Hyla Poland

Opinie o Hyla Poland

Aktualność
HYLA EST to najlepszy sposób na sprzątanie
Czy nadal używasz:
Chemikaliów w Twoim domu?
Worków do odkurzacza?
Filtrów do odkurzacza?
Kilku urządzeń do sprzątania?
Urządzeń powodujących brzydki zapach?
Sklepów Online w poszukiwaniu najnowszych trendów w sprzątaniu?
Pozbądź się tego i zapomnij o wszystkim wspomnianym powyżej!
HYLA EST to wielofunkcyjny produkt, który nie potrzebuje niczego poza wodą.
Jeden produkt:
Żadnych dalszych wydatków.
Żadnych chemikaliów.
Żadnych filtrów.
Darmowa dostawa i instruktaż.
Przetestowany i Certyfikowany jako Produkt Zdrowotny.
Całkowicie Naturalny.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Hyla Poland?

Wszystko zależy od stanowiska.

J.

Szukam informacji na temat pracy w charakterze konsultanta telefonicznego w ten firmie. Ktoś coś?

Maria
@J.

Nie polecam z całego serca, pracowałam tam miesiąc, wypłaty nie ujrzysz na koncie, gdy zapytasz się innym czy dostały już swoją wypłatę uzyskasz odpowiedz „nie posiadam aplikacji mobilnej a nie mam czasu by się zalogować przez stronę”, na 8h pracy przysługuje Ci 25 minut przerwy. Gdy nie gadasz bo np ktoś nie odbiera słyszysz od koleżanek z zespołu „czemu nie dzwonisz” itp.

@Maria

Witamy serdecznie! Według Kodeksu pracy przerwa w pracy dotyczy osób, które wykonują obowiązki zawodowe przez ponad 6 godzin dziennie. Pracownicy zatrudnieni np. na pół etatu nie mogą więc skorzystać z tego przywileju. Z kolei pracującym w pełnym wymiarze (czyli standardowo 8 godzin dziennie) przysługuje 15 minut wolnego. Co istotne, czas przerwy w pracy 12-godzinnej jest identyczny. Nasze przerwy w pracy są w ogólnie dostępnym grafiku i właśnie uświadomiliśmy sobie że w ciągu 8 h w naszej firmie nie jest to 15 min. , ani 25 min jak Pani pisze, tylko 45 min Dziękujemy za zwrócenie uwagi, ale nie będziemy tego zmieniali. Dla nas istotne jest zaangażowanie i związanie emocjonalne z marką. Wiemy, że jesteśmy w 90% firmą rodzinną i być może ktoś z zewnątrz może być zaskoczony i mieć problem z dostosowaniem się. Jednak wszyscy jak najlepiej staramy się pomagać nowym osobom. Jesteśmy wymagający? Tak, bo to jest nasza Firma, nas wszystkich! Pozdrawiamy serdecznie!

Flex

Pracowałem w korporacji (...) bez wymieniania nazw :) było spoko. Nagle pandemia covid i covid ich błyskawicznie pokonał i mnie też. Ja też zostałem "na lodzie " bez dochodu i bez jakichkolwiek szans. I wysyłałem Cv i wysyłałem i nic, zupełnie nic. Rozmowy kwalifikacyjne kończyły się bardzo miło - kiedy wznowimy zatrudnienie odezwiemy się, i nic. I nagle we wrześniu, jak to zwykle bywa przez przypadek usłyszałem że jest praca w Hyla i jestem! Hyla zawiera dwie silne substancje aktywne :) 1. Fantastyczni, pozytywnie zakręceni ludzie, wszędzie bije pozytywna energia i ja też przy nich zdałem sobie sprawę z tego, że sprzedawanie "odkurzaczy" tj moje miejsce na ziemi. Wiem, Hyla to nie odkurzacz, ale moja mama mówi cały czas "synku my kupiliśmy ten odkurzacz bo nas stać, ale czy inni ludzie też będą kupowali, czy ich będzie stać?" I kupują, bo ich stać! Jest moc! 2. Kasa na czas! dokładnie taka jak była oferowana i zawsze w terminie! To się chwali! Moi znajomi i rodzina mówią że zostałem akwizytorem odkurzaczy. Niech mówią co chcą. Ja teraz zmieniam życie moich Klientów i swoje na lepsze. Jak? To proste, Hyla jest luksusowa i unikalna! kiedy oni mówią - teraz sprzedajesz odkurzacze hahaha- ja nie mówię nic :) tylko się uśmiecham. Jeśli sa jeszcze tacy którzy uważają, że Hyla to odkurzacz, to znaczy że ten rynek nie ma dna! I o to chodzi!

Przedstawiciel Handlowy

standard, znalazłem ogłoszenie na PH wysłałem CV i zostałem zaproszony na rozmowę

I tu się zdziwiłem i to pozytywnie. Moje Cv i list motywacyjny były na biurku, nie wiem czy ktoś je czytał. Po Dzień dobry usłyszałem dla nas liczy się człowiek, liczy sie to co sobą reprezentuje i padło pytanie "Czego Pan oczekuje od życia, ale tak naprawdę, co sprawi, że będzie Pan spełniony w życiu zawodowym?" Trochę mnie zatkało, ale co tam pytają to poleciałem na maksa! I nagle usłyszałem ok, świetnie, właśnie takich ludzi jak pan szukamy, żeby to osiągnąć zrobimy tak ..., i tu pojawiła się moja nowa praca z konkretnym planem, zadaniami do wykonania i gwarancją realizacji.

Jan

Dziękuję firmie za świetne zarządzanie podczas pandemii COVID. Wiemy że w innych firmach są zwolnienia i redukcje wymiaru godzin, obcinka wypłaty i inne problemy. Hyla zarządza wzorcowo, mamy stabilne zatrudnienie i super firmę! Dziękuję

Klient

Jakie to dziwne że piszecie tu o pokazach w hotelu choć oni nie robią pokazów w hotelach. Piszecie ze chiński odkurzacz choć wiadomo że niemiecki. Firma się nie wypowiada, co może być nieco zaskakujące, ale rozumiem to. Zasada -nie karmić trola - jest słuszna. Popieram! Mam Hyla i jestem bardzo zadowolony!

Ka.NikA

I co z tego że w Chinach skoro tam wszystko powstaje - np iPhony , Samsungi. A to przecież dobre marki nie sądzisz ? Wszystko jest tam produkowane na cały świat. To nie znaczy, że słaba jakość. Denny argument . Mało ktos z wielkich koncernów robi w naszym kraju. Weź to pod uwagę. Pozdrawiam

O co chodzi z pakietami finansowymi?

By

Byłem zainteresowany pracą, w ogłoszeniu było, że jest atrakcyjna, wyjazdy, dobre pakiety finansowe. A na miejscu okazało się, że szukają ludzi do robienia pokazów w mieszkaniach. Zarobek jest tylko od sprzedaży odkurzacza. (usunięte przez administratora)

No i
@By

No i co w związku z tym? Masz wybór gdzie chcesz pracować. Mamy wolny rynek. Jak dobrze sprzedasz to zarobisz. Logiczne. Praca jak każda inna.

Kinia

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat pracy sekretarki/ekspedientki w siedzibie firmy?

Kol

Za 2450 obecnie jest w McDonaldzie. Netto. Lepiej uczciwie.

Adamus
@Kol

Uważasz że praca w MC jest uczciwa????!!!! Gratuluje

Mirosław

Drodzy użytkownicy przypominam, iż wątek tego tematu dotyczy opinii o pracy w firmie Hyla Poland, a nie o pracy w firmie McDonald’s, dlatego proszę, aby wypowiadać się na temat firmy, której dotyczy dany wątek. Wiecie może, czy firma obecnie normalnie funkcjonuje? W internecie nie można znaleźć żadnych informacji na ten temat.

Mirosław

Skąd masz informacje o funkcjonowaniu firmy Hyla Poland? Może pracuje tam któryś z Twoich znajomych i masz więcej informacji na ten temat? Od długiego czasu w wątku brakuje informacji na ten temat, więc zachęcam do sprecyzowania wpisu. Jak obecnie firma funkcjonuje?

gy
@Kinia

Też jestem tego ciekawa. Ktoś pracował w tej firmie i może coś powiedzieć na ten temat?

News

Czym jest sprzedaż bezpośrednia? Sprzedaż bezpośrednia to oferowanie towarów i usług bezpośrednio konsumentom, na zasadach kontaktów indywidualnych, zazwyczaj w domu klienta, miejscu pracy lub w innych miejscach, poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej. Jest formą sprzedaży detalicznej poza siecią sklepową. Sprzedaż bezpośrednia wymaga osobistej prezentacji produktu. Przedsiębiorstwa sprzedaży bezpośredniej mogą prowadzić działalność, wykorzystując różne formy organizacyjne. Niezależnie od obowiązującego w danej firmie systemu sprzedaży, przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać jedną z podstawowych metod sprzedaży: sprzedaż indywidualną, w której oferowane produkty są prezentowane przez sprzedawcę np. w domu potencjalnego nabywcy, tylko jemu, na zasadzie indywidualnego kontaktu; sprzedaż grupową, gdy sprzedawca organizuje pokaz i udziela wyjaśnień grupie potencjalnych nabywców, zazwyczaj w domu osoby, która zaprasza na tę okoliczność znajomych.

Patrycja Nowak

Niestety mamy tu do czynienia z Hejtem. Hejt - czym jest, przyczyny, konsekwencje, jak z nim walczyć Hejt jest zjawiskiem obecnym nie tylko w Internecie, ale i w życiu osobistym. Polega on na negatywnych i agresywnych komentarzach w Internecie lub wrogim odnoszeniu się do jakiś tematów lub osób. Jak objawia się hejt, jak sobie z nim radzić i jakie są konsekwencje hejtu? 1. Czym jest hejt? Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Hejt może być skierowany ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu czy osobom o innym światopoglądzie niż hejter. Dosłownie każdy może stać się obiektem hejtu. Hejt to nie tylko zgryźliwe i agresywne komentarze, które oczerniają osobę o odmiennym zdaniu, to także obraźliwe memy, grafiki i filmy. Treści publikowane przez hejterów nie posiadają żadnej wartości i mają na celu sprawienie przykrości danej osobie. Hejterzy gardzą innymi osobami w Internecie, a można te działania zobaczyc chociażby w postach na Facebooku czy Instagramie. Hejt można znaleźć też na forach dyskusyjnych, dotyczących polityki, światopoglądu, czy problemów społecznych. Bardzo rzadko jest widoczny na forach hobbystycznych czy specjalistycznych. Kto jest hejtowany? Okazuje się że hejtowana jest co czwarta osoba w Internecie. Aż 11 procent internautów przyznaje, że zdarza im się hejtować w sieci. 2. Przyczyny hejtu Ludzie są zdolni do czynienia zła, dowodzi temu eksperyment Milgrama, który badał posłuszeństwo wobec autorytetów. Został on przeprowadzony na początku lat 60. XX wieku. ego celem było sprawdzenie czy naród niemiecki ma szczególne predyspozycje do okrucieństwa i posłuszeństwa. Eksperyment pokazał, że ludzie są bardzo podatni na sugestie i chętnie stają się okrutni. Podobnie jest w Internecie. Jeżeli grupa hejtuje, dołączamy do tej grupy i piętnujemy osobę. Hejtujemy ponieważ jesteśmy anonimowi, a w Internecie robimy to za pomocą słowa pisanego. Nie ma tutaj bezpośredniego kontaktu, możemy schować się za nickiem czy zdjęciem. Taka sytuacja ułatwia nam możliwość obrażania osób w Internecie. Ofiarami hejtu nie są tylko konkretne osoby. Mogą być to także grupy ludzi. Ofiarami hejtu stają się mniejszości narodowe i religijne. Również przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz osoby o odmiennym kolorze skóry stają się obiektami hejterów. Przyczyną hejtu bardzo często jest zazdrość, niezadowolenie ze swojego życia oraz przykre doświadczenia, które mają miejscu w życiu hejtera. W ten sposób hejter chce sobie i innym coś udowodnić. 3. Konsekwencje hejtu Konsekwencje hejtu przede wszystkim odczuwa ofiara hejtu. Takie napiętnowanie w Internecie skutecznie obniża jej poczucie wartości, a czasami może doprowadzić także do problemów zdrowotnych. Osoba, która jest ofiarą hejtu żyje w bardzo dużym stresie. Może cierpieć na bezsenność, nerwicę, depresję, a nawet próby samobójcze. 4. Jak walczyć z hejtem? Metody są bardzo różne. Najlepiej nie czytać negatywnych opinii i nie wchodzić z takimi osobami w dyskusję. Wówczas hejterzy mogą się znudzić i zwyczajnie dać sobie spokój. Skutecznym sposobem może być zablokowanie konta hejtera. Tak aby nas i naszej aktywności nie widział. Można również zgłaszać takie konto administratorom oraz właścicielom portali społecznościowych, którzy mogą zablokować lub usunąć hejtera. Skuteczna walka z hejtem jest bardzo trudna, ale możliwa. Ważne jest aby ludzi uświadamiać czym jest hejt, jak się przejawia i co mogą zrobić jeżeli są świadkami hejtu. Hejter nie jest bezkarny. Taka osoba może być sądzona za zniesławienie i może otrzymać karę grzywny, a nawet być pozbawiona wolności do lat dwóch. Patrycja Nowak,

Bogdan G.
@Patrycja Nowak

Fala hejtu w internecie jest ogromna i należy sobie wrzucić ogromny filtr żeby rozumnie to odsiać od sensownych informacji. Jeśli chodzi o hejt w stosunku do firm to najczęściej opłacone przez konkurencję osoby, które w ten nieetyczny sposób zarabiają na życie. Jest to bardzo ciekawe zjawisko, które w ostatnich latach bardzo przybrało na sile. Niestety w ostatnich miesiącach cena za usługi hejtowania konkurencji bardzo się obniżyła ze względu na wzrost liczby chętnych co oczywiście jest spowodowane kryzysem pandemicznym. Tania usługa jest bardziej dostępna. Wielu domorosłych hejterow nie zdaje sobie absolutnie sprawy z tego że grozi im za takie nielegalne działanie odpowiedzialność karna. Nie myślą o tym, że to nieetyczne i nielegalne, cieszą się, że udało im się łatwo zarobić. Przerażające.

Wars
@Patrycja Nowak

Dostęp do Internetu znacząco ułatwił nam życie. Wiele czynności dokonujemy szybciej, a komunikacja stała się dziecinnie prosta. Niestety oprócz plusów bezproblemowy dostęp do sieci ma także swoją ciemną stronę. Dawniej, by wyrazić swoje niezadowolenie, irytację czy gniew ograniczaliśmy się do tych emocji w gronie znanych nam osób tj. znajomych, przyjaciół bądź rodziny, dziś upust negatywnych emocji często ma miejsce w Internecie. W ten sposób wykształciło się zjawisko hejtu, które dotyka nie tylko przedsiębiorców, ale również osób prywatnych w tym nastolatków. Skąd bierze się w internautach potrzeba obrażania, wyśmiewania i poniżania w sieci? Co dzieje się w głowie hejtera publikującego obraźliwe komentarze?

Mateusz
@Patrycja Nowak

KIM TAK NAPRAWDĘ JEST HEJTER I DLACZEGO HEJTUJE? Skąd się bierze hejt? Według badań prowadzonych nad komunikacją w sieci oraz mową nienawiści jest on wynikiem wyładowywania negatywnych emocji. Irytacji za brak podwyżki nie możesz odreagować na szefie, więc przenosisz swoją złość do Internetu. Okazuje się, że obecnie ludzie częściej okazują swoje emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne w sieci niż poza nią. Taka tendencja sprzyja temu, by zamiast iść pobiegać po ciężkim dniu w pracy lub kłótni z żoną internauta wyżył się emocjonalnie na odwiedzanym forum, portalu społecznościowym czy w wybranym serwisie. Zaglądając do mózgu osoby piszącej obraźliwe i pełne nienawiści treści w sieci zauważymy, że pobudzany zostaje przez tę aktywność układ nagrody. To bardzo istotna część ludzkiego mózgu, dzięki której odczuwamy satysfakcje wynikającą z podejmowanych działań. Ponadto należy podkreślić wspominane poczucie bezkarności i anonimowości w sieci. Hejter uważa, że działając pod wymyślnym pseudonimem nigdy nie zostanie rozpoznany. Dużo łatwiej jest przecież obrazić kogoś w komentarzu na forum niż powiedzieć mu to samo w twarz. W dodatku w Internecie hejter ma sporą publiczność obserwującą jego działania, co dodatkowo mobilizuje go do podejmowania się licznych publikacji. Nierzadko hejterem kieruje chęć zwrócenia na siebie uwagi, a Internet staje się doskonałym miejscem do tego typu aktów. Warto również podkreślić, że hejterami często kieruje również zazdrość. Zazdrościmy zadbanej kobiecie urody, wpracowanej na siłowni sylwetki. Nie możemy przeżyć, że ktoś rozkręca biznes. Chcąc zemścić się za sukcesy innych uciekamy w hejt, zamiast zacząć pracować nad własnymi sukcesami…

Seba
@Patrycja Nowak

Hejt ("hate") z języka angielskiego oznacza "nienawiść", a słowem tym określamy jej szerzenie w internecie. Hejt może się przejawiać nie tylko za pomocą słów, ale i grafik (memów, gifów) czy filmów - w tych dwóch ostatnich przypadkach niestety łatwiej zapada w pamięć. Warto jednak dodać, że treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej osobie, grupie osób lub firmie.

Seba
@Bogdan G.

Polski hejter to mężczyzna (panowie stanowią 53% hejterów) w wieku od 16 do 24 lat (aż 73% hejtujących), który ma wykształcenie średnie ogólnokształcące (35%). Co piąty ma wykształcenie wyższe Publikuje on negatywne posty kilka razy w tygodniu. Taki profil hejtera stworzyła Agencja Badań Rynku i Opinii SW Research, na podstawie wywiadów z grupą ponad 6,5 tys. internautów.

seba
@Mateusz

Psycholog Steven Pinker dowodzi, że, choć mogłoby się wydawać, iż jest inaczej, tak naprawdę im bardziej nowoczesne czasy, tym mniej skłonni do nienawiści jesteśmy - od czasów biblijnych do dzisiaj obserwujemy ciągły spadek przemocy4. Tyle że obecnie mamy Internet - środek przekazu, który umożliwia rozpowszechnianie nienawistnych treści w sposób szybki, ale jednocześnie anonimowy i niebezpośredni - nie "prosto w twarz". Trudno byłoby powiedzieć spotkanej celebrytce, że jest głupia, nie stanowi jednak problemu umieszczenie takiego tekstu w internecie. "W sieci" możemy też być anonimowi - hejt niestety skutecznie dotrze do ofiary, ale ta nie zawsze będzie wiedziała, że jesteśmy jego sprawcami. Czujemy się bezkarni.

seba - nie karmić trola
@Patrycja Nowak

Najprostszą i zarazem najtrudniejszą odpowiedzią jest: unikać czytania negatywnych opinii, a zwłaszcza odpowiadania na nie. Nie bez powodu karierę robi hasło: "nie karmić trolla" - odpowiedź na agresję jeszcze bardziej agresora podburza. To jednak dla hejtowanej i żyjącej w ciągłym napięciu osoby trudne zadanie - nie jest łatwo zignorować negatywne komentarze na swój temat.

Ciara
@seba - nie karmić trola

zgadzam się całkowicie NIE KARMIĆ TROLA , źródłem hejtu jest przecież głownie zazdrość, ktoś kto lepiej wygląda, lepiej zarabia, prowadzi lepszy biznes budzi u pewnej grupy zazdrość. hejtowanie daje im pewien rodzaj "ulgi", choć to przyziemne zachowanie, dopóki jest anonimowe to czują się bezkarni.

Alicja
@Patrycja Nowak

Należy mieć świadomość, że umieszczanie obraźliwych komentarzy w sieci nie jest bezkarne. Hejt może wiązać się z karą w postaci grzywny lub nawet pozbawienia wolności. Spore znaczenie ma więc zgłaszanie hejtu pod groźbą odpowiedzialności karnej. Warto zauważyć, że przestępstwa zniesławienia są ścigane z oskarżenia prywatnego. Ważne jest, aby nie przechodzić obojętnie obok sytuacji hejtu. Każda zniesławiona lub obrażona osoba ma prawo robić zdjęcia lub zrzuty ekranu i przedstawiać je jako dowód w sprawie, najpierw na policji, a później w sądzie. Gromadząc taką dokumentację, warto pamiętać, aby zapisać daną stronę i jej adres url, ponieważ hejter może usunąć swój wpis, na przykład ze strachu przed odpowiedzialnością karną. Całą sprawę można dodatkowo zgłosić administratorowi danej strony lub serwisu. Nie należy zapominać o tym, że hejt może przybierać formę stalkingu, czyli prześladowania drugiej osoby, grupy osób lub firmy. W przypadku zjawiska hejtu spore znaczenie ma profilaktyka, czyli uczulanie ludzi na szerzącą się w sieci nienawiść oraz instruowanie, jak odpowiadać na hejt. W działaniach takich pomagają odbywające się co jakiś czas akcje edukacyjne skierowane do młodzieży oraz internautów. Mają one na celu zwiększenie społecznej świadomości w tematyce nienawiści oraz nauczenie młodych ludzi reagowania na hejt i tego, jak pomagać innym w trudnych sytuacjach. Na szczęście zjawisko hejtu jest traktowane coraz bardziej surowo, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Analityk

Trudno jest podać dokładną definicję terminu „hejt”, zwłaszcza że pojęcie to dopiero od niedawna funkcjonuje w słownikach. Niektórzy zastanawiają się jednak nad tym, co to znaczy „hejtować” kogoś. Z pewnością można stwierdzić, że hejt to słowo pochodzenia angielskiego (ang. to hate – nienawidzić), które jako zapożyczenie na stałe przyjęło się w języku polskim. Hejter (ang. hater) to osoba, która zamieszcza w Internecie obraźliwe komentarze mające prowokować innych ludzi do kłótni lub znacząco obniżać samoocenę osoby hejtowanej, czyli obrażanej. Rozpowszechnianiu się zjawiska hejtu sprzyja rozwój Internetu, który zapewnia prześladowcom przynajmniej częściową, jeśli nie całkowitą, anonimowość. Hejt nie jest tak naprawdę nowym zjawiskiem, teraz jednak, w czasach cyfrowych, zyskuje zupełnie nową formę. Na hejt w Internecie zdecydowanie najbardziej narażone są znane osoby, przede wszystkim politycy, a także reprezentanci niektórych grup społecznych (na przykład nauczyciele, przedsiębiorcy, bezrobotni itp.). Hejt wiąże się także z nawoływaniem do nienawiści i z dyskryminacją na tle religijnym, seksualnym lub politycznym. Hejterzy w Internecie wykorzystują do swoich celów nie tylko komentarze i obraźliwe słowa, ale także grafiki oraz memy. Wśród najważniejszych przyczyn hejtu w Internecie wymienia się: chęć obrażenia innych, przekonanie o byciu osobą anonimową, zazdrość (na przykład w stosunku do osób, które osiągają sukcesy), zły nastrój, negatywne emocje, kumulację złego samopoczucia, istnienie stereotypów oraz uprzedzeń w stosunku do określonych grup społecznych, silne poglądy polityczne, niezadowolenie ze swojej sytuacji życiowej.

Patrycja Nowak

J.RZ.
@News

Ja przyznam się Wam, że chętnie spróbowałbym sił w tej branży...Może kiedyś się uda, o ile nie będę za stary, chociaż odpowiedni wiek może być atutem :-)

Krzych

Badania przeprowadzone przez IBRIS w 2016 roku pokazują, że ponad jedna czwarta osób kupujących produkty oferowane przez firmy z branży sprzedaży bezpośredniej, sama poszukuje konsultanta. Prawie 46% kupujących potwierdza, że ceni fakt, że mogą w spokoju, np. we własnym domu, zapoznać się z ofertą firmy, a ponad 80% ocenia dobrze konsultantów, jako osoby, które rzetelnie przekazują wiedzę o produkcie i są w stanie odpowiedzieć na nurtujące pytania.

prof. Jan M.
@News

Jak wskazuje obserwacja rynku i badania statystyczne sprzedaż bezpośrednia zaczyna zdobywać coraz większy procent w rynku. W dobie wszelakiej dostępności towaru, szczególnie poprzez zakupy internetowe, jest to bardzo interesujące zagadnienie. Jak to się dzieje, że w czasach kiedy możemy kupić każdy towar nie wychodząc z domu, mamy coraz większy udział procentowy sprzedaży bezpośredniej w rynku? Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Kiedy popsuje się nam w domu lodówka, co robimy? Siadamy do internetu i sprawdzamy co jest obecnie dostępne i w jakiej cenie. Wybieramy interesujący nas model, w dogodnej dla nas cenie i co dalej? Kupujemy? Otóż nie! Nie kupujemy! Następnego dnia jedziemy do najbliższego sklepu żeby zobaczyć tą lodówkę w rzeczywistości. Sprawdzić, czy rzeczywiście jest taka ładna jak na zdjęciu. czy kolor nam odpowiada, czy w praktyce ma tyle miejsca na pólkach etc.. I co dziej się dalej? Skoro już dotknęliśmy towaru, który chcemy kupić, kupujemy go w własnie w sklepie. Bo i przywiozą i zabiorą starą lodówkę. A jeśli to była np. zmywarka to tez zamontują i nie musimy się kłopotać szukaniem fachowca, który nam to zamontuje. Sprzedaż bezpośrednia daje nam w pakiecie same plusy. Sprawdzamy towar u siebie w domu, w dogodnym dla nas czasie, ze spokojem i powoli testujemy jak działa ten produkt, jak się u nas w domu sprawdza, czy jest nam pomocny. Sprzedawca ma czas tylko dla nas, nie jak w sklepie, kiedy często obsługuje kilku klientów na raz. Dodatkową zaletą sprzedaży bezpośredniej jest kompleksowa obsługa, instruktaż użytkowania, proste formy zakupu, fachowe doradztwo.

Jw

Grześ

wiek nie ma znaczenia :)

Ernest
@News

Sprzedawanie jest bardzo dobrym pomysłem na biznes

Winek
@Jw

Najlepsza forma kupowania to w domu i tyle w temacie

Zorro
@News

jest świetnie ! Polecam pracę!

@J.RZ.

Rozpoczynasz karierę zawodową i szukasz kierunku rozwoju? Rozważasz zmianę branży i wybór nowego zawodu? Jeśli tak, warto zastanowić się nad podjęciem pracy w charakterze przedstawiciela handlowego. Przykładowe korzyści, jakie możesz odnieść, to: Możliwość rozwijania swoich predyspozycji i zdolności Wyzwania, przed którymi staje przedstawiciel handlowy, zmuszają do wykorzystania pokładów kreatywności i talentów. Jako handlowiec musisz stale iść do przodu i rozwijać się.

@handlowiec

Okazja do wykorzystania wiedzy fachowej Dodatkowym atutem w zawodzie handlowca jest wykształcenie. Absolwent medycyny, farmacji lub innych, pokrewnych kierunków może być bardziej przekonywujący, sprzedając leki. To też szansa, żeby wykorzystać wiedzę w praktyce.

@handlowiec

Brak wymogu ukończenia studiów Nie musisz posiadać dyplomu ukończenia studiów, by dobrze zarabiać i osiągać sukcesy w handlu. Liczą się przede wszystkim Twoje predyspozycje, pracowitość i determinacja.

@handlowiec

Zarobki Wynagrodzenie przedstawiciela handlowego zależy w dużej mierze od rodzaju sprzedawanych produktów. Prowizja w obszarze: FMCG czy wyposażenie domu oraz biura nie jest tak wysoka jak w sektorze IT czy farmacja/medycyna. Jednak we wszystkich sektorach obowiązuje ta sama zasada - im więcej sprzedasz, tym więcej zarobisz.

PH

Satysfakcja Efekty pracy przedstawiciela handlowego są mierzalne. Aby je dostrzec, wystarczy przeanalizować słupki sprzedaży. Dzięki temu możesz cieszyć się swoimi sukcesami i zyskiwać dodatkową motywację. Wysoka skuteczność to także argument, na który możesz się powołać, negocjując podwyżkę.

PH

Możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach Jako handlowiec powinieneś poradzić sobie z każdym typem klienta. Stojąc w obliczu różnorodnych wyzwań, masz okazję odkrywać w sobie nowe cechy i talenty. Możesz także przekonać się, nad czym powinieneś jeszcze pracować.

@PH

I jeszcze Okazja do zawierania nowych znajomości Przedstawiciel handlowy działa głównie w terenie. Dzięki temu ma okazję poznawać ludzi i rozwijać znajomości nie tylko na gruncie zawodowym, ale również prywatnym. Chcąc podjąć pracę w charakterze przedstawiciela han

Statystyk
@handlowiec

Komunikatywność, otwartość na wiedzę i znajomość technik sprzedażowych – to najważniejsze czynniki, które składają się na sukces w handlu. Praca przedstawiciela handlowego jest pełna wyzwań. Warto spróbować swoich sił w tym zawodzie m.in. z powodu zarobków. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie handlowca w 2017 r. to ponad 5000 zł brutto, najlepsi przedstawiciele zarabiali ponad 13 000 zł brutto.

@Statystyk

Sprzedaż bezpośrednia – jest to sprzedaż wyrobów, prowadzona poza siecią sklepową, bezpośrednio na rzecz konsumenta, przez osobę prezentującą takie wyroby. Sprzedaż prowadzona jest głównie w domu konsumenta, jego miejscu pracy lub innym miejscu poza stałymi punktami sprzedaży; powinny towarzyszyć jej wyjaśnienia sprzedawcy i pokazy produktów; (B. Sypniewska Kompetencje indywidualne w sprzedaży bezpośredniej, Vizja Press & IT, Warszawa 2013, s. 109)

Roman

Fałszywym twierdzeniem jest że Sprzedawcy sprzedaży bezpośredniej to niewykształceni akwizytorzy.Badania pokazują, że 90 proc. sprzedawców to osoby ze średnim lub wyższym wykształceniem. Sprzedawcy cieszą się dużym zaufaniem klientów, a nowych najczęściej pozyskują z polecenia. Sprzedawca bezpośredni nie jest osobą z przypadku: w Polsce niemal co piąty sprzedawca pracuje w sektorze od ponad 10 lat.

zaki
@Roman

Mamy wiele możliwości robienia zakupów Jest wiele form sprzedaży. możemy z nich korzystać lub nie. Wybór należny zawsze do kupującego. Obserwujemy na rynku wielkie sieci handlowe i małe sklepy rodzinne. Jedną z form docierania do klienta jest sprzedaż bezpośrednia. Sprzedaż bezpośrednia umożliwia klientom dokładne zapoznanie się z produktem, jego przetestowanie i wyrobienie sobie własnego o nim zdania – w wolnym czasie, we własnym domu lub w gronie znajomych. Wszystkie towary są dostarczane bezpośrednio do domu klienta. Ta forma handlu jest szczególnie wygodna dla osób dysponujących małą ilością czasu. Istotny czynnik rosnącej popularności sprzedaży bezpośredniej może wynikać z pewnego znużenia konsumentów reklamą i potrzeby kontaktu ze sprzedawcą służącym radą i pomocą w wyborze usługi czy produktu. W opinii konsumentów sprzedaż bezpośrednia jako forma prowadzenia biznesu stała się integralną i uznawaną częścią gospodarki. Badania rynku sprzedaży bezpośredniej i opinii konsumenckich wskazują, że o rosnącej popularności tej formy handlu decydują przede wszystkim indywidualne podejście do klienta, możliwość uzyskania konsultacji i porady, warunki umożliwiające namysł poprzedzający zakup. To właśnie, w opinii klientów, stanowi wartość dodaną sektora sprzedaży bezpośredniej, decydując o wzroście jego popularności w ostatnich latach.

MIch

Wiele osób męczy się w nudnej, słabo płatnej pracy, która nie sprawia im radości ani satysfakcji. Dlaczego? Ponieważ nie mają pomysłu na to, w jaki sposób zmienić branżę lub przekwalifikować się na inny zawód. Wydaje im się, że przebranżowienie wymaga ogromnego nakładu sił, a pracodawców i tak zniechęci brak doświadczenia na konkretnym stanowisku. Na szczęście ten czarny scenariusz nie musi się sprawdzić. Możesz skutecznie się przebranżowić i pokazać pracodawcy, że nie jesteś gorszy od kandydatów, którzy pracują w zawodzie od wielu lat.

WM
@J.RZ.

Czy sprzedawca bezpośredni to poważny zawód ? Szukasz poważnego i bardziej popularnego zawodu, w którym łatwo znajdziesz dobrą pracę? Zajmij się sprzedażą bezpośrednią „praca marzeń” to pojęcie względne. Jednak co jakiś czas świat obiegają doniesienia o ofertach pracy, które pobudzają wyobraźnię znacznie bardziej niż nawet praca pilota samolotu pasażerskiego, praca stewardessy, czy też praca na luksusowym statku wycieczkowym. Oto 11 oryginalnych przykładów takich wymarzonych zawodów: 1. Profesjonalny śpioch Ten zawód jest znany przede wszystkim w angielskiej wersji: professional sleeper. Na tym stanowisku zarabiasz pieniądze… śpiąc. Jak to możliwe? Chodzi o osoby, które np. testują pościel, biorą udział w badaniach naukowych dotyczących snu lub leków, czy też występują jako… instalacja artystyczna w galerii lub muzeum sztuki. Orientacyjne zarobki: za granicą ok. 40 zł brutto za godzinę snu. 2. Tester / degustator Testować można niemal wszystko, zaczynając od „nudniejszych” aplikacji i herbaty, a kończąc na grach komputerowych, wyrobach cukierniczych, piwie czy też… zjeżdżalniach wodnych! Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i refleksu — najciekawsze oferty pracy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.Orientacyjne zarobki: doświadczony tester oprogramowania może zarabiać ponad 11 000 zł brutto miesięcznie. Jeśli chodzi o zarobki degustatorów, to szczęśliwcy mogą zarobić ok. 10 000 zł brutto miesięcznie. 3. Niania pand Osób na takie stanowisko poszukiwało niedawno Centrum Badań i Ochrony Pandy Wielkiej w Chinach. Zadania? Przytulanie małych pand oraz dzielenie z nimi radości i smutków. Haczyk? Żadnego dnia wolnego przez cały rok. Jednak kto potrzebuje urlopu od przytulania małych pand? Orientacyjne zarobki: Około 10 000 zł brutto miesięcznie. 4. Opiekun wyspy Kilka lat temu rekrutację do tej „najlepszej pracy na świecie” ogłosiła australijska agencja turystyczna. Opiekun wyspy miał przez pół roku przebywać w luksusowych warunkach na jednej z wysp Wielkiej Rafy Koralowej za… 150 000 dolarów. Zadania? Pływanie, nurkowanie, zaprzyjaźnienie się z lokalnymi mieszkańcami. Orientacyjne zarobki: nawet ponad 95 000 zł brutto miesięcznie na półrocznym kontrakcie. 5. Wymyślacz krzyżówek Kochasz krzyżówki, ale od dłuższego czasu nie stanowią one dla Ciebie większego wyzwania? Możesz spróbować własnych sił w ich tworzeniu! Orientacyjne zarobki: za granicą nawet 22 000 zł brutto miesięcznie. 6. Profesjonalny przytulacz Ten zawód może budzić kontrowersje. Przytulacz zajmuje się… platonicznym przytulaniem klientów. Oczywiście podczas sesji można też porozmawiać czy też zjeść obiad. Chodzi przede wszystkim o bliskość drugiej osoby. Orientacyjne zarobki: w Polsce można zarobić ponad 100 zł brutto za godzinę przytulania. cdn

WM
@WM

A jaki zawód jest zawodem poważnym? cd 7. Oznaczacz w Netfliksie Godzinami oglądasz seriale i filmy na Netfliksie? Zastanawiasz się, na jakiej zasadzie dobierane są sugerowane Ci produkcje? Zajmuje się tym właśnie… tagger, czyli osoba, która przypisuje filmom i serialom określone tagi (słowa kluczowe). Jego praca polega więc głównie na oglądaniu Netfliksa. Całkiem przyjemna perspektywa. Orientacyjne zarobki: w Netflix tagger może zarobić nawet 22 000 zł brutto miesięcznie. 8. Instruktor psiego surfingu Już sama praca instruktora surfingu brzmi dobrze. A jeśli dodać do tego jeszcze zajęcia z psami? Ten dopiero raczkujący zawód obejmuje naukę surfowania nie tylko dla ludzkich właścicieli, ale również ich czworonogich podopiecznych. Orientacyjne zarobki: w Stanach Zjednoczonych można zarobić ok. 200 zł brutto za godzinę nauki psiego surfingu. 9. Gracz Kto nie chciałby zarabiać grając na komputerze? Oczywiście w tym zawodzie droga do dobrych zarobków nie jest prosta — wymaga lat treningu. Jednak niektórzy spędzają tysiące godzin przed komputerem lub przy konsoli zupełnie za darmo. Dlaczego więc nie spróbować swoich sił w e-sporcie? Orientacyjne zarobki: uzależnione od występów w turniejach i kontraktów sponsorskich (najlepsi polscy gracze zarabiają nawet 30 tys. zł brutto miesięcznie). 10. Lektor / aktor dubbingowy Aby pracować w tym zawodzie, tak naprawdę wystarczy mieć tzw. radiowy głos (i oczywiście świetną dykcję). Tacy szczęśliwcy mają szansę na zarabiać np. czytając kwestie bohaterów filmu animowanego lub prowadzić narrację dokumentu. Orientacyjne zarobki: zależne od formy pracy i popularności. Za przeczytanie filmu lektor może zarobić ok. 250–300 zł brutto, a audiobooka — 3500 zł brutto. Znacznie więcej zarabiają znani aktorzy dubbingowi. 11. Stylista żywności To m.in. dzięki niemu potrawy na stronach internetowych restauracji wyglądają tak kusząco. Stylistów żywności zatrudniają również twórcy reklam, wydawcy książek kucharskich i magazynów o gotowaniu. Pracując w tym zawodzie, dbasz po prostu o to, aby jedzenie świetnie prezentowało się na zdjęciach i w materiałach wideo.Orientacyjne zarobki: najlepsi mogą zarabiać nawet 25 000 zł brutto miesięcznie. Szukasz „poważniejszego” i bardziej popularnego zawodu, w którym łatwo znajdziesz dobrą pracę? Zajmij się sprzedażą bezpośrednią

@WM

Pewnie się powtarzam, ale niestety, najlepsze oferty pracy w sprzedaży bezpośredniej oznaczają również największą konkurencję. Może Ci się wydawać że firmy w tej branży przyjmują wszystkich na tz "pniu". W ostatnich latach uległo to poważnym zmianom. Dziś już nie tak prosto dostać pracę w sprzedaży bezpośredniej. Oczywiście mam na myśli tu profesjonalne firmy w branży. Dlatego musisz wyróżnić się na tle innych kandydatów walczących o wymarzony zawód. Jak to zrobić? Przygotowując skuteczne CV oraz list motywacyjny. Oczywiście, najważniejsze są Twoje umiejętności, doświadczenie zawodowe i osiągnięcia, którymi możesz się pochwalić. Jednak aby zwrócić uwagę pracodawcy, musisz to wszystko atrakcyjnie zaprezentować. Twoje CV i list motywacyjny decydują o tym, jakie pierwsze wrażenie zrobisz na przyszłym pracodawcy— I czy w ogóle zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Wiele osób twierdzi, że pisanie listu motywacyjnego nie ma sensu, ponieważ i tak nikt go nie przeczyta. To błąd! Ten dokument to idealna okazja, aby pokazać pracodawcy swoją motywację i wyjaśnić, dlaczego warto zatrudnić właśnie Ciebie. A co zrobić, jeśli nie zdobyłeś jeszcze doświadczenia zawodowego? Zaprezentuj się najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj również, aby Twoje CV i list motywacyjny były schludne, estetyczne i dobrze sformatowane.

Wen
@Wanda

Czasami potrzebujemy zmiany. Każdy wiek przynosi nowe potrzeby i wyzwania zawodowe. Czym się kierować, czego nie przegapić, żeby mieć z pracy jak najwięcej satysfakcji? Wraz z upływem czasu zmieniają się nasze zawodowe zainteresowania i potrzeby, rodzi się chęć sprawdzenia się w nowych rolach. Jeśli jesteśmy otwarci na zmiany i odważymy się spróbować czegoś nowego, mamy szanse zmienić pracę w wielką życiową przygodę, doświadczać w niej radości i spełnienia. A jeśli dojrzewając do zmian, chcemy się upewnić, że to krok w dobrą stronę, warto rozważyć skorzystanie z coachingu. 20+ ODNALEŹĆ SWOJĄ DROGĘ Kiedy rozmawia się w gronie 30- i 40-latków, często najpierw narzekają, że czas pędzi, ale potem zgodnie twierdzą, że nie chcieliby mieć znów 20 lat. Pamiętają, z iloma rozterkami wiąże się ten wiek. Główne wyzwanie, przed jakim wtedy stoimy, to postanowienie, kim chcemy być. Kiedy mamy 27–30 lat, przychodzi czas zbierania plonów wcześniejszych decyzji – wyboru kierunku studiów, pierwszych prac, nawet języka obcego, którego się uczyliśmy. Jeśli decyzje były trafione, wystarczy iść swoją drogą i co jakiś czas podnosić sobie poprzeczkę: zdobywać nowe umiejętności i sprawdzać się w coraz ambitniejszych rolach. Jeśli po drodze odwróciliśmy się od naszych pasji, wybierając bezpieczniejszy wariant kariery, możemy zacząć żałować decyzji.

romek
@Wen

zgadzam się ! Sporo osób dopiero po wielu latach pracy odkrywa, że praca w sprzedaży jest ich zawodowym powołaniem albo też bardzo chce się tego dowiedzieć Jeśli do tej pory nie mieliśmy możliwości pokazać, na co nas stać, teraz chęć sprawdzenia się przybiera na sile, a nasze dążenia zyskują głębszy wymiar. Chcemy nie tylko optymalnie wykorzystać najcenniejsze kompetencje, ale przede wszystkim pracować w zgodzie ze sobą, doświadczać głębszego sensu pracy. Do głosu dochodzą takie potrzeby jak chęć tworzenia, pomagania, dzielenia się wiedzą. Wybór sprzedaży bezpośredniej jest bardzo dobrym wyborem. Tu możesz właśnie tworzyć, pomagać, dzielić się wiedzą, a przy tym świetnie zarabiać. Odkryłem, że to, czego potrzebuje, żeby być zadowolonym ze swojej pracy, to budowanie. Chciałem zmieniać świat, choćby jakiś mały świat. To daje mi największego powera!Pochłonęło mnie to! Odnalazłem tu wszystko, czego szukałem wcześniej. Rośniemy. Najlepsza decyzja zawodowa ever! Przyznaję jednak, że na początku nie miałem takiej stu procentowej pewności, że to właśnie to. Jeśli się nie spróbuje, to się nie wie.Zacząłem zdobywać nowe kompetencje, a przede wszystkim włożyłem dużo pracy w przełamanie różnych przekonań w swojej głowie.

Jola
@romek

No cóż dla każdego coś innego! Pracuje się dla siebie i dla innych. Musisz mieć poczucie, że coś z tej pracy masz dla siebie, coś cię ciekawi, czegoś się uczysz, coś przyda ci się w przyszłości Lubie robić wiele rzeczy naraz, rozwijać się, poznawać nowych ludzi. Co ciekawe, zupełnie nie sprawdziły się moje obawy, że wiek może być problemem. Szukam towarzystwa ludzi, którzy dotrzymują mi kroku. Jeśli takich nie znajduję, idę dalej. A młodzi są fajni, bo dają energię, inaczej myślą.

@Jola

Moje poparcie dla pracy w sprzedaży bezpośredniej jest oczywiste. Sprzedaż bezpośrednia umożliwia handlowcom poznawanie nowych ludzi, podnoszenie własnych kwalifikacji, zdobywanie cennego doświadczenia zawodowego przy jednoczesnym utrzymaniu stabilnych dochodów. A klientom daje możliwość dokładnego zapoznania się z produktem, jego przetestowania i wyrobienia sobie własnego o nim zdania – w wolnym czasie, we własnym domu lub w gronie znajomych. Wszystkie towary są dostarczane bezpośrednio do domu klienta. Ta forma handlu jest szczególnie wygodna dla osób dysponujących małą ilością czasu. Istotny czynnik rosnącej popularności sprzedaży bezpośredniej może wynikać z pewnego znużenia konsumentów reklamą i potrzeby kontaktu ze sprzedawcą służącym radą i pomocą w wyborze usługi czy produktu. W opinii konsumentów sprzedaż bezpośrednia jako forma prowadzenia biznesu stała się integralną i uznawaną częścią gospodarki. Badania rynku sprzedaży bezpośredniej i opinii konsumenckich wskazują, że o rosnącej popularności tej formy handlu decydują przede wszystkim indywidualne podejście do klienta, możliwość uzyskania konsultacji i porady, warunki umożliwiające namysł poprzedzający zakup. To właśnie, w opinii klientów, stanowi wartość dodaną sektora sprzedaży bezpośredniej, decydując o wzroście jego popularności w ostatnich latach.

@News

W tej branży na uwagę jednak zasługują tylko firmy z tradycjami. Praca w tej branży jest bardzo dobra tylko trzeba znależć dobrą firmę z dobrym produktem i taką która już jest na rynku długo. jak w każdej branży firmy powstają i zamykają się. Czasami biznes idzie , czasami nie. Jesli firma jest na rynku 10 lat to myślę że już jest dobrze. Hyla jest na rynku już prawie 30 lat więc spoko.

JW
@PH

Masz rację, nie chciałbym tu powiedzieć że jest to najlepsza firma na rynku pracy, jednak poprzeczka w zatrudnieniu jest wysoko i zarobki wysokie. Niestety, najlepsze oferty pracy w sprzedaży bezpośredniej oznaczają również największą konkurencję. Może Ci się wydawać że firmy w tej branży przyjmują wszystkich na tz "pniu". W ostatnich latach uległo to poważnym zmianom. Dziś już nie tak prosto dostać pracę w sprzedaży bezpośredniej. Oczywiście mam na myśli tu profesjonalne firmy w branży. Dlatego musisz wyróżnić się na tle innych kandydatów walczących o wymarzony zawód. Jak to zrobić? Przygotowując skuteczne CV oraz list motywacyjny. Oczywiście, najważniejsze są Twoje umiejętności, doświadczenie zawodowe i osiągnięcia, którymi możesz się pochwalić. Jednak aby zwrócić uwagę pracodawcy, musisz to wszystko atrakcyjnie zaprezentować. Twoje CV i list motywacyjny decydują o tym, jakie pierwsze wrażenie zrobisz na przyszłym pracodawcy— I czy w ogóle zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Wiele osób twierdzi, że pisanie listu motywacyjnego nie ma sensu, ponieważ i tak nikt go nie przeczyta. To błąd! Ten dokument to idealna okazja, aby pokazać pracodawcy swoją motywację i wyjaśnić, dlaczego warto zatrudnić właśnie Ciebie. A co zrobić, jeśli nie zdobyłeś jeszcze doświadczenia zawodowego? Zaprezentuj się najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj również, aby Twoje CV i list motywacyjny były schludne, estetyczne i dobrze sformatowane.

@News

Komunikatywność, czyli umiejętność słuchania i jasnego formułowania wypowiedzi, jest ważna w życiu zawodowym. Chcąc rozwijać tę kompetencję, możemy np.: uważnie słuchać rozmówców, prosić o feedback, wyciągać wnioski z nieporozumień, starać się kontrolować emocje oraz dbać o poprawność wypowiedzi.

@Wanda

Komunikatywność to niezbędna umiejętność w tym zawodzie – definicja Osoba komunikatywna to ktoś, kto uważnie słucha i formułuje jasne, zrozumiałe komunikaty. Potrafi również dostosowywać język, jakim się posługuje do możliwości rozmówcy oraz do sytuacji. Do dziecka zwraca się inaczej niż do kolegi z pracy, a do osoby starszej inaczej niż do nastolatka. Komunikatywność to również świadome wysyłanie sygnałów niewerbalnych i odczytywanie gestów innych ludzi. Osoba o rozwiniętych kompetencjach społecznych potrafi także nawiązywać i podtrzymywać kontakt, dbając o zachowanie „rytmu” rozmowy.

@PH

Umiejętność mówienia i słuchania jest ważna w wielu zawodach, a w niektórych wręcz kluczowa. Dzięki niej możemy nawiązywać relacje, unikać nieporozumień czy jasno i asertywnie komunikować swoje uczucia, które pojawiły się w związku z określonym wydarzeniem.

@handlowiec

W tej pracy najważniejsze jest by starać się więcej słuchać niż mówić Człowiek komunikatywny potrafi nawiązać i podtrzymać dialog. Nie można skutecznie się komunikować, nie dopuszczając rozmówcy do głosu. Aktywne słuchanie jest ważne szczególnie w relacjach służbowych, np. usługodawca-klient. Aby pomóc osobie, która zwraca się do nas z problemem, musimy poznać jej potrzeby.

Michael
@PH

W pracy sprzedawcy rozwój, podnoszenie własnych kwalifikacji to najważniejsze.Chcąc się rozwijać, powinniśmy znać swoje słabości. Czasami trudno samodzielnie określić, jakie sfery naszej osobowości wymagają intensywnego doskonalenia. Warto zasięgać opinii innych osób, które mogą dostrzegać nasze braki w zakresie komunikacji. Nie bójmy się prosić np. przełożonych o to, by przesłuchali nagranie naszej telefonicznej rozmowy z klientem i ocenili ją.

@Krzych

Kocham moją pracę

Vito
@News

Nikt nie jest zbyt zapracowany, to tylko kwestia priorytetów

Przemo
@J.RZ.

Skoro interesuje cię praca w tej branży to czas zacząć po co czekać nie wiadomo na co

Jack
@Jan

W takim handlu oprócz komunikatywnosci potrzebna jest tez dyspozycyjność

@Ernest

Będąc PH możesz mieć własna firmę wiec jesteś sam sobie szefem. Sam decydujesz kiedy i ile pracujesz to ma swoje plusy.

Kombo

W sprzedaży bezpośredniej możesz pracować na cały etat lub na 1/2 to jest bardzo dobre rozwiązanie dla osób chcących zmienić zawód

Bond
@handlowiec

Nie ma znaczenia kim jesteś z zawodu. Amerykanie w ciągu życia przekwalifikowują się 7 razy. Ty tez możesz

Thor
@Bond

Ja się przekwalifikowałam na PH i dobrze mi z tym

Włodek
@Jack

W każdym handlu potrzebna jest dyspozycyjność. Jeśli jesteś właścicielem sklepu to musisz zadbać o towar i o to żeby twój sklep był codziennie czynny czyli musisz być dyspozycyjny , praktycznie cały czas niezależnie od branży

@handlowiec

To fakt praca w sprzedaży bezpośredniej pozwala na zawieranie wielu nowych znajomosci nie tylko ze współpracownikami, ale tez z Klientami.

Lucy
@PH

Trzeba być konsekwentnym jak w każdej branży żeby zrobić sukces trzeba dbać o swój biznes.

Kok
@Statystyk

Trzeba być komunikatywnym i wykazywać się miłością do ludzi

Klient
@zaki

Najpierw zostałem klientem a po prawie 2 latach stwierdziłem dlaczego nie spróbować swoich szans w tej branży i muszę wam się przyznać idzie mi całkiem nieźle , ale najważniejsze jest to ze mi ta praca bardzo odpowiada

Cyryl
@Kombo

Na 1/2 etatu można nieźle dorobić , coś o tym wiem

@PH

To prawda ze handlowiec musi być elastyczny

Jar

Całkiem niezłe zarobki!

@Przemo

Niezadowolony z pracy i zarobków? Dołącz do nas !

@Klient

I tak trzymać

bogW

CCC
@Ernest

mozna mieć własna firmę albo i nie

Profesorka
@News

sprzedawanie to w dzisiejszych czasach podstawowa umiejetność i wszyscy wykorzystujemy ja codziennie nawet jeśli komuś wydaje się ze nie. Ja kiedy chce przekonać mojego męża do jakiegoś pomysłu to tez muszę mu go odpowiedNio sprzedać , pozdrawiam wszystkich sprzedawców , a z zawodu jestem nauczycielem

seb
@Włodek

Żyjemy w świecie natychmiastowych efektów. Mamy wrażenie, że możemy dostać wszystko dokładnie wtedy, kiedy tego zapragniemy. Takie podejście można też zaobserwować w pokerze (a także w sferze zawodowej). Partia pokera może i często przeradza się w maraton pasowania. Po ósmym czy dziewiątym razie z rzędu, nawet doświadczony zawodnik może poczuć pokusę, by bez powodu krzyknąć „sprawdzam”. Jednak najlepsi gracze nigdy tego nie zrobią. Zdają sobie bowiem sprawę, że gra w pokera to w dużej mierze siedzenie i czekanie: beznadziejne rozdania, niefortunne pozycje, przegapione flopy i tym podobne. I tak w kółko, aż do chwili, gdy... ...już wiesz, że to jest ta chwila i możesz zrobić swój ruch. Tak samo jest z życiem zawodowym. W niektórych momentach roku praca może spowalniać, co bywa nawet bardziej frustrujące niż bycie zupełnie przygniecionym obowiązkami. Musisz pamiętać, że korzystne dla Twojej kariery rezultaty nie przyjdą natychmiast, nie ma na nie magicznych rozwiązań. Zaufaj swoim umiejętnościom, wykształceniu oraz doświadczeniu i cierpliwie czekaj na właściwą okazję. Nie popędzaj więc umów biznesowych, bądź chłodny i wyważony w negocjacjach, zawsze staraj się zachować spokój i opanowanie — w tym celu ćwicz swoją codzienną cierpliwość. Mogę Ci obiecać, że to pomoże Ci w karierze. Twoje otoczenie coraz częściej będzie w Tobie widzieć lidera, zwłaszcza jeśli wykażesz się cierpliwością w dłużących się wszystkim okresach stagnacji. James Woods, słynny amerykański aktor i profesjonalny pokerzysta, zasłynął słowami: „Nie denerwuj się i nie wpadaj w entuzjazm się zbyt szybko. Masz mnóstwo czasu”. Przypomnij sobie to zdanie, gdy następnym razem zechcesz podjąć impulsywną decyzję, tylko dlatego, że coś trwa zbyt długo.

Norbi

to prawda że w pracy jak w pokerze. Koncentracja to kolejna umiejętność niezbędna w pokerze. Wynik rozgrywki często zależy właśnie od tego, kto potrafi wytrwać w skupieniu, jednocześnie obserwując przeciwników i myśląc nad własnym ruchem. Tak samo jest w pracy. Koncentracja zwiększa Twoją produktywność. Dlaczego? Dlatego że kiedy jesteś skoncentrowany, Twoja siła woli pozwala Ci się skupić na jednym celu — obchodzi Cię tylko i wyłącznie to, co robisz w danym momencie. Jeżeli uda Ci się wyłączyć rozpraszające bodźce, zajmujące myśli i negatywne emocje, będziesz w stanie poświęcić więcej mocy umysłowych na zakończenie bieżącego zadania. Szybko zauważysz, że w krótszym czasie osiągasz więcej, a efekty Twojej pracy mają wyższą jakość. Jeśli chcesz wzmocnić koncentrację, ćwicz swój umysł. Pamiętaj również o robieniu sobie przerw i utrzymywaniu porządku na swoim stanowisku pracy. Twoim kluczem do sukcesu będzie utrzymanie tych zwyczajów. Nikt nie rodzi się z talentem do koncentracji. To umiejętność, którą poprawisz, ćwicząc i udoskonalając ją każdego dnia.

Norbi
@Norbi

i jeszcze pewnośc siebie ważna zawsze Widziałeś kiedyś rozgrywkę pokera, w której ktoś ewidentnie przegrywał, ale miał w sobie tyle pewności siebie, że udało mu się odwrócić przebieg gry? Pewność siebie jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu — tak przy pokerowym stole jak w Twoim biurze. Przeprowadzone niedawno badanie dowiodło, że spośród wszystkich cech charakteru, dzięki których ludzie awansują, wykazywanie się pewnością siebie jest na pierwszym miejscu. Nawet jeśli jesteś nowym pracownikiem albo nie czujesz się dostatecznie pewny swoich zawodowych kwalifikacji, możesz zwiększyć pewność siebie, niezależnie od sytuacji. Jak? Dodawaj sobie otuchy w ciągu dnia i chwal samego siebie, gdy coś Ci wychodzi. I, co najważniejsze, doceń swoje umiejętności i to, ile trudu włożyłeś w ich zdobycie. To dobra podstawa do dalszego rozwijania pewności siebie.

wald
@Norbi

nawet jest takie powiedzenie że w życiu jak w pokerze, to może być w pracy jak w pokerze. W profesjonalnym pokerze rola szczęścia jest zredukowana do minimum. Tak samo jest w pracy zawodowej (więc nawet nie próbuj zrzucić swoich niepowodzeń na karb pecha). Jak możesz jeszcze bardziej ograniczyć znaczenie przypadku dla swojego sukcesu? Podejmuj właściwe „obiektywne decyzje”. Pomyśl o decyzjach zawodowych, które podjąłeś, by coś osiągnąć lub poprawić produktywność. Miały one przynieść natychmiastowe rezultaty czy działać długofalowo? Profesjonalni pokerzyści podejmują decyzje, które prowadzą do pozytywnej wartości oczekiwanej, co oznacza, że każda decyzja ma im pomóc zwyciężyć rozgrywkę, a nie tylko zdobyć nagrodę finansową. Słyszałeś może o Annie Duke? To mistrzyni pokera, która napisała książkę Thinking in Bets: Making Smarter Decisions When You Don't Have All the Facts. Książka ta opisuje, jak Annie nauczyła się nie obawiać się niewiadomych i jak to udoskonaliło jej zdolność do podejmowania decyzji. Czytając jej porady, zrozumiesz, że każda decyzja, jaką podejmujesz w pracy, powinna mieć jasne uzasadnienie i z góry ustalony cel. Jeżeli masz do czynienia z niewiadomą, zdefiniowanie celu może Ci pomóc zrobić pożądane postępy. W przeciwnym razie o wyniku Twoich wyborów będzie decydował tylko łut szczęścia.

tom
@wald

Żaden mistrz pokera nie stał się nim bez ćwiczeń i dlatego Ty też musisz ćwiczyć swoje „pokerowe” umiejętności codziennie. Ucz się od innych ludzi, podejmuj decyzje motywowane konkretnym celem i ucz się na błędach, które popełniasz po drodze. Wraz z rozwojem kariery, regularne korzystanie z tych umiejętności uczyni Cię lepszą, bardziej pewną siebie wersją samego siebie i pomoże Ci osiągnąć więcej w pracy.

Kriss

Ta praca to właśnie sprzedawanie

Kl
@prof. Jan M.

Nie trzeba patrzeć na badani statystyczne wiadomo ze jako klienci jesteśmy coraz bardziej wybredni i dlatego produkty ze sprzedaży bezpośredniej bardziej nas interesują. W porządnych firmach takich z tradycjami są to takie produkty unikalne i bardzo dobre jakościowo.

Kay
@Ernest

To świetna praca dla każdego kto jest komunikatywny

Student pierwsza praca
@handlowiec

co wybrać jako pierwszą pracę? Pierwsza praca, której podejmuje się student, powinna być elastyczna godzinowo i przynajmniej w niewielkim stopniu odpowiadać jego zainteresowaniom. Studenci najchętniej zatrudniani są jako telemarketerzy, sprzedawcy, kelnerzy lub hostessy. Jednak warto pomyśleć też o udzielaniu korepetycji lub o sprzedaży bezpośredniej jeśli masz prawo jazdy i samochód masz większe możliwości.

stud
@Student pierwsza praca

Pierwsza praca dla studenta – specyfika Wielu z nas, w tym studentów, chciałoby, żeby praca była z definicji łatwa i dobrze płatna. Jednak brak doświadczenia i tok studiów wymagają od żaków pewnej elastyczności. Studia to jednak doskonały czas na zdobywanie pierwszych szlifów na rynku pracy. Podstawowym powodem, dla którego warto podjąć pierwszą pracę podczas studiów, jest to, że na rynku pracy istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników studiujących. Ma to związek z rodzajem umowy i powiązanymi z nią ulgami. Student do 26. roku życia jest atrakcyjnym kandydatem w oczach pracodawcy z kilku względów: z reguły woli elastyczną umowę, którą można łatwo rozwiązać lub zmodyfikować (np. umowę zlecenia), dopasowuje się czasowo, najczęściej nie żąda wygórowanych stawek, a przede wszystkim ma opłacany przez uczelnię ZUS, co dla przedsiębiorców jest nie lada korzyścią. Jednak to, co jest atrakcyjne dla pracodawcy, często staje się zmorą wielu studentów. Łatwość rozwiązania umowy daje poczucie niestabilnego zatrudnienia, a z góry ustalone stawki nie są obietnicą podwyżek. Najlepiej zatem potraktować pierwszą pracę podczas studiów jako start-up do dalszej kariery zawodowej, a jej charakter dopasować do naszego stylu życia i, o ile to możliwe, zainteresowań.

CALL CENTER
@stud

Pierwsza praca dla studenta w call center Większość dużych i znanych firm posiada call center, zatem „pracy na słuchawce” można śmiało szukać w każdym większym mieście. To dobra opcja pierwszej pracy dla studenta, ponieważ z reguły nie wymaga doświadczenia zawodowego, a firmy przeprowadzają szkolenia wewnętrzne, dostosowane do stanowiska pracy. Praca w call center może mieć zróżnicowany charakter. Rekruterzy poszukują chętnych do pracy w infolinii, sprzedaży czy w dziale technicznym. Zatem połączenia mogą być wychodzące, przychodzące lub mieszane. Plusem pracy w call center dla studenta jest to, że najczęściej firmy uczciwie podpisują umowy i terminowo wypłacają pieniądze. Minusy to nadmierna ekspozycja na stres oraz typowo korporacyjna atmosfera – skrupulatnie liczony czas przerw czy skupianie się na statystykach, a nie komforcie pracy.

student
@Student pierwsza praca

czy kelner lub barman to może być satysfakcjonujące? zastanawiam sie choć różnie mówią , ja jednak wolę sprzedaż bezpośrednią Pierwsza praca dla studenta – kelner lub barman Gastronomia to doskonałe rozwiązanie dla studenta poszukującego pierwszej pracy głównie dlatego, że pozwala na elastyczny grafik. Drobne bary i restauracje zlokalizowane w pobliżu uniwersytetów bardzo chętnie zatrudniają studentów. To wygodne rozwiązanie – łatwo dostać się tam z akademika czy po zajęciach na uczelni. Pracodawcy często przyjmują niedoświadczonych zawodowo studentów, bo, choć praca najczęściej nie jest lekka, nie wymaga specjalistycznej wiedzy na starcie. Plusem pierwszej pracy w barze czy restauracji są przede wszystkim napiwki. Minus to ciągłe przebywanie w ruchu, a także praca do późnych godzin nocnych.

hos
@stud

tez fajne Pierwsza praca dla studenta – hostessa lub promotor Praca w charakterze hostessy lub promotora to z reguły zajęcie dorywcze. Warto współpracować z różnymi agencjami, ale trzeba mieć na uwadze, że zarobki w każdym miesiącu mogą się różnić i nie zawsze będą zaspokajać nasze oczekiwania finansowe. W pracy hostessy lub promotora nie bez znaczenia będzie wygląd zewnętrzny. Atutem jest także łatwość nawiązywania kontaktów, zdolność do przekonywania oraz dobra dykcja. Bycie hostessą lub promotorem to dobre zajęcie dla studenta szukającego pierwszej pracy, ponieważ nie wiąże się ze zbyt dużą odpowiedzialnością i nie wymaga dodatkowych szkoleń. Wśród minusów pracy w podobnym charakterze znajdzie się niestabilność zatrudnienia czy chociażby potrzeba bycia maksymalnie elastycznym i dyspozycyjnym.

sprzedawca
@Student pierwsza praca

Najlepiej zostać sprzedawcą tylko zalezy gdzie , taki PH w terenie tj coś Pierwsza praca dla studenta - sprzedawca Sklepy odzieżowe, obuwnicze, spożywcze, a nawet markety budowlane i meblarskie są gotowe zatrudniać studentów w ramach pierwszej pracy. Powodem są korzyści podatkowe, ale też fakt, że to głównie młodzi ludzie decydują się na pracę w sklepach, które oferują niewielkie wynagrodzenia. Warto podjąć pierwszą pracę w sklepie, szczególnie jeśli studiujemy wieczorowo lub zaocznie. Zakres obowiązków nie będzie wymagał od nas zaangażowania po godzinach i pozwoli skupić się na sprawach uczelnianych. Poza tym sklepy otwarte są w rozsądnych godzinach. Przeciwko pracy w sklepie w czasie studiów przemawia fakt, że oprócz obsługi kasy fiskalnej czy sporządzania zamówień, nie jesteśmy w stanie wynieść zbyt dużego doświadczenia, które owocowałoby w dalszej karierze zawodowej.

były korepetytor
@Student pierwsza praca

korepetycje juz przerobiłem , dziękuję Pierwsza praca dla studenta – korepetycje Udzielanie korepetycji to doskonałe zajęcie dla studenta zarówno studiów dziennych, jak i zaocznych. Wymaga dużej wiedzy w danej dziedzinie, ale jeśli pokrywa się z naszymi zainteresowaniami czy przedmiotem studiów, nie powinno przysparzać większych problemów. Dobry korepetytor to taki, który potrafi cierpliwie wytłumaczyć i sprawiedliwie egzekwować wiedzę. Dlatego warto zastanowić się, zanim podejmiemy tego typu pracę. Prowadzenie zajęć dodatkowych w ramach pierwszej pracy studenckiej pozwoli utrwalić materiał lub praktykować rozmowę w obcym języku. Daje również pełną swobodę działania, ponieważ sami jesteśmy sobie przysłowiowymi sterem, żeglarzem i okrętem. Jednak będąc korepetytorem, należy liczyć się z tym, że przygotowywanie testów, ćwiczeń i materiałów informacyjnych może okazać się żmudne i czasochłonne.

Ph
@stud

Firma zatrudnia studentów , trzeba mieć tylko prawo jazdy i samochód osobowy żeby dojechać do klienta , posiadanie samochodu w dzisiejszych czasach nie jest jakims wielkim wyzwaniem

Jaśko
@Student pierwsza praca

Czy student powinien pracować? Do napisania tego tekstu zainspirowały mnie komentarze pod aktualizacją tekstu Ile kosztują studia. Dla niewtajemniczonych wyjaśnię o co chodzi. Pisząc o kosztach studiów trzeba wziąć pod uwagę, mieszkanie, jedzenie, dojazdy itd. Wiele osób zaczęło krytykować taki sposób przedstawiania kosztów twierdząc, że są to koszty, które i tak należy ponieść podczas życia. Nie zgadzam się z takim podejściem, gdyż nie każdy 19 latek momentalnie wyprowadza się z rodzinnego domu – śmiem twierdzić, że gdyby nie wyjazd na studia to odsetek wyprowadzek byłby bardzo mały. Odpada więc koszt mieszkania, a co do wyżywienia to wiadomo, że łatwiej/taniej wyżywić czwartą osobę w gospodarstwie domowym niż singla. Co Państwo na ten temat sądzicie? Zachęcam do dyskusji poniżej. To tyle tytułem wyjaśnienia, ale wracając do tematu, czy student powinien pracować? Tutaj też pewnie zdania będą podzielone. Wiele będzie zależało od kierunku i trybu studiów oraz od sytuacji finansowej rodziny. Jeśli student ma czas i możliwości, to powinien próbować podjąć pracę. Co ja sądzę na ten temat? Na pewno student powinien sobie dorabiać. Jak to zrobić?

specjalista
@handlowiec

jednym z kluczowych zadań jakie stoi przed Specjalistą ds. Sprzedaży jest budowanie bazy klientów i realizacja planów sprzedażowych dotyczących produktu. Specjalista ds. Sprzedaży powinien cechować się wiedzą z zakresu pozyskiwania nowych klientów, wysoce rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi oraz otwartością.

@News

Samodzielne poszukiwanie nowych konsumentów Realizowanie założonych celów sprzedażowych Prezentowanie produktu Kontakt ze swoimi Klientami Opieka po-sprzedażowa Klientów oraz prezentowanie akcesoriów Praca z innowacyjnym produktem

@News

MIT - Handlowiec to zawód dla każdego FAKT – Praca w handlu wymaga specyficznych kompetencji miękkich - Przedstawiciel handlowy to zawód, który może wykonywać każdy. Co to za filozofia – wystarczy regularnie odwiedzać klientów i … sprzedawać im swoje produkty. Każdy to potrafi. Na pewno nie trzeba tu mieć jakiś szczególnych kompetencji czy doświadczenia – komentuje Ola, asystentka marketingu. Do handlu i sprzedaży często trafiają ludzie z przypadku. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zawód dla każdego. To profesja, która wymaga konkretnych umiejętności – umiejętności pracy z klientem, naturalnej chęci niesienia pomocy i gotowości do osiągnięcia porozumienia w sytuacjach kryzysowych. Dobry handlowiec musi ponad wszystko … lubić ludzi i czerpać satysfakcję z codziennego kontaktu z klientami.

@fakty i mity

MIT – Praca handlowca to wyłącznie negocjacje FAKT – Zakres obowiązków handlowca jest coraz szerszy - Czym zajmuje się przedstawiciel handlowy? Przecież to oczywiste – ma tylko jedno zadanie. Musi wiedzieć jak negocjować i dopinać kontrakty z klientami czy partnerami biznesowymi – mówi Krystian, finansista. Handlowiec wielu osobom kojarzy się z twardym negocjatorem. Dziś jednak dużo ważniejsze może okazać się budowanie z klientem relacji. Handlowiec jest dziś nie tylko osobą finalizującą sprzedaż, ale również opiekunem klienta, często zarządzającym sytuacjami kryzysowymi. Nie da się pełnić tak wielu funkcji bez… pozytywnej energii i bazowaniu w kontaktach z klientami na dobrych emocjach.

@News

MIT – Handlowcem zostajesz na całe życie FAKT – Osoby rozpoczynające pracę w sprzedaży często kontynuują karierę w innych obszarach biznesowych ­- Wchodząc do świata handlu nigdy nie uda Ci się z niego wyjść. Ta praca daje dużo adrenaliny i nie spotkałam jeszcze osoby, która później zdecydowała się na przebranżowienie – mówi Asia, specjalista ds. marketingu. Kandydaci często obawiają się, że rozpoczynając pracę w handlu, już na zawsze zwiążą się z tą branżą. Nic bardziej mylnego. Jak zwracają uwagę eksperci sprzedaż to jedna z najlepszych specjalizacji na początek kariery zawodowej. Mało który zawód daje tak dobry ogląd na cały biznes, funkcjonowanie firmy i poznanie prawdziwych potrzeb i problemów klientów jak właśnie sprzedaż. To dlatego większość programów stażowych i menedżerskich zaczyna się w działach handlowych, a dopiero później kandydaci kontynuują swoją karierę w innych, bardziej specjalistycznych zespołach.

@News

MIT: Dobry handlowiec odnajdzie się w każdej branży FAKT: Branża handlu i sprzedaży staje się coraz bardziej wyspecjalizowana - Handlowiec to handlowiec. Musi sprzedawać. A jeśli jest dobry to sprzeda wszystko i zawsze, prawda? Myślę, że w tej branży nie ma co zajmować sobie głowy specjalizacją – mówi Jurek, informatyk. Handlowcy, tak jak inni specjaliści muszą postawić szczególny nacisk na specjalizację. Inna jest bowiem specyfika sprzedaży w branży farmaceutycznej, inna w branży budowalnej, a inna w IT czy HR. W zależności od sektora handlowiec spotyka się z innymi klientami, mówi innym językiem i używa innych argumentów. Zmiana branż jest (jak w każdym przypadku) możliwa, ale bez wątpienia jest też trudna.

Beta

Bardzo dobre warunki

Klientka
@News

Otóż powiem tak, bardzo mi odpowiada forma sprzedaży bezpośredniej polecam ta firmę

@J.RZ.

Posada przedstawiciela handlowego kojarzy się z służbowym laptopem, komórką, samochodem i nienormowanym czasem pracy. Należy jednak pamiętać, że to ciężka praca, wymagająca odpowiednich predyspozycji i zaangażowania. W dzisiejszych czasach przedstawiciel handlowy niewiele ma już wspólnego z domokrążcą czy akwizytorem. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym zawodzie!

@News

Co robi przedstawiciel handlowy? Na rynku pracy krążą oferty angaży dla przedstawicieli handlowych. Trudno o jednoznaczną charakterystykę tego zawodu, ponieważ w każdej branży i firmie panują odmienne zasady działania, wynikające z indywidualnego zapotrzebowania przedsiębiorców. Jednak są cechy wspólne tego stanowiska, które pomagają określić, na czym polega praca przedstawiciela handlowego. Osoba taka niewiele czasu spędza w biurze. Najczęściej spotyka się z klientami w ich biurach, domach bądź kawiarniach. To zawód niezwykle mobilny, wymagający ciągłego kontaktu z klientem oraz przemieszczania się z miejsca na miejsce. Właśnie dlatego pracodawcy często oferują służbowy sprzęt elektroniczny czy samochody. Zanim przedstawiciel handlowy sprzeda produkty czy usługi danemu klientowi, musi go najpierw znaleźć, a później przekonać. Oznacza to, że oprócz samej sprzedaży, przedstawiciel handlowy zajmuje się także nawiązywaniem i podtrzymywaniem relacji biznesowych.

@News

Niekiedy w zawodzie przedstawiciela handlowego niezbędne jest dokonywania analizy rynku pod kątem zapotrzebowania na dane produkty czy usługi. W tym celu pracownik przeprowadza wywiady i sondaże z określonymi grupami odbiorców. Taka osoba powinna posiadać predyspozycje do pozyskiwania informacji o kliencie oraz jego potrzebach, a także umiejętnego odpowiadania na nie. Poza nawiązywaniem relacji niezbędne jest ich owocne podtrzymywanie, a nierzadko również rozszerzanie zakresu współpracy. To, czym się zajmuje przedstawiciel handlowy w danej firmie, a także do jakich usług lub produktów próbuje przekonać potencjalnych klientów, zależy od specyfiki branży. Zdarza się, że przedstawiciele handlowi muszą troszczyć się również o kwestie takie jak dostawy towaru, zamówienia, koordynacja sprzedaży i odbiorców. Podczas swojej pracy osoba zatrudniona w firmie na omawianym stanowisku musi dokładać wszelkich starań, aby budować pozytywny wizerunek marki. Swoimi wypowiedziami, wyglądem i aparycja reprezentuje firmę i oferowane produkty. Tak więc obowiązki przedstawiciela handlowego bywają różne – od troski o towar w sklepie, czyli tzw. marchendising, aż po obowiązki kierownika sprzedaży, jak np. zarządzanie zespołem przedstawicieli handlowych.

Barba
@Analityk

Przedstawiciel handlowy – przydatne cechy Praca w tym zawodzie jest niezwykle dynamiczna. Wymaga sporej dyspozycyjności, ponieważ czas pracy przedstawiciela handlowego często musi być dostosowywany do potrzeb klientów. Osoba tym stanowisku pracuje pod presją czasu, ale też presją osiągnięcia jak najlepszego wyniku sprzedażowego. Niekiedy praca ta charakteryzuje się wysoką konkurencyjnością pomiędzy pracownikami tego samego szczebla, a więc niezbędna jest dobra kondycja psychiczna. Jedną z najistotniejszych cech przedstawiciela handlowego jest komunikatywność i umiejętność nawiązywania relacji. Od tego bowiem zależy sukces sprzedażowy, do którego pracownik dąży. Inne cechy to odporność na stres, logiczne myślenie, umiejętność pracy w zespole czy umiejętność negocjowania i przekonywania. W tym zawodzie niezwykle istotna jest wytrwałość, wysoka motywacja i umiejętność podejmowania szybkich decyzji. Uparcie dążąc do celu i jednocześnie słuchając potrzeb innych, można osiągnąć wiele.

@News

Jak zostać przedstawicielem handlowym? Ścieżka kariery Pracę jako przedstawiciel handlowy można podjąć już z wykształceniem średnim. Przydatne oczywiście będzie posiadanie tytułu technika handlu czy kierunków pokrewnych albo studiów związanych z handlem, ekonomią czy przedsiębiorczością. Najczęściej pracodawcy ponad wykształceniem stawiają doświadczenie oraz silną motywację do działania. Koniecznym warunkiem do zdobycia tego stanowiska jest z pewnością posiadanie prawa jazdy – zwykle wystarczy kat. B. Oczywiście często bardzo przydatne jest posiadanie doświadczenia w sprzedaży, najlepiej bezpośredniej. Przy przyjęciu na stanowisku pracodawca zapewni odpowiednie przeszkolenie, zwykle bez względu na to, jaki zasób doświadczeń posiada dana osoba. Trzeba też przygotować się na to, że dobry przedstawiciel handlowy nie poprzestanie na nauce we wstępnym szkoleniu. Praca w tym zawodzie, jeśli ma przynosić satysfakcję i możliwości rozwoju, wymaga nieustannego dokształcania się, poznawania technik sprzedaży i odpowiadania na potrzeby klientów. Na pensję przedstawiciela handlowego składa się najczęściej stała pensja oraz dodatki finansowe w postaci prowizji, premii czy benefitów pozapłacowych. Zastanawiasz się, czy to dla Ciebie? Zobacz filmik nagrany przez zawodowego przedstawiciela handlowego, który opowiada o swojej pracy:

sp

zar
@sp

Ile zarabia przedstawiciel handlowy? Na pensję przedstawiciela handlowego składa się najczęściej stała pensja oraz dodatki finansowe w postaci prowizji, premii czy benefitów pozapłacowych. Zarobki w tej branży są bardzo zróżnicowane, ponieważ zależą od wielu czynników. Na to, ile zarabia przedstawiciel handlowy, wypływa przede wszystkim rodzaj branży, w której świadczy swoje usługi – inne zarobki są w branży spożywczej, inne w odzieżowej, a jeszcze inne np. w branżach związanych z elektroniką czy sprzętem RTV i AGD. Ponadto na kwotę wynagrodzenia bezpośrednio wypływa również region zatrudnienia – jak łatwo się domyśleć, im wyższe bezrobocie, tym niższą pensję proponuje się handlowcom. Kolejne ważne czynniki to doświadczenie i staż zawodowy, wielkość oraz kapitał przedsiębiorstwa, w którym jest zatrudniony handlowiec, a także wykształcenie. Aby określić, ile zarabia handlowiec, trzeba przyjrzeć się tzw. rynkowej medianie brutto, która dla tego zawodu wynosi w 2018 roku 4210 zł. Jest to zaledwie średnia zarobków, która niewiele mówi o rzeczywistych wynagrodzeniach. W praktyce zarobki przedstawiciela handlowego wynoszą od 3187 zł brutto do 5631 zł brutto. Zdarza się jednak, że handlowiec zarabia mniej lub więcej od podanych kwot. Bardzo często podawane wynagrodzenie to jedynie podstawa, do której dodatkowo doliczane są tzw. premie za sprzedaż. Warto też wspomnieć, że w tej branży można liczyć na dodatkowe benefity w postaci służbowego telefonu, komputera, a niekiedy również samochodu – często pracodawca zezwala na korzystanie z udostępnionego sprzętu w celach prywatnych. Przedstawiciel handlowy – awans i możliwości rozwoju Awans na stanowisku przedstawiciela handlowego uzależniony jest od wyników sprzedażowych, wielkości i rodzaju firmy, a także indywidualnych predyspozycji pracowników. Niekiedy, aby przejść na stanowisko kierownicze, niezbędne jest posiadanie wykształcenia wyższego albo właściwych kursów. Warto dodać, że osoby z wykształceniem dopasowanym do przedsiębiorstwa, np. osoba ze studiami kosmetologicznymi w koncernie kosmetycznym, ma szansę na wyższe wynagrodzenie aniżeli osoba bez takiego wykształcenia. W zawodzie przedstawiciela handlowego nie wystarczy powiem sprawna komunikacja i znajomość technik sprzedażowych – w cenie jest również wiedza, umiejętności i doświadczenie.

zarobki PH
@zar

Branża a zarobki przedstawiciela handlowego branża farmaceutyczna: nawet do 5877 zł brutto branża techniczno-handlowa: ok. 4355 zł brutto branża budowlana: ok. 4700 zł (Śląsk), 4588 zł (Mazowsze) i 4689 zł brutto (Wielkopolska)

zar
@zarobki PH

Przedstawiciele handlowi w branży farmaceutycznej zarabiają nawet 5877 zł brutto, natomiast w branży techniczno-handlowej ok. 4355 zł – najlepiej pod względem zarobków wypada Śląsk. To właśnie tam handlowcy w branży budowlanej zarabiają średnio 4700 zł, podczas gdy na Mazowszu i w Wielkopolsce zarobki wynoszą odpowiednio 4588 zł i 4689 zł. Zdecydowanie najlepszym miejscem do pracy na stanowisku handlowca jest Warszawa – o zarobkach przedstawicieli handlowych w stolicy krążą legendy. Po awansie na regionalnego kierownika sprzedaży zarobki mogą wzrosnąć do kwoty nawet 11380 zł. Jednak należy pamiętać, że praca ta wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i to często niewspółmiernie do zarobków. Podsumowując – praca jako przedstawiciel handlowy wymaga dużego zaangażowania i determinacji. Przekłada się to na pensję, ale też na owoce pracy. Im więcej motywacji posiada pracownik, tym lepsze wyniki osiąga. Wielość ofert na rynku pracy zachęca do zagłębienia się w ten zawód, a deficyt pracowników zmusza pracodawców do oferowania korzystnych warunków zatrudnienia. Jeśli więc szukasz pracy, zastanów się nad posadą przedstawiciela handlowego – być może to zawód właśnie dla Ciebie!

Fin
@News

Dobry produkt to dobra praca

Jadwiga
@News

Ja mam często w sklepach taki dylemat ze stoje i patrzę zastanawiam się czy akurat ten produkt spełni moje potrzeby i właściwie nie wiem i nie ma się Od kogo dowiedzieć bo obsługi mało i zazwyczaj nic nie wiedza. A jak mam w domu prezentacje to zawsze mogę potestować taki produkt i sprawdzić czy jest dla mnie użyteczny i zawsze sprzedawca wie o tym produkcie wszystko i umie mi odpowiedzieć na moje pytania. Dlatego chętnie korzystam ze sprzedaży bezpośredniej

sław

Spotykane są różne klasyfikacje sprzedawców: sprzedawca detaliczny - osoba zajmująca się handlem detalicznym, tzn. sprzedażą towaru w małych ilościach. Sprzedaż ta odbywa się do odbiorcy finalnego (konsument) dla zaspokojenia jego osobistego, niekomercyjnego użytku sprzedawca hurtowy - osoba zajmująca się handlem hurtowym. Sprzedawca hurtowy odsprzedaje towar punktom sprzedaży detalicznej (pośredniczy między producentem a punktem detalicznym) sprzedawca opcji sprzedawca papierów wartościowych sprzedawca nieruchomości- nabywa nieruchomości w celu sprzedaży i osiągnięcia zysku. Sprzedawcy nieruchomości działają na dwóch rynkach: pierwotnym i wtórnym konsultant - doradza w określonej branży Ze względu na specjalizację: sprzedawca specjalizowany - specjalizuje się w sprzedaży konkretnych rodzajów produktów (np. sprzedawca części motoryzacyjnych) sprzedawca szerokiego profilu specjalizacji W sklepach specjalistycznych sprzedawcy muszą posiadać odpowiednią licencję, wykształcenie lub pozwolenie. Ze względu na wielkość sklepu: kasjer - sprzedawca, który pracuje tylko przy kasie sprzedawca konkretnych działów (np. dział alkoholowy)

efektywny
@News

Cechy efektywnego sprzedawcy Przeprowadzone w wielu branżach i stanowiskach sprzedażowych badania umożliwiły wyodrębnienie cech i czynników, które są pożądane u efektywnego sprzedawcy. Możemy do nich zaliczyć m.in.: pewność siebie i łatwość nawiązywania kontaktów determinację w dążeniu do osiągnięcia celu, zdolność do samodzielnej motywacji wytrwałość, chęć przeciwstawiania się trudnościom nastawienie na pozytywne relacje z klientem chęć obserwowania środowiska pracy i umiejętność wyciągania trafnych wniosków elastyczność w relacjach z klientami oraz w stosunku do sprzedawanych produktów brak trudności z adaptacją do zmian otoczenia Wyróżnione czynniki mają znaczenie w większości ról sprzedażowych, stopień ich wpływu różni się w zależności od charakteru pracy (specyfika sprzedaży, typ organizacji) (K. Gołacka 2010, s. 4). Sprzedawca powinien skupić się na okazywaniu zainteresowania i na skupieniu uwagi klienta na pozytywnych odczuciach związanych z produktem. Rozmowa sprzedażowa powinna być szansą na umiejętne stawianie pytań w celu uzyskania informacji o potrzebach klienta. Umiejętni sprzedawcy często stosują zachętę w postaci ostrzeżenia, iż korzystna oferta wkrótce przestanie obowiązywać. Działania te mają na celu sprawne sfinalizowanie transakcji (R. Dooley 2015, s. 27).

sprzed
@News

Sprzedawca - osoba fizyczna lub osoba prawna, która sprzedaje towary lub usługi. Sprzedawca w zamian za pewne wynagrodzenie zobowiązuje się przenieść na nabywcę własność i wydać mu towar (Dz.U. 1964 Nr 16 poz. 93). Proces ten nazywamy transakcją. Sprzedawca może być jednocześnie producentem towaru.

nano
@Grześ

zawód sprzedawca
@Roman

Sprzedaż bezpośrednia aktywizuje zawodowo.Sprzedaż bezpośrednia umożliwia aktywizację zawodową osób będących w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Firmy tej branży dają możliwość tworzenia miejsc pracy dla siebie i swoich bliskich. Co istotne, nie ważny jest wiek, płeć czy wcześniejsze doświadczenie. Sektor daje także możliwość pracy dodatkowej: dla około 88 proc. sprzedawców w Polsce, sprzedaż bezpośrednia to zajęcie tymczasowe, pozwalające na podreperowanie domowego budżetu.

dawid

norbi
@zarobki PH

AnkaW
@News

Jest wiele firm handlu, ale zakupy w domu najbardziej mi odpowiadają , polecam

Nie czekaj zacznij

@News

to idealna forma pracy dodatkowej

@News

sprzedawca to bardzo dobry zawód

Polecam firmę !

@prof. Jan M.

jedna z najlepszych form kupowania

gość
@Grześ

jakieś specjalne wymagania trzeba spełnić?

Olo
@gość

tak, w każdej firmie sprzedaży bezpośredniej musisz mieć - prawo jazdy kat. B - samochód osobowy - chcieć pracować niektóre wymagają - zaświadczenie o niekaralności generalnie praca dla osób komunikatywnych więc spoko masz chęci do pracy zgłaszaj się

zen
@News

jestem handlowcem od lat i nie wyobrażam sobie wykonywania innej pracy

artek
@Jw

Czy warto do Cv załączać list motywacyjny? zawsze ,nie zastanawia czy ktoś te listy motywacyjne czyta

waldi
@News

Praca w sprzedaży bezpośredniej jest pracą w terenie trzeba być mobilnym czyli mieć samochód żeby dojeżdżać do klientów. W dzisiejszych czasach posiadanie prawa jazdy i samochodu osobowego nie jest jakimś wielkim wyzwaniem więc można spokojnie pracować.

news

Mango
@Analityk

@News

Jesli kupuje coś na pokazie w hotelu to nie mam zazwyczaj szansy na dokładne sprawdzenie produktu, policzenie czy mnie stać czy nie. Duzo łatwiej jest jeśli kupuje cokolwiek na pokazie w domu to mogę wszystko sprawdzić i dopytać mogę sprawdzić czy oferta jest dla mnie dobra czy nie. Dlatego moim zdaniem kupowanie w domu jest korzystne

Martyna
@News

Mi osobiście bardzo odpowiada praca w sprzedaży bezpośredniej, sama decyduję kiedy spotykam się z potencjalnymi klientami, taki nienormowany czas pracy jest idealny i zarobki też bardzo dobre

jonki

Roman
@News

Sprzedaż osobista jako środek promocji osobistej Promocja osobista jest najbardziej klasyczną formą komunikacji bezpośredniej. To pojęcie znacznie szersze niż sprzedaż osobista, ponieważ wymaga zaangażowania pracy nie tylko personelu sprzedającego, ale również i innych pracowników przedsiębiorstwa. Dlatego też na szerokie pojęcie promocji osobistej składają się:  praca sprzedawcy w sklepie,  działalność agentów i akwizytorów przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych, którzy własną osobą promują firmę  bezpośrednia obsługa klientów prowadzona np. przez pracowników banków, linii lotniczych, agencji nieruchomości, biur maklerskich, a nawet dziekanatów wyższych uczelni. Promocja osobista może przybierać dwojaką formę komunikacji interpersonalnej: bezpośrednią i pośrednią. Forma bezpośrednia ma miejsce, gdy dochodzi do osobistego kontaktu nadawcy i odbiorcy komunikatu (sprzedawcy i klienta) – np. w sklepie, kiedy prowadzone są negocjacje między komórkami poszczególnych przedsiębiorstw, lub też gdy dyrektorzy biorą udział w spotkaniach w czasie targów. Pod pojęciem formy pośredniej, kryje się kontakt uczestników procesu komunikowania się drogą telefoniczną, listowną bądź elektroniczną. Sprzedaż osobista definiowana jest jako werbalna prezentacja towaru lub usługi, polegająca na przeprowadzeniu rozmowy z jednym lub większą liczbą nabywców w celu dokonania sprzedaży. Stanowi najstarszą a zarazem najważniejszą i najdroższą metodę promocji. Najważniejszą cechą sprzedaży bezpośredniej jest kontakt osobisty pomiędzy sprzedawcą a potencjalnym nabywcą, w czasie którego następuje wymiana informacji oraz negocjacje w sprawie ceny, warunków dostawy czy też zapłaty za nabyty towar.

JAro
@News

Jako system komunikowania się firmy z rynkiem, sprzedaż osobista ma za zadanie uzyskać szczegółowe informacje na temat oczekiwań i gustów określonej grupy klientów oraz ich preferencji i zahamowań. Pozyskania tych informacji dokonuje się poprzez obserwację reakcji odbiorców komunikatu (oferty) na bezpośrednie, pełne zaprezentowanie określonego produktu, ze szczególnym wykazaniem korzyści wynikających z posiadania tego produktu dla konkretnego klienta. Prezentacji takiej dokonuje sprzedawca. Może być nim zarówno pracownik sklepu, jak również pośrednik handlowy, przedstawiciel handlowy.

Ernest
@prof. Jan M.

to najprawdopodobniej jedna z niewielu branż których koronawirus nie dotknął

Wiślak

czy zatrudniają teraz?

ing

zgadzam się

Zerknijcie na opinie u dołu oraz na godziny dodania komentarzy. Pozytywne i pseudonaukowe dodaje jedna osoba!!

tim

dokładnie!

Jacek
@Marta

ZGadzam się z wami! Nie polecam!!

Janin

Dokładnie.

korona

Skąd się wzięła nazwa COVID-19? "Nazwa została wybrana jako łatwa do wymówienia i nieposiadająca negatywnie etykietującego odniesienia do określonego kraju lub jego mieszkańców" - powiedział szef WHO. Wyjaśnił, że "CO" w nazwie oznacza koronę, "VI" - wirus, a "D" - disease (ang. choroba). Liczba 19 wskazuje rok jej pojawienia się - 2019. Koronawirus COVID-19 należy do tego samego typu wirusów co SARS I MERS. Może być przenoszony z człowieka na człowieka drogą kropelkową. Władze miasta Wuhan w obawie przed roznoszeniem się wirusa zdecydowały o zamknięciu miasta. Odwołano większość lotów, ograniczono transport publiczny, a ludziom zalecono pozostanie w domach. Koronawirus zwany też "wirusem z Wuhan" zdążył jednak rozprzestrzenić się na inne części Chin, a także wyjść poza granice. Zanotowano już pierwsze przypadki zachorowań w USA i Kanadzie, a także we Francji i Niemczech. Koronawirus COVID-19 daje objawy podobne do grypy. U chorego pojawia się wysoka gorączka i problemy z oddychaniem. Na ten moment nie ma skutecznego leku w walce z wirusem, ale naukowcy twierdzą, że pomocne mogą być leki używane w leczeniu HIV. Trwają też prace nad szczepionką przeciw nowemu typowi koronawirusa.

korona

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 trwa i wiele wskazuje na to, że szybko się nie skończy. W Polsce zachorowało już 593 592 osób, zmarło 8 375, a wyzdrowiało 230 661 osób. Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa na świecie. Epidemia zaczęła się w Chinach, ale przybywa pacjentów w innych regionach. Oto mapa, która pokazuje zasięg koronawirusa oraz najważniejsze dane statystyczne. Zobacz, gdzie teraz jest najwięcej zakażonych pacjentów i sprawdź, co musisz wiedzieć o wirusie. Aktualne informacje na temat koronawirusa podawane są przez Ministerstwo Zdrowia raz na dobę: Godzina 10:00 - pojawia się dzienny raport o koronawirusie, uwzględniający m.in. liczbę wyzdrowień, osób objętych kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym oraz hospitalizowanych, a także liczbę zajętych i dostępnych respiratorów; Godzina 10:30 - udostępniana jest informacja o liczbie nowych zakażeń w poszczególnych województwach (przypadków potwierdzonych testami) i zgonów, a także podsumowanie wszystkich pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem; Godzina 10:45 - publikowana jest liczba wykonanych w ciągu doby testów na koronawirusa wraz z podsumowaniem dotychczasowej liczby: przebadanych próbek, przebadanych osób, zakażonych pacjentów i zleceń POZ. Podana powyżej rozpiska może ulegać zmianom – dotychczas MZ już kilkukrotnie modyfikowało sposób przedstawiania danych o epidemii koronawirusa w Polsce. Dnia 9 września 2020 r. raport uzupełniono o komunikat wyszczególniający liczbę zgonów w wyniku COVID-19 oraz zgonów z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. Od 10 października zrezygnowano natomiast z uwzględniania wieku, płci oraz miejsca zamieszkania osób zmarłych. Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 4 marca 2020 r. “Pacjentem zero” był mieszkaniec Zielonej Góry. W związku z tym, a także epidemią rozprzestrzeniającą się na świecie, wprowadzono pierwsze ograniczenia (m.in. zakaz organizowania imprez masowych). 16 marca 2020 r. wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce. Międzynarodowe połączenia lotnicze zostały wstrzymane, jedynie sklepy spożywcze, drogerie i apteki mogły być otwarte. W przestrzeni zamkniętej obowiązywał nakaz zasłaniania nosa i ust, a także utrzymywanie dystansu społecznego (1,5 m). Pierwsze poluzowanie restrykcji nastąpiło 20 kwietnia 2020 r. Od tego czasu obostrzenia powoli znoszono, jednak w zamkniętych przestrzeniach, w tym w środkach komunikacji miejskiej, nadal należy nosić osłonę na nos i usta, a także dezynfekować ręce. Do lipca był odnotowywany spadek liczby zarażonych koronawirusem – zmniejszała się liczba ofiar śmiertelnych, zwiększała liczba ozdrowieńców.

Olaf

Rola sprzedawcy jest tym większa im większa jest potrzeba doradzenia klientowi w wyborze najodpowiedniejszego dla niego towaru. Tak np. artykuły pieczywo, nabiał, prasa itp. nie wymagają bezpośredniego kontaktu z nabywcą. Natomiast w przypadku artykułów np. sprzętu elektronicznego, wycieczki zagranicznej czy towaru, który ma być używany przez wiele lat udział sprzedawcy bezpośredniego jest niezbędny i niezastąpiony, wypełnienie przez sprzedawcę funkcji informacyjnej jest w tym przypadku bardzo korzystne dla kupującego. Sprzedaż osobista to szczególnie ważny element promocji. Jest jedną z najlepszych technik sprzedaży, gdy produkt wymaga demonstracji lub korzystanie z niego wymaga fachowej pomocy. Największą zaletą sprzedaży osobistej jest jednak dwukierunkowy charakter komunikacji, co umożliwia indywidualizację przekazu oraz śledzenie reakcji klienta na ofertę marketingową. Niezakłócony przepływ informacji sprawia, że sprzedaż osobista jest najbardziej elastyczną formą promocji. Elastyczność ta wyraża się w możliwości szybkiej reakcji i adaptacji procesu komunikacyjnego oraz, co za tym idzie, ewentualnej zmianie taktyki działań rynkowych, która ciągle musi być dostosowywana do wciąż zmieniających się potrzeb i oczekiwań rynku. Największej elastyczności wymaga się jednak od samego sprzedawcy, który musi przygotować się na wszystkie, a zwłaszcza na te nie przewidywalne, warunki procesu sprzedażowego. Dzięki komunikacji „twarzą w twarz” możliwe jest osiągnięcie lepszych efektów niż w przypadku stosowania innych form przekazu.

Zostaw merytoryczną opinię o Hyla Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Hyla Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Hyla Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hyla Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 6 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hyla Poland?

Kandydaci do pracy w Hyla Poland napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hyla Poland