Opinie o LACROIX Electronics Sp. z o.o. w Kwidzyn

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie LACROIX Electronics Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w LACROIX Electronics Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o LACROIX Electronics Sp. z o.o. w Kwidzyn

Były (na szczęście) pracownik

Postanowiłem dać sobie trochę czasu od odejścia z Lacorix aby opinia była "na chłodno". Byłem pracownikiem "biurowym" z dość dużą odpowiedzialnością przed klientem. Nie polecam pracy w Lacroix nikomu. Oceniam firmę generalnie jako całość - bo oczywiście są w niej wspaniali profesjonaliści i pomocni ludzie. I to jest właśnie problem Lacroix - firma jest wybitnie nastawiona na "drenowanie" tych którzy się wybijają i dają coś od siebie. Jesteś przeciętny i siedzisz cicho - nie dostajesz dużo pracy. Jesteś dobry - dostaniesz na głowę znacznie więcej niż możesz unieść. Lepiej dać robotę Tobie, bo na pewno dasz radę. Firma wygrywa kolejne projekty i nie dotrudnia nowych Inżynierów- tylko zalepia braki powstałe po odejściach- a produkcja rośnie! I nie wolno brać nadgodzin. Przełożeni bardzo często o dużo gorszych kompetencjach niż podwładni. Gigantyczne "silosy" pomiędzy poszczególnnymi działami i rzucanie sobie nawzajem kłód pod nogi. Zerowe nastawienie na współpracę i wspólny cel. KPI (cele) dla poszczególnych działów ustawione w chory sposób, co powoduje faworyzowanie jednych względem drugich - ACP to "święta krowa" i pomimo że są niejako dostawcą dla pozostałych CFT - zamiast traktować ich jak klienta, traktują je jak petentów w urzędzie za komuny. Zaznaczam jeszcze raz- są w tej firmie wspaniali ludzie, ale jest ich coraz mniej. Kibicuję im aby jak najszybciej odważyli się zmienić pracodawcę. Szkoda się wypalać dla takiej firmy. NIE POLECAM NAWET WROGOM! PS.: Dział kadr jest OK, ale HR to jest czysta kpina. Pomimo nagród za super benefity, pod powierzchnią kryje się niekomentencja i traktowanie jak wroga gdy masz inne zdanie. PS.2: Na spotkanie z zarządem z Francji większość pytań "od publiczności" jest wcześniej znana i odpowiedzi są przygotowane z góry przez HR lub sam zarząd. Bareja wita :)

Pracownik (na szczęście)
@Były (na szczęście) pracownik

Nigdzie nie jest idealnie. W każdej firmie są plusy i minusy. Nadal widzę dużo osób, które wracają do LACROIX... więc nie jest tak źle jak piszesz...

Dobi
@Były (na szczęście) pracownik

Podpisuje się pod tym nogami i rękoma co zostalo napisane. Są w kaźdym dziale super ludzie ale niestety idą w parze z aroganckimi bufonami którzy uważają się za bogów i nietykalnych w tej firmie czytaj zwlaszcza specjalisci, UTR, ACP Zamiast masaży fryzjerów czy innych bzdur powinni te pieniądze odłożyć na socjal i wypłacić na święta czy wakacje Bardzo duża rotacja zarówno na produkcji jak i w dziale planowania, zakupach czy wśród inżynierów (gdzie 99% z nich nie ma podstawowego pojęcia o elektronice) Zarobki - minimalna krajowa + dodatki za system i nocki Początkujacy inżynier zarabia na poziomie pracownika produkcyjnego, zaś doświadczony robi za dwóch za 50% większa stawkę. Gdy ten odchodzi zatrudnia się dwóch świeżaków i luksus. Po 2 latach jestem bardzo zdemotywowany poziomem docenienia za trud włożony w pracę oraz poziomem podwyżek których przez 2 lata nie było - 100zl brutto to nie podwyższka i nie mydlmy sobie tym oczu Dobra firma na zdobycie doświadczenia przez 2-3 lata Potem stagnacja frustracja demotywacja i "awans zewnętrzny" do innej firmy

Czy w LACROIX Electronics Sp. z o.o. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Pracownol xdd

Umowa jest zawierana na 3/4 etatu na okres 3 misięcy. Na cały etat dostajesz po 33 miesiącach pracy

W LCX są zawierane tylko umowy o pracę

Kandydatka

Jak wyglada praca na magazynie, czy atmosfera jest ok.

Pracownik xdd
@Kandydatka

Na magazynie jest najlepiej z wszystkich działów.

Pracuś891

Generalnie firma spoko. Jestem pracownikiem ACP. Zarobki w systemie w miare spoko, natomiast w tygodniówkach tragedia. Umowy zawierane w LCX są dość korzystne. Ale niestety firma nie daje szansy rozwoju dla pracowników. Biorąc udział w rekrutacji na inżyniera po 3 latach pracy, kończąc studia inżynierskie, jednocześnie znając od podstaw proces produkcyjny owej firmy niestety jej nie przeszedłem. Została zatrudniona osoba, która nie miała totalnie pojęcia ,a sprawy oczywiste dla większości stały się dla niej bardzo trudne do ogarnięcia. Według mnie lepiej inwestować w osobę, która pracuje, wie co jest do poprawy i nie trzeba jej dużo uczyć ,niż w totalnie niedouczoną osobę, której trzeba poświęcić min. pół roku żeby zaczęła pracować samodzielnie.

Inżynier Produktu

Miałem telefon, potem skype, potem rozmowa z HR i z kierownikiem. Wszystko ok, bez uwag.

Na temat, było ok

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Cała prawda w 100%.Wszystkie dodatki bardzo zredukowane premii rocznej już też nie ma

Sławomir

Mógłbyś napisać, czemu te dodatki zostały zabrane pracownikom? Przecież stanowią czynnik motywacyjny do bardziej wydajnej pracy. Wyjaśnij to proszę.

Pracuś

Wspomniałbym na jakim dziale !!! ACP cechuje się innymi atutami niż ciągłe liczenia norm...sam osobiście bardzo polecam

pieniążek

zarobki w systemie na ACP dochodzą do 3,7 tys ;)

expracownik
@pieniążek

Buahahahaha. Chyba w 2 miesiące te 3700 zarobisz albo jeśli zrobisz z 70 nadgodzin. Na ACP jest 100 zł więcej dodatku jedynie, więc komu ty chcesz ten kit wcisnąć? Skoro na ACP 3700 to na innych działach produkcyjni mają po 3600 :D 2800 bez nadgodzin to jest maks.

kris

Pracowałem tam. W pandemii skończyła mi się umowa . Do końca nikt ze mną nie rozmawiał . Pracownik po trzech latach traktowany jest jak zero .

X

Zgadza się ale kilka osób które są w porządku by się znalazlo

Przem
@X

Nie no racja są też i mądre osoby z doświadczeniem

Praca w tygodniówkach czyli na industrialu, trafiasz tam chyba za karę. Najgorszy dział w całym zakładzie i niskie wynagrodzenie w porównaniu do innych działów. Jeśli chodzi o rekrutacje to Panie z działu HR chyba dostają premie, która wystawi najwięcej ogłoszeń bo ogłoszenia wystawiane są bez pokrycia (czyli nie ma wolnych miejsc pracy na stanowisko na które wystawione jest ogłoszenie). A jeśli wysyłasz cv to są znikome szanse aby ktoś się odezwał. Najłatwiej dostać pracę jeśli ma się znajomości wśród pracowników biurowych, którzy sa w stanie wysłać Twoje cv z maila służbowego prosto do HRu. Ogólnie jeśli się już tam dostanie pracę w systemie 4-brygadowym to warto zostać na dłużej bo wynagrodzenie nie jest złe i np. na ACP praca jest przyjemna i wychodzisz na przerwy kiedy chcesz i na ile chcesz oczywiście jeśli jest to druga lub trzecia zmiana gdy nie ma nikogo juz z biura na hali produkcji.

Pracuś

Pracuje właśnie na dziale ACP już jakiś czas i powiem szczerze, że to najlepszy dział w całym zakładzie, najwyższe zarobki, dodatki do wypłat także spoko. Praca nie jest monotonna ponieważ cały czas się coś dzieje! Atmosfera - zależy od zmiany i od ludzi

Igor

@Anonim wiesz coś o tym dziale handlowym więcej może?

@Igor
@Igor

Niestety nic nie wiem. Fajnie jakby ktoś podzielił się informacją jak wygląda praca w tym dziale.

Czy może ktoś udzielić informacji jak wygląda praca w biurze ,np dział handlowy? Mam na myśli atmosferę, możliwości rozwoju ??

Wendy

Firma jak firma - pracy sporo , wymagania. To co boli to niesprawiedliwość pomiędzy danymi CFT. Wysokość premii na AUTO1 najniższa, mimo największej różnorodności produktów , najmniej zautomatyzowanych procesów , najbardziej wymagającego klienta. Trafić tam to jak kara - takie jest moje zdanie , mimo przepracowania dwóch lat na montażu. Rotacja kadrowa straszna - zwolniło się dużo fajnych inżynierów, szczególnie dwie Panie - uśmiechnięte , żartowały, wiedziały co się dzieje i jak się pracuje. Na ostatni miesiąc poznałam nowych - nie będę komentowała na jakiej podstawie ich zatrudniono. Ogólnie - praca jak najbardziej Ok, jeżeli trafi się w odpowiednie miejsce. Socjal - OK. Każdy może skorzystać , komputery stoją na hali. Może czasami zimno , od bramy. Ale to też da się przeżyć. Brygadzistki ? Nie powiem złego słowa. Wiem, że to czego ządaja od Nas bierze się z najwyższego szczebla.

Dokładnie wkoło wysyłam moje CV i nic mój kolega to samo! Czy oni przyjmują do pracy tylko ludzi z Ukrainy ? Na to wygląda

Sławomir
@Kasia

Na jakie stanowisko wysyłałaś swoje CV? Skoro kilkukrotnie nie otrzymałaś odpowiedzi, to być może nie spełniasz któregoś z wymagań pracodawcy. Dobrze by było, gdybyś sprecyzowała jakiego stanowiska dotyczy cała sprawa.

Nick001
@Kasia

Lepiej się nie pchaj tam do pracy, bo będziesz żałować

Elżbieta
@Nick001

@Nick001 Podaj jakieś konkretne argumenty, dlaczego nie polecasz pracy w LACROIX? Co się tam dzieje?

Iza

Dwa miesiące wysyłałam CV zero odzewu .

Nick119

Miałam przyjemność tzn. Nie przyjemność tam pracować, moja praca nie zbyt ciężka, ale atmosfera brr co się tam dzieje, jednym slowem: uciekłam.. Zbyt niski poziom jak dla mnie, żeby wysłuchać tekstów typu: jak ci się nie podoba to wyp.. Zenada he he

Xxxxxx

Witam. Niby potrzebują pracowników ale jak do czego nie dzwonią. Non stop pojawiają się nowe oferty pracy więc o co kaman... Śmiech na sali...

Pracownik Lacro
@Xxxxxx

Śmiech na sali to jak patrzy się na pracowników którzy łamią zasady związane z ESD i mają wywalone w prace i potencjalne zmiany Jabs, Lacru i IP płacą produlcyjnym najwięcej w okolicy przy czym w tej ostatniej firnie gorąco wilgotno głośno i śmierdzi a tu czysto, klima i odpowiedni poziom wilgotności zapewniony ze względu na specyfikę pracy Jak nie pasuje to do Plati postrajkować albo do BM za ścianę za najniższą krajową postać przy wtryskarce lub na lakierni manualnej Ciągle zatrudnienia wynikają z nowych projektów głównie dla klientów automotive Świadczy o tym chociażby fakt że dział INDUSTRAL będzie przenoszony do innej hali aby pomieścić nowy park maszynowy. Także ten "Xxxxx" jak nie wiesz jaka jest sytuacja wewnątrz firmy to nie trolluj

Joanna

Muszę powiedzieć, że bardzo niepokojące są przekazane przez Ciebie informacje. Słyszałam, w ostatnich latach firma LACROIX Electronics zdobyła wiele nagród w najbardziej prestiżowych konkursach na najlepszą firmę i pracodawcę w Polsce, m.in. Diamenty Forbes, HR Dream Team, Kreator Miejsc Pracy, HR Innovator, Siła Przyciągania, Orzeł „Wprost”, Top Employer Automotive, Złoty Laur Pomorskiej Nagrody Jakości, i wiele innych. Można byłoby zatem przypuszczać, że to dobry pracodawca. Jednak, jak zrozumiałam, nie pracujesz w tej firmie, tylko w innej. Skąd zatem znasz aktualną sytuację w LACROIX Electronics? Wyjaśnij nam to proszę.

Serio?

To widać mało wynoszą z tych szkoleń antymobingowych skoro właśnie przez (usunięte przez administratora) jeden z pracowników posunął się do popełnienia samobójstwa podpalając wcześniej maszyny.

Bartosz
@Serio?

W siedzibie firmy LACROIX Electronics miała miejsce tak przykra sytuacja? Nie słyszałem nic na ten temat, dlatego mógłbyś napisać coś więcej? Poza tą osobą nikomu nic się nie stało? Proszę o odpowiedź.

Bartosz

To chyba nie ma większego znaczenia w porównaniu z tym co się wydarzyło. Mam nadzieje, że nie było więcej takich sytuacji. Czy ktoś z obecnych pracowników może napisać jaka jest obecnie atmosfera w pracy i czy coś się tym temacie poprawiło?. Atmosferę w pracy tworzą sami pracownicy, więc tylko od ich relacji zależy, czy praca będzie przebiegała w przyjaznym otoczeniu.

Haha widać
@Pracownik Lacro

Pracownik lacro, wieś tańczy i śpiewa. Po tym wpisie widać dlaczego nikt tam nie chce pracować

Jak dostać się do IP

Ewelina

To prawda, firma LACROIX Electronics Sp. z o.o. prowadzi aktualnie rekrutację poprzez serwis pracuj.pl - znajdują się tam również oferty z działu IT: https://pracodawcy.pracuj.pl/lacroix-electronics-sp-z-o-o,14882 Wredny, jak dawno temu aplikowałeś do pracy w firmie? Jakim stanowiskiem jesteś zainteresowany?

Md

Zdecydowanie odradzam wszystkim podejmowanie pracy w firmie Lacroix, a szczególnie w dziale logistyki - na dystrybucji. Praca tam wiąże się z ciągłym łamaniem, przez kierownictwo oraz brygadzistów, zasad BHP oraz kodeksu pracy. Pracownicy zmuszani są do dźwigania płyt o masie znacznie powyżej 50kg, ze względu na oszczędności przy pakowaniu płyt. Kierownictwo stale dokłada nowe obowiązki, a pensja pozostaje bez zmian. Wszelkie pakiety socjalne, które oferuje firma, są możliwe do wykorzystywania jedynie przez administracje i szefostwo, gdyż zwykły pracownik nie jest w stanie zapisać się na takowe ze względu na możliwość zapisów jedynie na komputerach w miejscu pracy. Oprócz tego, w firmie panuje okropna atmosfera. Kierownictwo niektórych działów stosuje zachowania noszące znamiona mobbingu wobec zwykłych pracowników. Szczerze odradzam pracę w tym miejscu.

Abcd

Ile zarabia się na produkcji?

Krzysztof
@Abcd

Twoje pytania związane jest, z tym że zastanawiasz się nad aplikowaniem na stanowisko pracownika produkcyjnego? Aktualnie widziałem, że firma nie poszukuje nowych pracowników. Poszukiwany jest tylko kierownik produkcji. Może to stanowisko by Cię zainteresowało? Napisz, proszę coś na temat swoich preferencji zawodowych.

Serio
@Krzysztof

Serio.. Aktualnie firma wstawia codziennie ogłoszenia na produkcje od kilku lat, ponieważ nikt tam nie chce pracować

K91467

Nie polecam najgorszemu wrogowi! Ludzie pracujący razem na produkcji sympatyczni, jednak brygadzistki(podkreślam, że nie trudno awansować, nie potrzeba wykształcenia wyższego, ani matury) na bardzo niskim poziomie, bez kultury osobistej, nie polecam

Koleżanka

Zastanawiałam się czy wysłać cv do tej firmy ale po wpisach jakie tu przeczytałam raczej się nie zdecyduję;) dzięki. Pozdrawiam.

Ccc

Porazka Nie polecam zawistni "liderzy "noszacy glowe wyzej niz moga zadzieraja nosa bez wykształcenia do pracy z ludzmi do kierowania zespolem Omijajcie wielkim lukiem a napewno 3 gwiazdy z inventory !!!

Edward
@Ccc

Kierowanie zespołem to bardzo odpowiedzialna rola, więc dobrze by było, żeby pełniły ją osoby to tego przygotowane. Jednak Ty uważasz, że tak nie jest. Czy spokojna rozmowa mogłaby zmienić obopólne nastawienie i poprawić relacje. Jak myślisz? Chętnie też dowiem się o innych aspektach zatrudnienia takich jak wynagrodzenie lub rodzaj zawieranych umów z pracownikami. Mógłbyś dodać na ten temat komentarz?

Zostaw merytoryczną opinię o LACROIX Electronics Sp. z o.o. - Kwidzyn

• Jak się pracuje w LACROIX Electronics Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy LACROIX Electronics Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LACROIX Electronics Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy LACROIX Electronics Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w LACROIX Electronics Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

LACROIX Electronics Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 104 ocen.
  • Lotnicza 2
    82-500 Kwidzyn
  • NIP: 7791939992 KRS: 0000135827

LACROIX Electronics Sp. z o.o.