Opinie o City Security S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy City Security S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie City Security S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy ochroniarskie
Firmy ochroniarskie Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o City Security S.A. w Warszawa

Pająk

Podobno sprawą Almy zajęło się PSPO.

Dx
@Pająk

PSPS = ? Co to za wynalazek.

@Dx

Polskie Stowarzyszenie Pracowników Ochrony . Z pismem wyszła do Almy w październiku, ale nic to nie dało. Alma będąc w tzw. sanacji przez rok chyba że sędzia sanacyjny zdecyduje inaczej nic nikomu nie musi oddawać. Zarobione pieniądze idą na wypłaty dla tych co jeszcze pracują w Almach i na biesząca działalność. Nie muszą płacić byłym swoim pracownikom ani wierzycielom. Ale 140 byłych pracowników Cs może wysłać przez swoich adwokatów pismo o naliczaniu odsetek i składać pozwy do sadu.

Oskar1907

Witam. Czytam to forum już od X czasu, i szczerze powiedziawszy, żal mi pracowników, którzy pracowali dla Almy. Musicie walczyć o swoje! Sam pracuje dla CS, ale o dziwo mam i dobrego kierownika i kase zawsze na czas. Może trafiłem jakiś wyjątkowy obiekt?

zawsze

Chłopaki od stycznia firma daje stawke 12.50 na godzine na reke tylko umów jeszcze nie dali ani aneksów do nich

@zawsze

Coś pozytywnego tylko daj znać w lutym jak ci na konto wpłynie. Wyplata przez ilość godzin wypracowanych i wyjdzie ci ile masz na godzinę na rękę.

byłypracownik

Drodzy koledzy i koleżanki, obrona Kwasa trwa już jakiś czas i na wszystkich forach gdzie zamieszczam prawdę o Cs. Doskonale wiemy koto posługuje się nickiem Kwas...prawda dyrektorze?! Domyślam się że to ten sam co podrobił "nasze" podpisy i wysłał do centrali Almy, ale to już będzie rozliczał Polski Wymiar Sprawiedliwości ;-) Kwas broni firmy która okradła pracowników nie wypłacając pieniędzy, a teraz dzwonią po ludziach i proponują rezygnację z połowy nie wypłaconych wynagrodzeń to wspaniałomyślnie wypłacą resztę...bezczelność i chamstwo!!! Nikt tego nie zrobi, więc proponuję poczekać grzecznie na sprawę w Sądzie z pozwu zbiorowego aby zapłacić zaległości, odsedki i zadośćuczynienie o jakie wystąpiliśmy, a nie szantaż ze strony firmy! Sprawą zajmuje się dwóch ogarniętych gości z W-wy(byłych pracowników) więc dyrektoze Kwas-ie siedź cicho, na rozprawie o podrobienie podpisów dane Ci będzie się wypowiedzieć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pracownik Ochrony

Zadali mi multum pytań(niektóre aż zapamiętałem). Szczególnie o doświadczenie, bo prowadzą nabór do centrum handlowego. Teraz są szczególnie wyczuleni, ale to chyba wszędzie, po tym co się wydarzyło w Stalowej Woli.

Czy potrafiłby Pan przeprowadzić pierwszą pomoc? Czy wie Pan jakie nalezy uruchomić procedury w przypadku pożaru? Czy umie Pan czytać rysunek techniczny.

logo firmy Pracownik w Dziale Technicznym ds. technicznych
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy
logo firmy Agent nieruchomości
Ełk
Successio Sp. z o.o.
logo firmy Koordynator ds. Zarządzania i Bezpieczeństwa Nieruchomości
Katowice
Imar Service Group Sp. z o.o.
Ludek 77

Od dziś zlewam wezwania do zapłaty za prąd i kablówkę niech Mnie do sądu podadzą to powiem,że Mi z CS nie wypłacili i wyślę im skany. W Nowy Rok z długami,bezcenne Upadłości życzę :) Kto z kim przystaje taki się staje. Na koniec dodam,że MBJ nadal płaci ochronie na Almach i CS niech się wstydzi bo raczej sama zawiniła i do takiej sytuacji doprowadziła.Biznes prowadzi się na trzeźwo.

prawda

bp 2016-12-20 00:24:08Jesli sad nakaże zaplate koszta poniesie firma a Ty dostaniesz swoje pieniadze plus ustawowe odsetki Ty swoje pieniądze dostaniesz co do grosza a kosztam zostanie obarczona firma . Jesli pracowales w czasie i miejscu wyznaczonym przez pracodawce stałych godzinach i pracodawca narzucał Ci kiedy masz pracować do tego ktos Cie nadzorował to powinieneś podac firme do PIP o"ustalenie stosunku pracy"

@prawda

Koszy jakie podałem to te tylko na adwokata i komornika. A PIP powiedziała mi że to nie dotyczy ich kompetencji chyba że w sądzie wywalczę że to nie jest umowa zlecenie a umowa o pracę. Kolega prawda 2016-12-19 18:34:29 (usunięte przez administratora) W tym artykule właśnie jest to opisane.

Jakie 50 procent? Każdy sąd uzna to za wałek. Umowa jest pomiędzy konkretnym zakładem pracy i pracownikiem. Te wpisy mówiące jak to jest mi dobrze w życiu bo dostałem na święta jakieś grosze, to chyba piszą biurowi :-) Sprawa jest prosta i czytelna. Żadne 50 czy 60 procent. Każdy sąd karze oddać 100 procent plus co ważne składki dla zus-u itd. A tak nie będą tego musieli robić.

Dx

Panie i Panowie. Dzis mialem telefon z CS z ichniejsza "propozycja". Jakies pokretne tlumaczenia ze CS nie ma kasy, ze chce jakos zalatwic ten problem. To co oni proponuja to kpina. Wg mnie teraz czeka nas batalia w sadzie. Wiem, ze nie jest Wam teraz latwo, bo kazdy liczyl na te pieniadze, i nie bedzie latwo to odzyskac ale nie warto im odpuszczac. Ja o swoje bede staral sie walczyc.

@Dx

Tak jak pisałem daje Cs czas do 15 stycznia na wypłatę moich pieniędzy. Mam do odzyskania 2000 tys. Adwokat już wysłał pismo dwa miesiące temu że naliczają się odsetki. Koszty sądowe w pierwszej instancji to 500 złotych ewentualnie w drugiej to 250 i komornik 100 takie musze ponieść koszty. Czyli z moich 2000 tysięcy zostanie mi 1150 plus odsetki.

Ludek 77

Jakie to cuda można tworzyć w naszym państwie to ręce opadają.Jak znajomi poznali sytuację w jakiej Mnie postawiło CS to oferują pomoc. Kumpel ma znajomego prawnika który w nich uderzy z grubej rury ale trzeba się w końcu zebrać i zdobyć na pozew zbiorowy(50-70 osób) jak takie cyrki odchodzą.A co w tym wszystkim jest śmieszne,że weźmie 5% odzyskanej kwoty (Twojej pensji) a CS od razu je..e 50% Są tacy co już tę jałmużnę wzięli. Podział pracowników w CS wygląda tak: -Inwalidzi -Psychicznie chorzy -Inteligentni i niestety tym ostatnim jest ciężko pomóc.

@Ludek 77

Kolego pozew zbiorowy jest nie do końca możliwy każdy z nas mieszka gdzie indziej i są różne stawki os 700 do 3500 do odzyskania. Ja czekam do 15 stycznia i składam pozew, a mój prawnik już wysłał odpowiednie pismo do Cs z informacją że odsetki mi się naliczają od dwóch miesięcy.

@bp

Ok.wiem,że jest ciężko się zebrać w takiej liczbie ale jak zostaniemy zmuszeni to pójdziemy w min.jakie dopuszcza prawo tj.10 poszkodowanych i jednej grupie do 15000 bo i tak nikt z nas tyle nie żąda a tu może nawet do sprawy nie dojść bo dla tych 10 pieniądze by się szybko znalazły a z 50 i więcej to by popłyneli z odsetkami. W tej sytuacji wystarczą dwa obiekty.Mam wszystkie papiery obiektowe podpisane przez dyrektora co się do CS wysyłało i czarno na białym ile się komu należy.

Młody

Ja odszczekuję wszystko co mówiłem o CS, dostałem propozycję ugody, zgodzilem się, podpisałem i dostałem do reki kase zaległą. Mila sparawa przed swietami!!!! Na świeta się przydadza pieniądze. Wszystko szybko i bez problemów.

@Młody

A jak to ugoda 50 % czy 100% dostałeś ?

@Młody

Jaka ugoda.Mówisz,że Cię orżneli na 50%. Dostałeś pismo aby móc w sądzie przedstawić dokument jak z ludźmi postępują. Jesteś zadowolony ze stawki ok.4 zł.? Jak się nie wyrobią ze spłatą pensji wobec pracowników do końca roku to w styczniu będą płacić po 9,3 albo lepiej.

@Młody

Ty młody, ty to jakiś koordynator jesteś w rozmowie telefonicznej przedstawiono mi że najpierw podpisuje ugodę, a do dwóch dni wplata wynagrodzenia na konto. Już nawet nie chodzi mi o te 50 % , ale taką ugodę to powinien przejrzeć adwokat. Prawnicy Cs to nie wiadomo co jaką ugodę mogli stworzyć. Nie ufam Cs i nie podpisał bym takiej ugody dopóki nie skonsultował bym jej z adwokatem. Wiem że jeden z moich kolegów na to przystali. Nie chcę nikomu ubliżać, ale ten kolega to jest troche inny umysłowo. Zresztą ma tez grupę od psychologa. I na takich nie za bardzo zaradnych życiowo liczy Cs. To z nimi podpisze ugody bo oni nie rozumieją ze im się należy 100 % wynagrodzenia. A tak to pracowali po 3,25 złotego na godzinę.

@Młody

NO TO DAŁEŚ CIAŁA, BO JA NIE CHCIAŁ BYM PRACOWAĆ ZA 50% SWOJEGO WYNAGRODZENIA. KOMORNIK ODZYSKAŁ WSZYSTKIE ZALEGŁE DLA NAS PIENIĄDZE PLUS KOSZTY WŁASNE...SAM MI O TYM POWIEDZIAŁ!!! PREZENT ZROBIŁEŚ AKURAT DLA CS, A NIE CS ZROBIŁO TOBIE!!! STARAM ZROZUMIEĆ LUDZI KTÓRZ DAJĄ SIĘ DMUCHAĆ PRZEZ FIRMĘ CS I NIE POTRAFIĘ TEGO OGARNĄĆ:-(

Były
@byłypracownik

Z tego co ja słyszałem to Alma ma teraz postepowanie sanacyjne.. więc żaden komornik przez jakis okres (pewnie 1-rok) nie moze zabrać czy tam odzyskać nawet złotówki z majatku firmy. CS kasy jeszcze dlugo nie odzyska. Na wyplaty dla was w takim wypadku po prostu pewnie kasy nie maja. A ze względu na to ze sprawa jeszcze długo sie przeciąganie wyszli z propozycja 50/50 zeby kazdy z was mogl dostac chociaż te 50% Amen

@Były

Ale tyś inteligentny. Po pierwsze to jednocześnie toczy się postepowanie przeciw Almie z powództwa Cs, poczekamy na wyrok. Jeżeli Cs wygra sprawę to odzyska swoją kasę i teraz albo sędzia sanacyjny nakaże wypłatę natychmiast albo za rok. Tak czy inaczej Cs otrzyma to co jej się należy a może i więcej bo odsetki zadość uczynienie itd. Nieźle zarobi bo niektórym wypłaciła połowę wynagrodzenia i podpisała ugody. Po drugie to jak już wielu pisało Cs nie ma upadłości, a umowy podpisali z nami. Alma to mnie nic nie obchodzi. Ja zakładam sprawę przeciw Cs i tylko od nich ewentualnie mój komornik odbierze w moim imieniu kasę z odsetkami i zadość uczynieniem.

bp

Alma ma otwarte postępowanie sanacyjne jest dużą szansa na układ Almy z wierzycielami. W takim wypadku nie ma co iść na układ z Cs. Cs odzyska kasę i musi nam wypłacić wynagrodzenia.

za darmo

my mamy umowy do końca roku niech sobie nie myślą ze ktoś im przyjdzie po Nowym Roku bez podpisanej umowy

Ludek 77

Panowie to co oni proponują podlega karze więzienia do lat trzech i grozi utratą licencji MSWIA.Co oni sobą reprezentują. Kasę już wzięli i próbują jeszcze zaoszczędzić na ludzkiej naiwności.Jak cała kasa nie wpłynie przed Świętami trzeba sprawę zgłosić do prokuratury i zakończyć tą farsę. Nagrałem sobie rozmowę z babką jak prosi abym wziął na siebie ryzyko,że firma CS nie odzyska pieniędzy od ALMY i zrzekł się 50% wynagrodzenia za sierpień gdzie człowiek zapier... dla nich bez urlopu. Ich motto brzmi"Zawsze doceniamy tych co swoją postawą i zaangażowaniem i sumiennością budują zaufanie i pozytywny wizerunek firmy City Security". My nie płacimy u nas robisz to za darmo. Art.84 kodeksu pracy mówi,że pracownik nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę. Więc pytam kto zarządza tą firmą???

@Ludek 77

Już byłem u prawnika będzie dodatkowy pozew przeciw cs za tego typu postepowanie. Jednocześnie napiszę doniesienie do urzędu skarbowego i inspekcji handlowej. Będą mieli kontrole za kontrolą. Mam już ich dość to jest nie spotykane chamstwo, oddaj im połowę, a drugą na konto. Co za tupet. Czytajcie czi co tam pracują z wami będzie kiedyś podobnie. Sąd wobec Almy określił upadłość sanacyjna. cs odzyska 100% naszego wynagrodzenia bo sami informowali o pozwie przeciw Almie,a nam proponuja tylko 50 %.

@bp

Pisałem już kiedyś,że komornicy zbierają dla nich kasę i pewnego dnia zapytałem komornika ile to potrwa to powiedział,że postępowanie zakończy się do końca roku jak CS dostanie kasę.Podejrzewam,że właśnie ten dzień nadszedł bo komornik już kasę zebrał i na Almy nie przyjeżdża a zaczęły się te telefony z propozycją 50% i tłumaczenie,że w firmie jest ciężko.Dlaczego nikt nie dzwonił w październiku czy listopadzie. Więcej nie czekam i jak nie zapłacą w grudniu to w styczniu do sądu.

@Ludek 77

Ja tak samo do 15 styczna i do sądu. cs dostanie 100% naszych wypłat od Almy. Teraz to układa może być tylko 100%, a nie 50%. Powiadomię jeszcze urząd skarbowy o ewentualnym lub możliwym doliczeniu dochodów których w rzeczywistości nie otrzymałem.

kminek

Siema wszystkim którzy nie dostali wyplat zaleglym z cs ktorzy pracowali na obiektach almy uprzejmie informuje iż zadzwonila do mnie kobieta z cs z propozycja iż jest następująca podpisuje iż biorę 50% wynagrodzenia a drugie 50% mam sie wyzec to ja mam stracić kurwa polowe kasy ja do niej a ona nie o to chodzi my po prostu i wlasnego konta placimy to jest chamstwo noe dajcie sie oszukac

@kminek

nie daj się podejść, to nie zgodne z prawem-domagaj się zaległości w 100%, odsetek karnych oraz zadośćuczynienia w dowolnej wysokości!!!

kminek

Ludek 77

Kto miał telefon od CS aby zgodzić się na wypłatę pensji 50% a reszty się zrzec za sierpień. To jakieś 4 zł.na godzinę :)

@Ludek 77

To jest śmieszne to nie ugoda, wymuszenie zgody na warunki jakie cs nam narzuca. Ugoda jest wtedy gdy jedna i druga strona się umawia ,wzajemnie się szanując. Nie rozumiem takiej ugody kompletnie.

Byly

A ja wam powiem ze moj komentarz chociaz ze pozytywny tez chyba zostal usuniety.. Jestem ciekaw jak admin go work do tego wszystkiego podchodzi...

Były

Czytam czytam i az nie chce sie wierzyc.. Ja swoja przygode z CS skonczylem juz jakis czas temu. Po prostu na wlasne życzenie postanowiłem kompletnie zmienić branżę. Ale nigdy nie bylo zadnych problemow. Kasa jaka byla taka byla ale byla i to zawsze o czasie. Odchodzac rozliczylem sie z nimi co do grosza i wszyscy byli zadowoleni.. Slyszalem o sytuacji na Almach i wiem z dobrych źródeł ze cala ta sytuacja nie jest bynajmniej wynikiem złej woli ze strony CS. cierpia na tym wszyscy zarowno szeregowi pracownicy, ochrona dostawcy jak i cale CS. Sytuacja jest trudna ale wina nie lezy po stronie agencji ochrony. Wiem ze napewno pradzej czy pozniej odzyskacie kasę. Trzymajcie sie

@Były

Wina jest tylko po stronie Cs, bo to oni malowali nam oczy do ostatniego dnia , ze wszystko jest ok i żeby pracować dalej, to Cs zawarło z nami umowy i nie wywiązało się z nich!!! Pamiętam jak pani dyrektor I. N jeżdziła i mówiła ,że wszystko będzie dobrze , pamiętam też jak wprowadzała jakieś chore zasady, wizje itp Robiła to chyba po to żeby dowartościować swoje niedopieszczone ego i pognębiać nas za 8zł/h

Zleceniobiorca

Ciekawi mnie dlaczego nikt nie poruszył jeszcze tematu stawek minimalnych od 2017. Mimo iż zmiana jest jak najbardziej pożądana bo kto chce pracować za 6 złotych za godzinę uważam że dana kwota będzie obowiązywała tylko na umowie słyszy się o wprowadzeniu (kar, wypożyczenie sprzętu do pracy płatne) i tak będą płacili poniżej minimalnej . Większość firm już dostosowuje się do nowych stawek i już je stosują a w Cs i innych spółkach tej firmy cisza, czy to nie jest gra na czas z uwagi iż nie mieli by rąk do pracy ?

bp

Moje wpisy w 50% są usuwane,ale sami sobie możecie poszukać w Internecie co z ochroną w jednostkach podległym MON w 2017. Posiadam z racji moje poprzedniej profesji i dość szerokiej wtedy i znajomości w MON i firmach ochroniarskich wiarygodne informacje. Piszę prawdę na tym forum i ostrzegam przed błędami jakie można popełnić związując się z cs , ale nikogo do tego nie namawiam. cs bierze wszystko to na czym się przejechały inne firmy ochroniarskie.

Kwas
@bp

@bp wszyscy wiemy że pan Antoni chciałby ażeby w niedługim czasie we wszystkich jednostkach wojskowych warty pełnili żołnierze. Ale praktycznie na dzień dzisiejszy jest to poprostu niemożliwe! Co innego CHCIEĆ. A co innego MÓC. Były swego czasu próby zastąpienia pracowników ochrony jednostek wojskowych żołnierzami. Wyszło na to że rok utrzymania warty wojskowej - kosztuje tyle ile trzy lata utrzymania warty cywilnej! Dlatego zrezygnowano z tego pomysłu. A weźmy na przykład pod uwagę obecne przetargi na ochronę jednostek wojskowych. Każdy WOG patrzy tylko na to ażeby mieć w swoich jednostkach ochronę po jak najmniejszych kosztach! Nie zwracając wogóle uwagi na jakość świadczonych usług świadczonych przez daną firmę. A tu raptem spadną chyba z "nieba" pieniądze na utrzymanie warty wojskowej. Zwykły szeregowy ma obecnie około 2800 podstawy! Plus różnego rodzaju dodatki, płatne urlopy, stażowe itp. To jest nierealne na dzień dzisiejszy!

@Kwas

Ty chyba nie znasz kompletnie tematu kolego. Żołnierz ma 48 zloty za 24 godziny warty. A ochrona 22 złote za godzinę. Pisałem już że to jest nie wykonalne od razu, ale jak w wojsku pada rozkaz to nawet na wczoraj ma byś zrobione i (usunięte przez administratora) to dowódcę obchodzi jaka to będzie zrobione ma być. A żadna firma ochroniarska nie powie swoim pracownikom, słuchajcie za tydzień koniec pracy. Bo nikt by nie siedział do konca. I zapewne na koniec padnie kilka kar to za to,to za tamto. I potem nie ma wypłat za ochronę.

Kwas
@bp

@bp ale trzeba najpierw tych żołnierzy przyjąć do pracy . Bo jeżeli większe pół jednostki wyjedzie na poligon - to kto obstawi te warty ?

@Kwas

Jak jedzie twoje większe pól to i tak zostanie mniejsze. Wojsko stoi na rozkazach. Skład wary jest mniejszy to nie problem. Kawaler do przyjęcia warty zawsze się znajdzie, dodatkowo zarobi i się naje. Już przed SUFO szeregowi zawodowi trzymali warty i nie tylko oni. 10 wart w miesiącu to prawie 500 złotych w kieszeni dodatkowo. Może być problem z wartą na takich obiektach jak WOG , ale i to się da rozwiązać. Można np. dowozić wartownika na ochraniany obiekt. Pozatym nie obraźcie się, ale żołnierz przedstawia większą tz wartość bojową o większości pracowników ochrony. Do ochrony to każdy idzie to z nadwaga to juz po 50 grubo, z grupą inwalidzką czasem na kręgosłup a czasem i na głowę. Widzę co dzienie takich co po 20 metrach sapie dyszy a i posturą nie odstrasza i w większości to ma to wszystko głęboko. Tylko dowódcy zmian coś sobą reprezentują.

ciekawy
@bp

Rozwiń temat tzw. dowódcy zmiany chętnie się dowiem co oni sobą reprezentują, bo z tego co widziałem najlepiej wychodzi im spanie oraz udawanie mądrych chociaż wszyscy wiedzą że w wiekszosci przypadków poza nielicznymi ich IQ oscyluje w granicach temperatury pokojowej. Reasumując kariery w służbach nie zrobili ale myślą ze w ochronie będzie lepiej. Ot taki sposób zeby się dowartościować.

ciekawy

D-ca
@ciekawy

Drogi panie wypadłem z butów czytając ten komentarz, jeżeli jesteś taki niezadowolony to czemu sam nie obejmiesz tego stanowiska. Bardzo szybko zobaczysz jaka to miła i przyjemna praca przecież w końcu wedle twojej opinii nic nie robimy a śpimy sobie smacznie w pracy przejmij naszą odpowiedzialność za wszystkich pracowników jakich masz na zmianie i za wszystkie pozostałe czynności jakie musimy wykonywać o których nawet nie wiesz, kiedy zobaczysz jak to wygląda w rzeczywistości to wtedy zapraszam do ponownego skomentowania naszej pracy.

@ciekawy

pewnie jesteś nie zadowolony z pracy, zaczęli od Cb wymagać , a że byłeś lamusem to Cię pognali i teraz farmazony piszesz?! napisz gdzie i z kim pracowałeś, to powiemy jaki był z Cb pracownik i komandos z wyciętego lasu!!!

Zostaw merytoryczną opinię o City Security S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w City Security S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy City Security S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w City Security S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy City Security S.A.?

Kandydaci do pracy w City Security S.A. napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

City Security S.A.