Ruch S.A

Opinie o Ruch S.A

Olka

I co wiadomo juz kiedy garmond wchodzi na hdsy??

D
@Olka 12.12.2018 16:38

Na razie nie wchodzi

Olka
@D 12.12.2018 17:00

myslałam ze na dniach juz bedzie zamaist ruchu, tak mowili wszyscy

Ubawiony

Dziś konkurs kto ma najmniej. Do wygrania wielkie nic. Zaczynam 5xND,2xFocus, 4razy GP, Mój przyjaciel i Przyślij przepis po razie :)

@Ubawiony 12.12.2018 07:16

3x GP, 5x Nd, 5x gazeta poł. Tygodnik, jakieś zabawki aa i horoskopy 2x

Mac zagłębie
@Ubawiony 12.12.2018 07:16

Wyborcza raz,GPx3, Echo i jakieś porno.Razem 39,97

@Mac zagłębie 12.12.2018 08:08

To może jakąś orgię tam zorganizuj... Porno masz to początek jest :)

Orkisz
@Mac zagłębie 12.12.2018 08:08

Masz echo dnia?

Mimika

Witam, a czy znajdują się tutaj osoby które mają prywatny punkt i umowę z ruchem tylko na prasę...konkurencja jeździ i proponuje umowę na czas nieokreślony tylko i wyłącznie na tytuły których Ruch nie jest w stanie nam dostarczyć...czy ktoś z Was zdecydował się na takie rozwiązanie tej kryzysowej sytuacji....jestem ciekawa....pozdrawiam

Hallo
@Mimika 12.12.2018 07:24

Witam to samo mnie nurtuje.

@Mimika 12.12.2018 07:24

Tak ja. Proponowano mi to ale ja wybrałem opcję całkowitej zmiany operatora. I tak Ruch nie jest w stanie dostarczyć już praktycznie niczego i tak szybko się sytuacja na stałe nie poprawi jeśli w ogóle są nadzieje na jakąkolwiek poprawę. Poza tym zawsze masz jakieś ryzyko że Cię Ruch zaskarży o niedotrzymanie warunków umowy bo o ile pamiętam jest tam klauzula że od konkurencji Ci nie wolno brać. Podpisuję dziś umowę a Ruchowi wysłałem wypowiedzenie w trybie natychmiastowym i zobaczymy co będzie

@Ubawiony 12.12.2018 07:40

A nawet jak się poprawi to będziesz musiała umowę z tamtymi znów wypowiedzieć z trzymiesięcznym bodajże wyprzedzeniem i na kiosku będziesz miała sajgon z gazetami z dwóch firm. Prowizorki nie zawsze są dobre

@Ubawiony 12.12.2018 07:40

O.k za zerwanie umowy przed czasem też są konsekwencje finansowe i to nie małe....Ruch twierdzi że wywiązuje się z umowy bo 1 sztukę prasy Ci dostarczył ????. Więc co dalej ...Przesla Ci odpowiedź, że złamałeś warunki umowy i obciąża kasą....4000 netto nie mniej....niestety umowa jest tak skonstruowana że mamy same obowiązki....A żadnych praw.... Więc daj znać co Tobie odpiszą....Pozdrawiam

@Mimika 12.12.2018 07:59

Dostałaś taką odpowiedź czy tylko powtarzasz co ludzie piszą? A nawet jeżeli to tak nie działa że Ruch odpisze i już.Są jeszcze sądy Ja jak straszyłem ich w mailu że wypowiem to mi napisali że mam przysłać i procedura ruszy w dniu dostarczenia pisma. Nie wiem jeszcze jaka procedura bo wczoraj wysłałem pismo po pracy więc jeszcze nie dotarło

Kioskarka
@Mimika 12.12.2018 07:24

Punkt masz swój, czy dzierżawa?W moim przypadku jestem dzierżawcą tj. Kiosk ich,prasa od nich, reszta moja i co teraz?Jestem w kropce!

@Mimika 12.12.2018 07:24

Upadłość Ruchu byłaby dramatycznym wariantem dla dużej części mediów, ponieważ nie ma żadnej gwarancji, że inni kolporterzy przejmą - zwłaszcza te placówki, które są najbardziej odległe od centrów miast, w zasadzie nieopłacalne. W związku z tym intencją mojego tekstu było poruszenie tzw. czynników decyzyjnych, by podjęto w miarę szybko działania w celu znalezienia partnerów komercyjnych i inwestorów - dodał Bogusław Chrabota ( red. nacz. Rzecz.) . - źródło wirtualnemedia ( dzisiejsze ) . Po 14.12.2018 będzie wiadomo wszystko.

Mac zagłębie
@Kioskarka 12.12.2018 08:13

Ja mam to samo.Punkt jest ich i oprócz gazet nie ma tam nic z ruchu.Boję sie konsekwecji jakbym wziąl prase od kolportera czy garmonda

@Ubawiony 12.12.2018 08:12

Poza tym nie żaden kontrahent nie może Cię zmuszać do działania na własną szkodę i choćby z tego tytułu ewentualna sprawa jest wygrana. Mam wszystkie maile z moimi zamówieniami specyfikacje dostaw dla porównania oświadczenia od klientów o niedostarczaniu prenumerat. Nie boję się czego i Tobie życzę. Rób jak uważasz wg mnie wikłanie się w dwie umowy naraz nie ma sensu.

@Ubawiony 12.12.2018 07:40

Podobno na te nasze pisma ze skargi i wypowiedzeniem umów nie ma żadnej reakcji . Zero odpowiedzi. Mają to gdzieś . Chyba też wezmę Kolportera i pojadę na dwa fronty.

@Mimika 12.12.2018 07:24

Zresztą kto Ci każe zrywać? Po prostu nie sprzedawaj tych ich ochłapów jak nie będziesz miała sprzedaży sami z Tobą zerwą :)

@Marlon 12.12.2018 08:21

Rozważałem to ale stwierdziłem że za dużo zamieszania to rozwiązanie powoduje. Natomiast faktem jest że tak czy siak coś z tym zrobić musimy bo nas ten trup za sobą pociągnie.Każdy ma swój rozum niech robi tak jak uzna że dla niego najlepiej Pozdrawiam :)

@Ubawiony 12.12.2018 07:44

A nawet jak się poprawi czy wyjaśni sprawa z Ruchem to nie chce ich widzieć w moim kiosku . Dociagne umowę do końca bo nie chce się szarpać po sądach . No chyba że mnie zmuszą . Od duch tygodni kupuje prasę po innych punktach i zbieram rachunki . Straty można wykazać . W przyszłym roku liczę że będzie lepiej i spokojniej! !!!!!!

@Marlon 12.12.2018 08:29

Tak szybko się nie poprawi za daleko to zaszło. Nawet jak dostaną kroplówkę to znów starczy im na dwa tygodnie jak ostatnio a potem będzie to samo. Nie ma co się łudzić. Za pół godzinki podpisuję umowę a od poniedziałku spod gazet będą mnie wykopywać :) :) :)

@Marlon 12.12.2018 08:29

Natomiast po gazety nie chodzę do innych kiosków ani czasu ani kasy na to nie mam. Klientom od prenumerat powiedziałem jak jest dałem im w razie czego oświadczenia do podpisu że nie otrzymują i czekam na fakturę korygującą za to co zdążyli dostarczyć

Zibi
@Mimika 12.12.2018 07:24

Ja mam też taką umowę ale na razie oczekuję co dalej. Nie chcę bałaganu

@Ubawiony 12.12.2018 08:19

Pisałam pisma niejednokrotnie wzywając do obowiązku dostarczania prasy zgodnie z umową....byłam u prawnika niestety umowa jest tak skonstruowana że nie mamy żadnych praw.....I nie ma mocy prawnej do zerwania umowy przed czasem...Oczywiście umowę wypowiedzieć można zapłacić kare za zerwanie umowy....w sytuacji jakiej Ruch jest z gardla nam ją wyciagną...A następnie sądzić się z powództwa cywilnego o udowodnienie że umowa została zerwana z ich winy i zwrot pieniędzy...Szansa na wygraną jest tylko czy zdążymy...A sądy teraz strajkują ????

@Mimika 12.12.2018 08:44

Ja jednak zaryzykuję. W najgorszym razie to jeszcze oni muszą zdążyć. Do 14 grudnia już niedaleko,a sądy strajkują.... :)

@Zibi 12.12.2018 08:40

Póki co ja w tym tkwię....jestem o tyle w lepszej sytuacji od innych że, punkt jest mój, reszta zatowarowania moja tylko prasa od nich......A i tak szlag mnie trafia bo uzupełniam braki na stacji benzynowej biorę fakturę i sprzedaję.....żeby nie stracić klientów

Madzik 1
@Mimika 12.12.2018 07:24

Mam taką samą sytuację, ale nie wiąże się umową z nikim,bo płacić trzeba będzie tu i tu,a nigdzie nie jest kolorowo.

@Mimika 12.12.2018 08:44

Tak jak napisałem wyżej. Wstrzymaj sprzedaż sami wypowiedzą a Ty masz podkładkę. Nie przychodziła prasa straciłaś klientów.

Mac zaglębie
@Kioskarka 12.12.2018 08:13

Dzwonilem do garmonda.Punkt ruchu gazet nie dostarcza.Maja zwiazane rece tak sie pan przedstawiciel wypowiedzial

@Ubawiony 12.12.2018 08:12

Dokładnie dobrze mówisz działanie na szkodę firmy jest karalne za wyrządzenie znacznej szkody majątkowej – kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat; za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej – kara pozbawienia wolności do 3 lat; za wyrządzenie lub sprowadzenie niebezpieczeństwa znacznej szkody majątkowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat; za wyrządzenie szkody w wielkich rozmiarach - kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat (działanie nieumyślne – do 3 lat). Trzeba znać swoje prawo umową to umowa a prawo jest prawem i żadna umowa tego nie przeskoczy to tak jakbym np okradł kogoś ale nie pójdę siedzieć bo przecież podpisałem umowę na kradzież no to chore ale ruch właśnie takimi zagrywkami wygrywa bo zastraszy ludzi tylko ludzie w sądach wygrywają bo prawo jest po naszej stronie

pracuś zkiosku
@Mimika 12.12.2018 07:24

Mam podobną sytuację ,a do tego jeszcze opłate marketingową i tu dopiero zaczyna jazda ; próbowałem rozwiazac umowe za porozumieniem stron , niestety odpowiedż była zwrot opłaty plus odsetki oraz kara za zerwanie umowy (do końca umowy 1rok) to można na zawał zejść. natomiast w drugą stronę nic się nie zrobi bo 1 szt ale dostarczają. czekam aż całkowicie padną i wtedy być może pozew zbiorowy o odszkodowanie ,bo samemu to raczej będą nici z tego pozdrawiam

@Mac zaglębie 12.12.2018 09:29

To jakaś (usunięte przez administratora) a a nie przedstawiciel. Proponują umowy częściowe G i K też. Ja podpisałem przed chwilą montuję skrzynkę póki co gdzieś w cieniu bo nie wiem czy Ruch nie będzie coś brąchał na temat mojego wypowiedzenia i od piątku będę pływał w gazetach :)

Kioskarka
@Marlon 12.12.2018 08:21

Też się nad tym zastanawiam.

@Ubawiony 12.12.2018 08:51

A możesz zdradzić na kogo się zdecydowałeś

@Ubawiony 12.12.2018 08:51

Kolporter ma umowę terminowa, Garmond bez terminu, z 3miesiecznym wypowiedzeniem

@Mimika 12.12.2018 08:44

Też już byłam u prawnika, odpowiedź jest taka sama.

@Jaka 12.12.2018 11:58

Na Garmonda. Prawie takie same warunki jak w Ruchu mi zaproponowali różnią się jedynie w detalach. Nie było na co czekać mam taką specyfikę na osiedlu że bez gazet nie uciągnę

@Ubawiony 12.12.2018 12:29

Dziękuję

Martaa

Czy ktoś z was również nie dostał wypłaty? Pozdrawiam

Lidka
@Martaa 12.12.2018 14:41

Dostałam okrojona a noty póki co nie dostałam żadnej. Jestem też po inwentaryzacji i czekam już 3 tyg.

Aw

Jutro wraca część gazet, info z CL.

@Aw 12.12.2018 12:20

Jaka część. Dzienniki czy kolorowa, a może jedno i drugie

@Jaka 12.12.2018 12:30

Też miałam taką informację w poniedziałek pisałam ale dzisiaj pewności nie mam.

@Aw 12.12.2018 12:20

Nawet jeśli to ciekawe na jak długo ale życzę Wam żeby to była prawda i żeby się znów ułożyło ja już im nie wierzę. Poprzednio też przez chwilę było lepiej

Z jakiego CL?

Monia
@Jaka 12.12.2018 12:32

Może co nie co zaległego zapłacili i dostali, a za chwilę będzie to samo

paranoja
@Aw 12.12.2018 12:20

ale klienci nie wrócą tak szybko.Położyć punkt można szybciutko,odbudować trzeba miesiącami...

Miętus

Do Polomarketów już dostają gazety z Kolportera plus ochłapy z Ruchu.

Klarcia

Ja już w domku:-) odpoczywam po ciężkiej pracy:-)

jantar

Jest żle,może być gorzej.Szkoda mi tylko klientów,którzy mimo wszystko dopytują się o prasę-jeszcze całkowicie się nie odwrócili.Jeżeli jest kilka psd w jakiejś miejscowości-to dlaczego nie działacie wspólnie.Mam prośbę do osób,które były w rejonie p.Uli o kontakt poprzez p.Ulę

@jantar 12.12.2018 09:52

Dobrze ze was więcej w mieście, a co jak ktoś sam i najbliższe PSD 40 km dalej

@Ela 12.12.2018 10:42

Też jestem sam

Agent

Zamykacie wcześniej kioski ? Zgłaszacie to kierownikowi ?

@Agent 12.12.2018 08:56

U mnie w sumie bez prasy i tak niezły chandel bo najwięcej papierosów się sprzedaje, zawsze do tego jakąś wodę czy batona się pchnie, jakoś leci. z 20 % mniejsze utargi bez prasy. A Jak zamkniesz to od wypłaty odejma bo oni licza godziny.

@Agent 12.12.2018 08:56

Trzeba mieć kierownika

@jantar 12.12.2018 10:17

Kto jest Twoim, u mnie A. D

Xd

Czy ktoś wie o jaką godzinę chodzi w nowej wiadomości z paczki w ruchu w komunikatorze mam napisane o godzinie 0, 19791666666667.

Ja
@Xd 11.12.2018 16:43

Tam jest inna czasoprzestrzeń :)

@Ja 11.12.2018 17:00

Łatwizna. Prawie 20 minut po północy :)

Xd
@Ubawiony 11.12.2018 17:05

Ciekawe co się stanie jak się spóźnię i będę 20minut po północy i już nikogo nie będzie :p

@Xd 11.12.2018 17:07

Bo musisz mieć zegar atomowy. Wtedy będziesz na czas :)

@Ubawiony 11.12.2018 17:13

Oj tak np mi w ruchu napisali że logowałem się na kasę o 23 A wylogowalem o 22 tego samego dnia jak to możliwe do tej pory nie wiem

@Rudlok 11.12.2018 17:34

A to nie tylko w Ruchu tak jest. Kiedyś roznosiłem reklamówki w jakiejś parapoczcie. Dostawaliśmy GPS. Raz mi GPS pokazał że gazety rozniosłem dzień przed ich odbiorem. Na moje stwierdzenia że to nie możliwe szefowa odpowiadała " No ale GPS tak pokazał" :)

Klarcia

Ja już zwroty zrobiłam:-)

Malopolskie

Tygodnik powszechny ktoś dostał?

Solo

U nas cyrk dwa samochody prasę wożą pod Polo jeden Ruch drugi kolporter ruchowe zwrot kolporter sprzedaż

Magazynier ;)

Dziś powtórka z rozrywki. Jedyny większy tytuł z koloru to Vogue. Polityka tylko dla HDS, nawet Nasz Dziennik dziś spadł o jakieś 25%

@Magazynier ;) 12.12.2018 01:41

No, Politykę chyba jeszcze Prenumerata dostała... o dziwo...

No.. ale Gazeta Polska (tygodnik) zwiększony o 50%. Pozdrawiam

Orkisz
@Magazynier ;) 12.12.2018 01:41

A. Zarząd milczy i nie wiadomo kiedy prasę przywroca a ja mam puste wieszaki na gazety i coraz mniej klientów

Kujawiak
@Orkisz 12.12.2018 06:28

Ponieważ moim zdaniem sami nie wiedzą... jak by mieli inwestora, czy dogadali się z wydawcami to by trąbili o tym gdzie tylko mogą, Ruch by chwalił się że nie wiem że mimo tego co wszyscy mówią opanował sytuację... a zapewnienia jakie ślą jakimiś głupimi pismami, bądź jak mówią Ci popaprańcy że będzie ok co 2-3 tygodnie to tylko zachowanie desperata aby zmniejszyć ilość osób uciekających z firmy...

Gabriel

Ja liczę że 14 będzie dniem wypicia szampana że (usunięte przez administratora) padli

@Gabriel 11.12.2018 10:53

Też na to liczę.Tylko czy oglaszajac upadlosc moga z dnia na dzien i ciekawe jak to wyglada prawnie.Zawiadomowienie dostaniemy zeby kioskow nie otwierac w sobote a towar a prasa...?Jak to sie ogarnia wszystko to nie wiem.

@maggie 11.12.2018 11:40

Szczerze mówiąc mnie bardziej zastanawia taki scenariusz: (usunięte przez administratora) w sobotę nie otwierają się kioski. No spoko. Tylko co z tymi tysiącami paczek?

@C 11.12.2018 11:46

Mówisz że znalazłeś i od klientów pobierasz 10 procent wartości paczki. Z chwilą (usunięte przez administratora)przestajesz być pracownikiem ruchu więc żadne umowy Cię nie obowiązują :)

@Ubawiony 11.12.2018 11:49

Chyba na taki numer to zbyt uczciwy jestem... co klient winny, że Ruch padł (poza tym, że nierozsądny i korzystał z PwR)?

@C 11.12.2018 11:53

A tak poważnie po paczki najprawdopodobniej przyjedzie poczta a resztę faktur i rozliczenia prasy to już z syndykiem prawdopodobnie chyba podobnie z rozwiązaniem umów będzie ale tu nie jestem pewien nie upadałem jeszcze nigdy z franczyzobiorcami pod sobą :)

Dwa kroki od koryta
@C 11.12.2018 11:46

Zwrot do nadawcy.

C

A jak sąd się nie zgodzi to co? Ruch dalej ma generować długi?

@C 11.12.2018 12:28

Ktoś wtedy będzie musiał odpowiedzieć swoim majątkiem z (usunięte przez administratora)spółki

@Tomasz 11.12.2018 12:47

Już ja widzę tą kolejkę do tego...

@C 11.12.2018 13:04

Haha jazdy nagle bezdomny będzie i nic z majątku

@Tomasz 11.12.2018 13:12

Każdy a nie jazdy miało być

@Ubawiony 11.12.2018 12:00

Agenci nie są franczyzobiorcami .Agentów jest zdecydowanie więcej. A paczka w ruchu jak sama nazwa wskazuje nie należy do poczty więc poczta polska nie przyjedzie po tę paczki-chyba tylko zabierze swoje -pocztowe.

@Ubawiony 11.12.2018 12:00

Agencja czy franczyza jeden grzyb. Zasady funkcjonowania podobne jesteś na swoim a pracujesz u kogoś wg jego zasad. Pisząc poczta miałem na myśli wszystkich dostawców.

@Ubawiony 11.12.2018 13:58

Czyli kogo? W sensie nadawców? Bo jak Ruch padnie to kto to podzieli (poziom centealny, regionalne i rejonowe) i rozwiezie? Toz to podfirmy robia, a nie sam Ruch...

disel
@Gabriel 11.12.2018 10:53

Szampan otwarty :) praca do konca roku, pozdrawiam, wydymali na kase jak chcieli:) strat za paliwo nie odzyskam

Luba
@maggie 11.12.2018 11:40

Ogłoszenie upadłości trwa około 3 miesiące, z szeregiem spraw sądowych.

@disel 11.12.2018 15:54

Cos wiesz?

W
@disel 11.12.2018 15:54

Skąd masz jakieś informacje

Tomasz

Prawidłowo, ruch gdyby nas szanowal i płacił godnie to by z tych długów wyszli a jak prubuja naszym kosztem to do dna.

Klarcia

Ja też się zbieram do domu zwroty zrobione zaraz po przyjęciu prasy :-)

Ubawiony

Klarcia ile można o tym samym? :)

@Ubawiony 11.12.2018 14:27

Ja to już do domu jadę, nie będę siedzieć jak nic niema

Klarcia

Zasypiam.... a Wy co nic nie piszecie taki zajob w pracy???

Psd

16 Gremi Media i ZPR Media ograniczają współpracę z Ruchem, Ringier Axel Springer Polska ją zawiesił

@Psd 11.12.2018 11:08

Psd - a może jakieś nowe wiadomości . Raczej o tym wszystkim wiemy . BO GAZET BRAK W DOSTAWIE . Alo .... budzimy się, kawy więcej.

@Arti 11.12.2018 11:19

Kasy za fakturę też brak

@Tomasz 11.12.2018 11:21

Jak brak . W piątek były przelewy. Troszkę trzeba się cofnąć, wpisy z całej Polski są. Pozdrawiam .

@Arti 11.12.2018 11:28

Ja nie dostałem

@Arti 11.12.2018 11:19

To dzisiejszy art. choć za wiele nowego nie wnosi

@Tomasz 11.12.2018 11:32

Ja też nie i koleżanki z innych punktów tez

Bida
@Psd 11.12.2018 11:37

Dzwonić na księgowość i pytać co jest, czemu przelew nie poszedl

@Bida 11.12.2018 12:15

Dodzwon się tam jak nikt nie raczy odebrać, tylko kasa idzie na tą infolinię

Bida
@Tomasz 11.12.2018 12:17

O 7 rano najlepiej zadzwonić ja dziś od razu się dodzwoniłem

Pracującyuczciwie

Ludzie co wy wypisujecie....upadlosc jeśli takowa będzie to nie znaczy ze będzie samowolka itp to samo pisaliscue ze wypłat nie będzie a byly z resztą tak jak pisalem ze będa i były....dajcie na luz z tą upadloscią a poczekajmy do piatku lub do konca roku i wszystko się wyjaśni. Jak czytam te wasze przepowiednie to smiac mi się chce.... tu wchodzi niezła kasa czyli łakomy kąsek dla niektórych jakim jest ruch a raczej ruch jako słowo kluczowe ruch....upadlosc nie oznacza ze w sobotę nie przychodzimy do pracy jak tu piszą niektórzy...także ludzie wyluzujcie pośladki i czekamy co będzie

recypl

Uwaga Ruch s.a. nic nie robi w sprawie , co dzień jest gorzej!!! Moje sugestie dla Ruch S.A: Niech kopną się w cztery litery i zaczną robić to co powinni - czyli dostarczać nam prasę!!! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Rozwiązać wreszcie problemy albo będziemy powoli się żegnać!!!

Link się nie otwiera

@Rudlok 11.12.2018 11:12

Źle wklejone

@Psd 11.12.2018 11:05

To z 29.11.2018, stare trochę .

kachanka
@Psd 11.12.2018 11:05

- Od poniedziałku 10 grudnia, a zapewne i w kolejnych dniach „Faktu”, „Przeglądu Sportowego”, „Newsweeka” oraz innych tytułów naszego wydawnictwa nie będzie już można kupić w punktach, do których prasę dostarcza Ruch. Jesteśmy zmuszeni rezygnować z dostaw za pośrednictwem Ruchu z powodu braku płatności za dostarczane nakłady oraz ogromnych zaległości - mówi Marcin Biegluk, dyrektor generalny portfolio prasowego w Ringier Axel Springer Polska. Ponadto wyliczono, że dzienniki można kupować w punktach obsługiwanych przez innych dystrybutorów pracy, m.in. Kolportera i Garmond Press. - Są to np. sklepy, saloniki prasowe, markety, stacje benzynowe, placówki pocztowe. Jesteśmy przekonani, że takie punkty znajdą Państwo w swojej okolicy - stwierdzono. - Tę bardzo trudną dla nas, dla Ruchu i dla rynku decyzję podjęliśmy zmuszeni brakiem pozytywnego efektu rozmów, które toczą się od rozpoczęcia przyspieszonego postępowania układowego, czyli od początku września tego roku - mówi Biegluk. - Jednocześnie mamy nadzieję, że sytuacja niebawem wróci do normy. Nieustannie pracujemy nad tym, aby wydawane przez nas gazety i magazyny były szeroko dostępne w całym kraju, a nasze wydawnictwo jest mocno zaangażowane w poprawę sytuacji na rynku dystrybucji - dodaje Biegluk. Współpracę z Ruchem zawiesiły też Polska Press i Polityka W połowie zeszłego tygodnia Polska Press Grupa (wydawca m.in. 20 dzienników regionalnych) oraz spółka Polityka (wydaje tygodnik „Polityka” i dwutygodnik „Forum”) wstrzymały współpracę z Ruchem. Poinformowały o tym czytelników, zachęcając do kupowania tych tytułów w innych miejscach. Polska Press Grupa w swoich tytułach już od połowy listopada informował, w których punktach sprzedaży można je kupić. Natomiast od zeszłej środy na pierwszych stronach dzienników firmy podawane są informacje, gdzie obecnie są one dostępne. Pod koniec listopada informowaliśmy, że oprócz Ringier Axel Springer Polska współpracę z Ruchem ograniczyły Wydawnictwo Bauer i Edipresse Polska. Wszystkie firmy zmniejszyły liczbę egzemplarzy kierowanych do dystrybucji przez tę spółkę, przesuwając je do innych kolporterów. Ruch ma do spłaty ponad 600 mln zł, kończy mu się kredyt w Alior Banku Od początku września Ruch jest w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Obejmuje ono firmy, wobec których ma zobowiązania wynoszące minimum po milion zł. W tej grupie są najwięksi wydawcy, a także kredytujący spółkę Alior Bank i świadczący jej usługi telekomunikacyjne Polkomtel (operator sieci Plus). Ogłoszenie przyspieszonego postępowania układowego oznacza, że wierzyciele nie mogą egzekwować poprzednich należności wobec Ruchu. Wielu wydawców na przełomie sierpnia i września zerwało poprzednie umowy z firmą i współpracują z nią na podstawie nowych, krótkoterminowych kontraktów. Na początku września łączne zobowiązania Ruchu wynosiły przeszło 600 mln zł, z czego ok. 280 mln zł przypadało na wydawców. Agora już w lipcu wykonała odpis w wysokości 13,6 mln zł na zagrożone nieściągalnością należności od Ruchu, a Gremi Media w listopadzie odpisała połowę z 4,9 mln zł analogicznych należności. Natomiast Grupa ZPR Media na początku września podała, że Ruch jest jej winny 10 mln zł. Chrabota: Ruch bliski upadku. Zdychanie stulatka. „Alior Bank nie chce, żeby wydawcy za należności objęli akcje” Ruch ma też zobowiązania kredytowe wobec Alior Banku przekraczające 100 mln zł. Na początku października firmie udało się przedłużyć linię kredytową w banku, a jednym z warunków była zmiana jej prezesa (Igora Chalupca zastąpił Robert Wardak). Według ustaleń „Rzeczpospolitej” linia kredytowa wygasa w najbliższym tygodniu, na razie nie została prolongowana. W listopadzie Prokuratura Okręgowa w Krakowie podjęła śledztwo dotyczące m.in. nieprawidłowości przy przyznaniu Ruchowi kredytów przez Alior Banku. Pod koniec zeszłego miesiąca funkcjonariusze CBA na zlecenie prokuratury przeprowadzili przeszukania w siedzibach obu firm. Ruch ma 30 proc. udziału w rynku dystrybucji prasy W ub.r. Ruch zanotował 1,34 mld zł wpływów, wobec 1,46 mld zł rok wcześniej. Poprzedni zarząd spółki podkreślał, że segment detaliczny jest rentowny - EBITDA za 2017 r. wyniosła 19,2 mln zł. Sieć Ruchu obejmuje ponad 2 tys. kiosków i saloników prasowych, w tym ok. 1,7 tys. własnych. Firma dostarcza też prasę (ok. 3,7 tys. tytułów) do kilkunastu tys. innych punktów sprzedaży, m.in. małych sklepów i supermarketów (od niedawna do ponad 2 tys. sklepów Biedronka). Według danych Izby Wydawców Prasy Ruch ma 29,9 proc. udziału w rynku dystrybucji prasy. Liderem jest Kolporter z 51,9 proc. udziału, a trzeci Garmond Press ma 13,1 proc. Więcej informacji: Ruch Ringier Axel Springer Polska Fakt Przegląd Sportowy Super Express ZPR Media Gremi Media Rzeczpospolita Podziel się Axel Springer autor: tw 2018-12-11 udostępnień 2 polecamy Jerzy Urban ma zapłacić 120 tys. zł za karykaturę Chrystusa na okładce „Nie”. „Chciał wzbudzić sensację” Robert Mazurek zawiesił współpracę z „Dziennikiem Gazetą Prawną” HFPC kr

Mac zagłebie

u mnie 3 x nasz dziennik,wczorajsze Twoje Imperium ,super tv , tv 14 po 3szt, detektyw,oliwia i jakies krzyzówki.Zpierniczam codziennie rano po gazety na dworzec.Są tam dwa punkty z gazetami z ruchu.Jeden nie dostaje nic a drugi ma wszystkie dzienniki codziennie.Wczoraj miał 48 faktów a dzisiaj 35.

@Mac zagłebie 11.12.2018 07:42

A jakim cudem dostał fakt z ruchu skoro Ruch nie dostaje faktu w ogóle?

@Agent.jelen 11.12.2018 07:49

gazety ma z ruchu bo nie dostal wogóle teletygodnia, twojego imperium,super tv.Był autoswiat i newseek i to sporo.

@Mac zagłebie 11.12.2018 07:58

No ja tych gazet w ogóle juz od 1 tygodni nie dostaje bo ponoć wydawcy wstrzymało dostawy . Wiec skoro Ruch ich nie dostaje to jak ktoś mając z ruchu prasę może je mieć?

@Mac zagłebie 11.12.2018 07:58

Podpisał umowę z konkurencją na to co mu się sprzedaje a Ruch nie dostarcza. Też mogłem tak zrobić ale wybrałem opcję całkowitej zmiany dostawcy. Jutro podpisuję umowę.

@Ubawiony 11.12.2018 08:02

No to niech gość napisze ze ma prasę od innego dystrybutora a nie wprowadza ludzi w błąd że ma Ruchowskie .

@Agent.jelen 11.12.2018 08:01

Jezeli miałby z kolportera czy garmonda to raczej by dostał wszystkie gazety,Dzisiaj byłem po fakt i super i kupilem 12 faktow i 6 se.Chciałem to i owo i nie było.Byla prawna , przegląd spo, wyborcza ,rzepa.Tak jak pisałem wczesniej dzienniki wszystkie.

@Mac zagłebie 11.12.2018 08:07

To trzeba było go zapytać skąd ma te gazety a nie piszesz ze to Ruchowskie . No jak mogą być Ruchowskie skoro Ruch ich nie dostaje ???

@Mac zagłebie 11.12.2018 08:07

Jak nie sprzedaje tych gazet to po co ma zamawiać? . To umowa częściowa wybiera co chce a nie że mu ślą wszystko co magazynierowi w łapy wpadnie. Ruch nie ma możliwości dostarczania tych gazet. Chyba wszyscy to zauważyliśmy. Zresztą ma to ma nie nasza sprawa jak wykombinował

@Ubawiony 11.12.2018 08:13

Dobra ale to nie pisz ze Ma je od Ruchu a tak właśnie napisales .

@Agent.jelen 11.12.2018 08:15

Nic takiego nie napisałem źle Ci się adresat Twojej odpowiedzi kliknął hi hi

Remix
@Agent.jelen 11.12.2018 08:01

Ludzie co Was to obchodzi każdy kręci umowa z Ruchem a po cichu z kolporterem aż do wygaśnięcia umowy po co kopać się z koniem kolporter idzie na rękę i ok.

@Ubawiony 11.12.2018 08:24

Jejku faktycznie -przepraszam . To miało być do tej Mocy Zgalebia .

@Agent.jelen 11.12.2018 08:35

Spoko. Zdarza się.

Gość
@Mac zagłebie 11.12.2018 07:42

pewnie chodzi o HDS-y. u nas część prasy dostarcza LTR (HDS), część Ruch. dlatego niektóre tytuły, które są niedostępne w Ruchu, są dostępne w naszych salonach. po prostu od jakiegoś czasu mamy dwóch dostawców prasy.

@Agent.jelen 11.12.2018 08:35

pytalem skąd mają gazety i powiedzieli ze z ruchu.

@Ubawiony 11.12.2018 08:13

teletydzien i twoje imperium raczej wszedzie sie sprzedaje

@Mac zagłebie 11.12.2018 08:53

Oj się uparłeś. A ja Ci powiem że Ruch mi przysłał 100 tysęcy w gotówce z pismem od Chałupca o treści masz chłopie i se kup gazety. Też uwierzysz? To czemu ten drugi kiosk obok miał pustki w takim razie?

@Gość 11.12.2018 08:42

nie to jest maluteńki punkt ,zaden salonik.Pokazali mi specyfikacje prasy,Gazety sa z ruch sa.Po co miałbym pisac głupoty jak tak samo jak wam zalezy mi na tym zeby kazdy z nas mial czym handlowac.Koniec tematu

@Mac zagłebie 11.12.2018 09:00

W zasadzie to nie masz chyba żadnego interesu zeby kłamać.

@Mac zagłebie 11.12.2018 07:42

Czyli są punkty które dostają

@Zbych 11.12.2018 10:23

Aby wyjaśnić wasze wątpliwości: Ruch dostaje Fakta, Supra, Przegląd Sportowy, Prawną. Ale dostaje je tak jakby "oddzielnie", z przeznaczeniem tylko na HDS-y (Inmedio, 1-Minute, Discover, Relay, itp). Dla nadziału jak, powiedzmy Fakt, ma indeks 350486, tak teraz w naszym systemie pojawia się jako C50486. Tego typu indeksy to są tytuły właśnie tylko na HDS-y. Z tego, co kojarzę, to chyba Newsweek był też tego typu... Choć na przykład Bauera czy Polityki w ogóle nie ma od tygodnia. Całkowicie, nawet dla nich. Ba, zwrócę wam uwagę, że nawet Biedronki przestały dostawać "pełne" dostawy, jak w poniedziałek powinny dostać 12 tytułów, tak dostały... 3....

@C 11.12.2018 10:34

To sporo wyjasniatagram. Dziękujemy :-)

@Agent.jelen 11.12.2018 10:38

Spoko. Jak coś to pytać, na tego typu pytania znam odpowiedzi, gazety szykuję na nocy na CL WS. ;) I tak, u nas panują nastroje, że w piątek zamykamy. Bo po prostu nie ma co robić. Za to paczek - uuu... na halę maks mocy przerobowych to jakieś niecałe 10k. Więcej póki co nie będzie. Bo kto normalny zatrudni kogoś nowego, nie wspominając, kto pójdzie do pracy do firmy upadającej? Aż tak głupich nie ma.

anymous

Czy normalnie przychodza paczki?

Biedny ajent

Dziś mniej ale dostałem

@anymous 11.12.2018 07:19

We wtorek zawsze mniej jest. Wczoraj po dostawie ponad 80 szt - Poczta Polska się robi.

@anymous 11.12.2018 07:19

Tak. Co więcej - w tym tygodniu ma być ich jeszcze więcej, niż było w zeszłym. Nie wiem, jak inni, ale Warszawa i okolice - nie spodziewajcie się jednak więcej. Sortownia regionalna ma swój limit przerobowy i póki co nie zanosi się na jego zwiększenie.

@Arti 11.12.2018 07:27

E, tam, cienias. Są punkty, które w zeszłym tygodniu dostały po 200 paczek naraz. :)

Tomasz

Czy mogę zerwać umowę w trybie natychmiastowym jak nie otrzymałem wynagrodzenia?

@Tomasz 10.12.2018 08:09

Nie nie możesz musisz podpisać aneks że się zrzekasz wypłaty i jeszcze sam dopłacisz.... Zrywaj i nie pytaj. Z uwagi na rażące niedotrzymanie warunków umowy przez Ruch

@Ubawiony 10.12.2018 08:15

Dzięki a jak to wygląda wysyłam do nich pismo i jak odbiorą to zamykam odrazu czy tego samego dnia?

@Tomasz 10.12.2018 08:17

Zadzwoń i spytaj czemu nie wysłali przelewu. Możesz mieć np. Zablokowane bo nie doslales jakiegoś tam paragona, ja tak miałem kiedyś

@Ajent ruchu 10.12.2018 08:28

Przelew nie został zlecony do realizacji i mam pisać do Ruchu w Wawie pismo

@Ubawiony 10.12.2018 08:15

Piszesz pismo musi być nr umowy i wszystkie dane wysyłasz za potwierdzeniem odbioru procedura rusza w momencie dostarczenia pisma. Jaka to procedura nie wiem nie i ile potrwa nie wiem nie jestem ajentem nie interesowałem się tym. Nie baw się w żadne hocki klocki w każdym razie jak już raz nie zapłacili to płacić nie będą zwłaszcza jak będziesz pisał zapytania prośby czy inne błagania. Jak Ty nie oddasz kasy to nikogo nic nie interesuje

@Tomasz 10.12.2018 08:17

Wysyłasz pismo piszesz w komunikatorze oraz wysyłasz email do kierownika wtedy masz pewność mnóstwo dowodów ze dostali

@Rudlok 10.12.2018 09:01

A oświadczenie woli im wysłać że zatrzymuje utarg na poczet zabezpieczenia które zostanie im zwrócone po zaksięgowaniu pieniędzy na moim koncie?

@Tomasz 10.12.2018 09:12

To już Rudlok Ci powie. Moim zaniem wezwanie do zapłaty możesz wysłać. Zresztą najlepiej z darmowej porady prawnej w tej kwestii skorzystać jest taka możliwość w Urzędzie Miasta prawdopodobnie

@Ubawiony 10.12.2018 09:37

Ok, dzięki za pomoc.

@Tomasz 10.12.2018 09:12

Ja bym tak nie robiła no chyba że są coś ci winni ale to wtedy wezwanie do zapłaty

@Tomasz 10.12.2018 09:12

Ja bym zrobił tak jak kamcia pisze

@Kamcia 10.12.2018 09:47

Są mi winni 10252zl62gr prawnik mi mówił że można zastosować oświadczenie woli przy którym mogę wziąć jako zabezpieczenie utarg ponieważ prawo gospodarcze tak pozwala a chciałem się dowiedzieć czy ktoś tak robił

Xyz
@Tomasz 10.12.2018 09:52

Ja tak robię za każdym razem kiedy było opóźnienie, wysyłam im wiadomość iż utarg zostanie wpłacony dopiero kiedy otrzymam na konto pieniądze za FV

@Tomasz 10.12.2018 08:17

Dodatkowo weź potwierdzenie smsem, w momencie kiedy przesyłka zostanie odebrana dostaniesz smsa. Jest w nim nr listu, no i zwrotne potwierdzenie odbioru.Sms to koszt 50groszy

@Tomasz 10.12.2018 09:52

To niech Ci prawnik poda podstawę prawną do tego. Mówić można dużo. Jedna kobieta przegrała sprawę w sądzie( nie z Ruchem) właśnie o takie zabranie kasy. Dokładnie nie pamiętam jak to było ale sąd wtedy tłumaczył że to że ktoś jest winien pieniądze nie znaczy że można samemu sobie tą zaległość przywłaszczyc czy zabrać. Ktoś tu już chyba pisał o takiej możliwości podając chyba link do informacji na ten temat

@Grazyna_55 10.12.2018 10:49

Na podstawie art. 461 KC

@Tomasz 10.12.2018 11:17

Można ale też przelew można zrobić o ile nie zablokowali

@Kamcia 10.12.2018 11:52

Ale lepiej zrobić jak rudlok mówi

@Tomasz 10.12.2018 11:17

No to jest takie trochę kontrowersyjne. Rzeczy.... pytanie czy dotyczy pieniędzy. Jak dla mnie to dlaczego nie ale pewnie ilu prawników tyle opinii

@Grazyna_55 10.12.2018 11:57

Dziś prawnik ma wysłać takie pismo z kancelarii swojej do Ruchu o zatrzymaniu utargu.

Ktos

Dostalem przelew, ufff

@Tomasz 10.12.2018 08:09

A wszystko dostałeś zgodnie z KA?

Ubawiony

Jak tam dziś ludziska? Gazet ogrom jak zwykle?

@Ubawiony 10.12.2018 05:25

Zastanawiam sie czy 1program sprzedac rano 2popoludniu czy 2dooludnia????

@Ubawiony 10.12.2018 05:25

Toruń tylko Wyborcza . Reszta zero .Banda zlodzieji z tego RUCHU !!!

@Marlon 10.12.2018 06:02

Ja też z Torunia hi hi hi czyli u mnie programów zero wyborczej zero pewnie ND Sieci i OD Rzeczy będzie

PSD
@maggie 10.12.2018 05:59

Elbląg. Też tylko 1wyborcza była, a juz sprzedana. Reszta ZERO

@Ubawiony 10.12.2018 06:09

Ja musiałem polatac po innych kioskach i kupić gazety ! Mam swój kiosk a z tymi złodziejami tylko umowę którą właśnie rozwiązuje . Ale z tym molochem to nie jest tak prosta sprawa.

@Marlon 10.12.2018 06:36

Też będę rozwiązywał. Jakie masz doświadczenia? Ja pójdę na wydrę napiszę że w trybie natychmiastowym dziś wreszcie wyślę podpisuję zaraz umowę z innym operatorem a z nimi zobaczymy co będzie. Nie kupuje gazet nie stać mnie żeby trzy czwarte zapotrzebowania pokryć i nic z tego nie mieć a jeszcze podatek zapłacić bo przecież paragon wydać trzeba. Jak coś to ND się mogę podzielić Angorą jedną siecią i jednym od rzeczy. Ciekawe co powiem klientowi od Newsweeka bo ma prenumeratę i mu nie przyszedł

@Ubawiony 10.12.2018 06:43

Doświadczenia nie mam niestety. Wysłałem wypowiedzenie ale podobno jak bym do studni wrzucił to by był większy odzew . Pociągnę do końca tygodnia i chyba zawioze im cały nakład prasy i innych pierduł do Bydgoszczy . Zmienię kłódkę i umowa z innym dostawcą.

@Ubawiony 10.12.2018 06:43

Albo nic nie wyślę po prostu nie będę tych ich resztek sprzedawał i sami rozwiążą.

@Marlon 10.12.2018 06:55

Sprzęt musisz zdać a nowy dostawcacda ci swoją skrzynkę i kłódkę z dwoma kluczami. Wiem bo wstępnie rozmawiałem z Panią Pauliną bardzo sympatyczną. Warunki takie same prawie zaoferowali tylko tygodniowy termin płatności. Tu miałem dwa tygodnie. Do tego trzy dni tolerancji na zwrot kolorówek mógłbym mieć co przy mojej sklerozie jest bardzo kuszące. Tylko kurde gdzieś jej wizytówkę przepiłem

@Ubawiony 10.12.2018 05:25

jeden z kierowcow mowil ze w piatek o 15 bylo zebranie psełdo zarzadzajacych ale pewnie nic sie nie dowiemy co wyniknelo a w piatek mija termin z aliorem a podobno alior przedluzy bo liczy na nieruchomosci ktore przejmie po nich.Nie wiem czy to prawda

@maggie 10.12.2018 07:27

Tylko że my nie mamy czasu czekać. Nam nikt nie da czasu do piątku z opłatami a klienci odchodzą. Poza tym nie ma żadnej pewności że nawet jak im dadzą to za miesiąc sytuacja się nie powtórzy. Ja mam mały kiosk punkt też jest jaki jest. Abym wyszedł na swoje wszystko się musi zgadzać jak nie mam większości gazet niczym tego nie odrobię.

@maggie 10.12.2018 07:27

Oni nie mają żadnych nieruchomosci wszystko sprzedali

@Rudlok 10.12.2018 09:04

Tu się mylisz-mają setki nieruchomości.To właśnie można przejąć kioski (z agentami)-jak na targu niewolników.Żeby ni e brak prasy to można jakoś wytrzymać-choć stres jest olbrzymi.Czy może być gorzej?Łódzkie jakoś się trzyma ?

@jantar 10.12.2018 09:41

Kioski to nie takie nieruchomości jakie kiedyś mieli co taki punkt jest wart w porównaniu do tego co wyprzedali?

@jantar 10.12.2018 09:41

No właśnie jak łódzkie? W piotrkowie tyle kiosków...

@Kamcia 10.12.2018 09:46

Dobra lokalizacja to dla nich niezły dochód

@Marlon 10.12.2018 06:55

Napisz żeby przysłali Ci zwrotówkę na prasę i wstrzymali dostawę tych ochłapów. Na Śląsku Garmond wozi do punktów Ruchu, mówił mi kierowca, na 3 grudnia miał 5 takich punktów. Ja to wysyłam listy z potwierdzeniem odbioru i dodatkowo potwierdzenie smsem. Wiem od razu że została przesyłka odebrana

@Marlon 10.12.2018 06:55

Skrzynia jest zapewne ruchowska wiec możesz sie zdziwić gdy jej nie zastaniesz. Sama kłodka to nie wszystko

@jantar 10.12.2018 09:41

Kioski może i tak ale teren pod kioskiem jest miasta/ gminy. Budynki zostały wyprzedane już dawno. Może jakieś pojedyncze gdzieś ale wątpię. O sprzedaży tych budynków byla mowa na spotkaniu z radą mediów w sejmie. Padła nawet kwota, potem było o tym w prasie. Tak więc nie ma się co łudzić. A kiosku też nie możesz ot tak sobie przejąć. Póki co jest własnośćią Ruchu jako kiosk. Przy upadłości to syndyk zadecyduje co z tym zrobić.

Ma być prasa

kart
@Rudlok 10.12.2018 09:04

jantar mówi prawdę ruch ma dużo nieruchomości coś o tym wiem

Mac zaglębie

Skad takie nowiny masz?

@Jaka 10.12.2018 11:53

Niech dają i na tony ja już mam dosyć tej współpracy. Jak tylko w kwietniu założyłem działalność i podpisałem umowę zawsze było coś nie tak. Zaczęło się od Wyborczej, poza tym nadziały nie realizowane wg zamówień a uznaniowo zawsze przychodziła połowa tego co chciałem. Czas dać szansę komuś innemu. Jak w biznesie nie masz pewności że kontrahent jest solidny to do dudy z takim biznesem

kasia
@jantar 10.12.2018 09:41

większość kiosków jest w takim stanie że tylko do utylizacji się nadaje.jeżeli ktoś by to wziął bez sprawdzenia stanu technicznego to musi mieć gruby portfel na pilne naprawy których Ruch nie robi od lat.począwszy od klimatyzacji rolet po przegniłe podłogi. Życzę pomyślności

Nie ajent
@Ubawiony 10.12.2018 05:25

nie jestem ajentem mam swój salon i podpisałem umowę z Kolporterem ,czekam co z Ruchem

@Rudlok 10.12.2018 09:04

Dlatego nie wydaje mi sie to prawda.Kolejna opowiastka.Ostatni gasi swiatlo.Ja nie chce gasic ja wychodze przed zgaszeniem :-)

Greta
@Jaka 10.12.2018 11:53

Skąd masz takie informacje i kiedy ma być

@Grazyna_55 10.12.2018 10:37

Skrzynia jest moja .

Tomek Wu
@Marlon 10.12.2018 06:36

Witam, rozwiązuje Pan umowę z ruchem? jak idzie? co potrzeba?

@kart 10.12.2018 12:10

Chyba wszystko sprzedane kioski to się nie liczy nieruchomości wyprzedali za grosze

@maggie 10.12.2018 14:20

Co racja to racja lepiej wziąć życie w swoje ręce niż czekać na gorsze bądź lepsze chociaż z tym l2 bym polemizował

@Mac zaglębie 10.12.2018 12:16

To wynik piątkowych rozmów, szczegółów nie znam, ale sama się boję otwierac6rano skrzynie. Tak czy inaczej to jest ostatni kredyt zaufania. Jeszcze tydzień przetrwam z kupowanie prasy, potem biorę prasę z Garmond. Ciekawe skąd wzięli inwestora, bo ponoć chętnych brak e

@Greta 10.12.2018 14:28

Ktoś pięknie tańczył cholupce. Środa lub czwartek

Greta
@Jaka 10.12.2018 22:18

Podobno inwestorem ma być poczta polska

@Greta 10.12.2018 22:31

Wątpię że ktoś by to chciał z takimi długami i prędzej jak już przejęcie lokali a Ruch upadłość z dlugami

@Jaka 10.12.2018 22:11

Nie będzie prasy póki nie dogadają się z wydawcami a na ten temat cisza. Mało tego kolejni zawieszają współpracę. Proszę nie robić sobie nadziei. Co najwyżej przez chwilę zwiększą nadziały o ochłapy z zamkniętych kiosków ale to i tak będzie chwilowe.

@Ubawiony 10.12.2018 23:16

Dokładnie w sobotę dostałam Tygodnik Żużlowy i czasopismo Kino. No to prawdziwe kino z rodzaju dramatu. Teraz będą wyciągać co bądź z przepastnych.,pustych magazynów i nazywać to dostawą prasy

@Jaka 11.12.2018 09:23

Ja jutro podpisuję umowę z innymi. Inod poniedziałku będę miał gazetki. Nie ma na co czekać. A Ruchem będę się martwił potem. Innego wyjścia nie widzę

@Greta 10.12.2018 22:31

Tak.... Sama nie tak dawno omal nie przypadła z kretesem.

@Ela 10.12.2018 10:15

Bywało lepiej(jeszcze za czasów KS Uli).Czekamy na rozwój wydarzeń

Ktos
@jantar 11.12.2018 09:39

Dużo szumu o nic. Ten 14 nic nie zmieni. Zobaczycie.

Lidka
@jantar 11.12.2018 09:39

Ks z którą można było jeszcze normalnie pogadać... A potem każdy kolejny to coraz gorszy. Czekamy... Bo co nam pozostało, dłużej takich jest albo nie ma nie zaniosę, a bez podwyżki to to to nie ma sensu... Wiec z mojej strony szykuje się i tak niebawem rychly koniec bo ciągle dokladam

@Ktos 11.12.2018 10:13

Ale może dowiemy się na czym stoimy

@Ubawiony 10.12.2018 05:25

U mnie przelew na koncie juz wczoraj.Od kiedy jest ten mega kryzys mam zawsze w terminie a dawniej nigdy... Nie wiem bo mnie to zastanawia co oni tak w terminie placa.Smierdzi mi ta sprawa...Teraz tylko jedno chce aby piatek okazal sie ostatnim dniem a niestety duzo mowi za tym ze beda to ciagli dalej...

Cisza przed burza!!!

księgowa z Fincores

14 grudnia koniec. Najlepsze, aby nie oglądać już twarzy tej kobiety, która obnażyła z godności pracowników. P.S. Piszę tu, bo na forum Fincores wszystko wycinają

@księgowa z Fincores 11.12.2018 07:37

Czyli można się powoli pakować?

Chciałbym....Ale nie wierze...

Oleś

Jakieś konkrety ?

@Oleś 11.12.2018 08:10

A po co tu konkrety? Kto poważny wpompuje kasę w tego molocha na dodatek 2 dni przed datą rozstrzygającą o jego losach? 600 milionów długu plus ze 200 a może więcej na sfinansowanie dalszej działalności... Jak masz wolny miliard to inwestuj. Interes życia. Nawet za złotówkę się tego nie opłaca przejąć. Zresztą kto miałby to zrobić? Z Garmondem to bzdura, PZU? Po kiego im to? Państwo? Już dawno by przejęło jak by chciało zresztą nie byłoby to dobre ani dla Ruchu ani dla ajentów tylko jakiś kolejny złoty chłopiec PIS by skorzystał. Na logikę jedyną i najlepszą opcją jest upadłość

@Ubawiony 11.12.2018 08:32

Ciągną do 14 bo jakaś tam kasa od nas zawsze wpływa więc jeszcze można nieboszczyka trochę wydoić. Tak to jest jak wszędzie gdzie nie spojrzysz chłoptasie zamiast mężczyzn rządzą. Mężczyzna zwołałby zarząd powiedział że to już jest koniec ogłosiliby i by było po zawodach a tak tylko życie ludziom zatruwają.

JA
@Ubawiony 11.12.2018 08:32

to się zdziwisz :) mamy jedyną słuszną telewizję, będzie jedyna słuszna prasa :)

@JA 11.12.2018 09:01

To ja tak czy siak karierybtu nie zrobię bo z obecnie słusznej to mi jako tako tylko Nasz Dziennik schodzi reszta leży :)

@księgowa z Fincores 11.12.2018 07:37

Nie bądźcie głupi, żadnej upadłości nie ma.

@Pracownik 11.12.2018 09:49

No tak. 6 Naszych Dzienników 5Detektywów i jeden Psi Patrol. Firma znaczy prosperuje kwitnąco :)

Oby to była prawda

@Rudlok 11.12.2018 10:23

I niech padna

Ubawiony

To jesteście leszcze. 6 razy nasz dziennik 5razy detektyw MBA manager i Psi Patrol po razie. Zatkało kakało? Hi hi hi A i nawet wczorajszego newsweeka na prenumeratę dostałem dla klienta

@Ubawiony 11.12.2018 06:59

No to widzę że liderem jestem - dostawa 286 zł . I nawet Rzepę mam i T3 i Piłkę to spoko wyjdziemy na prostą . Pozdrawiam :)

@Arti 11.12.2018 07:05

Mam Twoje IP. Ludzie chodźcie obrabujemy go będziemy mieć gazety. Hi hi hi

Biedny ajent

U mnie 10 nasz dziennik a sprzedam może 2 xD chociaż detektywa można poczytać

Aaa
@Arti 11.12.2018 07:05

Niestety nie jesteś liderem. Ja mam pz na kwotę 351,37.

@Aaa 11.12.2018 07:29

No to idziemy po gazety do Ciebie :)

@Aaa 11.12.2018 07:29

Idziemy na burżuja towarzysze hihihi

Czyli idzie ku lepszemu Hi Hi hi

Zostaw opinię o Ruch S.A - Warszawa

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ruch S.A