Opinie o valeo.pl - Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. w Chrzanów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Valeo. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Valeo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valeo w Chrzanów

Ggg

Ten zakład to totalne nieporozumienie! Nie długo zostaną sami Ukraińcy i wtedy się obudza z ręką w nocniku

Co?
@Ggg

No,ale czemu Ukraincy mają się obudzić z ręką w nocniku,bo nie rozumiem...

@Co?

Mówią że były jakieś tajne spore podwyżki dla Ukraińców bo polska waluta traci bardzo do hrywny i oni coraz mniej zarabiali przez to i się postawili. To chyba Polacy się obudzą z ręką w nocniku, tamci się wycwanili już!

@Zbigniew K

To sie postaw w moiei sytuaci co rodzinie ne moge wysylac pieniedzy na Ukraini - to sa prawdziwe dramaty ludzkie

asdfasdfasdfas
@Zbigniew K

"Bardzo traci" - czyli jakieś 2 grosze w ciągu 12 miesięcy, tragedia i masowe samobójstwa z tego powodu ...

Ppp
@Viacheslav

No dobra, ale dlaczego polak ma zarabiać mniej za taką samą pracę? My też mamy rodziny i chcemy godnie żyć. Jak za malo zarabiasz w polsce to wracaj na Ukrainę. Chciałbyś aby polacy przyjechali do Waszego kraju i zarabiali więcej niz Wy, za tą samą pracę? To jakieś nieporozumienie...

@asdfasdfasdfas

No to tak nie jest, zobacz choćby zmianę kursu hrywny (usunięte przez administratora) Złotówka straciła nie 2% a aż 30% w stosunku do hrywny przez co o tyle mniej realnie w ich walucie zarabiają ukraińcy i dymią nam!

widze to

Tutaj potrafią nie przeszkolonych operatorów dać na maszyne w momencie kiedy montaż robi ,,online'',No i mam nadzieje,ze kiedyś połamią im sie te roboty skoro puszczają wtrysk jak operatora przy maszynie nie ma i nic nie jest przygotowane.Tragedia ten zakład.

widze to
@widze to

,,Inspektorzy jakości'' twierdzą ,,ja bym to póścił/ ja bym to póściła'' ale nie zrobią żadnego ,,max ok'' czy coś aby operator za dzień czy dwa nie musiał sie tłumaczyć z puszczonego przez nich scrapu.

Co?
@widze to

pÓścić? Co to znaczy?

Viacheslav

Jestem Ukraincem pracujoncym w firmie na produkcy. Rok temu sie przyjolem. Od tej pory zlotowka stracila wobec hrywny o 30%. Praca nie jest oplacalna, bo na Ukrainie mniejszy koszt i zarobie troche mniej ale rodzina blizko. Czy firma ma jakis plan na to?

@Viacheslav

To wyjazd ojczyzny bronic!

@Buzz

Suchaj. Moj narodowyj bank Ukrajiny dba o obywatela i waluta mocno stoi. Dlatego hrywna rosnie od 4 lat a zlotowka nie. To jest nasz interes wszystkich, polakow tez, by byla solidarnosc, bo ja trace 30% pensi a odpowiedzialnosc na operatorze duza i praca nie latwa.

@Viacheslav

No to napisalem! Nie pasuje? Wypad!

@Buzz

Nie chce wyjezdzac. Nas Ukraincow duzo. My jak sie zbuntujemy to razem i dostaniemy podwyszki a wy polacy to robic za darmo nadgodziny i sie wzajemnie donosic i gnoicz byleby drugi mial gorzei.

@Viacheslav

To sie buntujcie! Na co czekacie? I tak wiekszosc z was nadaje sie tylko do miotly!

@Buzz

A wy siedzcie nadal na (usunięte przez administratora) ciho jak niewolnik i wspolnie donoscie na siebie w tym bagnie w temperaturze 40. I tak do pensji w starosci. U nas w Dnipro jest powiedzenie "nie badz polak".

@Viacheslav

Czy mogby ktos z firmy odpowiedziec co firma szykuje z tego powodu (usunięte przez administratora)

Dominik
@Viacheslav

Tez ukrainiec jestem z polakami nie wartp sie kucic. Do roboty sie nie nadaja tylko do bitki odrasu

@Dominik

My sie przynajmniej sie do bitki nadajemy! A wy ani do jednego ani do drugiego!

@Dominik

Przepraszam Dominik. Niestety ale rzeczywiście... my Polacy się do niczego nie nadajemy.

lool
@Buzz

(usunięte przez administratora), Ukraincy to nawet nie wiedzą ,ze isnieje forum valeo ,oni tylko na kalkulatorze siedza na telefonie, a Wy sie dajecie nabierać ,ze to prawdziwy Ukrainiec napisał.

@Buzz

My w dnipro bardzo lubimy takich mlodych chlopcow! Za 10 hrywien kazdy sie odda!

tomek
@Viacheslav

jaki plan chlopie jestescie (usunięte przez administratora)w (usunięte przez administratora) wy i tak macie lepiej od polakow ale fakt w tym zakladzie nie ma przyszlosci i zarobkow .Od nowego roku chca wprowadzic trzy zmiany na montazach i pewnie na wtryskach tesz tylko co pozostaje to szukac gdzie indziej zatrudnienia nie mase co nerwow szargac na ten zaklad ktory i tak podupada stopniowo przez ulomnego dyrektora i zarzadzajacymi firma nikt tu nie bedzie stal na dwoch stanowiskach chyba ze zaplaca pracownikowi podwojna pensje niestety ten zaklad to jeden duzy (usunięte przez administratora) powinno sie tesz polowe biura wyj..... tam polowa ludzi jest zbytyczna

lol
@tomek

Kto będzie tyrał na 3 zmianach w takiej robocie za niecałe 2 tysiaki ,ludzie sie pozwalniają.A podwójnych stanowisk jest już kilka i ludzie sie dają wykorzystywać i tak pracują , gdybym na stałe miał być białym murzynem to z miejsca sie zwalniam , na szczęscie jestem tylko gosciem na takich stanowiskach i wiecej jak 30 minut na takich nie stoję.

@lol

nie damy sie pomiatac. Nie bende pracowac za 2 tysiaki bo to na budowa doma nie starczy na Ukrainie. Zlotovka nic nie warta jest juz i sie nie oplaca. A to u nas w Dnipro klima jest na produkcy a w Polsce nie, goronco jest caly dzien a przy komponencie sie chlowiek zgrzeje i zarko tylko az mozna sie przewrucic. Cos musimy s tym zdzialac.

Maja
@Buzz

A co w tobie taka niechęć do Ukraińców??? On ma rację że zł traci, ale to akurat trochę wina innych układów. Natomiast nie można być niegrzecznym wobec człowieka który martwi się o własną przyszłość :/

prawda
@Viacheslav

nie udawaj Ukraińca pajacu, oni nie interesują się takimi portalami. Jedyne co ich obchodzi to jak najmniej się napracować i jak najwięcej wyslać pieniędzy do siebie

@prawda

No to przeciez jak i Ty, wiec w czym problem?

Jozio z Ciechanowa

Ja wiem, że na hali gorąco, ale koleżance to chyba zdrowo przygrzało... Zgłaszam to!

Janina
@Viacheslav

Dzień dobry, Chciałabym odnieść się do poruszanego tutaj tematu. Problem jest szerzej znany dodatkowo niepotrzebnie został zgłoszony do managementu we Francji przez co na wszelkie wyższe szczeble związane z zarządzaniem zasobem ludzkim została nałożona presja wyjścia z sytuacji. Jesteśmy świadomi tego, jak ogromnym zasobem są dla nas pracownicy zza granicy i jaką wartość dla nas stanowią. W związku z tym rozważa się wprowadzenie korekty walutowej dla pracowników z Ukrainy. Obecna sytuacja jest zdecydowanie faworyzująca dla lokalnych, polskich pracowników ze względu na nominalnie wyższe zarobki przy niewielkiej inflacji wynoszącej r/r mniej niż 4%, natomiast Ukraińska Hrywna w międzyczasie, to jest okresie od grudnia 2017 do chwili obecnej wzrosła o 25% pozbawiając dochodu rodziny pracowników jakże ich samych. Jest to sytuacja nieakceptowalna i najprawdopodobniej w przyszłorocznym budżecie podwyżek zostanie uwzględniona już wymieniona korekta walutowa pochłaniając 94% tegoż budżetu. Nominalny wzrost pensji miesięcznie dla pracowników z Ukrainy wyniesie od 467 do 1561 zł brutto, dla reszty natomiast przewidziano vouchery MyBenefit lub Sodexo o wartości od 15 do 76 zł wręczane raz na pół roku. Mam nadzieję, że sytuacja została klarownie wyjaśniona. Przy okazji chciałabym życzyć wszystkim Wesołych Świąt - niech ten czas zostanie spędzony z rodzinami w przyjaznej atmosferze pokoju a przy waszych stołach niech zagoszczą tradycyjne staropolskie potrawy Wigilijne.

@Janina

Czy ja dobrze rozumie ze ukraincom bedzie dana podwyżka od 467 do 1561 zł na miesiać a dla nas nic?

Bardzo dobrze rozumiesz. "Bosko" no nie? :/

0,,

jak to nic dostaniesz voucher 15 do76 zl raz na pol roku :d

Zbigniew K

Płakać nie płakać ale sami widzicie że swoje wywalczyli, do Francji któryś skargę pisał z tego wynika.

@Zbigniew K

To moze my tez napiszmy????

@Viacheslav

A czy tam pracują też jakieś Ukrainki?

@PANdrzejek

Moia dziewuchka w Dnipro zostala a czemu pytasz @Janina - dzienkuje czekam na podjencie decyzi

New

Nie idźcie tam pracować zwłaszcza do kierownika M.B! Liderka jest tam niejaka M. każe pracować na dwóch maszynach!

@New

Ja moge i na trzech pracowac, zeby tylko robota byla...

polew
@PANdrzejek

Bo Ty musisz , są ludzie którzy nie musza.

@polew

Kolego, radzę zapisać się na kurs czytania ze zrozumieniem: uwaga, tłumaczę! Napisałem: "JA MOGĘ", nie "JA MUSZĘ". Ja mogę, czyli jak mam wenę, to będę pracował, ja nic nie muszę. :] Mam sporo oszczędności, pozwalają mi na spokojny byt, tylko się NUDZĘ, więc MOGĘ (powtarzam - MOGĘĘĘĘĘ) pracować :].

Operator Cnc

Dostałem wiadomość z działu HR z propozycją pracy. W odpowiedzi dokładnie opisałem swoje doświadczenie oraz umiejętności i spytałem o kwestie finansowe. Oczywiście nie można udzielić takiej informacji, niektóre firmy bardzo wstydzą się tego ile płacą, to już standard na rynku pracy. Poproszono mnie o podzielenie się swoimi oczekiwaniami. Zaproponowałem stawkę, raczej średnią na podobnym stanowisku, a biorąc pod uwagę, że formy wtryskowe to nienajlatwieszy temat to niewygórowaną. Brak odpowiedzi co dobitnie pokazuje brak szacunku rektutera do kandydata. Zupełny brak profesjonalizmu na starcie u mnie przekreśla współpracę taką firmą

Brak

mateusz

nowa plota wszystkie valea oprocz chrzanow swoim pracowonikom od 2017 placa co miesiac 300 zl brutto za niechorowanie podobno tu magazynierzy z chrzanowa zlozyli pismo i domagaja sie zapalty wstecz no powinno byc tak w kazdym valeo teraz to powinni wyplacic tu w chzanowie cala zaleglosc plus na bierzaco kazdemu pracownikowi bo jak nie to jedynie zostaje sad

@mateusz

W SADZIE to jabłka rosną. Ej, wiesz co to są kropki i przecinki?

polew z pelikanów
@mateusz

Łykacie jak młode pelikany te plotki , gdzie wam zapłacą 300 zl brutto miesięcznie? Uwierze w 300 zl rocznie ale na pewnie nie miesiecznie , a i tak to grubymi nićmi szyte jest.

PANdrzejek

W SADZIE to jabłka rosną. Ej, wiesz co to są kropki i przecinki?

Pati

Hej gdzie mogę się dowiedzieć ile się zarabia na rękę w Valeo , na start, ile wynoszą dodatki za nocki i 4 zmiany? Dzięki za info????

Mich
@Pati

Dodatek nocny masz taki jak w każdym zakładzie za 4 brygady masz dodatku 280 zł (brutto ) , 30 zl za każdą niedzielę, zarobki na 4-ro brygadówce bez wybitek na rękę jest w granicach 2300-2400 netto jeżeli jesteś w wieku poniżej 26 lat to ,,na rękę '' jest max 2600 netto ( biorąc pod uwagę jak masz dobrą premię czyli prawie nigdy dobra nie jest ) w innym systemie pracy w tym zakładzie zarobki są TYLKO gorsze np 3 zmiany to na rękę bez sobót wychodzisz Max 2100 netto , lub jeszcze mniej . Także się dobrze zastanów zanim tam przyjdziesz. Ps ; wybitk i i wszelakie,,nadgodziny ''są zablokowane do odwołania. Pozdr

@Mich

Co daje szalencze 600 Euro na miesiac... Przeciez... To jest wegetacja, a nie zycie...

PANdrzejek

Kolejny element z "pokolenia" chwdp... Wracaj dziecko do piaskownicy albo od razu zglos sie do zakladu karnego, bo marnujesz tylko powietrze.

Jak to nie?

Mr Gorg

Słyszałem że ludzie z chranowskiego valeo przechodzą do Katowic. Chrzanów nie wygrywa przetargów będą zwolnienia?

@Mr Gorg

Nieprawda. Nie będzie, wszystko idzie dobrze,

Na jakie benefity można liczyć w Valeo?

poco

Na pracę

K.

Rok temu zwolniłam się z Valeo. Jedna z najlepszych decyzji jaką mogłam podjąć, tym bardziej, że z opini znajomych nic się tam na lepsze nie zmianiło. Polecałabym znaleźć kierowników i menagerów któzy po pierwsze znają się na tym co robią (a nie nawet nie potrafią odróżnić produkowanych komponentów) a po drugie szanują ludzi, za zbyt rozdartą buzię lub umiejętność wchodzenia odpowiednim ludziom w tyłki można tam zajść dalej niż za kompetencje. Do tego marne pieniądze, złe warunki (notoryczny upał, pretensje o zepsute maszyny, dedlainy). Naprawdę żałuje straconego tam czasu

@K.

A gdzie teraz pracujesz panienko i jakie masz wypo... znaczy się uposażenie?

DRIVER

JAK DOBRZE ZE SIE Z TEGO OBOZU UWOLNIŁEM :)I POLECAM WSZYSTKIM PRÓBOWAĆ ZROBIĆ TO SAMO

@DRIVER

To tak trudno się uwolnić, że aż trzeba PRÓBOWAĆ?? to się tam WIĘŹNIAMI JEST?!?!

Louris

Jak wygląda praca na stanowisku operatora wózka widłowego? Warunki ludzkie a wynagrodzenie zadowalające?

@Louris

Louris bocie nie świruj, nikt się nie na to nie złapie, hahahaha

Obiektywna

Kiedy wkoncu wezma sie za te tępe liderki z apu8 brygada B?

Tadam
@Obiektywna

Heh mam nadzieje,ze niebawem..

@Obiektywna

Ja się mogę za nie wziąŚĆ - pozdrawiam Andrzej

Szukam kogoś kto pracuje tam min 3 lata

Mich
@Snake

A co potrzebujesz wiedzieć ?

Jojo
@Snake

Pracowalem tam 8 lat co potrzebujesz wiedziec

@Jojo

Umowic sie chce.

Ala

Przyjmijcie wiecej tych jakosciowek ktore nic nie robia tylko kawa i ploteczki

@Ala

A moze wlasnie na tym polega ich praca?

janusz

(usunięte przez administratora)przykleja na auta stojące przy ogrodzeniu naklejki ,,karniaki". Dziś były dwa oklejone. Można było na spokojnie przejechać, (usunięte przez administratora)

andrzej

zarobki faktycznie dno na produkcji na iinych dzialach spoko maja no seterzy ustawiacze czy w biurach pracownicy my tylko na produkcjii dostajemy w (usunięte przez administratora) standardowo ale trudnoo jedynie co tu pozostaje tylko sie zwolnic i isc gdzie indziej bo inni lepiej placa pracownikom jak tu unas w valeo a obowiazkow dodaja odgroma a wyplaty stajaw miejscu

Zazenowany
@andrzej

Kolega pytając o umowę na stałe usłyszał że firma daje w pierwszej kolejności Ukraińcom. Nie ważne czy chodzisz do pracy i dobrze ja wykonujesz, ważne żebyś był imigrantem. Druga sprawa wymyślają stanowiska jednoosobowe, wtrysk plus metalizacja. Oczywiście wszystko za 2300zl miesięcznie. Do tego masz sobie ogarnąć stanowisko, znaleźć opakowania na komponenty (a tego nigdy nie ma), wypełniać papiery i kontrolować jakość przy 30 stopniach ciepła. Nic, tylko się cieszyć ???? za chwilę oglosza upadłość, wezmą kasę z Unii za nową hale i się przeniosą do innego kraju. Oby jak najszybciej.

;pp
@Zazenowany

Przeciez takie stanowiska podwójne to istna katorga, nie wiem jak trzeba byc zdesperowanym aby pracowac w ten sposób,

Zdziwiony
@Zazenowany

Jak to jest możliwe że pierwszeństwo w zatrudnieniu mają obcokrajowcy? Przecież to jest wbrew prawu i wbrew konstytucji. W żadnym kraju tak nie ma. Zbierzcie się w kupę i skarżyć masowo. To już jest szczyt wszystkiego.

prawda
@Zdziwiony

Zrozum ale taka jest polityka tego rządu i każdego kolejnego, to jest porozumienie ponadpartyjne, w Polsce takiej pracy dla Polaków będzie coraz mniej. Nigdzie ci o tym nie powiedzą to jest temat tabu, w innych firmach produkcyjnych jest tak samo Polaków ubywa Ukraińców przybywa. W gospodarce jest coraz gorzej bezrobocie będzie rosnąć, jak ludzie wyjda na ulice to może o tym powiedzą . Za Ukraińcami stoją agencje pracy zarabjaja na nich konkretne pieniądze. Przekaz medialny ma być następujący " nie ma komu pracować ", " musimy sprowadzać więcej pracowników ze wschodu" etc, a życie sobie. Kolejna bzdura to otwarcie przez Niemców rynku pracy od 2020r. nie wierzcie w to nic takiego nie będzie miało miejsca

Platfus2599

Praca męcząca, czas się mega dłuży bo musisz patrzyć na zegarek żeby wypełniać co godzinę papiery. Brak jakiejkolwiek muzyki, jeżeli trafiasz na nie tego kierownika co trzeba to urlop na żądanie czy urlop planowany wcześniej niż miesiąc do przodu to tylko marzenia. Nie wspominając o pracy za kilka osób na raz i przerwie po pierwszej lub dwóch pierwszych godzinach pracy.

Endriu
@Platfus2599

Nic dodac nic ująć! Zapomniales tylko dodac temperature na hali!

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo - Chrzanów

• Jak się pracuje w Valeo?

Zobacz opinie na temat firmy Valeo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 306.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valeo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 267, z czego 33 to opinie pozytywne, 101 to opinie negatywne, a 133 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Valeo?

Kandydaci do pracy w Valeo napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Valeo