Opinie o Ruch S.A w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Ruch S.A. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ruch S.A o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ruch S.A w Warszawa

Patryk

Drogi Ruchu co miesiąc zwiększacie plany my stajemy na głowach żeby to wyrobić Ale nie jesteśmy w stanie dalej niszczycie agentów więc niedługo ruszy kolejna lawina wypowiedzen

Rico
@Patryk

Co się dzieje codziennie to samo błąd w aplikacji nie można sprawdzić planu sprzedaży, zwrotu prasy ani przecenić towaru czy tam ktoś pracuje?

Z.K.RUCH

Brawo - promocje dzienne. Nacisk na wciskanie klientom wybranych towarów. Wszystko fajnie ale!!!! Właśnie ale. Coca Cola w puszce - cena przed promocją w granicach 4,50 i nadchodzi nocna zmiana i pyk już 1,50 drożej. Potem robimy promocję i cyk rabat 1,50. Po całej akcji cena jest już wyższa o te magiczne 1,50. I tak jest ze wszystkim - (usunięte przez administratora), krętactwo i wiele więcej. Cenówki promocyjne przychodzą w starej formie, a pytam się gdzie zalecenie dyrektywy OMNIBUS o wykazaniu najniższej ceny z 30 ostatnich dni????????? A nie wiem czy wiecie, że akcja kontroli w sklepach już ruszyła - ja osobiście nie mam zamiaru odpowiadać finansowo za niekompetencje pracowników pierdzących w stołki w Annopolu

@Ananke

Witaj, przepraszam że dopiero Ci odpowiadam... ja wytrzymałem z Ruchem trochę ponad pół roku. Mimo że co miesiąc osiągałem ich wyznaczone cele sprzedażowe (praktycznie co miesiąc podwyższane) nawet nie wyszedłem na zero tylko ze stratami - za byle co było mi obcinane wynagrodzenie i to ta tzw. "stała" część czyli to co w innych sieciach przy umowach ajencyjnych traktowane jako wynagrodzenie gwarantowane, oceny miesięczne kiosku zależały od humoru MS-a, na składane reklamacje przeważnie nie dostawałem odpowiedzi albo po prostu decyzja była negatywna i tyle, żadnych wyjaśnień czy podstaw... generalnie jedno wielkie oszustwo. Do dzisiaj nie dostałem wynagrodzenia za ostatni miesiąc ani wyników inwentaryzacji końcowej. W weksle inblanco nawet się nie pakuj bo potem jest ciężko te weksle odebrać od nich a jak z nimi zakończysz współprace to na inwentaryzacji końcowej takie Ci braki powpisują że pójdziesz z torbami - mnie znaleźli braków na kilkanaście tysięcy! Musiałbym kraść towar a nie sprzedawać przez ostatnie miesiące tej "współpracy". Ja już się jestem w kontakcie z kancelarią prawniczą i idę do sądu. Na szczęście przez ostatnie miesiące jak byłem na wypowiedzeniu pozbierałem dużo dowodów na ich oszukańcze praktyki. Na każde słowo które tu pisze mam "papier" więc jak chcesz to mogę Ci szczegółowo opisać jak wygląda współpraca z nimi - mogę Ci podać mój adres e-mai albo nawet numer telefonu to Ci przekażę takie informacje że włos Ci się na głowie zjeży. Pozdrawiam i szczerze odradzam

Antek

Czy może się wypowiedzieć ktoś kto pracuje już w nowej bryle Orlen? Jak to wygląda z wypowiedzeniem z ruch? Jeżeli nie zgodzę się na przejście to jaki okres wypowiedzenia jest? A jeżeli wezmę Orlen to ile czasu czekam na postawienie nowej bryły? Jakieś opinie na temat pracy po przejściu na Orlen?

Kali
@Małgosia

Dali nową bryłę i podpisuję już umowę z Orlen w Ruchu nie tak jak było idziemy na etat do najbogatszej firmy w Polsce

młody

Ile można dostać na rękę jako kasjer? Czy trzeba mieć jakieś doswiadczenie?

Ella Nowy wpis
@młody

Jaki kasjer gdzie ty szukasz pracy

Elle Nowy wpis
@młody

Pomyliłeś kierunki kasjer to w Lidlu biedronce szukaj

SzX Nowy wpis
@Elle

A w Ruchu, Orlenie w Ruchu, Kolporterze czy jak to tam się zwie ta firma (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) z PiSu to co? Nie kasjer tylko dyrektor do spraw nabijania na kasę i dokładania towaru jest zatrudniamy? :))) :-p

????

Z 1 lipca 2024 wszyscy dostają wypowiedzenia , czyli to już koniec ?

młody Nowy wpis
@????

Czyli nie warto szukać tutaj roboty? Wszystko do likwidacji?

Bo nie ma kasy . Dzisiaj brak doładowań Pus -30 i Play-30 i 50

Kardio
@Zach

Jak nie mają kasy?- jak przecież mają codzienne utargi z Kiosków

...

Tak pewnie będzie, jeszcze trochę i kioski zostaną zlikwidowane albo przez firmę pod hasłem "bo są nierentowne" albo ludzie pracujacy w punktach sami odejdą. Nie ma opcji żeby te 350 kiosków (jeśli już nie mniej) zarobiło na wszystkich menadżerów, kierowników, dyrektorów... Pracując w punkcie każdy też chce otrzymać uczciwe wynagrodzenie ale tu przy ciągłym braku towaru, nie dostosowaniu asortymentu do potrzeb klientów i wręcz kosmicznych cenach jest to praktycznie nie osiągalne. Tu lepiej już pewnie nie będzie.

Sonia

Skąd wiadomo, że wszystkie kioski są do likwidacji?

Eryj
@Sonia

Skąd Ty niby te informacje wyciagnąłeś?

ORLEN w Ruchu

Niestety firma mentalnie PRL. Komunikacja w spółce nie istnieje. Prognozy i plany z kosmosu, towar nie dostosowany do klientów, aktualnie brak towaru, niekompetentna kadra (MS), wymyślanie kar umownych itd. Brak kontroli nad stratami - jedyny komentarz MS ty za to nie płacisz to co się przejmujesz ;)Perspektywa na rozwój żadna - przy takim zarządzaniu upadłość murowana. Chyba że znów jakaś firma państwowa sypnie kasą.

Kiosk

Zgadza się.Też zastanawiam się po co siedzą jeszcze wszyscy. Liczą że jak będzie kolporter to będzie dobrze? Już dobrze nie będzie !! Ile można marnować sobie życia po 12 godzin za marne grosze bez urlopu i wolnego a oni się tylko śmieją. Ile kasy biorą za lotto ile zarabiają na paczkach itd.

Dario
@ORLEN w Ruchu

Tu się mylisz.(usunięte przez administratora)Teraz rządzą ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o handlu ,liczy się dla nich tylko plan.Czyli cyferki jeszcze raz cyferki Były pracownik Ruch

Wanda
@Dario

W sedno dlatego to wszystko pada ,handel powinien być elastyczny i powinna być brana pod uwagę rejonizacja i co w danym rejonie się sprzedaje i oczywiście konkurencyjne ceny ,ot cały sekret a nie cyferki i lans na górze a sprzedawca na szarym końcu ,a to on na handlu zna się najbardziej , wszystko rozbudowane kierownicy sprzedaży , samochody firmowe ,laptopy i zjechane kilometry przez nich ,a to wszystko generuje ogromne koszty,

Luz
@ORLEN w Ruchu

Jest propozycja kupna kiosku i dalej prowadzenia działalności na własną rękę.

Cała masa stoi pustych zamkniętych kiosków po rozmowie MS okazuje się że albo będą wszystkie zamykać albo nie ma prądu w kiosku Dlaczego MS tak traktują ? Bo nie chcą więcej pracy bo więcej kiosków to więcej obowiązków dla nich Wymyślają różne przeszkody to jak może być dobrze jak firma może prosperować jesli ma takich pracownikow

Dlaczego MS nie chcą zatrudniać w kioskach ludzi którzy się sprawdziło pracująca w tej firmie przez lata o co tu chodzi?

logo firmy Specjalista IT
Lubliniec
Lentex S.A.

Zapłacili za część

Inga

Nie chcę u siebie lottomatu. Nie mam ani miejsca...ani ochoty by w wieku ponad 70 lat jeździć na szkolenia. Czyli z automatu jestem do usunięcia z Ruchu. Mam napisać pismo o rezygnacji i po 3 miesiącach koniec. Mam pytanie czy we wniosku napisać że rezygnuję przez sprzeciw dla Lottomatu czy po prostu że odchodzę bo dłużej nie chce dla Ruchu pracować?

@Inga

O jakim wniosku piszesz do mnie dzwoniła kobieta z Lotto i powiedziała że mam przyjść na szkolenie dwudniowe oraz podpisać na siebie umowę z Lotto .Podziękowałam i koniec.

@Zach

Wg. mojego kierownika skoro nie chcę podpisać umowy z Lotto to jest jednoznaczne z rezygnacją ze współpracy z Ruchem. Mam napisać wypowiedzenie w którym mam zaznaczyć (wg.kierownika) że odchodzę bo nie chcę Lottomatu. I ciekawa jestem czy powód wypowiedzenia ma jakieś znaczenie?

@Inga

A dlaczego Ty Masz to robić?niech Kierownik da Wypowiedzenie.Lotto to same kłopoty wszystko na Twojej głowie a zarobki śmiechu warte.Nie Wiem jaki masz punkt bo pamiętaj że wszystkie Lotta są wyposażone w toaletę i wodę po za tym musisz mieć alarm i kasę gdzie będziesz trzymała zdrapki bo w razie włamania to Ty za to odpowiadasz.Przeczytaj dokładnie umowę bo jest tam jeszcze dużo kwiatów.

@Zach

Mój kiosk to stara bryła z ledwo suwajacą się szybą. Toaleta jest przenośna, turystyczna a wodę przynoszę z domu i wlewam do miski bo inaczej nie umyję rąk....

@Inga

Więc zastanów się czy to ma sens bo w razie włamania ,zalania i innych cudów Ruch Ci nie pomoże.Jest dużo punktów które kiedyś podpisały umowę i teraz z chęcią by się wycofały . Powodzenia

Niestety nie polecam. Pensje bardzo małe, w pierwszej lepszej korporacji dostaniecie więcej. Zero podwyżek, atmosfera bardzo słaba.

Kardio
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy teraz jak się nie będą sprzedawały promocje w ,,Polecaj Ruch " to będą potrącenia 100zl??

Didi

Hej. Pisaliście reklamacje na premie za kwiecień? Ktoś ją dostał?

Didi

Ale pisałaś reklamacje i dostałaś czy poprostu wyrobiłaś tą premię?

Didi

No a ja dalej nie wiem co z moją premią. Moja MS twierdzi ,że falej nic nie wiadomo na ten temat. Wypowiedzenie już wysłałam. Czas pożegnać się z firmą.

@Didi

Nie rozumiesz, że nie uznali premii? Decyzją p. dyrektor nie bo nie. Mają nas za nic a nazywamy się partnerami biznesowym, kpina. Problemy z towarem i prasą pod koniec kwietnia wg nich nie jest żadnym wytłumaczeniem bo oni wyestymowali, że mamy wyrobić. Też jestem w szoku i pozbawiona tysiąc zł premii

@666

To,że nie uznali premii to dopiero się dowiedziałam. Moja MS ciągle mnie zbywała aż w końcu wyszło jak wyszło. Ja jestem ponad 1,5 tyś w plecy. Moje wypowiedzenie już do nich doszło.Miarka się przebrała. Żeby po opłaceniu działalności zostało 1000 zł z groszami... Niech sami sobie pracują...

Hobcio

Czy ktoś wie dlaczego nie ma tytoni Chesterfield?I co z papierosami LD?

Zach

U nas na siłę każą podpisywać umowę z Lotto.Nikt nie zwraca uwagi że kiosk nie ma bieżącej wody i toalety lecą wypowiedzenia.

Zerko

Firma która weszła w swój najgorszy okres. (usunięte przez administratora) kolportaż stanowiący pierwotą działalność. Wszystkie stanowiska dyrektorskie, menadżerskie czy kierownicze, obsadzone niekompetentnymi ludźmi, nie znającymi się na powierzonych obowiązkach, z ogromnymi problemami decyzyjnymi. Brak szkoleń, a jeśli już to takie które nie dają żadnych kwalifikacji czy uprawnień potwierdzonych stosownym dokumentem. Coroczna ocena kompetencji przy której nawet jeśli bardzo dobrze wypełniasz obowiązki ocenę masz zaniżaną bo takie są "odgórne" wytyczne. To samo z systemem premiowym, zadania mocno wyśrubowane nie dlatego że są potrzebne ale po to żeby uniemożliwić 100% ich wykonanie. Wypłata całej premii jest źle widziana. Złotą zasadą jest spychologia, nikt nie próbuje rozwiązać zadania/problemu/zgłoszenia tylko patrzy na kogo sprawę przeżucić. Fatalna atmosfera, w zależności od działu większy lub mniejszy wyścig szczurów. Regulaminy sobie, życie sobie, możliwość pracy zdalnej uwarunkowana od widzi misię przełożonych. Problematyczne bywa też wzięcie urlopu. Firma która w swoim mniemaniu aspiruje do miana nowoczesnej korporacji, ale bez szacunku do ludzi nic nie osiągnie. Technicznie jeśli chodzi o same warunki pracy w biurze - brudno, wszędzie kurz, sprzątane tylko główne ciągi komunikacyjne i recepcja. Pomieszczenia socjalne typu kuchnie nie odpowiadające żadnym standarom, ciasne, bez możliwości wietrzenia przez co w porach obiadków smród ciągnie się po całym open space. Ciągłe problemy z klimatyzacją, wertikalami, prawidłowym oświetleniem stanowisk pracy, czajnikami, ekspresami itd... W firmie nie ma co liczyć na rozwój. Nie polecam. Nie jest to firma której warto poświęcać swoje umiejętności niezależnie czy jest się na początku kariery zawodowej, w jej środku czy pod koniec. Nie warto też wybierać tej firmy na staż lub jako pierwsza praca.

Niki

Kończę wieloletnią wspòłpracę z Ruchem Pytanie moje brzmi;Czy ostatnia inwentaryzacja będzie dotyczyła całego okresu mojej działalności? Czy liczona będzie od ostatniej inwentaryzacji do teraz. PROSZE O INFORMACJĘ.Dziękuję za odpowiedź. Niki

Ela
@Niki

Inwentaryzacja końcowa od ostatniej inwentaryzacji tylko bardziej szczegółowa tzndaty sprawdzają itp

@Niki

Uwaga na zwroty prasy w Kolporterze podają stan ilościowy zwrotów nie ma sumy przy zwrocie zamieniają tanią gazetę a droższa ginie ilość się zgadza ale suma już nie trzeba sprawdzać każdy zwrot

Kadio
@Zach

Ale jak miałoby byc źle wyliczone jak ilość która my zdajemy zgadza się do przyjętych ? Jest w różnicy na 0

@Kadio

Ilościowo się zgadza ale dopiszą np.1 super a zginie Barbie ilościowo ok ale cenowo w plecy dlatego sprawdzajcie wszystko

Ela
@Zach

Bzdury opowiadasz nadwyżki ci nie przyjmą a co dopiero że coś dołożą gazetkę narazie z tego co widzę są dokładnie sprawdzane

Zach.
@Ela

To nie żadne bzdury czegoś nie rozumiesz zeskanuje Ci super czy fakt dodatkowo a lepsza gazeta ginie i jest ok.zdałeś 30 jest 30 ale cenowo leżysz Powiedz mi dlaczego dostawę prasy masz sumę na ile dostałeś ale na zwrocie masz podaną już tylko ilość sztuk a gdzie suma zwrotów!?czy tak ciężko ją podać?

Orkisz

Witam sprzedał ktoś dzisiaj z polecanych płaszcz przeciwdeszczowy.

Orkisz

Dziękuję Ruch Orlen czy jak wy się tam teraz nazywacie i Dziękuję wam że zostawiliście mnie na długi weekend majowy bez papierosów kolejna dostawa porażka wzamian przysyłacie jakieś chińskie samochody (usunięte przez administratora) pp 26zł i nie wiem kto to kupi.

Michaśka

Po opisie oferty dla Testera można zauważyć, że godziny pracy są elastyczne. zaczyna się albo o 7 albo o 9. Zastanawiam się przy tym czy istnieje opcja na zatrudnienie się na część etatu, ktoś już sprawdzał? Cały jak na razie mi nie odpowiada a mam już doświadczenie

Orkisz

Co my teraz będziemy mieli z prasy jak będzie dostarczał Kolporter?

@Orkisz

Podobno wszystko ma byc tak jak było tylko dostawca się zmienia. Z tego co mówiła moja MS zwroty mają być już teraz w piątek i sobotę a w poniedziałek 29 kwietnia prasę ma dowieźć już Kolporter. Okaże się się w praktyce. Czy u Was spożywka też mocno podskoczyła na cenie?

Nie wiecie przypadkiem jak tu płacą kierownikom projektu IT? przyglądam się właśnie tej tutaj ofercie i nie widzę po forum by pisano o dziale IT w ostatnim czasie. piszą o minimum trzyletnim doświadczeniu stąd przede wszystkim wstępna ciekawość

Orkisz

U mnie plan mały ale mała premia za wykonanie planu na kwiecień na prasie

Didi

Oprócz planu na prase reszta celów ,,podskoczyła,, podwójnie :( Główny cel wyższy o ponad 20tyś. Cała prasa idzie do zwrotu i zalecają zrobienie zapasu kartonów. I dwa dni znowu będą wycięte z planu. I kto za to mi zapłaci? Zostały resztki papierosów i to tych ,które najmniej schodzą:( Kolejna dostawa to 1/4 ostatniej dostawy czyli malutko. Garstka papierosów przyjdzie. I weź zrób plan. Nie ma szans.Czas się pożegnać z firmą.

Kas
@Orkisz

Kto wymyślił te plany tytoniu , papierosów brak z czego to mamy zrobić?

Lola

Tester widzę, że jest poszukiwany. to minimum roczne doświadczenie z testów funkcjonalnych i integracyjnych mam spełnione. Zastanawiam przy tym jak sprawdzają kandydata na rozmowie i w jakim okresie czasu zamyka się cały proces?

Ajent

Jestem byłym już ajentem ruch od dnia kiedy złożyłem im wypowiedzenie to nie wypłacono mi pieniędzy od 3 lat czekam. Są mi dłużni ok 15 tysięcy

Jacek
@Ajent

Patrząc co się teraz dzieje to już pewno tych pieniędzy nie odzyskasz

@Ajent

No chyba Cię trochę poniosło a gdzie rozliczenie końcowe ? gdzie weksel ?Ty chyba nie zdajesz Sobie sprawy co z tego może wyniknąć,jak można do tego dopuścić.

@Jacek

Odpowiadasz w ten sposób jakby było to realne, że mogłaby o być kwota właśnie 15 tysięcy. Wiadomo jak może do tego dojść? W innych komentarzach ludzie chyba wątpią w te wysokość, chce się upewnić

Była Agentka

Też nie rozumiem jak można mieć takie duże straty na rozliczeniu końcowym. Ja 5 miesięcy temu zakończyłem współpracę z RUCHEM i straty miałam niecałe 40 zł i zwrot weksla też otrzymałam dość szybko.

@Była Agentka

Szanowna była Agentko, Można, można... Ty miałaś szczęście bo nie podskakiwałaś - ja walczylem od początku o swoje i im podpadłem - źle wyliczali mi prowizję od sprzedaży oczywiście na moją niekorzyść a ja pisałem odwołania i reklamacja- jak śmiałem no nie?... po inwentaryzacji np. podwójnie zaksięgowali mi ostatnią dostawę do punktu - czyli ok. 5 tys. na moja niekorzyść (dostawa była nie mała) - na reklamację i odwołania nie reagują ani nie odpowiadają tylko,mi wystawili notę i nawet przekazali sprawę swojej (usunięte przez administratora) firmie windykacyjnej i straszą że mnie zwindykują, następne ponad 4 tys. netto w gotówce - twierdzą że za mało wpłaciłem utargu na ich konto w tej kwocie tylko że policzyli sobie przychód gotówkowy ze sprzedaży od 15.10.2022 do 18.01.2023 a moje wpłaty utargu gotówkowego na ich konto od 16.10.2022 do 17.01.2023 i myśleli że ja jestem tak głupi żeby tego nie zauważyć - jak sie domyślasz Agentko "mądralo" albo i nie - na moje reklamacje i odwołania nie odpowiadają a tylko straszą firmą windykacyjną. Dobrze że płacę prawnikom grubą kasę bo by mnie już zlicytowali - moją chatę i samochody w leasingu i zgłosili do BiKu. Jak nie wierzysz durna Agentko to pisz do mnie na maila to Ci prześlę dowody w postaci e-maili, print screeneów raportów i ich odpowiedzi i kopie ich pism i not do zapłaty - orlentawyruchane@gmail.pl

SzX

Nie wierzysz to nie... Napisałem że mam dowody i idę do sądu a do sądu nie idzie się skarżyć uczciwych. Podałem swojego maila i mogę podesłać kilka dowodów ich uczciwości takim Pisowskim wyznawcom jak Ty. Wierzysz we wszystko co ci wciskali przez 8 lat w tvp ale Wasze czasy się skończyły. Obajtek były właściciel tej Waszej "uczciwej" firmy jest takim samym przykładem "uczciwości" jak Ruch SA. Jak byś czytała uważnie tutaj opinie o tych "uczciwych" z Annopolu to byś zauważyła że ja nie jestem jedynym który doświadczył "uczciwości" tej pseudofirmy. Ludzie tacy jak ja którzy nie załatwili sobie roboty w tej komunistycznej firmie przez rodzinę albo znajomych niestety nie mieli tak pięknie jak ty. Ciekawe tylko dlaczego zrezygnowałaś że współpracy skoro tak ci było dobrze... Szczury uciekają z tonącego okrętu co?

@SzX

Co Ty klepiesz poczytaj te wszystkie opinie ludzi którzy się sądzili wszyscy przegrali z kretesem.Pewnie masz prawo bo wałki były ale mają takich prawników że klęska murowana

Zach

Próbuj chciałbym żebyś wygrał powiem tylko że wałki szły od 2011 i to ostre nie dałeś pożyczki Vivus kara ,na prasie cały czas (usunięte przez administratora) znikały całe zwroty i agent musiał płacić następne to że za przeterminki trzeba było płacić teraz jest trochę spokojniej może to wynik spraw wytaczanych (mimo przegranych)przez. agentów .Powodzenia i napisz jak się to skończyło.

Ruch

Witam.Czy wiecie coś odnośnie nowych umów? Miały być w lutym ale się nie wyrobili. Teraz mają być w marcu i dalej cisza. Ktoś coś wie więcej? Coś korzystniejszego zaproponowali?

Zostaw merytoryczną opinię o Ruch S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Ruch S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Ruch S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 524.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ruch S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 484, z czego 32 to opinie pozytywne, 214 to opinie negatywne, a 238 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ruch S.A?

Kandydaci do pracy w Ruch S.A napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ruch S.A
1.5/5 Na podstawie 948 ocen.

Ruch S.A