ROCA Polska

Opinie o ROCA Polska

Rafałpapa

"Plusem" przy sporej iloścu nadgodzin są zarobki, które od stycznia odczuwalnie poszły w górę. Problem w tym, że z zarobkami do góry poszły też normy. I to co teraz zarabiamy to za mało za nasz wkład. Reszta to minusy... Praca bardzo ciężka. Za mało manipulatorów, robotów, wozków elektrycznych. Wszystko ręcznie jak w średniowieczu... Pracodawca wymaga ogromnego wkładu fizycznego i nie ma iskierki na poprawę warunków pracy. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Większe zapalenie, coraz cieplej i wiecej dźwigania. Dlatego pracownicy coraz częściej zmieniają działy, zwalniają się lub szukają nowej pracy. Praca na trzy zmiany 6 na 2 lub 6 na 1 wykańcza czlowieka dlatego to mój ostatni miesiąc w tej fabryce. W NGK też zarobię i nie będę musiał tak ciężko i tyle godzin pracować.

oh yee
@Rafałpapa

Hej zarobki w ngk kilkoma nadgodzinami 4000 tys

Ssk
@oh yee

xD haha

Gutek

Czy warto aplikować? Podpowiedzcie jakieś wskazówki.

Młody odlewnik

Ja pracuję już od stycznia na pro rimles i trafiłem na super ludzi , na początku było mi ciężko się przestawić .Bolały mnie przed ramiona i z dnia na dzień było ciężej , ale wystarczył miesiąc i organizm się przyzwyczaił .W maju ktoś wymyślił żeby zwiększyć normę z 30 na 35 sztuk , z jakości 60 % spadliśmy nawet do 4%. Dłużej się zostawało w pracy przez mniej więcej 3-4 tygodnie , ale po rozmowach , ustaleniach norma wróciła. Jako 20 latek nie zarobię więcej w innej firmie , zarobki z sobotami potrafią być ponad 3300 zł . A pracuje się ogólnie pon-pt 6-14 . Dużym plusem w pracy jest codzienny prowiant w postaci bułki i napoju , atmosfera jest super i nauczyciel był wymagający ale nauczył bardzo dobrze , nawet teraz gdy jeszcze mam z czymś kłopot po pół roku to pokaże co robię źle i skoryguje. Z minusów to zapylenie i temperatura, ale maski można brać czyste na bieżąco , więc nie ma większego problemu. Obecnie polecam tą pracę , wszystko co ma wyjść nie tak na temat moich sztuk wychodzi jak najszybciej , a brygadziści robią co mogą aby pomóc to zniwelować .

Syfon
@Młody odlewnik

Od razu widać,że jesteś osobą podstawioną. Od siebie napiszę w skrócie. Praca bardzo ciężka. Uważam że dobrze płatna w koncu każdy n chciał się nie narobić. Normy jednak to kosmos a czasy są tak pomierzone, ze Rycerzu zakasaj rękawy i do dzieła przez miesiąc obojętnie na jakim dziale

Xxx
@Młody odlewnik

Podaj swoje inicjały jakie piszesz na Rimlesach na szkliwieni zweryfikujemy twoją super prace jak do tej pory to niema Rimlesa co by był dobrze zrobiony dla was dobrze to jest to żeby kibel tylko z odlewni wyjechał oczywiście zdarzy się że jadą fajnie zrobione ale to te co były kredka na szkliwieni pokreślone i to nie zawsze bo nawet wam się nie chce kredki dobrze zmazać często zdarza się że jedzie seria ok a między nimi kilkanaście palet obrobionych byle jak pozdrawiam i miłej pracy

Gdzie jest woda

A ja chciałbym sie spytać czy my jako pracownicy mamy się dorzucić do wody (jakiejkolwiek żeby leciała na fajrant) żeby się wykąpać po pracy w godnych warunkach. No chyba ze trole którzy nie wiedzą co to woda i mydło lobbuja za tym u dyrekcji hehe

Pppp

Największym plusem jest jedna zmiana oraz zarobki. Miniusami jest zapylenie, temperatura, ciężka praca. Kierownicy chodzą i wiecznie narzekają. Na okresie próbnym w zależności od nauczyciela możesz być wykorzystanym. Będziesz pracował za niego, a on będzie chodził na przerwy. Praca dla osób, którzy chcą szybko zarobić pieniądze i dla tych o mocnych nerwach i mocnych fizycznie.

Były odlewnik

Cześć pracowałem w roce trochę ponad dwa lata przez półtorej roku praca była ciężka ale satysfakcjonującą plus dobrze płatną , przyszedł cersanit ,nie ogarnięci kierownicy i nabijający kabze dyrektorzy praca uległa zmianie o 180 Stopni pracowali się coraz gorzej coraz ciężej a lina na której pracowałem pro rim nowa hala to już całkowity kosmos zwiększenie normy chyba o 100% dodając sztuki obrabiane na gotowe które pękały deformowały się itp ogólnie decyzje osób zarządzających tz kierowników i dyrektorów doprowadziły do mojego zwolnienia , ciężko było sie zwolnic ponieważ na odlewni była i nie wiem czy obecnie jest bardzo dobra ekipa ludzi współpracujących ze soba atmosfera pracy była bardzo mila pseudo specjaliści z Cersanitu dyrektorzy i kierownicy pogrążające byle firmy (mam sprawdzone info obecnie pracuje z ludźmi którzy z nimi pracowali w firmach przez nich pogrążonych albo doprowadzonych do ruiny ) zniszczyło ta atmosferę ale cóż obecnie tama nie pracuje i nic nie wskazuje abym chciał tam wrócić ,Pozdrawiam Ps. Dla ciekawskich pracuje obecnie W NGK już prawie rok zarabiam od 2800-3600 w zależności od długości miesiąca :) pozdrawiam serdecznie starych odlewnikow :)

Lidia

Co sądzicie o widniejącej na stronie internetowej ROCA Polska ofercie pracy na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży? Jak zorganizowana jest praca i jaka atmosfera jej towarzyszy? Warto zainteresować się tą ofertą bliżej? Może odwiedzają ten wątek osoby zatrudnione w takim charakterze w tej firmie i mogłyby się podzielić własnymi wrażeniami?

@Lidia

Lidia czy Ty jesteś jakimś Moderatorem tej strony, że próbujesz kierować tematami rozmowy i naprowadzać opinie?

MP
@Lidia

Lidia z HR ??? A może Piotr ???

Lidia

@Speeddio, rozumiem, że Ci praca w ROCA Polska odpowiada. Możesz napisać w takim razie, jakie czynniki bezpośrednio wpływają na Twoją opinię o tym pracodawcy? Zachęcam Cię do pozostawienia wypowiedzi w tej kwestii, będzie ona interesująca dla osób chcących się zatrudnić w tej firmie.

xxxx
@Lidia

@Speeddio praca ci odpowiada bo pewnie dlugo nie pracujesz tam i pewnie w du....e wlazisz niebieskim albo sam jestes niebieski co nic nie robia @Speeddio

@xxxx

@xxxx. hmmm pewien jesteś swojej wypowiedzi ??. człowieku nie znasz a oceniasz. Dużo świadczy O tobie, jeżeli twierdzisz ze włażę w (usunięte przez administratora) albo jestem "niebieski" Skoro Masz takie zdanie to widzę ze jesteś jednym z tych którzy tylko chodzą i Pierd....... swoim narzekaniem "Bo za mało dostałem". ale nieważne. najbardziej konkretnie wypowiedział się "NIBY!" pracownik z "dużym stażem" któremu jest wiecznie mało (wybacz Oceniłem cie tak jak ty Próbujesz mnie oceniać). takiego pracownika to aż zal słuchać, ciekawe jakie jest twoje stanowisko w tej firmie?? Hmmmm raczej Tak jak Większość w tym zakładzie. lecz ty Fartownie zdobyta biała koszulka (Mogę się Mylić). szkoda takich Ludzi jak Ty. skoro Praca w Roca Polska jest dla ciebie taka zła Nie odpowiada ci stawka jaka masz (zresztą to jest Śmieszne Tak się (usunięte przez administratora) na wypłatę ze mało skoro Albo Urlopik Bo kac się odzywa, albo Jest leniwy i się mu nie chce przyjść hah. a żenujące whuu.i..[O L4 nawet nie wspominam] i tracą na tym Premie, itp. ) To Pracowniku hahahahaha zgaduje "KILKULETNI" po co dalej tam pracujesz ???. rozumiem (usunięte przez administratora) to tez jak łażą Brygadziści z czerwona Kredka I odwalają Graffiti na sztukach, W końcu są od tego żeby przypilnować aby sztuka była jak najlepsza do następnego etapu czy to suszarnia czy Piec, (Tak teraz efekt zaskoczenia, ONI TEZ SA ROZLICZANI Z SZTUK DOBRYCH ORAZ ZŁOMÓW) No Wiadomo Mógłby To olać i (usunięte przez administratora) wysłać taka sztukę, tylko musiałbyś się Liczyć z tym ze tylko i wyłącznie dzięki tobie Dostałby zjebe za Ciebie, Bo dajmy na to Puściłeś źle Obrobione sztuki. wiesz szkoda ze nie masz osobno brygadzisty (takiego prywatnego hahahaha :D :D), może by cie przypilnował żebyś Przestał narzekać albo By cie wypier... z Hali. Nie staje w nikogo Obronie ale tak samo jak ty oni tez zarabiają. z tym ze jeżeli (usunięte przez administratora) sztukę, nie wiem nawet nie zgaduje jaki jesteś dział, tak się domyślam ze na pakowaniu albo przylepianiu naklejek. Raczej twoja kompetencja umysłowa nie pozwala na większe wysilenie się, oraz Bycie na innym dziale :D (ciekawe Ile Musisz Nalepek przykleić albo kartonów Poskładać żeby Wyrobić Normę. pewnie dużo Ziomeczku, [Beka:D]). Brygadziści z każdych Hal tez maja Obowiązki nałożone przez wyższych od siebie stanowiskiem. po coś tutaj są, nie bronie ich sam się często (usunięte przez administratora) ich narzekaniem. taka ich praca Musza Pilnować Ludzi. Ciekawe czy ten "Niebieski" robi ci jakiś większy problem kiedy chcesz wolne, bądź masz jakąś Sprawę. nie wnikam, haha coś tak myślę ze wtedy jesteś Bardzo miły. Cecha typowego "sebixa"z Dzielni "Jp 99% bo 1% się boje) Możesz się Wykazać i Podpierdo.lic "lesera niebieskiego" i mieć szanse Awansu :D Tak samo Mistrzowie cisną brygadzistów o to ze maja Dopilnować wszystkiego od A do Z,. Chcesz masz Bardzo prosty przykład z odlewni, ty zjebiesz (Powiem po twojemu, ziomeczku ;) Kibel, z twojej winy czy jest deformacja czy uszkodziłeś sztukę , czy źle Obracasz sztuki, nie ważne twoja wina. (Nie mowie tutaj czy o "awarii" (Tak uświadomię cie każda rzecz jest zużywalna. zaskoczony teraz jesteś co nie :D), Czy O pęknięciach na następny dzień po odlewie, bo nikt nie jest w stanie wymyślić Perfekcyjnej Technologii Obróbki.)) Nie wypowiem się na temat Każdego działo, nie wiem jak Jest Na Innych, [Tak a teraz Przeżyjesz Szok] Odpowiada mi praca na OT.) Dosyć Dużo jest własnie takich pracowników Co Pracują po KILKANAŚCIE lat bezproblemowo. Nie wnikam i nie chce Wiedzieć jaki jest Konkretnie twój wiek. ale przypuszczam ze Już dosyć wystarczający, aby w twoim przypadku, założyć kapcie, w domu przy gazecie wyborczej, Ubrać ten słynny moherowy Beret i wyjść na Miasto Popatrzeć Sobie do Parku jak Zbliża się lato czy iść Na działeczkę Po plewić sobie grządki. zatrudnić Się jako "Cieć" w jakiejś mniejszej firmie na stróżówce abyś się nie Przemęczał

@Speeddio

#UP (to tylko Oferta, tak na przykład ;)) (Domyślam się ze praca w roce dla ciebie jest Sporym wyzwaniem skoro ci nie odpowiada, Wiesz o co chodzi narzekający "Zgredzie" Znowu beka :D) wiesz masz racje Może I Jestem Młodym pracownikiem zakładu, ale ta praca mi odpowiada, robię swoje i mam za to płacone. No niestety Może ty Jesteś Nie wiem jakąś Ofiara nad która trzeba się Litować. taka Prosta rada "Starcze", Zmień prace na Budowlankę zarabiaj około 2400 za miesiąc (raczej nie więcej bo najpierw musisz zacząć narzekać, proste hah), rób od 6 czy 7 rano do 16, 17. oj sorki za bardzo doceniłem Ciebie. raczej nadajesz Się do Lżejszej Pracy Skoro są dla ciebie wszyscy tacy Nie dobrzy. Praca jako Konsultant jakiś chińskich tandetnych garnków. hahahahahaha z Pozdrowieniami Od Być Może Młodszego od siebie i stażem i wiekowo, Pracownika. Mile Widziana Odpowiedz, być Może Nie zadowolony xxxx poda Konkretne powody czemu tak nie nawiedzi Swojej pracy P.S :D CIEKAWE JAK BARDZO TY WŁAZIŁEŚ W (usunięte przez administratora) "NIEBIESKIM" I PLASZCZYLES JAK BYLEŚ KANARKIEM :D :D :D :D :D :D starałem się Ocenic ciebie tak jak To ty PRÓBOWAŁEŚ ocenić Mnie I większość Normalnych Pracowników. Cześć:)

Odlewnik prawdę ci powie

Brygadzista Darek (usunięte przez administratora) nie wychowany pcha swoich ludzi na najlepsze stanowiska . Żenada odlewnia

Odlewnik
@Odlewnik prawdę ci powie

Brygadzista Darek gdzie nie pójdzie robi zamęt . Zbieg okoliczności ze technologami, czy jaka oni mają nazwę są zostaja ludzie jezdzacy z nim samochodem do pracy?

Rysiek R
@Odlewnik prawdę ci powie

Jurek ten nepotyzm jest interesujący , nie sądzisz że należałoby to sprawdzić

Odlewnik

Praca ciezka jest wszedzie ale to co sie dzieje w Roce ostatnio to zenada. Normy z kosmosu. Odlewnia poza odlewaniem mowiac po ludzku kibli i umywalek robi jeszcze za sprzataczy i szkliwiernie. Dyrektor Jerzy tylko wymysla i doklada tak samo jak ten kierownik wziety ze wsi tylko slomy brak by mu z butow wystawala, mistrzowie i brygadzisci tylko kiwaja glowami i jak to zle i niedobrze sie dzieje ale nkc nie staraja sie walczyc o swych ludzi. Najpierw cersanit sie panoszyl teraz wiesniak z kola. Szanujecie ludzi tyle co zniszczone buty a chyba zapomnieliscie ze choc nami zarzadzacie to my pracujemy nie tylko na swoje wyplaty ale i na wasze!!! Z brygadzistow to tylko sie juz Daniel stara i Mirek a reszta to typowe du**wlazy.

Speeddio

Hah. Po prostu wypowiem sie tak. Najlepiej bedzie tym ktorym nie pasuje praca w roce. Niech pojda do pracy w "tzw" budowlance gdzie niektorzy pracodawcy narzucaja prace 10 godzin wtym obowiazkowr soboty (vhociaz nie wszedzie tak jest). Nie wiem ale moim zdanirm nir pasuje wam to dlaczego zaczeliscir wogole prace w ROCA.??? Wypowiadanie sie i cisniecie jaka to praca jest zla i wogole to jest zenujace. Proste nie podoba sie wypad do McDonalda frytki gonic. Takze siemankooooo.

Klakson
@Speeddio

Idźcie sobie popracować za płot do FPG zobaczycie co to raj Wrócicie szybciej niż wam się wydaje ????

Rg

Hej Ludzie wypisują różne bzdury o Roca Polska a zarabiać chcą nic nie robiąc. W każdym tego typu zakładów jest i zapierdziel ale są też lajtowe dni, tylko co jest najgorsze w tego typu zakładach, to kolesiostwo donoszenie na innych bo takiemu jednemu czy drugiemu wydaje się że od tego im czegoś przybędzie Pracowałem na Piecach w Ngk wiem co to ciężka praca ale prze to że był taki człowiek który donosił na drugiego nie wytrzymałem i dostał przez to mnie zwolnili ludzie się dowiedzieli też na kogo mają uważać jak jest u was na Piecach czy odlewni ?

MAJA PRACOWNIKA ZA NIEWOLNIKA KTORY NIE MA ZADNYCH PRAW !!!!

Quizee

Witam ile zarabiają u Was nowi pracownicy na szkliwierni na rękę?

Krasny

Hej, Jak tam Piotr M? Czy już wkręcił do pracy swoją żonkę?

Gliwice
@Krasny

A on jeszcze tu pracuje bo Roca Gliwice go chyba przerosła

Lidia

@xxx, rzeczywiście, z mojej strony doszło do pomyłki. Dziękuję, że naprostowałeś informacje. Korzystając z okazji mógłbyś przedstawić tutaj na tym wątku swoją własną opinię o ROCA Polska jako pracodawcy? Na jakim stanowisku pracujesz w firmie i jak długo?

Lidia

Zauważyłam na stronie ROCA Polska ofertę pracy na stanowisko referent ds. technicznych. Osoby zainteresowane tą posadą muszą m.in. posiadać wykształcenie średnie techniczne, znać na bardzo dobrym poziomie rysunek techniczny. Pracodawca zapewnia swojemu pracownikowi bardzo dobre warunki zatrudnienia. Czy ktoś z Was wie co wchodzi w ich skład? Zamierzacie aplikować na to stanowisko?

xxx
@Lidia

Na stronie ROCA Polska nie ma takiej oferty pracy. A kto nie oferuje "dobrych" warunków pracy? W opiniach ludzie opisali jak jest. Najlepiej jest samemu się przekonać na rozmowie.

Szumi

pół roku delektuję sie nie pracując w ROCE

Jest jakiś autobus pracowniczy z Bytomia do Roca

@Nowy

14do zabrza 32 do labed :)

Łabędź
@anonymous

No i jeszcze 2 km piechotą

Gryf

Czy jest jakieś info. na temat Gryfic ?

@Gryf

(usunięte przez administratora).Kierownictwo nie szanuje pracownika.Musisz robić i tylko robić nie można zamienić słowa z kolegą (nawet mimo to że pytasz odnośnie pracy )bo straszą żółta kartka.Najgorszemu wrogowi nie życzę pracy w tym zakładzie.A o wolnym to zapomnij kiedy ty chcesz.

Zostaw merytoryczną opinię o ROCA Polska - Gliwice

• Jak się pracuje w ROCA Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ROCA Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROCA Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 8 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROCA Polska?

Kandydaci do pracy w ROCA Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROCA Polska