Opinie o Eurofins Scientific Services w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Eurofins Scientific Services. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Eurofins Scientific Services o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eurofins Scientific Services w Katowice

Doodle Nowy wpis

Po wysłaniu CV jak długo czekaliście na odpowiedź?

Jaka umowa obowiązuje w Eurofins Scientific Services podczas okresu próbnego?

Euromobbing Nowy wpis

Opinia dotyczy filii w Łodzi - laboratorium mikrobiologicznego. Ta praca była jakimś żartem, począwszy od organizacji po atmosferę i kierownictwo. Ruda kierowniczka i jej ruda pomocnica z biura, okropne kobiety, wyklinające do pracowników i mobbingujące. Wdrożenia do stanowiska nie było, bo nie było na to czasu. Patrzenie ludziom na ręce podczas pracy. Popełnienie błędów kończyło się krzykiem. Hitem było chodzenie na przerwę tylko o wyznaczonej porze, np. kierowniczka zarządziła, że przerwa jest o 10 (!) a do 16 już nic. Nigdy się nie wyrabiali przez 8 h, więc były przymusowe nadgodziny. A jeśli ktoś musiał wyjść o godzinie 16 to patrzyli się krzywo. Nie przedłużyli umowy nie informując wcześniej o zamiarach i osoba została z dnia na dzień bez pracy. Bardzo wrogie nastawienie do nowych osób, wykluczanie z grupy i jawne obgadywanie po kątach. Komentowanie jak często ktoś chodzi do toalety... Tragedia. Jeśli chcecie zachować zdrowie psychiczne, to nie myślcie o pracy w Eurofins Łódź w Bionanoparku. Dowodem jest to, że ciągle kogoś szukają bo ludzie po prostu stamtąd uciekają, często po kilku tygodniach.

zainteresowany Nowy wpis

Czy w Eurofins są organizowane jakieś durne zbiórki pieniężne z prywatnych wypłat pracowników np. na urodziny/rocznicy pracy/śluby dzieci/imieniny męża? Nie ukrywam że to dla mnie ważne przy wyborze firmy, jak i pewnie dla 50% osób, które nie chcą uczestniczyć w durnych zbiórkach a mimo to krzywo się uśmiechają przy takich okazjach i nie odważą się mówić o tym głośno udając, że wszystko jest ok i chcą to robić.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Eurofins Scientific Services? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Eurofins Scientific Services. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Aga B.

W firmie nie ma żadnych możliwości rozwoju. Pensja jaką oferują jest w pobliżu minimalnej krajowej, jeżeli Cię zatrudnią na jakieś stanowisko to będziesz na nim, aż firmę opuścisz, wszystkie poważne stanowiska są już dawno pozajmowane. Jeżeli ktoś się zastanawia dlaczego przez tyle czasu nie ma odpowiedzi to zgaduję, że jednym z powodów mogą być sławne już w tej firmie zebrania dotyczące komentarzy na goworku.

Ama

Po trzech miesiącach okresu próbnego można dostać umowę na czas nieokreślony albo określony w zależności od humoru szefa.

Patryk

@xyz i jak są nadgodziny rozwiązywane ?

adam23

Witam, orientuje się ktoś może jak wygląda praca w Eurofins na stanowisku laboranta/specjalisty laboratoryjnego? Atmosfera, zakres obowiązków, wynagrodzenie itp. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

xyz
@adam23

zarobki na poziomie 2k, w pracy często występują nadgodziny

Czy ktoś może wypowiedzieć się jak wygląda sytuacja w IT ? Niestety obecna sytuacja z epidemią zmusza mnie do szukania nowej pracy.

Prstuw.87

Jak wygląda praca w SSC (księgowość),jest duzo nadgodzin?zdarza sie praca w weekendy? Jak atmosfera (ludzie wzajemnie sobie pomagają czy każdy jest 'dla siebie')?wynagrodzenia ok?

Melen
@Prstuw.87

Zdarza sie praca i w nadgodzinach i weekendy bo jest bardzo duzo do zrobienia.

Accountant
@Melen

Nigdy w sobotę nie pracowałam, a pracuje ponad rok. Wiadomo, ze SSC ciagle ma nowe kraje wiec i nadgodziny na początku miesiąca są bo jest zamknięcie. Przynajmniej nie jak w mojej poprzedniej pracy, gdzie miałam spółki zamykane co tydzień. Dużo nowych ludzi, dużo nowych spółek, jest to ciekawa ksiegowosc, jak dla mnie spoko wyrwać się z typowego biura rachunkowego.

Jakub
@Accountant

Zgadzacie się w kwestii nadgodzin, dlatego chciałbym określić, jak często się one zdarzają? W niektórych firmach da się przewidzieć częstotliwość nadgodzin, więc ciekawi mnie, czy w tym przypadku również jesteś w stanie to określić.

Accountant
@Jakub

Ssc raportują do grupy wiec zawsze pierwszy tydzień miesiąca to czas w którym pracy jest więcej, z reguły 3/4 dni siedzę dłużej. Ale zawsze w tym samym czasie wiec można przewidzieć

@Jakub

Nadgodzin jest sporo zwłaszcza jak się trafi do zespołu świeżo po tranzycji, ale tez starsze zespoły mają dużo pracy bo tranzycje są ciągle bez względu na możliwości przerobowe tudzież jakość przekazywanej wiedzy. Soboty pracujące też niestety się zdarzają.

Alicja
@Emi

A możecie napisać coś o warunkach zatrudnienia w Eurofins w księgowości? Jakie jest wynagrodzenie dla nowego pracownika?

@Alicja

Wynagrodzenie zależy od tego ile powiesz na rozmowie, jak to w korpo nowi dostaja więcej niż starzy pracownicy z dodatków jest bonus w wysokości max miesięcznej pensji ale jest on wypłacany dopiero w kwietniu po roku pracy

@Natalia
@Emi

A czy orientujesz się jak wyglada praca w dziale prawnym, odnośnie ew nadgodzin albo wynagrodzenia i atmosfery? Z góry dzieki

Alicja
@@Natalia

@@Natalia i jak, uzyskalaś jakąś informację odnośnie pracy w Eurofins Scientific Services? Mnie interesuje jak wygląda sama rekrutacja tam, wiesz coś?

chcęwiedzieć

Mam pytanie odnośnie stanowiska próbkobiorcy, wiem że napewno się najeździć trzeba praca pewnie po (+ -) 8-10h zależnie od korków trasy pewnie często po 600km do miejsca odbioru lub poboru próbek... ktoś pracował tutaj jako próbkobiorca? Mam we wtorek rozmowę... pracuję obecnie w IT Helpdesk i szukam czegoś mniej stresującego :P.

@chcęwiedzieć

Tak, trzeba się najezdzic. Ciężko cokolwiek zaplanować, nawet coś tak prozaicznego jak wizytę u dentysty. Jeżeli wyrobisz się wcześniej ze swoją pracą, to często pani bum znajdzie Ci coś innego do roboty, bylebyś za wcześnie do domu nie wrócił.

@chcęwiedzieć

Od Twojej ostatniej wypowiedzi minęło już kilka miesięcy. Czy ostatecznie zdecydowałeś się na pracę w Eurofins Scientific Services? Jestem ciekawa jaka jest Twoja opinia na temat procesu rekrutacji. Jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna? Długo czekałeś na informację zwrotną?

Natal

Zastanawiam się czy jest jakiś powód, że przestaliście być aktywni na tym wątku?

toto

Piszecie, że zarobki są dobre a tymczasem Eurofins proponuje na stanowisku "Senior accountant GL" mniej niż inne firmy na stanowisku poziom niżej. Pamiętam, że rekruterka była oburzona moimi oczekiwaniami finansowymi. Jak dla mnie istnieją dużo lepsze firmy w Katowicach i okolicach. Widać zresztą po ciągle powtarzających się w ofertach, że ciężko im kogoś do siebie zachęcić.

Krystyna
@toto

Ciezko im znalezc ludzi bo wielu odchodzi. Zwlaszxza dzialy ksiegowe. Straszna presja nadgodzin, brak wiedzy merytorycznej team leaderow. Kolesiostwo-przewaga ludzi z capgemini. Nie polecam, wrecz odradzam. Praca generuje ogromny stres

Krystyna
@toto

Bo juz ludzie zorientowali sie o co tam chodzi...jestes tylko trybikiem, nic nie znaczącym. Nie masz prawa sie odzywac... Ogolnie fałsz, brak kompetencji miekkich managerow... Raczka raczke myje

toto
@Krystyna

Byłam tylko na rozmowie z team leaderkami i mogę spokojnie potwierdzić ich "brak wiedzy merytorycznej". Już wtedy mnie to bardzo zniechęciło. Wypytywały o obecną prace i nie potrafiły zrozumieć tutejszej struktury pracy. Jakby były zaszufladkowane tylko w Eurofins (swoją drogą czemu się dziwić - team leaderki to młode osoby.. mają chyba niewiele ponad 30 lat..). Cała rozmowa opierała się praktycznie na tym, że one wypytywały mnie o obecną pracę a ze swojej strony praktycznie nic nie potrafiły powiedzieć na temat stanowiska.

JJ
@toto

Chyba bylam w takim razie na rozmowie w innej firmie bo wszystko co chcialam to sie dowiedzialam. Bardzo dokladnie managerka zespolu opisala zakres obowiazkow. Czekam na odpowiedz z firmy, mam nadzieje ze pozytywna.

@toto

Bo wiekszosc z nich pracowała tylko w Capgemini...

Ala
@Ania

z tego co się orientuję to większość ludzi tam jest Capgemini w ogóle ale przecież Capgemini to firma znana o dobrej organizacji więc chyba ludzie którzy się stamtąd wywodzą mają pojęcie?

Ola
@Ala

Mają pojevie o niewolniczej pracy... Typowe corpo tylko bez procedur... I juz nie wiadomo co gorsze

@Ola

Aplikując na dane stanowisko, spodziewamy się tego, jaka mniej więcej czeka nas ilość obowiązków. Podczas rozmowy rekrutacyjnej na pewno dostajemy także wszelkie wytyczne i informacje na ten temat. Jakkolwiek praca może wydawać Ci się ciężka i jest to Twoja opinia, ale porównywanie jej do niewolnictwa, jest zdecydowanie nie na miejscu.

Lili
@Zuzanna

A wymuszane nadgodziny... Siedzenie do oporu... Oczywiście wymuszone... Nie na miejscu jest klamac... Eurofins ciagle szuka... Bo ludzie uciekaja

@Lili

Jeżeli w firmie działy się rzeczy, o których piszesz, czy próbowałaś rozmawiać na ten temat z kierownictwem lub szefostwem? A może zrezygnowałaś z pracy właśnie z wyżej wymienionych powodów? Sądzisz, że jeśli opisane aspekty pracy uległyby zmianie, praca w Eurofins Scientific Services przynosiłaby większą satysfakcje?

Jolanta
@toto

Potwierdzam, na początku rozmowy tylko chwalą jakie to nie cudowne ich korpo opisując całą strukturę firmy na świecie, wypytują o obecną pracę, nie opisując pracy i wymagań na stanowisku i są zdziwieni jak ktoś się o to pyta

Aleksandra
@Jolanta

Czy praca jest tylko od pon-pt czy w sobotę też się pracuje?

Mikrobiolog

Odnośnie pracy w laboratorium - niskie wynagrodzenie; częste nadgodziny płacone po 4 miesiącach (wskazane kontrolowanie ilości własnych godzin przy zapłacie); szkolenia wewnętrzne -o ile takowe się pojawi, prowadzone w oparciu o Wikipedie,która jakby nie była nie jest dobrym źródłem informacji; brak konkretnej osoby która wprowadza Cię na początku do pracy – każdy uczy każdego przez co rodzi się momentami chaos. Najlepiej nie mieć własnego zdania i po prostu robić to, co ktoś mówi. Eurofins Polska Sp. z o. o., najgorszym pracodawcą 2011 – tendencja dalej się utrzymuje

ooo
@Mikrobiolog

Właśnie od kilku miesięcy co jakiś czas pojawia się ogłoszenie,ze poszukują mikrobiologa.. albo nikt nie aplikuje albo ludzie odchodzą

@ooo

I jedno i drugie

yyy
@Mikrobiolog

Czyli nie polecacie tutaj pracy nawet by zdobyć doswiadczenie odrazu po studiach?

@yyy

Polecam, nie polecam to zależy czego oczekujesz. W laboratorium jest zapieprz, ale w dużej mierze chodzi o samą atmosferę i podejście do Ciebie jako pracownika, niemożność zaplanowania sobie własnego czasu po 8h pracy bo zazwyczaj coś przychodzi w ostatniej chwili, co trzeba zrobić. Jeżeli zamierzasz aplikować do tej firmy i zostaniesz zaproszon(y)a na rozmowę to proponuję dowiedzieć się od razu jakie są Twoje dokładne obowiązki żeby później nie było zdziwienia gdy po 5 latach studiów wylądujesz na n-miesięcy na pożywkarni jako pomoc techniczna tudzież rejestracji ...

yyy
@Mikrobiolog

Czyli większość pewnie zdobywa doswiadczenie i ucieka ?

madzia
@Mikrobiolog

Witam, czy mogę liczyć na informacje dotyczące przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej na stanowiska laboratoryjne?

@madzia

Jakie konkretnie informacje chciałabyś uzyskać? Chodzi Ci o sam przebieg rozmowy rekrutacyjnej? A może chciałabyś wiedzieć coś na temat umiejętności, jakie są weryfikowane u potencjalnych kandydatów?

accountant

Nawet najgorszemu wrogowi nie polecam pracy w SSC, mowie o dziale Finansowym (nie lab). Ta firma to jedno wielkie (usunięte przez administratora) bez jakiejkolwiek struktury czy zorganizowania. Wszystko robione jest "na pale". Nic nie można zaplanować bo stabilność czegokolwiek po prostu tu nie występuje! Nie ma żadnego przygotowania dla nowych pracowników, wszystkiego trzeba się domyślać lub "silą" wyciągać z innych; niejednokrotnie nawet nie ma skąd.Trzy słowa opisujące ta firmę: chaos, zamieszanie, niestabilność. Jak mówi przysłowie "ryba psuje się od głowy" i jest to bardzo celne stwierdzenie a pro pos SSC...

madzia
@accountant

Czy wiesz może jak wygląda praca w laboratoriach w tej firmie? I na czym polegają rozmowy kwalifikacyjne na laboratoryjne stanowiska? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zuzanna

@Melen, czy ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia? Czy zaangażowanie i rzetelna praca gwarantuje premie pracowniczą? Jeśli nie premie to czy inne dodatki pozapłacowe są dostępne dla pracowników Eurofins Scientific Services? Podziel się z nami informacjami na ten temat. Będziemy wdzięczni za Twoją odpowiedź.

Melen
@Zuzanna

Tak nadgodziny sa wynagradzane lub do odbioru, zalezy od checi pracownika. Jest duzo pracy ale duzo mozliwosci. Ja na razie nie narzekam.

Kinga
@Zuzanna

To zalezy do jakiego dzialu trafisz. Nie polecam dzialow ksiegowych. W firmie nie ma takiego czegoś jak hierarchia, procedury. Wszystko robione jest na pale. Praca niewolnicza. Targety nie do spelnienia. Dyskryminacja.brak reakcji team leadera na zglaszane problemu

@Melen

Dziękuje za podzielenie się informacjami na temat nadgodzin w firmie. Duża ilość obowiązków to z pewnością także nowe wyzwania, które czekają na pracowników firmy. A czy możesz powiedzieć nam coś na temat możliwości rozwoju w Eurofins Scientific Services? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia?

Ola
@Zuzanna

Nie ma szkolen, nawet do niedawns nie bylo dtanowiskowych. Siadasz i robisz...

Zuzanna

Czy ktoś z Was może pomóc użytkownikowi @Prstuw.87? Kwestie zawarte w komentarzu są bardzo istotne i potencjalni kandydaci z pewnością będą wdzięczni za odpowiedzi. Może w ostatnim czasie zaszły jakieś istotne zmiany odnośnie do warunków zatrudnienia? Zachęcam Was do opisania swojego punktu widzenia.

Zuzanna

@Nowa, z ilu etapów składała sie rekrutacja? Udało Ci się przejść przez nią pozytywnie? Jak oceniasz cały proces rekrutacji okiem kandydata? @accountant, jaki były plusy pracy w Eurofins Scientific Services? Atmosfera, do której nawiązujesz miała miejsce jakiś czas temu czy obecnie?

Nowa

Pamietam przed rozmową kwalifikacyjną jakieś wymyślne testy na inteligencję, matematyczne bez użycia kalkulatora po angielsku, potem rozmowa po polsku i angielsku.. Team Leader stwierdził, że na początku jest i będzie chaos, bo wszystko przenoszą i do tego na nowy program księgowy. Firma zatrudnia bardzo dużo osób, kasa chyba lepsza od innych korpo skoro ludzie przechodzą...

En

A jak jest w Kostrzynie? Szukają teraz kogoś do labo?

komoer
@En

Apracuje tam jeszcze ten ukrainiec Roman

Zostaw merytoryczną opinię o Eurofins Scientific Services - Katowice

• Jak się pracuje w Eurofins Scientific Services?

Zobacz opinie na temat firmy Eurofins Scientific Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eurofins Scientific Services?

Eurofins Scientific Services