Ruch S.A

Warszawa

Ocena pracodawcy 2/6

na podstawie 329 ocen.

Opinie o Ruch S.A

Dbamy o każdą opinię, dlatego pracodawca nie może ich usuwać. Sprawdź, kiedy Twoja opinia łamie regulamin - więcej.

Dodaj odpowiedź

Anuluj

Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ruch S.A

Ajent

Myślę że nie bawem skończy Ruch bo już brakuje kasy i mają problemy z płatnościami dla niektórych wydawnictw dlatego nie dziwcie się że nie będziecie mieć jakiś gazet .Więc rozgladajcie się za czymś bo jak Ruch upadnie to zostaniecie z ręką w nocniku a oni z dnia na dzień Wam powiedzą co dla nich jest już wiadome bo szukają kredytów czy tam inwestora na dlugi

Dd197
@Ajent 22.03.2018 17:14

Koniec Ruchu zostaje ok.600 punktów tych najbardziej dochodowych reszta na franczyzę ogłoszenie w połowie kwietnia

anonymous

właśnie mam mieć rozmowę na ajenta ruch w Grudziądzu, a tu tyle ciekawych informacji, mam się bać ?

monika
@anonymous 22.03.2018 13:00

Wszystko co piszemy to prawda. Sama nie wierzyłam jak w lipcu czytałam fora , wszystko okazało sie prawdą.Nawet nie mysl o wspolpracy z ruch-em bo wystawią ci weksel na wymysloną kwotę,komornik wejdzie ci na konto, bedziesz tyrać dla cwaniaków. Nawet twoje dzieci nie spłacą kosmicznego pseudodługu.

monika

No proszę, CBŚP i KAS(Krajowa Administracja Skarbowa) zlikwidowała pare fabryk lewych papierosków. Och jak mi przykro,że Ruch nie będzie miał czym handlować ;) :D Miłego wieczoru agenci !

Agent.jelen

Radze wszystkim w szczególności tym ,którzy bronią Ruchu poczytać sobie zasady,warunki i charakterystykę umów Agencyjnych a później niech się wypowiada . Jeśli działamy na podstawie współpracy i obie strony są na równym poziomie a Agent z definicji przepisów jest Samodzielny i nie można go do niczego zmusić oraz działa na rzecz zleceniodawcy w Zakresie SWOJEGO PRZEDSIĘBIORSTWA (czyli ma swoje niezależne biuro/lokal) to jak można mówić o umowie agencyjnej skoro My nie mamy nic do powiedzenia nawet w kwestii asortymentu ,Ruch dyktuje i zmienia jednostronnie warunki rzekomej współpracy, zmusza Nas do dostosowania się i co ważne działamy w zakresie JEGO Przedsiębiorstwa. Gdzie tu działania zgodne z prawem , Ja się pytam GDZIE ?!

Agent.jelen
@Asia 17.03.2018 22:04

Zgadza się. Jest jeszcze parę innych wątków, które wskazują na stosunek pracy jak i kilka ,które eliminują umowę agencyjna . Jak pisałam wcześniej wystarczy sobie poczytać charakterystykę obu umów i logicznie myślący człowiek zrozumie, że stosowane przez Ruch umowy Agencyjnej są nie zgodne z prawem to co robią w praktyce to źródło dowodowe przeciwko Ruchowi .

kachanka
@Agent.jelen 22.02.2018 08:54

Gdyby 1/20 głosów na temat "nieprawidłowości" w Ruchu zamienić na zgłoszenia do prokuratury, sądu, instytucji pomagających pokrzywdzonym tak jak my, to Ruch już dawno zostałby zmuszony do zwrotu ukradzionych nam pieniędzy. "Psy szczekają, karawana idzie dalej". Nie nakręcajmy się historiami, co to komu daje, oprócz upuszczenia żółci. Mam pełne prawo do tego wpisu, bo swoją sprawę mam w dwóch prokuraturach, fundacji i sądzie.

młoda księgowa

Totalna inwigilacja pracownika w CUW. Piszę starą nazwę, bo o nowej Bussines Solutions jak się mówi, to po drugiej stronie telefonu agenci się pytają kilka razy jaka to nazwa i jak się pisze i czy to nowa firma na którą oni płacą czy to dawny CUW czyli Ruch. Rozlicza się każdą czynność księgową w minutach i sekundach, potem ile się zrobiło i ciągłe zarzuty dlaczego tak powoli się pracuje. Już nie jest to do zniesienia. Jakieś oceny pracownika niczym w szkole 1-5. Kierowniczka mi powiedziała że jak spadnę w ocenie do 1 to mnie zwolnią. Sama cholera donosi wyżej i bierze większą kasę za tę makabryczną atmosferę. Pozwalniali dziewczyny które ogólne oceny miały 3 i wyższe a wywalili je tylko dlatego że miały parę stówek więcej ode mnie i zbliżał się okres ochronny przed emeryturą. Nie wiem skąd były takie wytyczne ale chyba od prezeski. Coraz gorzej wam mówię. Komu wysiada psychika idzie na L4. Gorszego dziadostwa niż jest teraz to nigdy ponoć tu nie było bo ja dokładnie nie wiem bo przecież długo tu nie pracuję. Jak odejdę to wszystko tu wygarnę łącznie z rozmowami z kierowniczką które od pewnego czasu nagrywam. Co się jej o coś zapytam to mi mówi że powinnam to wiedzieć bo jest instrukcja stanowiskowa. W du.ę sobie wsadź tę instrukcję. Ty się na sprzątaczkę nie nadajesz a nie na kierownika. Kierownik to ktoś kto wszystko wie i w razie czego sam jest w stanie coś zrobić. Padną nazwiska oj padną bo ja już tego mam dość.

Lucyna
@młoda księgowa 20.03.2018 11:48

Zasada jest prosta jesteś kierownikiem dopóki trzymasz wszystko za mordę niezależnie od metod bo masz wolną rękę z góry i dodatkową kasę. Tworzy się parę osób przydupasów które donoszą i dostają za to premię. Reszta tyra i wszystko się kręci. Ludzie są poniewierani za psie pieniądze. Jak wychodzą z pracy to mają dość. A wieczorem dopada ich stres bo muszą iść w kierat !

OLA

Nie macie związków zawodowych w tym CUW ? Przecież to jest jawne łamanie praw pracowniczych !

anonymous

Zamierzam wytoczyć proces Ruch-owi o zniesławienie, ponieważ co rusz napotykam się na forach poświęconych Ruch-owi ,że ajenci/agenci są pomawiani przez te firmę o kradzieże(piją i kradną), natomiast to Ruch okrada i oszukuje. Miałam taka sytuację ,że pod koniec listopada wyjechałam z Gdańska do Warszawy do ambasady, dostałam zgodę Ruchu,że akceptują jednodniowe zamknięcie kiosku. Na drugi dzień , po powrocie do Gdańska policzyłam gazetki, ilości się zgadzały, zatwierdziłam PZ, ale okazało się że zwrotownia nie uznała zwrotów , głównie tych gazet codziennych(tych które mocno brudzą ręce). Na dokumencie mam ZERO przyjętych zwrotów z tego dnia.cZYLI WG rUCH-U UKRADŁAM 5 DZIENIKÓW BAŁTYCKICH, 4 GAZETY WYBORCZE, 5 NASZYCH DZIENNIKÓW ITP . Pytanie jest nastepujące, po co mi te gazety, przeciez ja ich juz w żadnen sposób bym nie sprzedała, bo to juz przeterminowane gazety. Poza tym jesli Ruch zapomniał, to trzeba przypomniec , że my mamy prowizje od sprzedaży tych ''szmat'', więc nikomu nie opłacało by się kantowac na 2 zł. Oprócz tego manipulacje w stanach magazynowych , zatowarowanie kiosku przeterminowanymi słodyczami itp... Niestety wydaje mi sie ,że Ruch zdarzy ogłosic sobie upadłość, bo na to wskazuje wszystko. Nam pozostanie jedynie głośno mówic i przestepstwach prokuratorków którzy olewali nasze zawiadomienia.

Rudlok
@anonymous 19.03.2018 12:45

Masz wielką rację ruch nas szantażuje oskarża nie chce zrobić programu by zgłosić przeterminowane produkty Coca coli po czym dowiadujesz się że masz manko na 4tys zł jak moja mama lub ja sam

anonymous

Ktos z forum pytal wiec zamieszczam: Art 299 kk(pranie brudnych pieniedzy)- proces legalizowania pieniedzy pochodzących z przestępstwa. Czyli Ruch manipuluje w stanach magazynowych albo np oszukuje nie przyjmujac zwrotów prasy, po czym wychodzi na inwentaryzacji manko. Zazwyczaj dochodzi do zakończenia współpracy ,czego Ruch nie może sie doczekac,poniewaz świerzbią oszustów łapki,aby wypisać weksel na fałszywą kwotę X. Aby zarzut z 299 kk mógł byc wyczerpany,musi zachodzić przeplyw pieniedzy. A wiec jak najbardziej 299 kk jest wyczerpany. Następnie art 310 kk czyli wytwarzanie pieniędzy (zagrozony karą wiezienia od 5-25lat) zachodzi wówczas kiedy zostaje wypisany weksel na podstawie fałszywych danych. Mozna to porownac do drukowania pieniedzy ,wprowadzania nielegalnych pieniedzy do obrotu finasowego.

Bartek

Witam mam taki problem remontoalem kiosk mieli mi odjąć z czynszu i nie odjęli oddałem prasę za którą muszę zapłacić. Zrobili sprawę o której nic nie wiedziałem i komornik wziął z konta pieniądze co robic?!!!

Anna
@Bartek 01.03.2018 05:45

Jeżeli masz faktury powinni ci zwrócić kasę za remont.Jak masz w umowie,że zrobisz remont plus te faktury to idziesz z nimi do sądu.

kachanka
@anonymous 01.03.2018 15:11

Witaj, czy możesz mi wyjaśnić jak mają się do naszych spraw paragrafy 299 i 310, 286 jest zrozumiały. Przygotowuję się do rozprawy, wniosek złożony, czym więcej będę wiedziała, tym lepiej. Dzięki

Karolina

Witam czy naprawdę w tym Ruchu jest tak źle? Dziś miałam rozmowę z kierownikiem we Wrocławiu no i proponuję mi 3 tyś zł ale po tym co piszecie to się boję ale on mówi że to poprzedni agenci kradną

Jacek
@Karolina 12.02.2018 21:24

Po 5 miesiącach pracy napisałem wypowiedzenie, ponieważ dług narastał z miesiąca na miesiąc... Skierowałem bezpośrednie pismo do Prezesa RUCH S.A., ponieważ wcześniejsze maile o niewyjasnionej sytuacji finansowej nie spotykały się z zainteresowaniem ze strony pracowników firmy RUCH. Obecnie oczekuję na odpowiedź bezpośrednio od Prezesa RUCH S.A., a w przypadku jej braku w ciągu 30 dni wysyłam obecnie już naszykowane w kancelarii prawnej, pismo do prokuratury. Po 7 miesiącach pracy w kiosku RUCH mój dług na kasie nie wiadomo skąd się wziął i wyniósł 3700 zł. Przecież to paranoja, bo ja, nawet jeśli mógłbym się pomylić te 100 zł miesięcznie, to w życiu nie 3700 zł łącznie. Zdecydowanie odradzam współpracę z tą firmą!

kachanka
@Karolina 12.02.2018 21:24

Policz dokładnie czy opłaca ci się pracować za 3 tys. za tyle godzin ile musisz przepracować, minus ZUS i ewentualnie jakieś koszty własne. Wszystkie komentarze są prawdziwe, też weź je do serca i rozumu.

Jola

Napiszcie jak u Was z sanepidem, jakie wymagania.U mnie czepiają się wszystkiego.Mam prowadzic rejestr dostaw...stwierdzilam ze zaprosze na 5 rano by zobaczyli baterie , dezodoranty z batonikami w jednym kartonie????Oprocz batoników są tylko lody i napoje, a wymagania ...Temperaturki trzeba pisać, popsute drzwi , krany naprawić, zapas towaru trzymać tu i tu, napoje w zgrzewkach nie mogą stać na podłodze itp.Szkoda że nie wpadną na pomysł malowania i założenia klimatyzacji, bo za to Ruchowi by się dostalo .Zaprosze ich w upaly????niech zobaczą płynące batoniki i temp.ponad 30 pare Zaplecza też nie ma normalnego a socjalny dla pracownika praktycznie nie istnieje .Wymagaja książeczek sanepidu od kazdego , książki kontroli, której w ogóle nie ma.Poprzednia agentka nie miała nawet termometru, a u mnie jakaś masakra, jakbym co najmniej mięsny prowadziła.Podobno mam dla naklejkę na dzwiach dotycząca palenia, ale w obowiązujących materiałach jest ta co mam...

Kamila z Warszawy
@Jola 14.03.2018 23:05

Ja mam wielkiego grzyba na ścianie A sanepid powiedział że to mi na zdrowie nie szkodzi ale wiadomo ta firma ich opłaciła... A ty jesteś agentka ? Czy wynajmujesz ?

Jola
@Kamila z Warszawy 15.03.2018 12:41

Jestem od 3 lat agentka

PSD

Zapewne wiecie, że Ruch obniżył prowizję za PwR do 0,50 zł. Teraz przy 500 PwR jest ok 325 zł, a od 01.03.2018 bedzie to już tylko 250 zl. Czy ruch jest mi w stanie zapewnic dodakowo 250 PwR, gdyz inaczej tracimy 125 zl. Jednym slowem, słabych mają marketingowcow, żeby obniżkami ceny zdobywac nowych klientow.

Anna
@PSD 04.02.2018 10:29

To się nazywa szukanie oszczędności.Oczywiście na ajentach.Zwolnili dyrektorów regionalnych -zostało trzech i pozwalniali KS.-też mają ci co zostali większe regiony i więcej pracy za tę samą kasę.Niestety nie jest fajnie.

Asia
@PSD 04.02.2018 10:29

Niby słaba sprzedaż gazet, a jak chcesz domówić to nie ma nic w magazynie i co tu sprzedać?

Andrzej

Szanowni Państwo Powstała grupa osób które chcą wnieść sprawę przeciwko temu molochowi jakim jest Ruch SA. Wśród nas są już 1-Wrocław 2-Gdańsk 3- Łódź 4-Warszawa 5- Katowice. Zapraszamy inne rejony i osoby prywatne. Stowarzyszenie~ Obudźmy się~ KRS -0000690675. REGON -368315490 04-438. Warszawa Ignacego Paderewskiego. 138 Pełnomocnik ds projektu Stop RUCHSA. Andrzej Dariusz Woszczyński Tel 729 968 603. lub email andwoszcz6@gmail.com poczta@zbudzmysie.pl www.zbudzmysie.pl

faith
@Andrzej 08.03.2018 18:02

Konin

Andrzej
@ania 13.03.2018 11:15

Witam, jeżeli chodzi o Pani firmę to proszę o kontakt na maila andwoszcz6@gmail.com

Ajenttt

Witam. Czy komus z was zabrali 1z3 części podstawy za spóźnienia ?

Rud
@Anna 1000 27.01.2018 11:10

Bo to są (usunięte przez administratora) mi za ten sam miesiąc kradną 1/3 więc to jest chore

faith
@Anna 1000 27.01.2018 11:10

za co jeszcze chcieli uciąć 1/3?

Agent.jelen

A kto już się zapoznał z najnowszym biuletynem i jak wam się podoba info ze od 1 marca pracować się ma w każdą niedzielę i każde święto czyli 365 dni w roku ?!?! Czębach teraz tylko aż zgrabnie wykorzystają dopisek "...lubezpieczenia i inne dni i godziny wyznaczone przez RUCH ..." . No to dni juz mają załatwione jeszcze zostały im godziny i ja się wcale nie zdziwię jeśli za niedługo wymyśla i zmusza nas do pracy 7 dni w tygodniu po 11-12 godzin !

Agent 47
@Rudlok 28.02.2018 10:51

A w jaki sprytny sposób uciec od nich?

faith
@Agent 47 01.03.2018 07:22

właśnie proszę o pomoc

Paula

Witam. Mam pytanie. Jestem ajentem od 3 miesięcy, od czego zależy kwota netto? Z tego co tu czytam są osoby które mają spore kwoty. Ja dostaje 2500 brutto z czego muszę opłacić ZUS i urząd skarbowy i zostaje mi niecałe 1500 na rękę przy pracy od 7 do 18 codziennie . Oplacam mieszkanie i zostaje mi ledwo 600zl na życie. Jest jakaś możliwość wynegocjowania lepszych zarobków w Ruchu? Dosyć że nie starcza mi na życie to jeszcze nie mam wogole życia prywatnego.

Anna
@ja 13.03.2018 21:00

Wyzysk?to już jest niewolnictwo. A co z prywatnym życiem? Po oplaceniu zus zostaje niezbyt zawrotna suma_ za tyle godzin.

Anna
@ja 13.03.2018 21:00

Pani sprzątająca nieduży obiekt dostaje na rękę 2100.Ogarnia go 3,4 godz.Ma umowę o pracę,płatne urlopy,trzynastka i nagrody.Jeszcze dorabia spratajac mieszkania ,bierze 25 za godzinę.

Andrzej

Czy jest ktoś w stanie walczyć z firmą Ruch czy każdy się boi ?

Kamila
@Dd197 13.03.2018 14:44

Tzn możesz powiedzieć jaśniej ? :) bo ja głupia nie rozumiem tzn że ogłoszą upadłość?

Dd197
@Kamila 13.03.2018 18:35

Proste Prezes zostawia najlepsze punkty resztę sprzedaje lub odda w. dzierżawę chętnym agentom

Ajent

Jak napisać wypracowanie umowy z ruchem. Pilne

Summer

Cześć! W jaki sposób wypełniacie JPK? Które dane wpisujecie?

7up
@Summer 09.02.2018 19:25

Podepnę się pod to pytanie. Czy ktoś z Szanownego Państwa zdecydował się na samodzielne wypełnienie jpk_vat i byłby chętny udzielić kilku wskazówek?

CUO
@7up 12.02.2018 20:46

Witam, aby rozliczyć samemu jpk, w pierwszej kolejności przynajmniej powinny być założony profil epuap (zaufany podpis), skorzystać z jakiegoś programu do generowania jpk, jest tego dość sporo. Inny sposób to zlecić wysyłkę księgowemu, który ma załoóny zaufany podpis, tylko trzeba złozyć w swoim US oświadczenie/upoważnienie UPL 1. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, podeślę link do dobrego programu. Nawiasem prowadzę/pomagam księgowość agentów kiosków, nawet na odległość. Zapraszam do kontaktu: mbiuro24@gmail.com

Rudlok

Ludzie zbieramy się i walczymy z tym Ruchem proszę o kontakt pod nr 536126010

Córka chorego kioskarza

Dzień dobry, piszę z prośbą o udostępnienie tego linku wśród znajomych. https://pomagam.pl/gcwgwzd2 Pamiętajmy ,że nikt z nas nie jest niezniszczalny i mimo pasji do pracy .Pamiętajmy o własnym zdrowiu. Pozdrawiam, M. M

Inka_gnito

Nie polecam prowadzenia kioskow. Nie polecam tez pracy w CUW, w szczgolnosci mlodym , wyksztalconym i posiadajacym doswiadczenie w ksiegowosci osobom. Strata czasu i nerwów. Niestety wiekszosc pracownikow to Paniunie 50 plus , z reguly ze srednim wyksztalceniem, wychwalajace czasy jak to bylo fajnie w PRL-u kiedy nie trzeba było za wiele robic i ktore boja sie o swoj stołek i zrobia wszystko zeby uprzykrzyc żywota "nowym pracownikom". Czyli obgadywanie i plotkowanie za plerami oraz straszenie zwolnieniami. Pozornie milutkie zeby sie dowiedziec czegos jak same nie umieja zrobic. Przy tak niskim poziome wiedzy pracownikow nie ma sie co dziwic ze kioskarze sa blednie rozliczani.

Ajentka
@Rudik 07.03.2018 10:45

No to spotkam się z nimi w sądzie .Ja mam oddane wszystkie popierosy że starą akcyza porobione zdjęcia ze zwrotów i dokumenty WZ .

Ajentka
@Rudik 07.03.2018 10:45

I co z tymi 10 tys ?

Ciociosan

A co się dzieje za audytami? Mamy marzec a od początku roku nie było audytora. Codziennie musze sprawdzać te naklejki i cenówki, cholery można dostać.

Kiosk1
@Gosia 06.03.2018 09:42

U mnie nie było audytu ani w poprzednim kwartale, ani w tym.

fredzia
@Ciociosan 06.03.2018 01:12

Sam fakt ze audyt może być wystarczy. Nikt nie chce jeździć po kioskach za psie pieniądze

Janina Ratajczak (tylko do wia

Zrobić porządek w tej księgowości w Katowicach czy w tym Fincores jak on się tam nazywa. Nie można się dodzwonić do konkretnej osoby przełączanie od iwana do pogana. A jak już mnie przełączą to nikt nic nie wie i każą dzwonić za godzinę lub dwie. Potem znów nie można się dodzwonić. Jak oni to rozliczają ? Zawsze coś na minus mi dowalą. Gdzie te reklamacje teraz się składa bo przedtem to wszystko mi grzecznie wyjaśnili w Katowicach. Biorą pieniądze za obsługę księgową a obsługi żadnej nie mam. Jakaś paranoja teraz się tam zrobiła. Kto tym rządzi ? Po nazwiskach mi proszę podać bo jak u nich pytam to zasłaniają się ochroną danych osobowych. Z kierowniczką nie można porozmawiać bo pracownik mówi że ona się na tym nie zna. Już mam dość tego ruchu całego.

BS
@emerytka 12.02.2018 14:13

Prezes Zarządu: https://krs-pobierz.pl/fincores-business-solutions-i236987 nazwisko sobie odczytajcie

ewelina
@BS 12.02.2018 14:18

kierowniczki zmuszają nas do pracy w soboty mówiąc że to decyzja pani P... ludzie są na skraju wyczerpania dopiero teraz kierowniczka mi mówi że część tych zwolnionych dziewczyn to była błędna decyzja

Kamkd

Witam Reprezentuje kancelarię K&D prowadziłem już sprawę z firmą Ruch, chętnie pomogę . 516856236

Rudlok

Witam jestem z woj dolnośląskiego. Czy jest ktoś kto zgłasza sprawę do sądu przeciwko tym oszusta. Jeśli tak proszę o kontakt pod adres Rudlok11@gmail.com

Anna 1000
@Rudlok 01.03.2018 20:02

Też szukam do pozwu zbiorowego. Woj.śląskie Proszę o kontakt annanowak.97@wp.pl

Misia

Czy zmuszanie ajentów do zapłaty za przeterminowane produkty jest zgodne z prawem.my nie mamy wpływu na to co i w jakiej ilosci otrzymujemy. Jest to pogarszanie naszej kondycji finansowej. Za to powinny odpowiadać osoby nadzielajace towar widzą jakie są Stany magazynowe. Może znajdzie się jakis prawnik żeby nam pomóc

monikax
@Misia 02.03.2018 17:03

Musi pani szukac osob ze swojej okolicy i skladac pozew zbiorowy przeciw bandyckim działaniom ruch-u.Obsluga prawna duzo kosztuje,mysle ze ruch celowo nie placi za ostatni miesiac aby agent byl splukany (a teraz trwa seria dziwnych kar i ludzie są zmuszani do pracy za grosze), pozniej nie stac na prawnika. Ruch celowo to robi żeby odciąć od mozliwosci skarzenia ich w sądach.

poli

Może odezwą się jeszcze wydawcy, ciekawe czy im płaca za sprzedane egz

anonymous

Witam

monika

Nie wiem co ćpają decydenci tego przekrętu w Ruch i kolporter,ale to musi być mocny towar.

monika

Ruch nie płaci za pracę. To już dużo agentów doświadczyło. Mam pytanie,czy komuś zaplacili kiedy dostali wezwanie do zapłaty?? Druga sprawa,czy ktoś słyszał o tym że oszust ruch ma zamiar ogłosic upadłość w maju albo czerwcu?

Igor

Witam. Czytam i oczom nie wierze. Sam jestem Agentem Ruchu i nie mam z nimi problemów. Kiedy sie spóźniam to zgłaszam to w systemie na kasie POS oraz do kierownika i nikt mi nic nie zabiera z pensji nigdy. Gazety mi sie zgadzają i jest ok. Nie miałem póki co z nimi problemow.

Pucio
@Irena 05.02.2018 10:06

To jest pewnie znajomy dyrektora.

Dd197
@Igor 02.02.2018 12:25

Człowieku przecież to dzieciak zauważy że podajesz się za agenta głupszej formułki już nie mogłeś napisać nie ośmieszaj się

Iza

Wasze komentarze o Ruch S.A jako pracodawcy w większości są negatywne. Może znajdzie się ktoś, kto mógłby przedstawić jakieś fakty przemawiające za rozpoczęciem współpracy z tą firmą?

Alex
@Iza 02.11.2017 11:33

Nie ma takich !!

Pucio
@Iza 02.11.2017 11:33

Nie ma żadnych za, wszystko przeciw. Tutaj agenci piszą prawdę.

Mateusz

Do jasnej cholery ten ruch jest powalony no ja nie mogę mówią w piątek w niedzielę będzie miał Pan pieniądze na koncie dzwonie dziś A głupia baba do mnie z tekstem zostało panu potrącone na nie wiadomo jaki dług bo nie dostałem żadnej noty przecież ja muszę kupić bilet zjeść co oni w tym bagnie myślą że ja będę za Free siedział A oni będą mieli darmowego pracownika powiedziałem że czekam na przelew do wtorku do 15 potem wychodzę

Pucio
@Mateusz 05.02.2018 09:06

Oczywiście wychodzisz z wypłatą pobraną z utargu taka jest zasada.

Rudik

Proszę o pomoc. Czy zna ktoś dobrego prawnika który łączy agentów przeciwko tym złodzieją wmawiają mi że mam 9 tyś zł do oddania wszystko wplacam regularnie. Gazety zwracam wszystkie A nagle mam 4tys zł manka na gazetach kierownik wmawia mi że mam 15 tyś zł długu A cuw co innego mówi do tego znów za ten sam miesiąc okradaja mnie i chcą mi wypłacić 1000zl mimo że podstawę mam 3 tyś.

Irena (dolnośąskie)
@Rudik 01.02.2018 11:11

Dzwonić, pisać, reklamować, nękać ile wejdzie. Najlepiej CUW w Katowicach bo to na nich Ruch zrzucił wszystko a ci nie dają rady. Teraz to oni już inaczej się nazywają ale ciągle są Ruch. Reklamować, potem reklamacja do reklamacji, potem znów reklamacja i nic nie płacić od razu aż do czasu aż ci nie udowodnią że masz braki. Wziąć sobie aparat zrobić zdjęcia ile zwracacie aby potem był dowód w sądzie i do reklamacji. Tak można z nimi wygrać. Notować telefony kiedy dzwonicie z kim rozmawiacie co wam odpowiadają i nagrywać rozmowy jako dowód.

Pucio
@Rudik 01.02.2018 11:11

To że Ty masz tyle długu to jest tylko wina ruchu. 1.Dlaczego nie monitowali jak miałeś 1000 2.Dlaczego nie monitowali jak miałeś 2000 i tak dalej. 3.Ale monitują jak masz 9000 z księżyca wzięte. Oni mają pełny dostęp do monitowania kiosku Ty go nie masz. Oni mają sztab księgowych i prawników Ty ich nie masz. Dlatego jesteś z góry przegranym. Przykro mi taka jest prawda. Powodzenia i nie daj się.

anna1000

Mam pytanie - czy ktoś dostał wynagrodzenie za ostatni miesiąc po zamknięciu kiosku? I kiedy? Ja właśnie zdałam towar i już mam odliczone 150 zł za przeterminowane produkty. Gazety zdałam ostatniego dnia (31.01.) i juz się boję manka z kosmosu, mimo że dokładnie sie rozliczalam. Czytajac opinie i pracujac w tym...zdaję sobie sprawę jak okradają i kombinują żeby tylko nie zapłacić agentom. Proszę o porady i ewentualny kontakt do prawnika który zajmuję sie już tą sprawą.

Dd197
@Pucio 19.02.2018 20:30

Wiesz co człowieku nie obrażając przez takich ludzi Ruch robi z agentami co chce za styczeń nie otrzymała wypłaty a więc firma nie wywiązuje się z umowy jest pięć dni po zaksięgowaniu lasaa być na koncie jeżeli nie ma na pisze meila do prowizji.do K.sprzedaży i dyr.regionu jeżeli.na drugi dzień nie ma kasy pobieram wypłatę z utargu takie są zasady

kachanka
@anna1000 17.02.2018 12:45

Rozliczanie na niekorzyść ajenta po zamknięciu kiosku też jest stałą praktyką Ruchu. Dostaje się noty obciążające w takiej wysokości, że nie ma wypłaty i najczęściej kaucja też przepada. To moje doświadczenie ale innych też. Zwróć uwagę na wszystkie noty, które dostaniesz, jak wszystko będzie się minusowało na twoją niekorzyść i od razu pisz odwołania.

anonymous

Akcja pomocy prawnej dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W najbliższy poniedziałek (19 lutego 2018 r.) rozpoczyna się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W wielu miejscach w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatną poradę prawną. Punkt pomocy dla poszkodowanych zostanie uruchomiony również w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. A mi nadal prokuratory z Gdańska nie odpowiedzieli na moje pismo, czy jest odmowa wszczęcia śledztwa z art 299 kk czyli przestępstwo prania brudnych pieniędzy , czy coś robią. A wiem ,że nic nie robią.... Dokopałam się do wpisów z 2014 r , dalej nie kopałam , agenci pisali juz wtedy ,że składają zawiadomienia do prokuratur w swoim mieście. Myslę, że nadchodzi czas że bedziemy skarżyć skarb państwa za istnienie mafijnego tworu który oszukuje ludzi na masowa skalę od wielu lat.

kolankowska
@anonymous 19.02.2018 17:07

To już nie ma nic wspólnego ze skarbem państwa to całkiem prywatna firma

kioskarka od 38 lat

Wyssali do cna kioskarzy to w kolejnym kroku szukają każdej złotówki i wymieniają pracowników na tańszych. Ale widać że na dobre to nie wychodzi bo kiedyś takich problemów z rozliczaniem kioskarzy nie było. Wrzucają jakieś niedobory z kosmosu, nigdy nie miałam minusów w inwentaryzacjach a teraz mało tego że się pojawiają to nikt mi nie jest w stanie powiedzieć skąd się to wzięło. Kiedyś zadzoniło się do księgowości w katowicach to babka na wszystko odpowiedziała wyjaśniła a teraz odsyłają od iwana do pogana. Nie podaruję ani złotówki. Wysyłam reklamację na reklamację i potem znów reklamację na reklamację bo innego sposobu na nich nie ma.

Robi
@Sasha 11.02.2018 20:32

Proszę o kontakt na adrinwolczin@gmail.com

Sasha
@kachanka 13.02.2018 15:11

Wysłałam maila jakiś czas temu i póki co to się zastanawiam czy nie trafił do Spam skoro jest cisza (?)

Agent.jelen

Witam . Jestem "Agentem" od kilku lat i z całą odpowiedzialnością zgadzam się z wypowiedziami osób, które zostały ofiarami Ruchu . Sama walczę z nimi o każdą niesprawiedliwość i należne mi pieniądze polecam stowarzyszenie Zbudzmy się, które poczynił użytkownika pewne kroki w sprawie pokrzywdzonych przez Ruch S.A. agentów. Osobiście to już się z nimi Sądzę ale jestem zdecydowana podjąć dodatkowe kroki solidaryzujac się z wszystkimi ich ofiarami i wspólnymi siłami zmierzyć się w walce o sprawiedliwość . Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu : agent.jelen@wp.pl PS. Mam zamiar opisać sytuacje i przesłać do niemal wszystkich sensownych mediów . Niech w końcu prawda o krzywdach i wysyskach względem "agentow" dopuścił się Ruch S.A. Nie pojmuje jak to mozliwe żeby tanie bezprawie funkcjonowało bezkarnie w panstwie (podobno) prawa (?!)

Karolina

Proszę o informację czy ktoś ma styczność z kierownikiem z Wrocławia

Ajentkaq
@Karolina 14.02.2018 10:18

Ja mam był u mnie wczoraj i wyszło na to że będą zamykać te mało opłacalne punkty a mnie chce przeżycia na inny z lepszy .Ogólnie rozmowa była ok niczego się nie czepiał ,powiedział że wszystko jest tak wyeksponowane jak powinno być

Nowy

Jestem w tym temacie świeżakiem. Da sie z godnie zyc z prowadzenia saloniku? Wiem ze jak dostane salonik na zadupiu to wuja zarobie. Przypusmy ze mam salonik np. na osiedlu gdzie mieszaka jakies 30 tys. Utrzymam z tego rodzine i siebie czy od razu darowac sobie ten pomysl?

Dd197
@Nowy 14.02.2018 20:05

żeby była jasność nikt nie chce powiedzieć że nie dasz rady dasz bo praca była fajna do czasu pojawienia się tej bamdy kirdyś ruch to była jedna wielka rodzina a teraz jest wyścig szczurów

Anna
@Nowy 14.02.2018 20:05

Policz,musisz zapłacić ZUS,podatek no o nie dasz rady być sam przez 12-14gdz.Trzeba doliczyć pracownika i zostanie niewiele a na pewno nie da się utrzymać rodziny.Jeszcze w saloniku doliczyć trzeba straty z kradzieży.

Rudlok

W sierpniu mówię mamie ucieli 2tys zł za niby małe utargi mimo że wplacala tyle ile się należy z raportów nagle po 6 msc znów ci (usunięte przez administratora) jej ucinaja za to samo to już jest chore co tam w tym Ruchu fincores wyprawiają to jest banda złodziei zróbmy coś z tym

Wkurzona

Zastanawiam sie dlaczego w Pile sa tylko 3 kioski z tego 2 ciągle zamknięte to jest ich koniec?

Karolcia
@Wkurzona 13.02.2018 21:31

Tak mi się wydaje że zostawia tylko kiosku które ktoś weźmie na franczyzne

kd

Czepiacie się CUW, a nie wiecie, że taki sam tu jest Armagedon jak w całym Ruchu. Jestem młodą księgową w Fincores (dawny CUW, dawny Ruch). Pieniądze oczywiście są psie i młodzi pracują tu tylko po to aby mieć w CV że po studiach pracowali. Nie ma żadnej atmosfery w tym OpenSpace bo tu każdy wszystko słyszy a kierowniczka ma swoich donosicieli i tylko ci dostają premie niby za wydajność pracy i "poświęcenie". Tych doświadczonych osób już nie ma bo prawie wszystkich zwolnili, niektórych po chamsku tuż przed emeryturą, reszta jest na L4 i "choruje". I z kim mamy konsultować problemy ? Z "kierowniczką", która nic ci nie pomoże bo nic nie wie ? Zrobili infolinię ale tam również liczą się statystyki i jeśli nie odcedzisz szybko klienta to dostajesz po głowie. Nie wiem czy jest rozliczany czas na wc ?! Wszędzie są jakieś bzdurne limity, na tę czynność masz tyle minut i tyle sekund, na inną sprawę masz 2 minuty. Rozliczają cię z każdej sekundy. Jakaś paranoja ?! Jeśli nie wiecie co to jest praca w stresie to proponuję Fincores czyli Ruch. Bo do dziś nie wiemy po co tę nazwę zmienili. I potem się ajenci dziwią że źle rozliczone itd. A że prasa "znika" jak ją się zwróci to przecież od lat wiadomo. I podsumowując. Za takie pieniądze to ja muszę jak najwięcej zrobić aby mi statystyka dobrze wyszła i by mnie kierowniczka na drugi dzień na zebranku nie opieprzyła. Czekam na dobrą ofertę i uciekam z tego Fincores Business Solutions. Przynajmniej będę miała poważną nazwę na CV :-)

kachanka
@Pucio 08.02.2018 20:03

Mam taką wizję: Ruch jest f-mą bez zasad, muszę tak napisać bo prawda jest niecenzuralna, coraz więcej spraw w Sądach i Prokuraturze. W dzisiejszych nieciekawych czasach, te dwie instytucje pracują na akord więc i sprawy ruszyły z kopyta. Wiem, bo dotyczy mnie to bezpośrednio. A w Ruchu szefowie, ci z samej góry, jak już nie będą mogli więcej nabrać dla siebie to ogłoszą upadłość, czyli uwaga! kto zdąży cokolwiek odzyskać jest "wygrany" reszcie zostanie papier "Ruch w upadłości". Ale to tylko moja wizja.

OK
@kd 07.02.2018 12:53

Czy moge prosic o kontakt o.klapa@gazeta.pl chciałabym dowiedzieć sie czegoś.

Kamilka

One są tak śmieszne nie dostanę wynagrodzenie bo "zgubiła list " najpierw wmawiała mi że to ja źle wysłałam potem podając jej br paczki powiedziała że zaginęła i nie dostanę wynagrodzenia no kpina kto tam pracuje ?

Sylwia
@Sylwia 13.02.2018 14:25

Cały system obsługi "Paczka w Ruchu" obsługuje Warszawa. Tam jest centralny magazyn i ludzie obsługujący system.

Kamilka
@Kamilka 13.02.2018 13:26

Ale to im doszło na kasie nawet mam

Gienio

Pani z kiosku Ruchu Nowa Huta oś Tysiąclecia 43 obsługa fatalna już drugi raz odbierałam tam paczkę i jestem rozczarowana Pani pomyliła się z powołaniem swojej pracy jest opryskliwa i bardzo się źle odnosi do klientów

Anna
@Gienio 11.02.2018 19:24

Tzn?nie wykonała ukłonu w pas?A może nie podziękowała gdy ktoś się po chamsku odezwał?Widać że nie masz pojęcia jacy są ludzie.Nie znają słowa -proszę,dziękuję o dzień dobry i do widzenia nie wspomnę.Rzuca się forsę i -bilet.Jaki ?powinnaś wiedzieć ,uprzedzić myśli i słowa klienta.

Ajentka
@Gienio 11.02.2018 19:24

Śmieszne .Ludzie są opryskliwi ,co miała złożyć ukłon ? W poniedziałek Pan który sam nie wiedział jakiej baterii potrzebuje zrobił mi awanturę co ja mam że ja się biorę za interes a baterii nie mam ,żadna mu nie pasowała .A co do księgowości to ja narzekać nie mogę Panie są bardzo miłe i szybko załatwiają wszystko o co poproszę ,ostatnio składałam reklamacje co do wystawionego rachunku i też szybko i pozytywnie się z tym uwinęli .Co będzie dalej zobaczymy ,ale ja jestem osobą która pilnuje swojego i nie odpuszczę .

Misia

Mam pytanko co robicie ze śmieciami czy ktos odbiera np jakaś firma czy zabieracie do domu

kachanka
@Misia 25.01.2018 07:35

Mają obowiązek odbierać śmieci, upieraj się

Anna
@Misia 25.01.2018 07:35

Zgłoś przez komunikator problem.Dadzą ci pojemnik i będą odbierać śmieci.

Petronela

akurat jestem z Poznania. Na emeryturze, w Ruchu dorabiam. Lubię tę pracę, kontakty z ludźmi, na ogół okolicznymi mieszkańcami. Czy może ktoś mnie uświadomić, jak wyglądają dochody ajenta w Ruchu? Duży salon prasowy, z wc w środku. Obrót= około 120 tysięcy m-cznie. A Ja dostaję (np. za styczeń ) 6,78 zł/ godz. Codziennie 7,5 godziny, dwie soboty w miesiącu do przepracowania w ramach kwoty 1 200,- ; bez przerwy do godz. 18 ktoś wchodzi, trudno więc powiedzieć, że nie ma co robić. Po godz. 18 względny spokój, można pozbierać gazety, wprowadzić do kompa, "wysłać" przyjęte paczki. Właściciel codziennie jest i zajmuje się cięższymi pracami typu pakowanie kartonów ze zwrotami, upchnięcie paczek do wysłania itd. Nie narzekam, że praca ciężka. Ale jednak kwota 6,78 zł na godzinę wydaje mi się cokolwiek zbyt niska. Jesteśmy we dwie, jedna od 6 rano, ja tylko popołudniami, bo tak pasuje nam obu Z innego źródła wiem, że ajenci spłacają kredyt mieszkaniowy, więc na nas skąpią.

kachanka
@Petronela 09.02.2018 13:25

Kioskarza stać na max. 7 zł/godz.więc jak Ci się dobrze pracuje nie szukaj niczego innego bo i warunki dobre i szef pomaga, pozdrawiam.

Anna
@Petronela 09.02.2018 13:25

Petronelo-po opłaceniu ZUS zostaje mi około 5zł za godzinę.Nie jest różowo.Jak słusznie zauważyłaś ajenci też spłacają kredyt ,mają dzieci na utrzymaniu itd.Gdyby zarabiali więcej to mogliby więcej dać pracownikowi.

nika

czy ktoś może coś powiedzieć na temat KS Artura B.który jest kierownikiem w Siedlcach

Ajent

Niestety z g..........na bata nie ukręcisz i tak samo z ruchem jest.

Zostaw opinię o Ruch S.A - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ruch S.A