Opinie o Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi marketingowe - organizacja i obsługa imprez

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawa

Ktoś

Nie polecam pracy w PAIH. Wszechobecny mobbing, dyskryminacja, praktycznie w każdym departamencie. W finansach słabe klimaty, brak współpracy. Podlizywanie jest na porządku dziennym. Nawet jak masz wiedzę, umiejętności i wykształcenie to jesteś nikim dopóki nie donosisz na innych. Szczerze nie polecam. Po pracy w PAIH będziesz skrzywdzonym, chorym człowiekiem.

Nikodem
@Ktoś

Aż taka kiepska atmosfera? Nie można zgłosić tych zachowań gdzie wyżej? I na kogo to donoszenie? Jeden pracownik na drugiego? To trzeba uważać co się do kogo mówi w robocie?

Pepa

Ogromną wadą tej spółki jest fakt, że są tu tak zwane "wrzutki" czyli ludzie niekompetentni wrzucani na kierownicze stanowiska. To psuje wszystko. Panuje atmosfera (usunięte przez administratora), nowa Pani Wiceprezes nie lubi ludzi (zwłaszcza atrakcyjnych kobiet) - trochę jak w szkole. Jest to miejsce polityczne więc zawsze będzie tu pełno ludzi, którzy w normalnych warunkach pracowaliby na niskich stanowiskach i nie zrobiliby kariery - tutaj zostają dyrektorami, zasiadają w zarządach i radach nadzorczych. W każdym departamencie donoszą i kablują jak w podstawówce. Jakby się pracowało z dziećmi. Szkoda, bo spółka ma ciekawą rolę, ale jest tylko kolejnym miejscem w którym politycy upychają swoich znajomych. Każda władza tak robi - ta nowa też.

@Pepa

Właśnie widzę, że firma poszukuje zastępcy dyrektora. No i wymagane jest tutaj między innymi 4 letnie doświadczenie i odpowiednie wykształcenie wyższe. Dlaczego w takim razie uważasz, że można znaleźć tutaj "niekompetentne osoby"? Bo te wymogi wskazują raczej na coś odwrotnego. Nie zwracają uwagi przy rekrutacji na te aspekty czy jak? Wybaczcie że tak dopytuję ale sama zastanawiam się nad aplikacją na ten wakat. :)

Ja brałem udział w rekrutacji i mam bardzo pozytywne odczucia, profesjonalnie i na temat. Nie wiem skąd takie negatywne opinie. Jestem po rozmowie i był kontakt ze strony rekrutacji z informacją zwrotną. Czekam na kolejny etap.

Tamara
@Nieznajoma

A długo czekałaś aż się do Ciebie odezwali od momentu złożenia cv? Napisz jak wygląda ta rozmowa, bo Twoja wypowiedź została częściowo usunięta. Kto konkretnie był z HR ?

Dora Nowy wpis

w wątku co jakiś czas pojawiają się komentarze, które dotyczą słabej atmosfery w tej pracy. powiedzcie mi, czy jest w firmie przestrzeń na to, aby zgłosić ten problem gdzieś wyżej? może jest tutaj ktoś, kto mógłby się na ten temat wypowiedzieć... pytam, bo chciałam aplikować na stanowisko eksperta w departamencie administracji, bo aktualnie jest zapotrzebowanie na ten wakat. bardzo zależy mi na zdrowej atmosferze w pracy. :)

Pewnie Nowy wpis
@Dora

Można zgłosić, osobie która sama sprawia wrażenie jakby sama była na skraju wytrzymałości z przepracowania, co nie dziwne przy sytuacjach pracy do godzin nocnych. Ale powyższe to tylko subiektywna opinia losowej osoby z Internetu.

Prosze o informację Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Dzień Dobry, w zakładce Kariera na stronie paih.gov.pl jest dużo ogłoszeń. Zastanawiam sie czy nie kandydować do Dzialu Zakupów. Mam doswiadczenie w PZP. Prosze, jesli to możliwe osoby znajace realia jak wygląda praca w tym Dziale, tj.: 1. Ilu pracownikow pracuje w tym Dziale przy przeprowadzaniu postępowań (lub ilu jest zazwyczaj, biorac pod uwagę liczbe ogłoszeń? 2. Czy liczba postępowań na 1 osobę jest mniej wiecej rownomierna, kto i w jaki sposob przydziela zadania? Ile przeciętnie spraw przypada na 1 osobę? 3. Czy przy przygotowywaniu zapytań, przetargów komorki merytoryczne wspieraja w zakresie OPZ, biora udział w ustalaniu warunkow, kryteriów tresci umów? Czy jest to na zasadzie, "jesteś zamowieniowcem to rób sama"? 4. Jak wyglada zatrudnianie w zakresie okresu probnego, kiedy mozna liczyc na umowe na czas nieokreslony? 5. Jaki jest poziom wynagrodzeń? Czy sa inne niz pensja dodatki?

Katy

Czy owa wojna-drama, o której tutaj czytam, to wciąż pokłosie wyborów parlamentarnych? W sumie chciałam zorientować się, w którym z biur zagranicznych najszybciej pojawi się szansa na pracę. Jeżeli wiecie o zamiarze przejścia kogoś z placówki do prywatnego pracodawcy, dajcie proszę znać. Czy w ogóle wyjazd na placówkę osoby bez znajomości jest realny?

Dobrava Nowy wpis
@Katy

Katy. Jak najbardziej. Większość osób w placówkach zagraniczych to osoby z normalnych rekrutacji. Rekrutacje są na stronie internetowej.

Kaja

Obecnie, w PAIH panuje duży bałagan. W zarządzie trwa wojna ("drama"), łamane są wewnętrzne procedury, można uznać, że ich nie ma - nie stosuje się ich. Nikt nie przejmuje się pracą zwykłych pracowników, którzy robią najcięższą robotę. Zwalniani są nawet dobrzy, wieloletni pracownicy, którzy mieli duże zasługi w pracy, ale nie byli polityczni. Nikt nie wie, jaka jest wizja na przyszłe lata, Nikt się z pracownikami nie komunikuje. Atmosfera jest obecnie bardzo niefajna. Jeśli zatem ktoś chce pracować w biznesie - polecam PAIH, to doskonałe miejsce na rozwój (choć obecnie jest ciężko), poza tym wiem, że większość ludzi tam pracujących naprawdę robią to dla Polski - siebie też uważam za taką osobę. Kadra zarządzająca, w dużej części była jest i będzie polityczna, bywało różnie i będzie różnie, ale sama rola jaką pełni PAIH jest naprawdę budująca. Pracuje tu sporo naprawdę fajnych ludzi, którzy lubią swoją pracę, grają zespołowo, ale mają życie po pracy i nie są karierowiczami. Obecnie nie polecam jedynie finansów, kadr, administracji, biura zarządu, prawnego. Ale, jeśli ktoś chce się rozwijać (nawet w trudnych warunkach) PAIH jest dobrym miejscem.

Były pracownik Dep. Finansów

Ponieważ (usunięte przez administratora) Dyrektorów, którzy zarządzali stosując narzędzia (usunięte przez administratora), pracownikom nie przedłużane są teraz umowy i generalnie na razie należy poczekać co będzie dalej. Zanany jest mi klimat DF i Kadr, odeszło stamtąd w przeciągu roku ok 15 pracowników, a może i więcej, więc chyba nie potrzeba większego komentarza co tam się dzieje.

Dyrektor Generalny

ASAP

Na jakiej bazie finansowej oparty będzie kontrakt Wy-Generalny podwykonawca Ja/My Podwykonawcy w Anglii w latach 2002 -2012 dla Firm Skanska,Mansell,Carillion etc w różnych częściach Wielkiej Brytanii w odległościach : 200-370 mil od Bedford gdzie miałem siedzibę Z poważaniem mgr inżynier Robert Flont (577390236)

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Karola

Dlaczego zatrudnia się osoby po znajomości na stanowiska dyrektorskie....

Lola

Jestem już jakiś czas po odejściu z PAIH i na zimno mogę powiedzieć. Nie warto się męczyć!!! Mam nadzieję, że moje na szczęście już byle kierownictwo pożegna się z ciepłymi posadkami. I zaszyje się w norkach skąd wylazło. Mam nadzieję, że ktoś weźmie się za te dwa koszmary.

Karolka

Kojarzę , że na początku 2022 mieli ogłoszenie o pracę na kierownika na Gruzję. Interesowałaby mnie taka pozycja, proszę dać znać, czy aktualnie są takie albo podobne rekrutacje. Tylko jak coś to jedno pytanie na zaś, gruziński trzeba znać? Albo angielski?

PAIHowicz

W PAIH pracowałam do grudnia ubiegłego roku. Patrząc z góry, bez insiderskich informacji - jest to super miejsce pracy z ogromnym potencjałem, zwłaszcza dla młodych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda praca w dużej firmie. Plusem ewidentnym jest międzynarodowość i okazje do współpracy z klientami praktycznie z każdego miejsca na świecie. Niestety, od czasów kampanii wyborczej stała się wehikułem jednego z członków Zarządu do realizacji wizji politycznej pewnego stowarzyszenia, związanego z jedną z partii politycznych. To co działo się w PAIH ostatnimi czasy wołało o pomstę. Nie mówię już o ewidentnych brakach zarządczych, ale o przykładach sytuacji graniczących, bądź będących (usunięte przez administratora), doprowadzaniem pracowników do płaczu, uwagami i komentarzami wykraczającymi obyczajowo poza dopuszczalny biznesowo "code", obsadzaniem stanowisk kierowniczych przez ludzi wiernych i zaufanych niemających pojęcia o tym co robią. To sprawiło, że zrezygnowałam z pracy w PAIH, mimo tego że początkowo czułam się zafascynowana wizją. Mam nadzieję, że w ślad za zmianami na szczycie nadejdą zmiany na poziomie dyrektorskim - osoby polityczne są zatrudnione na stanowiskach kierowniczych zaczynając od promocji, komunikacji, CE, na administracji i HR kończąc. Gdyby te osoby były jeszcze kompetentne to nie byłby to większy problem - to mimo wszystko spółka skarbu państwa, więc wiadomo że takie rzeczy są na porządku dziennym. Niestety w przypadku PAIH osoby te po prostu wykonują wizję PDezesa, niezależnie od tego czy ma to sens czy nie. Praca w PAIH może być niezmiernie rozwijająca, niestety Spółka ta cierpi od lat na syndrom upolitycznienia, który sprawia, że zamiast działać jak normalna firma rynkowa, działa jak dziwny moduł zarządzany motywami i intencjami niemającymi nic wspólnego z dobrem firmy.

@PAIHowicz

A mogę dopytać czy mówisz tutaj o pracy w Warszawie czy może próbowałaś innego stanowiska w innych krajach ? Wiem ze na stronie oferują różne destynacje i zastanawiam się czy mówisz o konkretnym miejscu, może warto np po czasie starać się o przeniesienie ? Docelowo zależy mi na pracu w innym kraju bo to musi być ciekawa przygoda dlatego pytam :)

@PAIHowicz

Cześć, A, jak jest w biurach zagranicznych? Skladalem CV już do biura w Kojowie oraz w Pradze ale póki co cisza. Biuro w Kijowie zostało otwarte już parę lat temu - po raz kolejny od czasów wojny oficjalnej z 2020 r. I po ponad rocznej nieobecności wrócili do pracy. Powiedz proszę że słyszenia jak wygląda praca za granicą PAIH

Pepa

@Pepa

Wszystko prawda. Z Departamentu Finansów w przeciągu niecałego roku odeszło chyba ok 8 osób (już straciłam rachubę) przeważnie dobrych fachowców, bo Ci są tu poważnym zagrożeniem dla osób rządzących w DF. Jeśli jesteś szanującą się księgową to omijaj to miejsce szerokim łukiem. (usunięte przez administratora) dyskryminacja, (usunięte przez administratora) walka o wpływy. Ludzie niekompetentni wtrącają się w Twoja pracę. Fachowcy, którzy chcą coś zmieniać na lepsze są degradowani do "szarych myszek". Wiem, że znajdą się tacy, co nie uwierzą w to wszystko, powiedzą, że tylko desperaci piszą takie opinie, tylko zastanówcie się dlaczego w PAIh jest ich, aż tak dużo! DF jest chyba w czołówce najgorzej zarządzanych departamentów.

@Pepa

Czy w Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. pracuje się na open space?

Paihówka

Tak - pokoje są dogęszczane. Początkowe były podzielone na 2 części i siedziało 12 osób, potem zrobiło się 20

@Paihówka

Ale jednak każdy ma swoją przestrzeń i zwiększona liczba osób nikomu nie przestrzega? Jest okej? ;) Myślę nad złożeniem aplikacji, więc pasuje mi wiedzieć, w jakich warunkach możliwe, że będę pracować. ;)

Ktoś

Nikodem
@Ktoś

Możliwe, że wyślę papiery na stanowisko Specjalista w Departamencie Komunikacji, Partnerstwa i Promocji. Można wiedzieć, jakiego kierunku studiów oczekują skończonego od kandydatów, bo w ogłoszeniu tego nie podali i nie wiem, czy to nie ma znaczenia? Czy się nie domyslam czegoś? :P

Jeja

Kojarzy mi się z korpo, praca w openspacach, Jakieś budki, gdzie można porozmawiać, każdy sobie w pokoju przeszkadza na wzajem. brak ruchomych godzin pracy. To już szukając pracy w państwówkach trzeba pytać tez czy jest openspace. Załamka. Żałuję podjętej decyzji już pierwszego dnia, nigdy tak nie miałem. Brak sprzętu jakieś stare komputery, coś ma z Dubaju przyjść, pewnie jakieś stare złomy.

@Jeja

Ni ma wydzielonych boksów żeby mieć trochę prywatności i sobie wzajemnie nie przeszkadzać? A jeśli chodzi o godziny pracy to w jakich teraz pracujesz? Nie ma możliwości przyjść później albo wyjść wcześniej i to odrobić?

@Jeja

Kolejny tydzień, a traktują mnie jak zło konieczne. Nikt mi nic nie przekazał co robić, sam sobie czytam procedury i tak nic nie ma się do tego, bo nikt ich nie przestrzega. Na podstawie dokumentów, które trafiają trzeba się podpytywać, bo za mało informacji na tych okrojonych. Pierwszy raz jestem w miejscu gdzie przełożony nie ma dla mnie czasu, nawet mnie wprowadzić do organizacji, nie pomaga obyć się w organizacji. Ma pytania proste o ścieżkę odpowiedź wyślij do nich, ale sprecyzować nie potrafi do kogo!! Drugi tydzień, a ja już wysyłam cv ws pracy.

@Jeja

To nie zagwarantowali ci porządnego wdrożenia? To jak to działa, pracujesz w sumie na "czuja"? Nikt nie weryfikuje tego, co robisz? Kurczę, chce aplikować, nie oczekuje prowadzenia za rękę, ale jednak pomoc na początku jest kluczowa:/ A jak koledzy z pracy z większym stażem, nic nie pomogą?

Jeja

Nie zagwarantowali porządnego wdrożenia, pracuję na czuja i pytania moje są traktowane jako zło konieczne czy brak mojej kompetencji. Nie pytam się o to co mam robić, bo to to wiem, ale nie uczą mnie poruszania się w organizacji na pytanie do kogo wysłać ( chodzi oczywiście o nazwisko) odpowiedź do IT albo księgowość. Trzeba dopytać, ale dokładnie do kogo poproszę nazwisko to już widzę wściekłość. Człowiek jest zostawiony sam sobie. Koledzy stażem dłuższym to osoby, które są parę miesięcy i tez po omacku wszystko robią. Są mocno krytykowane przez przełożonych, na spotkaniach bez ich udziału wytyka się im błędy i niedociągnięcia, które można było ich uniknąć odpowiednio je wprowadzając, istny brak przepływu informacji, ja dostaje info o niekompetencji osób od osób, które są same niekompetentne i nie wprowadzające do organizacji. Nie jest dobrze tutaj.

Mira
@Kandydat

Jak tam, dostałeś pracę? Jak poszedł drugi etap, na czym polegał? O pierwszym też możesz napisać coś więcej? Może padły jakieś pytania konkretne, warto się jakoś przygotować? Ja też zamierzam aplikować, i zastanawiam sie jak ugryźć ten cały proces rekrutacyjny:D Na jakie stanowisko startowałeś?

Znajomy
@Kandydat

HR tu jest bardzo profesjonalny, ale to nie ma nic wspólnego z pracą w Agencji.

Ruda
@Znajomy

Czyli już praca u nich nie wygląda tak kolorowo i dobrze, jak sama rozmowa rekrutacyjna? A powiesz co nie hula? Masz na myśli model zarządzania firmą, czy może atmosferę pomiędzy pracownikami lub mało oferują pracownikom? Ktoś tu wspominał, że trzeba się podlizywać i nie do końca szanują pracowników, tak w całej firmie jest, czy w poszczególnych działach?

Ziomek
@Kandydat

Cześć, we wtorek mam rozmowę i po wszystkich tych opiniach zacząłem trochę wątpić w tą firmę :/

Nieznajoma
@Ruda

Byłam na rozmowie i mam tak beznadziejne odczucia, że szkoda gadać. Osoba z HR mega na plus, dzięki niej nie uciekłam po 5 minutach, ale dyrektorzy departamentu - (usunięte przez administratora) jak tak wygląda rozmowa, to boję się pomyśleć co będzie dalej.

Tamara
@Nieznajoma

Jagna

Dzień dobry, czy ktoś pracował w biurze zamówień publicznych i może się wypowiedzieć na temat tego biura? Z góry dziękuję za informacje

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.?

Wrażenia po rekrutacji

W ogłoszeniu masa wymagań i różnorodnego doświadczenia, wydawać by się mogło że to zakres obowiązków dla więcej niż jednego stanowiska - w trakcie rozmowy rekrutacyjnej się o tym przekonałam. Nie do końca rozumiem kogo tak naprawdę szukali na stanowisko, ale nie to jest istotne ;) Brak odpowiedzi po rozmowie, mimo zapewnień o kontakcie nawet w przypadku nie przejścia do następnego etapu rekrutacji (kultura rekrutacji jak w Januszeksie), brak informacji o organizacji pracy (różne strefy czasowe), czytanie doświadczenia z cv, sztampowe pytania pani z hr - mam bardzo negatywne uczucia co do firmy po stylu rekrutacji.

byly pracowanik

Pracowałem tam wiele lat, jeszcze od czasów PAIiIZu, od szeregowego stanowiska do kierowniczego. I ogólnie nie polecam ambitnym. Jednak jest to państwowa firma ze swoją pokręconą logiką, kolesiostwem i średnimi zarobkami, mobbingiem. Do tego w sumie brak stabilności, brak jasnej ścieżki kariery, każda zmiana zarządu to rewolucja, w tym kadrowa. Zarobki chyba najgorsze w grupie PFR. Plany w 2016 r. były bardzo ambitne, ale niewiele z tego wyszło. Potem ciężko się wyrwać do biznesu, bo kompetencje jednak tam się wypracowuje mało rynkowe. Na plus praca potrafi być szalenie interesująca i można dostać tam sporo swobody w swojej pracy. I biuro całkiem fajne jak na instytucje państwową.

Ida
@byly pracowanik

Lokalizację to jedna z nielicznych zalet pracy w tej instytucji ;-)

Oski
@Ida

Czyli według ciebie tylko umiejscowienie jest na plus? A inne zalety bo skoro tak nieliczne to warto je podkreślić. Kto wspomniał że trudno tu zrobić karierę. To znaczy nawet jak się awansuje to przy zmianie zarządu można być zdegradowanym albo wylecieć, co?

Proszę o informację czy w Departamencie Finansów również jest tak źle jak to można eywnioskować z opinii? Będę bardzo wdzięczna za opinii.

Zena

Kumplostwo, bałagan, ciągła rotacja pracowników i ciche przyzwolenie na (usunięte przez administratora), szczerze odradzam, dno.

Szymon
@Zena

Rotacja z jakiego powodu? Ludzi sami odchodzą czy są co jakiś czas zwolnienia? Jeśli chodzi o to traktowanie to nikt tego nie zgłaszał? Jeśli ludzie to nagłośnią to nie będzie żadnego cichego przyzwolenia, nie?

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.?

Kandydaci do pracy w Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.