Opinie o State Street w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie State Street. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie State Street o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o State Street w Gdańsk

J

Aplikowałem na 2 oferty w SS. Dość szybko (1-2 dni później) zadzwonili do mnie rekruterzy. Jedna z rozmów była dłuższa (około pół godziny), na plus oceniam to, że rekruter naprawdę przeczytał moje CV. Miał natomiast odezwać się do dwóch dni z informacją zwrotną, czego nie zrobił. Druga rozmowa nie doszła w ogóle do skutku - rekruter miał zadzwonić ponownie (na dłuższą rozmowę) "w godzinach porannych w piątek", natomiast przepadł jak kamień w wodę. Widząc opinie o SS, to w sumie chyba jednak dobrze się złożyło.

Staszek pizgawica

Plusy - łatwo o pracę - zwrot za fotel ( tylko dla nowych ) - Luxmed - Multisport Minusy - wolne systemy - dużo nadgodzin - niskie pensje Praca raczej nastawiona na studentów, albo osoby świeżo po studiach, duża rotacja, dużo nadgodzin przy niskich wynagrodzeniach, taki fast food chain tylko przy komputerze.

A2mordor

Słyszeliście o dodatkowych 4 dniach wolnego jako disconnect day? Podobno już się z tego wycofano xD

Urlopowicz
@A2mordor

jak to się wycofano, gdzie było o tym mówione? pod koniec tygodnia AVP oglaszali ze bedzie ;o

E

akurat dzisiaj na rozmowie o pracę (1 etap) wspominano mi o 9 takich dniach

zonk
@A2mordor

Ludzie nie mają kiedy normalnego urlopu wybrać, a dowalają jeszcze dodatkowe

Wolontariat
@E

Te 9 dni to jest wolontariat, a tu byla mowa o 4 dodatkowych dniach urlopu.

Paulina
@Wolontariat

Jak to wolontariat, o co chodzi? Można wziąć 9 dni na pełnienie wolontariatu czy co :D A ten disconnect day to co oznacza? I jeszcze 4 dni dodatkowego urlopu? To w sumie wychodziłoby że firma bardzo hojna jeśli chodzi o wolne dni, to jak to dokładnie funkcjonuje? Skoro ktoś wyżej napisał że nie ma kiedy brać normalnego urlopu, to tyle pracy jest? Jest teraz kilka ofert pracy, a ciekawe rzeczy tu piszecie :D

@Paulina

Tak, wolontariat to wolontariat. Nie trzeba tłumaczyć. Disconnect day - dodatkowy dzień urlopu. Do wykorzystania bodajże od maja do końca listopada. Cztery dodatkowe dni urlopu - firma to ogłosiła, a potem temat ucichł i nic nie ma.

Czy prawdą jest, że pracownik z dwuletnim doświadczeniem w AP/AR czy GL w 3city może dostać nawet ok. 11 000 brutto miesięcznie, czy raczej jest to kit?

Mgh
@Tomek

2-3 w fund accountingu z nadgodzinami pod 14 brutto (zdalnie).

@Mgh

O jakiej mówimy firmie, o SS chodzi czy o inną?

Pracownik Biurowy

Aplikacja przez portal pracuj.pl Odpowiedz na aplikację w ciągu dwóch dni roboczych. Najpierw kontakt z strony pracownika z Indii. Sympatyczna rozmowa. Pytania: co wiem o State Street, na jaką pozycję aplikowałem, jakie są moje oczekiwania finansowe, jakie mam doświadczenie zawodowe, jakie mam wykształcenie, co wiem na temat funduszy inwestycyjnych, co to są derywaty, jakie znam rodzaje derywatyw, co to jest forward, swap, jak się motywuję do pracy, co mnie motywuje, jak się widzę za 5 lat w życiu. Co chciałbym osiągnąć w życiu zawodowym? Drugi telefon z Polski, Pani umawia na spotkanie w biurze. Trzeci kontakt: spotkanie z 2 dwiema osobami z różnych działów. Standardowe pytania jak powyżej. Trzeba znać dobrze rynek funduszy inwestycyjnych, finanse, rachunkowość. Pytania czym są aktywa, pasywa, derywatywy, co to jest forward, opcje, future, Rozmowa miła i przyjemna bez trudnych pytań. Chodz muszę powiedzieć że to zależy na kogo się trafi. Potrafią być trudne rozmowy więc nie jest powiedziane, że jak masz wiedzę to się dostaniesz. Grunt być spokojnym, odpowiadać spokojnie, nie spieszyć się, jak się nie wie to to powiedzieć i powiedzieć co się myśli. Odpowiadać szczerze na pytania: czy zdarzył ci się błąd i co zrobiłeś wtedy? Rekruterzy dużo notują więc każde słowo jest ważne. Następnie był telefon z Indii że dostanie się pracę na danym stanowisku. Należy odpowiedzieć na email: opisać swoją historię zawodową i wypełnić dokumenty. Trzeba wpisać wszystko dokładnie bo panie wracają z telefonami i mogą prosić o poprawę dokumentów. Jest to bardzo ważne żeby wszystko dokładnie opisać. Następnie dostanie się email z firmy sprawdzającej dokładnie historię zatrudnienia. Proszą o wypełnienie również dokumentów. Umówienie się na badania lekarskie. Podsumowując - rekrutacja jest wieloetapowa i ma się kontakt z wieloma osobami - 3 osoby z Indii, 4 osoby z Polski, 1 osoba z USA. Życzę wszystkim powodzenia. Nie zawsze efekt jest pozytywny nawet jak się ma wiedzę, jak pisałem powyżej. Proszę się nie załamywać że się nie dostało pracy. Można zawsze spróbować za rok od daty wysłania aplikacji. Grunt dużo poczytać jak się przygotować i jak się zachowywać podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jest to bardzo ważne. Zarobki średnie jak na początek ale patrząc na warunki pracy - umowa o pracę, przyszła emerytura w porównaniu do pracy fizycznej na umowę zlecenie jest to niewątpliwie ogromny atut. Tylko trzeba pamiętać o zdrowym trybie pracy już w czasie pracy - trzeba uważać na oczy, kręgosłup i nogi gdyż człowiek pracuje ciągle w pozycji siedzącej więc jest to bardzo niezdrowe. Trzeba znaleźć czas po pracy na trening i relaks gdyż taka praca jest bardzo stresująca. Jest dużo negatywnych postów na temat pracy. Jednak grunt to mieć jakąś wizję na siebie i na przyszłość gdyż z czasem jest trudniej znaleźć ciekawą pracę. Najlepiej się ukierunkować w życiu w jednej dziedzinie pracy. Wiadomo nie wszystko co się robi jest ciekawe, ale można się zawsze przenieść do innego działu po jakimś czasie. Korporacje są podobne do siebie, styl jest podobny i zachowania ludzkie również. Najpierw najlepiej dobrze wejść w wir pracy, nauczyć się tego co się ma robić i nie robić błędów albo nie mieć braków w wiedzy gdyż każde zachowanie nowego pracownika jest notowane jak się zachowuje - ile sobie robi przerwy, czy się angażuje czy olewa pracę, itp. Jest się ciągle na widoku jak się pracuje w otwartej przestrzeni.

Jak powyżej

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Olo

Nowe zalecenia, jesli chodzi o wynagrodzenie. Od teraz: A1 - 5000 brutto A2 - 5800 brutto SA - 8500 brutto Officer - 12 000 brutto Na TCP wyrownanie dla A1. Kazda A1 ma miec teraz minimum 5000 brutto.

Asia
@Olo

A co to jest TCP i skad sa te info o kwotach?

Stawki
@Olo

A2 u mnie w dziale ponad 6000, Officer od 12500.

@Stawki

Tak, mozna wiecej jak najbardziej.

@Stawki

U mnie dają A2 6700 około , SA 8700 około , officer ponad 12500. To wszystko jest większa stawka po approvalu biznes unit head ale klepie wszystkiem.

@Olo

Orientujesz się czy dla SA też będzie wyrównanie od kwietnia?

@SA

Myślę że powinno być dla wszystkich gradow poniżej tych środkowych widełek.

@Olo

Jak od tego roku dostałam promocje na SA za stawkę poniżej podanych 8,5k, to możliwe jest że dostanę wyrównanie?

@Ania

Oczywiście mam na myśli wyrównanie jeszcze w tym roku :)

@Ania

Nie liczyłabym na żadne wyrównanie. Po macierzyńskim nawet nie uwzględnia premii która była była dla pracowników tylko aktywnych. Kolega też tak miał i wszyscy udają ze nie było podwyżek i skąd wiesz ????

Mimi
@Ania

A dlaczego. Zgodziłaś sie na tyle co dostałaś?

Aniaaa
@Ala

Hey tak jeżeli chodzi omamy na macierzyńskim to state omija prawo jak tylko się da... A później hipokryci biorą udział w akcjach mamo pracuj to jest serio szczyt szczytów ..

Bartosz

Hej, Myślicie, że 17-18k dla oficera z rekrutacji zewnętrznej jest możliwe? Pozdrawiam

State
@Bartosz

Trochę dużo, ale próbuj. AVP mają niewiele więcej.

Nie. Do 15k brutto.

@Olo

Zależy jaki stopień zaszeregowania płacowego, bo dla IT, project managerskich działów czasem jest wyższy i widełki so wtedy wyższe niż w operations.

Mimi
@Bartosz

Jak oficer jest juz generałem to tak.

Premiee

Kiedy są wypłacane te jednorazowe premie z rok?

Abc
@Premiee

Ok 15 marca

Witam, miałem rozmowę początek lutego, już wyczytałem, że teraz jest jakiś freeze do maja. Czy to oznacza że o ewentualnym zatrudnieniu będą informować dopiero w maju, czy że w maju już się mogą pojawić osoby nowoprzyjęte i zaczną dawać info i potrzebne dokumenty w marcu/kwietniu? Informacja o przyjęciu po 3 miesiącach to trochę sporo. Dziękuję za pomoc.

Nowy pracownik

Ja tez sie zastanawiam. Do mnie dzwonili z Indii ,ze mnie zatrudniają, ale musze czekać. Do maja to bardzo długo ????

Czy osoba zatrudniona na a1 w październiku dostanie w kwietniu podwyżkę do 5k?

@Adam

Nie

bgk

Jaką korporacje byście polecili dla osoby ze skromnym doświadczeniem w branży finansowej w Trójmieście, chodzi wiadomo o taką, która płaci lepiej niż "SS" oraz możliwość nauczenia się czegoś przydatnego?

skrzydlatakuriata
@bgk

Jak dla mnie pwc i Nordea.

@bgk

Zacznij od PwC, zeby zdobyc pierwsze doświadczenie. SS to zmarnowany czas.

Lidia
@Dominika

Czemu uważasz że to zmarnowany czas? Nie ma możliwości rozwoju czy o co chodzi? Płace może chociaz ok?

@Lidia

Bo sie nie nauczysz niczego, co sie potem przyda. Wiedza ze State Street przydaje sie tylko w State Street. Placa jedna z najnizszych na rynku. Lidl placi wiecej niz SSB i nie zartuje :) Benefitow praktycznie brak.

bgk
@Dominika

Na jakie zarobki może liczyć pracownik z rocznym doświadczeniem w finansach w PWC ?

wuja

7 brutto

@wuja

Nawet pare set zlotych wiecej. Akurat to jest wazne, bo 7k brutto to nie ma SA z awansu w SSB przy dolnych widelkach

Lolek
@Dominika

Aktualnie A2 z awansem na nowy rok będzie zarabiała kolo 7k brutto. Wiec dumają starych pracownikow aż milo :)

Bart
@Lolek

Aktualnie SA po awansie ma około 8-8.5 brutto, stare A2 i Sa dostali wyrównania.

Ciekawski
@Bart

Czyli ile obecnie dostają A2 po wyrównaniu?

@Ciekawski

Nie jest to prawda u mnie w zespole są a2 z mniejszą pensja niż nowe a2. Rozmawiać z VP na tym temat oczywiście nic nie można zrobić xD.

@Bart

Nieprawda. Jestem SA od 2 lat i mam ponizej i nie dostalem zadnego wyrownania.

Nicki
@bgk

Patrzcie tez na prace zdalną. Jest kilka dobrych firm co oferuje 100% zdalna prace.

On
@Nicki

Poprosze nazwy

Xx
@Ciekawski

Jestem A2 i mam 7

A2
@Lolek

Ja zarabiam ok 4100 netto. Zatem 7 kafli to nie wiem z nadgodzinami chyba. Albo napisz jaki dział

@A2

Były podwyżki po Twoim awansie. Obecnie A1 z zewnątrz może dostac do 7000 brutto. Oczywiscie z zewnątrz.

Boberek
@Ala

co ty (usunięte przez administratora) A1 z zewnatrz 7k ? Niby co takiego umie a1. i w ogole wszystkie A1 sa z zewnatrz, chyba ze ktos z A 0.5 sie dorobi pelnego A1 xD

Iza

Jestem A1, pytałam u siebie w teamie i nikt nic nie wie o podwyżkach do 5k brutto

@Iza

Kiedy zaczelas?

Iza

Październik 2022

@Iza

To wtedy nie ma podwyzki do 5 tys brutto

Czy pensja 7k brutto na A1 jest osiągalna?

Na A1 5k brutto 7k to bardziej a2 lub SA

@Marcin

Kilka wątków niżej ktoś podawał takie wartości na A1, z tego co tu kiedyś czytałem to pod koniec 2022 pensja na A1 wynosiła spokojnie 5500 brutto, co prawda dla nowo przychodzących.

5 tys brutto dla A1

Johnny Bi

Witam wszystkich, Czy przy rzuceniu wypowiedzeniem można liczyć na bonus zatrzymujący i ile to może wynosić? Mówię o SA. I czy warto to robić przed ogłoszeniem TCP. Macie jakieś doświadczenia?

State
@Johnny Bi

Pewnie zależy od tego ile teraz masz na SA. Wątpię, by dali więcej niż 8.5-9K.

@Johnny Bi

Myślę, że więcej niż tcp nic nie dadzą i raczej nie ma czegos takiego jak bonus zatrzymujacy.. Jeśli rzucisz przed tcp, powiedzą, żebyś poczekał, bo tcp bedzie takie fajne (już jest przyznane tak. btw). Jeśli rzucisz po tcp to będą mamrotać, że przecież było tcp. Zależy też, jak kolega wyżej wspomniał, ile masz aktualnie. Jeśli masz najniższe widełki, to mogą coś zaoferować może do 9k. Jeśli msz już te 9k, to bym nie liczyl na to. I jak rzucisz papier to oczywiscie, zeby byly jakies zmiany to musisz im uwierzyc na slowo i wycofac wypo.

Jest takie coś jak bonus zatrzymujący , to jest kontroferta i jest bardzo często w firmie stosowane. Można dostać do 20 procent, oczywiście jak Cię chcą zatrzymać. Sam stosowałem ten trick z 3 lata temu jak jeszcze byłem na SA.

Ale to nie jest jednorazowa premia, tylko nowa stawka wypłaty. Nie nazwałbym tego bonusem.

@Johnny Bi

W zależności ile pracownik jest od awansu. Czy jest wart zatrzymania. Dużo zależy od polityki przełożonego i czy w dziale się wali czy jest stabilnie. Często przychodzą z podwyżka w ostatni dzień, gdy masz już podpisane inna umowę.

Ile można obecnie dostać w działach operacyjnych na A1 z zewnątrz, tzn. bez odbytego stażu w SS. Czy pensja na A1 6k zł brutto z angielskim B2 jest osiągalna.

5 tys brutto. 6 tys brutto to na A2

Jak wasze nastroj po ogłoszeniu premii i podwyzek?

Znów dno
@Marcin

Jak zawsze jesteśmy tania siła robocza. O 6%. Czas odejść.

Zadowolony 12% + premia w wysokości prawie wynagrodzenia

Dobrze uslyszec, ze ktos zadowolony. Jakie stanowisko i ocena?

zadowolony
@Marcin

11%. premia to jakies 2/3 wyplaty.

Damian
@zadowolony

Chyba coś źle liczysz :) A tak bez procentów to mniej więcej ile na rękę wyszło tej podwyżki? Ze 400 zł było czy mniej?

SA

Jakie są widełki na SA z rekrutacji zewnętrznej? Czy osoba, które już wcześniej była zatrudniona w State Street może ominąć jakieś stepy rekrutacji aby przyspieszyć powrót do State?

Firma podobno zamroziła rekrutacje, czy to wynika z braku odejść z SS czy bardziej ograniczenia skali działalności w Gdańsku?

Co roku jest freeze w okresie styczeń-maj

Czy mógłbym uzyskać opinię od osoby na pozycji Officer, ile czasu w strukturach SS zajął awans z A1 na Officera?

SO

U mnie było to 5,5 roku, ale jest do zrobienia szybciej sobie. Od A1 do SA doszedłem w niecałe 3 lata, co jest spoko wynikiem. Potem około do oficera, co uważam za wynik słaby, niestety byłem w złym miejscu i złym czasie, więc żeby zdobyć oficera musiałem zmienić dział. A po roku zmieniłem firmę i wskoczyłem na zarobki wyżej niż AVP w stent ;)

SO
@SO

* potem 2.5 roku do oficera

U mnie to zajęło 4 lata

@SO

Jeżeli można zapytać, gdzie można dostać więcej niż AVP w ss ?

A1- półtora roku A2 - rok SA - 3 lata Razem 5 i pół roku do officera

u mnie 6 lat od a1 do off ale da się szybciej

Global Mobility i Immigration

Czy ktoś z Was pracuje/pracował na stanowisku Global Mobility and Immigration Compliance Analyst - Senior Associate? Możecie powiedzieć coś więcej? Nie jest to działka finansowa, bardziej prawno-HR-owa, ile tam płacą?

Anonimowa

Hej, dwa tygodnie temu miałam rozmowę telefoniczna z Indiami, tydzień pózniej dostałam maila ze ustalają liczbę pracowników i cisza czy to zawsze tyle trwa?

@Anonimowa

Obecnie jest freeze. Do maja nie zatrudniaja

Zostaw merytoryczną opinię o State Street - Gdańsk

• Jak się pracuje w State Street?

Zobacz opinie na temat firmy State Street tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 446.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 315, z czego 21 to opinie pozytywne, 185 to opinie negatywne, a 109 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street?

Kandydaci do pracy w State Street napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

State Street