Opinie o Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Eurofins GSC Poland Sp. z o. o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. w Katowice

Kandydatka

Ile zazwyczaj czeka się na decyzję odnośnie do rekrutacji?

to zależy
@Kandydatka

W księgowości na decyzję czeka się średnio 8 dni na ofertę od zaaplikowania. W pozostałych przypadkach, w zależności od działu średnio 21 dni.

@to zależy

A czy firma daje w jakiś sposób znać o braku zatrudnienia? Nie dostałam nawet automatycznej odpowiedzi.

Też kandydatka
@Kandydatka

Ja też nie dostałam odpowiedzi, mimo że w trakcie rozmowy online mówili, że odpowiedź będzie do dwóch tygodni. Minęły dwa tygodnie, a dalej nie ma żadnej odpowiedzi.

procesor
@Kandydatka

wiele firm ma automatyczny system, który wysyła powiadomienia jak kogoś zatrudniają, albo kasują wakat.

@procesor

Tak, tylko, jak obiecują odpowiedź w danym zakresie czasu, to powinni wysłać chociaż automatyczną odpowiedź, a nie przedłużać.

Adrian
@Kandydatka

To prawda. A samą rozmowę jak oceniasz? Czego wymagają?

Też kandydatka
@Adrian

Pewnie zależy do jakiego działu chcesz aplikować.

Compliance & contract

Aplikowałam na stanowisko Complince& Contract lawyer i podobnie jak piszący bardzo, bardzo długa rekrutacja rozciągająca się na kilka dobrych miesięcy.... po każdym etapie w przeciągu kilku dni miał się ktoś kontaktować w sprawie kolejnych kroków a te kilka dni przeciągały się na tygodnie, miesiące do tego stopnia ze po miesiącu ktoś dziwnil to musiałam sobie przypominać Ze faktycznie brałam udział w rekrutacji i to kolejny etap. Finalnie po około 6 miesiącach zmagań rekrutacyjnych dostałam odp negatywna :( ale chyba jednak się cieszę ze mnie nie przyjęli.

@Compliance & contract

Do mnie oddzwaniali co prawda szybciej pomiędzy kolejnymi etapami, ale na koniec obiecali kontakt w przeciągu 1 tygodnia i oczywiście zero jakiegokolwiek feedbacku ;)

Również kandydat r pr
@Kandydatka

Ja tez aplikowałam doszłam do rozmowy z head of legal, po tej rozmowie stwierdziłam ze cały ten czas poświęcony na zadania i rekrutacje był stracony. Dodam ze w jednym zadaniu wymagali poprawienia umowy na która poświęciłam 2 h, były tez testy takie zagadki logiczne szkoda ze rekrutacja nie rozpoczęła się od rozmowy z bezpośrednim przełożonym wtedy nie angazowalabym się dalej.

@Compliance & contract

to widzę, że to jakiś ewidentnie wyjątkowo dziwny projekt. U nas tak jest niestety, że czasem jak się angażują Heady z Bruksy to się to rozciąga niemiłosiernie. Jak manager jest na miejscu, to zwykle szybko to idzie. Oni tam mają inny świat trochę. Na szczęście w Katowicach pracują spoko ludzie i jest dobry klimat między nami.

Compliance
@pracownik

No to szkoda ze mnie nie przyjęli jesli atmosfera jest ok i ludzie w porządku. Jednak widziałam ze na to stanowisko aplikowało 27 osob, jakos nie wierze ze z pośród prawnikow czy radców prawnych nie znalazł sie nikt spełniający oczekiwania, wiec cos musi byc nie tak... my prawnicy jestesmy konkretni i zadaniowy nastawieni na cel. Jestem przekonana ze bylo wielu fajnych kandydatów a Wasza firma ponownie wystawiła ta ofertę ..

IT

Jeżeli szanujecie siebie i swój czas to kategorycznie odradzam tą firmę. Niestety miałem nieprzyjemność odbyć tam rozmowę kwalifikacyjną. Podczas pierwszej rozmowy wyraźnie przedstawiłem firmie widełki wynagrodzenia jakie mnie interesują i na które firma się zgodziła. Następnie wszystkie szczegóły umowy oraz warunki zatrudnienia zostały omówione mailowo z działem HR. Zgodziłem się na ofertę pracy i warunki jakie mi zaproponowano. Po potwierdzeniu przeze mnie akceptacji umowy dostałem informację o nieporozumieniu w związku z wysokością wynagrodzenia jakie miałbym otrzymać za swoją pracę. Firma poinformowała mnie, że mogą zaproponować wynagrodzenie o ponad 30% niższe niż to, na które się zgodziłem. Zaproponowane wynagrodzenie było znacznie poniżej moich oczekiwań, o których informowałem już podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Podejście działu HR jest zupełnie nieprofesjonalne. Jest to brak szacunku wobec kandydata i zmarnowany czas. Do tej pory jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim podejściem ze strony firmy. Zdecydowanie jest to nie do zaakceptowania. Już na etapie rekrutacji pojawia się wiele domysłów jak w rzeczywistości traktowani są pracownicy. Profesjonalizm i "miła atmosfera" to tylko mylne złudzenie jakim starają się przekonać do siebie kandydatów.

Dokładnie tak!
@IT

Zupełnie zgadzam się z ta opinia ! Mam podobne odczucia co piszący. Rekrutacja na poziomie zerowym, moja rekrutacja trwała 6 miesięcy odzywali się kiedy chcieli Nie dotrzymywane były terminy spotkań ( ponieważ byłem ciekaw jak to dalej pójdzie to utrzymywałem ze jestem zainteresowany) na szczęście mnie nie przyjęto i tak nie zaakceptowałbym oferty po takim podejściu. Czasami warto przejść cały proces rekrutacyjny to już sporo mówi o firmie

@Dokładnie tak!

O matko 6 miesięcy? Ja znalazłabym 5 razy inną pracę w ten czas :D To co oni tam mieli za etapy jeśli można wiedziec, że tak sie to ciągneło?

ściema
@Dokładnie tak!

Pachnie ściemą na kilometr. Niby po pół roku cię odrzucili, ale to ty utrzymywałeś, że jesteś zainteresowany, a skoro cię odrzucili to najłatwiej powiedzieć, ze nie przyjąłbym oferty. Tak sobie możesz ściemniać mamusi.

Po rekrutacji
@ściema

Ja właśnie otrzymałam odpowiedz ze mi dziękują za rekrutacje również przeszłam kilka etapów rozmowa z rekruterami , kolejna rozmowa z rekruterami, opracowanie zadania, kolejna rozmowa z rekruterami, test zdolności i rozmowa z managerem i również rekrutacja trwała chyba 5-6 miesięcy. Mnie nie przyjęto troche przykro chociaż tak długa rekrutacja powodowała ze byłam coraz mniej zainteresowana ta praca. Widocznie tak miało być :)

Firma totalnie bez poziomu rekrutacja dno! Brałem udział w rekrutacji na stanowisko prawnicze rekruter dzwoni umawia się na spotkanie po czym nie oddzwania, po kilku dniach znowu dzwoni umawia się na spotkanie i znowu cisza. Po co marnować czyjś czas? Dno

@Kandydat

Masakra. Niezły muszą mieć tam bałagan :D A dawno to było?

Prawda
@Kandydat

Również brałam udział w rekrutacji na stanowisko contract lawyer i faktycznie rekruter miał zadzwonić z informacja i brak odzewu ale zarzekał się ze nawet jeśli odpowiedz będzie negatywna to da znać. W ogóle rozmowa przebiegła dziwnie. Chyba szukają nie wiadomo kogo.

Firma Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. w ostatnim czasie szukała pracownika na stanowisko Commercial Contracts Counsel. Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną z potencjalnym pracodawcą? Jakie bonusy oferuje firma? Czy warunki współpracy zostały dokładnie przedstawione podczas spotkania?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Evns

Brak szacunku do człowieka, tylko tyle albo aż tyle.

księgowy
@Evns

ale o co chodzi?

Były Korposzczur

Nie polecam pracy w tej firmie. Jedna z gorszych korporacji w jakich kiedykolwiek pracowałem. Ciągle zmieniające się podejście do procesów, omawianie KPI i lincz przy całym zespole. Słaba płaca, śmieszne podwyżki. Atmosfera w firmie bardzo zła, brak współpracy między działami.

Lidia
@Były Korposzczur

a o słabej płacy nie wiedziales przy podpisywaniu umowy ? chyba sie na nią zgodziles... ile było podwyzki w 2022 ze piszesz że smieszna kwota?

@Lidia

nie odpisze ci, bo on tylko żale wylewa w internecie. śmieszni są tacy ludzie, nic konkretnego nie napiszą, w samej firmie nie błyszczą, ale pierwsi do wypisywania negatywnych opinii.

Zmianowa

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w AR czy AP w Kato? Czy są nadgdziny? Jaka podstawa i atmosfera.

karolina
@Zmianowa

hej nadgodziny w zamknięcie, jak wszędzie. atmosfera jest ok, zależy od Team Leadera. co do podstawy to się nie orientuję - to chyba zależy czy jesteś juniorem, czy seniorem.

@karolina

A Ty jesteś zadowolona ze swoich zarobków? Ciekawi mnie czy warto tam aplikować.

Mariusz

Piotrek takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w firmie.Jeżeli takie zebranie miało miejsce, powinieneś poinformować swoich przełożonych - a jeżeli problem dotyczy ich samych, to ich przełożonych. Jeżeli uważasz, że nie przyniesie to efektu, gdyż problem dotyczy większej organizacji, wtedy możesz zgłosić taki fakt działowi HR.

Smutne

Smutne, jestem pracownikiem firmy. Szkoda ze obrażasz moje miejsce pracy. Jak masz problem z mobbingiem to to zgłoś. Tutaj nikt Ci nie pomoże.

Lol

Fajnie, ze jedziesz na firmę w której siedzisz i wynosisz info na zawnętrz jak jest i co się dzieje. Co za pierdoly, haha

@Lol

I bardzo dobrze, że to robi. Ostrzega innych

Hmnn

Ostrzega innych, a sam tam pracuje. To jest tam ok czy jednak nie? Skoro opinia jest na tyle negatywna a jest pracownikiem, to powinien zrezygnować z takiej pracy, albo faktycznie zdecydować się porozmawiać z kimś życzliwym. Zastanawiam się nad aplikacją, czy są jakieś konkretne zarzuty? Pensja nie w terminie czy nadgodziny niepłatne?

Maciej

To jest piękne, że HRowcy tak odpisują i bronią swojej euromobbingowej firmy.

@Maciej

Rozumiem, że masz niezbite dowody na to, że to właśnie zespół HR odpisuje? Co do samego zdarzenia - @Piotrek - w takiej sytuacji należy się skontaktować z działem HR i poinformować go o zaistniałej sytuacji. Dałeś upust emocjom i jest to jak najbardziej zrozumiałe ale bez poinformowania o tym kogoś z zespołu HR nie jest on w stanie nic z tym zrobić bo po prostu o tym nie wie.

Majkel

Konkrety! ile się zarabia na start a ile później? widełki? Czy jest jakieś stanowisko gdzie można pracować po szkole średniej?

@Majkel

Tak, można spróbować aplikować na staż w księgowości.

werka

Jak wyglada praca w dziale ksiegowości Katowice? Jak z atmosferą pracy ?

Kami
@werka

Atmosfera jak atmosfera, to chyba samemu trzeba ocenić. Księgowość pocięta na procesy, zależy co Cię interesuje, pełnej księgowości nie ma.

@werka

Dział księgowości podzielony jest na 3 segmenty. Należności, zobowiązania i księga główna. W każdym z nich zespoły pracują na konkretnych krajach/regionach. Jeżeli chodzi o zakres obowiązków - zachęcam do obserwowania naszej strony kariery lub zajrzenia na popularne portale z ofertami pracy, tam można znaleźć ogłoszenia dotyczące pracy w księgowości wraz z opisem zakresu obowiązków na danym stanowisku. Atmosfera pracy na plus. Można liczyć na wsparcie zespołu i przełożonego. Ale wiadomo, praca z ludźmi to zawsze ryzyko, że spotkamy na swojej drodze kogoś z kim nam nie po drodze ;)

Czy w Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. są szkolenia zewnętrzne?

Alis

Ile rocznie? I czy mogę je sobie sama wybrać?

@Alis

o szkoleniach decyduje przelozony wraz z dzialem Hr.

Ooo
@pracownik

Może jeszcze sprzątaczka powinna? Ja wybieram u siebie sam

Dżizas
@Ooo

I kogo to obchodzi?

Nbiu
@Dżizas

Ciebie powinno. Bo może Ci się oczy otworzą ze ludzie za Ciebie decydują a sam nie masz wpływu na swoją karierę

Pierdo***ie
@Nbiu

sam sobie szkolen nie zalatwie - ktos za nie placi wiec dostaje te ktore mi daja jaki wplyw na kariere? a od czego sa studia podyplomowe ?

@Pierdo***ie

To widzę że świetnie zarabiasz jak cie stac na takie studia... Ale kto bogatemu zabroni. Ja lubię nie być zmuszany, w jak kto woli

każdy przeciętnie zarabiający człowiek może sobie pozwolić na studia podyplomowe. a poza tym nikt tu nie jest do niczego zmuszany - dają listę kursów i szkoleń dostosowanych do potrzeb konkretnego człowieka. chcesz to bierzesz i sie szkolisz, nie chcesz to sie nie szkolich (usunięte przez administratora)

@:)

Hahahah 400 zł miesięcznie to dużo dla przeciętniaka.

Kami
@Alis

Możesz zgłosić wniosek o zewnętrzne szkolenie, czy dostaniesz - zależy od potrzeby (na pewno w gsc tak było)

@Nbiu

Przecież to jasne, że takie szkolenie/kurs powinno mieć sens z biznesowego punktu widzenia. Jeśli ma ono na celu podniesienie kwalifikacji zwodowych lub językowych pracownika jest duża szansa, że takie szkolenie otrzyma.

Czy Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

bob

umowa o pracę

Obecny

Umowa o pracę. W przypadku stażu w księgowości - umowa zlecenie.

Skr

Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzona w sposób nieprofesjonalny, kilka osób umówionych na tę samą godzinę. Dziwne pytania zadawane przez pana odpowiedzialnego za rozmowę kwalifikacyjną. Brak szacunku do kandydatów - brak informacji zwrotnej odnośnie rozmów. Nie dostałam nawet maila.

zainteresowany
@Skr

w którym miejscu tak traktują kandydatów... w Katowicach?

@Skr

Na jakie stanowisko Pani aplikowała?

Czy Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. zatrudnia studentów?

Obecny

Tak. W GSC na staże i czasami na stanowiska juniorskie. Tak samo w Eurofins BSP do księgowości.

Amanda

Czy jest szansa dostania sie do pracy w Eurofins? Wysylam CV do Lodzi i Malborka i ciagle nic...

Lili
@Amanda

To musisz mieć kiepskie cv, o mnie się zabijali w tym czasie żebym dołączyła do zespołu. Chyba masz zbyt wysokie mniemanie o sobie, to że nie chcą Ciebie nie oznacza, że nie przyjmują

Renata
@Lili

może zależy od tego na jakie stanowisko się aplikuje? no i wiadomo jak ktoś się nie wpasuje w widełki płacowe to też nie wróżę mu kariery :)

Mariusz

Witam, Jestem zainteresowany pracą na stanowisku ASM, czy ktoś z forum tutaj orientuje sie czy wakat dostaje się na rok czy później można liczyć na czas niekoreślony ? Pozdrawiam

@Mariusz

Najpierw okres próbny 3 miesiące, potem na czas określony na rok. A dalej nie wiem bo dłużej niż rok wytrzymuje niewielu :D

Cześć, jak wygląda praca jako Analytical Service Manager? Jakie są godziny pracy i armosfera? Mam wykształcenie chemiczne i dobrze znam LIMSa. Będe wdzięczy za każdą pomoc.

Kinga
@Zainteresowany

Cześć, W Eurofins pracuje jako jeden z ASM i chętnie podzielę się z Tobą swoimi wrażeniami. Prace zaczęłam w zeszłym roku, a czuję jakbym była tutaj już od dawna, przyjęcie mnie do zespołu przez innych ASM było bardzo miłe i naturalne, atmosfera w pracy jest super , każdy w miarę swoich możliwości każdemu pomaga, z problemami też nie zostajesz sam- zawsze możesz liczyć na wsparcie. Praca ASM-a to kompleksowa obsługa klienta, od momentu wejścia zlecenia do Labu, aż do wydania wyników. To kontakt z klientem zarówno mailowy jak i telefoniczny. To praca z ludźmi więc bywają łatwiejsze i trudniejsze rozmowy. Nasza praca polega na tym, aby dopilnować że usługa którą klient zamówił – czyli badania danego produktu była zrealizowana zgodnie ze zleceniem i na czas. Na tym stanowisku na pewno nigdy się nie będziesz nudził więc jeśli lubisz wyzwania to jest to na pewno praca na którą warto aplikować. Pracujemy na programie Lims więc połowa sukcesu już za Tobą

INNA
@Zainteresowany

Ciekawa ta opinia powyżej, chyba pisał ja jakiś pupilek. Atmosfera może i jest wporzadku, ale ilość pracy jest powalająca. Wyrabiasz każda godzinę, a potem i tak Ci powiedzą ze mógłbyś pracować szybciej. Pieniądze? Żałośnie śmieszne, tyraj rok to może po nim rzuca Ci jakieś ochłapy. System benefitów? Coś takiego tam nie istnieje. Jest wiele innych firm, które o wiele bardziej szanują pracownika i umieja go odpowiednio wynagradzać. Najlepszym argumentem na to co pisze jest ciągła rekrutacja, tam ciagle rekrutują! Na każde stanowisko, bo ktoś przychodzi zwabiony pięknymi wizjami, awansem a jak zmierzy się z realnymi obowiązkami i śmiesznym wynagrodzeniem to wtedy nachodzi go refleksja i ucieka jak najdalej. Nie polecam

Basia
@INNA

Pracowałaś jako ASM, czy na Laboratorium?

Pracuś
@Kinga

Jasne że nie będziesz się nudził bo roboty tyle że nie przerobisz

X
@Kinga

Niestety z Panią Kingą zgodzę się tylko co do opinii o współpracownikach - są naprawdę przyjaźnie nastawieni, chcą pomóc, ale przy ogromie pracy jaką są zawaleni - często nie mają możliwości. Szkolenie nowego pracownika odbywa się w krótkiej przerwie między jednym telefonem od klienta a drugim. Tak naprawdę większości rzeczy trzeba się domyśleć samemu :) a jak tylko okaże się że w miarę ogarniasz dostajesz swoich klientów i zastępstwa za innych i radź sobie sam. Swoją drogą, poważnie podważa to jakość oferowanych usług przez akredytowane laboratorium, skoro pracownicy z bardzo krótkim stażem zajmują się zlecaniem badań/raportowaniem wyników i odnoszeniem tych wyników do obowiązujących przepisów prawa żywnościowego, nie mając pojęcia o wielu istotnych szczegółach. Dopiero po zmianie pracy i szkoleniu z prawdziwego zdarzenia, widzę jakie błędy popełniają nawet pracownicy z dużo dłuższym stażem.. Badania w 90% przypadków wykonywane są przez laboratoria partnerskie z grupy Eurofins w całej Europie, bardzo rzadko są realizowane na czas. Ale Ty jako pracownik obsługi klienta musisz stanąć na uszach żeby były najlepiej na wczoraj. :) Z badaniami wykonywanymi w Łodzi, Malborku czy Katowicach nie jest lepiej, jak potrzebujesz wyniki albo coś się komplikuje to osoby kierujące laboratoriami są nieprzyjemne i wiecznie (usunięte przez administratora), ale w sumie to się nie dziwię bo też są zawalone pracą :D praca po godzinach, bycie pod telefonem w czasie urlopu, jedzenie przy biurku pisząc maila - norma. Są i ewenementy co pracują podczas urlopu/chore nie idą do lekarza bo przecież klienci i próbki czekają, a nie ma ich kto zastąpić (sic!). Podczas pracy w większości odbywa się trudne rozmowy mailowe/telefoniczne i tłumaczy się z błędów swoich lub innych/opóźnień/komplikacji. A błędów jest sporo, bo tak jak wspomniałam - czasu na szkolenie brak. I tak w kółko się to kręci :D Jeśli chodzi o osoby będące na stanowiskach zarządzających i przeprowadzających rozmowę kwalifikacyjną - oby nigdy więcej takich osób na mojej drodze. Rozmowa kwalifikacyjna bardzo nieprzyjemna, przeprowadzona zdalnie, nawet bez włączonych kamer. Podśmiechiwanie się między sobą jak kandydat udzieli odpowiedzi na jakieś pytanie - zwłaszcza pan Łukasz. Brak profesjonalizmu z ich strony niestety. Mają dość wysokie mniemanie o sobie, co z mojej perspektywy utrudnia współpracę. Bardzo często widuje ogłoszenia na stanowisko ASM - i w ogóle mnie nie dziwi ta rotacja. Jeżeli chcesz wywiązywać się że swoich obowiązków sumiennie, omijaj Eurofins, bo tam liczy się ilość, a nie jakość oferowanych usług. Szkoda czasu i zdrowia na pracę tam. Ja swoją przygodę z Eurofins skończyłam z mocno pogorszonym stanem psychicznym.

Czy w Łodzi w ogóle przyjmują do pracy???

Buyer

Na jakie pieniądze mogę liczyć jeśli chodzi o.stanowiska buyera? Czy jest system polecen- jak ktoś mnie poleci dostanie pieniądze? Jak to się robi ... Wielkie dzięki

stażystka

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna o staż w Eurofins?

@stażystka

Z racji tego, że stażyści z założenia nie mają zbyt rozbudowanego CV, rozmowa jest krótka i obejmuje głównie motywację do podjęcia pracy w danym dziale, krótki test z angielskiego (wymagany do codziennej pracy na poziomie min B1-B2), kilka podstawowych pytań, żeby wybadac, czy dana osoba będzie pasować do zespołu. Nic strasznego ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. - Katowice

• Jak się pracuje w Eurofins GSC Poland Sp. z o. o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eurofins GSC Poland Sp. z o. o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 69.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eurofins GSC Poland Sp. z o. o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 7 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Eurofins GSC Poland Sp. z o. o.