Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Opinie o Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.

Ewelina

Możecie podać więcej informacji na temat pracy w firmie? Co sądzicie o atmosferze wśród pracujących osób? Czy zatrudnieni mogą liczyć na umowę o pracę oraz pakiet socjalny? Czy pracodawca organizuje szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne?

Mercedes
@Ewelina

Socjal: jest premia uznaniowa % od wypłaty co miesiąc członkostwo w Luxmed karta Kultura (60 zł co miesiąc, kumuluje się) lub karta OKsystem (opłata 30 zł) Atmosfera: bardzo dobra Umowa: zależnie od stanowiska rozmowa albo z agencją pracy albo z Mercedes, zawsze umowa o pracę z MBMPL Szkolenia: są wyjazdy do innych zakładów Daimler, pracownicy którzy będą na linii jeżdżą na szkolenia do zakładów siostrzanych w Niemczech (jeżeli masz rodzinę to nawet 3 miesiące poza domem!), dieta ustawowa, dobry hotel pracownicy biurowi - też się często wyjeżdża ale nie na tak długo, MBMPL stopniowo przenosi się do Jawora, sam będę miał szkolenia z SAP i inne związane z automotive Zarobki: zależy... wszędzie są widełki, zatrudniając się w MBMPL trzeba wziąć pod uwagę to że firma nie zarabia jeszcze na siebie i długo nie będzie, ale wszyscy jesteśmy pewni że nasz trud się opłaci :) zresztą słyszę szczególnie ze strony osób które chcą pracować na linii że MBMPL mało płaci - OK 100% racji, tylko może warto zrozumieć że firma wykłada ogromne pieniądze na diety, opłacanie hoteli, szkolenia... wszystko się zmieni! Daimler ma bardzo dobrą reputację i nie będziecie zawiedzeni

@Mercedes

... "zresztą słyszę szczególnie ze strony osób które chcą pracować na linii że MBMPL mało płaci - OK 100% racji, tylko może warto zrozumieć że firma wykłada ogromne pieniądze na diety, opłacanie hoteli, szkolenia... wszystko się zmieni! Daimler ma bardzo dobrą reputację " ... - to jak powiedziec, "oszczedzajcie, nie wydawajcie na glupstwa, bo pracujecie w Mercedesie, teraz glodujecie ale Mercedes to My Wszyscy, zrozumcie Nas ... " - smiech na sali... Nie w jednej firmie bylo gadanie, ze bedzie lepiej, kazdy kto to przezyl, dobrze wie, ze takie propagandowe gadanie mozna wstadziec w ... Co pracownika obchodzi , ze firma wydaje na diety itp. , on chce dostac godne wynagrodzenie za swoja prace. To neich wsyscy na wyzszych stanowiskach oddaja czesc swojej placy na hotele itp. w koncu bedzie lepiej...

@Marcin

Jeśli firma która jeszcze nie produkuje (fabryka w budowie) daje w ciągu roku dwie podwyżki, wypłaca już dużą premię świąteczną, wypłaca już dodatek urlopowy znacznie przekraczający podobne świadczenia w innych firmach, każdemu pracownikowi (ponad 200 osób) daje zegarki z Apartu z logo MB, organizuje imprezy pracownicze z rozmachem o jakim pracownicy innych firm mogą tylko pomarzyć to można zadać pytanie skąd biorą się ludzie zamieszczający tu negatywne opinie??? Pewnie okoliczni pracodawcy od których ludzie odchodzą całymi grupami do Mercedesa :)

@Barbara

Ja nawiazuje do poprzedniej wypowiedzi. No a z tymi "dodatkami" to watpie aby kazdy pracownik dostawal, zwlaszcza z produkcji. I nawiazujac do tego, przez to ma dostawac mniejsze wynagrodzenie bo inni maja jakies bonusy? :)

@Marcin

Dodatki dotyczą każdego pracownika MBMPL. Nie ma tu podziału na lepszych i gorszych.

prawda
@Barbara

Czego nie ma? Wystarczy na produkcję zejść. Przepaść widać najbardziej między pracownikami na montażu a liderami.

@Marcin

Co zrobiłeś w swoim życiu, żeby być na "wyższym stanowisku" i oddawać część swojego wynagrodzenia innym?

Irena
@Barbara

A jak z rozwojem? czy są organizowane szkolenia? Lub rekrutacje wewnętrzne dające szanse na awans?

mójcion
@Irena

szkolenia są organizowane tylko te które są wymagane na danym stanowisku. jak przymilasz się mistrzowi lub masz znajomych wyżej to możesz awansować- jak na razie w grę wchodzi z montera na brygadzistę na diesel lub benzyna. jak nie masz 'szczęścia' to jesteś zablokowany na linii

Moj nick

A czy ktos jezdzi tam do pracy z okolic Udanina ??

@Moj nick

Jesteś zatrudniony i szukasz transportu? Niestety nie jestem pracownikiem firmy, ale chętnie dowiem się jak wyglądają warunki zatrudnienia i wynagrodzenia. Mam na myśli premie lub inne dodatki, które mogą podwyższyć pensję. Napisz proszę kilka słów na ten temat.

Moj nick
@Karol

Nie pracuje tam pytam czy ktos jezdzi z tych okolic bo mysle o zatrudnieniu sie ...

@Moj nick

Jakie stanowisko Cię interesuje? Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/mercedes-benz-manufacturing-poland-sp-z-o-o,177502 jest sporo ofert rekrutacyjnych. Niestety nic nie wiem na temat transportu do firmy. Jeśli zdecydujesz się na zatrudnienie,fajnie by było gdybyś napisał czy warunki zatrudnienia Ci odpowiadają i jakie masz odczucia po pierwszych dniach w pracy?

Transport

Jeżdżę z okolic Udanina.

727hhh

to szkolenie w niemczech jest bezpłatne tak?

@727hhh

Płatne

Col

Można prosić o jakiś przedział płacowy na produkcji, bo nie wiem czego się spodziewać.

@Col

Na tak precyzyjne musi udzielić Ci odpowiedzi jakiś pracownik firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Miejmy nadzieję, że szybko uzyskasz potrzebne Ci informacje. Byłoby jednak trochę lepiej, jakbyś dodał, o jakie stanowisko na produkcji Ci konkretnie chodzi, gdyż w chwili obecnej firma szuka pracowników na naprawdę wiele stanowisk, co możesz zobaczyć tu: https://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera/ A jesteś już przed składaniem aplikacji czy może już po?

@Col

Na poczatek 2900-3100 brutto ????

@Tutti

Poza podstawowym wynagrodzeniem pracownicy produkcyjni zatrudnieni w firmie Mercedes-Benz Manufacturing Poland mogą liczyć jeszcze na jakieś dodatki? Mam tu na myśli premie np. za wydajność albo za 100% obecność w pracy? Coś takiego występuje? Mam nadzieję, że odpowiesz.

Premia za nocki, premia za miesiąc bez l4 i inne bajery jeszcze sie znajdą

@Tutti

Świetnie, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Jako pracownik tej firmy może opowiesz też jaka panuje atmosfera w zespole oraz jakie jest podejście przełożonych do pracowników? Takie obszerne wpisy na pewno pomogłyby wielu osobom poszukującym tu takich informacji, liczę na Twoją odpowiedź.

@Karol

Wszyscy odnoszą sie do siebie z szacunkiem niezależnie od zajmowanego stanowiska. Wiadomo, że zdarzają się konflikty. Można kogoś nie lubić ale tolerować trzeba. Jesteśmy jedną wielką ekipą

@Tutti

To dobrze. Odpowiednia atmosfera w zespole jest bardzo poważna. Pomaga ona w osiąganiu wspólnych sukcesów. Mógłbyś napisać, czy, aby dostać się do pracy w firmie Mercedes-Benz Manufacturing Poland wymagane jest udokumentowane doświadczenie zawodowe?

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
Nika

Witam Jak wygląda wypłata diety ? Czy mógłby ktoś odpowiedzieć Bardzo proszę o informację

svefy
@Nika

Co miesiąc na konto w złotówkach lub euro jeżeli masz walutowe. Jest też możliwość wypłacenia zaliczki przed wyjazdem

Nika
@svefy

Wypłata co miesiąc a dieta codziennie?

svefy
@Nika

Wyplata polska do końca miesiace, i dieta czyli 49e*20dni tez raz w miesiącu

Jowita

Jaja jest płaca dla pracownika na produkcji ?

maks
@Jowita

Proszę o informację czy firma zapewnia transport pracowniczy?

Babol

witam dostałem maila z MBMP po złożeniu aplikacji, żeby potwierdzić mail w związku ze złożeniem aplikacji lub uznaniem za potencjalnego kandydata. Co ten mail oznacza? Też dostaliscie może taka wiadomość?

Jajaja

Ktoś się wypowie o szkoleniach w Niemczech ? Jak to wyglada ?

Maja
@Jajaja

Właśnie jak to jest z noclegiem, wyżywieniem. Jakie wrażenia?

krycha
@Jajaja

Również chciałbym się dowiedzieć coś o szkoleniach za granicą :) Na weekendy można zjechać do PL?

Monter
@krycha

Jestem od stycznia. Na początku szkolenia w Jaworze, montaż i demontaż silnika. Później wyjazd do Niemiec na 3 miesiące. Praca jak to na linii, trochę monotonia ale jak zaliczy się kilka stanowisk to co przerwę zmiana. Niemcy bardzo przyjaźni. Hotel OK, każdy z nas ma swój własny pokój, jest wspólna kuchnia i jadalnia, do pracy jeździmy autobusem. Na jedzenie dostaliśmy diety. Powroty do domu co dwa tygodnie na weekend. Ogólnie jest OK, na początku trochę przerażenie, że nie da się rady ale po kilku dniach można się przyzwyczaić. Moi znajomi też czekają na rozmowy. Ja powiem szczerze, że mogę polecić.

@Monter

A ile tej diety dają jak można zapytać? Jakaś delegacja płacona jest?

@Krycha

49e

Krycha

49e na dzień czy tydzień? Jak to jest?

Aaa
@Krycha

Dzień

Firma nie zarabia, tylko wydaje ciągle ? Ponosi koszty? Czemu nie przyznacie się ile dostaliście dotacji od Państwa Polskiego? Dalej ponosicie straty na starcie ?

@Michał

A z czego ma zarabiać jak nie produkuje jeszcze?

zainteresowana

Szukają kogoś do HR i kadr. Ktoś się może wypowiedzieć? Pomijając żenujące wypociny babeczek z tego działu promujące firmę?

Czesław
@zainteresowana

Dlaczego tak uważasz? Forum GoWork.pl odwiedzane jest przez aktualnych i byłych pracowników, a także kandydatów do pracy. Każdy ma prawo wyrażenia swojej opinii, jeżeli jest ona zgodna z prawdą i poparta stosownym przykładem. O co dokładnie chciałaś zapytać? O wynagrodzenie, a może o atmosferę? Druga część wypowiedzi ujawniła w Tobie negatywne emocje, może warto przed rozmową kwalifikacyjną zrezygnować z takiej postawy?

Jarek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

Robert

Firma się rozwija a tu taka cisza, czy można sadzić, że jest dobrze?

@Robert

jest :) Duża część naszego społeczeństwa niestety uaktywnia się rozczarowana brakiem realizacji oczekiwań i żądań ... Wówczas tzw. "błoto" rzucane jest z każdej strony - również z użyciem niecenzuralnych słów niestety... pochwalić nikt bezinteresownie nie potrafi - cóż... taką nasi rodacy mają mentalność ... Więc krótko: jeśli nie rzucają błotem, przekleństwami itp - to znaczy, że źle nie jest :)

Zostaw merytoryczną opinię o Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. - Jawor

• Jak się pracuje w Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 5 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mercedes-Benz Manufacturing Poland Sp. z o.o.