Ruch S.A
counter
2 832 9149 5 1
Prasa

Dzisiaj przyszły 4 szt Rewie i zostały zaksiegowane, a na stanie pokazuje mi 3 szt po zaksiegowaniu. Czy ktoś wie o co chodzi ?

TakNie2
Ruch
@Prasa

Z tym pytaniem należy zwrócić się do FORCOM, a nie pytać na forum.

Ruch

Skoro pyta tutaj, to nie potrafi sam sprawdzić.

@Ruch

Takie osoby nie powinny prowadzic punktów, nie znajace podstaw n8e chcace uczyc sie tych podstaw

ona
@Agent

a skąd wiesz że o takie bzdury pytają agenci

on

Jakich podstaw ?

@on

Bo widzę jakie pytania tu padają, podstawowych informacji nie wiedzą, gdzue wysyarczy samemu pogrzebać

Nina

Masz rację to trwa od dawna jak piszemy na jakiś ciekawy temat zaraz znajduje się inbec..z głupim pytankiem

Agent

Niestety nie, to sa agenci ks wielokrotnie pokazywal mi wiadomosci z pytaniami czy nawet na wlasne uszy slyszalam rozmowę takich ludzi , z forcomu mi tez gosc opowiadal jakie gwiazdy dzwonia , znam tez jednego agenta ktory jak nie wiedzial to nawet doladowania nie sprzedal mimo iz setki razy mu sie to tłumaczyło

@Agent

Na naszym rejonie jest Pani co nie ma ani doładowań ani opłat do twierdzi że jest pandemia.Jednak wszystkich przebijają emeryci którzy wzięli jeden z dobrych punktów i zrobili masakrę ciągle ich nie ma a na pytanie o prowizję machają rękami im wystarczy podstawa

Tak5Nie1
@Tina

Wierzę, ale nie tylko emeryci znam taka jedna tez asior, a ilu agentow bylo co na bombie siedzialo , facet pol biedy ale kobiety albo na ostrym kacu , oj są kwiatki ,

Kort
@Agent

Stan mu się nie zgadza, ma błąd w komputerze i nie wie co robić. A auto inwentaryzacji na prasę się nie robi. Będzie mieć towar na plusie :)

@Ruch

mialam przypadek z gazeta sieci przyszlo 4 szt. do zwrotu bylo 2szt. sprzedalam 2szt powinno byc 2szt a wyszlo -2szt sprawdzalam wszystko mi sie zgadzalo ale dalej byl minus forkom sprawdzal mi w kasie i stwierdzili ze to jest od ruchu i tam mam zglosic ale do dzis tz.miesiac czasu nie mam odpowiedzi to samo z zegarami mialam w ciagu dwuch dni zmienione zegary cofniete o5 procent ikiedy zglosilam dlaczego kombinuja na zegarach odpisali ze musial byc zwrot towaru to im odpisalam ze nie bylo przez caly miesiac zwrotu to teraz kombinuja juz tydzien co mi odpisac

@frytka

Zegary to jest tylko przybliżenie dla twojej swiadomosci nic wiecej wszystko masz raportach ktore m9zesz sprawdzic w programie market .... gazety prawdopodobnie cos z plu bylo nie tak i to wszystko , mozess sprawdzic przez towary tam bedziesz miala do tanego tytulu wszystko z wg plu ....cala tajemnica

Tina

Mówię poważnie u nich nic nie działa biją w kasę pełny raport zmianowy i chodzą na płoty i tak co chwila to był dobry punkt a teraz jest masakra

Edek
@Agent

No właśnie zegary- sprawdziliśmy plany sprzedażowe na sierpień?. klepicie tu o głópotach A oni znów nas robią w bambuko. Przeszli samych siebie. Widocznie jesteśmy za dobrzy i za dużo z nas wyrobiło na lipiec to już poprawili że w sierpniu nie ma szans. Ciekawe czy prezes z Orlenu wie jak nas traktują. Może najwyższy czas żeby się dowiedział jak firma notabene państwowa traktuje współpartnerów .

Edek
@Edek

Chyba czas najwyższy zainteresować tym media .

@Edek

Plany beda szly tak czy siak w gore takie jest założenie , na to nie mamy wplywu ks i dr regionu takze

@Tina

Potwierdzam emerytom wystarczy podstawa tylko gdzie jest w tym wszystkim KS i Dyrektor znowu liczy się czynny punkt

@Stary

Tylko czynność nawet na kilka tygodni aby zamknąć kwartał z największą ilością punktów przeciąganie wypowiedzenia chociaż do połowy miesiąca żeby góra widziała na słupkach że punk otwarty

Agent Nowy wpis
@Stary

Widelki od do, otworzysz4minuty pozniej tragedia bo przeciez milony ci uciekaja , ale to ze masz czynny punkt czesto godzine dluzej nie no nikt nie widzial nikt nie slyszal

TakNie

Witam, chciałbym dopytać osób które aktualnie prowadzą jakiś punkt jak wygląda to finansowo po opłaceniu ZUS itd.? Ile wynosi podstawa i średnia od obrotu? Sam pracuje w sieci jako zwykły kasjer i zarabiam ok 3000zł.

Tak3Nie25
Ajentka
@qŃ

I trzymaj się tego. Mam podstawy 1800, plus znikoma pro wizja bo sprzedaż spadła, przynajmniej w tym punkcie. Brutto faktura na 2650. Z tego zus i podatek. No żyć czy płakać

Tak10Nie
mirco
@qŃ

w ruchu o takiej pensji to raczej zapomnij ,o urlopie ,życiu prywatnym i spokojnej pracy również,także sobie odpuść!!!!!!!!!!!!!!!!!

@qŃ

Przy dobrych wiatrach przy dużym zusie tyle Ci zostanie na czysto po oplaceniu składek i spraw związanych z prowadzeniem dg, weź pod uwagę fakt że nie masz urlopu i innych świadczeń związanych z przywilejów na umowę o pracę

Tak10Nie3
@qŃ

masz dobra prace to sobie szanoj nie pchaj sie do ruchu jestesmy bialymi murzynami bez urlopu po 12 godz codziennie bez warunkow sanitarnych za 2.500 do 3000 tys. ztego zus 1400

@frytka

Aż tak mało masz ja pierdziu to jaka podstawę masz przecież to jest chore siedzieć za ledwo 1500zl całe dnie

Tak5Nie2
Ja
@Agent

Niestety nie tylko Ty pracujesz za takie pieniądze dużo jest takich kioskarz

Nikt
@frytka

Szukam kogoś do pomocy w sprawie zerwania umowy w trybie natychmiastowym.

@Ja

Ja bym w życiu za takie pieniądze nie siedziała, nie ma takiej opcji jeżeli po oplaceniu ZUS i innych opłat związanych z wg mi by zostalo mniej jak 3tys od razu papa bym zrobiła nawet przez chwilę bym się nie zastanawiała bez jaj, ja mam 1500 kredytu hipotecznego a gdzie życie

Tak6Nie3
Ads
@qŃ

To siedź tam jeśli lubisz urlopy i wolność tu jest jak w klatce

@Nikt

Nie ma takiej opcji, ja próbowałam wszystkiego, nawet, żeby ich wkurzyć, by zerwać szybko umowę i się nie udało. Uratował mnie fakt, że znowu ktoś naiwny się zgłosił i dzięki temu skończyłam szybko. Proszę być przygotowanym, że w dniu zakończenia będą Pana/Panią traktować jak śmiecia, a nowemu ajentowi będą wchodzić do tyłka. I proszę się przygotować, pisma z obciążeniami po całym tym zakończeni. JA jestem szczęśliwa, że z tym skończyłam, na koniec będzie Państwu ciężko szybko o tym zapomnieć, minie trochę czasu zanim dojdą Państwo do normalności.

Nice
@qŃ

Wzięłam kiosk kilka dni temu jestem rozczarowana brak jakiejkolwiek komunikacji z kompetentnymi ludźmi wszyscy pochowani(usunięte przez administratora) nie odbiera Dyr.mówi do (usunięte przez administratora)siedzę bez towaru .Wiem ostrzegano mnie że będzie cięźko ale to jest galimatias Dobrze że obejmuje mnie miesiąc wypowiedzenia bo trzech bym nie wytrzymała

Ajent
@Nice

Przypomina. to sytuację jak bierzesz kredyt w banku na początku omamią cię klepią same superlatyw a jak podpiszesz to od razu inny ton i brak odwrotu.Dziwię się firmie będącej w kryzysie po co ci K.S,- przeciież to normalne darmozjady .

Tak15Nie
@Nice

Dziwię sie że wogole brałaś kiosk przeraża mnie bezmyslnosc i narzekanie wiedzialas i co zdziwiona

Tak11Nie1
Nice
@Lena

Powiem szczerze wpadłam ja śliwka w kompot tragedia a ludzie mnie ostrzegali

@Agent

podstawy teraz po podwyzce mam 1700 zl ale mam blisko do emerytury wiec nie zwalniam sie bo za chwile ide do zusu i pa ruch

A kiedy dawali podwyżkę

Befi

I zasłużenie ci walną jak innym z 40000-70000 i komornika na emeryturę

@Lena

Oni sami z siebie nie dadzą hehe musisz napisać o podwyzszenie podstawy, jeżeli plany godziny promocje ok to dadzą , tzn teraz to wątpię bo będą korona się wykrecac ale tak bez problemów dają

Pisałam ale żadnej odpowiedzi

Aga
@Lena

Ja nie mam odpowiedzi od stycznia KS powiedziała cieszyć się że jest praca no po prostu żałosne

@Lena

pisalam w styczniu i dostalam 100 zl. podwyzki tylko na tyle stac bylo tak mi ks poinformowal

@Befi

ale za co co roku inwentaryzacja stany sprawdzam co tydzien i prase pilnuje na biezaco

Agent 3
@qŃ

Siedź na tym etacie jako kasjer w kiosku będziesz miał mniej. Żadnych urlopów, chorobowego, tylko całe dnie w kiosku, jakbyś tam mieszkał.

@Befi

Z kad taka suma ja pracuje trochę i nawet500 zl najwyzej mialam a te sumy to chyba z kosmosu

@frytka

Współczuję Pani, a później całą swoją emeryturę przeznaczy Pani na spłatę obciążeń jak pozostali co odeszli. Ta firma to banda złodzieii, wiele jest takich firm zresztą.

@Nice

W jakim mieście Pani brała kiosk? Czasami trzeba coś samemu przeżyć, żeby zrozumieć, że rady obcej osoby nie są złe i coś w nich jest.

@qŃ

To już lepiej wyjechać do pracy za granicę niż brać kiosk. Niech Pan tego nie robi. Chyba, że chce się Pan przekonać na własnej skórze jak to jest być więźniem w kiosku.

@Opi

jezeli co roku jest inwentaryzacja i wszystko pasuje jest na biezaco placone to z kad maja takie kwoty pracuje juz dosc chwile i duzo znajomych zwolnilo sie ale nie slyszalam od nich o takich kwotach co wypisujecie na tej stronie nie rozumiem skad oni maja takie wysokie kwoty

@frytka

Zgadzam się z tobą przede wszystkim Ruch nad wszystkim czuwa i nie dopuścił by do takiej sytuacji żeby ktoś Ruch na ciągnął na takie straty bzdury wypisują pracuje już długo i za małe kwoty ludzie wylatują a co dopiero takie kwoty nie wierze chyba że ktoś sam sobie zaksięgowałam bzdury

Tak2Nie2
Stary

Bzdury piszesz każdą zaksięgowaną pozycję można sprawdzić kto i kiedy za długo pracuje żeby mi wcisnąć taki kit "po nocach...."

Tak2Nie4
Mariusz

Tak to prawda bez urlopu zwolnień tylko pracuj po 12 godzin

Tak3Nie1
@qŃ

No to będzie jazda od września rozwiąże się kwestia tzw.Kierowników Sprzedaży połowa na bruk a nawet wszyscy Orlen przejmuje stery ma swoich fachowców .Wyścig szczurów czas zacząć.

Tak13Nie1
@Sand

A z kad masz takie wiadomosci A więc czekamy na zmiany oby dobre

Mati
@Sand

A niech któryś tylko straci kiosk to ma po zamiatane.

Tak7Nie1
Ja

Ja tez

kdj
@Befi

Nie wszyscy są tak obciążani taką kwotą.Jak się nie pilnuje i nie odprowadza się utargu czy też bierze się towar z kiosku jak swój bo ,,potem zapłacę,,to tak jest.

Tak1Nie5
ona
@kdj

bzdury piszesz,ja odprowadzam utargi co dzien i już 2 m-ce mam wstrzymywaną 1/3 wypłaty/zapowiada się 3/i muszę udowadniać że przelewam co dzień,i oczywiście wyrównują,ale co zjem nerwów to ,moje,posuwają się nawet do tego że rozliczenie nie doszło i znów trzeba udowadniać że wysłało się

@ona

Współczuję ja pracuję dość długo i nie chcę zapeszyc Ale nic takiego nie spotkało ani mnie ani moje kolezanki

@Stary

dosc dlugo robie w ruchu jestem agentem i nie spotkalam sie zeby miec tak wysokie manka po inwentaryzacji raz mialam 1000zl ale mialam w polowie roku miedzy renamentami spalony dysk i wymiana na nowy i wtedy powinni mi zrobic inwentaryzacje a nie zrobili i podzielili mi po odwolaniu na polowe ja placilam polowe areszte pokryl ruch

TakNie4
@frytka

Mi jak siadł dysk to była zaraz inwentaryzacja bo wcieło wszystkie dane ale nic nie płaciłam. Nie ma takiej opcji żeby mieć tak takie duże zadłużenie po 40000-70000 piszą to ci którzy nie pracują w Ruchu

TakNie1
@Stary

Napewno zawsze najwięcej piszą Ci co nie pracują lub przez własną głupotę mają wysokie manka jak ja nie kradne to i drugiego nie posadzam o kradzież myślę że coś na rzeczy jest z tymi wysokimi mankami

Max
@Nina

Bywają duże manka. Kiedy AJENT nie odprowadza utargu. Znam sytuację jednej ajentki, która łącznie do spłaty miała 20 tyś. Dziwi mnie tylko że Ruch pozwala na taki proceder. Czemu nie zerwał natychmiast umowy kiedy było już ze 3 albo 5 tyś. Chyba to celowe działania, żeby AJENT później z odsetkami płacił. Nie rozumiem mentalności ludzi. Nie bierz towaru, bo to nie twoje, a i tak trzeba za to zapłacić.

@Sand

Nie wiem z czego się cieszyć ten wyścig szczurów się zaczął też dla agentów kto sprzedaje zostaje kto nie sprzedaje ten odchodzi ... baterie,maseczki, żele,....

Tak2Nie3
@Stary

Masz rację. Co do dużych mank zgodzę się że spora część rzuciła się z motyką na księżyc myśląc że przyjdę po czytam gazetki i finito,a tu niema litości kara goni karę.Był taki agent że w ogóle nie odprowadzał utargu bo myślał że to jego takich ludzi po przyjmowali.ale jest też druga strona kto pamięta początki przejęcia można by ksiáżkę napisać Bareja nie ma szans. Tak ustawili promocję że 1 litr Coli był za grosza to dopiero hit bilety tańsze niż w danym mieście ,prasa całkowicie leżała straty nie do odrobienia i niestety trzeba było kogoś obciążyć stratami a na kogo wypadło na agentów którzy w tym czasie odchofzili

@Stary

Wrœcę do wyścigów szczurów tu wcale nie chodzi o agentów Ty nie strasz ludzi starych sgentów to została garstka i nikt nikogo nie będzie zwalniał bo kto Ci za te grosze będzie pracował Przychodzą i po miesiącu odchodzą jest płacz jak szybko rozwiązać umowę w rejonie z 29 kiosków zostało 12 i ciągle rotacja zamknięte otwarte za chwilę znowu zamknięte aż wywożą budę ludzie głupieją jak pracujesz to słyszysz co mówią każdy pyta co się dzieje jeżeli Pan Obajte..się nie pośpieszy to nie będzie co przejmować chyba że długi.Sam Wiesz że ta ban..dalej siedzi i bierze kasę za nic powiem Ci że część K.S. raptem zaczęła popierać PIS bo im się du..pali

@Sand

Jestem innego zdania u mnie ciągle ktoś pyta o kiosk sama osobiście w ciągu miesiąca szkoliłam cztery osoby .. chętni są.... wyścig trwa..

Sanf
@Stary

Oczywiście są tu się z Tobą zgodzę to samo jest u nas ,ale proszę zrozumieć to trwa miesiąc może dwa a później płacz powiem Ci jeden z bardzo dobrych punktów miał w roku trzech agentów zrobili z niego ruinę i tak już zamknięto kilka kiosków

@Sanf

Zgadza się widziałam wielu nieudanych agentów osiem lat temu babsko wzięła jeden z najlepszych punktów w mieście i w ciągu pół roku z 130 000,- zjechał do 30 000,- Taki agent to szkodnik a takich było sporo

Sanf
@Stary

Dlatego dziwi mnie fakt że nikt nie ponosi odpowiedzialności za nabór pracowników K.Si łapią kogo popadnie a później się śmieją Pamiętam sytuację z przed kilku lat kiedy Dyro tak się zdenerwował że wysłał K.S.do Wawy na punkt i pracował fakt że się zwolnił ale to była nauczka .

Jakjakochamruch
@Stary

Nie jest problemem załatwić dochodowy kiosk. Ja wziąłem w dawnych dobrych czasach przed brakami w towarze taki z obrotami 60 tys rozbujałem go do blisko 200 tys a potem przez notoryczny brak zaopatrzenia obroty spadły do ok 50 tys. Z pustego i Salomon nie naleje, z tego co czytam w ruchu z zaopatrzeniem nadal jest w kratkę a klienta traci się szybko, odzyskać go często już się nie da. Zamknięcie kiosku nawet na krótki czas, tydzień czy dwa, brak zaopatrzenia w podstawowe nawet tytuły gazet, papierosy i bilety powoduje ucieczkę klienta. Niekoniecznie więc jest to wina nieogarniętych nowych ajentow

Nasa
@Jakjakochamruch

przez 3 miesiące brak dostaw papierosów, brak biletów, prasa po 2-3 sztuki- to wina ajenta??? Ruchają na każdym kroku, nie wystawiają mm a potem manko bo kroją na prasie czy terminujacych się produktach.

nasa
@qŃ

To zależy jaki punkt dostaniesz (jaka stawkę z ruchu otrzymasz, zwykle wraz z prowizjami które ostatnio ruch raczej odbiera niż daje to ok. 2400 zł) i ile masz ZUSu do zapłaty-czy pełny ok. 1600 zł czy tzw mały ZUS ok 350 zł. Czyli chyba lepiej trzymać się tego co masz pewne. Ja zdecydowanie odradzam współpracę z nimi, tylko same wymagania i krojenie na każdym kroku. Może się zdarzyć że będziesz bez wynagrodzenia lub jego 1/3 lub 2/3 części bo Ci potrącą a to ty będziesz musiał wyjasniac5i prosić się o swoje pieniądze. Jeśli chcesz być samodzielny i mieć pieniądze to nie wchodź z nimi we współpracę, bo tu raczej się dopłaca a obostrzeń z każdym miesiącem jest coraz więcej, teraz zaczną nawet odliczać za wyjście do WC, czy 5 minutowe spóźnienie lub wcześniejsze o 5 minut zamknięcie, o L4 czy urlopie zapomnij (tu czegoś takiego nie ma) Zero dostaw zgodnych z zamówieniem czy oczekiwaniami, po w-3 paczki a nie wagony papierosów..... Jak chcesz mieć spokój i brak zszarganych nerwów to odradzam ale oczywiście decyzja należy do Ciebie. Ja już zakończyłam współpracę z nimi i uwierz że jestem najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem.

optymista
@qŃ

i zostań na kasie, masz więcej masz urlop, masz l-4 , masz wsparcie socjalne w tej firmie będziesz miała tylko obowiązki. I grosze na waciki.

Michu
@qŃ

Ile można pisać to samo. To wszystko zależy od miasta. Ja mam podstawy aż 1800.brutto. Teraz kędy padła sprzedaż razem z prowizją 2500 brutto. To pomysł czy Ci się opłaca. Być kasjerem, sprzedawcą, poawcą pączek, księgowym, wszystkim. Mieć oczy do okola i patrzeć czy cię ktoś nie rąbie.

Mari
@nasa

Co Ty piszesz. Mały ZUS w 2020 roku to ze zdrowotnym i chorobowym razem 609.14zl, a nie 350.. A od nowego roku duży ZUS będzie większy o 200zl to i mały też. Zostanom tylko ci ajenci, którzy mają podstawy piwyzej 3 tyś i emeryci i renciści co płacą tylko zdrowotną składkę. Innym nie będzie się opłacać bo zostanie im mniej niż mają na najniższej krajowej na rękę

@Mari

Ogólnie to jest wyzysk nie żadna współpraca wszystko na naszej głowie KS nie istnieją Dyr ciągle zajęty weźmy paczki ciągle je gubią ale potrafią dzwonić po kilka razy jeszcze z gębą czemu nie zarejestrowana to samo z towarem po 2 paczki fajek wstyd !! ciekawi mnie góra co ci ludzie robią żadnego zainteresowania przecież ci cali K.S i dyrektorzy ich (usunięte przez administratora) ,biorą kasę za naszą pracę .to my na nich pracujemy.Kolortaż prasy tragedia ciągle braki reklamację odrzucane robią co chcą

Gaga
@Mari

Ja jestem emerytką siedzę sama po 11 godzin a jak teraz jest możliwość wizyty i lekarza to KS się pluje że więcej nie zaliczy a brutto umnie było 2300,00 więc wyjście jest jedno uciekać z tego (usunięte przez administratora).

Gaga
@Gaga

To jest niedowiary w moim poprzednim wpisie nie było wulgarnych słów admistrator usuną powszechnie znane słowo (usunięte przez administratora)pytam??czy to jest niwygodne dla firmy?czy bolesne ?ale prawdziwe!!!! toaleta jest pozwolenie ale 15 minut bo jak nie to wpis z tłumaczeniem poczta obowiązkowa. 15 min.remanent,włamanie,awarię to jest uznane ale przerwa na posiłek czystymi rękami i nieprzerwany przez klienta to już nie jest brane pod uwagę bo przecierz nie ma czegoś takiego w KA jak złe samopoczucie a KS siedzi w domu i decyduje ile dodać celu żeby jego szef był zadowolony bo jak nie to ma przes...e.to jest (usunięte przez administratora) ale nie harcerski.Pozdrawiam wszystkich.

@Nice

Skoro Cię ostrzegalo to po co lazłaś w to (usunięte przez administratora) Sorry, na początku było mi żal ludzi którzy dawali sie omamić, ale to było 2015-2017. Nie każdy umiał dotrzeć do informacji ale teraz??? Ciesz sie jak Ci wystawią niedobór do 1000zł

TakNie1
@frytka

1.01.2012r nastąpiła zmiana w rozliczeniach, kiedyś robiło sie raport obrotów co 15 dni, wysyłało do Ruchu i stamtąd wracała podpisana przez ksiegową kopia. 1.01. zmieniono wszystko i zaczęła sie jazda bez trzymanki. W pierwszym połroczu 2012 przeprowadzano remanenty we wszystkich kioskach w Polsce. Jeszcze nie byo rozliczeń a już w listopadzie 2012 byly robione inwentaryzacje cząstkowe. Spisywano papierosy, bilety, znaczki bo ten towar sie rozjeżdżał w systemie.. Kończy sie rok 2012, przychodzi 2013, rozliczeń nie ma ale są kolejne remanenty, w końcu zawsze były robione przynajmniej raz w roku. Zbliża sie koniec 2013 i dalej nie ma rozliczeń z 2012 i 2013. Niemożliwe? a jednak. Osobiście pisałam do ministerstwa finansów maila w sprawie braku rozlczeń. Maila przesłano do Izby skarbowej w Warszawie a stamtąd do US na Woli. Miała być przeprowadzona kontrola ale o jej wynikach, jak mi napisano, nie zostanę poinformowana ze względu na ochronę danych. Koniec 2013. Cisza. I wreszcie styczeń 2014 hurtem wysyłają rozliczenia. Chyba doniesiono Chalupcowi że było pismo do MF w sprawie rozliczeń. To co dostawali wówczas ajenci wołało o pomste do nieba. Niedobory od 10 do 105 tysiecy. I to są te wysokie manka których sprawy ciagną się do dzisiaj. Potem wcale nie było lepiej, te same sytuacje w 2015-2018. A najlepiej robiło sie ajenta na prasie. Nie licz jeden z drugim że dostaniesz wykaz prasy która nie zgadza sie w systemie.Nie, Ty dostaniesz podane kwoty na 3 osobnych wydrukach, dostawa, sprzedaż, zwrot. Ale jak porównasz kwotę dostawy czy zwrotu z tm co masz na dokumencie dostawy prasy to zobaczysz ze nie zgadza sie to kompletnie. Podana kwota to nie to co podane w kwotach ewidencyjnych czy detalicznych, to całkowicie inne kwoty.I jeszcze coś, mam wspaniałego maila który krązył miedzy mną, dyrektorem a specjalistą IT. Bardzo pieknie ten pan pisze do dyrektora, Piotrek, mamy rozbieżne stany z ajentką, my wysyłamy jej papierosy bo ich nie widzimy w systemie a ona je ma i dlatego nie zamawia, a zamawia te których nie ma, a my w SAPie widzimy że one tam są. Genalne, ale ten błysk inteligencji tego pana po tym jak zrobiłam zdjęcie z marketu i zdjecie szafy z papierosami. Tak wiec nie piszcie ze ktos coś wynosił. Książkę mozna napisać o tym co sie działo po zmainie systemu rozliczania. Zresztą w prokuraturze jest doniesienie i prowadzi sprawę z art. 286 KK o ile dobrze pamietam. Oczywiście przeciwko Ruchowi

A po co go brałaś?

@Grazyna_55

Pracuje od 2012 i podane sytuacje nie miały miejsca raz w roku była inwentaryzacja i zaraz rozliczenie

Stary

Nie wiem co ty wiesz ale mnie przez osiem lat nikt nie wystawił fikcyjnego manka inwentaryzacje były ok

Ninaludziąa
@Stary

I dobrze ja też .nie padłam tylko Ninaludziąaqlpaafaltu chodzi o rozliczenie końcowe . Pisałam kiedyś to nie czas na odejście w czasie prze jęcia nie słuchali trzeba było pokryć straty więc padło na nich Szkoda ludzi .

Byly Nowy wpis
@Stary

Pracowałem do 2015 Na wynik pierwszego, po przejściu na posy, remanentu czekałem ponad rok O dziwo manka nie było choć wg mnie powinno być.

Agent Nowy wpis
@Byly

Pracowales do 2015 a jest prawie k9ncowka 2020bi jeszczs caly czas zyjesz ruchem

Michał

Brak nadziału prasy do punktu, w którym w soboty sprzedawaje się jedynie prasa codzienna i może że dwie paczki fajek przez cały dzień. Brawo, brawo. Zamykam te budę i wychodzę.

Tak6Nie2
Michał Nowy wpis
@Michał

Kolejna sobota z rzędu bez dostawy prasy, no brawo. Widzę, że robicie wszystko by agent który złożył wypowiedzenie nie wyrobił i tak mocno zawyżonych planów o nie dostał premii. Polecam tego "pracodawcę". :)

Mariusz

Za 9 minut za czerwiec zabrali 1,3 za to że w sobotę wyliczyli że spuznilem się 15 sekund i tak dalej zabrali 700 złotych

@Mariusz

Za 9 minut owszem 1/3 zabiora jezeli nie zglosiles tego spóźnienia, miales juz wykorzysyane 3x po 15 minut , spoznien do 5 minut nie trzeba zglaszac , za 15 sekund z pewniscia ci nie zabrali tak wiec nie pisz bzdur , bo puki co zabieraja za calodobowe zamkniecia , za wczesniejsze i spoznienia beda przeliczać dopiero od 1.09,

Małgoś
@Agent

Nieprawda, mnie już w czewwcu wyliczyli i zsumowali spóźnienia od 1 do 5 mniut i zabrali ok 30 zł złożyłam reklamację że zostało to odpracowane. W innych dniach logowania były przed czasem i zamknięcia po czasie. Skoro rozliczają rzeczywisty czas logowań to i tak zawsze mam na plus. Przeszłam ostrą batalię i oddano mi zabraną kwotę. Szukają naiwnych. Gratuluję im. Do końca roku dużo punktów się zamknie. Za mało mam żeby zatrudnić kogoś nawet na zlecenie jak muszę wyjść do lekarza, czy urzędu. Za mniej niż 20 zł na godzinę nikt nie chce, a ja mam 7. Dokładać nie będę, a sprawy się same nie załatwią.

Tak6Nie2
@Małgoś

U mnie wyliczono 98zl za spoznienia i jakos potracenia nie bylo u innych znanych mi kioskarzy tskze , przyzedl nawet wiadomosc w k9munikatorze ze to byla tylko symulacja i zadnych potracen nie bedzie za spóźnienia i wczesniejsze zamkniecia , nie ma czegos takiego jak odrobienie masz punkt muec czynny w danych godzinach tsk jak to przewiduja widelki czasowe ..., potracenia puki co sa za calodowebe zamkniecia

@Małgoś

nic nie potracali ja mialam zsumowane minuty i obliczyli ze 7.50 musieli mi potracic za wczesniejsze zamykanie a byly to 2-3 minuty i raz 9min. ja dzwonilam do dyrektora a nie chodzilo o kwote tylko o zasady nie bylo wytycznej ani aneksu ze beda potracac i tez otwieram duzo predzej oni poprostu szukaja gdzie mozna jeszcze agenta oskubac z tej jalmuzny

Tak4Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nasa

Czy orientujecie się jaki jest termin wystawienia rozliczenia przez Ruch dokumentacji po inwentaryzacji końcowej? Miałam inwentaryzację 26 maja, a dzisiaj dopiero tj. 29 lipca otrzymałam poleconym rozliczenie oczywiście na moją niekorzyść na ok. 1800 zł za prasę. Pod koniec czerwca wysłałam e-maila z prośbą o zwrot weksla (jak do tej pory bez żadnej odpowiedzi z ich strony). Również nie otrzymałam do tej pory za maj faktury (samofakturowanie przez Ruch). Czy ktoś z Was może mi pomóc i doradzić co zrobić aby im nie płacić i otrzymać z powrotem jak najszybciej weksel?

Agent000
@Nasa

Podpinam się do tego pytania. Mam podobnie, czekam też ponad 2 miesiące na rozliczenie inwentaryzacji. Pomóżcie nam ????

@Agent000

Chyba 90dni ale nie jestem pewna

@Nasa

Weksel otrzymasz dopiero bo zaplaceniu za note

@Agent000

Napisz do email do rozluczen inwentaryzacji reklamacjadoinwentaryzacji@ruch.com.pl

Glut
@Agent

Ja miałem po 2 miesiącach rozliczenie minus parę złotych za prasę. Ostatnią fakturę to ty im wystawiasz. Tylko oni kwotę Ci podają na kasie. Zabrali sami sobie to co było na minusie resztę ostatniej wypłaty dali po tych 2 miesiącach. Weksel po rozliczeniu jest już nieważny. Taki jest zapis w umowie. Nie musisz go odbierać.

@Nasa

Termin rozliczenia podany na sali sądowej przez księgową z tego śmiesznego Ficnores to 21 dni

@Agent

Na sali sądowej księgowa odowiedziała że 21 dni. Przypuszczam ze przynajmniej tutaj wiedziała co mówi bo reszta jej zeznań to zwykłe kłamstwa, ale jak sie nie ma pojęcia o pracy w kiosku to lepiej nie (usunięte przez administratora) głupot

Grazyna_55
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Były pracownik?Pracownik? a może agent? chyba kogos mocno pogrzało na tym goworku, ale nie o tym WYGRANA AJENTKI z Wrocłąwia w sądzie apelacyjnym. Biedny Ruch nie mógł pogodzić się z przegraną w I instancji, wniósł apelację i też przegrał. To kolejna wygrana sprawa. Trzeba walczyć a nie dogadywać się z *******

TakNie2
Alex

Witam wszyskich!!! Proponuje założyć sprawę przeciwko „Ruch” jako działania na niekorzyść ajenta. Gdzie w period pandemii od kilku miesięcy spadły obroty a plany sztucznie powiększane i reklamacje nie rozpatrywane pozytywnie!!! Kto chętny proszę pisać na helios.ra.ou@gmail.com

Tak10Nie1
@Alex

Sorki ale za duzo seriali w twoim zyciu .... z czym ty chcesz isc do sadu naciagnac ludzi na kase czy co , nasze umowy sa tak skonstruowane ze my (usunięte przez administratora) mozemy

@Agent

Te umowy tworzy jedna z najlepszych kancelarii w Warszawie daliśmy się podejść punktem że wyrażamy zgodę na zmiany w Księdze Agenta i tu jest pies pogrzebany mogą wszystko zmienić jak już to robili w przeszłości np.zmiana stawek za paczki jedyne co zostaje to wypowiedzenie i nadzieją że już nikt nie popełni takiego błędu

@Nina

Robia co chca i w dupie maja

@Agent

Proszę zauważyć jeszcze jedna rzecz plany na przyszły miesiąc według Księgi Agenta powinny być wgrane na komputer do 26 dnia każdego miesiąca żeby niby agent miał możliwość złożenia reklamacji jeżeli są za wysokie.Teraz pozwolono sobie to zmienić bo dochodziło do kilkunastu wypowiedzeń gdy agenci zobaczyli założone plany a tak do następnego miesiąca im ptzejdzie

Tak7Nie1
@Nina

Tak , dokladnie ja skladalam reklamację na plany czerwcowe zlozylam dokladnie tego samego dnia jak sie pokazaly czyli 29.05, na pierwsza odpowiedz otrzymalam ze za pozno niby zlozone odwolanie jak zacząłam drazyc temat o tym ze skad moglam wiedziec jakie sa skoro dopiero w dniu dzisiejszym sie pojawily , to dostalam odpwiedz jak od dziecka na zasadzie nie bo nie , ruch decyduje i tyle w temacie, ti stwierdzilam ze skoro ja bie bede miec obi tez p9starslam sie o to aby obrot spadl o połowę

@Nina

Dzisiaj jest 31 lipiec a ha wciąż nie ma wgranych planów na sierpień. I tak jest co miesiąc. Zawsze mam wgrane 1.

@AJENT

Ja również nie mam wygranych planów na sierpień

@Nina

Mi wgrali szok 10 tyś więcej gdzie w sierpniu jeden dzień odpada .

@Agent

Ja mam ok 4tys wiecej teraz mam do zrobienia ok 70tys netto te 66tys lekko o ok 2 tys zrobilam , krotki miesiac no zobaczymy jak to bedzie , zazwyczsj sierpien mimo ze krotki lepszy od lipca ale jak to bedzie sie okaze

Bogumiła

Do was też kierownicy kilka razy dziennie wypisują o sprzedaży artykułów? W tamtym miesiącu woda żywiec A teraz woda my way? Jest to strasznie denerwujące. Piszą że liczą na nas. Ale jakoś my na nich nie mamy co liczyć np w sprawie obniżenia planów które są 12 tyś wyższe i z góry wiadomo że nie mamy szans ich wykonać. KS pisza o sprzedaży produktów żeby mieć premie A o nas nic nie myślą a przeciez to dzięki nam mają premie. Ja nie mam zamiaru robić sprzedaży dla KS...skoro ja nie mam premii od paru miesięcy to on też. Piszą żeby z kuponem przebijać wodę....czyli chcą żebyśmy my kupowali te wodę A ja nie mam zamiaru niczego kupować żeby im robić sprzedaż. Niech obniża plany do realnych to będę się starać A tak nie ma po co skoro wiadomo że premii i tak nie dostanę bo planu nie wykonam.

Tak38Nie5
agent
@Bogumiła

cudem rzutem na taśmę udało mi się zrealizować plan,a na lipiec założyli dwukrotnie większy plan i jak takie działanie można nazwać???przy ciągłym braku zatowarowania.(usunięte przez administratora)

Lulu
@Bogumiła

też plany o 12 tyś. Więcej nie do zrobienia. I tyle w kwestii premii .

@Bogumiła

Rozmawiałem z jedną z zaprzyjaźnionych pań z Katowic.Proszę sobie wyobrazić że po wypłatach mają od 40 do 60 wypowiedzeń lub porzuceń punktów przez agentów i tu zaskoczenie 2/3 znich po miesiącu znajdują nowych reszta stoi i gnije

@Agent

2/3 znajduje nowych ajentow, to chyba rodziny KS, lub desperaci. Później znowu po 3 miesiącach będą wypowiedzenia lub pozucenia. Przeciez6KD za rekrutację nowej osoby dostaje kasę. Myślę że długo to nie potrwa.

@AJENT

Właśnie o to chodzi złapać jeleni i na trzy cztery miesiące spoko i za chwilę to samo firma działa tanim kosztem dojdą manka i ok.tak to już trwa od przejęcia i powiem nie głupi sposób na źycie.Część agentów tzw.lizusów ma dobre podstawy po 3 a nawet 4 tyś reszta za 2 koła

@Agent

Chyba lekka przesada co do podstawy 3 - 4 tyś gdzie tak jest 2100 to górne granica z tego co słyszałam a moje koleżanki wręcz mają mniej

@Lena

Jest jest i to pewna informacja

Lena

Nie dziwię się wręcz gratuluję bo u nas to beznadzieja 2000 i koniec widocznie macie spoko kierownikow u nas kicha żadnej rozmowy dyskusji tylko plan nsjwazniejszy

@Lena

Saloniki prasowe mają 4-4,5tys podstawy W mniejszych miastach bo nie wiem jak to z wawka

Mika

Ja mam salonik prasowy i podstawy 1300

Maria
@Agent

Chyba na głowę upadłaś mam salonik w małym mieście i podstawy 1800. Te 4 tyś to w dużym mieście i dobrym punkcie.

Renata
@Maria

Nie chcę nikogo obrazić ale w naszym prawie stutysięcznym mieście Saloniki na UAS-8 mają minimum 3.5 tyś za co Ty pracujesz ? na jagodach grzybach więcej zarobisz

Maria
@Renata

Właśnie się zastanawiam nad wypowiedzeniem, Mam uas 8, 1800. Moje Miasto na 20 ale tysięcy mieszkańców. Tak jak pisałam 4 tyś tylko w dużych miastach. Są osoby co mają mniej. Nie wiem czy jeszcze są starsi ajenci co mieli podstawy poniże tysiąca. I nikt im nie podniósł podstaw.

@AJENT

Ja też miałam propozycję przejecia takiego kiosku.Czarowali podstawą ,premiami i chcieli mi udowodnić,że da się zarobić. Nie zgodziłam się .Pracownik +ja -wychodzą grosze.Zaproponowałam ,że skoro są tak dobre punkty czemu sami nie biorą i nie pracują po 12-13 godz

Tak11Nie
@Maria

Ja też mam tak niską podstawę czekam do końca miesiaca i myślę o wypowiedzeniu umowy

@Nina

Nie ma się nad czym zastanawiać,trzeba zrobić krok naprzód i uwolnić się z niewolnictwa"Nie ma tego złego,co by na dobre nie wyszło."????

fredzia
@Agent

Ja miałem 2500 obniżone do 2000 ,plany robiłem z lekka górką . Ale w zeszłym miesiącu plan wyższy o blisko 10000 w tym o blisko 4000 nie do zrobienia. Tym bardziej że nie ma klientów . Prasy sprzedaje się mniej ,jedynie fajki. Ale to zaledwie 0,6% prowizji, i powiedziałem dość . Co prawda mam otwarte 46 godzin w tygodniu, mimo to skłaniam się do rozstania z tą firmą . Po sześciu latach różnej współpracy.

Tak3Nie1
@fredzia

Tylko 46 godzin to jakie godziny czynności masz ?

Czego ujadasz ludzie siedzą po 11 godzin za 1040,- podstawy

C
@Agent

Brzmi jakby 8h w tygodniu i 6h w sobotę. Czyli, jakby nie patrzeć, prawie-że normalne, ustawowe godziny pracy.

Stary

Masz kiosk czynny od 7,00 do 15,0 to dla kogo ten kiosk jest otwarty dla tych co pojechali już do pracy i dla tych którzy są jeszcze w pracy (usunięte przez administratora)

fredzia
@Stary

Kto powiedział że w takich godzinach. Pojęcia nie maszo czym piszesz ,więc zamilcz. Przedstawiłem jak to wygląda mojej strony . I nie czepiają się

@fredzia

A w jakich masz otwarte od12 do 20 chyba nie........ Ujadać zaczełaś sama co ci się nie podoba że ci inni nie współczują bo siedzą po 11 godzin za pół twojej podstawy

Stary

Agresor-opinia??? To ty zacznij doceniać to co masz niech ci cała reszta powie kto ma za 8 godzin 2500,- i jeszcze się czuje pokrzywdzona Pisz te swoje smutki gdzie indziej.....a tak swoją drogą to nam powiedz jak głęboko i komu trzeba wejść ......

@C

I tak powinno być! 8 godz.pracy i do domu.Powymyslali po 12-13 godz za freee.8 godz w tych warunkach to i tak dużo,zimą marzniesz,latem skwer,bez toalet itp.Za potrzebą szukasz toalety wokół siebie.Zastanawiam się gdzie sanepid,skoro pozwala im na otwieranie tych budek na 13 godz.?

@Kioskarka

Może podzielmy się swoją wiedzą na temat podstawy Miasto 100 tyś kiosk czynny od 5.30 -17.30 sobota 5.30-12.00 Podstawa 2tyś plus godziny razem 2 150 zł

@Agent

Około 90 tyś od 6.00 do 18.00 sobota 6.00 do 13.00 razem 2.200 zł i zapomnieć o premii

Tela
@Nina

Obroty 70 tyś miasto 80 tyś od 5.00-17.30 sobota 5.30 do 12.00 2.500 zł premia raz na 3 miesiące

jantar

miasto 40tys.pon.-pt 7.00-17.00 obrót 40.tys -podstawa 2.200

@Nina

Miasto ok 200tys obrót 70-80 tys 6-18 pn pt sob 7-14 podstawa w zaokrągleniu 2tys, premia procz czerwca plany z (usunięte przez administratora) wzięte , i kwietnia brak dostaw, zawsze wyrabiam

Beata
@Agent

Miasto 100tys pon,-pt 6,00-17,00 sob 8,00-13,00 podstawa 1040,- od sześciu lat bez zmian obrót 35tys

Na UAS-8 masz tylko tyle? to szok

@Beata

Nie pisałaś o podstawę zwiekszenie jej Bo samo od siebie nie dadzą

Beata
@Agent

Pisałam zawsze był powód kiepska kondycja finansowa Ruchu

@Agent

czemu szok duzo ludzi ma podstawe ponizej dwoch tysiecy jak cos ks sie mowi to nie ma teraz pory na podwyzki bo kiepska sytuacja w ruchu a ak wyslalam wypowiedzenie to ks po miesiacu stwierdzil ze moze mi podwyzszyc o 200 zl i mam teraz 1800 podstawy siedze w kiosku od 7 lat od godz.5 do 15 a w sobote 6 do 13 netto ok 45tys. do 50tys. itez nie mam cudow

Psd

Znam osobiście co mają 3200podstawy

Xxxii
@agent

Tak to jest wyrabiasz, lub przekraczasz plan to następny miesiąc więcej ja mam 4 batony, 4 rogale napojów tonę i na czym plan robić bo napoje w ogóle nie idą żadne.

@Xxxii

U mnie napoje schodza elegancko , ale gakt z dostawami przeginaja ... u mnie rogale to udręka jezeli chodzi o asortyment w ostatnim czasie szaleja poprawili sie i zabawki kosmetyki chemia nie moge powiedzec spozywka caly czas ok fakt ja ma klimatyzacje tak wiec czy lato czy zima bez roznicy , no i mam lodowke cc ktora duzo daje napoje w cieple dni ida ino myk

Michał
@Beata

Widzę dużo ludzi narzeka na niską podstawę. A wystarczy napisać o podwyżkę z konkretnym argumentem. Napisałem po prostu bez niczego o podwyżkę. Nie dostałem. Napisałem miesiąc później z słabym, ale zawsze argumentem i dostałem podwyżkę z 1900 do 2200. Miesiąc później napisałem o podwyżkę do 3000 z kilkoma konkretnymi argumentami dlaczego i dostałem podwyżkę do 2900 tłumacząc się tym, że więcej dać nie mogą bo dla nich i tak już niewiele zostaje w takiej sytuacji. UAS7 do max 30 tysięcy obrotu. Więc jak patrzę, że niektórzy mają niewiele ponad 1000zl czy nawet poniżej dwóch... Samo się dajecie w ch.. robić. Walczcie o swoje albo zmieńcie pracę zamiast marudzić. Sam złożyłem wypowiedzenie w skutek strasznie zawyżonych planów, ale na podstawie tego co opisałem da się otrzymać wyższa podstawę, trzeba tylko chcieć.

Tak2Nie5
@Agent

Też mam lodówkę, o dziwo działającą klimatyzację a jedyne czego mam w nadmiarze to napoje. Reszta zacznie zaraz świecić pustkami. Taeat iście z PRL. Nawet gazety dostaję okrojone. Do końca roku zamknę tą budę.

@AJENT

To faktycznie masz lipe , ale pytales/as czemu tak wszystko okrojone co na twoj kieras , jak masz sprzedaz robic sprobuj moze zamowienia interwencyjne tylko napisz do swohego ks aby zaakceptowal ,bo ja u siebie twoaru gazet nawalone mam, i tych kioskarzy co znam takze nie maja problem towar co tydz srednio na okolo 15-17tys dostaje , u mnie zostal rozszerzony asortyment towaru co wiąże się ze wzrostem sprzedazy tak jak mialam sprzedaz art. Pozostałych na poziomie max 1300zl teraz spokojnie 2 tys dobijam, wez cisnij ks a jak nie zadzwon do dyrektorka przeciez to twoje pieniadze

@Agent

Zamawiam towar w zamówieniach interwencyjnych i tak przychodzi okrojony. A Ks zmieniają się jak w j a kejdiskipe i ciągle są zastępstwa. Dzwonię do nadziału prasy, słyszę nie nadziekają bo nie z chodzi ale jak ma zejść więcej jak 1 szt przyjdzie. Jakiś jak widzę u konkurencji towar wyeksponowany przychodzi tyle że to widać że jest. W sobotę wieczorem jeszcze mają prasę codzienną. O czym my w ogóle mówimy. Mentalność ludzi tam za biurkami nie zmieniła się i już nie zmieni. Dużo wcześniej przychodziła oferta na każdy kwartał z prasą i samemu można było się zorientować o nowościach i co mają z prasy. Teraz latam pi konkurencji lub klient pita o daną gazetę czy można sprowadzać. Ruch tak naprawdę przez lata nic nie zrobił oprucz wyprowadzania kasy. To co schodzi 1 czy 2 szt, to co nie tyle że nie ma gdzie trzymać. Skoro towar przychodzi co tydzień, po co co tydzień po 8 zgrzewek napojów. Mam dość pisania, proszenia bo to nic nie daje. Jak Ks byli w miarę i starali się, widzieli gdzie jest pies pogrzebany, to ruch się ich szybciutko pozbył albo odeszli bo z wiatrakami się nie walczy. Zostali karjerowicze co to tylko straszą. Mam za dużo lat żebym się bał. Koniec

Sto procent racji

@AJENT

Nie wiem co za ks u was swiruje ale jezeli by mi sie trafil taki straszacy by tak szybko wylecial jak wlecial, ja jak potrzrbuje jaka kolwiek gazete wysylam e-mail i nie mam problemu chyba ze brak na magazynie, nie mam tego problemu jak ty opisujesz , na infoliniach siedza ciolki ale i z nimi idzie sie dogadac , mie wiem co ci doradzic , bo jak chcialam zwiekszenie tytułów przychodzily w takich ilościach jak chcialam ja bym na twoim miejscu do dyrektora wyslala email badz telefonicznie

Tak2Nie2