NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.

Tłumacz japońskiego

A może przetłumaczyć najlepsze wpisy na japonski i dać japończykom?

Wpisy
@Tłumacz japońskiego

Najlepsze wpisy dopiero w drodze na temat p6 także nie po polsku możliwe ze szybko znikną

Peszóstka
@Wpisy

Czekamy na te wpisy. Cóż to za rewelacje i nowości się pojawią...

Niezafowolony
@Wpisy

Chopie gdzie te hity.. Jo czekom i czekom..I moje kantaty..Dewej żesz.. Czekomy na podsumowanie... Nic jeszcze nie było... Dejcie noszym administrorom coś usunonć..

nik

W dniu 19 października br. Zarząd Firmy otrzymał następujące żądania postawione przez Z.Z „KONTRA”. Czas realizacji tych postulatów to okres 14 dni. 1. Podwyżka płac pracowników o 18% 2. Przywrócenie premii miesięcznej do poziomu 15% 3. Zmiana sposobu naliczania urlopu przez uznanie, że pracownikowi udziela się jeden dzień urlopu za dwunastogodzinny dzień pracy. 4. Wprowadzenie regulaminu rocznej premii związanej z zyskami. Jeżeli pracodawca nie spełni żądań w wyznaczonym terminie następują kolejne etapy sporu zbiorowego • Rokowania • Mediacje • Arbitraż społeczny • Strajk

karol
@nik

trzeba dzialac i brac sprawy w swoje rece! w kupie sila!!

Popi
@nik

19 października było, nie jestem ekspertem, ponad 14 dni temu.

p4 pracownik

NIE ZOSTAŁO NAM NIC INNEGO JAK STRAJK!!! trzeba walczyc o swoje stawki i warunki pracy! Jezeli chca zeby ktos tam dalej pracowal to trzeba postawic na swoim! Trzeba sie zgadac miedzy soba i nie bedziemy wykonywac swoich obowiazkow. Powinni dac podwyzke inflacyjna plus dodatkowo normalna podwyzke w kwietniu! Bez nas ta firma nie istnieje, a jezeli licza na to ze osoba przyjda nowe osoby i beda prwcowac na takim poziomie co starzy to sie przelicza, to tak nie dziala ze "jeden za jeden". Najwiekszym problemem w tej firmie sa czerwoni.. to oni nic nie robia i maja o wszystko problem. Kobiety z czerwonymi koszulkami to w ogole cyrk.. nic nie umia, nic nie moga robic, tylko chodza i plotkuja, zero ambincji w pracy.. panie na wyrywce na kazdej zmianie to samo, siedza z czerwonymi przy biurkach i bajerka non stop. To ostatni moment zeby cos z tym wszystkim zrobic! Ludzie sie zwalniaja non stop, chyba nigdy takiego momentu firma nie miala, nie widzicie ze jest zle w firmie? Urlopow ludzie nie dostaja jak potrzebuja to beda chodzic na l4, coraz czesciej! i nie bedzie inaczej. Ludzi coraz mniej, roboty coraz wiecej tak sie nie da pracowac.. KIEROWNICTWO NA P4, OBUDZCIE SIE!! bo bedziecie za niedlugo sami pracowali na tej hali.. Nie pozdrawiam

J.D
@p4 pracownik

hahahh widze ze sie nudzisz na przerwie w pracy dobrze orajcie ich tutaj niech to sie wszystko skonczy ngk spadlo na (usunięte przez administratora)

@p4 pracownik

to kiedy zaczynamy? cały wpis w punkt! w koncu ludzie zaczynaja gadac cala prawde!!

Pupcia
@p4 pracownik

A najbardziej niekompetentna pani w czerwonej koszulce to Mariola z brygady B. Mariola nie ma pojęcia o niczym a rządzi się jakby miała wszystko w jednym palcu. A tym samym palcem usuwa pamięć z komputerów, itd. Normalnie brak słów, prócz tego każdy czerwony zajmuje się popychaniem pierdół i opierdzielaniem się ,gdzie inni pracownicy pracują, skandal goni skandal, romanse, łapówki, i wariacja to norma w tym zakładzie

Sławomir
@Pupcia

Pewnych imion nie powinno używać na daremno.

męczywór
@p4 pracownik

a takie pytanko mam co do tej smiesznej firmy, ktora wynajeli zeby sprawdzali ludzi na l4. Sprawdzali kogos? przeciez to smiech na sali hahahah

Aaaa
@Pupcia

Ale ulga że w tej firmie juz nie pracuje 2 lata bo jak czytam wasze komentarze to tam nic na pozytywnie się zmienia dzial wręcz przeciwnie jest jeszcze gorzej

Operator

Dobra to tak na poważnie. GDZIE PODWYZKA INFLACYJNA? Bo nie zdziwię się jak do kwietnia wszyscy pójdą do Lidla pracować za 200zl mniej bez stresu i płaczu o dzień urlopu.

@Operator

W d(usunięte przez administratora) u znajomków

P1

Unikajcie tej firmy jak ognia. Marna kasa, stres, robota za innych i KOLESIOSTWO

Behawiorysta suk

Proponuje swoją usługę to wychowania tych dziwnych ludzi , którzy za tak śmieszne pieniądze stali się sukami . Pipy , moge pomoc ogarnac pozew zbiorowy . Jestem juz po rozmowach z prawnikiem ktory mowi ze zajmie sie tym nawet za free bo wyciagnie dobrze od japonczykow . Pracowałem tam kilka lat i to co tam się odpierdala to przechodzi ludzkie pojęcie. Nie wiem kto tam jest odpowiedzialny za dobór kadr ale należy mu się nagroda . Schemat zawsze ten sam zatrudnią oszołoma czerwonego z IQ 13 max , nie znającego się na pracy . Ten oto mało rozgarnięty człowiek zmusza jednego lub się dogaduje.za nie pracę i produkcja leci . Ludzie pamiętajcie nikt za was nie zrobi porządku. W kupię siła!

@Behawiorysta suk

Bardzo chętnie się dołącze do pozwu i dodam że pracujemy w bardzo szkodliwych warunkach. Węglik krzemu wysoce rakotwórczy. Barany twierdzą że nie. Łamią przepisy

Prawda

Dzień Dobry NGK, chyba czas najwyższy żeby zakładem, a szczególnie działem P4 zainteresowała się Państwowa Inspekcja Pracy, skoro sami dyrektorzy mają gdzieś to co wyprawia się u nich na zakładzie. Proszę Państwa ostatnio przyszedł e-mail z góry (od dyrekcji) ,że kobietą nie wolno chodzić na piece przy interwale 280sek , bloki 4x4. Ale nasi liniowy mają najwidoczniej to gdzieś. Brygada A,B,C. Na brygadzie "A" pan Marcin, brygada "C" Magda i oczywiście z brygady B Mareczek... Którzy mają w czterech literach e-maile. Szczególnie łamią prawo na nockach , lepiej wcisnąć kobiety na piece na nocy, bo przecież na dniówce ktoś by zobaczył i mielibyście nie przyjemności. Pan Mareczek to kawał (usunięte przez administratora) sam w kulki wali, co chwilę bierze L4 , a swoim pracowniką odmawia urlopów, jak żeś bachorów narobił i nie ma się kto nimi zająć to sobie nianię zatrudnij. A Pan Bartosz twój plusowy też ma to gdzieś bo cały czas przyzwala na łamanie praw i niestosowanie się do wyższych zarządzeń.(usunięte przez administratora) by zostać plusowym to rządź tak aby było dobrze. Na innych liniach faceci siedzą przy długim interwale , śpią na piecu i mają(usunięte przez administratora) Przychodzą ludzie na nadgodziny z innych brygad i ich na pięć nie rzucicie, tylko swoich pracowników traktujecie jak (usunięte przez administratora) jesteście (usunięte przez administratora) najwyższej klasy , zakład powinien dać wam nagroda

El doopa
@Prawda

Jak taka jest sytuacja to nie strasz tylko dzwoń do pipy i patrz jak to wszystko płonie.

Niezadowolony

A co masz wpisane na umowie operator czy nie zapieckowy? Przecież jest rowno uprawnienie!Jak byś się poczuła jak by tobie ktoś ciągle kazał iść na pięć?A w czym ty jesteś lepsza?ktoś chętny tu trzyma?Uwazasz ze jestes lepsza to szukaj takiej pracy w której będziesz zarabiała adekwatnie do wykonywanej pracy i zarobków,w biedronce czy Lidlu takich potrzebują.Idz sprawdz A dopiero wyrażaj opinie,dobrze wiesz ze nigdzie indziej sobie nie poradzisz

looki
@Prawda

No co posty już usunięta... Bo Mariolcia została obrażona ? Bo prawda jest nie wygodna jak widać... Proszę by dyrekcja natychmiast zareagowała na wybryki tej szajki, ludzie odchodzą i będą odchodzić przez takich właśnie liniowych, przez takich mareczków, mariolki, magdy, i marcinki... A to co się dzieje na drugiej hali to już pojęcie ludzkie przechodzi, szkoda pisać...

Lambo
@looki

Ooo jaki wszechwiedzący. Znasz sytuacje na wszystkich zmianach i dodatkowo na obu halach? Chyba pracujesz na nieodpowiednim stanowisku!

True
@Lambo

Pewnie że znawca, interesuje się dobrem firmy i ludzi, a ty co , to ludzie(usunięte przez administratora) uciekają z linii bo nie chcą być (usunięte przez administratora)i wykorzystywani przez leniwych leserów

Ten tego
@True

No najlepiej siedzieć z tyłkiem na stołku i drzeć się "alarm na załadunku "zamiast go samemu usunąć...ale po co...leser czerwony to zrobi ,będzie na zapiecku bilety ogarniał,grzałki oklejał bo tylko on może łapy sparzyć ,mył podlogę bo operator jest zajęty rozmową i narzekaniem ,przezbrajał bo "ja tego nigdy nie robiłem" czyli od 2lat i patrzył każdemu na ręce bo operator ma inne oko i nie widzi ,że ma blok przekrzywiony o 3cm....ale pamięć do tego co mówią na palarni to już operator ma doskonałą...

@Prawda

Zaskakujące jest to że na A nikt nie narzeka na pana Marcina poza jedną osobą...hmmmmmmmm

Marzena
@Ten tego

Słuchaj koleżko , zwykły pracownik ( operator ) jest od tego by stać na swoim stanowisku pracy i robić to co do niego należy, na linii są dwa typy leserów , jeden obserwator , drugi liniowy czerwony i te 2 h*** są ja (usunięte przez administratora) od srania by przynieść bilet , naprawić usterkę , wyłączyć alarm na załadunku, lub wymienić grzałkę, jeżeli z maszyny wychodzą (usunięte przez administratora) bloki to widocznie mamy na linii hukowych obserwatorów i czerwonych którzy nie umieją wystroić maszyny, wy macie na wszystko czas , grać na telefonach w gierki , łazić na fajkę , jesteście "Takimi Panami" ,że lubicie jak się was prosi byście łaskawie stanęli za kogoś by poszedł na chwilkę do łazienki, robicie łaskę jak ktoś chce iść na przerwę, Proszę bardzo... Niech dyrektor przychodzi z góry nas zastępować na przerwy, jak pracownik ma robić wszystko za wszystkich to co ty tu jeszcze robisz , walizki , dworzec , i fru nie ma cię , tobie jak maszyna jedzie spokojnie przez całą dniówkę to siedzisz i jaja przez 12 godzin na stołku grzejesz a zwykły pracownik (usunięte przez administratora) ktoś za mnie stanie ? Chodź na chwilkę ? Wy wymagacie by pracownik (usunięte przez administratora) za was.

Taki tam
@Marzena

Może przeczytaj umowę i Twój zakres obowiązkow....robicie co do was należy?czyli co?mylicie się wypisując kartę zwalniającą,macie bajzel na stanowisku,wlazicie w bariery bezpieczeństwa a o myciu prasy nie wspomnę....a grzałki się okleja a nie wymienia ale to tylko potwierdza w czym problem czyli w tym ,że połowa niebieskich to nic nie interesuje poza wypłatą ...najlepiej niech czerwony na piec idzie bo ja paznokcie zrobiłam i włosy mam umyte no nie?

Cipcia
@Taki tam

Ja na umowie nie mam nic wyszczególnionego co tyczy się moich obowiązków, chodzę tam dla kasy a nie żeby patrzeć się na wasze krzywe mordy, życie może nie jest piękne i idealne, ale paznokcie powinny...

Swojak
@Prawda

Co do ludzi przychodzących na nadgodziny, to jest pewna teoria. Otóż niektóre zmiany nie cieszą się dobrą opinią. Na wszystkich zmianach brakuje ludzi stąd osoby z nadgodzin. Natomiast jeśli osoby te słyszą na jaką zmianę mają pójść i po tych nadgodzinach (np. 12h pieca interwał 280 full piec) nie za bardzo chcą iść ponownie. Dla tego powstał pomysł, który zakłada, że jeśli osoby z nadgodzin nie dostaną mocno w(usunięte przez administratora) to może jeszcze raz przyjdą. A ci, którzy są na swojej zmianie nie mają wyjścia i muszą iść tam, gdzie im liniowy powie.

P4

Witam, chcę tylko wrazić opinie co się dzieje na tym dziale. Pan Henryk co pół godziny chodzi sobie zapalić, Pani Kinga i Jurek czepiają się wszystkiego z braku zajęcia trzeba usuwać piktogramy które są ok żeby była jakaś robota, goście z GTR nic nie robią głównie przesiadują na palarni. z resztą dużo by opowiadać.

Blabla
@P4

Niestety to prawda, miałem okazję z nimi pracować. Taki (usunięte przez administratora) jak na P4 z Kingą i wymagania z pupy to nigdzie nie spotkałem. Najgorsze jest to, że gorszy od nich jest kierownik i manager działu. Sam nie wiedzą czego chcą, a później się dziwią że ludzie uciekają. Załóżcie lepiej jakiś związek zawodowy pod przewodnictwem Związkowej Alternatywy wystarczy tylko 10 osób, by założyć taki związek zawodowy.

Dariusz
@P4

I nikt nie zwraca uwagi że ciągle lata palić zamiast pracować? Takie wyjścia trzeba odbijać kartą czy są normalnie wliczane do czasu pracy i nikt się nie czepia?

były p1
@Dariusz

Nie, odbijasz się tylko na wejście do pracy i wyjście, i ewnentualnie jak chcesz iść do kadr ( czytniki )

Zuzanna
@były p1

jak oni potem patrzą na spóźnienia? np., o 5 minut powiedzmy, że ktoś się odbije po czasie to 5 min przed wyjściem ma czekać?

były p1
@Zuzanna

A nie wiem, nigdy sie nie spóźniłem - jeździłem autobusem zakładowym. Ale to jest pewnia do ustalenia z PLUSEM, pewnie trzeba będzie zostac dłuzej o te 5 minut, ale nie chce wprowadzać w błąd.

Pracownica

Odradzam pracę w NGK kobietom które planują w najbliższych latach ( nie miesiącach) zajść w ciążę. Przekraczanie limit L4 i po powrocie zostajecie zwolnieni albo umowa nie przedłużona. Kilka przypadków już miało miejsce a prawnik wyraził na to zgodę. Nie jestem zwolenniczką chodzenia ludzi zdrowych na L4 ale takie zagranie to dramat. Tak postępuje firma prorodzinna. Kobiety nie bójcie się zgłaszać po pomoc do PIPu. Porady prawne macie za darmo i PIP zawsze stoi po stronie pracownika. Co innego przekroczony limit L4 związany z chorobą a co innego z ciążą. Ciekawe czy żony kadry zarządzającej będąc w ciąży mają w swoich firmach takie niegodziwe traktowanie. Mam nadzieję że PIP w końcu zajmie się tą sprawą bo niestety związki zawodowe mamy słabe. Czekam jak firma pójdzie po rozum do głowy

Pitek
@Pracownica

No tak , kobiety są zwalniane z powodu ciąży, a taki Mareczek narobi sobie dzieciaków, chodzi cały czas na L4 , przyjdzie do pracy na 1-2 dni i znów choruje i nikt się tego nie czepia...

Ciekawy
@Pitek

Wszystko wszystkim. Możesz mieć problem do Mareczka, ale czy uważasz, że obrażanie dzieci tej osoby i wciąganie ich w twoje żale jest prawidłowe?? Jak masz problem do danej osoby to wypowiadaj się na jej temat ale dzieci obrażać ?? Wogole o nich wspominać?? Trochę słabo

Piter
@Ciekawy

A ty nie obrażasz dzieci, rodziny tej osoby której zarabiasz wolnego ? Czy uważasz że inni nie mają prawa do wolnego , czy to sprawiedliwe abyś ty robił co chciał a swojemu pracownikowi zabraniał jednego dnia urlopu ! I ty śmiesz się nazywać liderem ? Ciebie to powinni dyscyplinarnie pierwszego wywalić

Cipek

Nikt tu żadnych dzieci nie obraża. Nikt tu nie napisał, że dzieci "Mateczka" to bachory, gówniarze itp. Ktoś napisał najszczerszą prawdę o tym gościu. Facet nie ma szacunku dla swoich pracowników, sam na swojej linii czasami zachowuje się jak rozwydrzony bachor. Jeśli coś nie idzie zgodzie z planem, nie ma targetu, to biega, drze się, rzuca dokumentacją i wyzywa, więc można powiedzieć, że to on jest dzieckiem.

Powrót?

Jak teraz wyglada sytuacja w firmie? Chodzi mi o dział P1 - każda brgada - zaczynając od zmianowego, kończąc na czerwonych aż po pracowników? I jak wygląda sprawa zarobków - do ręki

Pogoda

Naprawdę dobry pracodawca

Jagoda
@Pogoda

Robota masakra. Od dzwona do dzwona. Biegiem na przerwę , ledwo zdążysz zjeść. Co drugi weekend w pracy. Niby dobre zarobki? Co druga niedziela w pracy... Więcej wolnego? No i co z tego jak trzy dni z rzędu nie masz życia.... Bez sensu

Typek
@Jagoda

Nie rozumie ludzi, robota bez sensu a robisz dalej w tej firmie?

Pogoda
@Jagoda

No w imieniu nas wszystkich chcialem Cie przeprosic , ze musisz pracowac. Szkoda,ze nie masz czasu na plotki z kolezankami i fajke co pol godziny. No i sugeruje bardziej pilnowac konca swego nosa, bo i tak nie masz czasu plotkowac podobno, a zycie minie Ci przyjemniej.

Ooooo
@Jagoda

Dokładnie zgadzam się z toba jest masakra i jeszcze się o wszystko dowalaja za nie długo to do kibla nie będzie można wyjść a zresztą już jest problem z tym żeby ktoś cię zmienił

Jagoda
@Pogoda

Odezwał się ten co pół dniówki nic nie robi. Trzeba się za was wziąć. Chyba pracodawca jeszcze nie wie jak niektórzy pracują. Powinni połowę x was zwolnić bo jesteście niepotrzebni. Trzeba wam załatwić porządny audit. Rozliczyć z pracy. Dobry kaizen z tego wyjdzie.

Osa
@Jagoda

Zależy gdzie tefisz są działy na dpf gdzie jest super a są też noxy gdzie jest masakra.. A do tego dodać podejście niektórych czer do pracy może być praca masakra..

Pracownik.
@Jagoda

Ciebie niech zwolnią w pierwszej kolejności...

Ja aa
@Osa

Co wy z tymi noxami? Na noxach jest bardzo fajna praca. Nie jest to leżenie jak na DPF ale praca jest ok. No oczywiście tylko trzeba chcieć pracować. Leniom odradzam

speed3711
@Ooooo

Robisz na produkcji, na linii to sie dziwisz? Na pO jezeli chodzi o kibelek czy przerwe jest troche luzniej niz na pozostalych dzialach ale robic trzeba tak samo jal na innych dzialach. Robie na pO i dzial jest naprawde bardzo obszerny bo trzeba robic i na mixingu, odwazaniu, zasyp, mlyn czyli obsluga suwnicy, wozka takze wszedzie dobrze gdzie nas nie ma jak to mowia

Rex
@Osa

Akurat na noxach jest fajna praca i czerwoni też bo oni jedni z nielicznych w tym zakładzie pracują.

Piecowy
@Ja aa

Jak leżysz na dpf to zapraszam na przeładunki na piecach

Liniowy p7

Napisal: pracodawca hahahahahah

Moja opiania
@Pogoda

Jeśli jest naprawdę taki dobry, to pracuj tam do emerytury, a i dorabiaj sobie jak do niej dotrwasz. Powodzenia. P.S Bzdury piszesz człowieku

Jojo
@Pogoda

No to spoko jak tak uważasz, a teraz zamilcz i do roboty wyrabiać target.

Rick
@Pogoda

Chyba na szare mydło marki Jeleń.

Nie ma źle

@Cupiałotywa zebyś ty jeszcze tak samo dobrze pracował, jak piszesz te swoje wypociny to byś został pracownikiem miesiąca.

Imprezowa

A ja z innej beczki ,skoro czytają tu wpisy mądre głowy ,to może popra pomysł by z funduszu świadczeń ,nie tylko bawiło się biuro ,wycieczki ,imprezy itp ,ale może wzorem innych zakładów ,chociaż raz do roku zorganizować większą imprezę na hali dla wszystkich lub poszczególnych działów ze wszystkimi brygadami (nie mówię o integracji po to dla poszczególnych brygad,działow ,a o jednej większej )pieniądze będą pochodziły i tak z funduszu świadczeń ,który teraz zamiast służyć wszystkim służy wybranym jednostka ..

Mody
@Imprezowa

Masz przecież (usunięte przez administratora)*(usunięte przez administratora)piknik na terenie parku śląskiego

Stefcia

Wy chcecie dowody na kolesiostwo to sobie obejrzyjcie nagrania z kamer , jedni zapierniczają a drudzy siedzą pół dnia przy biurku

Aa
@Stefcia

Typowa sprawa na P6

Rem
@Stefcia

Dokładnie tak jest. A tym co zapierniczają w pracy nie są przedłużane ostatnio umowy o czym ludzie dowiadują się często w ostatnim dniu pracy. Widać pupile i lenie mają się w tej Firmie dobrze.

@Rem

Norma , a dzięki wam będzie tylko gorzej

Bella

Dzień Dobry czy to prawda ,że na zakładzie są szczury ? Podobno raz jedna pracownica widziała i goniła szczura po dziale P4

Bestia
@Bella

Tak, to prawda. Zwykle chodzą w niebieskich koszulkach ale jest też ich pełno w czerwonych i zielonych.

Zuzanna
@Bestia

Czy to jest sugestia do stroju pracowników z jakiś działów? Są przypisane kolory?

Ergonom

Jeżeli chodzi o firme. Ich ostatnie działania są wymierzone przeciw ludziom. Nakazują nosić pracownikom okulary ochronne przez 12h, kiedy nie ma zagrożenia na dziale. Wyobrażacie sobie co to za praca z plastikiem na nosie? Mega wyczerpujące. Mają to gdzieś, że wzrok ci się pogorszy i sprawiają one ból głowy. Wprowadzają modernizacje po "konsultacji" z pracownikami, a w istocie razem z BHP wdrażają keizeny, których nikt nie pożądał. Sam dział BHP nie dba o pracowników. Robią wszystko by bolały plecy, nogi i żeby w ogóle nie mieć 5 minut na dychnięcie. Spotkasz też różne patologie, nepotyzm. Mąż zmianowy, to żona liniową, ale na innym dziale, dla niepoznaki. Osoby bez kompetencji, kolesiostwo, przykład? Dział planowania produkcji. (usunięte przez administratora) afera, zatrudnili zboczeńca na p6.W ramach nagrody stawiają pizze, zamiast dać premie.

Ło panie
@Ergonom

A co w tym złego, że mąż zmianowym a żona liniową na innym dziale?

Agent
@Ło panie

To że stwarza to podstawy do patologi ,i podejrzeń że jedno z nich nie awansowało z racji posiadanej wiedzy ,tylko dzięki dobrym układom drugiego ,a takich przykładów tu jest ogrom ,daleko nie szukać omawiany niedawno z nowych nox ,gdzie pani pracując niewiele ,zostaje dziewczyna czerwonego i zaczyna się piąć ,a w tej chwili choć niewiele umie jest już z czerwoną koszulka ,co dla drugiego pracując ,mając wiedzę x lat jest po prostu nieporządku...

janos
@Ergonom

No nie zgodzę się w tobą, że okulary plastikowe nie są potrzebne. Nie pracuje u was ale w naszym zakładzie był przypadek, ze dziewczynie w archiwum wpadł do oka jakiś paproch i oczywiście musiała się leczyć. Ona zwyczajnie układała na półki segregatory jak do tego doszło. Po tym wprowadzono obowiązek noszenia w archiwum okularów ochronnych. Uważam że jeśli pracodawca taki obowiązek nakazał to musi mieć powody. A oczy są najważniejsze

Tu czy tam

jest jakaś różnica pomiędzy Gliwicami a Dąbrową Górniczą, bo słyszę różne opinie? jeżeli tak to jaka - proszę o serio info

Trok
@Tu czy tam

Gliwice wymyślają utrudnienia dla pracowników a Dabrowa klaszcze :)

PO
@Trok

W Dąbrowie ludzie z innych działów muszą chodzić na P4.Szału też nie ma

Aaa
@Tu czy tam

jest, w D.G zakład bardziej zautomatyzowany, trochę inaczej podzielone działy, mniej ludzi na liniach, lżejsza robota...

Hmm
@Aaa

Ciekawe, lżejsza to może jest ale na P6 reszta działów ma zdecydowanie więcej pracy niż Gliwice. Większa automatyzacja = większa awaryjność.

Aaa
@Hmm

na P1 też... alarmy usuwasz i maszyna jedzie dalej, jak coś poważnego się wywali to UR i wywalone, siedzisz i patrzysz jak chłopy walczą, a w Gliwicach jest np. stanowisko gdzie stoisz 12h i układasz segmenty na palety, typowo fizyczna robota...

Gliwice
@Hmm

Kolega dobrze prawi. Pracuje w Gliwicach i widzę jak się automatyzują. Kolejna linia w automacie = kolejne problemy, kolejne "ulepszenia" = więcej ganiania + mniej ludzi do tej samej pracy. Co za łeb wpadł na montaż tych robotów....

NGK łamie prawo

Dlaczego NGK bezczelnie łamie prawo i dalej nakazuje swoim pracownikom noszenie maseczek. Było rozporządzenie, że od 28 obowiązek maseczek zniesiony poza placówkami medycznymi. W tym momencie NGK nie ma żadnych podstaw prawnych do nakazywania noszenia maseczek pracownikom. Na Gliwicach ludzie już to do PIP-u zgłaszają, może na Dąbrwowie też trzeba im się do (usunięte przez administratora) dobrać.

Lolek
@NGK łamie prawo

Dziś już szanowny strażnik na bramie spisywał osoby bez masek. Ciekawe co teraz ? Premie nam zabiorą ? Śmiech na sali

J23
@NGK łamie prawo

Widocznie rozporządzenie zarządu NGK jest ważniejsze od rządu RP. Ktoś się wybiera do PIPu?

Ruby beret

Tak jest to problem. Łamanie prawa to zawsze ejst problem. Ale jak widać są covidianie w tej firmie. Chcesz to noś i 5 masek na raz, ale innych zgodnie z prawem nie można do tego przymuszać

Kumaty

Tak spadnie.Chcesz to sobie noś nawet kombinezon OP1 obsrańcu

Maski off
@NGK łamie prawo

Oficjalnie bez maseczek w ngk

Ppp4
@NGK łamie prawo

Nie znasz się na prawie ale wielce komentujesz, takich ludzi powinni wywalać z tego zakładu. Zacznij od zapoznania się z przepisami i zasadami jakie może wprowadzać pracodawca na swoim zakładzie a potem komentuj

Elbro
@NGK łamie prawo

Nadal karzą wam nosić maseczki? Wiem że Japończycy mają swoje fetysze ale dobrze jakby je zostawili u siebie w kraju. Prawo jest po waszej stronie(pracowników) róbcie zdjęcia, zbierajcie dowody. Owszem można nosić ale to raczej na P4 gdzie przeokrutny smród z kadzidła i zapylenie które przyniesiesz ze sobą do domu...

Qwerty

Nowy pracownik ma praktycznie taka sama stawkę co stary pracownik raptem kilka stówek mniej albo tak samo więc coś w tej firmie jest nie halo nie dziwię się że się ludzie zwalniają i mają w du*** targety skoro trzeba tyrać za trzech! Pranie mózgu robią obserwatorom i czerwonym.

Conesser

Dzień Dobry , co wyprawia się na tym dziale P4 , szczególnie na brygadzie B , przecież to ludzkie pojęcie przechodzi ?

Pablo
@Conesser

Nic nowego, dzień jak co dzień, tydzień jak tydzień. Kręci się w kółko to co było zawsze.

Pitbull
@Conesser

To zmień dział a najlepiej brygadę.na innych zmianach jest mniej pracy i wszyscy żyją dlugo i szczęśliwie.

Zostaw merytoryczną opinię o NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 223.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 161, z czego 20 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 75 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NGK Ceramics Polska Sp. z o.o.