Opinie o Ruch S.A w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Ruch S.A. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ruch S.A o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ruch S.A w Warszawa

kandydat

warunki przedstawione na rozmowie śmieszne, brak toalety to już przesada...

hikiki
@kandydat

Co przesada? Bedziesz walił w gacie i tyle. Nie wolno ci ot tak sobie wyjsc, trzeba obsłuzyc kolejke, napisac kartke ze zamkniete z powodu intymnego na 15 min, powiesic i szukac WC. Jak znajdziesz to dobrze, jak nie to patrz jak wyżej napisałem. Sam zostaniesz z ciepłym problemem.

Loko
@hikiki

Powiem tak można zrozumieć brak toalet w starych rozpadających się budach ale żeby dawać termin(15 minut) na potrzebę to kpina,a jak potrwa to dłużej jeszcze zabiorą Ci pieniądze za chwilową nieczynność. Kiedyś skorzystać z toalety gościnnie nie było problemu teraz nikt się na to nie godzi

Flatower
@kandydat

Brak toalety to norma. Kupisz sobie plastikowe wiadro z pokrywka i będziesz sikać. Toaletę to ma pan prezes!

@Loko

Naprawdę dają tylko 15 min? A oni nie powinni właśnie zapewnić jakiejś toalety w pobliżu? Bo teraz to sytuacji nie rozumiem, co na to sanepid jakiś?

AAADDD123

Witam. W przyszłym miesiącu planują zamknąć mi kiosk bez zachowania 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Czy wobec tego powinienem podjąć przeciwko nim kroki prawne?

@AAADDD123

Kilka miesięcy temu podpisywałem aneks w tym temacie na rozwiązanie umowy przez Ruch bez okresu wypowiedzenia nie wiem czy taż to miałeś? Ale z drugiej strony 2019 dostałem wypowiedzenie z dnia na dzień utrata gruntu przez firmę.

AAADDD123
@Karol

Tak, z tą jednak różnicą, że firma nie utraciła gruntu, a umowę wypowiedziałem ja

@AAADDD123

To się ciesz że szybciej odejdziesz

Orkisz

Witam. Co powiedźcie na temat paczek. Chodzi mi o to że ja mam bardzo dużo paczek a mały kiosk czy Ruch coś pomyślał w tej sprawie o jakieś przystosowanie miejsca na te paczki bo u mnie się poniewierają po podłodze i chodzę po nich i blokują dostęp do towaru z półek. A i jeszcze jedno jeżeli chodzi o paczki z vinted ludzie pakują je jak (usunięte przez administratora) i są nieuprzejmi

Loko
@Orkisz

Masz na komunikatorze Paczka w Ruchu opcję brak miejsca napisz i ok

Orkisz
@Loko

A myślisz że to coś ta zablokuje na 3 dni i znowu będzie to samo. Niech Ruch trochę pomyśli bo to jest kiosk ze sprzedażą a nie punkty z paczkami

@Orkisz

Wszytko się zgadza, wszędzie ten sam problem. Jak mi się nie mieszczą, nie przyjmuję. Takie czasy, poczta sprzedaje gazety, Ruch zajmuje się paczkami. Tylko, że kioski były projektowane dawno, nie było wtedy mowy o paczkach. Zapytałem klientki, dlaczego paczka z poczty przychodzi do mnie skoro obok jest poczta. Odpowiedziała mi, że to ona (klientka) ją tu kieruje, bo na poczcie kolejka (jeden klient tam to min. 10 minut), a tu szybciej...

Klient

Szanowny operatorze Orlen Paczka, czy tak trudno zmienić tekst w powiadomieniach o odbiorze pączki? Wystarczy napisać/dopisać "Paczka czeka na odbiór w Kiosku Ruch/Żabce/Stacji Orlen/Paczkomacie/ itp, przy ulicy xyz. Do odbioru paczki służy kod odbioru 234567. Podaj go sprzedawcy. Klienci szukają ciągle "Stacji Orlen" Przy obecnym powiadomieniu/komunikacie.

Cała masa stoi pustych zamkniętych kiosków po rozmowie MS okazuje się że albo będą wszystkie zamykać albo nie ma prądu w kiosku Dlaczego MS tak traktują ? Bo nie chcą więcej pracy bo więcej kiosków to więcej obowiązków dla nich Wymyślają różne przeszkody to jak może być dobrze jak firma może prosperować jesli ma takich pracownikow

Dlaczego MS nie chcą zatrudniać w kioskach ludzi którzy się sprawdziło pracująca w tej firmie przez lata o co tu chodzi?

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
Kłosowice
Abp Poland Sp. z o.o.
marco-polo

Rząd zwiększa wysokość płacy minimalnej. Szaleje inflacja i drożyzna nieznana nam wszystkim od 30 lat. Czy ruch zamierza jakość podnieść stawki dotyczące zatrudniania Agentów?

@marco-polo

Pamiętam, że swego czasu był zapis w umowie o waloryzacji podstawy wynagrodzenia zgodnie ze średnią płaca w danym regionie. I moim zdaniem powinien być taki zapis w porządnej umowie współpracy. Należy stosować zasadę, że "Skoro Ruch-u nie stać na mnie, to mnie nie stać na Ruch"

agentka

Zapis w umowie? Szukałam ostatnio i nic nie widzialam spojrze jeszcze raz... jednak te umowy które mamy teraz to ...

@agentka

A z jakiego okresu masz umowę? Poszperaj w pierwszych księgach agenta w dziale wynagrodzenia.

@agentka

To co? Co z tymi teraźniejszymi umowami jest nie tak? Bo nie dokończyłaś...

Polecam w Ruchu

Podoba mi się ostatni ranking Polecam w Ruchu dot. zapalniczek min Big, prawie każdy kto miał jakiś zapas walnął cały zapas w sprzedaż za 1 (jeden) grosz :). Prawie nikt nie pomyślał, że coś jest nie tak. Ale ranking jest super MS się cieszą, agent mały zapaski zapalniczek, i jest super;)

Mici
@Polecam w Ruchu

Tak było kiedyś z Coca Cola 0,85 też była po 1 gr

Wiki

Zapraszamy na grupę zamknięta na Fejsie.

@Wiki

A jak dostanie się jakiś szpieg????

jantar
@Wiki

jestem chętny,ale jak tam się dostać

Miki
@jantar

No i widać inteligencję agenta. Nie prościej sprawdzić na FB.

Kiki
@Wiki

Ruszyli reklamację zwrotów na komputerze i ponownie wszystko zepsuli nie zrobisz reklamacji prasy bo cały czas przeskakuje na pierwszą pozycję Pytam po co było ruszać jak się niema pojęcia

Gosia
@Kiki

po co potwierdzenia zwrotu w Pdf kiedy nie mamy drukarek w punktach

Kiki
@Gosia

Właśnie a dzisiaj ta pomyłka zapalniczka Bić za grosz kto tam pracuje?

Agnieszka
@Wiki

A po co wam ta grupa? Co tam jest?

Agent

To jak ostatnio pracują ludzie w ruchu to jakaś porażka. Rozliczenie przysłane złe, reklamacja rozpatrywana tydzień czasu mimo 3 upomnień, brak kontaktu, przysłanie nowego rozliczenia kolejne pare dni. W końcu przysłane do akceptu i człowiek jeszcze ma czekać 5 dni na przelew, bo oni zaspali? To jakiś żart, w takich przypadkach to powinno się wynagrodzenie przesyłać natychmiastowo. Firma coraz bardziej schodzi na psy.

MK
@Agent

Nie mogą opanować "Nowego (Nie) Ładu".

Ajent
@Agent

Ja na przelew juz czekam nie 5 ale 10 dni po otrzymaniu potwierdzenia SMS że doszły dokumenty.Nie dość że otrzymujemy marne grosze i trzeba jeszcze ZUS zapłacić

@Ajent

No ale to nie ich wina przecież z tym zusem. Tu to chyba trzeba mieć pretensje do państwa jak już?

Aaa
@Weronika

A czy państwo każe Ruchowi wypychać kioskarzy na samozatrudnienie, zamiast dawać umowę zlecenie?

Lucky
@Aaa

Wielka racja samozatrudnienie to nic innego jak nowe niewolnictwo-zero urlopu i od świtu do nocy praca. Nikt nie pyta czy tak można. A jednak i w państwowej firmie jaką jest orlen tak można. Zakłamanie, że dbają o ludzi.

@Aaa

dlaczego na zlecenie a nie umowę o pracę , ludzie walczyli , strajkowali w latach 80 o 8 godzinny dzień pracy i wolne soboty a teraz dobrowolnie podpisują niewolnicze umowy .

byly kioskarz
@Lucky

Bo to święta prawda

@Weronika

Państwo nie ma z tą nie godną polecenia firmą nic wspólnego. To są dwa odrębne aspekty. Państwo nic z tym nie zrobi.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Ruch S.A?

Gdzieś po 10 latach możesz starać się o pracę na stałe do nadziały na prasę.

AAA
@Gość

Za 10 lat tej firmy już nie będzie

Edyta
@Gość

Ale to jest też w administracji, w biurach? Bo piszesz o jakimś dziale z prasą, a co w HR czy w marketingu?

Qwer
@Edyta

W biurach , administracji itd w 90% umowa jest odrazu o pracę.

Agnieszka
@Qwer

A pozostałe 10%? Jakieś zlecenia?

xyz

Nie ma czegoś takiego jak umowa na stałe. Większość osób prowadzi kioski Ruchu na zasadzie działalności gospodarczej, a Oni i tak zrobią wszystko, żeby agenta zadłużyć.

Zuzanna

odnoszę wrażenie że Ruchu -Orlen ma znowu kłopoty , widać to po jakość i ilości dostaw towarów i prasy. wygląda życie Orlen przeinwestował chcąc ratować to co od lat tonie. albo znaleziono nowy sposób na wyprowadzenie kasy z Orlenu poprzez ratowanie Ruchu. już raz to przerabialiśmy. znowuż są audyty i szukanie jak tu agentowi zabrać kasę . to śmieszne żeby agent nie miał podstawy równej najniższej krajowej brutto to powinno być minimum, bo są agencji co mają więcej, ale są i tacy co mają wciąż ponieważ 2 tyś. a przy nowych umowach 11 , nigdy nie idzie coś więcej uzyskać- przy braku podstawowych towarów.

@Zuzanna

Co do audytu to niech dają , szybciej to runie w mieście przez takie działanie zamknięto kilka kiosków ludzie nie wytrzymali psychicznie do dzisiejszego dnia już te punkty nie działają a trzeba przyznać że byli to bardzo dobrzy agenci

Miki
@Karol

Oto im chodzi, o maksymalne ograniczenie sieci sprzedaży. Przejęcie ruchu było decyzja polityczną, nie biznesowa. Teraz przyszedł czas na stopniowa likwidację.

Andy

Ostatnio zainteresowałem sie wspolpraca, warunki ktore mi przedstawiono nie byly nawet śmieszne. Rozmowa z przedstawicielem pokazała, ze nawet centrala nie widzi szans rozwoju ani swojego ani współpracujacego agenta. Kwoty wynagrodzenia nawet w dobrze funkcjonujących lokalizacjach nie pozwalaja na zatrudnienie kogos dodatkowego by wyjsc na swoje. Jedyna szansa dla osob na wlasnej działalności, najlepiej emeryta, ktory uwielbia siedziec caly dzien w pracy bez mozliwosci sensownego skorzystania z toelety.

@Andy

31 czerwca skończyłem współpracę , kiosk zdałem , rozliczenie ok. batoniki i napoje cały towar leży na słońcu w kiosku i ponad miesiąc nikt nie pofatygował się zabrać lub przerzucić do innego kiosku , jak kierownik powiedział to państwowe orlen zapłaci.

Xxx

Rozmowa o pracę w tej firmie to dno inaczej tego nazwać nie umiem . Brak profesjonalizmu ze strony kordynatorki zespołu . Żałuję ,że skusiłam się na zaproszenie Szkoda czasu

Weronika

Ano tylko spoko by było jakbyś dopisał o co z tym chodzi, żeby było nad czym myśleć

@Weronika

To była odpowiedz do konkretnego wpisu, trzeba po prostu zobaczyć do kogo jest ta odpowiedź, i wtedy będzie nad czym pomyśleć. ;)

Andy
@Xxx

całkowicie popieram

xyz

Pracowałam w Ruchu 14 lat, początki w firmie były zdecydowanie lepsze, mogłam jechać na hurtownie i wybrać towar, który ja chciałam i na którego był klient a nie narzucanie jak jest teraz towaru głównie napoje, które się nie sprzedają, ceny z kosmosu, później to idzie do likwidacji i tak w kółko. Co do wynagrodzenia wiele do życzenia, z roku na rok coraz gorzej. Ktoś pomyśli dlaczego tyle lat wytrzymałam- łudziłam się że będzie lepiej i tak to trwało aż wreszcie powiedziałam dość. Teraz jestem szczęśliwa, że się uwolniłam (lubiłam pracę i kontakt z ludźmi ale z Ruchem nie da się wspolpracowac).

Wolność
@xyz

Miałem tak samo lubiłem pracę z klientem ale z takim towarem i cenami nie dało się

Kiosk

Co mogę powiedzieć po prawie 10 latach poświęconych tej firmie cieszę się że to zakończyłam teraz wiem że żyje , co mi zapewnił Ruch przez te 10 lat wieczne nerwy , "szarpanie się" o wszystko, g.... wynagrodzenie . Co mogę powiedziec przyszłym Co chcą zdecydować się na współpracę z nimi " NIE IDŹCIE W TO",

Edyta
@Kiosk

A na jakim stanowisku tu pracowałeś? To szarpanie się to chodzi o kwestie finansowe, czy o co konkretnie? Wszystko to dość ogólne. Jednak 10 lat wytrwałeś.

Agent
@Edyta

A ty czytać ze zrozumieniem nie potrafisz , czy udajesz tylko taką jest napisane jasno

Julia
@Agent

Ale po co takie słowa? Przecież można to uprzejmiej napisać ...

Zapytanie

Mam pytanie czy ktoś z was wie coś o p.Katarzynie Bielawskiej ? Jak tak to czy mógł by się wypowiedzieć coś na jej temat

@Zapytanie

Ostra i stanowcza ,menadżerka ale zarazem bardzo relacyjna w kontaktach z podwładnymi agentami. Bezpośrednia w kontaktach z przełożonymi i mówiąca zawsze nawet najgorszą prawdę. Agenci, którzy skarżyli się na nią na dłuższą metę jednak nie mieli racji - albo konczyli z długiem inwentaryzacyjnym albo okazywali się leniwymi sprzedawcami nie nadążającymi za zmianami. Aktualnie już nie pracuje. A szkoda dla spółki.

Agenci nie są podwładnymi MS, ani nikogo innego, a jeżeli już to PARTNERAMI, i tylko jeżeli tak będą traktowani współpraca będzie się układała dobrze.

Rzeczywiście powinni być parterami ale jednak w wielu wypadkach trudno nazwać partnerem kogoś komu MS lub KS musi pokazywać palcem co jest do zrobienia i dlaczego warto polecać produkty.

Jak Ruch ma taką politykę zatrudniania, bierze każdego jak leci, żeby tylko punkt był czynny, to tak ma. Nie wiem kto wymyślił obecna politykę polecania, ale to się nie sprawdza, kiosk to jest punkt do którego klient przychodzi po konkretną rzecz, owszem jak najbardziej wskazane jest polecanie, ale musi to mieć sens. Ktoś kupuje np apap, to może woda do popicia, zwykle baterie, może alkaliczne, tytoń, może gilzy itd, itp. No bo jak można polecić klientowi np. baterię 2032, który codziennie przychodzi tylko po super ekspres, tylko i wyłącznie. Oczywiście kioski robią te śmieszne polecenia, ale w większości przypadków na zasadzie kuponów do papierosów (nabijają produkty) dla siebie

Sienna

Miej satysfakcję że jeden wyleciał z regionu pomorskiego

agent

Czy firma po inwentaryzacji zdawczej przy zamknięciu punktu jeżeli rozliczenie wyjdzie nie tak daje możliwość spłacenia jej w ratach?

@agent

Dają Ci dwa tyg. na spłatę całego długu.

@agent

Zapomnij będziesz płacił i plakal

marco-polo

W całej Polsce od kilkunastu dobrych lat istnieje faktura elektroniczna. Nawet w tych największych korporacjach. W Ruchu, przy zdaniu punktu, fakturę trzeba wysyłać w formie papierowej, po to żeby maksymalnie wydłużyć termin płatności. ZUS i US nie pyta nas czy mamy na opłaty...

Julia
@marco-polo

No zgdzę się, że jest to uciążliwe, ale w takim razie to co można zrobić by to zmienili?

@Julia

Nic, ta firma tak już ma...

Rico740

Drodzy Państwo , prawdziwy Ruch S.A był kiedyś.. W chwili sprzedania firmy i likwidacji Oddziałów , zwolniono rzesze ludzi , która się znała na prowadzeniu tego Wszystkiego.... Dziś tylko patrzę na to , co uczyniono mojej dawnej firmie i ....wściekłość , bezsilność ..... Były pracownik Ruch S.A / Oddział Kujawy , Toruń / Zwrotownia Prasy

@Rico740

masz rację 20 lat przepracowałem w hurtowni ruchu i bardzo miło te lata wspominam , towar był tani , asortyment jaki klient potrzebował ,a dziś to jakaś parodia handlu , batoniki i napoje , z kiosku żabki nie zrobią ,

frytka
@Rico740

witam chciałabym dowiedzieć się czy grudniowy konkurs coca coli został rozczygnięty i wyniki były ogłoszone

Fred
@frytka

Tak, wyniki były ogłoszone dla MS'ów więc niech się Pani zwróci do swojego MS, ewentualnie do Kierownika Regionu. Nagrody pieniężne jak i również Miski CC zostały rozdane Agentom w lutym / marcu. Jeżeli Pani nie otrzymała nagrody tzn, ze nie zajęła Pani premiowanego miejsca. Przypomne, ze w tym konkursie liczono wzrost sprzedaży procentowy względem października 2021.

@Rico740

zgadzam się , przepracowałem 35 lat i mam miłe wspomnienia w lipcu kończę bo nie mogę patrzeć na te ceny , batoniki przeterminowane i nawolone góry napojów ,

frytka
@Fred

tylko że ja pracowałam do lutego i nikt póżniej nie informował mnie nawet nie odbierali odemnie kierownictwo telefonu

AJENT

jak się pracuję w nowych punktach, tych wzorcowych, może ktoś napiszę, czy jest tak supeeer

Marzena
@AJENT

A co to za nowe punkty? Nic nie wiedziałam. Rekrutowali już nowych??

Zostaw merytoryczną opinię o Ruch S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Ruch S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Ruch S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 514.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ruch S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 475, z czego 33 to opinie pozytywne, 211 to opinie negatywne, a 231 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ruch S.A?

Kandydaci do pracy w Ruch S.A napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ruch S.A
1.5/5 Na podstawie 946 ocen.

Ruch S.A