Opinie o Ruch S.A w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Ruch S.A. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ruch S.A o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ruch S.A w Warszawa

Czy firma Ruch S.A kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

PM

Ci to znaczy równość w placach kobiet i mężczyzn, na równorzędnych stanowiskach. Mnie nie interesuje, czy to kobieta, czy mężczyzna. Jeżeli praca danej osoby. Jest bardziej wydajna to zarobi więcej. No bo jak inaczej, powiedzmy zatrudniamy jako operatorów wózka widłowego kobietę i mężczyznę i jeżeli jedno z nich przeładuje więcej palet, to więcej zarobi. Proste ;)

Pawel

O co chodzi z tym protokołami likwidacji dlaczego jeżeli są zgłaszane na kasie towary terminujące się to co nas będą tym obciążać bo teraz nie rozumie tych komunikatów

@Pawel

W klasach 3-5 szkoły podstawowej uczą czytać ze zrozumieniem. A rozumieć należy to tak: Jeżeli zgłaszasz na kasie artykuły terminujace się, odpowiednio je eksponujesz, to MS likwiduje je w koszt Ruch-u, ale jeżeli terminujace się produkty stają na półce, nie są zgłoszone, nie są wystawione, to MS ma prawo zlikwidować je i wrzucić w koszty agenta, tyle i aż tyle. Dziękować nie trzeba.

Adam12345

Jak wygląda kwestia wypłacania świadczenia w przypadku choroby? Ktoś z Was był kiedykolwiek na płatnym zwolnieniu chorobowym jako ajent?

@Adam12345

Szanowny kolego nie wiem jakim sposobem udało ci się uruchomić dzialnosć, ale podpowiem Ci, jak agent agentowi. Po pierwsze musisz opłacać składkę chorobową, po drugie nie mieć zaległości w opłacaniu. Jak to masz, to idziesz do lekarza, dostajesz L4, dostarczasz do ZUS, wraz z drukiem Z3, i masz chorobowe w wysokości zależne od wysokości składek jakie płacisz.

@MK

zapomniałeś/aś napisać ze na L4 przy prowadzeniu działalności i tak trzeba płacić co miesiąc składkę zdrowotną. dostaniesz np. na małym ZUS 800 chorobowego a 300 i tak myślisz zapłacić zdrowotnego ,bo inaczej nie masz opieki medycznej przez 3 miesiące

@Zachód

To chyba jest logiczne, że wysokość chorobowego uzależniona jest od wysokości podstawy od jakiej płaci się składkę chorobową, przy normalnych składkach, dzienny zasiłek to ok 73-75 zł w 2021 r. No i chorobowe otrzymuje się po 90 dniach od rozpoczęcia opłacania składek. Tak jest wszędzie i na UoP również, mała podstawa, mały zasiłek chorobowy.

@MK

o ameryka, mnie chodziło o to że jak się jest na l4 z działalności to i tak trzeba składkę zdrowotną opłacać nie mając przychodu bo nie każdy o tym wie .

@Zachód

Tak jak nie każdy o tym wie ile wynosi i jak się liczy chorobowe. A składka zdrowotna nie jest wyłączona z opłacania, tak jak ubezpieczenie społeczne w przypadku L-4, i nie ma zbiegów ubezpieczeń, płaci się od każdego legalnego zatrudnienia, czy dzialnosci. Tak jak nie każdy wie, że na L-4 opłacę się zdrowotne, tak nie każdy wie, że przy pełnych składkach chorobowe, to prawie 2800 zł, a zdrowotna teraz ok 280 zł. Nikt tu Ameryki nie odkrywa, ale z pewnością odkrywa się olbrzymie obszary niewiedzy.

Agentyy
@MK

Można mieć zaległość w składce chorobowej i wypłata zasiłku jest należna

@Agentyy

Tak, zgadza się, ale nie można mieć zaległości w składkach na ubezpieczenie społeczne. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą mogli otrzymać świadczenia z tego ubezpieczenia również wtedy, gdy opłacą składki po terminie. Jednak aby nabyć prawo do zasiłku nie mogą mieć zaległości w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Lena
@Agentyy

Nie wiem czy się zmieniło sle regularne opłaćanie składek było podstawa do wypłaty chorobowego

@Lena

Tak, zmieniło się, od 2022 jest jak wyżej opisane.

Szymon

Za nic mają klienta pomimo wypowiedzenie umowy o paczkę w ruchu nadal wystawiają na mnie faktury i zgłosili mnie do e-sądu, przedstawiciel kłamie że wprowadził wypowiedzenie, a najlepsze że jak zadzwoniłem do centrali to nie mieli mnie w systemie choć cały czas wystawiali faktury na mnie, jak ktoś lubi się użerać w sądach to polecam, (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

Cała masa stoi pustych zamkniętych kiosków po rozmowie MS okazuje się że albo będą wszystkie zamykać albo nie ma prądu w kiosku Dlaczego MS tak traktują ? Bo nie chcą więcej pracy bo więcej kiosków to więcej obowiązków dla nich Wymyślają różne przeszkody to jak może być dobrze jak firma może prosperować jesli ma takich pracownikow

Dlaczego MS nie chcą zatrudniać w kioskach ludzi którzy się sprawdziło pracująca w tej firmie przez lata o co tu chodzi?

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
frytka

witam czy nikt nie brał udziału w grudniowym konkursie coli do dziś nie wiem jaki był finał pracowałam do końca grudnia wiem że sprzedaż coli miałam wysoką ale nikt z znajomych nie wie o wyniku

Karen
@frytka

Hej słuchaj jeśli chodzi o ten konkurs coca-coli to mi się wydaje że to jest jakaś jedna wielka ściema dlatego że ja już wielokrotnie pytałam o to swojego kierownika od razu mówię tutaj lubelskie i powiedział że w sumie nie wiedziała czemu się chyba wykpić że kierownik chory że to że tamto także wydaje mi się że ten konkurs coca-coli jest jakaś jedna wielka ściema bo do 16 lutego miało być już wydany te nagrody

frytka
@Karen

ja pisałam do byłego kierownika ale bez echa taka jest kultura na wyższych stołkach niż się siedzi cały czas kłamstwa i traktowanie agentów jak (usunięte przez administratora) robią wszystko tak żeby im na stołkach było dobrze gdzie te czasy gdy agent był współpartnerem a nie robolem chyba już nie ma co liczyć na prawdę o konkursie dzięki za info pa

Zuzanna

zwrot papierosów, to co Ruch zapłaci nam za te godzin co będziemy dłużej po zamknięciu robić WZ , czy tak za fri ,czy może uwzględni i o ten czas pomniejszy godziny zamknięcia punktu z jakichś przyczyn. no i znowu zmiany w wynagrodzeniach

Damian
@Zuzanna

Zwrot możesz zrobić pod koniec pracy punktu...

Andriu
@Zuzanna

Nie dziwię się że ty w ruchu siedzisz jak ci ciężko zrobić wz

mark
@Andriu

Nie chodzi o zrobienie WZ, ale po zamknięciu trzeba przejrzeć szafę, zapasy, wpisać na WZ, popakować do pudeł. To chyba nie jest minuta...

Michu

jak sie Wam podoba nowy pomysł dostarczania paczek do punktu przez ,,kuriera,, nie z prasą rano ,tylko np. dwie godziny przed zamknięciem punktu. dla mnie rewelacja. a może już tak macie od dawna , u mnie dopiero wprowadzili

@Michu

Logistyka kurierki, to całkowita porażka. Wszyscy od dyrektora, po magazyniera powinny przejść praktyki w Amazonie, albo w DHL. Normalna partyzancka na magazynach, psa nie ma, łańcuch szczeka.

Janina
@Michu

Wiesz ze jeśli dostajesz paczki to one są dostarczone o dzień szybciej niż miałyby jechac z prasa?

C
@Janina

Wiesz, że to nieprawda? :) Jak kiedyś paczki przyjeżdżały z prasą to faktycznie tak było, że są na czas. Teraz? Mają co najmniej dzień opóźnienia, jak nie więcej.

Misia

pytanie odnośnie komunikatu o rejestracji kart sim. skąd agent ma wiedzieć że klient ma już 20 starterów zarejestrowanych w danej sieci. proszę nas nie stracić konsekwencjami.

@Misia

Chyba sama sobie odpowiedziałaś na to pytanie , ta wiadomość była informacyjna jeżeli przychodzi do ciebie pań Zdzisio i zapyta się pani a ile można odpowiesz 20 a nie nie wiem ... a jeżeli Pan Zdzisio przekroczył już limit będzie inf o tym że został już przekroczony i nie można zarejestrować

AJENT
@Agent

dobre.......jeszcze nie spotkałem klientów , którzy by spytali ile można zarejestrować numerów kart sim z danej sieci na jedną osobę.

Ala
@Agent

To dlaczego straszą nas konsekwencjami?

@Ala

Czytalas o oszustwach dotyczących rejestracji kart sim po to piszą że jak widzisz że ktoś z kogoś dowodem lata albo podsyła jakiegoś słupa do rejestracji nie musiała latac po policji i sadach

@Misia

Jak masz niejasności to pytaj swojego menadżera sprzedaży, a nie wylewasz żale na forum. Przy rejestracji jeśli limit jest przekroczony wyskakuje komunikat i nie rejestrujesz. Proste, że nie będziesz zapisywać kto ile kart rejestrował. Jak zignorujesz komunikat to dostaniesz kare.

Michu
@Agent

a od kiedy rejestrujemy telefon na cudzy dowód, nie ma właściciela nie rejestruję, nawet może to być żona leżąca w łóżku , nie i koniec.

@Agentka

Jak klient ma limit osiągnięty już rejestracja nie jest możliwa u danego operatora

@Agent

To dziwne, bo u mnie taki komunikat wyskoczył, kliknęłam i mimo to mogłam zarejestrować.

cygan

Ceny nie konkurencyjne, brak towarów, o które pytają klienci, nadmiar towarów nie chodliwych to główne mankamenty..

Agent

Czy widzieliście informacje że za każdą paczkę papierosów i tytoniu ze starą akcyzą mamy płacić 2,50 zł a za neo i heets 3,50 zł!? Co wy na to? U mnie złość, nie zgadzam się z czymś takim. Wypowiedzenie już napisane.

R
@Agent

Ale to nie z wynagrodzenia podstawowego tylko z dodatkowej premii za sprzedaż starej akcyzy, także nic nie stracisz, a przynajmniej w teorii bo w Ruchu różnie bywa

Aga
@Agent

Dokładnie przed końcem roku rzucili to co nie schodzi i teraz każą nam za to płacić dość robi się coraz gorzej czas na zmianę pracy bo jak nie wysokie plany to wymyślają za co nas jeszcze ukarać (usunięte przez administratora)

@Agent

Tak za chwilę będziemy wszystkimi przeterminami obciążani A może by tak wywołać do zwrotu Stare gumy

@Agent

kogoś (usunięte przez administratora) co na to nasi Ms. nie dość że zarabiamy grosze to jeezcze takie obciążenia za towar , którego nie zamawiamy. ktoś bez sensu nadzieja papierosy a my mamy płacić . mało oni chcą na nas razobić. koszt zmiany akcyzy jest mniejszy niż kwota kary. niech nam przyślą akcyzy sami nakleimy. banda (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora) . składam wypowiedzenie

@Zachód

sprawdziłam , koszty banderoli to 1.30 zł ,czyli resztę mamy zapłacić jako danina dla,, góry,, e przypadku heets 2.00 . o tak yo nie będzie . po to chcieli wiedzieć ile mamy papierosów ze starą banderą , zwietrzyli interes życia jak tu pogrozić agenta. bezczelnie ,tego się już nazwać nie da.

AJENT
@Agent

sprawdziłam na stronie rządowej , koszty akcyzy to 1.30 i 2 w przypadku heets. czyli reszta to czysty zarobek dla ,, góry,, . yo dla tego kazali zgłaszać ilość papierosów żeby wiedzieć ile można ugrać na agentach. yo się nadaje tylko do telewizji. a ja napiszę do prezesa ,który kazał Orlenowi przejąć Ruch jakie się tobi praktyki wobec agentów ,tak być nie może .

licz
@R

tak a jak ktoś ma papierosów ze starą akcyzą ponad 700 wszystkiego razem to to 300 złotych braknie bo jest yo koszt licząc tylko po 2.50 wychodzi 1750 - 300 premii jak to piszesz to z podstawy zabiorą 1450 . a takiego zapasu nikt nie sprzeda do końca miesiąca zważając że agent sobie nie zamawia papierosów tylko je My ktoś bez sensu nadziela.

@Agent

Zapłacisz, jeżeli nie stosusejsz zasady FIFO (pierwsze przychodzi, pierwsze wychodzi) tzn, że dostajesz fajki no z nową akcyzą i wystawiasz je do sprzedaży, a że stara leżą na dnie szafy.

@Agent

Zamiast przerzucać papierosy między kioskami żeby wyprzedać ze starą akcyzą to kombinują z premiami wszystkie rothmansy mam od stycznia z nową akcyzą a w innych kioskach mają zawalone ze starą wystarczy przerzucić

babka
@R

umiesz czytać , to czytaj dobrze. jeżeli agent ma na stanie np. 700 sztuk wszystkiego a wiadomo ze tego nie sprzeda to policz. niech mu zostanie 600 paczek licząc tylko po 2.5 to jest 1500 zł minis premia 300 to i tak będzie za resztę musiał zapłacić . może to ktoś z ,, góry rzetelnie wyjaśni. dla mnie matematyka jest jasna. chyba że coś sie zmieniło

@Aga

Nikt nikomu nie każe za nic placic czytaj ze zrozumieniem .... dostajesz kwotę jakby bazowa 300 zł jakby premie i od tej kwoty za każdą zwrócona paczkę czy tyton będziesz miała odejmowane 2,5 a heets czy neo 3,5 czyli np zwrócić 20 paczek papierosów tytoni i 10 glo i neo wychodzi razem 85 zł czyli 300-85=215 czyli otrzymasz 215 zł wiadomo jeżeli zwrot palenia przekroczy 300 nie dostaniesz nic

@Agent

Ty się nie złości tylko zacznij czytać ze zrozumieniem bo tylko kompromitujesz innych agentow nic dziwnego że mają nas za de... jak są takie ewenement jak ty

Kioskarz
@Agent

Weź doczytaj a nie pisz bzdur. Nikt nikogo nie będzie obciążał a za wyprzedaż starej akcyzy jest dodatkowe wynagrodzenie. Czytaj ze zrozumieniem.

@licz

Logistyka w ruchu to mistrzostwo świata, towar z zaporowa cena leży cały rok, praktycznie zerowa sprzedaż, terminie się, likwidacja, a tu bum, "fachowcy" z logistyki nadział taka samą ilość. Chyba do przechowania na kiosku. Nie wspomnę już o logistyce paczek.

Tina
@R

Co Wy piszecie wcale się nie dziwię że mają nas za nic Ruch daje trzy stówy i odlicza od tego po 2,5 zł za nie sprzedana paczkę czyli jak zdasz 120 paczek nie otrzymasz nic a jak zdasz 200 to trudno nik nikogo nie będzie obciążał to juz przerabialiśmy .

@Tina

Kochana szkoda twojego czasu już opisałam w poprzednim komentarzu a (usunięte przez administratora) cały czas swoje .... tylko wstyd że wśród agentów są tacy .....

@Tina

Tak to jest, jak czyta się tylko nagłówki. Ruch nie powinien pisać komunikatów zawierajacych więcej jak 160 znaków. To jest tak jak z Faktem, gawiedź czyta nagłówek ,"Kierowca przejachal kobietę z wózkiem na przejściu...!" i zaczynają się komentarze, ale już nie kupią gazety i nie doczytają na następnych stronach, że kobieta była pijana i wtargnęła na przejście na czerwonym

@Agent

Pytanie brzmi, czy to na pewno pisze agent. Wiem, że pracownicy ruch piszą pod pseudonimem, jako agenci. Celowo piszą bzdury , żeby wywolać kłótnie między nami. Robią z nas i d i o t ó w.

@Agentka

Albo byli agenci którzy już nie są.... choć i obeceni a są osiołki że człowiek rece do Boga wyciaga , to sama myślę co raz częściej na złożeniu żagli męczy mnie u nas manager masakra nowy jest , nie widzę szans na współpracę z taką osobą

Pracownik Ruch
@Agentka

Nie trzeba nic pisać pod pseudonimem. Sądząc po pierwszym wpisie dokonanym przez agentkę bez zrozumienia treści komunikatu to niestety sprzedawcy sami sieją ferment. Ze strony Centrali nie powinno to zostać bez uwagi bo treść komunikatu powinna być zrozumiała nawet dla kioskarza z grupą.

MK

Uwaga Agenci! Jest jeszcze czas do 20.02.2022 aby wybrać/zoptymalizować najlepsza formę opodatkowania działalności w Nowym (Nie) Ładzie. Jezeli kogoś interesuję taka symulacja, zapraszam. Całkowicie za DARMO! Napisz do mnie na adres ofertoland@int.pl, podając następujące dane: 1. Kwota rocznego przychodu, 2. Kwota rocznych kosztów, 3. Jakie składki ZUS płacisz? - brak ZUS (tylko zdrowotne) - Pełny ZUS - Mały ZUS Otrzymasz całkowicie za DARMO, profesjonalne wyliczenia, która forma opodatkowania jest dla ciebie najlepsza. Pamiętaj, masz czas do 20.02.2022 r żeby zmienić formę rozliczeń. Opanujemy razem ten "Nie Ład". Pisz na adres - ofertoland@int.pl. Moje doświadczenie, Twój zysk!

Cześć Czy jest tutaj ktoś z Bytomia? Mam objąć punkt w tym mieście. Kasa, którą proponują (podstawa) ciekawa... Chciałbym dowiedzieć się coś więcej o lokalizacji.

@Nowy

Gdyby było tak kolorowo to dlaczego stoi tyle pustych kiosków pomysl A to czym oni wabia to jest ich trik wpadniesz po uszy Ale powodzenia

@Nowy

Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej o lokalizacji, to poświęć dzień, dwa po kilka godzin, sprawdź przepływ klientów/ludzi obok punktu, poproś przedstawiciela Ruch, żeby ci udostępnił/przedstawił obroty miesięczne tego punktu na poszczególnych kategoriach, i następnie zrób sobie symulację. Odlicz od tego podatki, ZUS, księgowego, i wyjdzie ci opłacalność. Napisz jeżeli interesuje Ciebie taka symulacja.

Ilu agentów wyrobiło plany z kosmosu? Mi brakło 2%

Mi brakło 8%.

Plan
@Orkisz

Plan by się zrobił, ale nie ma na czym bo towaru brak

@Plan

Towar jest u mnie ale ceny duże i leży

@Agentka

Mi brakło 30% na styczeń mam 14 tys mniej pewnie wykonam , ale i tak wypowiedzenie poszło . Jak ktoś tu proponował idę na ciecia z umową o pracę Zawsze to minimum 2500 na ręke

@Nowy

Żeby wyjść stawkę minimalną przy tylu godzinach pracy, rachunek/faktura powinna opierać na co najmniej 6000 tys bez VAT.

andrew

brawo ty , powodzenia

Rudlok

Też tylko przez tą firmę nabawiłem się problemów zdrowotnych

Masz rację ja 15 lat poświęciłam Ruchowi d 2 lat jestem wolna i cieszę się azdym dniem

Darek Drozd

6 tysięcy.Dwa tysie dla urzędów i teraz pomyśl za ile masz pomoc.Nie wiem ile godzin masz otwarte

@Darek Drozd

Pisało, że to jest kwota, żeby wyszło tzw minimalna stawką godzinową.

Inka

Ja poświęciłam tej firmie 11 lat,od dwóch lat jestem wolna nie nigdy więcej tej chorej "współpracy"

Darek Drozd

Mam taki rachunek.Ale nie wyrabiam po 14 godzin dziennie i 9 w soboty.Można kogoś wziąść do pomocy i wyjdzie się gorzej niż w każdej pracy.Ale też jest problem z pomocą bo nie chcą siedzieć za grosze.

2% i nie dobijales

@Agent

2 % to np z 70 tys 1400 zł, i co nabije 10 kartonów fajek? I co zupę z nich ugotuje, albo sprzeda bez kasy, i znowu będzie brakować 4%, bo ruch target podniesie. Zastanów się co piszesz.

Agent

Jak masz obrotu 70tys to te 1400 to jest nic jeżeli masz bilety komunikacji one mają niskie opodatkowanie resztę bijesz na fajkach taregu ci nie podniosą

@Agent

Ale umiesz liczyć, tak tylko pytam, i te "nic" musisz włożyć do kasy, żeby w następnym miesiącu sprzedając bez nabijania odebrać sobie, i goniąc plan choćby był taki sam. No chyba, że znowu dobijesz 2400 zł. Ja wolę żeby było uczciwe, jeżeli 95% planu to jest 100% premii, to niech będzie tak że 93% będzie 93% z przysługującej premii, itd, itp

Cześć Czy jest tutaj ktoś z Bytomia? Mam objąć punkt w tym mieście... Oferta pod względem kasy ciekawa więc się zastanawiam

Patryk

Macie już rozliczenia na kasie?

Orkisz

Ilu agentów wyrobiło plan w Styczniu?????

Patryk

Brawo Ruch Ale poplyneliscie z planami na luty nie wykonalne dobra zmiana@

R

Widział ktoś nową cenę ciastek babci Ani? Pomyłka czy gruba przesada?

Poprzednia była niewiele niższa

@R

Cena aktualna, Ruch nabija wartość firmy. Zapewne niedługo będzie push na ciasteczka i SMS-y :)

widziszmnie56

Czy któryś z agentów pisal juz o podwyżkę?

Ala
@widziszmnie56

A gdzie można pisać o podwyżkę?

@Ala

Do ks

Ruch

Tyle szumu, żeby broń Boże nie rozpoczynać sprzedaży jeżeli będzie nieodpowiedni VAT. VAT odpowiedni, ale cena pozostała. Czyli idea, która przyświecała rządowi nie została spełniona. Ciekawe czy Obajtek wie?

Miki
@Ruch

Mają w nosie strategię rządu, zarobią 23% więcej.

Zostaw merytoryczną opinię o Ruch S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Ruch S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Ruch S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 514.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ruch S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 475, z czego 33 to opinie pozytywne, 211 to opinie negatywne, a 231 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ruch S.A?

Kandydaci do pracy w Ruch S.A napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ruch S.A
1.5/5 Na podstawie 946 ocen.

Ruch S.A