów jest znacznie więcej, niż plusów. Poza tym- średnia pozycja na rynku, kiepska pensja i żenujący przełożeni dobierani pod dziwny klucz - kto jest większym błaznem, i dupowłazem - ten zostanie tam na długo. Zarobki są ŻENUJĄCE, znalezienie doświadczonych osób za te pieniądze, to było dla HRów jak orka na ugorze...

malpigaj
@PozdrawiamCzerwonąStonkę

Czy mogłabyś opisać jak wygląda praca w HR w Aonie? Pytam bo zaoferowali mi takie stanowisko, jednak po przeczytaniu tych wszystkich negatywnych opinii nie wiem co robić...

-_-

Rekrutacja trwa zdecydowanie za długo. Tydzień po wysłaniu cv telefon i testy online. Native speaker zadzwonił sprawdzić angielski w tym samym tygodniu. Drugi tydzień czekanie an wyniki i zaproszenie na rozmowę dopiero w kolejnym tygodniu. Rozmowa w biurze w tygodniu 3 i potem trzeba było czekać ponad 3 tygodnie na jakąkolwiek informacje (dostalam dopiero 2 dni po tym jak sama wysłałam maila z zapytaniem o jakąkolwiek informacje). W 6 tygodniu wreszcie telefon ze no oni by mnie widzieli w innym dziale i oczywiście kolejna rozmowa w następnym tygodniu czyli już tygodniu 7. Raczej zrezygnuje bo nie mam czasu czekać 2 miesięcy na konkrety

AgusiaZgusia

W kafeterii nie ma nic ciekawrgo, do tego punkty możesz realizować tylko do dziesiątego dnia każdego miesiąca, bo potem są blokowane. 60zl miesięcznie tez wrażenia nie robi. Poć na wodę fotomontaż.

Qba

Orientuje się ktoś jakie są widełki na stanowisku managera (zarządzanie grupa) i co ewentualnie firma oferuje swoim pracownikom żeby ich zmotywować?

Jeremiasz
@Qba

Jak motywują? W zeszłym roku każdy pracownik dostał cukierek podpisany własnym imieniem i nazwiskiem, który wisiał na choince w okresie świątecznym (cukierek wisiał, nie pracownik). Oprócz tego zwołuje się pierdylion meetingów, na których pierze się mózgi pozytywną propagandą i gra w integracyjne zabawy, które mają odwrócić uwagę od tego, że wyciska się ciebie jak cytrynę :).

On
@Jeremiasz

Jeśli tak zle jest to dlaczego nie odejdziesz? Myśle ze skoro taki niezadowolony jesteś to dla dobra siebie i ogółu miałoby to sens :) Nic na sile :) Co do benefitów - oczywiście zależy od działu, inaczej będzie wyglądać to w outsourcing i inaczej w COE. W COE na pewno jest dużo szkoleń, zewnętrznych, wewnętrznych, płaca za CIMA/ACCA lub studia podyplomowe jeśli pracuje się dłużej niż rok, multisport, platforma kafeteryjna (nie korzystam ale z tego co wiem są jakieś vouchers do sklepów, kina), opieka zdrowotna - nie ma ograniczeń co do tego czy pójdziesz do np luxmed, medicover czy prywatnego lekarza - różnica polega tylko na tym ze jak idziesz do prywatnego to musisz wziąć rachunek i go rozliczyć a w luxmed np rozliczasz się bezgotówkowo.

Halinka
@On

@On z tym z COE to pojechałeś po bandzie. Poza multum imprez z których nic nie wynika, obiadków, kolacji i słodkiego śniadania (czyli tony pączków) czwartego dnia roboczego miesiąca wiele nie ma. Chyba, że masz układy. Nie mam ludzi, że są dopłaty do studiów itd, bo lojalki bardzo długie, szkoleń jest mało i są dla wybranych, są też przekładane multum razy. Coraz więcej ludzi MOCNYCH odchodzi z COE, a przyjmuje się studentów 20-25 lat, którym imponuje spicie się na koszt firmy.

Jeremiasz
@On

Oczywiście, że odszedłem :) Za bardzo cenię swoje życie, żeby je marnować dzień po dniu.

@On

czemu nie korzystasz z kafeterii ??

On
@panda

Bo jestem trochę leniwy ;) Mam multisport i na to większość pieniędzy idzie i z tego dużo korzystam. Jak się weźmie multisport to zostają jeszcze jakieś niewielkie pieniądze do wykorzystania, pare razy brałem bilety do kina

Dżastin

Cześć, jestem po finalnej rozmowie w biurze Aon. Aplikowałam na staż. Rozmowa była bardzo przyjemna. Po wyjściu wydawało mi się, że wypadłam dobrze. Miałam dostać odpowiedź w ciągu 2 tygodni zarówno jak będą na 'tak' a jak i na 'nie'. Dwa tygodnie minęły, oferta zniknęła a firma nadal się nie odzywa, to znaczyłoby chyba tylko jedno? Ile czekaliście na odpowiedź po rozmowie z managerami?

lolka
@Dżastin

Hej, jak mniej wiecej wygladała rozmowa? i w jakim dzialr?

Tom

Witam. Czy ktoś wie jak wyglądają zarobki na stażu (autumn internship)? I jak ogólnie wygląda praca stażysty?

Halinka

Naprawdę, żenujące są te akcje z imprezami. Ostatnia popijawa na barce nie cieszyła się dużym zainteresowaniem (ludzie są zmęczeni imprezami), do tego stopnia, że wysyłane były maile z uprzejmym przypomnieniem, aby uwzględnić piątek wieczorem w swoich planach dla firmy, bo zespół od zaangażowania tak się napracował... Trzeba przyjąć jeszcze więcej dzieci 20-25 lat. to będzie miał kto chodzić i się bawić.

PoszukiwaczkaLogiki

W EFC/COE pozwolono odejść gościowi, który znał fantastycznie VBA i połowa makr które działają, to jego robota. Chciał się rozwijać i dostać podwyżkę - miał kosę i się zwolnił. W sumie, nie zatrzymali go tylko dlatego, ze nie bywał, nie pił z towarzystwem i był outsiderem. Wczoraj przedstawiono gościa, który będzie pisać makra. Gdzie w tym jest jakaś elementarna logika?

Zmęczona

Kolejnym tez idiotyzmem było organizowanie sesji zdjęciowych żeby każdy pracownik miał takie samo zdjęcie na people finder i na Lynca - clzlowiek to rzecz, przedmiot. Fajne miejsce dla gimbusiarni której imponuje picie za kasę firmy.

ZmeczonaAon

Najbardziej męczące i wręcz irytujące w tej firmie jest podejście, polegające na organizowaniu niekończącej się ilości imprez. Piwka firmowe, grille, drinki, away day, pizzę, gry miejskie. Zupełnie tak, jakby pracownik pracujący tutaj miał być cały czas oddany firmie, powinien posiadać tylko rodzine i znajomych z firmy. Alkohol leje się strumieniami, ale na podwyżki, czy premie za dobre wyniki nie ma pieniędzy. Starasz się, prujesz sobie falki miesiącami to dostajesz bon do Empiku na 50zl. Po dwóch latach, mam ochotę odejść i chyba taj zrobię. Dział HR i zbiorowisko osób skrajnie niekompetentnych, które nie ogarniają kompletnie nic - musisz je pilnować, bo złe ci nalicza urlop, nadgodziny, a to ci coś potrąca, a to łaskawie odpowiedzą na maila po miesiącu czasu.

Frank Morris
@ZmeczonaAon

Najgorsze jest to, że potem ta obecność i aktywność na eventach jest rozliczana "teamowo" - na zasadzie "mało się angażujecie" i jest WSKAZANE, aby poświęcać swój czas na te fantastyczności. Dobre dla studentów, którzy nie mają nic innego do roboty, tylko zasuwać 9-10 godzin w tygodniu (tak, tak, wymuszane nadgodziny jak najbardziej się pojawiają, target święta rzecz i jak ktoś nagle zachoruje i święte Capacity spadnie, to praca jest szybciutko przeliczana, rozkładana od nowa i wszyscy siedzą w nadgodzinach czy chcą, czy nie) - a potem jeszcze w swoim czasie wolnym poświęcać się dla dobra wizerunku "aktywnego" w "activities" firmy. W drużynach z wysokim ciśnieniem (tzw. obozy pracy) co rusz ktoś choruje albo zwyczajnie daje nogę z firmy, bo już ma dość - a przejście do innych teamów jest np. bardzo utrudnione przez Operejszyn Menadżę, która wie, że do jej teamów nikt nie chce się przenosić z obecnych pracowników, a poza tym przecież oszczędności są ważniejsze i lepiej zatrudnić trainisów na staż niż regularnych pracowników. Dzięki temu liczby poniesionych kosztów wyglądają na koniec roku bardzo ładnie (bo trainisom się płaci grosze i wyciska na nich nadgodziny, więc zasuwają jak w normalnej pracy) - a to, że z jej podwładnych teamów uciekło 95% ludzi i rotacja jest jak na dworcu w Tokio, to przecież nic istotnego. Tak naprawdę w Aonie wszystko zależy od tego, do jakiego działu traficie - i pod jakim OM będziecie pracować. Jak traficie na teatralno-karykaturalną Ice Queen, to od razu możecie zacząć planować drogę ucieczki z Alcatraz ;-).

Czytanienue boli

Zależy od stanowiska, zespołu i działu. Albo wiec uścislij albo przestań się wygłupiać.

Czytajzezrozumieniem.

Nic się nie pokazało.

Nauczcie czytac

Gosia a Ty umiesz czytać ze zrozumieniem ? Czy jesteś ofiara reformy? Nowa siedziba to Enterprise Park budynek E

Googleit

Kkk - enterprise park E FIN - Takie rzeczy są niejawne, idole sobie wynegocujejsz tyle masz.

kkk

Ktoś wyżej napisał, że firma będzie się przenosić w 2017 do nowego biura. Wiadomo może gdzie będzie to nowe biuro?

Zostaw merytoryczną opinię o Aon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Aon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 3 to opinie pozytywne, 28 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aon Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aon Sp. z o.o.